Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 15 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Phobos Athanasiou
Tegnap 23:01-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 22:44-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 21:57-kor


Emily Margaret Raleigh
2024-04-29, 15:08


Baba Mirai
2024-04-28, 17:15


Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 100%



Megosztás
 
Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásAmikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Empty2024-02-25, 14:49

Izaya && Nichiren

Felvontam a szemöldökömet a visszakérdezésekre és érdekes pillantást vetettem rá.
- Minden érdekel. Talán baj? – Ha azt akarja, hogy felvegyem, mindenre fel kellett készülnie velem szemben. A füzete az én füzetem volt, az ötletei az én ötleteim voltak. Osztoztunk, azaz osztoznunk kellett, elvégre a cél közös volt. Profitálni abból, amit ő készít, és amit én kiadok. Együtt sikerülhetett, külön-külön nem, így tehát jogom volt az általa rossznak tartott skicceket is megnézni. Értettem a munkámhoz, még akkor is, ha az utóbbi időben nem minden percemet töltöttem ezzel. Jobban lekötött, mi ez a Fata Morgana nevezetű hely és miért nem tudok kijutni Bloomcrown-ból.
Beértünk az irodámba és gondosan csuktam be magunk után az ajtót, még a kulcsot is elfordítottam, nehogy megzavarjanak minket. Aztán vártam, hogy előszedje azt a skiccet. A poénkodására felvontam a szemöldökömet, többet nem reagálva, majd átvettem tőle a rajzot. Nem mondom, hogy nem döbbentett le.
- Ez nem is egy alak, hanem… - És ekkor állt össze. Mintha engem rajzolt volna le, csak a másik valómban. Hogyan? Ki ez a fiú? Hosszasan figyeltem a rajzot, próbálva rájönni, honnan jöhetett ez neki, de nem tudtam kitalálni. – Nos, ez… fölöttébb érdekes rajz. Nem hasonlít egy emberi alakra sem. Mit akart vele kifejezni? Ködösen látja a jövőjét a cégnél? Vagy… én vagyok a ködbe burkolózva? – Lassan ráemeltem a tekintetemet. Kíváncsi voltam és habár nem tettem hozzá, de ezekre a kérdésekre valójában nem volt rossz válasz. – Az önéletrajzában azt írta, nem itt született, jól emlékszem? Honnan jött pontosan? – Érdeklődtem, miközben leraktam az asztalra a rajzot, közvetlenül magam elé. Ekkor ültem csak le, jelezve, hogy minden időm és figyelmem az övé. Válaszokat akartam, persze nem csak arra, honnan jött, hanem mindenre, ami vele volt kapcsolatos. Igazán érdekes alaknak bizonyult ez a Serizawa Izaya. Felkeltette az érdeklődésemet. Nagyon.

words: 293 play with fire note: lássuk, ki is vagy te Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya 321849167 kredit



I can’t help but be wrong in the dark
Cause I’m overcome in this war of hearts
Nem szórt rá senki csillámport


Serizawa Izaya csillámport hintett rá


Nuurd Nichiren
Gazember
Gazember
Nuurd Nichiren
Mesehõs :
Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya BC7TTjg
Raya and the Last Dragon
Druun
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
3
Titulus :
The Darkness
A másik felem :
Is it fair, or is it fate?
Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya JSgswBw
Light and dark are intertwining
Standing here face to face
Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya 42b713efc5281cf141c5b32f6a6de2c24035c2d0
Amba ☯ Baba Kiyoko
Akinek az arcát viselem :
Seo In-Guk
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Bloomcrown
✦ ✦ ✦ :
A tükör mögött :
Sweet Panda
Eliffe

Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Empty
TémanyitásAmikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Empty2024-02-25, 14:27


Nichiren & Izaya

Feelings change, but memories don't!



A rajzomon merengtem és nem értettem mi volt az oka, hogy egy gomolygó füstszerű skiccet firkantok a papírra. Voltak megérzéseim, illetve az inspirációim mindig is az emberekből jöttek, de ezt valóban nem értettem. Miért nem egy állatot rajzoltam le? Akár egy egyszerű növény is lehetett volna… de nem. Minden szögből megfigyeltem a füzetet, viszont nem volt több időm ezen agyalni tovább, hiszen kinyílt az ajtó és megjelent ő. A leendő főnököm.
Gyorsan elpakoltam magam után, majd ahogy közelebb léptem hozzá üdvözöltük egymást. Már majdnem visszaültem a székre, amikor megkért, hogy mutassam meg neki az előbbi rajzomat. – Pont azt szeretné látni? – Pislogtam rá. – A kijavított rajzokra már nem is kíváncsi? – Kérdeztem tőle miközben az iroda felé haladtunk. Ha azon múlik, hogy felvegyen, ám legyen… belemegyek úgymond a játékba. Mondhatnám, hogy bármit megteszek, csak vegyen fel… viszont ez érdekes kérés volt tőle azért.
Megérkeztünk és amint ajtót nyitott, követtem és leültem az asztallal szemben lévő székre. – Egy pillanat és adom is. – A táskámban kutakodtam és beletelt pár másodpercbe mire előkerült a füzet. – Áh, meg is van a lókötő. Mintha menekülőre fogta volna. – Poénkodtam kicsit, ezzel is oldani akartam a feszültséget… jó rendben, igazából csak a zavaromat. Harmadszorra vagyok itt… ha most sem sikerül felvételt nyernem, akkor fogalmam sincs, hogyan juthatnék előrébb a munkámban. – Tessék… – Nyújtottam át neki a rajzot. – Nos, mit gondol? – Néztem rá érdeklődve. Általában ezek a skiccek pontatlanok és tényleg csak hirtelen jött ötletek, ergo semmi komolyabb vonás vagy éppen mély és átható érzelmet sem ábrázol. Ráadásul az alak… nem is egy kimondott alak… csak pár körkörös motívum. Tehát valóban füstöt ábrázolt a rajzom. – Lát benne fantáziát? – Hagytam volna gondolkodni és semmiképpen sem akartam megzavarni… azonban tudni akartam, hogy mit láthat benne, amit mondjuk én nem vettem észre.






Sode suri au mo tashou no en


袖すり合うも他生の縁
Nem szórt rá senki csillámport


Nuurd Nichiren csillámport hintett rá


Serizawa Izaya
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Serizawa Izaya
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
15
Titulus :
Mangaka ☉
A másik felem :
Akinek az arcát viselem :
Song Kang ☉
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Bloomcrown ☉
✦ ✦ ✦ :
Ha minden bent van, indulhatok, mert
Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Ab3d35f51811c7f11cb4c72a5e066c6116457e12
a gyeplő végén az indulatok (...)

húznak le keletre

A tükör mögött :
Fedora ☉

Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Empty
TémanyitásAmikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Empty2023-07-14, 01:01

Izaya && Nichiren

Nem kellett volna bosszankodnom. Találkozni akartam Kiyokoval és végre beszélni vele, arról a lehetőségekről, amik előtte állnának, de valamiért ez eddig nem jött össze. Ellenben itt volt ez a fiú. Serizawa Izaya. Először hallani sem akartam róla – nem volt kedvem sem beszélni vele, sem megnézni, mire képes a ceruzával. Aztán adtam neki egy esélyt. Vannak hibái, de kinek nincsenek? Javíthatóak. Képes lehet tanulni és fejlődni, de kérdés, van-e értelme. Ha már eleve egy híresebb mangakáról van szó, miért pont hozzám jött? Noha ki is használhatnám ezt az eshetőséget arra, hogy felvirágoztassam a kiadót, de őszintén? Baba Kiyoko műveivel akarom megtenni ezt. Mégsem hagyott nyugodni a gondolat, hogy ebben a fiúban mi lakozhat még. Azt ígérte, kijavítja a hibákat, amire felhívtam a figyelmét és visszajön. Nos, visszajött. A kérdés csak az, ezúttal mit fogok látni a papírokon. Olyan formákat, érzelmeket, kidolgozottságot, amit szeretek, vagy sem?
Jeleztek néhány perccel ezelőtt, hogy megérkezett, így hát végre erőt vettem magamon és felkeltem a székről. Magam akartam kimenni érte a váró szobába, ami azt illeti. Ahogy benyitottam, láttam, hogy megint csak rajzolgat – ez értékelendő volt. Nem is akartam megzavarni benne, de végül észrevett, így biccentettem felé, bezárva magam mögött az ajtót.
- Jó napot Önnek is – Habár nem esett volna nehezemre a tegeződés, nem voltam az a fajta, aki ezt túl hamar felajánlotta volna. Ahhoz idő kellett. Közelebb léptem. – Mutassa, amin az imént dolgozott – Mutattam az immár üres asztalra, majd kíváncsian ráemeltem a tekintetemet. – De majd odabent, rendben? Jöjjön, kövessen az irodába – Nem akartam, hogy a nálam dolgozó mangakák és novella írók leskelődni kezdjenek, majd pletykálkodni, hogy vajon most kit fogok behúzni a kiadóhoz, ebbe a pénztemetőbe… Hát, tény, hogy nem mentek jól a dolgok.
De az is igaz, hogy amióta öntudatra ébredtem, némileg kevesebb időt fordítottam a kiadóra. Túlságosan foglalkoztatott az, miféle hely ez és miért vagyok én itt. Na és persze az, hogy a körülöttem lévők közül ki lehet, akit ismerhetek… odaátról.

words: 319 play with fire note: lássuk, mit tudsz Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya 321849167 kredit



I can’t help but be wrong in the dark
Cause I’m overcome in this war of hearts
Nem szórt rá senki csillámport


Serizawa Izaya csillámport hintett rá


Nuurd Nichiren
Gazember
Gazember
Nuurd Nichiren
Mesehõs :
Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya BC7TTjg
Raya and the Last Dragon
Druun
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
3
Titulus :
The Darkness
A másik felem :
Is it fair, or is it fate?
Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya JSgswBw
Light and dark are intertwining
Standing here face to face
Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya 42b713efc5281cf141c5b32f6a6de2c24035c2d0
Amba ☯ Baba Kiyoko
Akinek az arcát viselem :
Seo In-Guk
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Bloomcrown
✦ ✦ ✦ :
A tükör mögött :
Sweet Panda
Eliffe

Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Empty
TémanyitásAmikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Empty2023-07-14, 00:02


Nichiren & Izaya

Feelings change, but memories don't!



Mondanom sem kell, de végre elértem a célomat, itt vagyok… vagyis pontosabban itt ülök a célom kapujában… na, jó egy széken… de ez most nem lényeges. Az a fontos, hogy már csak egy elfogadásra várok, egy kézfogásra, vagy szimplán csak egy „felvettünk” mondatra. Vagy tudom is én, hogyan működik ez manapság.  Egy biztos, mindent megteszek, hogy elismerést nyerjek a leendő főnököm szemében.
A legtöbbször, ha izgatott vagyok, elkap az ihlet és azonnal le kell vésnem a gondolataimban megjelent történetet, vagy éppen alakot még mielőtt elfelejteném. Sosem lehet tudni, mikor fogom felhasználni, vagy éppen mikor kerül rá sor, hogy mondjuk az adott karakter a legfrissebb történetem főkaraktere lesz, vagy esetleg csak egy szimpla egyoldalas mellékkarakter, vagy talán ő lesz a gonosz… aztán lehet, hogy csak a következő történetem része lesz. – Háhá! Még jó, hogy mindig van nálam egy ceruza meg egy rajzfüzet. – Kuncogtam is egyet hozzá, de nem törődtem semmivel, csak arra koncentráltam, hogy gyorsan rajzoljak egyet.
Hiába voltam egy idegen helyen… annyira még sem volt idegen, mivel voltam már itt párszor. Konkrétan három alkalommal már eljöttem ide, a Shadow Stone épületébe. Az elsőnél próbáltam a megjelent könyvemmel érvelni, hogy miért járna jól a cég, ha engem vennének fel. A Shinjiro no Kokoro nagy sikert aratott világszerte. A rókadémon volt mindenki kedvence, annak ellenére, hogy ő volt a főgonosz… de ahogy láttam az igazgató arcát, őt viszont nem hatotta meg a dolog.
A második alkalomkor már kész vagy félkész skicceket mutogattam Nichirennek. Ezek a nyers anyagok egészen felkeltették a férfi érdeklődését, még egy kettőhöz neki is volt ötlete, hogy hogyan folytassam. Valamelyiket persze egyenesen utálta… illetve a fájdalmas tény, hogy majdnem mindegyikbe bele tudott kötni. Megmondta, hogy mik a hibái az összes rajzomnak.
És itt vagyok harmadszorra is, hogy megmutassam neki, kijavítottam mindent. Most már nincs semmi akadálya, hogy csatlakozzak a céghez. Ez lebeg a szemem előtt. Nem mondhat nemleges választ. – Kész! De… mégis! – Amint végeztem a rajzommal, felpattantam a székből és egy lépést tettem hátra az asztaltól. – Mi ez? – Kérdőn néztem rá a füzetre és nem értettem miért vetettem papírra egy ködszerű dolgot.
Miután ezen elmélkedtem, pont akkor nyitódott az ajtó és ő, akire eddig vártam megjelent. Nuurd Nichiren, a Shadow Stone feje. Hirtelen kapkodni kezdtem és amilyen gyorsan csak tudtam elraktam az asztalról a füzetet és a ceruzát. – Jó napot, Uram! – Üdvözöltem, illetve meghajoltam előtte és csak utána ültem vissza a székre.






Sode suri au mo tashou no en


袖すり合うも他生の縁
Nem szórt rá senki csillámport


Nuurd Nichiren csillámport hintett rá


Serizawa Izaya
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Serizawa Izaya
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
15
Titulus :
Mangaka ☉
A másik felem :
Akinek az arcát viselem :
Song Kang ☉
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Bloomcrown ☉
✦ ✦ ✦ :
Ha minden bent van, indulhatok, mert
Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Ab3d35f51811c7f11cb4c72a5e066c6116457e12
a gyeplő végén az indulatok (...)

húznak le keletre

A tükör mögött :
Fedora ☉

Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Empty
TémanyitásAmikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Empty2023-07-13, 23:52

Amikor a köd leszáll!
Nuurd Nichiren && Serizawa Izaya




Sode suri au mo tashou no en


袖すり合うも他生の縁
Nem szórt rá senki csillámport



Serizawa Izaya
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Serizawa Izaya
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
15
Titulus :
Mangaka ☉
A másik felem :
Akinek az arcát viselem :
Song Kang ☉
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Bloomcrown ☉
✦ ✦ ✦ :
Ha minden bent van, indulhatok, mert
Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Ab3d35f51811c7f11cb4c72a5e066c6116457e12
a gyeplő végén az indulatok (...)

húznak le keletre

A tükör mögött :
Fedora ☉

Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Empty
TémanyitásAmikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Empty

Ajánlott tartalom

Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya Empty
 

Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal