Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 14 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 13 vendég :: 1 Bot


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Yamada Akio
Ma 01:49-kor


Usui Takumi
Ma 01:28-kor


Celeste Missulena
Ma 00:53-kor


Morana Circe Bove
Tegnap 21:24-kor


Ragnar Rosenkrantz
Tegnap 21:07-kor


Ragnar Rosenkrantz
Tegnap 20:21-kor


Mo Yuan
Tegnap 18:13-kor


Mo Yuan
Tegnap 17:57-kor


Mo Yuan
Tegnap 16:32-kor


Astra E. Sovngarde
Tegnap 15:56-kor


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 21%


3 Hozzászólások - 21%


3 Hozzászólások - 21%


1 Témanyitás - 7%


1 Témanyitás - 7%


1 Témanyitás - 7%


1 Témanyitás - 7%


1 Témanyitás - 7%



Megosztás
 
Dune Wallace
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásDune Wallace Empty2023-08-14, 16:58

Dune Wallace
Play by: Matt Bomer



Becenév
Dune
Mesehõs
Ő Éjszakai Nagyszerűsége, Sanderson Mansnoozie, I. Homokember, az alvás és az álmok legfőbb védelmezője (Az öt legenda)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
Heroes ✦ Hősök
Tartózkodási hely
Kelet ✦ Bloomcrown
Foglalkozás
Az Open Sesame porondmesterének jobbkeze
Családi állapot
Egyedülálló
Szexuális beállítottság
heteroszexuális
Mi történt velem?

„For my part I know nothing with any certainty,
but the sight of the stars makes me dream.”


Egyedül lenni nem mindig jelenti, hogy az ember magányos. A két fogalom merőben eltér, holott sokszor hozzák összefüggésbe őket. Egyedül lenni egy fizikai állapot, magányosnak lenni lelki. A kettő bár összekapcsolódhat, sokszor paradox módon teszik mindezt. Sanderson Mansnoozie életében általában így jelenik meg a magány, mely nem egyedüllét.

Aznap este kitekintett a csillagos égre dolgozószobája ablakán, és a távolba meredve figyelte, hogyan is dolgoznak. Semmi motivációja nem volt, hogy utánuk menjen, és hasonlóan hozzájuk végezze a munkáját. Kezdett beleunni az unalmas, egyhangú hétköznapokba. Minden csillagot könnyű volt kezelni, könnyedén hallgatta meg az emberek kívánságait, és döntött azok sorsáról. Mégsem lelte benne a kihívást. Unatkozott, holott tudta, hogy erre semmi oka nincs, mégsem érezte jól magát. Egészen addig, ameddig meg nem pillantott az égen egy szokatlanul gyors csillagot. Zaklatottnak tűnt, vadnak, egészen zabolátlannak, és Sandy úgy érezte, hogy itt az idő dolgozni. Főosztályvezetőként ráadásul mindenki más is úgy gondolta, hogy ő a legmegfelelőbb dolgozó a feladat megoldására.

Munkába állt, és üldözni kezdte a csillagot, aki hol gyorsabban repült, hogy lelassított az égboltból nyíló szépségeket megcsodálni, és kicsit kiélvezni azokat. Egy ilyen alkalommal kapaszkodott fel a csillagra, és a kívánságok hordozójának meglepettségének köszönhetően.

Hosszan repültek együtt, mire a csillag megbarátkozott lovasával. Sandy-nek mindent be kellett vetnie, hogy elnyerje a bizalmát, de már az első pillanatban érezte, hogy ez minden erőfeszítést megér. Azóta akárhányszor visszaemlékszik erre az időszakra, erre a hosszú utazással teli kapcsolatra, mindig elmosolyodik. Csúnya vége lett ugyan, soha nem szép, ha a kapcsolat egyik szereplője életét veszti, de a lány még élete végén is megnyugtatta, hogy ne aggódjon miatta. Már nem volt amúgy sem esélye a túlélésre. Mégis, mindig fájdalommal jár egy szerettünk halála, így évek kellettek ahhoz, hogy kellemes szájízzel gondoljon a történtekre. Folytatnia kell az életét, az ő kicsi csillaga is biztosan ezt akarná.

The moon is friend for the lonesome to talk to.


Hosszú ideig feküdt maga Sandy is kómában. Ezidő alatt nem látott és hallott semmit, nem jöttek hozzá látogatók sem. Megváltozott a világ, megváltozott minden körülötte. Ő maga is sokkal nyugodtabb, csendesebb lett. Ezt követően sorra egyre többet álmodott egy emberről, akit mindenki csak Holdnak hívott, aki az éjszakában elhozta mindenkinek a fényt. Aki úgy gondolta, hogy Sandy segítségét kéri, hogy a gyerekek álmai boldogok legyenek, és az álmaikban megfogalmazott vágyaik legnagyobb része teljesüljön. Természetesen csak az arra méltók.

Hasonló munkát kapott, mint amit korábban is végzett, mégsem teljesen volt ugyanaz. Ezt nem fizetésért csinálta, nem is azért, mert elvárták, nem a kaland forgott folyamatosan a fejében, hanem az, hogy mindent szeretne megtenni a gyerekek boldogsága és biztonsága érdekében.

Úgy érezte, hogy erre a legmegfelelőbb mód, ha állást vállal az Open Sesame cirkuszban. Eleinte Jafart ugyan győzködni kellett, hogy ő igenis a megfelelő ember ahhoz, hogy segítse őt a mindennapi elintéznivalók során, végül szerencsére sikerült egyész gyorsan meggyőzni erről, azóta pedig ő a férfi jobbkeze, aki a cirkusz ügyes-bajos dolgait intézi.

Amióta azonban látja a tükörben önmagát, és emlékszik, hogy pontosan miként is élt azelőtt, mielőtt a városba érkezett, teljesen másként látja a világot. Szeretne minél több emberrel találkozni a múltjából, de érzi, hogy már teljesen más ember, és új kapcsolatokra is vágyik. Nem igazán tudja jelen helyzetben, hogy mit akar, de titkon reméli, hogy minden ismerőse jól van, még ha nem is feltétlen találnak egymásra egykönnyen.
Képességem

✦ Az arany álomporod képes semlegesíteni Mumus rémálmait, de ehhez le kell bomlania az üvegfalnak, amin a képességeitek sem tudnak áthatolni.
✦ Az emberek sebezhetőek álmukban, így néha akarva-akaratlanul is bepillantást nyersz a leghőbb vágyaikba, a te döntésed, hogy mit kezdesz a megszerzett tudással.
✦ Ahogy Mumus az árnyékból, úgy te az álmok birodalmából vagy képes bármit átemelni a materiális világba, legyen szó egyszerű virágról vagy kardról – ám neked is szükséged van hozzá gyakorlásra.
✦ Képes vagy azonnali álmot bocsájtani bárkire, elég megérintened.
✦ A repülés képessége is a birtokodban van, ám ezt sem árt gyakorolni.
✦ Közvetlen kapcsolatod van a természettel, így jó előre megérzed, ha esni fog, vagy ha valami készülődik, megsúgja neked az anyatermészet.
Sabra Nazari

betianak

Nem szórt rá senki csillámport


Wena Roe Moore and Tatjana Sveta Solberg csillámport hintett rá


Dune Wallace
Hõs
Hõs
Dune Wallace
Mesehõs :
Dune Wallace Rise-of-the-guardians-rotg
Az öt legenda
Homokember
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
1
Titulus :
tudom, hogy az vagyok
Akinek az arcát viselem :
Matt Bomer
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet ✦ Bloomcrown
A tükör mögött :
betianak

Dune Wallace Empty
TémanyitásDune Wallace Empty2023-08-28, 00:50

Csillámporos üdvözlet illet téged
Dune Wallace ✦ Homokember


„The Sandman is more than a Dream!”

Kedves Dune!

Vagy inkább, Hohó? Dune Wallace 2067867876
A kis néma őrzőnk! Dune Wallace 1623695724 Egy dologban szerintem mind a ketten egyetérthetünk, az átok jól jött! Dune Wallace 2732251548  Mármint azt leszámítva, hogy mit tett velünk… viszont a Te esetedben, csodát tett. Lett hangod! Lett hangod… ugye? Tévednék? Dune Wallace 703152122
Remek, kérdést teszek fel, amire nem is tudsz válaszolni, főleg, ha nem is történt meg ez az úgynevezett csoda… Dune Wallace 1542743629

Na, mindegy lapozzunk.  Dune Wallace 3375341651
Ha már lap, akkor a lapoddal kapcsolatban… (Hehe, érzed az összekapcsolást?  Dune Wallace 3629551783 Khm… jól van, befejeztem Dune Wallace 1149350199 ) Fantasztikus lett! Dune Wallace 2359898509

Betekintést nyertünk a karakter múltjába, azt a folyamatot, ahogyan egy őrzővé vált. Ezáltal tudtuk meg, hogy elvesztette a szerelmét. Dune Wallace 803573226
Ez sajnálatos és fogalmam sincs min is mehetett keresztül, mert oké én is veszítettem el családtagot, de az még sem volt annyira közeli, mint a Te esetedben. Dune Wallace 140082809
Őszinte részvétem. Dune Wallace 554922804

Hogy egy kicsit vidámabb vizekre evezzünk! Dune Wallace 3726835930
Mivel Maui felem is a cirkusznál dolgozik, így külön örülök annak, hogy megérkeztél.  Dune Wallace 321849167 Sokszor fognak összefutni abban a hatalmas sátorban. Ebben biztos vagyok. Dune Wallace 2330161217



Na, de nem tépem tovább a szót, inkább küldelek a foglalós szekcióba, hogy intézd, amit kell és utána pedig irány játszani. Üdv közöttünk!  Dune Wallace 841472469  Dune Wallace 841472469  Dune Wallace 841472469  Dune Wallace 841472469






You say always what you feel,


and you make always what you think.
Nem szórt rá senki csillámport



Baba Shouta
Isten
Isten
Baba Shouta
Mesehõs :
Dune Wallace 68b0ffae4e69ccec1d99ea22a5a8e3d9d29d0391
Dune Wallace 34oFwLa
Raya and the Last Dragon
Pengu

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
༄ Protective Brother ༄
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
༄ Kim Soo-hyun ༄
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
༄ Bloomcrown ༄
A tükör mögött :
Dune Wallace 89d8c5b7b8eac949177ecfabb509ae699ed3be73
Behind the Dragon
Fedora


Dune Wallace Empty
 

Dune Wallace

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal