Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
Tegnap 18:52-kor


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Sadie Cresswell
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásSadie Cresswell  Empty2023-11-22, 20:43

Sadie Cresswell
Play by: Sydney Sweeney



Becenév
Sade
Mesehõs
Bánat (Agymanók)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
Rebels ✦ Lázadók
Tartózkodási hely
Észak
Foglalkozás
diák
Családi állapot
bizonytalan
Szexuális beállítottság
heteroszexuális
Mi történt velem?

Haldoklik.
Meg fog halni és én semmit sem tehetek, egész egyszerűen azért, mert egy felsőbb erő úgy döntött, hogy ezt a sorsot szánja neki, nekem pedig semmilyen hatalmam sincs az események alakulása felett. Nem tudom megmenti. Tehetetlenül figyelem ahogy küzdenek az életéért, ahogy kétségbeesetten küzd ő is, de másodperceken múlik és vége. Olyan gyorsan vége, mintha valakinek az életét egyetlen pislogásnyi idő alatt el lehetne venni. És el lehet, hiszen megtörtént, csak egy apró, reszketeg pillanatra hunytam le a szemem és el is veszítettem.
Hogy történhetett ez? Pedig szerettem, tényleg teljes szívemből szerettem és semmi másra nem vágytam, csak hogy boldog legyen. Nem lett volna szabad így történnie. Ez egészen biztosan valami tévedés, nem lehet így vége....
De vége van.
Hullámossá válik a papír ott, ahova a könnyeim potyognak de nem törődök vele, észre sem veszem, hogy szépen lassan teljesen átáztatom vele a lapokat. Szorosabban gyűröm a kezemben és nem tudom, hogy elhajítsam-e a könyvet vagy szorosan a mellkasomra öleljem és úgy zokogjak tovább.
De nincs is időm eldönteni, először csak zörgést hallok majd valami puha a vállamnak ütődik.
- Az orrodat is töröld meg. Borzalmasan festesz.
Komótosan oldalra pillantok és látom, hogy egy százas csomag bontatlan zsebkendő hever mellettem a kanapén. Ahogy felnézek Undor sajnálkozó-viszolygó arcával találom szemben magam, de minden ellenérzése ellenére, leül a kanapé másik végébe és noszogatva felém löki a zsepicsomagot. Szipogva elfogadom és ügyetlenkedve kibontom a csomagot, hogy kifújhassam az orrom.
- Köszi - sírom már a következő zsepibe.
Mintha büszkeséget látnék átsuhanni Undor arcán, és biztosra veszem, hogy azt konstatálja ilyen elégedetten, hogy a vízálló szempillaspirál - amit tőle kaptam a múlt héten - ezúttal a helyén marad, pedig már a második zsebkendővel törölgetem a szememet. Szerinte tehetségem van hozzá, hogy azokat is elkenjem, amik még egy vízi hullán sem mosódnak el - nem emlékszem már, hogy ez Majré vagy Harag hasonlata volt-e.
Amint újra képes vagyok rendesen levegőt venni, szinte kibuggyannak belőlem a szavak:
- Meghalt. Megölték! Azért vették el az életét, hogy fájdalmat okozzanak vele a főszereplőnek és végig kellett nézniük, ahogy... ahogy... - A hangsúlyom vádlóból fájdalmassá válik, végül elcsuklik és kénytelen vagyok egy harmadik zsebkendőért nyúlni. Nincs bűntudatom amiért elspoilerezem a regényt Undornak, az arckifejezéséből ítélve kényszerrel sem lehetne rávenni arra, hogy beleolvasson ebbe a történetbe és már így is több részlettel gazdagodott, mint amire önként vállalkozott volna. Veszek egy nagy levegőt és fontolóra veszem, hogy megkíméljem őt a romantikus fantasy műfaj érzelmi hullámvasútjától.
- ...Derű merre van? - kérdezem miután megtörölgettem az arcomat.
- Riley-val. - Csak egy rövid választ kapok, közben már a telefonján pötyög valamit. Biztos vagyok benne, hogy Derű beugrott Riley edzésére és az a terve, hogy őt is elhozza a csajos esténkre.
Sajgó szívem megnyugszik kicsit és szerintem Undor is megkönnyebbül, hogy nem kell egyedül megküzdeni azzal a halmazállapottal, amibe az ölemben őrizgetett könyv juttatott.

☂

Szeretek esőben utazni. Figyelni ahogy a vízcseppek versenyeznek az ablaküvegen miközben a busz átszeli a várost, vagy a pocsolyákat lesni, amikor megállunk a pirosnál. Figyelni ahogy város éjszakai fényei elmosódnak a busz szélvédőjén és a lejátszási listámat hallgatni közben, ahol gyönyörű hangú előadók énekelnek arról, hogyan tört össze a szívük a szerelem miatt, vagy hogyan vágyakoznak valaki után, aki nem lehet az övék. Nekem még sosem tört össze a szívem úgy, ahogy nekik, de a hangjuknak hála a fájdalom ezer dallamát és ritmusát ismerem már, bánatuk ezernyi húrt penget meg az én szívemben is.
Néha azt kívánom, bárcsak nekem is énekelne valaki úgy, ahogy ők, keserédesen és reménykedve. Szerintem a legszebb szerelmes dalok úgy is képesek összetörni a szívünket, ha igazából a boldogságról szólnak. Mindig van valami szomorú a boldogságban. Ha más nem az, hogy nem tart örökké.
- Végállomás! - mordul fel egy hang amitől összerezzenek és csak akkor veszem észre hogy nekem szólt, mikor odakapom a pillantásom és látom ahogy a buszsofőr fáradt és elégedetlen arccal engem vizslat. Az egyetlen utast, aki még mindig mozdulatlanul ül a helyén, ahelyett, hogy hazafele igyekezne késő éjszaka.
Bocsánatkérő mosollyal gyorsan felállok, a vállamra igazítom a táskámat és jó éjszakát kívánok neki mielőtt a vizes járdára lépnék.
Nem ez az én megállóm, hárommal tovább jöttem - már megint.
A fejemre húzom a kapucnimat és miután megigazítottam a fülesemet elindulok visszafelé. Megrezzen a telefonom a zsebemben de biztosra veszem, hogy csak Majré írt, mert túl régóta nem válaszoltam a csoportos üzenetekre. Ez is elő szokott fordulni.
Nem azért, mert nem lenne fontos, ami ott történik - bár néha tényleg nem az - hanem mert... elkalandozok. Vagy mert jobbnak látom csendben maradni. Nem mindig örülnek annak ha én is hozzáfűzöm a gondolataimat - Derű szerint olykor nagyon negatívak - és én néha irigylem Undort és Haragot, amiért ők gondolkodás nélkül ki merik mondani amit éreznek.
A szavak szerintem ijesztőbbek, mint egyedül sétálni haza éjszaka az esőben, de nem vagyok benne biztos, hogy Majré egyetértene ebben velem.

☂

A kezemmel önkéntelenül is a nyakamban lévő medállal kezdek babrálni, miközben a telefonomon lévő képeket nézegetem. A tárhelyem már majdnem megtelt a többiektől lementett, vagy a közösen készített képekkel, de hiába szántam rá magam a galériám szortírozására, egyelőre nem sok képnél volt szívem rábökni a kis kukára, legyen az egy ostoba screenshot a fiúk beszélgetéséről, vagy egy selfie Riley-tól, vagy akár egy sokezredik kép egy halovány szivárványról, amit az ablakból fotóztam.
Sokan mondják, hogy ostobaság érzelmileg ragaszkodni dolgokhoz, legyen szó tárgyakról vagy bináris adathalmazokról, de egyszerűen képtelen vagyok külön kezelni ezeket az emlékeket a hozzájuk kapcsolódó emberektől. A tárgyakat emberekhez, a képeket eseményekhez kötöm, mind olyasmi, ami valamiért kedves számomra.
Az éjjeliszekrényem tele van innen-onnan összegyűjtött szuvenírekkel: belépőjegyek, szalvéták, préselt virágok és polaroidok serege hullik az ölembe mindegyik fiókból, a galériám pedig képek káosza: főleg közös képek a többiekkel, megörökített séták és kávézások, a könyves hauljaim, Riley meccsei, London utcái megunhatatlanul sokféle szögből...
Megtorpanok görgetés közben és a markomba zárom az addig birizgált medált mielőtt kinagyítanám a következő képet.
A világ legszebb mosolya néz vissza rám és azonnal felidézi bennem az emléket, hogy azzal csaltam elő, ahogy Pascal kezébe nyomtam egy hatalmas aranysárga falevelekből gyűjtött csokrot. Bármilyen buta felindulásnak is tűnik a gesztus utólag, az eredményt látva a világ összes giccses romantikus gesztusára hajlandó lennék, hogy újra lássam. Rettenetesen hiányzik ez a mosoly és a mellkasomat szorító érzés egyre erősebbé válik, ahogy elkezdem továbbgörgetni a képeinket. Ezek közül semmit sem vagyok hajlandó kitörölni.
A tenyerembe szorított apró esernyő alakú medálra nézek és az sem zavar, hogy a szorítástól nyomott hagyott a bőrömön.
Képek és tárgyak, amik azért bírnak jelentőséggel, mert olyan emberekhez kötjük őket, akik fontosak nekünk. Tudom, hogy a ragaszkodásom az érzéseim lenyomata, azoknak az érzéseknek, amik néha a felszín alatt rekednek és addig gyűlnek, amíg tompa sajgássá nem változnak a mellkasomban és emlékeztetnek... a jó dolgokra. A jó dolgok miatt is szomorúak vagyunk néha - amikor hiányoznak, amikor nosztalgiázunk, vagy amikor szeretnénk újraélni őket. A szomorúságnak ez egy keserédes változata, ami hozzánő a ragaszkodáshoz. Nem akarod elengedni.
A tárgyaknak nem fáj ez a ragaszkodás, az emberek viszont törékenyek. Egymásra jobban kell vigyáznunk és néha... annyira vigyázunk a dolgok törékenységére, hogy sosem tudjuk meg, igazából mennyit is bírtak volna el.
A hiánynak bűntudat íze lesz, de tovább játszom a nyakláncommal és magam köré húzom a takarómat, hogy segítsen becsapni a magányomat. Mielőtt elalszom, azon kezdek el gondolkodni, hogyan mondanám el azokat a dolgokat, amiket eddig nem mertem és csodálkozom, hogy hogyan lehet, hogy nem mertem, hiszen melletted voltam a legbátrabb. Nélküled vajon elfelejtem, hogy az milyen érzés volt?
Addig kapaszkodom a nyakláncba, amíg meg nem győzöm magamat arról, hogy vannak dolgok, amiket lehetetlen elfelejteni.

Képességem

✦ Azon szerencsések közé tartozok, hogy Fata Morgana belső határai számomra nem okoznak akadályt. Ugyanolyan átjárásom van, akár a kívülállóknak, azaz az embereknek.
✦ Néha a legjobb gyógymód, ha valaki meghallgatja a másik bánatát, nem? A képességem az, hogy képes vagyok a negatív érzéseket elszívni másoktól és megsemmisíteni azt. Vagy épp magamba olvasztani, attól függően, az én lelkiállapotom mennyire van mélyen.
Summer Sorensen

Lharielle

Nem szórt rá senki csillámport


William Zen Williams and Morgan Cornish csillámport hintett rá


Sadie Cresswell
Lázadó
Lázadó
Sadie Cresswell
Mesehõs :
Sadie Cresswell  68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f6c4e58704b31766c5139574f6d773d3d2d3432383634333238322e313463396231656431386130393666353532343834363938313231362e676966
Agymanók
Bánat
Egyszer volt, hol nem volt... :
Sadie Cresswell  Aa2a2cc3207a9f7532daa6214c4f6a2ce4c1b58c

Crying helps me slow down
and obsess over the weight
of life’s problems.

Sadie Cresswell  A45e0f54842b9f54991623126b16a604959c4fb8
Ennyi ember hisz bennem :
0
Titulus :
Miss Feeling Blue
A másik felem :
Sadie Cresswell  D9cad78cc96712f3822a839e3f2029cfc7c23bd2
✦ ✦ ✦ :
Sometimes sadness is appropriate.
Sadie Cresswell  Tumblr_nqfm04kvEI1qgyarho4_r1_250
Not something to run from,
not something to numb...
Sadie Cresswell  Tumblr_nqfm04kvEI1qgyarho2_r3_250
just something to feel.
Akinek az arcát viselem :
Sydney Sweeney
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
A tükör mögött :
Lharielle

Sadie Cresswell  Empty
TémanyitásSadie Cresswell  Empty2024-04-22, 08:51

Csillámporos üdvözlet illet téged
Sadie Cresswell ✦ Bánat


„I'm too sad to walk. Just give me a few... hours.”

Kedves Sadie!

Hűűűűű.   Sadie Cresswell  2607835867
Nem jutok szóhoz. Az a helyzet, hogy egyszer már átfutottam a lapodat, de valahogy akkor nem fogta fel az agyam azt, amit most igen és sikerült így kora reggel letaglóznod a legjobb értelemben valaha. Meg kell vallanom, hogy bár Bánat áll a legközelebb hozzám az Agymanók közül sosem kedveltem igazán a karaktert, pedig szuperül lett felépítve és nagyon hatásosan lett tálalva a mesében a szerepe. De neked sikerült 1229 szóval az, ami még a Pixarnak sem! Taníts!  Sadie Cresswell  140082809  Tudni akarom, hogy lehet ilyen érzékletesen megírni egy érzelmet, ugyanis mostanság küszködöm azzal, hogy elmélyüljek a karaktereim érzelmi világában, te viszont végig tökéletesen fenntartottad, nem lett unalmas, sem csöpögős, vagy túlzó. Láttam minden képkockát, tudtam azonosulni és kedvem támadt depis zenére, mosolyogva zokogni, közben pedig deep aesthetickeket gyártani esős őszi képekkel. Huh.   Sadie Cresswell  2440508350
Őszintén sajnálom, hogy a lap végére értem, én bírtam volna még, de tudom, hogy a javát a játéktérre tartogatod.  Sadie Cresswell  3590078731  Nagyon szeretnék áradozni még, de lehet, hogy akkor sosem érek a végére, márpedig nem kockáztatnék meg egy esetleges lincshangulatot, ráadásul a barátaid fixen várnak téged (az egyikük túl macsó, hogy bevallja, de a bajsza alatt mosolyog ám!).  Sadie Cresswell  321849167  Nagyon kíváncsi leszek a párosotokra Pascallal, a kis jelenet alapján az az érzésem, hogy ő megért téged és van bennetek némi közös. Ha úgy érzed, valaki kukkol, ne félj, csak én vagyok! Meg egy kicsit Harag is. Ő szeretne elbeszélgetni az “udvarlóddal”, de nyugi, nem fog!  Sadie Cresswell  803573226




Tényleg nem akarlak tovább fogva tartani, így inkább hivatalosan is utadra engedlek! Érezd magad nagyon jól ezzel a pofival is. A járást pedig már tudod!  Sadie Cresswell  2359898509

U.i.: egy playlistet kérhetek? kedvem támadt zokogni és ahogy elnézem, esni fog ma is.
U.i2.: most esett le a neved, zseni *képzeld ide az általam gyakran használt olasz gesztikulálós kezecskét*  Sadie Cresswell  2067867876

Amennyiben stoppolt karakter és/vagy play by került most elfogadásra, kérlek, töröld a Stoppolások rendszerezése topicból és ezután foglald le az arcot az Avatar- és névfoglalóban!





Love is a bridge and
Trust is a gift

Nem szórt rá senki csillámport


Sadie Cresswell csillámport hintett rá


Evolet Yang
Hõsnõ
Hõsnõ
Evolet Yang
Mesehõs :
Sadie Cresswell  006bf85f763b3bba9bc947ae26097563db31667d
Raya és az utolsó sárkány
Namaari
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
8
Titulus :
Morning Mist
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Gemma Chan
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Bloomcrown
A tükör mögött :
Sadie Cresswell  88ef5c66d2de3b2511838604ccd391feb6c9d2ac
•●• Cherry •●•

Sadie Cresswell  Empty
 

Sadie Cresswell

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal