Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 15 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Vittorio Scarsi
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásVittorio Scarsi Empty2023-05-06, 00:34

Vittorio Bennett-Scarsi
Play by: Lorenzo Zurzolo


Becenév
V, vagy aminek szeretnéd
Hisz a csodákban?
nem hisz
Csoport
Outsiders ✦ Kívülállók
Foglalkozás
egyetemista pultos a Dracul Vendéglőben
Családi állapot
egyedülálló
Szexuális beállítottság
biszexuális
Kedvenc mesehõs
Füles
Mi történt velem?

- Hé, Vito, gyere csak ide! - a bátyám hangja a nyitott motorháztető alól hallatszódott, miközben magához intett.
Emlékszem, mindig a nyomában voltam és egy görbe csavarkulcsot szorongattam, amivel ha akartam se lettem volna nagy segítség. Lehettem vagy hat éves, egyébként is csak porfogónak voltam jó.
Gio a pólómba törölte a kezét, amitől úgy néztem ki, mintha meghemperegtem volna a műhely padlóján és magyarázott nekem valamit arról, hogy az öreg Fiat motorja miért nem indul be, én meg csüngtem a szavain, mintha érteném. Szerettem mikor úgy tett, mintha fontos dolgokról magyarázna egy fontos valakinek, aki amúgy csak én voltam.
Aki olyan okosnak hitt kérdéseket tett fel neki, mint hogy:
- Mi lesz azokkal az autókkal, amiket nem tudsz megszerelni? - az arcán ettől játékos felháborodás árnyéka suhant át, mintha nem tetszene neki, hogy a mitugrász unokaöccse azt hiszi, van olyan, amit nem tud megszerelni. - Amiből túl sok minden hiányzik?
Emlékszem hogy ezen elgondolkodott egy ideig, majd lazán vállat vont.
- Itt maradnak és majd lesz velük valami. Előbb utóbb előkerülnek azok a részek, amitől működni fognak.
- És ha nem?
- Akkor belőlük lesz az a rész, amitől majd egy másik működni fog.

***

Gyakran eszembe jut ez az emlék, mert utólag belegondolva az egész életét ezzel a mentalitással élte. A bátyám - aki valójában a nagybátyám, de mindössze tizenkét évvel volt idősebb nálam (nagy olasz család, van vagy egy tucat nagybátyám és egy másik tucat néném, egy részük fiatalabb mint én) mindig is olyan szerepet töltött be az életemben, mint mio fratello - az egész kamaszkorát a műhelyben töltötte és nem hitt abban, hogy valamit ne lehetne megszerelni.
Azt hiszem, nekem ebből az maradt meg, hogy nem baj, ha valami nem tökéletes, később még úgy is jó lehet valamire.

Az anyám fiatalon lett terhes, ezért a gyerekkorom nagy részét ilyen olyan rokonoknál töltöttem. Ha csak volt választásom, én Gio apjának műhelyében lógtam, mert ő mindig ráérzett mikor hagyjon békén és mikor foglalkozzon velem, vagy sózzon rá a fiára. Dacos kis görcs voltam, Gio meg egy szemtelen kamasz, borzasztó párosítás voltunk, de valahogy működött.
Aztán a műhely bezárt és Gio-t már csak a születésnapjaimon és a nagy családi banzájokon láttam. Az időm nagy részét ezek után a nonnámnál töltöttem - Nonna a negyvenes évei végén járt, de 60-nak nézett ki és nagyon beteg volt, mégis nagyon jól bánt velem. Csak úgy tudtam meggyőzödni arról, hogy jól van, hogy ha arra kértem, meséljen. Imádta a meséket. Szerettem ha beszélt és bíztam benne, ha a hangja képes világokat teremteni, ez a világ is teremt neki egy esélyt.
Aztán már nem mesélt, én meg többé nem hittem a csodákban.

Tíz éves lehettem, mikor anyám hozzáment egy amerikai fószerhez: ő ekkoriban óvónő volt, a csávónak meg volt két óvodáskorú gyereke, meg egy halott felesége és rengeteg pénze, anyám meg túl szép volt, hogy nemet lehessen neki mondani. Legalábbis akkoriban ezt a sztorit találtam ki arra, hogy egyik pillanatról a másikra a hangos olasz negyedből a város csilivili, újgazdag végébe költöztünk.
Sok minden megváltozott ekkoriban. A számtalan kuzin helyett két hiperaktív mostohatestvérnek lettem a bátyja és ekkoriban már mindenki Victornak hívott - amit bár nem szerettem, hamar megszoktam. A nagytesóság meglepően jól állt Victornak.
De csak négy évig játszhattam ebben a szerepben, mert utána anyám és a férje (valahogy sose vettem rá magam, hogy apának szólítsam, nem volt az apám) viharos gyorsasággal elvált. Ja, igen. Update: Az anyám eddigre már otthagyta a óvodásokat, nekikezdett az önmegvalósításnak és megvetette a lábát a színházban, így idővel a közönség már többet látta őt mint én. Valahogy mindig úgy tűnt, mintha gyorsabban élné az életét mint a többi ember.
A második férje egy még az előzőnél is gazdagabb, háromgyerekes üzletember volt - de a változatosság kedvéért itt a középső gyerek szerepébe kerültem és az előzővel ellentétben Mr. Bennett a nevére vett és úgy bánt velem, mintha a saját fia lennék. A gimit már Victor Bennettként kezdtem.
Ez a Victor népszerű srác volt. Talán azért mert anyám génjei és a mostohaapám befolyása vicces interakcióba lépett, ami miatt az emberek elkezdték azt fantáziálni, hogy szórakoztató társaság vagyok, vagy csak azért mert az újdonsült húgom bevont a saját köreibe, hogy osztozzak a ragyogásában.
A mostohatestvéreim közül Sadie a kedvencem.

Hé, haver, ugye vágod, hogy két hete elkezdődött a félév?
Elolvastam az üzenetet, de nem válaszoltam rá, helyette Gio közösségi oldalait görgettem. Akkor már egy éve nem posztolt semmit, de tudtam róla, hogy egyszer csak otthagyta a nagy Scarsi klánt és utazgatni kezdett: néha küldött kommentár nélküli képeket azokról a helyekről amerre járt vagy melózott, én meg néha felhívtam, hogy mesélje el, milyen ott a kaja, de egyre ritkábban beszéltünk, mígnem már nem értem el a régi számán és lassan egy éve a közösségi médián sem frissült róla semmi. Gio eltűnt.
A városban vagy egyáltalán?
Félrehúztamm az értesítést.
Az utolsó hely amiről rakott fel képet egy fura nevű város volt, ami még a térképekről is hiányzott - sokáig azt feltételeztem, hogy csak beszívva kitalált valami frappáns képeslapra illő szöveget és amúgy közben Kubában keresi a kenyerét.
Wtf, V, tudom, hogy látod az üzeneteimet! A húgod rajtam keres!
Ekkor rászántam magam, hogy megnézzem mit írt a haverom, de csak mert tudtam milyen erőszakos tud lenni Sadie, és tisztáztam hogy nem vagyok és nem is leszek a közeljövőben Washigtonban. Egy marcona fuvaros anyósülésén ültem ekkor már, látszólag a semmi közepén, aki állítása szerint jégkrémet szállított egy Fata Morgana nevű helyre.
Szerintem meg inkább agyagkatonákat csempészett.

***

- Szereti a furcsa dolgokat, fiatalember?
Ez határozottan furcsa kérdés volt még egy rögtönzött állásinterjúhoz képest is. Az idős nő az előbb a kedvenc írómról kérdezett én pedig némi gondolkodás után Danielewksi könyveiről meséltem - bár ezekre éppenséggel találó volt a furcsaság. Nem voltam egyébként nagy könyvmoly, pusztán azért akartam a könyvesboltban dolgozni, hogy legyen mit ennem.
- Csak érdekelnek a nehéz esetek - vontam vállat. Ez legalább igaz volt.
- Akkor itt nagyon unatkozna, kedvesem.
Lemondó fejrázással elmagyarázta, hogy a boltnak nincs akkora forgalma, hogy felvegyen még valakit, és megkért, hogy nézzem el, amiért kapott az alkalmon, hogy egy jóképű (hízelgő) idegennel beszélgessen.
Megkértem, hogy legyen óvatosabb az idegenekkel - bármilyen szépek is.
Pár hónapig a város keleti részében lézengtem, a bátyám után kérdezősködtem, aztán feladtam és továbbálltam. Azonban Északon se hallott senki Gio-ról, én pedig kezdtem bebeszélni magamnak, hogy nem is akarja, hogy megtaláljam. Vagy én akartam egyre kevésbé. Viszont nem igazán zavarta az embereket errefelé, hogy nem beszéltem magamról vagy a múltamról, ami frissítő tiszta lapot nyomott a kezembe. Tetszett, hogy kiszakadhattam minden addigi szerepemből és nem kellett valamilyennek lennem, mert nem tudta megmondani helyettem senki se, hogy az mégis milyen. Ráadásul itt egy kicsit mindenki fura volt.
De senki sem annyira, mint Ő.
Emlékszem, már majdnem otthagytam a könyvesboltot, mikor észrevettem valamit a polcok között: valaki egy Danielewski könyvet fogott épp a kezében. Megtorpantam és visszafordultam. Véletlennek elég furcsa, nem? Két lépés erejéig azon kattogott az agyam, vajon hallotta-e a tulajjal folytatott beszélgetésünket. A harmadiknál már úgy voltam vele, hogy egye fene, felőlem akár véletlen is lehet.

