Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-15, 15:39


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Baba Shouta
2024-05-13, 00:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:52


Sigrid Hávarðr
2024-05-11, 14:12


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 14%


3 Hozzászólások - 14%


3 Hozzászólások - 14%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%



Megosztás
 
Hammett Morhange
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásHammett Morhange Empty2023-05-25, 13:41

Hammett Éliott Morhange
Rami Malek



Becenév
Matt
Mesehõs
Quasimodo (A Notre Dame-i toronyőr)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
Rebels ✦ Lázadók
Tartózkodási hely
Kelet: Bloomcrown
Foglalkozás
Szakács a Tiana's Palace-ben
Családi állapot
egyedülálló
Szexuális beállítottság
maga sem tudja
Mi történt velem?

Most örülj, hogy van ki vár,
és a két karjába zár.


Mind tudjuk azt, miféle jelentőséggel bír az otthon melege, a szülők gondviselése, a testvérek verekedése. Mind a családi élet része, nem hagyható el, nem fosztható meg tőle a gyermek. Az egyedülieknek nehezebb. Az egyedüli szülőnek, és az egyedüli gyermeknek. Nem lehet megbirkózni a muszájból végzett munkával, a nélkülözéssel, a tehetség mellékességével és azzal, hogy nehéz megértenie egy kiegyensúlyozott családból érkezőnek, milyen is az, amikor a gyermek ugyanúgy dolgozik, mint a szülő. Egy nő nem keres annyit, mint egy férfi, mindig így volt. A tehetség is addig fontos, míg eladható. A kis faragott figura szép, lefestve bájos egy tizenévestől, a kalap a szutykos macskakövön pedig mindig piszkos marad, és gyenge, üres. Elszáll, ha az ember nem vigyáz.
Az otthon melege nem elérhető mindig. A fából csinálunk tüzet, de a gyereknek nem szabad elpazarolni azt. Tiltja az atyai szigor. 'Csak tanulj és légy jó.' Nincs hát nagy tűz, sem kreativitás. Hónap közepe van, és már csak pár szál gyufa maradt a dobozban, pár szál hasított fa a szín alatt. A takaró is elég ilyenkor, az egy ágy áldás, az ölelő karok ereje és melege pedig életet ment. Minden alkalommal. De mi van azzal, akinek nem forró ölelés jut az egyedüli szülőtől, csak magány.

Nem kell, hogy eltitkold,
mi a lelkedből szólt.


'Tűrd csendben az életet.' Apám mindig óva intett a világ magamra haragításától. Jót akart, féltett, és félt. Nem ismerte a világot. Nem az enyémet, csak a sajátját. Mégis hallgattam rá, és csendben voltam bábukkal, festékkel, érzelmekkel és az aznapi újság receptjeivel vagy rejtvényeivel. Azt akartam, hogy jobb legyen a világ, általam. Tanultam, terveket dolgoztam ki, majd elégettem őket, és tanultam. Kerültem az embereket. Nem értettek meg, én sem őket. Először csak egy fiú, majd még egy, és soha senki rajtuk kívül. Nem bántam. Csendben voltam sokáig, aztán döntöttem. Nem kiabáltam. Nem akartam, hogy apám féltsen. A hallgatás beleegyezés. Én nem értek egyet sok mindennel, mégis hallgatag vagyok. A fiókban és szívben forgács, festék, hangok művészi egybefonódása, a véső karcolásának ritmusa, lüktetések zaklatottsága. A felszín csak halk, tiszteletteljes, óvatosan érző. Így biztonságos.

✦ ✦ ✦

Rám tör a hajnal,
nem lesz már ugyanaz a nap sosem.


Új nap, új remények, utak, lehetőségek. Minden nap új küzdelmek, új csaták és újabb bukások. Hogy a remény már elveszett a világban, biztosra veszem. Nyerni ember nem tud a lélek ellen, az érzelmek ellen, Isten ellen. Csak ember ellen, ész ellen, de az nem harc. Az nem küzdelem, ha az ember sakkozik. A hegedű keserves sírásába, boldogan vinnyogó hangjába lehet beleőszülni és beleszeretni. Az érzelem irányít, az ész visszafog. Hajnalban pedig nincs ész, csak könnyek. Ha nem könnyek, vércseppek. Ha nem vér, csak törmelék. De ha az sem, megteszi a halál is. Méltatlan a vezekléshez, de reményt már nem kelt. Nem hagy új napot, nem tör be az élet keservei, emberi játszmái közé a lelket nyújtó hajnal.
Nincs ébredés nélküled. Nincs ébredés fájdalom nélkül. Szenvedni kell, vezekelni, kiadni gyomrom tartalmát. Az sem elég. Semmi sem elég, mindig más kell, de te már nem vagy itt. Te már máshol vagy, máshol kelsz, máshol kell lenned.
Nem hibáztatlak. Nincs hozzá jogom. Fordított esetben lenne, de így eladtam a lehetőséget, és vásároltam az árán egy látszatot. Vásároltam egy boldog életet. Hirtelen, elméből. Emberi befolyás, nem a lélek üzenete volt mindez. Bocsáss meg, kedvesem, de mást nem tehettem. Így kellett lennie. Egyikünk pályája sem törik így szét. A szív majd begyógyul. A halál gyógyszer lehet még, de ne essünk kétségbe. A vacsoraasztalnál semmiképp, az idilli hármasban.
Mikor hangod ébresztett fel.
A reggel hallott első pisszenések az egész napra kihatnak. Mikor te ébresztettél, halkan suttogtál, meghatároztad, bearanyoztad a napomat. Nem volt többé semmi, ami elvehette a kedvem az élettől. Pedig az élet kegyetlen, szeszélyes játékos. Sosem ad, mindig vesz, és csak ritkán köt alkut, mi előnyös az embernek. Jól emlékszem azokra a reggelekre. Mindig én aludtam tovább. Nem volt, hogy hamarabb keltem fel. Soha. Nem is akartam. Mindig téged akartalak először meghallani. Bevett szokásom volt. A kávé, a reggeli mellékes volt. Sosem kellett. A hangod annál inkább. Kardinális szempont, a boldogság hozója.
Már nem hallom a hangod, csak ilyenkor, hármasban. Egy csésze tea, régi történetek a személy teljes hiányával elmesélve, csokoládés sütemények széles választéka és segélykérő pillantások rejtett jelenléte. Hangom hozzád, érted szól. Könyörgök minden betűmmel. Bocsánatért, törődésért, érzelmekért, egy szebb jövőért. De az élet kegyetlen, és nem alkuszik. A lélekkel soha, csak az elmével. Nem hallunk már.

Csak álmom mélyén őrzöm a lángot még.

Érdemes-e vajon emlékezni? Attól függ, mire. Sokak szerint semmire. Szerintem mindenre. Abból tanul az ember. Abból építkezik. Azt szövi bele álmaiba a vágy mellett. Mert az álom nem az élet. Az álom ad, sosem vesz el. Az álom könyörületes, enged emlékezni a kellemesre. Ad, és csak ad mindig, hogy gyarapodjon az ember boldogságban, bizalomban, egyensúlyban és értelemben. Mert ez nem az élet, mégis jelen van az elme. Az álom beengedte az éji birodalomba. Az álom nem embertelen, nem isteni, nem lelki és nem testi. Az álom csak álom. Táplál, ad, néha viszont mégis minden a felsoroltak közül. Egyszerre is akár. Néha elvesz, szipolyoz, megrémít, vagy feltár. Üldöz, mardos minden képkocka, és csak annyit lehelsz az éj leple alatt: 'Elég!' Máskor pedig, ha téged vetít, csak azt mondom: 'Tovább!' Tovább a végtelenbe, tovább a pokolba, a mennyországba, a földön és a föld alatt ezerszer is. Csak tovább, ismét veled, akivel annyi mindent megéltünk. Aki felkorbácsolt a sztoikus hallgatásból. Aki robbant, zúz, épít, és leginkább szeret. Szeretett.

Már mindent elfújt a szél.

Képességem

✦ Rendkívüli fizikai erővel rendelkezel, képes vagy megmozdítani a testtömeged százszorosát is.
Sabra Nazari

Betianak

Nem szórt rá senki csillámport



Hammett Morhange
Lázadó
Lázadó
Hammett Morhange
Mesehõs :
Hammett Morhange C46cc0bb2e95e1e42fdb8c883aa99c9a6819b3fc
A Notre Dame-i toronyőr
Quasimodo
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
0
Akinek az arcát viselem :
Rami Malek
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet: Bloomcrown
A tükör mögött :
Betianak#4934

Hammett Morhange Empty
TémanyitásHammett Morhange Empty2023-05-26, 01:20

Csillámporos üdvözlet illet téged
Hammett Morhange ✦ Quasimodo


„Today is a good day to Try.”

Kedves Kvázi !


„Deja vu – Avagy miért érezzük azt, hogy valamit már megtettünk korábban”

Ezt az idézetet csak úgy itt hagyom. Szerintem semmit sem kell hozzáfűzni.  Hammett Morhange 3375341651

Igaz, régen nem én fogadtalak el, de igyekszem az elődömhöz mérten egy jó elfogadót írni. Hammett Morhange 2732251548

Hmmm… hol is kezdjem? Ó, megvan! Hammett Morhange 703152122
Nagyon örülök, hogy újra a kezedbe került a karakter.  Hammett Morhange 2067867876 (Legalábbis virtuálisan. Hammett Morhange 3726835930 )
Még anno is tetszett, ahogyan megírtad az Et-t, de újra elolvasva, egy MESTERMŰ! Hammett Morhange 2607835867

Fantasztikus, ahogyan a szavakat használtad, csak pilláztam, hogy mégis miféle megfogalmazás tárult elém.  Hammett Morhange 1149350199

El voltam ájulva! De persze nem is csoda, valahogy a karakterhez illik is ez a fajta gondolatmenet.  Hammett Morhange 321849167

Kíváncsi vagyok, mit fog tenni, ha összefut Esmeraldával és Phoebus-szal. Hammett Morhange 2330161217  (Így, hogy ők is megérkeztek, már semmi akadálya, nem igaz? Hammett Morhange 2931394050 )


Na, de nem akarom húzni tovább az időt. Foglald le újra a pofit és utána vár a játéktér. Üdv Ismét Közöttünk. Hammett Morhange 841472469  Hammett Morhange 841472469  Hammett Morhange 841472469  Hammett Morhange 841472469






You say always what you feel,


and you make always what you think.
Nem szórt rá senki csillámport


Holmes O'Neill csillámport hintett rá


Baba Shouta
Isten
Isten
Baba Shouta
Mesehõs :
Hammett Morhange 68b0ffae4e69ccec1d99ea22a5a8e3d9d29d0391
Hammett Morhange 34oFwLa
Raya and the Last Dragon
Pengu

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
༄ Protective Brother ༄
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
༄ Kim Soo-hyun ༄
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
༄ Bloomcrown ༄
A tükör mögött :
Hammett Morhange 89d8c5b7b8eac949177ecfabb509ae699ed3be73
Behind the Dragon
Fedora


Hammett Morhange Empty
 

Hammett Morhange

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal