Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 1 Bot


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Leonard Joar Leifsson
Ma 18:11-kor


Ezekiel Beckett
Tegnap 01:28-kor


Imogen Sallow
2024-05-18, 23:56


Nishihara Takuya
2024-05-18, 17:36


Ayuzawa Misaki
2024-05-18, 17:09


Maverick Macnair
2024-05-18, 16:44


Inoke Kailani
2024-05-18, 12:46


Onyx Blackwell
2024-05-18, 12:26


Leonard Joar Leifsson
2024-05-18, 11:54


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

4 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
Haven't you seen a talking snowman before?
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásHaven't you seen a talking snowman before? Empty2024-01-14, 14:23

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Haven't you seen a talking snowman before? JPbm1tY
Haven't you seen a talking snowman before? C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Haven't you seen a talking snowman before? 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Haven't you seen a talking snowman before? 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Haven't you seen a talking snowman before? Empty
TémanyitásHaven't you seen a talking snowman before? Empty2023-08-25, 19:49

Haven't you seen a talking snowman before?

Leo && Ragnar

Furcsábbnál furcsább dolgok történtek manapság körülöttem, de a legmerészebb álmaimban sem gondoltam volna, hogy egy hiperaktív hóemberrel fogok társalogni. Már csak a létezése is abszurdnak tűnt számomra, a belőle sugárzó energia pedig végtelen módon irritált még a falon keresztül is. A megérzéseim mégis azt súgták, hogy viszonyuljak hozzá kedvesen.
Ha vajon kijelentettem volna, hogy nem rajongok semmiért, ami izgága és túlbuzgó Summert leszámítva, akkor elkönyveltek volna rossz embernek? Néhányan természetesen így is annak tartottak, pedig koránt sem voltam olyan borzasztó, mint amilyen lehettem volna. Példának okáért ott volt Mr Yaxley menedzsere vagy éppen a marcona testőre, ők sokkal negatívabban álltak az emberekhez, mint én. Igyekeztem jóként viselkedni, minden erőfeszítést megtettem, hogy azt mondják egyszer rám, hogy micsoda nagyszerű személy vagyok, de valamiért csak a rosszat látták meg bennem.
Zavartan meredtem rá. Nem hittem volna, hogy valaha is bárkiből ilyen érzelmeket váltok ki. Ha félretettem a tényt, hogy egy élő hóember volt, akkor is megbotránkoztam azon, hogy miként tud valaki egyszerre sírni és mosolyogni. Számomra időnként mindkettő nehézséget okozott. Gyakorta éreztem úgy, mintha egy üres kagyló lennék, ő pedig egyszerre volt képes ellentétes érzelmeket felvonultatni. Vajon hogyan csinálta? Ez összefüggött volna azzal, hogy nem ember volt?
Nem értem a reakcióit, a mozdulatait, vagy pusztán a viselkedését. Hogyan lehetett valaki ennyire kiszámíthatatlanul furcsa?
Amikor hátat fordított nekem, úgy gondoltam, hogy végül is, talán nem volt szükségem egy hóember bizalmára ahhoz, hogy megkedveljenek, vagy ő talált engem unalmasnak, és ezért megy el, de amint meglátom a kezeiben a ruhakupacokat, még inkább összeráncolom a homlokomat. Egy beszélő hóembert még el tudtam fogadni, de egy beszélő, élő-lélegző és ruhákat viselő hóembert már kevésbé.
A sorait olvasva egyre inkább megkérdőjeleztem a saját elmém épségét, vagy egyáltalán az ő létezését.
„Hát, ez remekül hangzik.” Döbbenetemben nem tudtam sokat hozzáfűzni ahhoz a zagyvasághoz, amit papírra vetett. Aztán vettem egy mély levegőt, próbáltam még a gondolatát is elhessegetni a képnek, miszerint egy medve és egy hóember szeretik egymást…
„Engem miként látsz?” Érdeklődtem, hogy miként jelentem meg előtte, és egyáltalán felismert-e engem. De ha kitalálta, hogy én pedig egy vízipipázó hernyó vagyok, akkor… Nem tudtam mit csináltam volna vele. Szerencsére, a döbbeneten kívül nem engedtem másfajta érzelmet kiülni az arcomat, bár ez is épp elegendő volt mindkettőnk számára.
„Nagyon kedves ajánlat, de azt hiszem, most nem élnék vele. Itt egészen kellemes idő van.” Próbáltam elutasítani kedvesen, mert attól tartottam, hogy menten zokogva szétolvad az üvegfalon.
„Ember? Várj, te most valójában ember vagy, vagy pedig hóember? Elvarázsoltak téged?” Folytattam az értetlenkedést, miközben minden erőmmel azon voltam, hogy bevessem a szelektív olvasás képességét, és csak azt szűrjem ki a mondanivalójából, ami ténylegesen hasznos, vagy értelmes volt.
Valami történt vele. Fogalmam se volt róla, hogy pontosan mi, de azonnal elléptem a faltól, majd a mutogatását követően inkább hátat fordítottam neki, és hosszú perceket vártam, amíg… Végbe ment rajta az a valami.
„Így már mindent értek.” Végtére is megválaszolta a korábban feltett kérdésemet. Egészen idáig szorgalmasan körmöltem neki a válaszaimat, és mutattam fel a jegyzeteimet, azonban a következő kérdésén megakadtam. Sokáig gondolkodtam rajta, hogy mit írhatnék, mire végül rászántam magam, hogy megformáljam a betűket.
„Azt mondják, egy másik világban herceg voltam, aki akaratán kívül szörnyű dolgot követett el, azonban esélyt sem kaptam arra, hogy megmagyarázzam a történteket. Ide pedig úgy kerültem, hogy a fal ezen a részén egy bizonyos szakaszon a föld az enyém. Az én birtokom. A kislány, akit láttál pedig nálunk lakik, amíg nem találunk neki új családot. Azt mondta többször látott téged erre, és be akarta bizonyítani, hogy nem csak kitalált.”



