Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 12 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 12 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Phobos Athanasiou
Tegnap 23:01-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 22:44-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 21:57-kor


Emily Margaret Raleigh
2024-04-29, 15:08


Baba Mirai
2024-04-28, 17:15


Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 100%



Megosztás
 
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásGood ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty2024-04-29, 15:08


Great ideas start with coffee

Miss Livery && Miss Raleigh

Szerettem volna ragaszkodni a gondolathoz, hogy valahol a nagyvilágban rám is várt valaki, és hogy korántsem vagyok olyan magányos, mint amilyennek most éreztem magamat. Görcsösen kapaszkodtam egy álomszerű képbe, ugyanis ez a világ túlságosan is rémisztőnek tűnt egyedül. Szerencsémre Victoria – milyen különös, hogy a neve egyezett az én egykori nevemmel -, mellettem állt, és bár sok tekintetben mások voltunk, mégis egy láthatatlan kapocs kötött össze bennünk.
Nélküle elfogyott volna a kitartásom, s talán örökösen bús, keserű lélekké váltam volna, így minden eltérő gondolatunk ellenére hálás voltam azért, mert ilyen fontos szerepet töltött be az életemben. Már nem is emlékeztem rá igazán miként kezdődött a barátságunk, de azt tudtam, hogy óvó árnyéka már elég régóta vetült rám.
Ezért sem tudtam haragot, vagy rossz érzéseket táplálni az irányába, amiért másképp gondolkozott a szerelemről, hiszen mindez azt jelentette, hogy talán ő még nem találta meg azt a személyt, akit neki szánt a sors. Én megtaláltam és elveszítettem Őt. A lelkem azóta is zokog utána, szívembe nyugtalanság költözött, de nem tehettem mást, mint kerestem-kutattam a magam módján, remélve, hogy talán egy nap ráakadok.
- És szerinted lehetséges az, hogy valaki még életben van, de egy napon mégis másik testben ébred? – finoman próbáltam megfogalmazni a gondolataimat, hiszen nem mertem bevallani mindazt, ami a szívemet nyomta, így aztán mielőtt bármiféle aggodalmas érzelem az arcára ült volna, szabadkozva hozzátettem: - Egy történetem kapcsán gondolkozom azon, hogy az élet és a halál mezsgyéjén miféle szabályok uralkodhatnak, és ha létezik is reinkarnáció, akkor feltétlenül szükséges-e hozzá az elmúlás.
A szívem mélyén tisztában voltam vele, hogy nem haltam meg. Azt éreznem kellett volna. Átélnem. De mindez nem történt meg, azonban az emlékeim ködösek voltak. Az utolsó dolog, amit tisztában éreztem, hogy az ujjaim görcsösen kapaszkodtak Victor karjába, de a következő pillanatban már ebben a világban ébredtem. Sokáig ezekre a pillanatokra sem emlékeztem, ahogy a tükörben sem tekintett rám vissza másik arc, de változnak az idők, az emlékek pedig úgy szakítanak át egy láthatatlan gátat, mintha sose lehetett volna megállítani őket.
Mégis, bármennyire vágytam arra, hogy ezt a témát pedzegessem valakivel, egy belső félelem arra késztetett, hogy visszakozzak és a beszélgetést másik irányba tereljük át. A kimondott szavaknak sokszor nagyobb súlya volt, mint a leírtak, hiszen azok ott vibráltak közöttünk a levegőben és a másik fél talán sosem felejtette el őket, míg a papírra festettek betűk mögé azt csomagoltál, amit akartál.
- Megnyugtató a tudat, hogy számíthatsz rájuk – mosolyodtam el halványan, miközben a ruhámat kezdtem birizgálni. Én nem lettem volna olyan határozott kiállású, hogy segítsek a barátnőmön, ha valaki tolakodóan közelített volna az irányába. – Azonban, ha valaki mégis problémát okozna, és nem éreznéd magadat biztonságban, kérlek, szólj.
Talán tudtam volna segíteni abban, hogy a színészeink ne érezzék kellemetlenül magukat, azonban, ahogy Victoria is említette: szerencsére ilyenre az elmúlt évek során még nem volt példa, ami valahol meglepő volt számomra, de boldog voltam, amiért nem kellett ezzel foglalkozni.
A barátnőm lelkesedése mindig mosolyra tudott fakasztani, és azt az érzést ébresztette bennem, hogy amit csinálok, az mások számára is élvezhető volt. Pedig úgy gondoltam, hogy a karaktereket életre kelteni csakis a társulat tagjai tudták. Papíron olyanok voltak, mint élettelen bábok, amelyek arra vártak, hogy lelket öntsenek beléjük. Victoria pedig mesteri érzékenységgel nyúlt minden neves író, vagy az általam megalkotott karakterek sokaságához.
A kis asztalkánál ülve kicsit összedörzsöltem a tenyereimet, hiszen a kinti, zimankós idő aljasul megpróbálta megdermeszteni az ujjaimat. Tényleg szükségem volt egy forró kávéra, hogy nem csak a testemet, de a lelkemet is felmelegítse végre. Amíg várakoztunk, a barátnőm kérdéseket tett fel a darabbal kapcsolatban, én pedig készségesen próbáltam a rendelkezésére állni, hogy jobban megérthesse a főhősnő motivációit.
- Magasra kellett helyezni a lécet, ha nincs értelme az áldozatnak, amelyet meghozni készül, és amely miatt vívódik a darab során, akkor az egész mű elveszíti a jelentőségét – feleltem halkan, ahogyan egy pillanatra lehunytam a szemeimet, és felidéztem magam előtt milyen érzések uralkodtak felettem, ahogy az írógép elé leültem kiírni magamból minden érzelmet, amelyek bennem, vagy másokban éltek abban az ominózus momentumban.
- Természetesen – pillantottam Victoriára, ahogy a kérdésével visszarántott a valóságba. Én hittem benne, hogy végül mindenki elnyeri azt, amit neki szánt a sors, s ha valaki tiszta szívvel és lélekkel élte az életét, akkor halála után üdvözülhet a lelke. Fogalmam sem volt arról, hogy mi lett Emilyvel, miután feloldozást nyert, s végre több lehetett egy halott menyasszonynál, azonban bárhol is volt, szerettem volna megköszönni és meghálálni neki mindazt, amit értem, értünk tett. Hiszen tisztában voltam vele, mennyire nehéz lehetett számára meghozni ezt a döntést.
Emlékeztem arra a fájdalomra, amelyet akkor éreztem, amikor Victor és Emily együtt álltak az oltárnál, ahogy arra is, amikor Emily pillantása találkozott az enyémmel. Az a pillanat volt az, amikor minden rossz érzésem elszállt vele kapcsolatban – hiszen valljuk be, az első találkozásunk nem alakult túlságosan bizalomgerjesztően -, de ott, abban a szent momentumban úgy éreztem: megértettük egymást.
Szerettem volna utat engedni a könnyeimnek, hiszen senkinek nem beszéltem arról, hogy aznap mit éltem át, vagy azóta miként tengettem a mindennapjaimat, így barátnőm óvatos faggatózása is arra késztet, hogy a mutatóujjammal megtöröljem a szemeimet, majd egy mély levegőt véve mosolyt erőltessek az arcomra.
- Ez egy nagyon régi történet, olyan régi, már-már nem is evilági – feleltem csendesen, miközben végignéztem, ahogy a pincér gyakorlott mozdulatokkal lepakolt az asztalunkra. Az orromat megcsapta a kávé és a sütemény illata. Bár a szemeim kívánták az édességet, örültem, hogy nem kértem belőlük, ugyanis egy falat nem ment volna le a torkomon.
- Ne aggódj, így is tiéd marad a legrégebbi barátnő titulus – próbáltam egy gyenge viccel elütni a téma élét, utalva arra, hogy ő pontosan ugyanolyan fontos volt számomra, mint az a személy, akinek emléket szerettem volna állítani.
A poharamért nyúltam, az ujjaimat finoman az üveg köré fontam, hogy megmelegítsem a kezeimet, de még nem ittam bele a kávémba. A gyomrom túlságosan kicsire zsugorodott a beszélgetésünktől, de a melegség, amelyet a forró ital nyújtott valamelyest enyhített a szorongásomon.


973 words ● youtube ● note:  Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 841472469  
Nem szórt rá senki csillámport


Tatiana Ziona Shelley csillámport hintett rá


Emily Margaret Raleigh
Nemesi vér
Nemesi vér
Emily Margaret Raleigh
Mesehõs :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Victoria-victoria-everglot-32068827-160-160
A halott menyasszony
Victoria Everglot
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
6
A másik felem :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Tumblr_msbe7wo4g71sw5ud1o6_250
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 3b480b71df39a8d7cc77a398e91cacc5463b5045
Akinek az arcát viselem :
Keira Knightley
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak: Frostcall
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee A1edd2bdcf972dc15d58085b1536ebd35852abf7
A tükör mögött :
Lazarus

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty
TémanyitásGood ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty2024-04-16, 20:32


Coffee and friend this is the best afternoon
Emily & Victoria
It’s not what we have in life, but who we have in our life that matters.


Imádtam a barátnőmet és a vele való közös ebédeket, amikor együtt áttudjuk venni a mindennapi dolgokat és amikor éppen ő is velünk dolgozik, akkor a munkát is egyaránt. Sose éreztük megterhelőnek, hogy a pihenésre szánt időben ilyenekről beszélgessünk, hiszen mindketten olyan elhivatottan lelkesek vagyunk. Persze talán ez is egy olyan pontunk, aki barátokká tesz minket. Ellenben vannak olyan dolgok, melyekben egyáltalán nem értünk egyet. Kettőnk közül én vagyok az, aki jobban földhöz ragadtabb. Valahol viccesnek találom ezt a kifejezést, hiszen egy másik életben tényleg oda azaz a föld alá ragadtam évekre. Kérdése kissé meglep, mégis gondolkodásra késztet.
- Talán egy részem igen - válaszolok egészen komolyan. Hiszen kár is tagadni azt a tényt, hogy a múltban halott menyasszony voltam, most meg egy elismert musical énekes. Mi ez, ha nem reinkarnáció? Végül elterelődik a szó a színházra és a rajongók hadára, akikkel olykor nem egyszerű megküzdeni.
- Eddig szerencsére mindig megoldottuk. Ó, az szükségtelen, nem vagyok én olyan nagy sztár, hogy saját biztonsági őrre legyen szükségem. Mindamellett, ha Rosynak nem megy, akkor ott van Kukac, aki segít, ha kell - kettejük nélkül talán semmire se mennék. Ők az én támaszaim a legrosszabb időkben és mindig ellátnak hasznos tanácsokkal. Közben a kávézóba érünk és a szokásos kis asztalunknál helyet foglalva leadjuk a rendelést, hogy aztán fontosabb témákra terelődjön a szó. Kissé elgondolkodva hallgatom Emily szavait a mű kapcsán. Egyetlen pillanatra elkap a de ja vu és elkezdem másképp szemlélni a darabot.
- Olyan tragikus, mégis gyönyörű. Minden rajta áll vagy bukik - gondolkodtam hangosan, jómagam is. Ha a múltba tekintek kissé szkeptikusan nézem a mű végkifejletét, hiszen a múltban abban a pillanatban tudatosult bennem, hogy mit kell tennem, mikor megláttam Victoriat. Tényleg szívből szerette Victort, amit nem vehettem el tőle. Kissé elmélázva nézek fel Emilyre, ahogy folytatja mégis milyen gondolatok kavarogtak benne a mű születésekor.
- Szerinted tényleg létezik az ilyesfajta megváltás? - tudom, hogy az én feloldozásom hasonlóképpen jött el. Szabaddá tett maga a döntés, hogy elengedtem Victort és ezáltal a kínzó, gyilkos múltat is. A hangja elhalkult, teljesen elérzékenyült, míg nekem elkerekedtek a szemeim. Olyan ismerősen csengtek a szavai, de az nem lehetséges...
- Mégis ki az a személy? Miért nem tudok róla? Azt hittem mindent tudunk már egymásról ennyi év után - mosolygok rá, hangom kedves és hiába annyi kérdés nem vagyok követelődző. A beszélgetésünket a pincér töri meg, aki elénk rakja a kért finomságokat. Egy apró köszönömöt követően újra Emilyre emelem a tekintetem.

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 2426842179


Nem szórt rá senki csillámport


Emily Margaret Raleigh csillámport hintett rá


Victoria Livery
Hõsnõ
Hõsnõ
Victoria Livery
Mesehõs :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 350583db4cd6ddd4b71e0efc242251a3
A halott menyasszony
Emily
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
11
Titulus :
Corpse Bride
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Corpse-bride-tim-burton
Yet I feel my heart is aching
Though it doesn't beat it's breaking
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Tumblr_nc9tai9Tor1qklq7jo5_500

Zenedoboz :
And I know that I am dead
Yet the pain here that I feel
Try and tell me it's not real
It seems that I still have a tear to shed
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee F1561bdd80cb39a50481a3d4a73b3f44
Akinek az arcát viselem :
Eva Green
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
Kereslek, de nem talállak :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Corpse-bride-tim-burton
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Tumblr_n9z364NDP21qba9dso1_500
A tükör mögött :
Vic

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty
TémanyitásGood ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty2024-02-03, 11:01


Great ideas start with coffee

Miss Livery && Miss Raleigh

Életem során számtalanszor kerültem olyan mélységekbe, amelyekből csupán a hit erejével tudtam felemelkedni. Hinni akartam benne, hogy az élet szép volt és hogy nem minden emberi kapcsolat ítéltetett halálra, vagy éppen minden léleknek kijárt még egy, utolsó esély a megváltásra. Ha elengedtem volna ezeket a gondolatokat és csak a szomorú vagy rossz dolgokat vettem volna észre, akkor nagyon lehangoló világ vett volna körül. Azt pedig nem akartam, hiszen így is osztályrészül jutott számomra néhány keserű pillanat.
- Ha a felek gondoskodnak arról, hogy az érzéseiket mindig gondozzák és odafigyeljenek egymásra, akkor még az idő sem foghat ki rajtuk. – Nem értettem egyet a barátnőmmel. Úgy gondoltam, amíg két ember kölcsönösen törődött egymással, akkor nem állhatott közéjük. Én a mai napig ugyanúgy szerettem Victort, mint egykor, hiába nem tudtam merre járt, mert a szívem mélyén éreztem, hogy egy csodaszép, hóeséses napon ismét találkozhatunk majd.
- És te hiszel benne? – kíváncsiskodtam, miközben a gondolataim csapongóak voltak. Néha szerettem volna hátra hagyni mindent: a szüleimet, a színházat, a munkámat. Csak azért, hogy minden időmet a keresésre fordíthassam. Sajnos azonban bármennyire próbálkoztam, eddig sehol nem leltem Victor nyomára.
Úgy véltem, hogy ha barátnőm ilyen negatívan vélekedett a szerelemről, akkor valószínűleg a reinkarnációban sem hitt. Nem mertem elárulni neki a tükörből visszaköszönő fiatalhölgyet, ahogy azt sem, hogy korábban milyen furcsa életet éltem, vagy éppen azt, hogy volt szerencsém a múltban elhunyt emberekkel találkozni. Bizonyára azt felelte volna ezekre, hogy megbolondultam, vagy csupán egy rossz egy álom volt az egész. Én azonban tudtam, hogy az is egyfajta valóság volt és az én Victorom nagyon magányos lehetett, bárhol is legyen most.
- Ha vannak ilyen nehéz esetek, akkor nem félted a biztonságodat? Nem lenne egyszerűbb felbérelni biztonsági őröket, akik az előadások után gondoskodnának róla, hogy senki ne akarjon az életedre törni? – buktak ki belőlem a következő kérdések, hiszen bármennyire is bíztam Rosy képességeiben, valami azt súgta nekem, hogy egy törékeny nő sem tudtam útját állni egy erőszakos férfinak. Ezt az oldalát a színészkedésnek senkitől nem irigyeltem, sőt minél többet beszélgettünk Victoriával, annál inkább arra jutottam, hogy kérek abból a rivaldafényből, amely őket körülvette.
Nem vágytam másra, csupán arra, hogy a megfelelő emberek személyesítsék meg a darabjaimat, ezáltal pedig közösen nyújtsunk a nézőink számára valamit: reményt, örömöt, keserédes pillanatokat, feledhetetlen estéket.
Szerencsére még azelőtt érkeztünk meg a kávéházhoz, mielőtt túlságosan lelombozóvá vált volna a beszélgetésünk, így megújuló erővel temetkeztem bele az itallapba. Az ujjaimon és az arcomon még mindig éreztem a kinti fagyot, így szerettem volna felmelegíteni a testemet és a lelkemet is valami finomsággal.
Victoria szeretett volna gondoskodni rólam, de nem voltam annyira éhes, hogy sokat egyek. Helyette jobban mozgatta a fantáziámat a forró kávé gondolata az ő társaságában.
- A főszereplő feláldozza magát a szeretteiért. Nem csak a szerelméért, hanem azokért a személyekért is, akik fontosak számára. Tisztában van vele, hogy ő az egyetlen, aki meg tudja oldani a konfliktust és egyedül ő lenne képes meghozni ekkora áldozatot. – Victoria kérdései kapcsán nosztalgikus mosolyra húzódtak ajkaim, hiszen bár nem volt kellemes téma a halál, mégis visszarepített abba az időbe, amikor a darab még csak formálódott a kezeim alatt.
- Szeretném megmutatni azt, hogy a szeretet milyen hatással bírhat emberekre, és megmutatni, hogy az önzetlen emberek áldozatuk árán végül megváltást nyerhetnek a haláluk után – pillantottam fel komolyan a barátnőmre, miközben másik emlékképek tolakodtak be az elmémbe. Egy másik életből, egy másik történetből. Egy olyan világból, ahol menyasszonyi ruhában álltam egy templomban, és végignéztem, hogy a szerelmem feleségül vesz egy másik nőt. Aztán a nő meggondolta magát, azért hogy mi boldogok lehessünk.
- Emléket szeretnék állítani egy olyan személynek, aki egykor hagyta, hogy álmom valóra válhasson és nem ragadta el tőlem azt, ahogy annak idején vele tették. – A hangom elhalkult, s a könnyeim küszködve sütöttem le szemeimet, hiszen nem lett volna illendő nyilvánosan gyengeséget mutatnom. Mégis olyan élénken élt előttem a jelenetet, mintha újra megtörténne mindez.


513 words ● youtube ● note:  Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 841472469  
Nem szórt rá senki csillámport



Emily Margaret Raleigh
Nemesi vér
Nemesi vér
Emily Margaret Raleigh
Mesehõs :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Victoria-victoria-everglot-32068827-160-160
A halott menyasszony
Victoria Everglot
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
6
A másik felem :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Tumblr_msbe7wo4g71sw5ud1o6_250
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 3b480b71df39a8d7cc77a398e91cacc5463b5045
Akinek az arcát viselem :
Keira Knightley
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak: Frostcall
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee A1edd2bdcf972dc15d58085b1536ebd35852abf7
A tükör mögött :
Lazarus

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty
TémanyitásGood ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty2023-11-27, 18:28


Coffee and friend this is the best afternoon
Emily & Victoria
It’s not what we have in life, but who we have in our life that matters.


Alig vártam az ebédszünetemet, hogy végre kikapcsolódhassak egy kicsit két próba között. Az első próbát mindig a szerepek kiosztásával és a szövegkönyv felolvasásával kezdjük, aminek keretén belül a rendező kiosztja a szerepeket és elkezdünk azonosulni velük. A rendező mellett a szövegkönyvíró és zeneszerző is ott van, akik a saját véleményüket is megosztják a színészekkel. Persze a háttérben ott van a gyártásvezető, aki összefogja a háttérmunkálatokat. De ezekkel az apró dolgokkal most nem kell foglalkozni, csak élvezni a barátnőmmel töltött időt. Hallom Emily ábrándos szavait, melyek megmosolyogtatnak. Sosem akar két lábbal a földön járni, olyan ábrándos.
- Olyanok nem léteznek drágaságom! Az idő minden érzést átváltoztat és megmásít vagy éppen megöl - teszem hozzá az utolsó felét a mondatnak csak úgy könnyedén. Mióta ismerem a múltam sokkalta könnyebb a halálról beszélni tudva, hogy egyszer már megtörtént velem. Emlékszem minden egyes pillanatára, a fájdalomra és az azt követő ürességre. Végül arra, hogy a továbbiakban semmi se bánthat. Gondolataimból Em hangja szakít ki a kérdésével, mire elgondolkodom egy pillanatra.
- Talán. Vannak olyan szerencsések, akik megtapasztalhatják ezt, feltéve ha hiszünk a reinkarnációban - nem akarom teljesen lelombozni és talán a lelkem mélyén egy részem hisz a szerelemben. Bár még sosem tapasztaltam meg az igazi, szenvedélyes szerelmet, ami mindent felperzsel és lángra lobbantja a szívem. Végül elterelődik a téma a hódolókra és zaklatókra, akikkel minden előadás után meg kell küzdenünk.
- Igen, akadnak olyanok is, akik nem értik a nem fogalmát, de megvan ellenük a bevett rendszerünk. Szerencsére sosem volt szükség a hatóságok komolyabb bevonására - vallom be őszintén barátnőmnek. Egy-egy távolságtartási végzés megtette a hatását, nem kellett soha egyikre se kihívnunk a rendőröket, abból is egyből értettek. Beszélgetésünk közepette megérkeztünk a közeli kis kávézóba, ami melegséggel töltötte meg szívemet. Emily egyből beletemetkezett az itallapba, míg én pontosan tudtam mire van szükségem a kis édességeken és a kávén kívül persze. Direkt célozgattam a velem szemben ülőnek, hogy néha nem ártana ha enne valami komolyabbat, de nem mindig érek el nála hatást. Miután elment a pincér egyből a lényegre tértünk azaz Emily feltette a megfelelő kérdést. Hatalmas mosolyt villantottam felé, hiszen már kikészítettem a szövegkönyvet.
- Mindent - nevetek, majd elkezdem lapozgatni - azt értem, hogy ez egy romantikus dráma, de a főszereplőnek miért kell meghalnia? Mi van a szöveg mögött? Biztos, hogy valami magasztosabb gondolat van a fejedben, csak nem volt elengedő hely, hogy kifejtsd ezt - kérdések záporoznak tőlem, hogy aztán rá bökjek egy bizonyos oldalra és felé fordítsam. Az utolsó felvonást mutatom neki, ahol a főhősnő meghal és a mű végén békére lel.

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 2426842179


Nem szórt rá senki csillámport



Victoria Livery
Hõsnõ
Hõsnõ
Victoria Livery
Mesehõs :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 350583db4cd6ddd4b71e0efc242251a3
A halott menyasszony
Emily
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
11
Titulus :
Corpse Bride
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Corpse-bride-tim-burton
Yet I feel my heart is aching
Though it doesn't beat it's breaking
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Tumblr_nc9tai9Tor1qklq7jo5_500

Zenedoboz :
And I know that I am dead
Yet the pain here that I feel
Try and tell me it's not real
It seems that I still have a tear to shed
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee F1561bdd80cb39a50481a3d4a73b3f44
Akinek az arcát viselem :
Eva Green
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
Kereslek, de nem talállak :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Corpse-bride-tim-burton
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Tumblr_n9z364NDP21qba9dso1_500
A tükör mögött :
Vic

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty
TémanyitásGood ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty2023-11-17, 13:20


Great ideas start with coffee

Miss Livery && Miss Raleigh

A gondolataim hálóját megannyi színes, kusza ötlet szőtte át, amelyeket meg kellett ragadnom és rendszereznem kellett, hogy valami használható, meseszerű csoda válhasson belőle. Ehhez azonban nyugalomra volt szükségem, amelyet a békés téli táj, Victoria jelenléte és a csokoládé darabkákkal bevont sütemények íze a számba hozott el.
Szerettem a színházat. Tényleg, szívemet és lelkemet beletettem a darabjaimba, az pedig egy valóságos álom volt számomra, amikor a társulat tagjai mindezt színpadra vitték. Mr Barkis jelenléte azonban lelombozott, feszélyezetté váltam tőle. Egy ismerősöm szavaival élve azt is mondhattam volna, hogy a negatív aurája gátolta az írói alkotókedvemet. Azonban nem foglalkoztam tovább a rendezővel, amint kiléptünk a színház kapuján.
- Lehetséges, hogy vannak érzések, amelyek múlandóak, drága barátnőm, de akadnak olyanok amelyek kiállják az idő próbáját, és ezáltal még erősebb kapoccsá válhatnak két ember között – feleltem ábrándos mosollyal az ajkaimon, utalva arra a szeretetre és szerelemre, amelyet valaha, egy másik életben már volt szerencsém megtapasztalni. Amióta visszatértek az emlékeim, de valahol mélyen az előtt is tudtam már, hogy valahol a világban meglelem majd a lelki társamat. Egyszer már megtaláltam Victort, rendületlenül hittem benne, hogy most is összefonódnak majd sorsunk szálai. - Szerinted lehetséges olyan szerelem, ami életeken át ível?
Victoria volt az a személy kettőnk közül, aki racionálisabban látta a világot, de talán pontosan erre volt szükségem néha, hogy lehúzzon a földre, amikor túlságosan is messzire sodródnék a valóságtól. A figyelmemet is megragadja egy nagyobb hópehely, amely vágyakozva tekintek. Gyermekként imádtam a jégvirágosra ablakra rajzolni. Nem érdekelt, hogy utána megfagytak az ujjaim, és be kellett vallanom, néha most is szerettem ezzel játszadozni.
- Csodálom mindkettőtök talpraesettségét – jegyeztem meg halkan, hiszen Victoria és Rosy is olyan nők voltak, akik mindig kiálltak az igazukért. Bárcsak én is ilyen erős tudtam volna lenni a szüleimmel szemben! – Akadnak egyébként zaklatók is, vagy azért nem lépnek át egy határt?
Sosem voltam népszerű, így a Victoriát körüllengő rajongás eléggé újkeletű volt számomra, mégis tisztában voltam vele, hogy mindennek volt egy árnyoldala is. Csodáltam, hogy nem hallottam nagyobb problémákról, bizonyára Rosyval diszkrétan kezeltek ezeket a rajongókat.
A hangulatom azonban sokat javult abban a pillanatban, hogy a kávézóhoz értünk, már amikor megláttam a kicsiny épületet akkor úgy éreztem, mintha forró, szeretettel teli kávéval locsolták volna a lelkemet. Alig vártam, hogy helyet foglaljunk, szinte azonnal megragadtam az itallapot, ugyanis feltett szándékom volt az összes kávét kipróbálni, amellyel szolgálni tudtak. Jól haladtam a listámon, csupán időnként, nagyobb kihagyások után elfeledkeztem arról hol tartottam.
Láttam a szemem sarkából, hogy Victoria az asztalra helyezte a szövegkönyvet, de úgy véltem, ráértünk a darabbal foglalkozni, miután választottunk magunknak.
- Én egy gesztenyés lattét kérnék, köszönöm – emeltem fel a tekintetemet a papírról, hozzátéve a saját rendelésemet Victoriáéhoz. Értettem a célzását, viszont nekem a macaron elegendő volt, talán szétpukkantam volna, ha a sütemény mellé másra is vállalkoznék. Miután felvették a rendelésünket, az ujjaimat összekulcsolva az asztal felett, kicsit előre billentem.
- És mondd csak, Victoria, mivel kapcsolatban lennének kérdéseid? – Ez volt a kedvenc részem. A barátnőm mindig mert kérdezni a szerepével kapcsolatban, hogy megpróbáljon mélyebbre ásni a karakterben, megragadni az esszenciáját és hozzátenni azokat az apró, színes adalékokat, amik aztán ikonikussá varázsolták őt a szerepében.


513 words ● youtube ● note:  Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 841472469  
Nem szórt rá senki csillámport


Carmilla Draco csillámport hintett rá


Emily Margaret Raleigh
Nemesi vér
Nemesi vér
Emily Margaret Raleigh
Mesehõs :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Victoria-victoria-everglot-32068827-160-160
A halott menyasszony
Victoria Everglot
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
6
A másik felem :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Tumblr_msbe7wo4g71sw5ud1o6_250
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 3b480b71df39a8d7cc77a398e91cacc5463b5045
Akinek az arcát viselem :
Keira Knightley
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak: Frostcall
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee A1edd2bdcf972dc15d58085b1536ebd35852abf7
A tükör mögött :
Lazarus

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty
TémanyitásGood ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty2023-11-12, 20:10


Coffee and friend this is the best afternoon
Emily & Victoria
It’s not what we have in life, but who we have in our life that matters.


Senki se gondolná, de az ebéd igen is fontos dolog, főleg egy olyan testnek, amilen az enyém. A folytonos éneklés és táncolás meg tudja terhelni a testet, ha nem jut megfelelő táplálékhoz, persze ehhez szükség van egy jó nagy adag kávéra is. Éppen ezért egyből igent mondtam Emily invitálására, hogy lógjunk ki fél órára a színház falai közül. Imádom amunkámat és a színházat is, mintha ide születtem volna, ugyanakkor néha nem ártott egy kis távolság. Rövid sétára volt a kis kávéház, de még így is kiélvezhettem a kavargó hópelyheket és a hűvös levegőt az arcomon, ami teljesen felfrissített. Meleg szőrmébe burkolódzva kényelmesen lépdeltem Emily mellett, miközben ábrándos szavait és sóhaját hallgattam. Kissé megemeltem az egyik szemöldököm, hiszen Mr. Fauntleroy csak egyike a sok hódolónak, akik minden előadás után virágokat küldözgetnek és vacsora meghívásokat.
- Igen, gyönyörűek a virágok. Kellemes rózsa illat tölti be az öltözőt, de ahogy a virágok, úgy az érzés is múlandó - válaszoltam kissé sejtelmesen, mégis egyértelműen. Sosem adtam okot nekik a rajongásra, senkinek se viszonoztam a közeledését, mégis az előbb említett úriember nem adja fel egykönnyen.
- Igen, minden előadás után minimum 3 csokor vagy ajánlat vár, de szerencsére Rosy kezeli helyettem őket és szigorúan átveszi az ajándékokat, majd becsukja az orruk előtt az ajtót - mesélem egy apró mosollyal az arcomon. Ha nem lenne az asszisztensem nem tudom, hogy szöknék meg a vágyakozó férfi sereg elől. Az épületbe érve egyből megcsapott a mandulás sütemény semmivel össze nem keverhető illata. Em lelkesedése rám is könnyedén ragadt, így nagy mosollyal az arcomon kezdtem megszabadulni a felesleges rétegektől és felakasztottam őket a fogasra.
- Teljes mértékig egyet kell értenem - válaszoltam nevetve, majd elindultam a barátnőm után egy kicsi, kellemes zug felé. Egymással szemben leültünk és mielőtt bármit mondhatott volna elő is vettem a táskámban rejtőző szövegkönyvet. Mégsem kezdtem neki, előbb megvártam a pincért, hogy felvegye a rendelésünket.
- Jó napot! Szeretnék kérni egy cappunicot, minden ízű macaronból 2 darabot és egy extra melegszendvicset - majd a barátnőmre néztem - Te is eszel valamit az édességen kívül? - finoman próbálom jelezni felé, hogy a kis kerek finomságokat kettőnknek szánom. Szeretnék neki kedveskedni ennyivel, ha már a kedvemért vállalta, hogy segédkezik a próbák alatt és az ő regényét vihetjük színre.

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 2426842179


Nem szórt rá senki csillámport



Victoria Livery
Hõsnõ
Hõsnõ
Victoria Livery
Mesehõs :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 350583db4cd6ddd4b71e0efc242251a3
A halott menyasszony
Emily
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
11
Titulus :
Corpse Bride
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Corpse-bride-tim-burton
Yet I feel my heart is aching
Though it doesn't beat it's breaking
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Tumblr_nc9tai9Tor1qklq7jo5_500

Zenedoboz :
And I know that I am dead
Yet the pain here that I feel
Try and tell me it's not real
It seems that I still have a tear to shed
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee F1561bdd80cb39a50481a3d4a73b3f44
Akinek az arcát viselem :
Eva Green
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
Kereslek, de nem talállak :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Corpse-bride-tim-burton
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Tumblr_n9z364NDP21qba9dso1_500
A tükör mögött :
Vic

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty
TémanyitásGood ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty2023-11-09, 00:06


Great ideas start with coffee

Miss Livery && Miss Raleigh

Kavargó hópelyhekkel érkezett el az ebédidő, és Victoriával úgy döntöttünk, hogy ezt a fél órát a színház falain kívül töltjük. Néhány percnyi sétára volt található az a kávéház, ahonnan gyakorta merítettem inspirációt és melynek a macaronja olyan mennyeiek, hogy sose tudok betelni velük.
Megigazítottam a sálamat, feljebb húztam a kesztyűimet, miközben Victoria tempóját felvéve ábrándosan sóhajtoztam.
- Olyan szerencsés vagy! Mr Fauntleroy meseszép virágokat küldött neked – törtem meg a kettőnk között ülő békés csendet, ahogy felidéztem magam előtt azt a csodálatos virágcsokrot, amely Victoria öltözőjében pihent. Bárcsak én is kaphatnék virágokat Mr Fauntleroytól! Minél többet merengek a férfin, annál inkább elkeserít a gondolat, hogy amit cselekszem, az nem helyes. Mr Fauntleroy Victoria udvarlója, s fogalmam sincs, hogy a barátnőm miként érez a férfi iránt.
Nem lenne szabad arról ábrándoznom, hogy Mr Fauntleroy valaha is észrevesz engem, amikor a szívét már másnak adta. Mégis, minden egyes alkalommal, amikor hallom a férfit játszani, egy régen eltemetett érzést kelt bennem.
Valami hiányzott belőlem. Ez így nem volt jó. Hiábavalóan töprengtem azon, hogy mi változott a környezetemben, nem tudtam volna megmondani, hogy mit helytelenítettem a saját érzelmeimet leszámítva.
- Bizonyára, nagyon sok virágot kapsz másoktól is. Igazán dicséretes, hogy a világban még akadnak emberek, akik ilyen módon szeretnének kedveskedni egy hölgynek – folytattam a gondolatmenetem, miután befejeztem a saját, belső monológomat. Nem akartam Victoria kedvét szegni a saját, hóbortos ábrándjaimmal, miközben a talpunk alatt ropogott a friss hó, s kivételesen a szél sem fújt fagyosan.
- Végre! De jó újra itt lenni! – húzódtak nosztalgikus mosolyra az ajkaimat, ahogy beléptünk a meleg helyiségbe és lehúztam a sapkámat. Kibugyoláltam magam a sálamból, lehúztam a kesztyűimet, majd felakasztottam a kabátomat. A tekintetemmel a megszokott kis zug felé pillantottam, amely hatalmas szerencsénkre most is üres volt. Mélyen magamba szívtam a frissen pörkölt kávészemek és sütemények illatát.
- Azt hiszem, mindkettőnknek jót fog tenni egy csésze forró kávé, miközben átbeszéljük a darabot – pillantottam a barátnőm irányába, s bár próbáltam leplezni az izgatottságomat, ez a kávézó mindig megmelengette a szívemet.


329 words ● youtube ● note:  Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 841472469  
Nem szórt rá senki csillámport



Emily Margaret Raleigh
Nemesi vér
Nemesi vér
Emily Margaret Raleigh
Mesehõs :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Victoria-victoria-everglot-32068827-160-160
A halott menyasszony
Victoria Everglot
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
6
A másik felem :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Tumblr_msbe7wo4g71sw5ud1o6_250
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 3b480b71df39a8d7cc77a398e91cacc5463b5045
Akinek az arcát viselem :
Keira Knightley
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak: Frostcall
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee A1edd2bdcf972dc15d58085b1536ebd35852abf7
A tükör mögött :
Lazarus

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty
TémanyitásGood ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty2023-11-09, 00:03

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee
Victoria && Emily

Nem szórt rá senki csillámport



Emily Margaret Raleigh
Nemesi vér
Nemesi vér
Emily Margaret Raleigh
Mesehõs :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Victoria-victoria-everglot-32068827-160-160
A halott menyasszony
Victoria Everglot
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
6
A másik felem :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Tumblr_msbe7wo4g71sw5ud1o6_250
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee 3b480b71df39a8d7cc77a398e91cacc5463b5045
Akinek az arcát viselem :
Keira Knightley
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak: Frostcall
✦ ✦ ✦ :
Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee A1edd2bdcf972dc15d58085b1536ebd35852abf7
A tükör mögött :
Lazarus

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty
TémanyitásGood ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty

Ajánlott tartalom

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee Empty
 

Good ideas start with brainstorming, great ideas start with coffee

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» A good morning starts with a hot coffee!
» Good neighbors make great walking companions, especially when there's a furry friend involved.
» But first coffee: Leo&Cami
» Coffee Break
» Rise and grind, it's coffee time!