Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-15, 15:39


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Baba Shouta
2024-05-13, 00:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:52


Sigrid Hávarðr
2024-05-11, 14:12


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 14%


3 Hozzászólások - 14%


3 Hozzászólások - 14%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%



Megosztás
 
We know the way ✦ Vaiana & Maui
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásWe know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty2021-03-13, 20:31


Kaleo && Vaehina

Maui && Vaiana

Tetszik, hogy felveszi a fonalat és folytatja az általam megkezdett „humort”. Meg is mosolyogtat, teszem hozzá. Mégis, a tekintetében egyre csak a válaszokat keresem, miközben figyelek a szavaira, a rezdüléseire és mindenre, ami Ő maga.
A fröcskölés nem olyan reakciót vált ki belőle, mint azt elsőre gondolni mertem volna. Ez talán jobb is, ez a kérdő tekintet, mintha azt kérdezné, csak ennyire vagyok-e képes. A válasz: nem, de nem kívánom azonnal vízbe rántani, ha egyszer beszélgetni hívtam elsősorban el. Persze, a helyszín választás nem pont ezt sugallja. Azt hiszem, az otthoni környezet miatt is hívtam ide – nem akartam olyan helyen beszélgetni és faggatózni, ahol nem érzem magam úgymond biztontásban. Hazai terepem pedig minden egészen más.
A fejemet ingatom, ahogy azt próbálja kipuhatolózni, neki vagy a bárnak szólt-e az elrohanásom. Őszintén? Inkább a zavartságomnak, ami azt illeti és ezt nem tudom, miképp kellene máris az orrára kötnöm. Sőt, azt sem tudom, pontosan hogyan álljak majd elő az egész teóriámmal, hogy ismerős nekem, meg efféle dolgok. Félek, őrültnek néz és amilyen bátran idejött, olyan gyorsan köddé válik majd.
- Nem neked, és… - Megállok egy pillanatra, a víztükörre pillantva, ahol egy pillanatra megint az a különös vonásokkal rajzolt lány néz vissza rám, majd én magam. Nyelek egy nagyobbat, így nézek vissza a fiúra. - …és nem is a helynek. – Fejezem be a mondatot, majd ezután mászok ki a medence szélére és mutatkozok be neki. A válaszra egészen ledöbbenek, mert hát, valljuk be, burkoltan, de bókol és nem gyakran mondanak nekem ilyen szépeket.
- Ugyan, de azért köszönöm – Nyögöm ki zavaromban, majd ahogy megfogja a kezem, az érintése is egy pillanatig felvillant bennem egy képet, de felfogni sincs időm, el is tűnik lelkiszemeim elől, anélkül, hogy felfognám, mi volt az. Csak az ismerős érzés marad, ami eddig is kísértett.
- Kaleo, milyen különleges – Formálom a számmal a szavakat és folytatnám, de az apró simítás elvonja a figyelmemet. Ezzel pedig elég időt hagyok neki arra, hogy galád támadást indítson: beveti magát a vízbe, rántva engem is maga után, de az a helyzet, hogy kicsit sem bánom. Csobbanok vele a kellemesen hideg vízbe, majd ezt követően elkapom a karját és megfordul a fejemben, hogy lehúzom a víz alá, de végül a kérdése visszaránt a valóságba és a gondolataimat is visszatereli oda, amiért valójában találkozni akartam vele. Igen, koncentráció. Nem értem, miért, de teljesen kizökkent a közelsége. Tudni akarom az okát.
- Én nem, és remélhetőleg, te sem fogsz hanyatt-homlok menekülni előlem – Mondom, miközben közelebb úszok hozzá, kezem pedig továbbra is a karján pihen, de onnan lejjebb csúszik a kézfejére. – Nem vagyok ám mindig ilyen, nem hívok el bárkit egy bárban, hogy találkozzon velem… ezt vedd úgy, hogy te különleges vagy – Tartok némi hatásszünetet, majd folytatom. - …és még nem tudom, pontosan, miért. Erre akarok rájönni – A szemem sarkából a víztükörben újra felvillan a rajzolt másom, hisz érzem, tudom, hogy én vagyok. Különös az egész.

479 words ✦ aláfestõ ✦ note:  We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 1115489239  We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 841472469  



See the line where the sky meets the sea?

It calls me and no one knows, how far it goes. If the wind in my sail
on the sea stays behind me One day I'll know, how far I'll go.




Nem szórt rá senki csillámport



Vaehina Leilani
Hõsnõ
Hõsnõ
Vaehina Leilani
Mesehõs :
We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 C84dabe25024cf5b46992440a1812c4617161782
We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 D8b5a35aeb393092afd66c03e1067c4a2741b9b5
Vaiana
Vaiana
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
❝MOANA❞
A másik felem :
Akinek az arcát viselem :
ZENDAYA ♡ COLEMAN
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
KELET ♡ BLOOMCROWN
✦ ✦ ✦ :
A szívem már így készen áll…
We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 F1210add9319ac1c8fbf87dac8409f4c502d03d8
Ugye, a picike Maui igazán cuki?
A tükör mögött :

We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty
TémanyitásWe know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty2021-03-13, 18:29

Vaiana (néni) & Maui

A némelyest korlátozottnak mondható választási lehetőségeket mérlegelve megcsóválom a fejem, bár ebben a csalódottságban semmi valós nincs, azonban nevetésének csilingelése a fülemben megnehezíti, hogy visszafogjam megjegyzéseimet. Nehéz eldöntenem, hogy a társaságában van valami, ami ilyen könnyen oldja az egyébként néhány lépés távolságot igénylő gátakat vagy szimplán a nem megszokott helyszín levegője teszi. Vagyis... a legbizarrabb inkább az, hogy mégsem olyan nehéz rájönnöm, hogy az elsőről van szó.
- Milyen kár, pedig én vizet akartam volna.
Béklyókban tartott mosolyomat kiszabadítja a fröcskölése, szemeim megcsillannak, mintha szavak nélküli provokációt akarnának sugallni: Tényleg? Csak ennyi?
- Volt egy ilyen érzésem, abból ítélve, milyen gyorsan leléptél. Igaz, abban nem voltam száz százalékig biztos, hogy ez a bárnak szólt-e vagy nekem.
Ezzel már némileg azt is érintem, hogy, ugyan arra adott némi magyarázatot, miért rohant el a múltkor, még mindig nem teljesen tiszta, pontosan miért akart találkozni. Ahelyett viszont, hogy egyenesen szembesíteném a kérdéssel, az arcát fürkészem, mikor közelebb kerül, majd lepillantok a kezére:
- Igen... számíthattam volna rá, hogy a neved is gyönyörű. - ha már belekezdtem, fenn kell tartanom az imidzset, ezért nem múlasztok el egy kacsintást, miközben megfogom a kezét.
- Kaleo, de a Kal is tökéletesen megteszi.
Ahelyett, hogy elengedném a kezét, kézfején egy apró simítást ejtek meg hüvelykujjammal, majd úgy vetem maga ma vízbe, hogy gyengéden húzhassam magam után beljebb a medencében.
- Szóval, ezúttal nem fogsz eliszkolni? - sunyi mosollyal tartom rajta a szemem, de az ujjait szabadjára engedem, hogy a múltkori titokzatosságáért viszonozhassam az imént kapott fröcskölést.
249 szó ✥ hope, you've got a minute ✥  We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 4028024232  
Vendég
Vendég
Anonymous

We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty
TémanyitásWe know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty2021-03-13, 17:30


Kaleo && Vaehina

Maui && Vaiana

A víz annyira képes elvonni a figyelmem, hogy minden másról teljesen el tudok feledkezni. Mintha a világomban csak én és a víz lennénk – ezért rezzenek össze, mikor meghallom az ismerős hangot. Ez az a fiú! Meglepve fordulok felé a vízben, majd nyakig elmerülök a szavait végighallgatva és értelmezve. A következő pillanatban azonban összeszedem magam és elmosolyodok.
- Itt is tudunk inni, van itt víz és… víz is – Magyarázom röviden felnevetve, majd alig láthatóan vállat vonva, de aztán eszembe jut valami és a kissé pimasz kérdését egy kis fröcsköléssel díjazom.
- Tudod, a bár nem az én terepem, de a víz… a medence… annál inkább. Bejössz, vagy nincs kedved osztozni velem ezen a szenvedélyen? – A vízre utalok, természetesen és remélem, le is jön mindez neki. Habár belegondolva tényleg furcsa ez az egész helyzet, de egy kis részem úgy érzi, nem csak én vagyok a víz szerelmese, hanem talán ő is. Igen, azok a buta, ostoba, megmagyarázhatatlan érzések, amikre válaszokat akarok kapni. Itt a lehetőség, talán. Vagy pedig annyira leégetem ma magam, hogy többé nem megyek az Open Sesame közelébe sem, nehogy belefussak újra a srácba.
A medence széléhez úszva kihúzom magam, hogy leülhessek és így nézzek fel rá. Így közelebb vagyok hozzá, de remélem, nem érez majd arra késztetést, hogy belökjön a vízbe – bár határozottan mókás első, akarom mondani második tali lenne ez. Lehet, amúgy is az lesz.
- Egyébként sem hittem, hogy eljössz. A nevem Vaehina – Habár nem vagyunk egy szintben, mégis bemutatkozásra nyújtom a kezemet, hiszen úgy illik. A kérdés csak az, elfogadja-e vagy az előbbi fröcskölés miatt talán hátat is fordít az egész találkozónak.

266 words ✦ aláfestõ ✦ note:  We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 1115489239  We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 841472469  



See the line where the sky meets the sea?

It calls me and no one knows, how far it goes. If the wind in my sail
on the sea stays behind me One day I'll know, how far I'll go.




Nem szórt rá senki csillámport



Vaehina Leilani
Hõsnõ
Hõsnõ
Vaehina Leilani
Mesehõs :
We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 C84dabe25024cf5b46992440a1812c4617161782
We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 D8b5a35aeb393092afd66c03e1067c4a2741b9b5
Vaiana
Vaiana
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
❝MOANA❞
A másik felem :
Akinek az arcát viselem :
ZENDAYA ♡ COLEMAN
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
KELET ♡ BLOOMCROWN
✦ ✦ ✦ :
A szívem már így készen áll…
We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 F1210add9319ac1c8fbf87dac8409f4c502d03d8
Ugye, a picike Maui igazán cuki?
A tükör mögött :

We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty
TémanyitásWe know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty2021-03-11, 14:13

Vaiana (néni) & Maui

"Óh, hát miféle anyag vagyok én,
hogy pillantásod metsz és alakít?"


Amikor a helység atmoszféráját megtölti a csobbanás hangja, nem csupán a víz felszínén terjednek szét a hullámok, de olyan, mintha rezgésük a levegőn keresztül hozzám is eljutna és egészen a bensőmig hatolna. A maga ellentmondásos mivoltával egyszerre érződik valami távoli idegennek, s olyan ismerős közelségnek, amitől valamilyen oknál fogva én váltam le és azóta magányos szigetként sodródnék a tengeren, megállás, és a vihartól való nyugvás ígérete nélkül. Mert, akármennyire próbáltam elnyomni magamban az emlékképet, az a találkozás pontosan ezt hagyta maga után. Egy vihart, ami szelével felkavarta a port, megelevenítette az életet lehetővé tevő, s mégis pusztító erőkifejtésre képes hullámokat, hogy a mélyből kérdések tucatját kavarja a felszínre. Persze, igyekeztem nem foglalkozni azzal, hogy ott lebegnek a lelkem felszínén, azt gondolván - naivan, mint az mostanra bebizonyosodott - hogy, ha elég ideig érintetlenül hagyom az úszó elemeket, barna szemeinek élénk képét, ajkainak ívét, amik mintha nevemet akarták volna megformálni, anélkül, hogy korábban találkoztunk volna, lesüllyednek majd a szépen lassan lenyugvó víz aljára, vissza a mélybe, vissza a sötétbe. De sosem tették. Azzal, hogy vissza-visszatértem hozzájuk, hol éberen figyelve a plafont, hol pedig áthajózva az álmok vizére, kezeimet gyengéden ezen képek alá helyeztem, hogy a mélység ne nyelhesse el őket.
De miért akartam ennyire megóvni az emléket? - ez, és ehhez hasonló kérdések bukkantak fel, nem számított, mennyire próbáltam magam mással lekötni. - Mitől érzem azt, hogy különleges?
Nem, az érzés nem is volna erre a legjobb szó. Sokkal inkább olyan ez, mintha tudnék valamit, de egyszerűen képtelen vagyok hozzáférni. Igaz, nem olyan meglepő, ha már a válaszokhoz megfelelő utat sem jól választom ki. A helyes kérdés ugyanis úgy hangzana: Miért az ő pillantása volt az első, amitől úgy érzem, csendes a világ?
Szinte észre sem vettem, hogy míg ezek a kérdések formálódnak, alakot öltenek, lábaim agyam helyett hozva meg a döntést vezettek el az uszodáig. Nem volt szükségük a tudatra, tekintve, hogy dobbanásaim szolgáltatták a navigációt.
Megfordul-e a fejemben, hogy őrültség volt eljönnöm? Persze, mégis, miután kíváncsi tekintetektől védetten végignéztem légies, igéző merülését,megfordulok, ám nem a kijárat, hanem az öltözők felé veszem az irányt.
- Tudod, ha beszélgetni akarsz, meg is ihattunk volna valamit a bárban. De elismerem, a helyszínváltás határozottan kreatív.
A medence szélén guggolva várom meg, míg teljesíti a hosszt, és a felszínre emelkedik.
- Ez valami furcsa marketingfogás, amivel a magánóráidat reklámozod?
Elsőre nem tűnik fel a pimasz él a hangomban, és a helyzet az, úgy érzem, ennyi elégtételt vehetek, amiért összezavart, mégsem akarom, hogy azt higgye, pusztán azért jöttem el, hogy bunkó legyek vele, ezért, egy játékos félmosollyal még hozzáteszem:
- Nem mintha panaszkodnék.
428 szó ✥ anything to feel something ✥ You're so awesome We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 642527747
Vendég
Vendég
Anonymous

We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty
TémanyitásWe know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty2021-03-11, 13:25


Kaleo && Vaehina

Maui && Vaiana

Nem vagyok benne biztos, hogy eljön. Ha jól emlékszem, nem nagyon fektettem le konkrétumot, csak annyit, hogy ha van kedve, nézzen el a Motunui Swimming Pool-ba az egyik szabadnapján, délutánján, unalmas napján. De közel sem lehetek abban biztos, hogy valóban eljön, hiszen miért találkozna tulajdonképpen egy vadidegennel? Félretéve azt, hogy randinak is gondolhatja, ha nem tetszek neki, nem jön el. Ha meg azért jön el, mert tetszek neki és előállok azzal, hogy érdekel az ereje, hát… nem is tudom. Kicsit most hülyén érzem magam. Ostobán. Mintha félrevezettem volna, önhibámon kívül. Remélem, ha eljön, nem fog utálni nagyon. Nem mintha nem vettem volna észre, mennyire jól néz ki, de valamiért az, hogy ismerősnek érzem, jelenleg jobban leköt. Mi van, ha tényleg ismerem őt és ez az, ami vonzz hozzá? Válaszokat szeretnék és úgy érzem, tőle kaphatok. Jó, nem, ezt nem érzem, csak tenni akarok egy próbát.
Egy nagyobb sóhajjal dobom le a pulcsim az úszómedence melletti padra, majd rogyok le rá magam is. Ma nem jön egy gyerek sem, akinek oktatnom kellene és amíg nem tudom, hogy az a fiú eljön-e, addig nem tervezek én magam sem átöltözni és csobbanni. Vagyis… nem, ez így nem igaz.
Röpke tíz perc várakozás után elvonulok az öltözőbe és további néhány perc után már a bikinimben térek vissza. Továbbra sem látok senki ismerős arcot, csak néhány felnőtt áztatja magát a melegvizes medencében, így a medence szélén levő ugródeszkához lépek, felmászok rá és a következő pillanatban már ugrok is – ahogy a vízbe csobbanok, szinte érzem, ahogy mindenemet ellepi ez a borzongatóan hideg folyadék, a hajamat rátapasztja az arcomra. Víz alatt úszok néhány métert, hogy aztán a másik oldalon felbukkanjak és levegőhöz jussak.
- Imádom. – Suttogom magam elé, ahogy a vizes tincseimen igazítok egyet.

330 words ✦ aláfestõ ✦ note: Maui We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 841472469    



See the line where the sky meets the sea?

It calls me and no one knows, how far it goes. If the wind in my sail
on the sea stays behind me One day I'll know, how far I'll go.




Nem szórt rá senki csillámport



Vaehina Leilani
Hõsnõ
Hõsnõ
Vaehina Leilani
Mesehõs :
We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 C84dabe25024cf5b46992440a1812c4617161782
We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 D8b5a35aeb393092afd66c03e1067c4a2741b9b5
Vaiana
Vaiana
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
❝MOANA❞
A másik felem :
Akinek az arcát viselem :
ZENDAYA ♡ COLEMAN
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
KELET ♡ BLOOMCROWN
✦ ✦ ✦ :
A szívem már így készen áll…
We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 F1210add9319ac1c8fbf87dac8409f4c502d03d8
Ugye, a picike Maui igazán cuki?
A tükör mögött :

We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty
TémanyitásWe know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty2021-03-11, 12:54

We know the way
Vaiana && Maui




See the line where the sky meets the sea?

It calls me and no one knows, how far it goes. If the wind in my sail
on the sea stays behind me One day I'll know, how far I'll go.




Nem szórt rá senki csillámport



Vaehina Leilani
Hõsnõ
Hõsnõ
Vaehina Leilani
Mesehõs :
We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 C84dabe25024cf5b46992440a1812c4617161782
We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 D8b5a35aeb393092afd66c03e1067c4a2741b9b5
Vaiana
Vaiana
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
❝MOANA❞
A másik felem :
Akinek az arcát viselem :
ZENDAYA ♡ COLEMAN
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
KELET ♡ BLOOMCROWN
✦ ✦ ✦ :
A szívem már így készen áll…
We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 F1210add9319ac1c8fbf87dac8409f4c502d03d8
Ugye, a picike Maui igazán cuki?
A tükör mögött :

We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty
TémanyitásWe know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

We know the way  ✦ Vaiana & Maui - Page 2 Empty
 

We know the way ✦ Vaiana & Maui

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Vaiana
» Maui
» You're welcome ✦ Vaiana & Pengu