580 words ; youtube ; note: remélem, tetszik majd   Haven't you seen a talking snowman before? 1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport



Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Haven't you seen a talking snowman before? ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Haven't you seen a talking snowman before? XXPEsFH

Haven't you seen a talking snowman before? 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Haven't you seen a talking snowman before? Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Haven't you seen a talking snowman before? Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Haven't you seen a talking snowman before? Empty
TémanyitásHaven't you seen a talking snowman before? Empty2023-07-22, 01:44

to: Ragnar Haven't you seen a talking snowman before? QOocTpv



Oké kicsit kiborultam, de ki ne borulna ki, ha meegijednek tőle a kislányok, főleg úgy hogy arra teremtették, hogy aranyos és kedves legyen. Nekem az a sorsom hogy cuki legyek. Ha félnek tőlem, akkor valami nincs rendben. Egy utolsó megmentőm maradt, aki újra vissza adhatja számomra a reményt. Könyörgök neki, hogy legyen őszinte velem és mondja el mi a helyzet, de értetlenül néz. Komolyan kifogtam az egyetlen embert, aki nem tud olvasni? Jó lehet hogy az a probléma, hogy fordítva látja a betűket, de egy olyan városban, ahol csak üvegfalon keresztül lehet kommunikálni, ehhez már hozzá kellett volna szoknia. Amúgy ez az üvegfal nagy biznisz lehet. Gondoljatok bele, hangszigetelő, lehetetlen áttörni és még a hőt sem engedi át, hiszen nála teljesen más idő van, mint nálam. Nem értem, hogy aki ezt idetette miért nem csináltat ablakokat ebből. Vagy a kirakatokat se törénk be, ha ebből lenne. Talán nincs üzleti érzéke. Na majd én megmutatom neki. Én leszek a pénzügyi tanácsadója. A saját pénzemet is mindig jól fektetem be, mióta kitiltottak a bankból. Vásároltam NFT gilisztákat. Egy csomó színes vicces giliszta, ami ilyen kriptonitot ér. Azzal pedig el tudom kapni supermant, akiért tuti sokat fizetnek. A gondolatmenetem végére sikerül értelmeznie amit írtam. AZT MONDTA KEDVES VAGYOK! Újra van értelme az életemnek. A szomorú könnyeim boldogság könnyekké változnak, miközben hatalmas vigyor ül az arcomra. Kedves vagyok. De nem lehetsz ilyen puhapöcs Leo! Itt az ideje összeszedni magad.
- Kösz bro! - játszom a lazát miközben kétszer ököllel megütöm a mellkasomat a szívemnél, majd béke jelet mutatok neki a férfias barátságunk jeleként. Megint ír valamit. Kíváncsian figyelem, mert azt hittem végeztünk, de tartozok neki ennyivel hogy megvárom, hiszen megmentette az életem. A falra írás nem volt túl hatékony, ezért elszaladok a ruháimért, ami látótávolságon belül van és elviszem őket a falhoz. Mindig van nálam egy kis jegyzetfüzet a zsebemben, mert ki tudja mikor kell így kommunikálni.
Megkérdezte ki vagyok. Itt az idő, hogy elkezdjem a szuperhős karrierem. Valamikor tényleg el kell kezdeni és ez egy tökéletes alkalom, hogy tovább adja a hírem.
" Egy szuperhős vagyok. Snow-man. Azért élek, hogy megmentsem a világot a globális melegségtől " büszkén emelem a papírt a falhoz, de ekkor leesik, hogy mit is írtam és gyorsan írom is a következőt. " Mármint nem úgy melegségtől, semmi bajom a melegekkel, meg úgy senkivel mindenki szerethet mindenkit én is egy fiút szeretek, vagyis igazából egy medvét, de az neki is csak a szuperhős alakja " milyen menő lenne már, ha együtt mentenénk meg a világot. Legközelebb fel is vetem neki. " Szóval mikor az embereknek melegük van én ott termek és egy öleléssel képes vagyok több órára lehűteni őket. Óvatosan kell, mert ha sokáig ölelem őket, akkor megfagynak és engem szeretnek sokáig ölelni. Ha nem lenne itt ez a fal te is kipróbálhatnád, de ha beülsz a hűtőbe az is hasonló " kicsit sokat írok, de nem tehetek róla, ha elkezdek beszélni, jelen helyzetben írni, akkor nem tudom abbahagyni. " De tudod nem mindig vagyok ilyen. Ez csak a szuperhős alakom. Az időm nagy részében olyan vagyok, mint te. Jó nem ennyire sármos, de érted én is ember vagyok. Úgy kell elképzelni, mint a vérfarkasokat. Én egy vérhóember vagyok. Csak nem szeretem a vért, attól elájulok " Szegényt biztos lesokkoltam ezzel a rengeteg cetlivel, szóval hagyok neki időt mielőtt újabb lapokkal bombáznám. Ahogy tartom a lapot a falhoz azt veszem észre, hogy a karom elkezd emberivé válni.
- Oh jaj - a kezembe kapom a ruháim és azzal próbálom meg takarni magam, legalább odalent, hiszen az átalakulás gyorsan megtörténik. Ezek után világon mindenhol ismert egyezményes jelekkel mutogatom el, hogy takarja el a szemét. Ez azt jelenti, hogy először rámutatok, majd eltakarom a saját szemem majd újra rá és ezt ismétlem, amíg nem tesz úgy és végre nyugodtan felöltözhetek.
"Sajnos még nem tudom irányítani az átváltozásaimat. Tudod sokáig hóemberként éltem egy másik univerzumban, utána pedig sokáig csak emberként éltem és most mintha ez a két oldalam küzdene, hogy ki irányítson " Úgy érzem túl sokat beszéltem magamról és egy jó barátságban mindkét félnek érdeklődnie kell a másik iránt. " És te ki vagy és hogy kerültél ide a falhoz?"

685 szó ✥ Oh oh oh ✥  Haven't you seen a talking snowman before? 2250790558     
Vendég
Vendég
Anonymous

Haven't you seen a talking snowman before? Empty
TémanyitásHaven't you seen a talking snowman before? Empty2023-07-19, 18:35

Haven't you seen a talking snowman before?

Leo && Ragnar

Gyakorta ráébredtem arra, hogy megfelelő körülmények között még a gyerekek sem viselkedtek olyan elviselhetetlen undoksággal egymás irányába, mint ahogy a felnőttek szoktak. A fivéreimtől nem kaptam sem szeretetet, sem megértést. Azt azonban pontosan tudtam, hogy milyen volt számkivetettnek lenni, mert egy-egy közösség soha nem akart igazán elfogadni. A bátyáim közül néhányan még azt is elhitették velem, hogy nem látnak és nem hallanak engem.
Borzasztó volt ilyen környezetben felnőni, épp ezért akartam gondoskodni arról, hogy ezeket a gyerekek többé ne tapasztalhassanak meg ilyeneket. Így hát együttműködtem Mandy-vel, amikor mindenféle játékot, vagy tündérmesét kitalált, azért, mert nagyon is tudtam milyen volt az, amikor csak a képzeletedre hagyatkozhattál. Mandy számára az általa teremtett fantáziavilágot jelentették a gyógyírt azokra a sebekre, amiket a családja okozott neki.
Arra azonban magam sem számítottam, hogy az üvegfal túloldalán valóban egy nem csak beszélő – hanem élő – hóemberre fogok lelni.
Hans. Hans, gondolkozz! Biztosan ő lesz az! Nyerd el a bizalmát! A homlokomat dörzsölve léptem közelebb az áthatolhatatlan falhoz, miközben minden egyes mozzanatnál úgy éreztem, mintha egy elfojtott érzet készülne a felszínre törni. Továbbra is tagadtam, hogy egy és ugyanaz lettem volna azzal a személlyel, aki megfertőzte a gondolataimat, azonban továbbra sem akadt senki a környezetemben, aki egyáltalán megmagyarázhatta volna a történteket.
Homlok ráncolva pillantottam át a közeledő hóemberre. Már csak Summer Anna? mosolya volt vidámabb az övénél. Egy szót nem értettem belőle, sőt összezavartak a hatalmas szemei, amikor pedig földre rogyott zavartan néztem körbe, és a nyakamat nyújtogatva próbáltam kiszúrni egy másik alakot, aki segíthetett volna ebben a zavarba ejtő helyzetben.
Nem volt még dolgom beszélő hóemberrel, síró hóemberekkel pedig végképp nem. Nem értettem annyira a lélekhez, mint amennyire sokszor hittem, és a fülembe suttogó, hátsó szándékkal rendelkező hang sem segített a kialakuló szituációban.
Először nem értettem, amit írt, hiszen fordítva láttam a betűit, de ezt könnyedén orvosolhattam azzal, hogy a látott betűket megfelelő sorrendben lejegyeztem a könyvembe.
„Ne haragudj, de nem értek a hóemberekhez, azonban biztosan nagyon kedves vagy.” Körmöltem le gyorsan a szavakat, ügyelve arra, hogy a gyorsaság ne menjen az olvashatóság róvására, utána pedig felé fordítottam a könyvet, és hagytam neki időt, hogy elolvashassa a szavaimat.
„Elnézést a kérdésért, de ki vagy te és hogyan lehetséges életben vagy?” Érdekelt, hogy valóban hozzájuk tartozott-e, vagy éppen miféle varázslat tartotta életben, hiszen a logika és a világ törvényei alapján nem volt normális a létezése.


357 words ; youtube ; note: remélem, tetszik majd   Haven't you seen a talking snowman before? 1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport



Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Haven't you seen a talking snowman before? ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Haven't you seen a talking snowman before? XXPEsFH

Haven't you seen a talking snowman before? 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Haven't you seen a talking snowman before? Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Haven't you seen a talking snowman before? Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Haven't you seen a talking snowman before? Empty
TémanyitásHaven't you seen a talking snowman before? Empty2023-07-18, 02:03

to: Ragnar Haven't you seen a talking snowman before? QOocTpv



Már sok idő eltelt az ébredésem óta. Rájöttem, hogy én vagyok Olaf. Nem tudom, hogy kerültem ide. Nem tudom mi történt a többiekkel. Nem tudom, hogy az eddigi életem Leoként valós e vagy meg sem történtek velem azok a dolgok, amiktől ez az ember lettem, aki ma vagyok. Nem is nagyon tudok visszaemlékezni a szüleimre és a gyerekkoromra, talán pont azért, mert nem is volt. Nincsenek szüleim, nincsen múltam, nincs családom. Az egész életem Leoként egy átverés. Ez a sok nyomasztó kérdés és gondolat mély depresszióba tudna ejteni, de ott van az a tény. Ó igen, az a tény hogy egy... HÓEMBER VAGYOK. Igen, pontosan egy olyan igazi, valódi hóból készült ember.  Eddig nem is láttam havat, erre kiderül, hogy én is abból vagyok. Az emberek 60%-a víz, szóval annyira nem is nagy különbség, hiszen Olafként 100%-ban víz vagyok. Oké, nem teljesen, hiszen vannak cuki kis széngombocskáim, két bot kezem (szó szerint botkezű vagyok) és egy ennivaló répa orrom. Na nem úgy ennivaló, ne edd meg az orrom, mert akkor nem érzek szagokat. Ha nem érzek szagokat, akkor hogy fogom megérezni a munkahelyemen, ha megromlott az étel. Romlott ételt csak nem adhatok a vendégek elé különben megutálnak. Én pedig nagyon szeretem, hogy szeretnek, hiszen a munkám az életem.
Megrázom a fejem a tükör előtt, mert már megint túlságosan elkalandoztam. Mit is akartam előtte? Megvan! Mióta rájöttem, hogy én vagyok Olaf, néha véletlenül átváltozok hóemberré. Például a múltkor a bankban. Nem, nem kirabolni mentem, hiába szeretem a nagy pénzrablást, én biztosan az első részben meghalnék. Szóval bevittem a kis malacperselyem, amibe a borravalókat gyűjtöttem. A pultnál a néni elkezdte átszámolni az aprómat, ami egy örökkévalóságig tartott. Legalábbis addig tartott volna, ha nem változok át hóemberré. A gond nem is ezzel volt, egész jól fogadta a néni, a múltkor elvileg micimackó mézét kellett eltennie a páncélszekrénybe. A gond akkor volt, amikor visszaváltoztam emberré, hiszen hóemberré változáskor valahogy átfolyok a ruhán, majd mikor ember leszek, akkor nincs rajtam. Éééés igy lettem kitiltva a bankból rablás nélkül.

Sokkal jobb lenne, ha tudnám irányítani, hogy mikor változok át. Akkor ki tudnám használni, hogy van egy ilyen adottságom. Ez nem is adottság, hanem inkább szupererő. Egy igazi szuperhős lehetnék. Járnám az utcákat és megmenteném az embereket, akik... hm mire lenne jó a képességem? Ki az akin tudnék segíteni? Megvan! Ha valakinek nagyon melege van és nem adnak neki az üdítőhöz jégkockát (nem a mi vendéglőnkben, ott mindig adunk jégkockát, annak aki kér), akkor én ott termek és lehűtöm neki. Ez fantasztikus! Én fogom megmenteni az embereket a felmelegedet innivalótól. Már csak egy jó név kéne.
- Snow-man - kiáltom fel, miközben az égbe emelem az öklöm, mint aki repülni akar.
- LEO! Csak egy órára maradj már csendbe, amíg megkötöm ezt a sálat - kiabál át a szomszédnéni.
- Elnézést Mrs. Summers! - csak a szokásos bocsánatkérés. Túl sokat beszélek magamhoz, amit ő nem igazán értékel. Ezért döntök inkább úgy hogy máshol próbálkozom átvenni az irányítást a képességem felett. A városban nem csinálhatom, mert még több helyről fognak kitiltani, így sem tudom, hogy hol fogom tárolni a pénzem ezek után.

Végül a déli falnál lévő erdőben kötök ki. Itt senki nem fog zavarni, erre nem jár senki. Hogyan tudom elérni, hogy akkor változzak át, amikor akarok. A kézfelemlés nem működött. Mások hogyan szokták?
- Shazam! - Rögtön körbenézek, de nem, sehol sincs egy mágikus átváltoztatós villámlás.
- Mágikus forrás: Misztikus Erő! - varázsolni nem tudok és nincs csapatom se, úgyhogy ez sem én lennék.
- Tikki, pöttyöket fel! - nem, ez nem jó. Nincs fülbevalóm, se egyéb ékszerem, szóval nem ez lesz az enyém.
- Oiroke no Jutsu - még a kézjeleket is csinálom hozzá, de ez sem jött össze. Tudom már!
- Ninjaaa Goooo! - elkezdek forogni kiabálás közben és sikeresen neki is megyek egy fának. Mikor próbálok megtámaszkodni a kezemen, hogy felálljak a földről, látom hogy a kezem helyén már ágak vannak. Sikerült!
- Mától hívjatok a Spinjitzu mesterének! - jelentem ki határozottan, bár senki nem hallja. Legalábbis azt hittem, hogy nem hallja senki.
- A beszélő hóember! - kiálltja egy kislányos hang. A hang irányába fordulok, de már csak azt látom, hogy futva távolodik. Ilyen ijesztő lennék? Én azt hittem, hogy barátságos vagyok. Még cuki gombjaim is vannak. A gombok! Szénből vannak. A szenet a mikulás adja a rossz gyerekeknek. Tehát szén egyenlő negatív élmények. Hogy leszek így a barátságos és közkedvelt, pó..hóember? Ekkor furcsa érzésem támad. Mintha valaki figyelne. Ismét a kislány irányába nézek, de már egy felnőtt férfi áll ott.
- Ugye barátságos vagyok? - a lehető legaranyosabb tekintettel próbálok nézni az idegenre, miközben közeledek felé.
- Mond hogy megölelgetnél vagy valami, nem élhetek úgy hogy nem tudom az igazat - egyre közelebb és közelebb megyek hozzá.
- Kérleeek! - a földre rogyok miközben potyogni kezdenek a könnyeim. Várjunk csak. A határnál vagyunk.
- Ohh, szóval te nem is hallasz engem - nézek fel megnyugodva. Leveszem az egyik széndarabot magamról és azzal írok a köztünk lévő falra.

?KOYGAV IKUC

Elfelejtettem, hogy ha nem papírra írok, hanem rögtön a falra, akkor ő fordítva látja az írásom.


816 szó ✥ Oh oh oh ✥  Haven't you seen a talking snowman before? 2250790558     
Vendég
Vendég
Anonymous

Haven't you seen a talking snowman before? Empty
TémanyitásHaven't you seen a talking snowman before? Empty2023-07-16, 14:35

Haven't you seen a talking snowman before?

Leo && Ragnar

Ragyogóan sütött a nap, így egy cseppet sem lepődtem meg, amikor Patric ebéd után megragadta a kezem, és meg sem állt, amíg a gyermekotthon mögötti pavilonba nem értünk. Patrickal közös szenvedélyen osztoztunk: mindketten szerettük megörökíteni a környezetünket.
Talán egy órája ültünk már a pavilonba kihelyezett asztalkánál papírhalmazok, ceruzák és zsírkréták közötti halomba ragadva. Eleinte rajzolgattam vele együtt, de egy ideje már csak figyeltem, ahogy apró markában eltűnt a ceruza, és vonalakat varázsolt az üres papírokra. Kellő tapasztalattal igazi művész válhatott volna belőle, ezért is tartottam neki külön órákat, mert úgy gondoltam, megérte a belefektetett energiát. Még akkor is ragaszkodtam a véleményemhez, amikor egy hatalmas csokiskekszet nyomott az arcába, és észre sem vette, hogy a maszatos ujjaival összepiszkította a művét.
- Ne szomorkodj, mindig van lehetőséged újrakezdeni. Tanultál a hibádból, a következő rajz jobb lesz – bátorítottam, miközben a zakóm zsebéből zsebkendőt húztam elő, és nyújtottam felé, hogy megtörölhesse a kezét.
Szerettem volna további szavakkal buzdítani, hiszen kijárt neki némi elismerés, de a beszélgetésünket Mandy kiáltozása törte meg.
- Ragnar! Ragnar!
– sikoltozta a nevemet izgatottan a kislány, miközben szédítő sebességgel rohant felém. Mandy hétéves volt, előszeretettel rajongott a mesékért és még nappal is képes volt olyan dolgokat képzelni maga elé, amelyek miatt mások kigúnyolták a múltban. Rendkívüli képzelőerejét én is számtalanszor tapasztaltam, amikor a kertben kellett tündérek, vagy beszélő állatok után kutatni. Természetesen, egyiket sem találtuk meg, de mindig kapható voltam a mókázásaira.
Felálltam a székből, és tettem néhány lépést Mandy felé, azonban a kislány a következő pillanatban a mellkasomnak csapódott, szorosan átölelte a derekamat. Úgy kapkodott a levegő után, mintha egy dühös kutya kergette volna végig a birtokon.
- Jól van, Szélvész! Lassíts egy kicsit! – nevettem fel, miközben még jobban összekócoltam az amúgy is bozontos, szőke hajkoronáját. – Mi történt?
- Láttam őt! Megint láttam őt! Gyere, megmutatom! – eresztett el, miközben száznyolcvanfokos fordulatot téve, lendületesen mutogatni kezdett a birtok széle felé. Automatikusan felemeltem az egyik ceruzát és a jegyzeteimnek fenntartott apró könyvet az asztalon lévő kupacból.
- Mandy, kérlek, vegyél egy mély levegőt, és magyarázd el mi történik – helyeztem a kezeimet a vállaira, kényszerítve arra, hogy a szemeimbe nézzen. A pillantása, a hatalmas, izgatottságtól csillogó szemei láttán egyetlen momentumra lefagytam. Anna. Olyan szemei vannak, mint Annának.
Az elmúlt hetekben nem kellett a nappaliban lévő tükörbe pillantanom, hogy halljam őt. Minden egyes alkalommal felcsendült a hangja, amikor valami emlékkép jutott eszembe. Borzasztóan kellemetlen és zavaró volt. Próbáltam elnyomni, elfelejteni, de az ilyen hirtelen pillanatok kizökkentettek a megszokott kerékvágásból.
- A beszélő hóember! Megint láttam! Gyere, siess! Még elmegy! – cibálta türelmetlenül a zakóm ujját, így kénytelen voltam Patrickot megkérni, hogy kezdje újra nélkülem a rajzát, és ha végeztem Mandyvel, akkor visszajövök hozzá.
Kezdetben Mandy a csuklómnál fogva rángatott magával, aztán, amikor ráébredt, hogy így nem leszünk gyorsabbak, elengedett, és futásnak eredt. A nyugati fal mellett épült fel annak idején a gyermekotthon, utólag kicsit megbántam, mert a gyerekeknek túl sok alapot adott a kíváncsiskodásra.
Futólépésben érkeztünk a fal azon részéhez, ahol Mandy az állítólagos hóemberét találta, akinek természetesen hűlt helyét találtuk.
- De… Esküszöm, hogy az imént még itt volt! Biztosan bújócskázni akar velünk! – toporgott tétován a fűben. A nyakát nyújtogatva lesett át a fal túloldalára. Végül a kezeit és az orrát a falnak tapasztva bámészkodott, csakhogy a túloldalt minden eseménymentes maradt.
- Semmi baj, Mandy. Hiszek neked. Biztosan dolga akadt, és haza ment. Majd legközelebb. Menj vissza kérlek, még a kedvedért körbesétálok, és ha nem találok semmit, akkor hamarosan én is érkezem, rendben?
Hosszas könyörgések árán végül sikerült meggyőznöm őt, hogy a hóember nem utálja őt, és nyugodtan visszamehet a többiekkel játszani. Képtelenségnek tartottam az egészet, azonban jobb híján betartottam az ígéretemet, és sétára indultam a fal mentén.
Nem sok reményt fűztem ahhoz, hogy ezen az oldalon is találok valakit, akivel megtalálom a közös hangot – pláne nem egy beszélő hóemberrel -, mégis az érzéseim azt súgták, hogy járjak végére az ügynek.
Elveszítettem az időérzékemet, de talán olyan negyedóra-húsz perc séta után valóban kiszúrtam az üvegfalon túl egy hóembert. Először nem akartam hinni a szemeimnek, hiszen a túloldalon lévő időjárás koránt sem volt olyan fagyos, mint északon, másrészt, a hóember mozgott.
Nekik is volt ilyen hóemberük. Nem emlékszel? Még azelőtt láttad velük, mielőtt a hajó tömlöcébe vetettek volna. Gondolj Elsa erejére! Ha hozzájuk tartozik, és legalább neki sikerül megmagyarázni a történteket, talán segít tisztázni a viselkedésünket.
Megráztam a fejemet, és próbáltam kiverni a hangot a fejemből, végül mégis a falhoz léptem, hogy megpróbáljam magamra vonni a hóember figyelmét. Integettem, kavicsokat dobáltam, abban reménykedve, hogy egyszer talán észreveszi a mozgást, és válthatok vele pár szót. Hozzászoktam már a falon keresztül való kommunikációhoz. Az északi oldalon való találkozóim óta mindig magammal cipeltem ezt a könyvet, aminek a segítségével megoszthattam úgy a gondolataimat, hogy a másik fél nem is hallott.

783 words ; youtube ; note: remélem, tetszik majd   Haven't you seen a talking snowman before? 1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport



Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Haven't you seen a talking snowman before? ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Haven't you seen a talking snowman before? XXPEsFH

Haven't you seen a talking snowman before? 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Haven't you seen a talking snowman before? Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Haven't you seen a talking snowman before? Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Haven't you seen a talking snowman before? Empty
TémanyitásHaven't you seen a talking snowman before? Empty2023-07-16, 14:30

Haven't you seen a talking snowman before?
Olaf && Hans

Nem szórt rá senki csillámport



Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Haven't you seen a talking snowman before? ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Haven't you seen a talking snowman before? XXPEsFH

Haven't you seen a talking snowman before? 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Haven't you seen a talking snowman before? Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Haven't you seen a talking snowman before? Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Haven't you seen a talking snowman before? Empty
TémanyitásHaven't you seen a talking snowman before? Empty

Ajánlott tartalom

Haven't you seen a talking snowman before? Empty
 

Haven't you seen a talking snowman before?

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» ❅ suicide snowman ❅
» Do you wanna build a snowman