Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-15, 15:39


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Baba Shouta
2024-05-13, 00:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:52


Sigrid Hávarðr
2024-05-11, 14:12


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 14%


3 Hozzászólások - 14%


3 Hozzászólások - 14%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%



Megosztás
 
Mato Catawanee
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásMato Catawanee Empty2023-06-29, 20:44

Mato Catawanee
Play by: Michael Cimino



Becenév
Matt, V
Mesehõs
Kenai (Mackótestvér)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
Heroes ✦ Hősök
Tartózkodási hely
Kelet: Bloomcrown
Foglalkozás
Vadász
Családi állapot
Kapcsolatban?
Szexuális beállítottság
Hetero
Mi történt velem?




↞LOVE↠

- Mikor minden új volt még és a hegycsúcs az égig ért, három fiatal legény kereste a világ örömét. Az ég nekik szórta a sarki fényt, utat mu....
- Ez a mese miért is olyan fontos nekem?
- Ez nem egy mese! -
koppint a fejem búbjára az idős sámánnő, miközben fészkelődök egyet a már alapjáraton kényelmetlen törökülésben. - Komolyodj meg egy kicsit és maradj csendben. Tíz perc nem fog fájni, fiatalember.
- Jó-jó... -
nagy nehezen elfogadom, hogy az öregnek van hatalma felettem, de azért még flegmán megforgatom szemeimet, amikor épp nem figyel. Kellemetlen bevallani, de csak azért hallgatom ezt a szögelését heti három alkalommal, mert a frissen fogott lazacokért egész borsósan fizet. Mégsem mondhatom neki azt, hogy viszlát, ha állandóan arra kérlel maradjak. Az ártana az üzletnek.
- Az ég nekik szórta a sarki fényt, utat mutatva a hegyek sötétjében, míg nem elérték a világ tetejét. A három fivér: a medve, a farkas és a sas. - ujjbegyével rajzolja a homokba az állatok formáit egy hegycsúcs tetejére, melyet még mindig zavarodottan próbálok értelmezni. Mi az összefüggés három különböző állat között? Nem bírom túl sokáig magamban tartani, mialatt ő tovább firkál a földre.
- Hogyan testvérek, ha nem is egy állatfaj? - erre már csak egy villámokat szóró tekintetet kapok válaszul, de aztán csak folytatja tovább, mintha mi se történt volna.
- A medve a legkisebb testvér. Felelőtlen, impulzív és forrófejű. A farkas felelősségteljes, ugyanakkor csínytevő fiatal. A sas viszont... A sas az, aki összetartja őket. A szeretetével, eszével és bátorságával. Ő mutatja nekik az utat, hogy testvérei ki tudjanak teljesedni végső formájukba. A történet viszont önmagát írja minden apró cselekedettel. S mint minden valóságban és mesében, a világ nem mindig kegyelmes. - ujjával egy hirtelen mozdulattal törli ki a homokból a sas képét, mire egy kicsit jobban elgondolkozok, talán még össze is rezzenek. Legalábbis még magamnak sem feltétlen vallom be, hogy egy idős nő majdnem halálra rémített.
- A medve túl önző volt. Túl meggondolatlan. Döntéseivel a sas végzetét megpecsételte. -
- Szóval... mi is történt pontosan? Addig megvan, hogy rossz medve, de miért is? - most már tényleg kezd kusza lenni ez az egész mese. Biztos vagyok benne, hogy az öregasszony most rakja össze a képeket vagy csak az ő fejében van eléggé nagy katyvasz.
- Nem figyelsz, fiatalember. - csóválja meg fejét lemondóan, végül megfogja az egyik kezemet és összeérinti tenyereinket. - Egy pillangó egyetlen szárnycsapása a Föld egyik oldalán, tornádót idézhet elő a másikon. Minden cselekedetnek következményei vannak, akármilyen apróságról legyen szó. A medve fivér elhamarkodott döntéseit a hirtelenharagja vezérelte. Megfosztott egy gyermeket az édesanyjától. Veszélybe sodorta a fivéreit... Megtagadta önmagától a neki szánt sorsát. A Nagy Szellemek jelen voltak. Mindent láttak. Mindent hallottak. A fivér büntetése a legnagyobb rémálmát élesztették fel. Megfosztották megszokott életétől, hogy azzá válhasson, amivé elrendelték. - itt szüntetet tart, hogy érzelmes, már-már könnybe lábadt szemekkel nézhessen fel rám.
- Ne felejtsd el a testvéreidet. Ne felejtsd el ki vagy. Élj a szeretetért. Vigyázz rájuk, Kenai.
- Hogy mi?! - ültömből egy pillanat alatt pattanok fel és hátrálok amennyire csak tudok, még ha az idős nő egyik polca tarkón is vág a művelet során. - Kenai?- kérdezek vissza olyan arccal, mint aki minimum szellemet látott. Manapság úgysem voltak könnyű napjaim. Az állandó titkolózás Koda előtt a vadászatokról nem egyszerű feladat. Ehhez még hozzácsapható az a medvealak, amit lassan napiszinten köszöntök a tükörben.
- Az meg kicsoda? Ejnye, hát nem figyeltél, fiatalember. Hagyjuk a mese végét majd máskorra. Holnapután hozd a megszokott lazac csomagot. - mosolyog rám, mialatt térdeire támaszkodva áll fel a földről. - Menj csak, már látom, hogy szívesebben mennél ahhoz a fiatal, csinos kislányhoz és az öcsédhez. Add át nekik üdvözletem. Legközelebb ők is eljöhetnének. - tessékel ki az ajtón, majd még int egyet, mielőtt utamra enged.
Én csak szótlanul állok tovább az ajtajában, hátamat az épületnek fordítva meredek el Bloomcrown tájainak határaiban. Megőrültem volna? Vagy az idős nőt sújtotta a demencia első jelei? Esetleg én képzeltem volna az egészet? Ki az a Kenai? Mégis, akármennyire is töröm rajta a fejemet, úgy érzem valami igazság lapul a nő szavai mögött, ám mindenekelőtt a családommal kell most foglalkoznom. Nita és Koda már vár odahaza... Jobb, ha nem aggasztom tovább őket. Az idős nő és a meséje még várhat. Addigra talán jobban megemésztem magamban ezt a Kenai-t.

Képességem

✦ Képes vagy felvenni a medvealakot.
✦ Meglátod bárkiben a jót: még a leggonoszabb emberben is.

Axel Winchester

Lyndriana

Nem szórt rá senki csillámport


Nyx Witchcraft and Ila Nakai csillámport hintett rá


Mato Catawanee
Hõs
Hõs
Mato Catawanee
Mesehõs :
Mato Catawanee Tumblr_owi1jd1a6P1th12hyo2_400
Mackótestvér
Kenai
Egyszer volt, hol nem volt... :
Mato Catawanee B729df5fc99caf6aa9e24b870e101fab8b32d49f
Ennyi ember hisz bennem :
6
A másik felem :
Mato Catawanee Tumblr_olqhypcciN1vqjd8zo7_r1_400
✦ ✦ ✦ :
Mato Catawanee 2b481da3dcdb688b77e19caac218bfbb1e0aca08
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Michael Cimino
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Mato Catawanee 95f2d3b863e69cdf423ad5d07321e4e4960dbe0a
A tükör mögött :
Lyndriana

Mato Catawanee Empty
TémanyitásMato Catawanee Empty2023-07-11, 23:16

Csillámporos üdvözlet illet téged
Mato Catawanee ✦ Kenai


„Ha szeretet él a szívedben, boldog útra léptél...”

Kedves Mato!

Uuuu, egy fantasztikus előtörténettel érkeztél meg a világunkba. Mato Catawanee 2067867876  Mato Catawanee 2067867876

Remek volt a megvalósítás, ahogyan az idős hölgyet beleszőtted a történetbe. Mato Catawanee 1149350199
Valamilyen szinten érthető volt a fiú reakciója. Normális esetben mindenki bolondnak tekintette volna a nénit, ha elkezdene rébuszokban beszélni majd a végén azt mondja, hogy ja amúgy pl. te vagy Kenai. Mato Catawanee 703152122

Egyébként nem akarlak megijeszteni, de azt hallottam, hogy az ilyen jóslatoknak/történeteknek/meséknek, ki hogyan hívja… van igazság alapjuk. Úgyhogy nem szabad félvállról venned, amit ő mondott neked. Mato Catawanee 3375341651
Bár, ahogy olvastam a bogarat már elültette a füledben. Mato Catawanee 803573226

Mindenesetre légy hű önmagadhoz és óvd a szeretteidet! Mato Catawanee 2607835867


Nem is tartalak fel tovább. Nita már biztosan tűkön ül, hogy játszhasson veled. Foglald le a pofit és utána vár is a játéktér. Üdv Közöttünk.  Mato Catawanee 841472469  Mato Catawanee 841472469  Mato Catawanee 841472469  Mato Catawanee 841472469






You say always what you feel,


and you make always what you think.
Nem szórt rá senki csillámport


Mato Catawanee csillámport hintett rá


Baba Shouta
Isten
Isten
Baba Shouta
Mesehõs :
Mato Catawanee 68b0ffae4e69ccec1d99ea22a5a8e3d9d29d0391
Mato Catawanee 34oFwLa
Raya and the Last Dragon
Pengu

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
༄ Protective Brother ༄
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
༄ Kim Soo-hyun ༄
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
༄ Bloomcrown ༄
A tükör mögött :
Mato Catawanee 89d8c5b7b8eac949177ecfabb509ae699ed3be73
Behind the Dragon
Fedora


Mato Catawanee Empty
 

Mato Catawanee

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Shilah Tate Catawanee