Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 26 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 26 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-15, 15:39


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Baba Shouta
2024-05-13, 00:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:52


Sigrid Hávarðr
2024-05-11, 14:12


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 14%


3 Hozzászólások - 14%


3 Hozzászólások - 14%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%



Megosztás
 
The King of Nightmares
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásThe King of Nightmares Empty2023-08-11, 21:52

Phobos Athanasiou
Play by: Richard Harmon



Titulus
The King of Nightmares
Mesehõs
Mumus/Pitch Black (Az öt legenda)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
Villains ✦ Gazemberek
Tartózkodási hely
Nyugat
Foglalkozás
Bankigazgató
Családi állapot
Egyedülálló?
Szexuális beállítottság
Heteroszexuális
Mi történt velem?

- Gyere, gyere közelebb! Nem kell félni! – nyújtom a kezemet feléd hívogatóan. Látom az arcodra kiülő tartózkodó óvatosságot, ahogy a nyakadat nyújtogatva a tábortűz fénykörén kívülre eső alakomat próbálod fürkészni. A sötétség azonban kellemesen körbeölel, elfedi az arcomat, csupán a kinyújtott kezemen táncolnak a fények.
Az éjszaka a szokásosnál is hűvösebbnek bizonyul, ezt te is észreveheted, ahogy a bőröd libabőrössé válik a kabátod alatt. Tétovázol. Gondolkozol. Talán arra gondolsz, hogy nem kellene itt lenned, vagy csupán egy idegen invitációját nem kellene elfogadnod. Hátrapillantasz a vállad felett, mintha várnál valakit, vagy várod a fehér herceget, aki megment a Gonosztól.
Türelmes vagyok, sőt igazán ráérek, hiszen jelenleg nincs jobb teendőm annál, hogy rémálmokat terjesszek szét az éjszakában. Bőven van időm a gyermekek édes álmait a legrosszabb rémképekké fordítani, vagy csupán kémkedni az ellenségeim után. Gondoltad volna, hogy milyen sebezhető az emberek tudatalattija? Nem? Vajon miért nem vagyok meglepve?
- Ha nem szeretnél megfagyni, akkor van még bőven hely a tűznél – intek a csábító meleget sugárzó lángok irányába. Te is tudod jól, hogy minél magasabban jár a Hold, annál alacsonyabbá válik a hőmérséklet.
Végül teszel előre egy lépést. Az avar ropog a bakancsod alatt, lépteidet elnyújtod, pedig nem kell attól tartanod, hogy rád támadok. Nos, az nem én stílusom lenne. A fénykörön kívülről szemlélem, ahogy leereszkedsz a rögtönzött tábortűz túloldalán lévő rönkre. A kezeidet összedörzsölöd, belefújsz a tenyereidbe, majd mikor az sem hozza meg a kívánt eredményt, előrébb csusszansz, és az ujjaidat a tűz felé nyújtod.
- Érdekes dolog a tűz, nem igaz? – fordulok feléd, bár továbbra sem engedem, hogy láthasd az arcomat. Nem várom meg a válaszodat, nem is érdekel a véleményed, de meg kell hagyni barátom, remek hallgatóság vagy.
- Sok-sok évezreddel ezelőtt, amikor az emberek öntudatra ébredtek a tűz felhasználásakor, egy ősibb ösztön kezdett felülkerekedni rajtuk. Ez az ösztön minden élőlényben megtalálható. Van, akinek az élete múlik azon, hogy mennyire hallgat arra a bizonyos kis hangra. – Az árnyékok lekövetik a mozgásomat, ahogy előredőlök megragadni egy gallyat. Megpiszkálom a tüzet, a lángok mohón harapnak bele a faágba.
- Félelem. Számodra is ismerős, nemde? A félelemnek számtalan formája létezik, magunkban hordozzuk, mióta világ a világ. Megpróbálhatod elnyomni, megölni, kiirtani, elnyomni vagy elpusztítani, akár szembe is nézhetsz a félelmeddel, de sosem szabadulsz tőle teljesen. Ha nem létezne a félelem, az élőlények óvatlanná válnának, és olyan könnyedén eldobnák az életüket, mint ahogy a cigarettacsikkeket szokás.
Kelletlenül fészkelődni kezdesz. Kissé zokon veszem, hogy nem vagy partner ebben a témában. Nem értem miért olyan kellemetlen erről csevegni, amikor ezek csupán félelmek. Nem valósak, csak a fejedben léteznek, biztosan beképzeled… Ezt szoktad mondani magadnak, vagy talán a barátaid, a családod hajtogatja ezt, amikor megosztod velük az aggályaidat.
- Ne, ne menj még! – nyúlok utánad, ahogy feltápászkodsz a helyedről. Riadtan pillantasz az irányomba, de miután megnyugtatlak, hogy tudok vidámabb témákról is beszélni, adsz nekem még egy esélyt. Ugye ténylegesen adsz nekem egy esélyt?
- Engedd meg, hogy befejezzem a gondolatmenetemet. Hiszen ne felejtsük el, hogy a félelemnek is van ellentéte. Nem szabad elfeledkezni a reményről sem, vagy mások támogatásáról. Említettem már, hogy a Hitnek mekkora ereje van? – Ez még jobban tetszik, igaz? Némi fény az éjszakában. Pontosan erre van szükséged ebben a sötét órában.
Hosszasan mesélek neked a hitről, ha nagyon ironikus lennék, akkor a mesémbe belecsempészhetnék némi bizalmat és tündérport is, de mindannyian tudjuk, hogy mindez dajkamese. Tündérporral nem nyerhetsz a sötét erők felett.
Mégis, a fenntartásaid eloszlanak, ahogy pozitívabbnál pozitívabb üzeneteket szórok az irányodba. Érzem, hogy nem nyertem el a bizalmadat, de nincs is rá szükség, csak mesélni szeretnék. Mesélni a gyermekről, aki egykor szintén hitt a világ jóságában, azonban rettegett mindentől. A gyermekről, akit a Mumussal ijesztegettek a gyerektársai. A gyermekről, aki nem szeretett volna mást, csak hogy kedveljék.
Nyomasztó történet lenne? Tudom. Én ott voltam. Hosszú éveken keresztül szemléltem, hogy mit tesznek a fiúval. Most bizonyára megfogalmazódik benned a kérdés: Tényleg félt a Mumustól? Hiszen a Mumus csak gyerekmese.
- Nos, sokan alábecsülik őt. Szeretnélek emlékeztetni azonban arra, amit korábban meséltem. A titokzatos erőről, a félelemről, amely folyamatosan velünk van, csupán szeretünk elfeledkezni róla. A félelem táplálja a Mumust, noha egy bizonyos harc után gyengébbnek tűnik, vagy talán azt gondolják, hogy elpusztították, de ez koránt sincs így. Egy boszorkány segített neki visszanyerni az erejét. – Nevetni kezdesz. Bolondnak nézel. Ennek pedig egyáltalán nem örülök. Nem szeretem, ha gúnyt űznek belőlem, de ezt te is hamar észreveszed. Elhallgatsz. Fenyegető az aurám, vagy hirtelen hidegebb lett az idő? Érzed már a szívedet elárasztó jeges félelmet, amely eddig csak óvaintett tőlem?
- Kacagd ki magad, amíg lehetőséged van rá – vetem oda neked sértetten, azonban mire kettőt pislognál, eltűnök a szemeid elől.
Zavartan pattannál fel a helyedről, és ragadod meg a korábbi ágat, amellyel a tüzet piszkáltam meg. Arra azonban nem számítasz, hogy a következő pillanatban kihuny a fény, és egyedül maradsz a sötétben.
- Most már félsz a Mumustól? – érzed a jéghideg leheletemet a fülednél. A kacagásomba vegyülő sikolyod pedig gyorsan elhal az éjszakában.
A következő talán jobban átgondolja majd, hogy gúnyolódik a mesémen.


Képességem

✦ Miután elkezdesz ráébredni, ki is vagy, a sötétség lesz a legjobb cimborád: egyik árnyékból a másikba ugorhatsz, vagy akár teljesen el is tűnhetsz benne. Idővel és sok gyakorlással képes leszel ennél többre is, például bármit átemelhetsz a materiális világba, legyen az egy egyszerű virág vagy kard, a képességednek csak a fantáziád szabhat határt.
✦ A félelem a lételemed, képes vagy bármelyik álomba belepiszkálni, rémálommá változtatni azt éreztetve ezzel, hogy előled nincs menekvés –  ehhez szükséged van a fekete álomporra, amit szintén az árnyékból varázsolhatsz elő.
✦ Az álmokban az emberek védtelenek, te pedig megtudhatod belőlük a legnagyobb félelmeiket és gyengeségeiket, amiket aztán ellenük fordíthatsz.
Ila Nakai

Lazarus

Nem szórt rá senki csillámport


Olivia Morgenstern and Dune Wallace csillámport hintett rá


Phobos Athanasiou
Gazember
Gazember
Phobos Athanasiou
Mesehõs :
The King of Nightmares E35661182b043e9f5791c326ae80c2e3ba5a18d9
Az öt legenda
Mumus
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
37
Titulus :
The King of Nightmares
✦ ✦ ✦ :
The King of Nightmares A9f756e515c96c18338a70e8195b0e6cb866e75b
Akinek az arcát viselem :
Richard Harmon
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
✦ ✦ ✦ :
The King of Nightmares Tumblr_inline_nblm8fASzy1sh5zsy
A tükör mögött :
Lazarus

The King of Nightmares Empty
TémanyitásThe King of Nightmares Empty2023-08-14, 02:37

Csillámporos üdvözlet illet téged
Phobos Athanasiou ✦ Mumus


„I’d say Sweet Dreams, but there aren’t any left.”

Kedves Phobos!

Úristen, de félelmetes a bácsi… akarom mondani, Szurok! The King of Nightmares 2067867876  The King of Nightmares 2067867876
Vagy a Mumus jobban hangzik? The King of Nightmares 3375341651

A feszült hangulatért csillagos ötöst érdemelsz, de komolyan… a végére kirázott a hideg engem is, pedig nem is engem környékeztél meg.  The King of Nightmares 2250790558

Egyébként egy dolgot kihagytál a felsorolásból. The King of Nightmares 1542743629  Van még egy dolog… egy fontos dolog, ami a félelem ellentéte. Talán nem veszi rossz néven Jack, ha tőle idézek. The King of Nightmares 2732251548  Szóval annyit mondok, hogy „csak mókázunk egy kicsit”.  The King of Nightmares 1149350199 Ha nem veszítjük el a jókedvünket és pozitívan állunk a dolgokhoz, akkor nincs olyan sötétség, mely megfertőzné a lelkünket.  The King of Nightmares 321849167
De nem bizony. The King of Nightmares 2359898509

Úgyhogy vésd az eszedbe Mumus… ne hidd, hogy mindig olyan könnyű dolgod lesz, mint azzal a szegény párával a tábortűznél. The King of Nightmares 140082809
Főleg, ha egy nálad erősebb varázslénnyel találod szemben magadat. The King of Nightmares 3726835930


Mindenesetre tökéletes lappal érkeztél, kellően ijesztőre sikeredett. Nem is tartalak fel, épp eleget vártál. Foglalózz és utána vár a játéktér. Üdv közöttünk. The King of Nightmares 841472469  The King of Nightmares 841472469  The King of Nightmares 841472469  The King of Nightmares 841472469






You say always what you feel,


and you make always what you think.
Nem szórt rá senki csillámport



Baba Shouta
Isten
Isten
Baba Shouta
Mesehõs :
The King of Nightmares 68b0ffae4e69ccec1d99ea22a5a8e3d9d29d0391
The King of Nightmares 34oFwLa
Raya and the Last Dragon
Pengu

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
༄ Protective Brother ༄
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
༄ Kim Soo-hyun ༄
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
༄ Bloomcrown ༄
A tükör mögött :
The King of Nightmares 89d8c5b7b8eac949177ecfabb509ae699ed3be73
Behind the Dragon
Fedora


The King of Nightmares Empty
 

The King of Nightmares

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» The Lion King ♔ Sebastian V. Dearborn
» nightmares are dreams too
» let's paint some nightmares together