Olvastad már?
Ha jól rémlik ez volt az első kérdésem Billhez, de mentségemre szóljon, képes voltam ennél kreatívabbakat is feltenni neki. Azt hiszem, szerette a kérdéseimet - bár némileg öntelt dolog ilyesmit kijelenteni, mert Bill nagyon kevés dolgot szeretett annál jobban, mint amikor igaza volt. Az meg sajnos baromira jól állt neki.
Mellette ragadtam. Na nem szó szerint, hiszen neki elég mindegy volt, hogy mit csinálok, amíg megtettem amire kért. A saját döntésem volt, hogy a szabadidőmben is bosszantottam.
Érdekes egy figura volt, igazi bábmester, akinél veszélyesebb helyen nem is lehettek volna kérdéseimre a válaszok. De élveztem a mi kis titkokra épülő játékunkat és megérte vele alkut kötnöm: lett munkám, lett hol laknom és lett valaki, aki mellett saját magam legrosszabb verziója is lehettem volna. Ha akarok. De többnyire beértem azzal, hogy együtt aludtam a démonjaimmal. Éppen eleget rejtegettem őket az ágy alatt.
De mondd csak Bill, szerinted mi lesz azokkal a dolgokkal, amiknek már nincs haszna?

Summer Sorensen

Lharielle

Nem szórt rá senki csillámport


Finnegan Wilson and Rowan Lynx csillámport hintett rá


Vittorio Scarsi
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Vittorio Scarsi
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
3
Titulus :
outlier.
A másik felem :
Wondering
whether your
attention
Vittorio Scarsi 9153b7978cc5476cfd17d68c645e19ca46bcfbbd
is a good or a bad thing?
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lorenzo Zurzolo
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak
✦ ✦ ✦ :
Vittorio Scarsi C7097c446621819f577079d34f1b0072e4f5c66f
Misconception is that
your
mess could
disqualify you

A tükör mögött :
Lharielle

Vittorio Scarsi Empty
TémanyitásVittorio Scarsi Empty2023-07-15, 01:04

Csillámporos üdvözlet illet téged
Vittorio Scarsi ✦ Hitetlen


„Family means nobody gets left behind or forgotten.”

Kedves Vittorio!

Egyszerűen elájultam a lapodtól! Vittorio Scarsi 2067867876  Vittorio Scarsi 2067867876

Nem elég az, hogy mennyire részletesen vázoltad fel a karaktert, de még arra is figyeltél, hogy pont annyit írj, amennyit kell. Fantasztikus. Vittorio Scarsi 2607835867  Vittorio Scarsi 2607835867
Bevallom azért még olvastam volna arról, hogy mi történt gyerekkorában, mert eléggé izgalmas lett. Vittorio Scarsi 3375341651
Konkrétan kiemelni nem tudnék belőle semmit, mert az életének minden egyes kisebb története kellően meg volt magyarázva. Le a kalappal. Vittorio Scarsi 321849167

Egy tanácsot azért megfogatsz? MENEKÜLJ!!! Vittorio Scarsi 2250790558  Vittorio Scarsi 2250790558
Khm… akarom mondani, jobb ha távol tartod magad, egy bizonyos sárga háromszögtőlVittorio Scarsi 703152122
Tudom, még nem ismered igazán… de addig jó! Ha rám hallgatsz, akkor akár már most lépsz és megszakítod a kapcsolatod vele.  Vittorio Scarsi 803573226



Na, de épp eleget vártál. Futás foglalózni, még mielőtt elviszi más a pofit, és utána vár is a játéktér. Üdv Közöttünk. Vittorio Scarsi 841472469  Vittorio Scarsi 841472469  Vittorio Scarsi 841472469  Vittorio Scarsi 841472469






You say always what you feel,


and you make always what you think.
Nem szórt rá senki csillámport



Baba Shouta
Isten
Isten
Baba Shouta
Mesehõs :
Vittorio Scarsi 68b0ffae4e69ccec1d99ea22a5a8e3d9d29d0391
Vittorio Scarsi 34oFwLa
Raya and the Last Dragon
Pengu

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
༄ Protective Brother ༄
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
༄ Kim Soo-hyun ༄
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
༄ Bloomcrown ༄
A tükör mögött :
Vittorio Scarsi 89d8c5b7b8eac949177ecfabb509ae699ed3be73
Behind the Dragon
Fedora


Vittorio Scarsi Empty
TémanyitásVittorio Scarsi Empty2023-07-15, 12:35

Örülök, hogy megérkeztél!
Lám, lám, lám!


Kedves V!

Végre valahára megérkeztél! Már azt hittem unatkozni fogok nélküled...
Nem fogom vitatni a családi életedet itt, majd szépen kiszedem belőled a további részleteket, amikor újra találkozunk. Azt viszont mindenképp megjegyezném, hogy nem semmi történeted van és én még azt hittem az a család zűrös, akihez az életem van kötve. Hogy tartasz ennyi nevet egyáltalán a fejedben?

Vicces az élet, ha az akar valamit tőled. Te éppen a kedvenc könyvemre kérdeztél rá, pont arra, amiről akár napokat is tudnék beszélni. Azt kéne mondanom, hogy különleges voltál, de őszintén szólva... kellett valaki, aki néha helyettesít, sajnos sokszor akkor se tudok mindent elintézni, amikor már mindenki alszik. Azonban volt valami benned, ami miatt nem tudtalak elengedni. Hogy mi? Nem tudom. Ez zavar, de elég közel tartlak hhoz, hogy kiderítsem, nemde?

A kérdésedre a válasz... Nem hazudok neked, elhallgatok dolgokat, de nem hazudok. Eldobom a haszontalan dolgokat. Hogy te valaha az lennél? Gőzöm sincs. Egy anomália vagy az egész kirakósban. Lehetsz valaha haszontalan?

Még mielőtt eleresztelek, megköszönném még egyszer az usernek. Nagyon, nagyon köszönöm, hogy rábólintottál, nélküled talán nem is lett volna teljes a képlet! Vittorio Scarsi 1311556981
Nem szórt rá senki csillámport


Vittorio Scarsi csillámport hintett rá


Finnegan Wilson
Isten
Isten
Finnegan Wilson
Mesehõs :
Vittorio Scarsi Tumblr_inline_o3wm5bIudP1tke2nt_250
Gravity Falls
Bill Cipher
Egyszer volt, hol nem volt... :
REMEMBER:
Reality is an ILLUSION
Vittorio Scarsi B5a12173ae53731f09f4a6ebd4eb44fd2aec1682
The universe is a HOLOGRAM
Ennyi ember hisz bennem :
4
Titulus :
The Triangle Demon
A másik felem :
Vittorio Scarsi Ezgif-2-b9a5df4cfd
LOVE IS NOT AN OPTION HERE
Vittorio Scarsi Tumblr-e85258003a227cbe1aae682065f1fefc-434f61cf-400
✦ ✦ ✦ :
Vittorio Scarsi 236fdbe885e02ae2108f098cf5863fe7
Oh, I know lot of things! LOT OF THINGS!
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Jamie Campbell Bower
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
✦ ✦ ✦ :
Vittorio Scarsi Tumblr_inline_oq9kel7afz1t284ng_250
Oh, this gotta be F U N
A tükör mögött :
Amerys

Vittorio Scarsi Empty
TémanyitásVittorio Scarsi Empty

Ajánlott tartalom

Vittorio Scarsi Empty
 

Vittorio Scarsi

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal