Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Baba Satoru
Ma 01:55-kor


Baba Satoru
Ma 01:52-kor


Sigrid Hávarðr
Tegnap 14:12-kor


Baba Mirai
Tegnap 13:41-kor


Baba Mirai
Tegnap 13:41-kor


Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 16%


2 Hozzászólások - 11%


2 Hozzászólások - 11%


2 Hozzászólások - 11%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%



Megosztás
 
Have you ever seen the rain? Felix & Dee
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásHave you ever seen the rain? Felix & Dee Empty2021-06-01, 02:25

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Have you ever seen the rain? Felix & Dee JPbm1tY
Have you ever seen the rain? Felix & Dee C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Have you ever seen the rain? Felix & Dee 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Have you ever seen the rain? Felix & Dee 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Have you ever seen the rain? Felix & Dee Empty
TémanyitásHave you ever seen the rain? Felix & Dee Empty2021-04-09, 17:04

Cordelia & Felix

Az incidens óta teljesen máshogy telnek a napjaim, mint azelőtt… Persze a reggeli készülődés, Richard fogadása és egyúttal a halak eladása… nem változott… de miután lerendeztük az üzletet… más szóval, megvolt az adás-vétel… következő lépés az lenne, hogy már hajóznék is ki a vízre. Nem… még vagy egy-két órát a kikötőben töltök. Várok. Várok… nem is tudom… a csodára, mert abban reménykedek, hogy megtalálom a tolvajt, aki meglopott és megrongálta a hálómat. Igen… a csodára… valljuk be, nem hiszem, hogy bármilyen szerencsém is lenne, ilyen szempontból. Azt hallottam, hogy a bűnözők mindig visszatérnek a tetthelyre… de lehet, ez csak elméletben van így, és a valóság teljesen más. Előfordulhat, hogy feleslegesen kémlelem a környéket.
Nagyot sóhajtok, majd egy újabb strigulát húzok a hajónapló utolsó lapjára… – Ma reggel sem találtam rá… – Egy gyors mozdulattal csukom be a kis könyvecskét. Hangot is ad, ahogyan a napló két vége összeér. – Négy nap telt el… – Állapítom meg a kis vonalak alapján. A szekrényhez sétálok elég kedvetlenül. Kinyitom azt, majd a könyvet behelyezem a megszokott helyére. – Rendben, Melody! Lassan indulunk is. – Simítom meg a falat… végül a kabinból kilépve, haladok a leengedett rámpa felé. Hiába nézelődtem a hajóról, azt nem emeltem be. A szerkezet segítségével legalább kettő percbe telik, míg a stég és a hajó közé teszi azt az emelkedőt, hogy le illetve fel tudjunk szállni… így időt spóroltam vele. Útközben a köteleket ellenőriztem… mindennek tökéletesnek kell lennie, mert bármikor lehet tragédia. Jön egy vihar és a hajóval együtt borulunk a vízbe… hmm… ha jobban belegondolok, egyszer sem fordult elő semmi hasonló. Nem. Sőt, még felhőket sem lehet látni az égen. Egyet sem. Ilyenkor lehet áldás az időjárás, viszont a túlzott meleg sem tesz jót. Főleg, ha hosszabb időt tölt az ember a hajó fedélzetén… az árnyék hiánya azért megviseli a szervezetet…
Leérkezve a mólón haladtam egészen az ottani kötelekig, melyekkel a hajót rögzítettem oda, hogy el ne sodorja a víz az éjszaka alatt… bár a vasmacska sem engedte volna, viszont az csak fél megoldás, mert ha eltávolodik a stégtől, akkor maximum egy csónak segítségével tudnánk feljutni Melody-ra…
A köteleket lazítottam meg és közben a vállam köré tekertem, hogy majd könnyen fel tudjam vinni a fedélzetre. Már majdnem végeztem, amikor egy erőteljes nyomást kezdtem érezni a jobb vállamon. Konkrétan azt hittem, hogy valaki le akar kényszeríteni a földre. A fejemet hátra fordítottam és a látványtól szinte a testem magától mozdult. Egy nőt pillantottam meg, aki épp megcsúszott egy hínárban. – Ohh, hoppá… Segítek! – Nyúltam a karja után, így időben kaptam el őt. Nem csodálkoztam az egész miatt, mivel egy olyan lábbelivel kész életveszély a kikötő területére lépni. – Nem tesz semmit! Minden rendben van, hölgyem? – Tettem fel udvariasan a kérdést, de láttam, hogy a cipője sarka letörött, így felesleges volt. Ügyesen egyensúlyozott, pont ezért nem is engedtem el, nem akartam, hogy elessen. – Mi já… – Kérdeztem volna tőle, hogy mi szél hozta, azonban bemutatkozott és a halak érdekelték. – Felix Wright! Nem gondoltam volna, hogy egy ennyire csinos hölgyet, érdeklik a halak! – Mosolyogtam rá. – Nos, sajnos kifogytam… Az imént adtam el mindet. De délután öt fele tudok hozni még, ha a kedves vásárlónak megfelel! – Próbáltam poénkodni, még nevettem is hozzá. – Rendben, viccet félretéve… a halakon kívül miben lehetek a szolgálatára? – Kérdeztem tőle. Mivel a Szerkesztőségtől jött, így sejtem, hogy a rablásról szeretne majd érdeklődni... emiatt vártam a válaszát, hogy beigazolódjon a "gyanúm".

552 szó ✥ Somebody ✥ Cordelia Have you ever seen the rain? Felix & Dee 841472469
Nem szórt rá senki csillámport



Felix Wright
Herceg
Herceg
Felix Wright
Mesehõs :
Have you ever seen the rain? Felix & Dee Tumblr_psfw4movbf1wqo9d3o1_400
A Kis Hableány
Eric
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
17
A másik felem :
Zenedoboz :

Akinek az arcát viselem :
Dylan O'Brien
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Suncrest
✦ ✦ ✦ :
Nem tudom hol, hol és mikor,
Valahogy visszahúz a szívem
Have you ever seen the rain? Felix & Dee Tumblr_nrwsbdFXLY1tjeclto7_400
Hidd el nekem, tiéd leszek
Vár rám a Föld!
A tükör mögött :
Fedora

Have you ever seen the rain? Felix & Dee Empty
TémanyitásHave you ever seen the rain? Felix & Dee Empty2021-03-31, 13:43

Felix & Cordelia

Gyufafejű. Talán a legelterjedtebb kedves megszólítás, amit a vörös loknik az ember fejére hoznak. Nos, általában. Talán a  legjobb a sztereotípiákban, hogy az emberek kesztyűs kézzel bánnak veled. A lángoló haj mellett, tele vagy lángoló dühvel, amit nem tudsz féken tartani, temperamentumos vagy, ami a szíveden a szádon, boszorkány vagy, vámpír,  bla bla bla. Pedig a vörös szexi.
Most biztosan őrültnek gondol mindenki, aki rám vet egy pillantást. Ahogy magamban vigyorogva csóválom a fejem, mintha legalábbis stand up műsort hallgatnék. Talán jobban járnék vele, mint azzal, hogy hagyom a gondolataimat ide oda csapongani, egyik sarokból a másikba futni, és értelmetlenül - röhejesen - viselkedni. Arról már nem is beszélve, hogy a csendes utcán minden lépésemnél fülsüketítően hangosan koppan a magassarkú, és már magamat kergetem vele az elmebajba. Csakhogy... professzionálisan akartam kinézni. Tornacipő helyett magassarkú, és még arra is figyeltem, hogy a dzsekim színe passzoljon a lábbelimhez. Bár kétlem, hogy a szettem összeállításának minősége bármekkora mértékben hozzásegít majd a mai nap sikerességéhez.
Amióta ismét képes vagyok hangokat kicsikarni magamból a bizonyítási vágyam túlnőtt rajtam. Ez a fő oka annak, hogy most itt vagyok hajnalok hajnalán a vízparton, a kikötő kellős közepén, holott már abban sem vagyok biztos, hogy jó ötlet -e, amire készülök. Vajon megéri -e kutatni egy halászt, és arról kérdezősködni, nem -e tudja véletlenül, mégis miért rabolhatták ki. Ennél talán csak az a nagyobb butaság, ha elkezdem elhinni hogy bármi összefüggés lehet az ügyek között, amiknek papírjai az irodai asztalomon hevernek szanaszét szórva. Sosem voltam valami rendmániás. A káosz az én rendem. Oké, Dee, mély levegő. Menni fog.
Egy másodperc talán, annak a töredék része, amíg a szempilláim az arcomat súrolják, lassan telik a tüdőm az éltető oxigénnel, magamban pedig számolni kezdek. Érzem, hogy izzad a tenyerem, és egészen biztos vagyok benne, hogy ha most szólalnék meg, talán még a hangom is megremegne. Csak pár lépés választ el a hajótól, amit pár napja alaposan megnéztem magamnak, és a férfitól, akit egy pillanatra látni véltem, mielőtt azon az éjszakán elhagytam a kikötőt. Most pedig itt lennék, tíz lépésnyire tőle, és mintha bunkósbottal vágtak volna fejbe. Zsong a fejem, és egy cseppnyi remegés fut végig rajtam. Három kérdés, Dee. Három kérdés, aztán sarkon fordulsz, és továbbállsz. Ne most gyere a szociális fóbiáddal. Megrázom kissé a fejem, és elindulok felé. Kihúzom magam, próbálok kevésbé ijedt kislány ábrázatot magamra ölteni, már nyújtanám a kezem, hogy megkocogtassam a vállát, amikor a szerencsétlenség Istennőjévé avatom magam. Na, persze, csak a gondoltaimban, mert ez az első, ami beugrik, amint megérzem, hogy meginog alattam a talaj. Mármint, szó szerint, kicsúszik alólam, és ösztönösen a hozzám legközelebb álló dologba kapaszkodok - kár, hogy ez a dolog egy hús-vér ember, aki ki tudja mit gondol magában, ahogy mint egy kis majom csimpaszkodok belé egyetlen másodpercig. Talán tovább, szégyenemben végig kellett gondolnom elsüllyedni, vagy vízbe fulladni lenne most jobb megoldás.
- Francba, sajnálom én... - amennyire csak lehet magabiztosan próbálok egyensúlyozni a kitört cipősarkam ellenére is. Ezt neked magassarkú, önbizalom, meg a többi nyalánkság - Nem így akartam lerohanni, elnézést - őszintén nem tudom, a helyében mégis hogy reagálnék, de nem azért jöttem, hogy hebegjek habogjak, és egy cipősarok az utamba álljon, szóval ha csak el nem küldött még a fenébe, amin nem lepődnék meg, azért még bemutatkozok, és ha lehet a legfurább mondattal zárom a mondandómat. Istenre esküszöm, ha megérti mi ezzel a célom meghívom egy kávéra.
- Cordelia Belmont, a Szerkesztőségtől. A... halak, igen a halak miatt jöttem - valaki tapsolja meg ezt a professzionális vöröst! Nevetséges.
570 szó ✥ aláfestő ✥  Have you ever seen the rain? Felix & Dee 841472469
Vendég
Vendég
Anonymous

Have you ever seen the rain? Felix & Dee Empty
TémanyitásHave you ever seen the rain? Felix & Dee Empty2021-03-31, 13:41

Have you ever seen the rain?
Felix && Cordelia

Vendég
Vendég
Anonymous

Have you ever seen the rain? Felix & Dee Empty
TémanyitásHave you ever seen the rain? Felix & Dee Empty

Ajánlott tartalom

Have you ever seen the rain? Felix & Dee Empty
 

Have you ever seen the rain? Felix & Dee

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal