Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 109 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 109 vendég :: 3 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Charles Blackmood
2024-09-01, 21:02


Sigrid Hávarðr
2024-08-28, 22:24


Rosemary Holloway
2024-08-28, 21:02


Antoine LeCompte
2024-08-28, 19:40


Ila Nakai
2024-08-26, 18:09


Nathaniel Hayes
2024-08-26, 07:51


Byun Somi
2024-08-25, 21:34


Ok Tae-Moon
2024-08-24, 20:08


Ok Tae-Moon
2024-08-22, 00:58


Ok Tae-Moon
2024-08-20, 19:36


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

1 Témanyitás - 100%



Megosztás
 
Monday is the best day for recruitment
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásMonday is the best day for recruitment Empty2024-06-12, 06:36



Bri & Dec
You called, I can't hear a thing


Tököm se tudja, milyen pasikkal volt eddig dolga ennek a nőszemélynek, de nem először hallom már azt a – szerintem alaptalan vádaskodást –, hogy pasikat földhöz veri a nátha. Ezt azokról a burzsuj hülyegyerekekről tudom csak elképzelni, akik padlófűtéses kacsalábon forgó apartmanokban tengették a gyerekkorukat, nem pedig az elbaszott Kansasben, ahogy én. Őket biztos forró levessel és drága pirulákkal kurálták, engem nagyanyám kiküldött fáért a szakadó esőben.
– Nem vagy te egy kicsit nagyra magaddal, tündérke? – érdeklődöm, a becenév pedig nem több puszta burkolt cinizmusnál, amit bármelyik idióta levágna. Ezért is nem vagyok biztos benne, hogy neki menni fog, szóval lezserül átvetem a karomat az ülésen és közelebb hajolok. – Indokolatlanul. Különben is. Honnan veszed, hogy nincs nekem otthon emberem arra, hogy a nyafogasomat hallgassa? Már ha csinálnék olyat. De nem szoktam. Ugyanis igazi férfi vagyok, nem olyan kirakatbuzi, akikkel te ismerledni szoktál, gondolom. – Nem hagyok vigyort szétterülni az arcomon, mert még azt gondolná nekem itt, hogy szórakozok. Vegye csak komolyan, hogy nem egy srác vagyok, akiről futólag csacsoghat a barátnőjével – képzelt, vagy valós, az is dilis, erre a nyakamat teszem –, hanem olyan férfi, aki ha egyszer úgy dönt, hogy mély benyomást akar tenni rajta, könyörögni fog azért, hogy tiszteljem meg azzal, hogy neki sírom el a bajomat. Sírni se szoktam amúgy. De nem ez a lényeg.
– Hát, én se te miattad. – Magamban állapítom csak meg, hogy becsukni a kocsi ajtaját amúgy egész jó ötlet volt. – Ha mindenképp elmebeteg bigével akarnék randizni, szétnéznék a zártosztályon, nem vesződnék azzal, hogy téged kajtassalak. – Örülök, hogy ebben a szar tragacsban van fűtés, bár úgy tervezem, nem maradok addig, hogy a lábujjam elkezdjen kiolvadni a hipotermiás sokkból.
– Rágalmazás. Kibaszottul rágalmazás! – erősködöm önérzetesen. Fírtathatnám a melltartója méreteit bosszúból, de ennyire nem vagyok közönséges. – Nem is ajánlat volt, csak mondtam, hogy nekem igazán nem esne nehezemre igazolni a szavaimat, de te semmivel sem tudod a tieidet, maradjunk ennyiben. – Persze nem akarok bizonygatni semmit ennek a csajnak, annyira nem indít be. Bár… áh, de nem. A csendes nőket jobban szeretem, a károgoktól meg egyenesen a falra mászom, ő pedig valami új, továbbfejlesztett mutáns verziója azoknak az idegesítő-fajtáknak, akiket ha tehetem, kerülök.
– Ja, hogy most nem vagyok előnyben? Bocs, nem volt egyértelmű abból, hogy kábé úgy kukkoltál a kocsidból, mint egy lelkes rajongó, aki az aláírásomért kuncsorogna, csak nem tudja, hogyan szólítson meg – vetem oda lesajnálóan, majd felszusszanok. Minek töröm magam egyáltalán? A csajt valami gyépés rendőrakadémiáról szalajthatták, vagy tudom is én, de láttam én már nála kompetensebb négyévest, csak az rendőrautó akart lenni. Ha lesz időm, megírom a kis fickónak, hogy sose adja fel az álmait, mert manapság tényleg az lehetsz, ami csak lenni akarsz, mindegy milyen nyomorult vagy. – Szeretek veszélyesen élni. – Tájékoztatom és megint igazat mondok. Meglepően őszinte vagyok ezzel a nővel, ami szinte megtisztelő, szóval nem tudom, mit ugrál itt, mint a bolha, de ráhagyom. Mondjuk. Csak félek, hogy tényleg megpróbálna kárt tenni bennem, mert ugye a diliházban az erőszakos viselkedés a beugró, ő meg valahogy kiesett a túljelentkezés miatt, vagy én már nem tudom eldönteni, mi a fene baja van, de rezignáltan hunyorgok rá, mintha valami bonyolult kirakós lenne, holott csak azon tűnődöm, hogy mit vétettem. Mármint ja, tudom, ha egyszer eljutok a mennyei szortírozóba, több lesz a rovásomon, mint nem, de hogy már idő alatt csapásokkal sújtanak hallatlan! Ennyire nem vagyok rossz ember, basszák meg.
– Kérhetném a második opciót? Vagy ne fáradj. Abból, hogy szerinted a megfelelő sorrend az “elvinni és csak aztán leütni” azt mutatja, hogy még ezt sem tudnád normálisan kivitelezni – legyintek lemondóan és benyúlok az ülés alá, hogy ütközőig húzzam azt, mert kezdem úgy érezni magam, mintha egy konzervdobozba préseltem volna be magam. Nem azt kívánom ezzel jelezni, hogy csupa fül vagyok, de úgy sem számít, elmondja, amit akar, ha hallani akarom, ha nem.
– Annak meg mi értelme lenne? – ráncolom a homlokom kíváncsian, ugyanis mindketten tudjuk, hogy nem azért pattantam be mellé, mert be akarok vágódni nála. Semmi sem indokolja, hogy kicsit is kedves legyek, arról nem is szólva, hogy nálam ez a normális viselkedés. De honnan is tudhatná? Ezt bezzeg nem írták bele az aktámba, mi? Pedig határozottan rémlik, hogy egyszer az egyik nyomozó infantilisnek nevezett. Lehet, csak ráhibázott és nincs is nyilvántartásuk a mentális állapotról? Nem profiloztak volna le? Ez kiábrándító. Pedig egyetemeken kéne példálózni velem. Frank Abagnale Jr. hozzám képest a kanyarban sincs, már nem azért. – Ja. Olyan ijesztő vagy, mint egy palotapincsi. De ezt biztosan sokat mondják neked – bókolok elragadóan, majd elhelyezkedem valami kényelmes, de menekülésre alkalmas helyzetbe. Már van is két tervem arra, hogyan pattanjak meg, ha szükséges, de egyelőre kivárok. Válaszokat akarok, bár már azt sem tudom mire.
– Gondolom, nem. De nem számít, attól még így van – közlöm vele, hogy csak azért, mert nem mondom ki ezredjére is, hogy eszelősnek tartom, még azt gondolom róla. Meg sok mást is, de azt most inkább hagyjuk.
– Nem tudom. Te leállsz a fenyegetéssel? Mert valamit kapnom kell cserébe. Így fair. – Mélázok ártatlanul, de valójában remekül szórakozom. Egészen addig, míg Dannynek nem szólít. Nem tudom, miért lepődtem meg, hiszen van hírem, mégis olyan ritkán hallom, hogy néha tényleg elfelejtem, hogy így hívnak és sehogy sem tetszik, hogy ez az őrült is tudja a nevem. Olyan, mintha mindent tudna rólam, ami nem érdekelne, ha a Danny névhez nem egy sebezhető kis görcs tartozna. Nem akarom, hogy az alkoholista, erőszakos apámra, vagy az érzelmileg instabil anyámra emlékeztessen. Se ő, se más. Darlaval sem szeretek ezekről beszélni, minden kísérlete meddő kudarc volt ezidáig és nem tervezek változtatni ezen. Majd ha lesittelnek és a nyakamba akasztanak egy agykurkászt, és nem lesz módom mással beszélgetni, mert a szobatársamnak valami olyan baljós neve lesz, mint “Buzi Bob” vagy “Suttogó Jimmy”, vagy hasonló, akivel semmiről sem lehet társalogni… na, majd akkor kitárulkozom egy idegennek, akinek amúgy semmi köze a francos életemhez. Addig viszont kapja be mindenki, aki ezzel próbál megfogni. Nem is mutatom ki, hogy elkapott.
A mondat első felét ignorálom, csak egy hetyke mosollyal reagálok arra, hogy munkát akar nekem ajánlani – minek néz engem? A második fele viszont izgalmasabb témának tűnik:
– Ez igazán lehangoló. Hirtelen kedvem támad depis dalokat hallgatni és a karomat vagdosni – horkantok, de ha kihívással kerülök szembe, mindig kattan nálam valami, ami “csak azért is” gondolatokat ébreszt bennem. Most is átfut az agyamon, hogy csak azért is elérem nála, hogy meggondolja magát és a vascsővel való abúzus legyen az utolsó dolog, amivel a testemet akarja érinteni, de szerencsére ahogy jön, úgy megy az inger, én pedig megkönnyebbülten hanyatlok vissza az ülésre. Egy pillanatra már azt hittem, nekem is elmentek otthonról, de szerencsére nem. Az elmezavar pillanatnyi volt csupán. – Te sem vagy valami vonzó, mikor mindenféle erőszakos cselekedeteket fantáziálsz, szóval hihetetlen, de valamiben egyetértek veled, te kis fúria. – Pofát vágok, de nem annak, hogy elutasító, hanem hogy amúgy nincs bajom azzal, ha egy csaj veréssel fenyeget. Biztos ez is valami elbaszott, gyerekkorból hozott fétis.
– Ezt mondaná egy terrorista is mielőtt bekattanna és magára robbantana egy plázát – vágom rá szórakozottan. A kesztyűtartó megadja magát, én pedig kíváncsian túrok bele. – Amúgy mióta nem vagytok jóban? Mármint te meg a humor? Kinyírtad azt is, mert túlságosan sok nevető ráncot varázsolt az arcodra, vagy valami trauma miatt nem mersz mosolyogni? Nekem elmondhatod – mormogom bizalmas hangon és gyengéd pillantást vetek rá, hogy fokozzam a szavaim hatását. Tényleg olyan, mintha a csaj nem értené a viccet, bár nem tűnik olyan hülyének, de egyébként sem gondolom komolyan, hogy semmi humora. Ahhoz túlságosan jól passzolja vissza a labdát.
Csak rezignáltan bámulok rá, amíg a csokiját eszegeti és azon tűnődöm, miért vagyok még itt, miért nem húztam el a vérbe amilyen gyorsan csak lehet, de bárhogy töröm a fejem, nem jutok dűlőre.
– Megpróbálhattad volna – javítom ki, mert tényleg bolond, ha azt hiszi, hogy ültem volna itt azt várva, hogy meghúzza a ravaszt. A testtartasa megváltozik, a pisztolyt is az ölébe teszi, ami nagyon nagy hülyeség, de nem ez a legnagyobb, amit ma vétett, bármit is mondjon arról, hogy szándékosan bukott le. Persze, én meg krumpli vagyok.
Annyi mindent zúdít rám egyszerre, hogy az agyam késleltetve dolgozza fel az információt, így meglehetősen darabosan reagálok a mondandójára, de nem szeretnék semmit sem kihagyni azokból, amik megütik a fülemet.
– Nem jó vagyok, kibaszott jó – javítom ki. – A kételkedés ezen nem változtat, az aktám magáért beszél, olvastad, nem? – húzom fel az orrom, mert kikérem magamnak, hogy megkérdőjelez. Megint. A modoromnak egyébként sincs lófasz köze se a kvalitásaimhoz, de nem kezdem el fejtegetni neki, hogy a tehetségem és a furcsa jellemem miként tesznek utánozhatatlanná. Úgy sem akarná elfogadni. Majdnem megfog azzal, hogy ha csatlakoznék, nem unatkoznék, de nem vagyok ötéves, hogy meg lehessen fogni ezzel a szöveggel. Nem szorulok díszes társulatra, a több ember, nagyobb kockázat. Ezt igazán tudhatná. – Ki mondta, hogy unatkozom? – billentem oldalra a fejem, de rögtön folytatom is: – Aha. A társad, aki fel is nyomhat a zsaruknak, ha valami nem tetszik. Nem vagyok bazári majom, nem ugrálok mások kényére – csettintek a nyelvemmel a fejemet ingatva. Látom is magam előtt, hogy egy csapat hozzá hasonló kényes liba akarja megmondani nekem, hogy mihez tartsam magam, amiért nagy kegyesen felajánlották ezt a megtisztelő feladatot. Azt már nem. De nem bírom vigyorgás nélkül, mikor arról kezd győzködni, hogy mennyivel jobban járok, ha szövetségeseim vannak. – Miért bíznék meg benned? Vagy bennük? És ti miért bíznátok meg bennem? – Komolyan nem tudom, melyik Disney klasszikus ment így az agyára, hogy szerinte egységben az erő. – Lehet, hogy mázlitok volt eddig és ettől már azt hiszed, hogy ti vagytok a Gumimacik, de ki kell ábrándítanom, szívem. Az “élet nem csak játék és mese”… ja, várjál, azok a törpök, nem? Tökmindegy. Eddig azt tapasztaltam, hogy azok tudnak a legjobban hátba döfni, akik arra esküdöznek, hogy majd megvédenek téged. Szóval kösz, de semmi kedvem becsatlakozni a Power Rangersbe, mert ha borul a bili, én leszek az első, aki megszívja. Arról nem is beszélve, hogy az én terveim akkor működnek a legjobban, ha senki szarja el nekem őket, márpedig… még csak azt sem tudom, hogy egyáltalán alkalmasak vagytok-e bármilyen összetettebb feladatra, mert eddig nem nyűgöztél le. – Az arcát fürkészem, kivételesen komoly vagyok és nyugodt, mert olyan témát feszegetünk, amiben otthonosan mozgok. Otthonosabban, mint bárki és tényleg úgy tapasztaltam, hogy egyedül több esélyem van a sikerre, mint csapatba verődve. Nem véletlenül léptem le Darlatól sem anno, pedig ő nem egy vadidegen, hanem a nővérem. – Kérlek, mondd, hogy neked csak annyi volt a dolgod, hogy megfigyelj, és még véletlenül sem bízták rád a meggyőzésem… – kapok az orrnyergemhez, mert rémes érzésem támad azzal kapcsolatban, amit korábban bizonygatott, hogy le akarta buktatni magát amúgy is.



1735 szó ••• lukecyevibe ••• bad blood



Leave me to my own absurdity.

judge judy declan


Nem szórt rá senki csillámport


Briar Zhang csillámport hintett rá


Declan P. Ames
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Declan P. Ames
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
8
Titulus :
The judge
A másik felem :
Monday is the best day for recruitment 2f2add50a7f759d6d70ea47adfd74393226fdbe8

A kiss is the beginning of cannibalism :)
Akinek az arcát viselem :
Ben Barnes
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Frostcall
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment DCl6gkN
A tükör mögött :
Cherry

Monday is the best day for recruitment Empty
TémanyitásMonday is the best day for recruitment Empty2024-01-29, 22:37



Monday is the best day for recruitment



Megszoktam már, hogy minél határozottabbnak és nagyszájúbbnak tűnjek a férfiak szemében, mert akkor az okosabb fajta nem mert kekeckedni velem. Amúgy is valamiért csak a furcsa pasik találtak meg – Rykernek sose vallottam volna be, hogy még a pozitív értelembe vett fura kategória volt -, de az utána érkező összes pali, aki fel akart szedni beteg volt.
- Jaj, szegénykém. Akkor kinek fogod előadni magad a halálos ágyadon egy nátha miatt? – biggyesztettem le az ajkaimat, mintha annyira sajnálnám, hogy nem nekem fogja elsírni a problémáit. Talán jobb is volt, mert a csapatunkban lévő összes férfit le tudtam volna ütni, ha úgy viselkedtek egy nyamvadt megfázás miatt, mintha minimum a veséjüket adták volna el.
- Miattad biztosan nem fogok – nevettem ki, hiszen lehet, hogy ő nagyra volt magával, de mint mondtam, ösztönösen megéreztem, ha valaki elmebeteg volt, így nem is gondolkoztam azon, hogy felszedjem. Biztos sértette a kis egóját, hogy egy nő nem akart tőle semmit. Legalább is, nekem nem a farka kellett, hanem az agya, hogy legyen a csapatunk utolsó tagja, ugyanis egy Planner nélkül cseszhettük.
Elégedetten állítottam meg, hogy a fenyegetéseim hasznát vették, így amint becsukta az ajtót, járatni kezdtem a motort, és bekapcsoltam a fűtést, mert vele ellentétben én nem akartam halálra fagyni egy városban a világ végén.
- Rágalmazás vagy sem, de tartsd magad a nadrágodban, nem érdekel az ajánlatod – billentettem oldalra a fejemet érdektelenül. Továbbra sem az volt a célom, hogy egyéjszakás kalandokat keressek magamnak, és biztos voltam benne, hogy ha mégis erre fanyalodtam volna, akkor találtam volna jobbat is a bíró úrnál.
- És neked miért mániád, hogy visszapofázol olyan helyzetben, ahol nem vagy előnyben? Előszeretettel provokálod az embereket, hogy aztán tényleg betörjék az orrodat? – kérdeztem vissza, ignorálva a szemtelen kérdését. Pasik között nőttem fel. Azt gondolta, hogy a kis lelkembe gázolhat ilyenekkel? Ahhoz sokkal korábban kellett volna felkelnie.
- Be fogod a pofádat, és meghallgatsz. Vagy akár elvihetlek valami félreeső helyre, leüthetlek és hagyhatom, hogy szarrá fagyj. – Nyilvánvalóan a második része a mondanivalómnak tervben sem volt, ha ilyet terveztem volna, akkor nem voltam olyan, hogy eláruljam neki, de tényleg szerettem volna, hogy egyetlen nyomorult percre abbahagyja a köcsögösködést, mielőtt még tényleg közelebbről megmutattam neki a jobb öklömet.
- Meg is érdemelnéd. Ha normálisan viselkednél csak öt percig, akkor talán én sem akarnálak laposra verni – sóhajtottam fel, bár az eszelős tekintetre tett megjegyzésnél akaratlanul is elmosolyodtam. – Hát mégis csak volt értelme a sok tükör előtti gyakorlásnak. – Ironizáltam, mégis muszáj volt egy-egy közbeszúrt megjegyzéssel szórakoztatnom magamat, ha már Danny nem volt képes rá. Mondjuk, valljuk be, Rykert lekörözte abban, hogy az idegeimen táncoljon, pedig valljuk be, a srác remekül tudott szenvedni Mena körül. A vak is látta mi volt köztük, csak ők nem beszéltek róla, én pedig nem akartam semmilyen borzalmat a világra szabadítani, elég volt ez a hólyag a jobb oldalamon.
- És szerinted bármelyikkel is könnyekre fogsz fakasztani? – vontam fel a szemöldökömet, hiszen a gyerekes viselkedése miatt kétszer is elgondolkoztam azon, hogy ez a pasi tényleg az a Danny volt-e, akit kerestünk, és ha igen, akkor valóban olyan jó volt-e, mint amilyennek állították.
- Akkor mára leállsz a hülyeségeiddel? – fordultam felé, mert én nagyon szívesen elvitatkoztam volna még egy fél napon keresztül, de azzal nem jutottunk volna sokra. Legfeljebb amennyiben merült volna ki a kommunikációnk, hogy mielőtt elmesélhetném a tervünket, addigra laposra verem.
- Nem randizni akarok. Hanem munkát ajánlani – forgattam a szemeimet, mert valamiért megint ott kötöttünk ki, hogy szerinte én fel akartam őt szedni. Így hát a következő frappáns megszólalásánál megint kiröhögtem. – Tudod, én eléggé rezisztens vagyok a pasik hülyeségeire, szóval nem fogsz nekem bejönni. Eddig elég jól gondoskodtál róla, hogy az egyetlen dolog, amit tenni akarok veled az az, hogy alaposan fejbe vágjalak egy vascsővel.
- Nem vagyok terrorista, te hülye. – Fásultan masszírozni kezdtem a homlokomat, mert tényleg az az érzésem támadt, hogy soha nem fogok eljutni a lényegig, ha folyton közbeszúrt valami elmés hülyeséget. Így hát elkerekedett szemekkel hallgattam, hogy miként vakíthatott el valakit ennyire a saját egója, és ontotta magából az abszolút hülyeséget. Még azt mondták, hogy a kocsim szennyezte a környezetet, akkor mit mondjak rá, aki minden egyes megszólalásával felesleges szén-dioxidot termelt.
Inkább letörtem a darabot, amelybe beleharapott, mert még véletlenül sem akartam közös nyálcserén átesni vele, aztán szép lassan elmajszoltam a csokoládét, miközben azon töprengtem, hogy létezett-e mód arra, hogy értelmet verjek a fejébe. A fegyvert alacsonyan lóbálva figyeltem őt, a fejemet csóváltam, mert amikor a városba való érkezéskor azt gondoltam, hogy ez volt a jó döntés, most egyre kevésbé láttam annak.
- Csak azokat lövöm le, akiket muszáj, és nem célzok olyan helyre, amely végzetes lehet, zsenikém. Hidd el, én örülök a legjobban, ha nem kell fegyvert használnom. Másrészt, nem fogok a zsarukhoz menni, mert teljesen felesleges lenne, pillanatokon belül lenyomoznánk és megtalálnánk. De itt továbbra sem arról van szó, hogy bántani akarnálak, azt már rég megtehettem volna – fordultam felé az ülésen, ahogy felhúztam az egyik lábamat és a fegyvert az ölembe helyeztem.
- Mint mondtam, munkát akarok adni neked. Szükségünk van valakire, aki megtervezi a melóinkat és részt is vesz rajta, ugyanis az előző tagunk kilépett, így pótolnunk kell. Azt hallottuk, hogy jó vagy, de ezek után ebben erősen kételkedek. Mielőtt pedig megszólalnál, hogy miért lenne jó neked: Nem hinném, hogy hosszútávon képes lennél a seggeden ülni, és bizonyára rohadtul unalmas bíráskodni egy ilyen életmód után. Gondolom, hiányzik valamennyire. Ha csatlakoznál hozzánk, akkor nem unatkoznál. Cserébe nem lennél egyedül, könnyű célpontként és az egyik társam úgy el tudná tüntetni a nyomaidat, hogy senki nem találna meg. Mert valljuk be, ha mi megtaláltunk, akkor mások is meg fognak. És ha az ellenségeid találnak rád, akkor nagy szarban leszel, ha nincsenek szövetségeid. Még csak nem is azt várom, hogy most azonnal dönts. Úgysem hinném, hogy rólam jó véleménnyel lennél, de nem érdekel. Azt akarom, hogy a melóink zökkenőmentesek legyenek. Cserébe utálhatsz amennyire akarsz, csak működőképes legyen a dolog. Ha pedig úgy döntenél, hogy ebből nem kérsz, akkor itt sem vagyok. Találunk mást, talán még jobbat is nálad – tértem át végül a tárgyra, sokkal komolyabb hangot megütve, miközben még azt is engedtem neki, hogy áttúrja a kesztyűtartót. Pont nem érdekelt, hogy melyik csokoládét nyúlta le, ha hajlandó volt felfogni azt, amit mondtam neki.



1024 ❖ youtube ❖ note:   Monday is the best day for recruitment 1149350199  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Briar Zhang
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Briar Zhang
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
6
Titulus :
The Scout
A másik felem :
Monday is the best day for recruitment 06ad958996d9d37e61b41eb5405e4f128e1a5554
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment 7a66f8fb87dcdfd439bc1ae88f40f0838933f452
Akinek az arcát viselem :
Jessie Mei Li
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment 257a621aa4424116beebf229d2dabd7901df3ead
A tükör mögött :
Lazarus

Monday is the best day for recruitment Empty
TémanyitásMonday is the best day for recruitment Empty2024-01-19, 11:51



Bri & Dec
You called, I can't hear a thing


Velem van a baj, vagy tényleg egyre őrültebb nőkbe futok bele? Kész agyrém. Előbb Haley kánkánozott az idegeimen, aztán a rendőrkapitány is betoppant és közölte velem, hogy nem tetszik neki a képem, most meg ez a csaj.
– Egész biztosan nem fogok neked panaszkodni, erre akár meg is esküszöm, de csak mert elvből kerülöm a diliseket – nézek rá pislogás nélkül. Az országunk botrányosan kevés pénzt költ az elmebajosak kezelésére. Ha adóznék, neki ajánlanám fel az egy százalékot.
– Ki ne ugorj a bugyidból, Jézusom – ütöm félre a kacsóját, mikor tapizni kezdené a fejem. Nekem igazából elég, hogy tudom, hogy van nála pisztoly, meg amúgy is rohadt hideg van, szóval behúzom a kocsi ajtaját. Ha elő is akarná rántani a fegyvert ebben a szűkös tragacsban, én már itt sem vagyok.
A szemöldököm a bokámig szalad. Azt már levágtam, hogy nem egy fahéjastekercs a csaj, de hogy így ismeretlenül becsmérelje a legnemesebb részeim egyikét! Az agyam után a második legjobb adottságom.
– Tudod, mit mondanak a pudingról, nem? Én szíves örömest bebizonyítok neked bármit, akár itt helyben, de a rágalmazást kikérem magamnak! – A nagy szájakról meg inkább nem mondok semmit, pedig amúgy tudnék, de az az érzésem, hogy nem venné túl jó néven, ha belemennék a témába.
– Mi ez a megrögzöttséged a mértékegységekkel? – színlelek őszinte érdeklődést. – Szakmai ártalom? – tippelek is rögtön, de nem veszem fel a beszólást. Jó vagyok, tudom magamról, hogy jó vagyok és ha bűn kimondani hangosan, akkor kattanjon az a bilincs, mert én bizony nem fogom megjátszani az álszerényt. Kibaszott. Jó. Vagyok.
– Tényleg, Sherlock? És hogyan tovább most, hogy észrevettelek? Nagyon kíváncsi vagyok. – Egy szavát sem hiszem, de meghagyom abban az előzékeny illúzióban, hogy én is ezt láttam, hátha akkor előbb lekopik. Kezd kicsit idegesíteni az affektálása, amiért még az elfogadható külseje sem kárpótol. Hiába jó ránézni, ha közben legszívesebben csavarhúzót dugnék a fülembe, hogy ne halljam.
Erős a kísértés, hogy valami olyat mondjak a kocsira, amitől még én is elszégyellem magam, de az az érzésem, hogy véresen komolyan gondolja, hogy megrugdos kicsit. – Tudod, az van, hogy ezt simán kinézem belőled, mert olyan eszelős a tekinteted, szóval most inkább nem mondok semmit. De csak hogy tudd, magamban nagyon, nagyon csúnya dolgokat gondolok a kocsiról. Meg rólad is, ami azt illeti – ismét elkápráztatom a mosolyommal, aminek amúgy tízből tizenegy nő nem tud ellen állni átlagosan.
Szóval most engem ostobázott le? Ezt nem tudom magamra venni, mert nem igaz.
– Erre most inkább nem mondok semmit. Úgy érzem, eleget sértegettük egymást mára – szórakozottan elkezdem a kesztyűtartó gombját bizergálni, de a tekintetem még mindig őt vizslatja.
Az évek alatt többek között azt is megtanultam, hogy szemem se rebbenjen, ha valaki közel jár velem kapcsolatban az igazsághoz és a szemem éppenséggel most sem rebben, de elvétem az ütemet, mikor kimondja a nevem. Az igazi nevem.
– Szóval te inkább bűnöző zsenikkel randiznál? – Megőrzöm a nyugodt könnyedségem, de az agyam rögtön kattogni kezd. Én vagyok Daniel, mégis annyi mindenkinek hazudtam már magam, hogy időnként erről megfeledkezem. Vagyis nem ez a jó szó rá. Daniel... Dan egy kölyök a múltamból, erőszakos apával és beteg anyával. Én már nem ő vagyok. – Nem akarok "bejönni" neked, csak úgy megtörténik – sóhajtom teátrálisan, mintha számomra is óriási teher lenne, hogy kérlelhetetlenül tapadnak rám a nők.
Nem bírom ki vigyorgás nélkül, mikor Star Wars replikát hallok tőle, ez az első szimpatikus megnyilvánulása, amit ceruzával fel is írok magamnak, hogy aztán a következő mozdulatánál radírozhassam is ki. Hogy bírja elviselni magát?
Ha hihetek neki, akkor nem zsaru, de így sem repdesek az örömtől, hogy ennyi mindent tud rólam. Mégis mióta figyel? És miért? Egyedül van?
– Tudod, sokat elárul ám rólad, hogy az első alternatíva, ami eszedbe jut egy ilyen helyzetben, az a bomba – jegyzem meg csak úgy mellékesen. – Terroristákkal nem bratyizom, még nekem is vannak erkölcseim – jelentem ki komoran, mert az erőszakos személyiségét megtapasztalva simán el tudom képzelni róla, hogy ökoterrorista.
Nem hittem, hogy a sok bosszantó megszólalásom és mozdulatom után végül pont azért kerül majd elő a pisztoly, mert csórtam a csokiból, de kezdem belátni, hogy ezzel a csajjal kár tervezni, olyan, mint egy forgószél. Nem szeretem a kiszámíthatatlan embereket.
Természetesen nem teszem azt, amit kér tőlem, inkább visszadobom neki a Marsot, amit amúgy nem is szeretek, és a pisztolyt fixírozva mérlegelem a helyzetet.
– Oké, csak hogy tisztázzuk: nem azért maradok, mert fosok attól, hogy lepuffantasz, bár kétségem sincs, hogy megtennéd, mivel őrült vagy. Attól sem félek, hogy a zsarukhoz mész, de ha mégis, én már árkon-bokron túl leszek. – Viszont azt, hogy akkor mégis miért vagyok hajlandó meghallgatni őt már nem kötöm az orrára, pedig elég nyilvánvaló; tudni akarom, miért üldöz, hogy kivel van és ha ezekkel képbe kerülök, sokkal könnyebb lesz lerázni őt, vagy őket. Intek, hogy beszélhet és ha már így megemlítette, hogy van csoki a kesztyűtartóban, megnézem magamnak a kínálatot.


789 szó ••• az adóm 1%-a csak a tiéd, baby ••• bad blood



Leave me to my own absurdity.

judge judy declan


Nem szórt rá senki csillámport



Declan P. Ames
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Declan P. Ames
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
8
Titulus :
The judge
A másik felem :
Monday is the best day for recruitment 2f2add50a7f759d6d70ea47adfd74393226fdbe8

A kiss is the beginning of cannibalism :)
Akinek az arcát viselem :
Ben Barnes
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Frostcall
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment DCl6gkN
A tükör mögött :
Cherry

Monday is the best day for recruitment Empty
TémanyitásMonday is the best day for recruitment Empty2023-09-14, 19:43



Monday is the best day for recruitment



- Bekapcsolom, ha befogod a szádat, Okoska. De tudod mit? Ha élvezed, hogy a hideg szél cirógatja az oldaladat és arra vágysz, hogy felfázz, nyugodtan hagyd nyitva az ajtót. De aztán ne nekem panaszkodj, ha beteg leszel – forgattam meg a szemeimet. Minden pasinak úgy kellett tennie, mintha okosabb lett volna nálam? Jó, oké, Ryker meg sem próbált eljutni arra a szintre, tudta jól, hogy ő az együgyűségével szerethető.
- Most megmondom neked, hogy ha megpróbálsz megmotozni, akkor eltöröm a kezedet. Igen, van nálam fegyver. Nem, nem tervezem használni, bármennyire is idegesítesz és csábít a gondolat, hogy golyót repítsek ide – böktem pontosan a két szemöldöke közé, aztán amikor azt kezdte el ecsetelni, hogy el akarnám őt adni, felhorkantottam.
- Ki tudsz bárkit is elégíteni? Eddig nagyon tűnik, hogy a szád nagyobb, mint bármi más – pillantottam le az ölére egyértelműen célozva arra, hogy inkább tartottam szájhősnek.
- Nem mondták neked, hogy kicsit nagy az egód? – ráncoltam össze a homlokomat megbotránkozva. Sokáig úgy tartottam, hogy Rykert senki nem fog tudni felülmúlni, de ennek a pasinak most sikerült.
- Tudod, az volt a célom, hogy észrevegyél – vigyorodtam el, ahogy nagyképűen ecsetelni kezdte, hogy mennyire feltűnően viselkedtem. Wow, ha nem mondta volna, akkor fel sem tűnt volna a cselekedeteim mögötti szándékosság.
- Ha még egyszer leszólod a kocsimat, akkor páros lábbal rúglak le az anyósülésről – sziszegtem ingerülten, hiszen számomra három dolog számított az égvilágon: a családom, a kocsim és a pénz. Rengeteg időt töltöttem azzal, hogy autókat építettem a srácokkal, imádtam vezetni, és örültem neki, amiért megengedhettem magamnak, hogy több kocsit is tarthassak.
- Egyébként sem vagyok amatőr, csak tudom hogyan játsszak az ostobák viselkedésére – vágtam vissza sértetten, hiszen fogalma sem volt arról, hogy milyen nagytétben játszottunk a többiekkel. Rengeteg melóm szólt beépülésről, információszerzésről, nehogy ő merészelje értékelni a képességeimet, amikor addig nem vett észre, amíg én meg nem engedtem neki.
- Ja, persze. Én se randiznék a helyedben zsarukkal, Danny – szúrtam oda vigyorogva, utalva arra, hogy Menának hála sokkal többet tudtam róla, mint amilyennek elsőre tűnhettem. Képen röhögtem. Nem tudtam megállni, hogy ne nevessem ki azért, amiért azt gondolná, hogy csorgattam rá a nyálamat.
- Ahhoz ennél egy kicsit több kell, hogy bejöjj nekem, Cukipofa – vetettem oda neki. Ha egy röpke pillanatig is felmerült benne, hogy a lekoptatásával összetörte a szívemet… Nos, ennél nagyobbat nem is tévedhetett volna. Nem így akartam megközelíteni egyébként, normális hangnemben akartam beszélgetni vele, de ha egyszer már kaptam egy felhívást keringőre, akkor sose utasítottam vissza egy kis szócsatát.
- Ja, igen. Egy apróságról lenne szó: Ez Erő veled van – szúrtam közbe, amikor Obi-Wannek nevezett. Mondtam már, hogy az a Mars szelet hirtelen sokkal csalogatóbbá vált? Finom volt, és nem pofázott vissza. Kellett ennél több?
Amikor végre leesett neki a tantusz, a fogaim közé fogtam a csokoládét, hogy megtapsolhassam. Sok időre volt szüksége, hogy összerakja a kirakósdarabkákat. Hát… Eddig még engem se sikerült meggyőznie. A kisvárosi élet ennyire eltompította volna?
- Miért? Mit csináljak? Bombázzam a nagyságos bíró urat levelekkel – vagy tényleges bombával -, hogy legyen szíves időpontot adni audienciára? Ne röhögtess már – forgattam meg a szemeit bosszúsan, majd amikor azt láttam, hogy végre hajlandó volt egy kicsit is komolyan venni a szavaimat, letettem a lábamat az ülésről és felé fordultam.
- Mint mondtam, elmondok mindent, ha hajlandó vagy normálisan viselkedni, vagy akár fel is nyomhatlak a zsaruknak. Rajtad á… - Egyáltalán nem zavart, hogy belemászott a személyesterembe, megszoktam már a többiektől, sőt én is gyakran használtam megfélemlítés gyanánt. Megpróbáltam elrántani a csokoládémat előle, de sikerült ráharapnia, így először az volt a tervem, hogy a tenyeremmel eltolom az idióta fejét, de inkább leengedtem a kezemet az ülés mellé, és felemeltem onnan a pisztolyomat.
- Most már edd meg, ha összenyálaztad, és vegyél ki nekem a kesztyűtartóból egy másikat – dobtam az ölébe a Mars szeletet fintorogva, miközben úgy szegeztem rá a fegyvert, hogy az autón kívülről ne látszódjon.
- Utána pedig befoghatod végre a szádat, és meghallgathatnál! Vagy beverem a képedet ezzel a pisztollyal. – Kezdtem megunni a kis játékunkat. A szócsatákat még élveztem, tényleg szerettem másokkal vitatkozni, dobálni a képzeletbeli labdát, de az, hogy a drága bíró összenyálazza a csokoládémat… A szent és sérhetetlen – nem utolsósorban pedig Rykertől lopott – Mars szeletemet… Az már több volt a soknál.



696 ❖ youtube ❖ note:   Monday is the best day for recruitment 1149350199  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Briar Zhang
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Briar Zhang
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
6
Titulus :
The Scout
A másik felem :
Monday is the best day for recruitment 06ad958996d9d37e61b41eb5405e4f128e1a5554
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment 7a66f8fb87dcdfd439bc1ae88f40f0838933f452
Akinek az arcát viselem :
Jessie Mei Li
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment 257a621aa4424116beebf229d2dabd7901df3ead
A tükör mögött :
Lazarus

Monday is the best day for recruitment Empty
TémanyitásMonday is the best day for recruitment Empty2023-09-14, 07:04



Bri & Dec
You called, I can't hear a thing


Szeretek veszélyesen élni, de a cella, amit talán már fel is címkéztek nekem – ha sikerült kinyomozniuk, hogy a több száz név közül, amit használtam, melyik az igazi – nem tűnik túl kecsegtetőnek, így ha egy mód van rá, igyekszem elkerülni a túl közeli kapcsolatokat a törvény idióta szolgáival. Nekik is jobb, mert nem fájdítom a fejüket és nekem is, mert azt csinálhatok, amit akarok. Csak ennyit akarok, hát olyan nagy bűn ez? Nem öltem meg senkit, nem is áll szándékomban, szóval igazán lekophatnának.
Nyilván taktikát váltottak, ha valamelyik profi helyett a büfés kislányra esett a választásuk a megszorongatásomat illetően, de nem hibáztatom őket, nem könnyű velem. Bár kissé sértő, hogy azt nézik ki belőlem, hogy ez a pipi majd megborít annyira, hogy önként kattintom magamra a bilincset.
– Tekintve, hogy nem megy a fűtés – pillantok is oda – nem hiszem, hogy sokat számít, hogy nyitva van-e vagy csukva – közlöm okosan. – Igazából becsukhatom, de meg kell motoznom előtte, hogy nincs-e nálad fegyver. Annyi szörnyűséget olvasni mostanában, hülye lennék csak úgy magamra zárni az ajtót egy lehetséges őrülttel. A végén még azon kapom magam, hogy eladtál szexrabszolgának. Bár a helyedben én megtartanám magam – vágok töprengő arcot.
Nem mintha felkínálnám magam vagy ilyesmi, bár ha átmászna a sebváltón, hogy ellenőrizze a szavahihetőségem, nem ellenkeznék. Sajtot sem vesz az ember úgy, hogy előtte ne kóstolná meg.
– Ja, az feltűnt. Tudod, nem vagy valami ügyes abban, hogy láthatatlanul kövess. Legközelebb ne maradj a kocsiban, tök feltűnő volt, hogy törölgeted az ablakot, hogy kiláss. A tragacsért viszont jár a piros pont – fűzöm hozzá, hogy valami jót is mondjak és ne tartson Negatív Nellynek. – Csak arra próbáltam kilyukadni, hogy még egy amatőr is kiszúrta volna, hogy mindenhol felbukkansz. – Megforgatom a szemem és grimaszolok. Még hogy randizni! – Nem randizom zsarukkal, de értékelem a nyáltócsát és ha egyszer nagyon el lennék keseredve, ígérem, megkereslek – "vigasztalom" pofátlan vigyorral. Kíváncsi vagyok, hol van a tűréshatára, más célom nincs azzal, hogy beszólogatok. Én tisztelem a nőket, mármint azokat, akik megérdemlik.
– Látod, ez eszembe se jutott, pedig mekkora ötlet! – Cinizmustól csöpög a hangom. – Van még valami bölcsességed, Obi-Wan? Mondjuk... ne álljak szóba idegenekkel? Ne fogadjak el csokit a perverz bohóctól és nézzek körül az úttesten, mikor átmegyek a zebrán? Meglesz.
Jár a szám, így csak az után esik le, hogy miként fogalmazott, hogy elsütöttem a poénokat, amik zsigerből jöttek amúgy, nem felvágás. – Az egyikük? Vagyis te nem vagy az? – billentem oldalra a fejem. Na, ez már kezd érdekes lenni, bár persze nem dőlök be azonnal. Lehet, hogy ez is az ördögi terve része, amit csúnyán keresztül húztam azzal, hogy bepattantam hozzá.
Elröhögöm magam és még a fejem is hátravetem.
– Ez volt a terved? Azért néztél ki úgy, mint aki azt sem tudja, hogy fiú-e vagy lány? Hát ez jó! Vicces lány vagy te – kacsintok, aztán lassan elkomolyodom. – Elárulod, hogy ki a fene vagy és ha annyira az volt a terved, hogy idecsalj, akkor mégis honnan ismersz? – hajolok még közelebb, mintha meg akarnám félemlíteni, de igazából a csokijából akarok csórni, így az utolsó pillanatban elfordítom kissé a fejem a keze felé és ráharapok a Marsra, de a tekintetem végig rajta tartom.


514 szó ••• nyamm  Monday is the best day for recruitment 3942121423   ••• bad blood



Leave me to my own absurdity.

judge judy declan


Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Declan P. Ames
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Declan P. Ames
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
8
Titulus :
The judge
A másik felem :
Monday is the best day for recruitment 2f2add50a7f759d6d70ea47adfd74393226fdbe8

A kiss is the beginning of cannibalism :)
Akinek az arcát viselem :
Ben Barnes
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Frostcall
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment DCl6gkN
A tükör mögött :
Cherry

Monday is the best day for recruitment Empty
TémanyitásMonday is the best day for recruitment Empty2023-09-13, 00:45



Monday is the best day for recruitment



Egy idő után már nem is próbáltam rejtőzködni, azonban a legvadabb álmaimban se jutna eszembe, hogy ez a kretén fogja magát, és bemászik a kocsimba. Nem mintha olyan hatalmas probléma lenne, hiszen pontosan vele akarok beszélni, így csak a dolgomat könnyíti meg, de azért megkérdőjelezem az épelműségét, amiért beszáll egy idegen autójába. Kellően ostobának és őrültnek tűnik? Talán. Ha tényleg van olyan jó, mint amilyennek mondják, akkor megtartom még annak ellenére is, hogy cserébe életem végéig hallgathatom Rykertől, hogy fel akarom szedni. Nem akarom felszedni, hát tök ütődött! Jó, mondjuk, az összes exem tökkel ütött volt, valamiért ezt a típust vonzom be.
Szeretném rázárni az autót, hogy elvigyem egy kis kocsikázásra, de sajnos annyira nem hülye, hogy ne zárja el az egyetlen menekülőútját. Ezért már piros pontot érdemel.
- Nos, akkor kezdetnek megtehetné, hogy becsukja az ajtót, mert hideg van. – A valóságnak megfelelően inkább leírhatnám a jelenlegi helyzetet úgyis, hogy kurvára hideg van, de egyelőre megőrzöm finom és nőies stílusomat még annak ellenére is, hogy megpróbál belemászni az aurámba. Állom a tekintetét. A csapatnál senki nem tudja jobban, hogy én vagyok az a személy, aki pislogás nélkül képes hosszú percekig a pofádba bámulni, ha akar tőled valamit.
- Valóban, még szerencse, hogy nem céltalanul ücsörgök – húzódik ártatlan mosolyra a szám, elvégre nem hazudok, az itt tartózkodásom minden, csak nem céltalan. Szeretném, ha a csapatunk tagja lenne, szükségünk van rá a melóhoz, és ahhoz, hogy a legjobbak között maradjunk. Olyan nagy vétek lenne, hogy beszélgetni szeretnék vele?
Ahogy érzem, nem szimpatizál velem, vagy éppen fél valamitől, mert pontosan akkor nyomja meg nyomatékosítás gyanánt a hölgyem szót, amikor flegmán, már-már érdektelenül beleharapok a Mars szeletbe. Mondtam már, mennyire félek tőle?
- Ez felhívás keringőre, vagy randizni szeretnél? – bukik ki a számon, miután lenyelem a falatot. Nem tudom megállni, hogy ne vigyorodjak el. Ez az alak komolyan ennyire ostobának néz?
- Nos, bármelyiknek is dolgozom, ha egy valamit javasolhatok, akkor legközelebb ne ülj be idegenek autójába, mert a végén még tényleg elvihet az egyikük, zsenikém – dőlök hátra az ülésemben. Nem veszem komolyan a szavait, sőt kifejezetten jól szórakozok azon, hogy azt hiszi, zsernyák vagyok. Miért lennék az? Ennyire még nem őrültem meg.
- Egyébként nyugodtan ellazíthatod a segglyukadat, csak beszélni akarok. A célomat pedig, hogy idegyere, úgy tűnik elértem, szóval, ha már itt vagy, akkor foghatnád a kis szendvicsedet, én hozom a csokimat és kereshetnénk egy olyan helyet, ahol nem ér utol a hipotermia. Egyébként meg, ki nem erőltette meg magát? – cukkolom, hiszen a jelenlétem elég bosszantóra sikerült ahhoz, hogy megunja és a kis biztonságos buborékjából kitörve átszambázzon az úttesten és egyenesen belegabalyodjon abba a pókhálóba, amit már jó ideje szövögettem. Ki is az ostoba?



442 ❖ youtube ❖ note:   Monday is the best day for recruitment 1149350199  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Briar Zhang
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Briar Zhang
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
6
Titulus :
The Scout
A másik felem :
Monday is the best day for recruitment 06ad958996d9d37e61b41eb5405e4f128e1a5554
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment 7a66f8fb87dcdfd439bc1ae88f40f0838933f452
Akinek az arcát viselem :
Jessie Mei Li
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment 257a621aa4424116beebf229d2dabd7901df3ead
A tükör mögött :
Lazarus

Monday is the best day for recruitment Empty
TémanyitásMonday is the best day for recruitment Empty2023-09-12, 08:39



Bri & Dec
You called, I can't hear a thing


Az ember joggal gondolhatja, hogy egy bíróságon izgalmas dolgok történnek. Hollywood hibája ez is, ahogy nagyon sok minden. Általánosságban elmondható szerény személyemről, hogy kritikusan állok mindenhez, ami kicsit is a „túl szép, hogy igaz legyen” kategóriába esik, de ennek még én is bedőltem. Az igazság az, hogy rohadt unalmas napom volt, dél tájékában már az öngyilkosság is megfordult a fejemben, de aztán szerencsére a kaja kárpótolt a gyorshajtók nyűgjeinek végeláthatatlan rimánkodásáért. Amúgy fasírt volt.
Egykor végre kiszabadultam a kalitkámból, amibe önként és dalolva ugrottam bele néhány héttel ezelőtt. Nem volt egy okos húzás, de a másik opció, miszerint bemutatom a kislánynak a papírjaim, felhívom magamra a figyelmét, aztán elhúzok… na, az több kérdést vetett volna fel velem kapcsolatban, a vége pedig biztosan az lett volna, hogy utánam néznek, végül pedig leadják a drótot az FBI-nak. Ironikus, de úgy maradhattam a legláthatatlanabb, ahogy Frodóék: azzal, hogy szem előtt voltam. Eddig egész jól működött, de Haley felbukkanása miatt még lehettek gondjaim. Be van rágva rám valamiért, amit Darla tett, aminek biztos van értelme a fejében, így nem lehettem teljesen biztos, hogy nem dob fel, de egyébként is mindig ugrásra készen állok, így ha mégis rájönne a tízperc, nem csak elsőkézből fogom tudni – lévén, hogy ott dolgozom – , de nem is kell nagyon összecsomagolnom, mivel ki sem szoktam csomagolni. Ez az életmód nem tarthatatlan, csak kell hozzá egy bizonyos… hozzáállás.
Délután nem mentem vissza a szállásomra, inkább elintéztem néhány dolgot. Ideje volt hírt adnom magamról, szóval beugrottam egy műszakicikkeket értékesítő üzletbe és vettem egy eldobható telefont. Régi, jól bevált módszer, de ha az ember nem ismeri a működését ezeknek a dolgoknak, ezzel is lebuktathatja magát. A készülék kapacitásába belefért, hogy küldjek pár érdektelennek tűnő SMS-t. Ha keresnek, márpedig keresnek, akkor Darlat fogják lehallgatni. Egy eldobható számról küldött kódolt üzenet is gyanús lehet, így a jól bevált adathalász trükköt alkalmaztam. Vicces, hogy az adathalászokkal senki sem foglalkozik.
Kábé akkortájt szúrtam ki az autót, mikor a szokásos helyemen vacsoráztam. Már korábban is láttam. Tény, hogy kicsi ez a város, ráfoghatnám arra, hogy biztos a környéken lakik az illető, de az ablakról valaki folyamatosan törölgette a párát és ebből arra következtettem, hogy ül benne valaki. És figyel valakit. Általában nem feltételezem azt, hogy körülöttem forog a világ, de ez elég sok gyanús egybeesés, és ha ez még nem győzött volna meg: a hőmérő öt fokon állt, a motor nem járt, így a kocsiban sem lehetett sokkal jobb idő, mint idekint. Mondtam, hogy jó vagyok?
Az első gondolatom persze az volt, hogy a kormány kezdi összeszedni magát és végre nem totálisan inkompetens seggfejeket alkalmaz, de ezt el is vetettem. Ennek nulla az esélye. Próbáltam rájönni, hogy találhattak meg akkor mégis ilyen gyorsan, de bármilyen forgatókönyvet pörgettem is le, egyik sem tűnt valószínűnek. De mégis ki más követne, ha nem a zsaruk?
Frusztrál, hogy nem tudom és egyszer csak azon kapom magam, hogy ott hagyva a félig megevett szendvicsemet a kocsi felé tartok, majd feltépem az ajtót és beszállok az elképzelésem szerint fickó mellé, hogy megkérdezzem, mi a frászt akar, miért nem tartoztatott még le, de a vezetőoldali ülésen egy nő… vagy inkább lány ücsörög egy szelet csokival. Ez Mars?
– Ez egy jó kérdés, magam is fel akartam tenni – fordulok felé teljes testtel és megtámaszkodom az ő ülésének támláján készen arra, hogy ártalmatlanítsam, ha szökni vagy támadni akar. Nem lehet olyan nehéz, van vagy ötven kiló ezzel a kocsival együtt. – Elég hideg van ma a céltalan ücsörgéshez – jegyzem meg cinikusan. – De ha már mindenképp ezt szeretné csinálni, hölgyem – nyomom meg a szót –, javasolhatok pár érdekesebb helyet is ennél az unalmas utcánál. Vagy annál, amelyikben lakom. Vagy amelyikben dolgozom. – Megvillantom a „korábban kelj fel, hogy hülyének nézz” mosolyom és közelebb hajolok. – Kinek dolgozol? FBI? CIA? InterPol? Habár… – pillantok végig rajta kritikusan. – Nem erőltették meg magukat.
Lehet, hogy végzetes hülyeséget csináltam, de carpe diem.


635 szó ••• remélem tetsziiik a bácsi  Monday is the best day for recruitment 543020205  ••• bad blood



Leave me to my own absurdity.

judge judy declan


Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Declan P. Ames
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Declan P. Ames
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
8
Titulus :
The judge
A másik felem :
Monday is the best day for recruitment 2f2add50a7f759d6d70ea47adfd74393226fdbe8

A kiss is the beginning of cannibalism :)
Akinek az arcát viselem :
Ben Barnes
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Frostcall
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment DCl6gkN
A tükör mögött :
Cherry

Monday is the best day for recruitment Empty
TémanyitásMonday is the best day for recruitment Empty2023-08-27, 18:40



Monday is the best day for recruitment



Már egy órája fagyoskodok az autómban. A kávém elfogyott, csupán az üres papírpohár árulkodott, hogy valaha is volt benne egy kis meleget adó nedű. Nem értem ezt a pasit, felszívódik, új életet akar kezdeni, de arra nem veszi a fáradtságot, hogy autót váltson. Ennyire belekényelmesedett volna a bírói életébe, hogy nem gondol ilyenekre?
Az ujjaimmal a kormányon dobolok. Fogalmam sincs, hogy miként férkőzhetnék a közelébe, ugyanis ez a fickó teljes mértékben megközelíthetetlennek tűnt. Eszembe jutnak olyan gondolatok, hogy csinálok valami hülyeséget, amiért feljelentenek, vagy egyszerűen megpróbálok átgázolni rajta, hátha akkor tudomást venne a létezésemről, de mindegyik verzió elég vadnak tűnik, és nem szeretnék ezen az istenverte helyen raboskodni.
Utálom a hideget. Leírhatatlan módon gyűlölöm, megvetem a hópelyheket, irtózok a fagytól, ez pedig nyomot hagy a hangulatomon. Miért nem tud délen lakni? Ha nem is dolgozna a deli részen, de legalább lenne ott egy lakása. Sokkal jobban díjazom a napfényt, mint az örökös havat. Komolyan, lassan olyan depressziós leszek ettől az időjárástól, mint Ryker, amikor valaki megkarcolja a kocsiját. (Aki legutoljára én voltam, mert felidegesített, de mai napig nem jött rá.)
Rácsatlakoztatom inkább a telefonomat a kocsira, és elindítok valami kellemesen pörgős zenét, ami épp annyira dúdolható, hogy ne vonja el a figyelmemet se az autóról, se az emberemről. Megszoktam már a megfigyeléssel kapcsolatos melókat, de ez eddig a legunalmasabb feladat, amit az elmúlt két hónapban csináltam. A leendő barátunk is ennyire uncsi volt, vagy csak a környezete?
Kínomban kicsatolom a biztonsági övemet, hogy elérjem a kesztyűtartót, ahová Ryker dugicsokiját suvasztottam. Még nem kaptam fenyegető vagy hisztiző üzeneteket és nem is kezdett hívogatni, úgyhogy gyanítom túlságosan is elfoglalt valamivel, így nem vette észre a csokoládé hiányát. Egyáltalán nem bánom, máskor jól szórakoznék a szenvedésén, de most még ahhoz se volt túl sok kedvem.
Hátrébb dőlök, épp csak kibontom a csomagolást, épp készülnék beleharapni a szeletbe, amikor oldalról a látóterembe csusszan valaki. Másodpercek töredéke alatt különféle forgatókönyvek peregnek le a fejemben: Az első lehetőség, hogy lányosan felsikoltok, bár ez nem vall profizmusra. A második, hogy az első kezem ügyébe kerülő dologgal leütöm, a harmadik pedig fegyvert rántok arra, aki képes volt bemászni a kocsimba.
Szerencsére, fapofával tűröm a váratlan meglepetéseket, így egyik opciót se vittem végül végbe, hanem helyette ártatlanul pillantok a mellettem lévőre, aki történetesen a célpontom. Mégis hogy a frászba került ide?! Jó, nem baj, mert legalább megoldja helyettem a problémámat.
- Elnézést. Segíthetek valamiben, uram? – érdeklődök kedvesen, de csak azért, mert azt akartam, hogy a csapatunk tagja legyen, ha másról lett volna szó, olyan gyomrost kapott volna a pimaszságáért, még az anyja is megérezte volna.


426 ❖ youtube ❖ note:   Monday is the best day for recruitment 1149350199  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Briar Zhang
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Briar Zhang
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
6
Titulus :
The Scout
A másik felem :
Monday is the best day for recruitment 06ad958996d9d37e61b41eb5405e4f128e1a5554
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment 7a66f8fb87dcdfd439bc1ae88f40f0838933f452
Akinek az arcát viselem :
Jessie Mei Li
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment 257a621aa4424116beebf229d2dabd7901df3ead
A tükör mögött :
Lazarus

Monday is the best day for recruitment Empty
TémanyitásMonday is the best day for recruitment Empty2023-08-27, 18:36

Monday is the best day for recruitment
Declan && Briar

Nem szórt rá senki csillámport



Briar Zhang
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Briar Zhang
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
6
Titulus :
The Scout
A másik felem :
Monday is the best day for recruitment 06ad958996d9d37e61b41eb5405e4f128e1a5554
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment 7a66f8fb87dcdfd439bc1ae88f40f0838933f452
Akinek az arcát viselem :
Jessie Mei Li
✦ ✦ ✦ :
Monday is the best day for recruitment 257a621aa4424116beebf229d2dabd7901df3ead
A tükör mögött :
Lazarus

Monday is the best day for recruitment Empty
TémanyitásMonday is the best day for recruitment Empty

Ajánlott tartalom

Monday is the best day for recruitment Empty
 

Monday is the best day for recruitment

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal