Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Ezekiel Beckett
Tegnap 01:28-kor


Imogen Sallow
2024-05-18, 23:56


Inoke Kailani
2024-05-18, 20:43


Nishihara Takuya
2024-05-18, 17:36


Ayuzawa Misaki
2024-05-18, 17:09


Maverick Macnair
2024-05-18, 16:44


Inoke Kailani
2024-05-18, 12:46


Onyx Blackwell
2024-05-18, 12:26


Leonard Joar Leifsson
2024-05-18, 11:54


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

4 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
The Last Mabelcorn
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásThe Last Mabelcorn Empty2023-05-14, 07:32

Daisy Dawn Aldrich
Play by: Maia Mitchell



Becenév
Daisy, Dee, Napsugár
Mesehõs
Mabel Pines (Gravity Falls)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
Rebels ✦ Lázadók
Tartózkodási hely
Észak, Frostcall
Foglalkozás
Diák, Rádiós
(+ DÖK elnök, az iskolai Kreatív Klub elnöke és a Dreamscaperers blog írója)
Családi állapot
Egyedülálló
Szexuális beállítottság
heteroflexibilis
Mi történt velem?

@dreamscaperers_blog



Éreztétek már úgy, hogy hiába vesz körül titeket egy rakás ember, mégis olyan magányosak vagytok, mint a kisujjatok? (Ennek a mondásnak amúgy semmi értelme, LoL). Én állandóan ezt érzem. Szerencsésnek mondhatom magam, elég sok barátom van a suliban, folyton tele van a naptáram és még hétvégén is van mivel lefoglalnom magam hála a klassz melómnak. Ez itt a reklám helye, szóval ha úton vagytok, vagy csak a változatosság kedvéért tévé bámulás helyett valami tényleg szórakoztatóra és érdekesre vágynátok, a Weirdmageddon podcastben egy csomó izgalmas és rejtélyes témát boncolgatunk, mikor pedig pihentetjük a szánkat, noname bandák népszerűsítését segítjük, link a bioban!
De visszakanyarodva az eredeti témához... tényleg nincs okom panaszkodni, az életem szuper. Akkor miért érzem mégis úgy magam sokszor, mint egy darab shmebulock?

212 like

@shmebulock — ez tetszik, mostantól ez lesz a felhasználónevem 😁

@theRobbieV — nem tudom, mi az a shmebulock, de pont anmak érzem magam 💀

@lil_gideOff — szeretlek Mabel The Last Mabelcorn 841472469🔥💕💘💞💓💗❣💟

@PacificaNorthwestOffical — blog? hahó, valaki vegyen a kislánynak egy időgépet, ez annyira 2000-es évek 🥱👎

@f_pines — nem tudom, miért érzed magad úgy, mint egy darab... ezt honnan szedted amúgy?

@d_eat — Várj... Nem velem töltöd minden idődet?!


••• ● •••

Felidézem Mr. Coach minden fröcskölős buzditókiáltását, amivel az elmúlt négy évben próbált átkergetni a tornatermünkben jelképesen kifeszített célszalagon. A kedveseket ("Rakéta vagy, Pines, RAKÉTA!") és mivel a helyzet úgy kívánja, a kevésbé kedveseket is ("Fuss, Pines, fuss, mert ha az életed nem is, az átlagod múlik rajta!"). Mit mondhatnék? Az Úr nem osztja két kézzel az áldást, a sziporkázó személyiségem és eszem mellé sajnos nem kaptam állóképességet, rohanóképességet meg pláne! Sokáig azt az elvet vallottam, hogy majd futok, ha kergetnek, de mint arra Mr. Coach egy különösen kreatív napján rámutatott, akkor már késő lesz. Szóval, ha te vagy a baltás gyilkos (az igazi, nem a Mr.C-féle), felejtsd el, hogy ezeket a kiszolgáltatott sorokat egy Mabel Pines nevű lány írta!
A fülemben gejzírként zubogó (a gejzír ugye zubog?) vér hangjától süketen, zihálva és kissé kiszáradva esek be a stúdióba. Próbálok némán haldokolni, hogy ha Gideon már elkezdte a műsort nélkülem, ne zavarjam meg, de nincs szükség az óvatosságra. Gid a tőle kapott (rózsaszín) "Partners in crime" bögrémet nyújtja felém és az illat alapján a spéci belga forrócsoki van benne, amit minden más helyzetben úgy imádok, de most csak annyit tátogok némán, esdekelve, hogy:
– Vizet! Gyorsan!
Műsorvezető társam pedig mintha csak gondolatolvasó lenne, átnyújtja a saját (kék) "Partners in crime" bögréjét, amiben víz van. Úgy szürcsölöm ki az átlátszó folyadékot, mintha nem havon és jégen verekedtem volna át magam, hanem egy kiszáradt, forró sivatagon.
Kell néhány perc, hogy összekapjam magam. Először megszabadulok a kabátomtól, aztán fújok magamra a gránátalmás testpermetből, hogy orvosoljam a "rohantam, hogy ideérjek" szagot, majd a hajamat is visszaigazítom a kontyomba és eredeti ülős szándékaimmal ellentétben elheveredek az ütött-kopott kanapén.
– Bocsánat, bocsánat, bocsánat – ismételgetem lehunyt szemmel és eltakarom az arcom. – Két perc és kezdhetünk, oké? – Felpillantok Gideonra a tőlem telhető legmanipulatívabb kiskutya szemekkel, de a srác egyáltalán nem pipa, sőt! Azta, vajon hogy csinálja, hogy mindig ilyen ZEN?
– Pihenj csak, Napsugár. Tartunk egy esőnapot, nem ügy.
– Pedig úgy készültem a multiverzum témára! – A lemondó sóhaj nem jön szívből, igazából megkönnyebbültem, hogy ma még sem kell alternatív valóságokról mély és elgondolkodtató eszmecserét futtatnom, hulla fáradt vagyok bármi mást csinálni, mint heverni ezen a kanapén. – Most már megkaphatom a csokimat?
Gideon mosolyogva megy a bögrémért, én pedig felülök és a keverő pultra pillantok. A lámpák égnek, a műsor tehát megy.
– Azt a bandát raktam be, akiket a neten találtál.
Tessék, már megint a fejembe lát. – Egyébként... áh, nem fontos.
– Mondd csak – mocorgok.
– De nem az én dolgom... csak hát... hm. Na, jó, szóval nem jellemző rád a késés. Megint randid volt azzal a pasassal?
Félrenyelem a csokit, mert olyan váratlanul ér a kérdés és jó két percig csak köhécselni tudok.
– Khm. Nem, dehogy! Elhúzódott a bálszervezés, nem tudtunk megegyezni a témában. A csapat egyik fele az Egyszer volt holnem volt mellett kardoskodott, a másik Kaszinózni akar, felmerült a Maffia is, de mielőtt még a Sztriptízbároknál lyukadtunk volna ki, lefújtam a szavazást és majd jövő kedden beszéljük meg. – Egy szuszra hadarom el, aztán még hozzáteszem: – Billel amúgy nem randiztam. Csak... beszélgettünk. Tudod, ahogy veled is szoktam – bököm meg játékosan, majd lerakom a bögrét magam mellé és kézve veszem az asztalon heverő kazetták egyikét. Ősöreg cucc, de én imádom. A bakelit után a legvintidzsebb dolog a világon. Miközben a számlistát olvasgatom nem tűnik fel, hogy Gideon arcára fagy a mosoly.
– És tudod már, hogy kivel mész a bálba?
– Hát, ha nem hívott el senkit, akkor Dipperrel – felelem a legnagyobb természetességgel.

••• ● •••

Olyan, mintha betéptem volna. Nem mintha tudnám, milyen az, de valahogy így képzelem el. Színek úszkálnak a szemem előtt, olyan árnyalatok, amiket korábban nem is láttam, sőt abban sem vagyok biztos, hogy léteznek-e. Mindegyik szín tartozik valakihez. Egyeseket hatalmas buborék vesz körül, van aki körül lüktet, néhány embernél egészen halvány és olyan is van, aki körül egy árva árnyalat sem táncol. Mostanság ők a kedvenceim, tőlük ugyanis nem kapok agyérgörcsöt.
Nem ez az egyetlen furcsaság. Ott vannak az értelmetlen, se füle, se farka álmaim is, amik nem a hagyományos módon furák, ahogy egy álomnak lennie kell, hanem... tényleg nagyon, nagyon, nagyon furák! Nem hiszel nekem? Oké. Te is smároltál már álmodban egy Norman nevű sráccal, aki igazából öt gnóm volt, vagy akarta leigázni a világot egy sárga, egyszemű háromszög? Mindjárt gondoltam. Egy csomó hajmeresztő dolgot álmodtam, amik egy Gravity Falls nevű helyen estek meg velem és az ikremmel. Mert hogy álmomban mostanság mindig van egy ikrem. Huha, vajon mit szólna egy dilidoki, ha ezt mind elmesélném neki?
– Mabel, figyelsz?
– Figyelsz. Vagyis, figyelek. Mit is mondtál?

••• ● •••

Tudok mindent.


A papírra firkált két szót bámulom és minél többször ismétlem el magamban némán, annál több dolog villan be. Az álmaim értelmet nyertek, ahogy a furcsa viselkedésem is, amivel a frászt hoztam a barátaimra az utóbbi napokban. Végre összeállt a kirakós és azt kell mondanom, ez még az eddigi kalandjainknál is meredekebb, pedig megmentettük a világot egy eszelős démontól. Piszkosul hiányzik Dipper, bár ha ő is átkerült ebbe a világba és hozzám hasonlóan elvesztette az emlékeit, van egy tippem, hogy hol keressem. És ha jó a megérzésem, azt is tudom, ki Wendy, ki Ford, Stan... és Csámpás!
– Frenklin – kapom fel a törpemalacot. – Vagy mondjam inkább, hogy Csámpás? – nevetek fel és megdögönyözöm. A bolog röfögésből tudom, hogy ő is emlékszik rám. Már csak két kérdésem van. Az egyik, hogy a családom és a barátaim képben vannak-e a helyzettel, a másik pedig... Bill ugye nincs a képben egyáltalán?!

Képességem

✦ Nagyon empatikus személyiség vagy, ami eddig csupán annyit jelentett, hogy könnyen észrevetted, ha valaki szomorú vagy épp dühös volt, akkor is, ha próbálta titkolni, de mióta tisztában vagy azzal, ki vagy, szó szerint látod is ezeket az érzéseket. Az erősebb érzések színes auraként lengik körül az embereket, ha nagyon koncentrálsz, képes vagy megragadni a hozzájuk kapcsolodó gondolatfoszlányt, egyetlen árulkodó mondatot vagy egy képet, de ez nagyon kimerítő, ráadásul, ha túl erős egy érzés, az rád is hatással lehet, elveszítheted a kontrollt a saját érzéseid felett. Vannak emberek, akik ki tudnak zárni és vannak, akiknek a közelébe sem érdemes menned, mert olyan heves vihar dúl bennük, hogy magukkal ránthatnak. Ha erős negatív aurát látsz, jobb ha elkerülöd.
Evolet Yang

Cherry






Today’s realities
are yesterday’s dreams
come true.



Nem szórt rá senki csillámport


Finnegan Wilson and Dune Wallace csillámport hintett rá


Daisy Aldrich
Lázadó
Lázadó
Daisy Aldrich
Mesehõs :
The Last Mabelcorn R21ytOW
Gravity Falls – Rejtélyek városkája
Mabel Pines
Egyszer volt, hol nem volt... :
Stay curious, stay weird, stay kind
The Last Mabelcorn NnYXdy1
and don't let anyone ever tell you you aren't smart or brave or worthy enough.
Ennyi ember hisz bennem :
0
Titulus :
The Last Mabelcorn
A másik felem :
The Last Mabelcorn Q6VYW77

Romance is like gum:
Once it's lost its flavor,
you just cram another one in.


The Last Mabelcorn DdhY2IQ
Életkor :
18
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Maia Mitchell
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Frostcall, Észak
Kereslek, de nem talállak :
Hey DJ Soos
The Last Mabelcorn 3ffc9edd81a4ad6a124275d68ecb51db

A tükör mögött :
The Last Mabelcorn PZgutdc
•●• Cherry •●•

The Last Mabelcorn Empty
TémanyitásThe Last Mabelcorn Empty2023-08-15, 18:12

Csillámporos üdvözlet illet téged
Daisy Aldrich ✦ Mabel Pines


„Songs are like Hugs that mouths give to ears”

Kedves Daisy!

Na, na! Hát nézzenek oda… még, hogy „kaotikusan gagyi ET”? The Last Mabelcorn 140082809
Ez határozottan nem az, sőt nagyon is Fantasztikus. The Last Mabelcorn 2067867876  The Last Mabelcorn 2067867876
Tessék szépen elhinni! The Last Mabelcorn 321849167

Én kimondottan nagyon jót szórakoztam az olvasás közben.  The Last Mabelcorn 1298976811 Komolyan. Főként azokon amelyeken visszaköszönt maga Mabel személyisége.  The Last Mabelcorn 3942121423 Ha csak egyet emeljek ki, akkor a rohanós rész volt az! Nem elég, hogy elkésett, illetve annyira elfáradt, hogy szinte kiitta Fata Morgana vízkészletét.  The Last Mabelcorn 3726835930 (Na, jó… nem is, hehe.  The Last Mabelcorn 2359898509 ) De volt ideje még rendbe szednie magát közben/utána.  The Last Mabelcorn 1623695724
Hát az instás posztról nem is beszélve, milyen reklámot lenyomott már. Zseni! The Last Mabelcorn 2108006646  (Oké, ez a második említés. The Last Mabelcorn 1149350199 )

És ha már podcast! Hű, kár, hogy elmaradt, pedig érdekelt volna a téma.  The Last Mabelcorn 554922804 Még ha egy városban lennénk (Hiszen vagyunk is… Khm…  The Last Mabelcorn 703152122 ) akkor tuti követném a műsort. A névtől és a témaválasztástól eldobja az ember az agyát. The Last Mabelcorn 3629551783

Hohóóó, és persze ne feledkezzünk meg a kedves Gideonról sem. Milyen cuki pasi már!
De tényleg… egyből ugrik és lesi minden lépésedet. Figyelmes nagyon!  The Last Mabelcorn 4028024232
Nem gondolod?  The Last Mabelcorn 3375341651
(Ez a dilis vidi passzolt ide  The Last Mabelcorn 2732251548 )


Jól van, nem húzom tovább az időt. Tökéletes lett az ET. Nem maradt más dolgod hátra, mint lefoglalni a pofit és utána rohanhatsz is a játéktérre. Üdv Közöttünk. The Last Mabelcorn 841472469  The Last Mabelcorn 841472469  The Last Mabelcorn 841472469  The Last Mabelcorn 841472469






You say always what you feel,


and you make always what you think.
Nem szórt rá senki csillámport


Daisy Aldrich csillámport hintett rá


Baba Shouta
Isten
Isten
Baba Shouta
Mesehõs :
The Last Mabelcorn 68b0ffae4e69ccec1d99ea22a5a8e3d9d29d0391
The Last Mabelcorn 34oFwLa
Raya and the Last Dragon
Pengu

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
༄ Protective Brother ༄
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
༄ Kim Soo-hyun ༄
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
༄ Bloomcrown ༄
A tükör mögött :
The Last Mabelcorn 89d8c5b7b8eac949177ecfabb509ae699ed3be73
Behind the Dragon
Fedora


The Last Mabelcorn Empty
 

The Last Mabelcorn

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal