Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 22 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 21 vendég :: 1 Bot


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Mo Yuan
Ma 16:32-kor


Astra E. Sovngarde
Ma 15:56-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 23:01-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 22:44-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 21:57-kor


Emily Margaret Raleigh
2024-04-29, 15:08


Baba Mirai
2024-04-28, 17:15


Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 60%


1 Témanyitás - 20%


1 Témanyitás - 20%



Megosztás
 
Fu Hei
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásFu Hei Empty2023-07-30, 03:19

Fu Hei
Play by: Im Siwan



Becenév
Mr. Fu, Hei
Mesehõs
Sean (Xu Xuan) (A Fehér Kígyó)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
Heroes ✦ Hősök
Tartózkodási hely
Kelet: Bloomcrown
Foglalkozás
Gyógynövénytermesztő
Családi állapot
Egyedülálló
Szexuális beállítottság
Biszexuális(csak még ő sincs tisztában ezzel)
Mi történt velem?


Ígéretesnek indul a mai éjszaka is, ugyanis újabb telefonszámmal a zsebemben indulok haza győztesen. Néha nem is értem mit látnak bennem a nők. Egy gyengéd szó a jó pillanatban égi jelnek tűnhet nekik, holott az esetek túlnyomó százalékában valóban csak segíteni akarok rajtuk. Remekül megy nekem a csajozás, néha talán túl jól, a fenti okokból, bár ennek ellenére mégsem sikerült megtalálnom a másik felemet. Elgondolkodva emelem vissza magam elé a rózsaszín papírfecnit, s pár pillanat erejéig elemezni is kezdtem a kacifántos kézírást. A lány nevét épphogy csak sikerül kiolvasni, bár azért akadnak kételyeim afelől, hogy ez most "Kiera" vagy "Kimora"? Mindenesetre eszembe jut jó pajtásom arca, hátha neki jól jön majd ez a... Kiemora akárkinek a száma. Vissza is csúsztatom a papírt a zsebembe, majd az égre pillantva tovább mosolygok magamban cimborám gondolatán. Szerintem még Duduo-nak is lenne mit tanulnia tőlem, hisz’ hozzám hasonló randigurut macerás lenne találnia bárkinek. "Xuan?" A levegő pár lépésem után fagyosabbá válik, a leheletem pedig kisebb ködfelhőként száll fel a magasba. Arcom a korábbi mosolytól megszabadulva komorodik el, mialatt a magam körülötti területeket vizslatom szemeimmel. Egy pillanatra meg is torpanok, mintha az imént a szél duruzsolt volna valamit a fülembe, de abban sem vagyok biztos, hogy értelmes szó lehetett-e. Esetleg a késő esti ébrenlét és az alkohol keveréke játszik az eszemmel... Nem tulajdonítok ennek túl sok értelmet, így csak jobban kezdtem el szedni a lábaimat otthonom felé.
Gondtalanul lököm be a termőföldem melletti kis viskó fából összetákolt ajtaját, amint odaérek az éj leple alatt. Nem feltétlen a legelőkelőbb kuckó, de büszke vagyok rá, mert én raktam össze sok-sok kacatból. Idejét se tudom már annak mikor sikerült teljesen összeállítanom ezt a lakható, tökéletesnek beszámított “férfi barlangot”. Az biztos, hogy több időt fektettem bele, mint amennyire szükségem lett volna, viszont a remekmű…nos, az elkészült. A gyógynövényeimnek is elég helyet ad, mielőtt még a kerti részlegbe költöztethetném őket, így akárhányszor látogatóm érkezik, akkor erős fűszerillatok fogadják, amint átlépi a küszöböt. De talán még a házon kívülről is érezhető az a rengeteg aroma, mely mindenféle gyógy- és más növényekből ered. A célom az, hogy a várost el tudjam látni mindenféle hozzávalóval, melyek az orvosláshoz szükséges metódusokhoz szükségesek. Így már nekem sem túl nagy titok az, hogy egyszer csatlakozni szeretnék a doktorok táborához, de ez még…elég távoli cél sajnos. Néhány unott estémen azért eljátszadozok a gondolattal, hogy életeket mentek és emberek betegségtől sújtott állapotán segítek a tudásommal. Dr. Fu… Nem is hangzik annyira rosszul.
Későre jár már, a kakukkosórám is éjfélt kiált, amint magam mögött becsapódik a hajlékom ajtaja. Holnap rengeteg a teendő, a gyógynövényes biznisz mellett lebeszéltem, mármint lemutogattam Britney-vel, hogy találkozunk a falnál, illetve Verta-nak is megígértem, hogy holnap elviszem a nővérét a munkahelyére, mivel manapság aggódik az idősebbik testvér után, ám az ő beosztása miatt ilyen lovagias tetteket nem tud végrehajtani, bár hazudnék, ha azt mondanám bánom a szituáció kimenetelét. Blanca-t mindig is egy érdekes, különc lánynak tartottam. Olyannak, aki sok titkot őriz magában, melyeket inkább zár lakatra, mintsem megossza a társasággal. Igazából aranyosnak tartom, hogy a szenthármasunkhoz ő is bátorkodott csatlakozni, s csak bizakodom abban nem bánta meg még. "Mi ez? Xuan? Hallgasd... Valaki próbál áttörni! Xuan?" Újabb szavak szárnyalnak a szél hátán, ahogy az erősebb lendülettel száll keresztül a nyitott ablakokon. A halk, gyengéd susogás hamar elhal, de mintha valós szavak formálódnának belőle. Összeráncolt homlokkal iparkodok becsukni az ablakokat, abban reménykedve, hogy ez a hangokkal játszó délibáb elhallgat majd, ha nincs bejárása a lakásomba.
Meg is masszírozom halántékomat, majd a hűtőhöz indulok, hogy egy üveg vízzel moshassam ki a részegséget fejemből. A műanyag tartalmának fele szinte pillanatokon belül tűnik el, én pedig jólesően törlöm le ajkaimról a vízcseppeket és társítok mellé egy mély levegővételt. "Xuan... Ezt nem teheted! Kérlek...Xuan!" Újabb hangok kalandoznak végig a nappalim csendjében, én pedig ekkor ejtem ki kezemből a vizespalackot is. Hogy a szentségbe történhet ilyen?! A szél volna? Vagy tényleg elkezdtem hallucinálni? Még egyszer leellenőrzöm az ablakokat és a bejárati ajtót is, ám semmi nyomot nem találok arra, hogy mégis miféle réseken keresztül süvíthetett volna be a szél. Az pedig még aggasztóbb, hogy minden egyes lökéshullám ismerősen csengő szavak suttogásának hangzik. Egy pillanat erejéig eszembe jutnak a mesebeli figurák, melyekről Duduoval osztottuk meg véleményeinket. Esetleg ez volna az őrület második foka? "Nem azt mondtad, hogy együtt átvészeljük mindezt?" Ezúttal már hátrálok a nappalitól, vissza a konyha irányába, miközben tekintetemmel a szavak forrását keresem, ám akármennyire is próbálkozok, csak az üres kanapé sziluettje látszódik és a haloványan égő állólámpa fénye pislákol a félhomályban. A suttogás továbbra is ismeretlen sarkokból csap le ismét. A hátam már a falhoz simul, s nincs hová lépnem tovább. A hangok visszhangozva zuhannak le rám, mintha megannyi irányból érkeznének minden falat és akadályt áttörve. “Hogy ketten behajózzuk a világ végeit is és látni fogunk megannyi területet?” A szívem is hevesebben kalapál mellkasomban. Emlékek sokasága lepi el minden porcikámat. Érzem a fagyos levegőt magam körül, a hidegtől lebénult végtagjaimat és a kiszáradt ajkaimat, melyek most még inkább szomjaznak a vizespalack tartalmának másik felére. “Kérlek, Xuan, ne…ne menj…” A szavak keserves búval érnek véget. A hang maga olyan szívfájdalommal kérlel, mely minden régi, elfeledett sebet fel tudna szakítani. S mint ahogy nekem is megvan a magam ismeretlen múltja, most már tisztábban is látom magam előtt a fehér ruhás nőt. A nőt, akiért a világ végéig el tudtam volna menni, s végül az ő védelmezése vált a végzetemmé.
Az utolsó emlékem róla viszont csak egy dalként villan fel bennem, melyet halkan dúdolni és suttogni kezdek.
“君不见,东流水。   Hát nem látod a vizet, mely kelet felé úszik?




来时无踪迹,     Senki sem tudja honnan érkezik,




一去无穷已。     S senki sem tudja merre tart.




君不见,城上日。   Hát nem látod a Napot a város felett?




今暝没山去,     Ma este a dombok mögé ülepedett,




明朝复更出。     S holnap reggel ismét felkel.




何须问,浮生情?   Miért foglalkoznál a földi vétkekkel?




原知浮生是梦中。   Tudd, hogy álmod maga az élet, sosebánd.




何须问,浮生情?   Miért foglalkoznál a földi vétkekkel?




只此浮生是梦中。   Ez az élet csupán egy ábránd.”



Képességem

✦ Olyan növényeket is tudsz termeszteni, amivel kedved szerint módosíthatod valakinek a hangulatát.
✦ Néhány növényedből készített kotyvalékkal elveszett emlékeket is visszaadhatsz valakinek. (Amennyiben a kotyvalékot falon túl vinné egy kívülálló például egy olyan személy részére, aki egykoron a fal másik oldalán tartózkodott annak csak átmenetileg állítaná vissza az emlékezetét egészen addig míg a fal él és virul.)
Axel Winchester

Lyndriana

Nem szórt rá senki csillámport


Choi Ha-Rin and Choi Mi-Ya csillámport hintett rá


Fu Hei
Hõs
Hõs
Fu Hei
Mesehõs :
Fu Hei 21d9606f299713c6df48c7e2b5620704972d5e71
A Fehér Kígyó
Sean (Xu Xuan)
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
5
A másik felem :
Fu Hei D517b5bc24d1ad84338400600a78fc74e8e651aa
what ever happens i'll be there
Fu Hei 5c64b37ee517675988f317cf4de62ab4ed402f46
Akinek az arcát viselem :
Im Siwan
✦ ✦ ✦ :
Fu Hei 71e6e50665337fdad0fb54fe49041af2091d22fa
No one knows where it comes from, No one knows where it goes
Fu Hei VQTpUPk
A tükör mögött :
Lyndriana

Fu Hei Empty
TémanyitásFu Hei Empty2023-08-10, 22:20

Csillámporos üdvözlet illet téged
Fu Hei ✦ Sean


„There are lots of wicked people with two legs in this world, you just have a tail. So what?”

Kedves Hei!

Esetleg Casanova? Fu Hei 3375341651

Mea culpa, be kell vallanom valamit: nekem ez a mese teljesen kimaradt és egészen mostanáig nem is nagyon mozgatta a fantáziám, így teljesen vakon estem a lapodnak. Még úgy is, hogy nem érthettem az utalásokat, nem ismerhetem a történet szereplőit és csak következtetni tudok... hát, imádtam! Minden sorát és esküszöm, sajnálom, hogy ilyen gyorsan a végére értem, mert tudtam volna még olvasni, kíváncsi voltam. Persze kell a játéktérre is hagyni valamit, így én most muszáj leszek megnézni a mesét, hogy választ kapjak a kérdőjelekre a buksimban. Fu Hei 703152122  Felmerült bennem, hogy először ledarálom a mesét és utána fogadlak el, hogy olyan elfogadót kapj, amit megérdemelsz, de azt hiszem, így is sokáig tartottalak fel és már várnak rád. Biztos vagyok benne, hogy a többiekhelyettem is körül ugrálnak. Fu Hei 4028024232  Egyébként olyan jó, hogy ez a mese is megkaphatja a képzeletbeli pipát, mert veled végre minden kiírt megérkezett.  Fu Hei 2359898509
Btw, majdnem elfelejtettem! Az utalásokat nem, de a kis titkos üzenetet észre vettem ám!




Nincs más dolgod, mint foglalózni! Érezd magad jól ezzel a pofival is nálunk!  Fu Hei 2426842179
Remélem, jól válogattam össze a gif-video-idézet kombót, sajnos nincs érzékem az ázsiai témához. Fu Hei 2732251548





Love is a bridge and
Trust is a gift

Nem szórt rá senki csillámport



Evolet Yang
Hõsnõ
Hõsnõ
Evolet Yang
Mesehõs :
Fu Hei 006bf85f763b3bba9bc947ae26097563db31667d
Raya és az utolsó sárkány
Namaari
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
8
Titulus :
Morning Mist
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Gemma Chan
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Bloomcrown
A tükör mögött :
Fu Hei 88ef5c66d2de3b2511838604ccd391feb6c9d2ac
•●• Cherry •●•

Fu Hei Empty
 

Fu Hei

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal