Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 38 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 38 vendég :: 3 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Charles Blackmood
2024-09-01, 21:02


Sigrid Hávarðr
2024-08-28, 22:24


Rosemary Holloway
2024-08-28, 21:02


Antoine LeCompte
2024-08-28, 19:40


Ila Nakai
2024-08-26, 18:09


Nathaniel Hayes
2024-08-26, 07:51


Byun Somi
2024-08-25, 21:34


Ok Tae-Moon
2024-08-24, 20:08


Ok Tae-Moon
2024-08-22, 00:58


Ok Tae-Moon
2024-08-20, 19:36


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

1 Témanyitás - 100%



Megosztás
 
Ezekiel Beckett
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásEzekiel Beckett Empty2024-05-19, 01:28

Ezekiel Beckett
Play by: Johnny Depp



Becenév
Ezekiel
Mesehõs
Kalapos(Alíz Csodaországban)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
Rebels ✦ Lázadók
Tartózkodási hely
Nyugat
Foglalkozás
Színész a Wonderland Theater-ben
Családi állapot
Egyedülálló
Szexuális beállítottság
Heteroszexuális
Mi történt velem?


”Egyszer volt, hol nem volt... volt egyszer egy kalapos erdőn, mezőn réten... őrült volt?
Vagy mégsem?
Derítsük ki szépen!”

Eme sorok valahogy mosolyra késztetnek, sokan azt hihetnék őrült vagyok pedig nem. Egyszerűen ahogy átolvastam a szövegkönyvet tudok azonosulni a karakterrel, akit rám bíznak. Mint most Kalapossal az Alice Csodaországból.
Hogyne tudnék vele azonosulni mikor… én magam ő vagyok. Örület! Egy igen bogaras fazon, akit nehezen lehet megérteni, de szememben annál szerethető.
Más lehetséges megrémült volna a tükörképétől mikor szembe találkozik vele én mégis úgy fogadtam, mint egy régi ismerőst… egy hiányzó darabkát az életemből. Igaz miként is találkozhatna más vele, ha csak én látom?
Erre csak legyintek majd leteszem a kezemben tartott szövegkönyvet majd felhümmentettem.
Sok dolog van, ami zajlik folyamatosan a színfalak mögött. Mint mondjuk Alice és Merida között húzódó harc. Olykor bosszantó, máskor talán minimálisan mulatságos, de személyes véleményemet kellene előtérbe helyezni ténylegesen másképp is megoldhatná a vöröshajú szélvész a dolgait.
Leges legzavaróbb tulajdonsága mikor önkényesen változtat szövegen vagy éppen egy cselekményen. Nem fogom soha megérteni pontosan erre miért is van szükség?
Viszketegségi mánia? Minden csillogást magának akar? Meglehet.
Mégis ezen kívül a kettőjük harcából próbálom kivonni magamat, jobb a vitán kívül lenni, nem igaz?

Ezzel ellenben mindig próbálok megnevetetni bárkit. Legyen az a színházban lévő munkatársak, barátok vagy akár egy igencsak elszomorodott egyén, akibe random belebotlok.
Nem mondanám azt, hogy kényszeresen óhajtom ezt megtenni, de hé! Ki ne szeretné látni az emberek mosolyát? Sokkal jobb úgy mintha le lenne bárki is törve, mint a bilifüle!
Kipillantva az ablakon iszom bele a mellettem lévő teába. Kellemes aroma, finom illat és már csak egy jó sütemény hiányzik hozzá.

Megannyi lehetőség nyílt meg ténylegesen előttem mióta megláttam a kalapos alakot a tükörben. Mint fentebbi gondolataim is megmutatják. Teljesen elfogadtam őt.
Sőt mi több, ha tovább szeretném fűzni a dolgokat megihlet ezzel együtt pedig az a darab is amit most előfogunk adni.

Mor’du felé terelődnek gondolataim, hisz pont emellett egy új darab iránt is érdeklődést mutatna így én nem vagyok rest soha, hogy tippeket adjak. Amitől akár varázslatossá válhat egy-egy darab. Ám ezen kívül megtartom tőle a tisztes távolságot.
Marcona alak, kissé akár már morgósnak is mondhatjuk, mint egy nagy medvét.
Szerintem egy jót igen rég nevethetett, olykor az én vicceimre úgy reagál miből levehető nem igazán vevő a dologra. Pedig én mondom egy jó nevetés még a legzordabb embert is fel tud javítani!

Ez lenne a főnökkel is… Szemem sarkából pedig a kalap is elkezd birizgálni. Letéve a csészémet felállva odasétálok és leveszem.
Már jó ideje van egy ilyen kalapom, mint amilyen az én szereplőmnek. Így hát fejemre téve lépek a tükörhöz és megigazítom. Talán kéne egy kis tupírozás a hajamra és tökéletes lennék. Jó persze a figurára biztos nem hasonlítanék ahhoz kicsit összekéne mennem meg öregedni még pár évet!

Így hát elpillantanék egy fésűért kicsit igazítsak a tincseken. Visszafordulva már a kis emberke fogad bolondos mosollyal mintha a világon egy csepp gond nem lenne.
Ekkor realizálom, hogy én mosolygok úgy, mint egy jobb fajta becsiccsentett vén szivar. Hah! Minő csodás felfedezés!

Hát felemelve kalapomat köszönök a tükörképemnek és szélesedik a vigyorom. Félreteszem a kalapot le sem véve szememet a tükörképről. Vajon milyen kapocs lehet közöttünk? Elmém melyik tekervénye teremtette őt?
Aggódnom kellene? Mégsem érzek semmiféle aggodalmat most sem ahogy első alkalommal sem.

Vállat vonva és legyintve fordulok el a tükörtől, megiszom teámat és megindulok az aznapi sétámra, teendőm elvégzésére.

”Tehát itt vagyok, kérdésekre válasz.
alapos egyáltalán nem ártatlan és cseppet sem százas.
Fogadd el, engedd el és szeres ahogy látod.
Cserébe jutalmad egy őrült barát, de ő annál mókásabb!”


Képességem

✦ Ha a kalapodat rárakod valakire, ugyanolyan fura, már-már őrült gondolatai lesznek, akárcsak neked.
✦ Amint az emlékeid teljesen visszatérnek, az őrület jelei is meg fognak mutatkozni rajtad.
Hyeong Kyung-Mi

Dracarys

Nem szórt rá senki csillámport



Ezekiel Beckett
Ismeretlen hõs
Ismeretlen hõs
Ezekiel Beckett
Mesehõs :
Ezekiel Beckett 97454
Alíz Csodaországban
Kalapos
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ezekiel Beckett Johnny-depp-mad-hatter
Ennyi ember hisz bennem :
0
Titulus :
Crazy Man
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Ezekiel Beckett 392733adf26190368daf906a7b1e546f
Akinek az arcát viselem :
Johnny Depp
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
Ezekiel Beckett 61FX
A tükör mögött :
Dracarys

Ezekiel Beckett Empty
 

Ezekiel Beckett

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Beckett Seong