Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 17 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 17 vendég :: 3 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Stuart Morrison
Tegnap 02:31-kor


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Evolet Yang
2024-04-22, 08:51


Evolet Yang
2024-04-22, 07:41


Rosemary Holloway
2024-04-22, 01:02


Rosemary Holloway
2024-04-22, 00:33


Antoine LeCompte
2024-04-21, 22:59


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
Lincoln Lockhart
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásLincoln Lockhart Empty2021-04-26, 00:33

Lincoln "XY" Lockhart
Play by: Matt Ryan


Becenév
”XY”, Linc
Hisz a csodákban?
nem hisz
Csoport
Outsiders ✦ Kívülállók
Foglalkozás
Bűvész
Családi állapot
Egyedülálló
Szexuális beállítottság
Heteroszexuális
Kedvenc mesehõs
Dzsini (Aladdin), Kalapos (Alice Csodaországban)
Mi történt velem?

Nos, hol is kezdjem… a történetem egy dobozzal… vagyis pontosítok, egy bűvészdobozzal kezdődött. Ez az egyetlen dolog, amit édesanyámtól kaptam eddigi életem során. Öt éves koromban kaptam tőle és azóta nagy becsben tartom. Minden fellépésemre elviszem, szerencsét illetve erőt ad a sikerhez. Igen. Az illúzió mestere lettem. Művésznevemen: Xander Yosef, a bűvész, ha így jobban hangzik. Az évek alatt rengeteg trükköt tanultam meg. Szerencsére volt, aki segített ebben. A nagybátyám volt az, aki felkarolt és magához vett. Látta bennem a tehetséget és nem akarta, hogy a feledés homályába vesszen. Ezért említettem meg, hogy anyámtól csak a dobozt kaptam, mivel mást nem igazán nyújtott… nem bizony…
A nő azért dobott el magától, mivel ahogy nőttem és fejlődtem… kialakultak rajtam a vonások, amik apámra emlékeztették. Apámra. Baba lehettem még, mikor az a férfi elhagyhatott minket, így egészen felnőtt koromig nem is tudtam ki is lehet ő. Nem és nem is akartam megtudni… Nagybátyám ott volt nekem, apám helyett apám volt. Sosem tudom neki ezt eléggé meghálálni.
Jó pár év eltelt és megannyi fellépésen vettem részt, hol az első díjat zsebeltem be, és persze előfordult az is, amikor az utolsó helyen végeztem. Nem volt egyszerű, de sosem adtam fel. Kitartó voltam, és gyakoroltam, hogy tökéletesítsem a trükkjeimet, a produkcióimat. Talán ez lehet az oka annak, amiért nem hiszek a varázslatban, a mesékben, vagy bármi hasonló dologban. Bűvészként nagyon jól tudom, hogy minden varázslat mögött ott van a tudás, a jól begyakorolt mozdulatsor. Külső szemmel, aki nincs ebben a világban, azt hiheti, hogy az ember varázsol, de ez csak szemfényvesztés, egy olcsó trükk, amit bárki meg tud csinálni kellő gyakorlással és kitartással.

***

Elértem a tizenkilenc éves kort és akkoriban „divat” volt, hogy a velem egykorú fiatal felnőtteket besorozzák. Nagybátyám egy levelet nyújtott a kezembe, végül elmesélte, hogy ezen ő is átesett… nem kívánja senkinek azokat a borzalmakat, amiket látott. Már nem élünk olyan időket, azonban tapasztalatszerzésnek jó lesz. Így engedett utamra, illetve elárulta apám nevét és elérhetőségét is… mindenképpen beszélnem kellett vele, hogy tudja, belépek a seregbe. Teljesen feleslegesnek tartottam, ha már eddig nem keresett, akkor miért nekem kellene lépnem… de eleget tettem a bácsikám kérésének. Tehát George Lockhart…
Felvettem vele a kapcsolatot és megbeszéltünk egy találkozót. Elmentem a megadott címre, de ami ott fogadott, arra részben számítottam, részben viszont nem. Egy kissé becsiccsentve jelent meg. A bevásárlóközpont közepén álltam és vártam, hogy ebből mi lesz. Odajött hozzám ittasan és erősen megfogta a vállamat. A fülembe súgta, hogy szégyent hoztam rá, és hogy semmiképpen sem szeretne többé látni… számára én halott vagyok. Sarkon fordult és a kijárathoz indult. Megmukkanni sem tudtam… csípőre tett kézzel álltam egy darabig, majd a bácsikámtól kapott papírt, rajta apám címével, eltéptem. Nem volt más hátra, felejteni akartam ezt a találkát, így a katonaság felé vettem az irányt. Ha már ő úgy tesz, mintha nem is léteznék… akkor csak viszonzom a szívességet, és én sem tartom őt élőnek…
A bácsinak igaza volt… tapasztalatszerzésben nem volt hiány. A seregben három évet töltöttem, és az maga volt a „pokol”. A bűvészettel semmit sem tudtam foglalkozni, vagyis csak titokban… Terepmunkára nem küldtek ki, de a táborok látványtól, a gyomrom is felfordult. A lehető legkülönfélébb sérüléseket lehetett látni. Megtapasztaltam a haláltól való félelmet is. És persze, volt olyan társam, akit közel engedtem magamhoz, végül életét vesztette. Egy barátot látni kihűlt állapotban… na, azt senkinek sem kívánom…

***

A katonaévek után folytattam a tanulmányaimat, illetve nagyobb hangsúlyt fektettem a bűvészetre. A táborban megismerkedtem egy nagyon csinos ápolóval és miután leszereltem megkértem, hogy tartson velem. Így ketten iratkoztunk be az egyetemre. Nagyon tehetséges volt ő is, végül az eltelt idő alatt egyre közelebb kerültünk egymáshoz. Összekovácsolt minket a közös érdeklődési kör. Az egyetem végével, már egy párt alkottunk, igaz még nem kötöttük össze hivatalosan az életünket, de már a költözést tervezgettük. Emellett rengeteg fellépést csináltunk közösen. Örültem, hogy rátaláltam a másik felemre. Azonban ez az öröm nem tartott sokáig… Nem. Túlságosan is jól mentek a dolgok. Túl szép volt, hogy igaz legyen.
Egy napon, az egyik produkcióra készültünk. Felvetette, hogy csináljunk valami újat, de az ötletét élből elleneztem… szabadulós-baromság… így jellemeztem. Konkrétan… az ilyen fajta trükkök nagyobb koncentrációt igényelnek, mint bármelyik másik. Ha csak egyetlen egy mozdulatot másképp csinál az ember, akkor az akár végzetes is lehet. Viszont ő erősködött, hogy ezzel lehet lenyűgözni leginkább a közönséget. Tartottam magamat a véleményemhez és ő szintén a sajátjához. Ez volt az első igazi vitánk. Napokig nem is beszéltünk emiatt.
Elérkezett az előadás napja. Ideges voltam… sokkal jobban, mint amilyen szoktam lenni… a felállított kellék miatt meg pláne… gondoltam, hogy nem hagyta annyiban az egészet, de miért pont vízzel teli tartály kellett idehozatnia. Kerestem mindenhol, a színfalak mögött, de sehol sem leltem rá. A függöny szétnyílt és már kezdődött is a show… Láttam az asszisztensét, ahogy az üvegdobozról leemeli a leplet, akkor láttam meg, hogy Ő már rég bent ült egy hátul gombolt ruházatban, fején egy csuklyát viselt és le volt láncolva… a segéd egy létra segítségével vizet vitt fel magával és a tartály tetején kezdte beletölteni, addig, amíg tele nem lett…
Az vérnyomásom az egekbe szökött… aggódtam érte… remegő kézzel vártam a produkció végét. De… de az nem érkezett el. A szerelmem nem tudott kiszabadulni „börtönéből”… és mire mindenki észbekapott volna már csak a holttestét tudtuk kimenteni onnan. Kihívták a mentőket és miután megérkeztek már csak a halál beálltát tudták megállapítani. Életem legszörnyűbb napja volt.

***

A tragédia nagyon is friss volt még a számomra. Másfél év telt el azóta, de még mindig nem tudtam túltenni magamat az egészen. A szeretett nő életét vesztette és az csakis az én hibám volt. Mindenképp el kellett hagynom a szülőotthonomat. Így városról vársora haladtam, hogy elvonjam a figyelmemet, illetve csak a munkámmal foglalkozzak, de nem igazán segített. Sőt, a bűvészetre nem is tudtam rendesen koncentrálni. A karrierem egyre csak süllyedt. Már nem tudtam azt a színvonalat adni, mint azelőtt.
Egy napon azonban, számomra furcsa város felé vezetett az utam. Talán nevezhetjük csodának is, bár én az ilyenekben nem hiszek, ugyebár. A tábla előtt megálltam, majd a térképet vizslattam serényen, de egyszerűen rajta sem volt. Fata Morgana. Különös volt a helyzet, először nem is voltam benne biztos, hogy át kellene lépni a határt és felfedezni a helyet. Azonban megfordult a fejemben, hogy ez lenne a legjobb döntés. Senki sem tudná, hogy itt vagyok, ráadásul itt tiszta lappal indíthatnám el a karrieremet.
Nem is vártam sokáig, gyorsan eldöntöttem, hogy mit fogok tenni. Elfordítottam a slusszkulcsot és már haladtam is tovább előre az ismeretlenbe. Nem telt el egy perc sem és az időjárás hirtelen változott meg. Le volt engedve az ablak mellettem, mivel dohányoztam vezetés közben és praktikusabb volt, ha a füstöt arra fújtam ki… és nem mellesleg a cigaretta hamuját is az útra szórtam. A kocsim így maradt tiszta. De mivel egyik pillanatról a másikra fagyos lett a levegő, kénytelen voltam felhúzni az ablakot. Egyáltalán nem számítottam arra, hogy itt a tavasz közepén télies időjárás fog fogadni… Nem elég, hogy nem öltöztem úgy, de még az autó sem volt felkészülve erre. A nyári gumikat tetettem fel rá. Ahogy haladtam befelé, egyre mélyebben a városba, az idő csak rosszabb lett. Szinte nem láttam semmit, hiába mozogtak az ablaktörlők… csak a fehérség volt az, ami elém tárult.
Egy kátyúba mentem bele, ami feldobta az autót, ezáltal kiesett a cigi a számból. Fél testtel azt kerestem, de közben próbáltam figyelni az útra. Nem sikerült megtalálnom, így teljesen lehajoltam és amint ráleltem, gyorsan felnéztem… megláttam egy járókelőt. Amilyen sebesen csak tudtam elrántottam a kormányt, hogy ne ütközzek neki, azonban a kocsi irányíthatatlanná vált… bármerre fordítottam a kormányt, nem úgy reagált, ahogyan azt én szerettem volna… Szerencsémre ki tudtam kerülni a gyalogost, azonban az autóval egy árokba csúsztam. Az ütközés következtében a fejem az ablaknak csapódott, majd a légzsák egy az egyben az arcomba robbant… – Üdvözöljük, Fata Morgana-ban! – Ez a mondat visszhangzott a fejemben, miközben szépen lassan sötétült el a világ… elvesztettem az eszméletemet…

Baba Shouta

Fedora

Nem szórt rá senki csillámport


Vaehina Leilani, Leighton Lockhart and Charity Callaway csillámport hintett rá


Lincoln Lockhart
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Lincoln Lockhart
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Xander Yosef: The Illusionist ℘
A másik felem :
Akinek az arcát viselem :
Matt Ryan ℘
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Frostcall ℘
✦ ✦ ✦ :
Nem tart örökké
semmilyen mágia...
Lincoln Lockhart E8cf06dadbbe0ffe3fc661dbe6a40167fc56f88e
...ami megszületett,
meg kell halnia.

A tükör mögött :
Fedora ℘

Lincoln Lockhart Empty
TémanyitásLincoln Lockhart Empty2021-04-26, 01:13

Csillámporos üdvözlet illet téged
Lincoln Lockhart ✦ Hitetlen


„A titok önmagában semmi, de a trükk,
amihez felhasználod, az minden.”

Kedves Lincoln!

Mindig tudod, melyik karakterre kell lecsapnod - vagy inkább én tudom, hogy kire kérjelek meg, ugye? Lincoln Lockhart 2732251548  Lincoln Lockhart 841472469  Lincoln Lockhart 841472469 Esküszöm, igyekszem moderálni magam és nem terhelni még vagy 100 karival, de hát aki jó játékos, az jó játékos és ezen nincs mit vitatni. Lincoln Lockhart 2359898509  Lincoln Lockhart 4028024232
Lincoln, vagy művésznevén Xander Yosef egy igazán különleges karakter lett, nem csak azért, mert másik énem bátyja, hanem az életútja miatt. Helyesbítve... nos, amiket átment, azt senkinek sem kellene átélnie. Nem volt elég, hogy az apja, a valódi elhagyta, az anyja is követte ezt a példát, aztán megjárta a katonaságot és végül a karrierje vitte el lényegében a nagybetűs nőt mellőle. Ez borzasztó!
Na és persze a végén a baleset... Igazán megérdemelné ez a jóember, hogy végre valami jó történjen vele, de jó kérdés, fog-e! Lincoln Lockhart 703152122 Én azért bizakodom és másik felemmel karöltve megpróbálunk némi jót csempészni az életébe.
A foglalásokat ne felejtsd el és persze azt se feledd, hogy itt jól kell érezned magad! Lincoln Lockhart 3375341651


Jó játékot, Lin! Lincoln Lockhart 2067867876  Lincoln Lockhart 2067867876  Lincoln Lockhart 2067867876







The cold never bothered me anyway.
Nem szórt rá senki csillámport



Evangeline Snow
Királynõ
Királynõ
Evangeline Snow
Mesehõs :
Lincoln Lockhart Cute-frozen-elsa-vx0ax77dyn98vc39
❝ Frozen❞
Elsa of Arendelle
Egyszer volt, hol nem volt... :
Lincoln Lockhart Original
❝ Show Yourself ❞
Are you the one I’ve been looking
for all of my life?
Show yourself, I’m ready to learn

Lincoln Lockhart Tumblr_inline_o9bulgX15x1rifr4k_500
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
SNOW QUEEN
A másik felem :

❝ Guardian of Fun ❞
King of my heart
And all at once, you're all
I want I'll never let you go

Lincoln Lockhart F6d6b5864a1940a70d1016c2e07fb805cb77889e
Akinek az arcát viselem :
DOVE CAMERON
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
FROSTCALL
✦ ✦ ✦ :
Lincoln Lockhart Elsa-anna
❝ Hey, Anna! ❞
Do you want to build a snowman?
I never see you anymore
It's like you've gone away

Lincoln Lockhart Image
A tükör mögött :
❝ Sweet Panda: ❞
Eliffe

Lincoln Lockhart Empty
 

Lincoln Lockhart

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Leighton Lockhart