Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 23 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 21 vendég :: 2 Bots


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Mo Yuan
Ma 18:13-kor


Mo Yuan
Ma 17:57-kor


Mo Yuan
Ma 16:32-kor


Astra E. Sovngarde
Ma 15:56-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 23:01-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 22:44-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 21:57-kor


Emily Margaret Raleigh
2024-04-29, 15:08


Baba Mirai
2024-04-28, 17:15


Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 43%


3 Hozzászólások - 43%


1 Témanyitás - 14%



Megosztás
 
Astra Eivor Sovngarde
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásAstra Eivor Sovngarde Empty2023-07-13, 23:25

Astra Eivor Sovngarde
Play by: Freya Allan



Becenév
M'lady, Szöszi, "Góré"
Mesehõs
Astrid Hofferson (Így neveld a sárkányodat)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
Heroes ✦ Hősök
Tartózkodási hely
Kelet: Bloomcrown
Foglalkozás
Közösségi központ vezetője, emellett másodállásban menedzser a Halszálka Baltahajító Kocsmájában
Családi állapot
Egyedülálló
Szexuális beállítottság
Heteroszexuális
Mi történt velem?


Egy fárasztó nap után mi is lehet jobb, mint az egyik alkalmazottadat helyettesíteni a pult mögött, akinek ezen a héten már háromszor halt meg a nagyija, ezért megint nem tud bejönni. Igazából már kezdem megszokni, hogy a Halszálka alkalmazottai lusta dögök, de mégis bevállaltam, hogy segítek, ha már családi bizniszről van szó. Más állást pedig még nem sikerült találnom, így hát maradt a jó öreg Sovngardék üzlete, a Halszálka Baltahajító Kocsma.
- Jó estét! Baltát vagy whiskey-t? - teszem fel a kérdést az első érkezőnek, akinek még üres a keze és bizonyára szomjan halhat már munkaideje után. Bár ahogy jobban megnézem magamnak a férfit, valami roppant ismerősnek tűnik rajta... Ó! Azt hiszem már tudom... Hosszú esténk lesz.
- Étlapot és egy korsó sört! - vágja vissza mogorván, amit nem veszek magamra, de azért szívesen kinyilvánítanám a véleményemet erről az illetlen birkafejűről. Ehelyett viszont lenyelem a durva, kikívánkozó szavakat és csak elé csapom a rendelt korsóját a menüvel együtt, hogy aztán bájos mosollyal arcomon pördülhessek egy másik vendég irányába. Hihetetlen mennyire ki vagyok merülve... A központban egyre több szálak folynak be. Az egyházzal és a rendőrséggel is próbálunk szorosabb kapcsolatot kialakítani, hogy együttműködhessünk Bloomcrown lakosaiért. Az adományok, újabb játszóterek kiharcolása, szabadidős programok leszervezése... Eléggé ki tudja venni az energiát belőlünk. Nem is tudom miként boldogul ilyen jól polgármesterasszonyunk, hiszen neki azért jóval több minden foroghat a fejében nap, mint nap. Mély levegőt is veszek, csak aztán drágalátos birkafejű vadbarmunk meg akarja zavarni ezt az idilli nyugalmat.
- Hé má'! Kiscsaj, gyere csak ide! Ez a sör nem elég hideg! Adj újat! - löki felém korsóját felháborodottan, de azért még látom, hogy jóízűen nyammogja le bajszáról a sör habját. Emellett viszont nem volt valami jó kézügyességgel megáldva, ugyanis a lökése olyan béna, hogy fel is borítja az üveget a pulton. Naná, hogy én takaríthatok!
Kezembe csapok egy rongyot, majd idegesen trappolok vissza Mr. Birkafej elé és levágom a sörpocsolyába a takarító kellékem. Néhány csepp természetesen a férfi képében landol, amit nem feltétlen terveztem így, de mégis megmosolygat a végkifejlett.
- Na idefigyelj fafej! - támaszkodok meg a pult szélén, egyelőre még nem rángatnak a szemeim az idegtől, de úgy érzem, ha még egyszer megszólal ez a faszi, akkor végképp eldurran bennem valami. A taplókhoz ma különösen nincs kedvem! - A sör jéghideg, tudom jól, hogy csak azért csinálod a feszkót, hogy ingyen kaphass majd valamit, mert a kocsma elcseszte neked. Ma balszerencséd van, mert engem fogtál ki. Nincs ingyen kaja se pia annak, aki ilyen otromba dög. Mellesleg nem elég neked, hogy minden héten eljátszod ezt a baromságot Bloomcrown minden létező étkezőjében és bárjában? Biztos vagyok benne, hogy nem csak nekem van tele a hócipőm veled. Tehát vagy kifizeted az adagodat, haver, vagy takarodás van. - lököm el magam a pulttól, majd összefont karokkal várom a válaszát, melyet előbb vagy utóbb sikerül is kiböknie, de azt is csak hebegve-habogva sikerül.
- Hogy engedhetnek egy ilyen taknyos libát egy kocsmában dolgozni? Vagy te egyáltalán tizennyolc? Fel tudlak jelenteni ám, majd meglátod! Ez hallatlan! Beszélni akarok a menedzsereddel! - feszülnek az erek a homlokában, de ami még viccesebb, az a méregtől vörösödő feje. Ó jaj, csak fel ne robbanjon.
- Egy pillanat. - emelem fel mutatóujjamat, hogy türelemre intsem, majd lebukok a pult alá, s ezzel a lendülettel vissza is pattanok. Ez a kedvenc részem. - Én vagyok a menedzser. - mosolygom neki ártatlanul. Az ajánlatom még mindig áll, de ha nem akar majd fizetni, akkor...azt hiszem tudja merre van a kijárat.
Pár perc kell neki, hogy feldolgozza a látottakat, melyek nem ösztönzik a maradásra, hanem csak durván ellöki a székét magától, majd kiviharzik az ajtón nagy hisztit levágva mindeközben. A többi vendégre csak bocsánatkérő szemekkel mosolygok és csak legyintek. Bizonyára némelyikük jól ismeri a fickó fajtáját. Viszlát, Mr. Birkafej. Emlékeinkben örökké élni fogsz...
A fárasztó történések után átadom a stafétát az egyik pultusunknak, aki valamiért mindig "hónap dolgozója" szeretne lenni, holott mi nem is ajánlunk fel ilyen titulust... Na mindegy, az efféle gondolatok most még inkább lefárasztanának, így csak intek a lánynak, hogy lelépek egy rövid szünetre.
A mosdókat becélozva simítom fonott copfomat a hátamra, majd csípőmmel belököm a már szakadtas, de még egész jól bíró lengőajtót. Egy lélek sincs itt, legalábbis nem a női mosdóban, tekintve, hogy a férfinemű egyedeink jóval többet vedelnek a fajtámnál, ráadásul ők más ügyekből töltik a wc kagyló felett a mosdóidejüket. Tisztelet a kivételnek.
A szükséges rutinomat elvégezve végül a mosdókagylóhoz lépek, hogy egy pillanatra el is képedhessek a tükörképemen. A szemem alatt lévő táskák nem épp vakációról társalognak, a hajam pedig minimum úgy néz ki, mint egy szénakazal az egész napos sürgés-forgás miatt. Erre csak kelletlenül grimaszolok egyet, majd amennyire csak tudom próbálom visszatuszkolni a rakoncátlan tincseket és hajszálakat, hogy ne úgy nézzek ki, mint akibe minimum egy villám csapott, hurrikánnal körítve.
A nagy igazgatásba belemerülve észre sem veszem, hogy szinte már a mosdóra felmászva bámulok a saját tükörképemre, körülbelül két centi távolságra. Egyetlen pislantás... Mi máson múlhatna az ilyen? A másodpercek röpke pillanatnak tűnnek, mozdulataimat még én magam is alig tudom követni. A túloldalról egy szőke viking lány mered vissza rám, melyet nem fogadok túl jól, figyelembe véve a most már szilánkokra repedt tükörfelületet az öklöm lenyomatával megspékelve. Nem ez az első eset. Hogy is lehetne az? A nyomasztó rémálmok arról a szent napról lidércnyomással teli érzésekkel fojtogatnak. A testem először nem akarta elfogadni. Ellenkezett, megtagadta a valós formáját, ugyanakkor most már tudom, hogy ki vagyok. Ha pedig túl akarom élni ebben a pokoli világban a szeretteim nélkül, akkor a legkeményebb páncélt kell magamra rántanom. Ám mindenekelőtt be kell olvadnom, ahogyan eddig is... A múlt viszont nem hazudik. Mindenre emlékszek: a viharra, a menekülő sárkánykolóniára, Viharbogárra...és ő rá. A lány a tükörben én magam vagyok. Én vagyok Astrid Hofferson. Mindig is ő voltam.
Két kezemmel rámarkolok a mosdókagyló szélére, miközben hagyom, hogy a víz szüntelenül zuhanjon a csapból. Öklöm a véres tükörszilánkoktól csillog a sárgás lámpa fényében, de nem érzem a fájdalmat. Nem ezt a fajtát, legalábbis.
- Hablaty... Hol a fenében vagy már? - finoman, csupán kevés erőt beletéve csapok rá a zománc mosdótál keretére. Szükségem van rá. Mindig is ő volt az ész, a vezér, a fiú, akit mindenki követett... Nélküle mégis mit érek egyáltalán?

...:::Here I am, ungodly beast - Fearless Astrid Hofferson! Come and get me, if you dare!":::...

Képességem

✦ Képes vagy megmondani, hogy éppen mit is érez a másik így sokkal könnyebben tudsz segíteni másokon, avagy tanácsokat adni.
✦ Képes vagy Hablaty gondolatai között olvasni. (Egy idő után azonban kimerítővé válik.)
Axel Winchester

Lyndriana

Nem szórt rá senki csillámport


Artemis Maessen, Oliver Eivind Solberg, Nyx Witchcraft and Byun Somi csillámport hintett rá


Astra E. Sovngarde
Hõsnõ
Hõsnõ
Astra E. Sovngarde
Mesehõs :
Astra Eivor Sovngarde Tumblr_ph62qvP5MW1tuyezpo1_400
Így Neveld A Sárkányodat
Astrid
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
5
A másik felem :
Astra Eivor Sovngarde F3f442cc6e88200eb0acdf35f2d698a20b33b460
No Hiccup. No one was a better Viking than you, today.
Astra Eivor Sovngarde 8e833eb8c9a0be0186eec88a5bcae2a85614f34a
✦ ✦ ✦ :
Astra Eivor Sovngarde 56faeb813d57e45eb86ea2e1f621b0471c792e82
Never take a toy from a dragon. Don't you know anything?
Astra Eivor Sovngarde 1a7c9b25515d5a157bf73a01bc1773deaa2b355b

Akinek az arcát viselem :
Freya Allan
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
A tükör mögött :
Lyndriana

Astra Eivor Sovngarde Empty
TémanyitásAstra Eivor Sovngarde Empty2023-08-12, 17:02

Csillámporos üdvözlet illet téged
Astra Eivor Sovngarde ✦ Astrid Hofferson


„Soha ne akarj az lenni, ami nem vagy!”

Kedves Astra!

Minden sorát imádtam és... ahogy Astrid belemászott majdnemhogy a tükörképébe, úgy én a monitorba, miközben olvastam, annyira lebilincselt! Astra Eivor Sovngarde 2067867876  Astra Eivor Sovngarde 2067867876 Ez az, kislány! Jól megmondtad annak a... szóval, Mr. Birkafejnek! Astra Eivor Sovngarde 3375341651 Így kell ezt... több olyan nő kéne, aki így ki mer állni önmagáért, de ugye nem ilyen világot élünk. Sőt, ha valaki hangot ad a nemtetszésének, legyen az fiú vagy lány, máris le van hurrogva... de téged ez nem zavar és nagyon is jól tetted, amit! Astra Eivor Sovngarde 321849167 De hé, ne merítsd ki magad túlságosan...! A központ és ez a másodállás... nem lesz sok kicsit?
Talán Hablaty sem támogatná, hogy ezerfelé szakadsz. De egy biztos, gondolatterelésnek mindenképp jó lehet, hiszen addig sem a tükörképeden agyalsz. Nem a múlt jár a fejedben, hanem valamifélemódon a jelened. Astra Eivor Sovngarde 642527747


Szeretem nagyon, ahogyan írsz és majd várom a folytatást a játéktéren, hisz úgy tudom, Hablaty is készülőben van már! Astra Eivor Sovngarde 2359898509 Hajrá-hajrá! Foglalókat ne felejtsd el és suhanj játszani! Astra Eivor Sovngarde 841472469  Astra Eivor Sovngarde 841472469  Astra Eivor Sovngarde 841472469






Nem szórt rá senki csillámport



Baba Mirai
Istennõ
Istennõ
Baba Mirai
Mesehõs :
Astra Eivor Sovngarde D6d53f49cb36a043ee2ac87f7a29edab6ee89435
Raya and the Last Dragon
Sisu
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
21
Titulus :
The Last Dragon
A másik felem :
Maybe one day we will meet, Izaya...
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Han So Hee
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet ✦ Bloomcrown
Kereslek, de nem talállak :
✦ ✦ ✦ :
Love is a bridge
and trust is a gift

Astra Eivor Sovngarde 79dc9a63779becbdec128603ee0a4e6a5b5487bd
There's an energy in the water
There is magic deep in our heart
A tükör mögött :

Astra Eivor Sovngarde Empty
 

Astra Eivor Sovngarde

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Eivor Leifsson - Her deal with the devil is paying her bills