Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 12 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 2 Bots


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Aponi Catawanee
Ma 14:35-kor


Aponi Catawanee
Ma 14:33-kor


Sigrid Hávarðr
Ma 14:12-kor


Baba Mirai
Ma 13:41-kor


Baba Mirai
Ma 13:41-kor


Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 17%


3 Hozzászólások - 17%


3 Hozzászólások - 17%


2 Hozzászólások - 11%


2 Hozzászólások - 11%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Lady Tremaine
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásLady Tremaine Empty2023-08-13, 22:12

Véronique Sinclair
Play by: Michelle Gomez



Becenév
Asszonyom, Anya
Mesehõs
Lady Tremaine (Hamupipőke)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
Villains ✦ Gazemberek
Tartózkodási hely
Észak
Foglalkozás
A Fairy Dance School tulajdonosa

Családi állapot
Kétszeresen özvegy
Szexuális beállítottság
heteroszexuális
Mi történt velem?

A nap szinte elvakított, amikor kiszálltam a hintóból. A barátságos szellő lágyan cirógatta az arcomat, ahogy követtem édesapámat a nővéreimet az óraszalonba. Odabent lenyűgöztek az apró szerkezetek, az órák csendes tikk-takkolásai, vagy a finom műszerek, amikkel az órás a papa zsebóráját javította meg.
A nővéreim apa sarkában loholtak, azonban én megtorpanni készültem, amikor az üzlet apró sarkában egy kisebb asztalkát véltem felfedezni. A mély barázdák arról árulkodtak, hogy igencsak megviselte az idő ezt a felületet, mégis a parányi zenedoboz szinte azonnal magával ragadt. A fény megtört a lekerekített íveken, ahogy pedig a megragadtam az apró kulcsot a ballerina hátán, forgatni kezdtem. Éreztem, ahogy a szerkezet belsejében mozogtak a fogaskerekek, aztán amikor elengedtem a parányi kulcsot megszólalt a csoda. Édes dallamot játszott, mintha csak egy csalogány dalolt volna.
- Hé! Az az enyém! – bukkant fel egy mogorva, maszatos arcú fiú, aki kiragadta a kezemből a zenedobozt.
- Francis! – rivallt rá Mr Tremaine a fiúra, amitől mindketten összerezzentünk.
- Elnézést kérek… Nem ő tehet róla… - keltem habogva a védelmére, miközben a testvéreim körénk sereglettek megcsodálni Francis zenedobozát.
- Ezt te csináltad? – súgtam oda, miután a papa mindenkit rendre intett a boltban. Francis félszegen bólintott, de az édesapja kiáltása után inkább tartózkodott attól, hogy hozzám szóljon.
- Csodálatos – mosolyogtam rá bátorítóan. A zene, amit a doboz lejátszott, megpendített valamit az én szívem húrjain is. Álmodozva tekintettem a dobozka irányába, és már Francis sem tűnt olyan mogorvának, sőt, inkább védelmezőnek hatott.
Mintha megfagyott volna körülöttünk az idő. Arra eszméltem fel, hogy az egyik nővérem belém karol.
- Gyere már! Miért alacsonyodsz le ilyen… Órásfiúkhoz? – fintorgott Francisre, erőszakosan visszaterelve engem apához, aki éppen befejezte a csevegést Mr Tremaine-nel.
Szerettem volna elmondani a nővéremnek, hogy a fiú ugyanolyan ember volt, mint mi, de attól tartottam, hogy azzal csak még inkább táptalajat adnék a gúnyolódásuknak.
Távozás előtt azonban Francis utánam szaladt, és a kezembe nyomta a zenedobozt egyfajta ajándékként, én pedig vigyáztam rá, hogy a testvéreim ne kaparinthassák meg az én kincsemet.


***


Évek teltek el a Francis-szel való első találkozásunk óta. Régen mindig találtam rá ürügyet, hogy a városba mehessek, vagy őt hívják a birtokunkra. Ahogy telt az idő, úgy szerettem meg őt. A kapcsolatunk már-már tündérmesének tűnt… A kedvéért lemondtam a nemesi titulusomról, a családom hátat fordított nekem, mert balga módon hittem az igaz szerelem hatalmában.
A házasságunk első éveiben nem mutatta semmi előjelét, hogy milyen is valójában. Kedves volt, előzékeny és nagyszerű apának tűnt. Anastasia születése után azonban elégedetlenkedni kezdett.
- Még egy lány?! Mihez fogok kezdeni még egy lánnyal? – kelt ki magából, hiszen minden vágya volt egy fiú utód, azonban bármennyire is igyekeztem, nem tudtam megadni neki. Én boldog voltam, amiért lányaink születtek.
Francis kitörései egyre gyakoribbá és kontrollálhatatlanabbá váltak. Nem kellett sokat várni ahhoz, hogy elcsattanjon az első pofon. A gyerekeket sosem ütötte meg, az ő szemükben mindig igyekezett nagyszerű apának tűnni, én pedig nem akartam lerombolni az apjukról alkotott képet. Akkor sem tettem így, amikor a testemen lévő horzsolásokat, zúzódásokat és sebeket több rétegnyi ruha alá rejtettem el.
Eltűrtem neki mindent, csak azért, hogy a lányaimat megvédjem tőle. Nem adtuk fel a próbálkozást, görcsösen akartam egy harmadik gyermeket – egy fiút – Drizella és Anastasia mellé, csakhogy Francis végre békén hagyjon.
A lányok akkoriban kevesebbet láttak, egyedül Francis tudott arról, hogy újabb babát vártam, de a lányok testvére soha nem született meg, ugyanis Francis jóvoltából leestem a lépcsőn… Utána még több verést kaptam.
Tanácstalanul és rettegésben töltöttem a mindennapjaimat. Kihez fordulhatnék? A családom kitagadott, mert hoztam egy ostoba döntést: szerelemből házasodtam. A barátaim szintén elzárkóztak tőlem, és ha bármivel is próbálkoztam volna, a lányok élete forgott kockán.
Francisnek mennie kellett. Szerettem őt, ostoba, naiv módon szerettem még akkor is, amikor mérget csöpögtettem az italába, és ténylegesen megsirattam. Azt azonban senki nem vethette a szememre, hogy nem a családom védelmében tettem.
Drizella és Anastasia jóléte volt számomra a legfontosabb a világon.


***

Nem volt nehéz dolgom találni egy gazdag, özvegy férfit, aki a tragikus első házasságom ellenére befogadott volna engem és a lányaimat. Francis halálakor megfogadtam, hogy nem leszek többé sebezhető és egyetlen férfi sem szoríthat sarokba engem.
Hamupipőke apja jámbor lélek volt, könnyű volt az orránál fogva vezetni őt. Sose tápláltam irányába érzelmeket, kapcsolatunk kölcsönös függőségen alapult: ő nem akart egyedül maradni a lányával és szeretett volna neki egy pótanyát, nekünk pedig szükségünk volt a vagyonára.
Aztán néhány éven belül a második férjem is elhunyt, csupán a lánya maradt koloncként a nyakamon. Sokat gondolkoztam rajta, hogy mit csináljak vele, végül arra jutottam, hogy akkor veszem a legnagyobb hasznát, ha cseléddé teszem. Rendesen végezte is a dolgát, nem szájalt, főzött-mosott-takarított, mégis egy napon arra ébredtem, hogy a lány a herceg felesége lett, én pedig ott maradtam a birtokon a lányaimmal, akik problémásabbá váltak, mint valaha…
Ami pedig ezután következett, az már történelem.

***

- Lányok, lányok! Hányszor mondjam el nektek, hogy legyetek olyan kecsesek, mint Drizella! – szakítottam félbe a táncpróbát, amikor azt vettem észre, hogy a diákjaim egyáltalán nem vették komolyan az előadásra való felkészülést. – Drágám, gyere ide, kérlek! Mutasd meg hogyan kell mindezt helyesen csinálni!
Magamhoz intem Drizellát, hogy okítsa a többi lányt, ugyanis, ha ilyen tempóban haladtunk, akkor nem fognak felkészülni a bálra. Ha pedig egy kis hiba is csúszik az előadásba, akkor mindegyiket le fogom nyakazni.
Anastasia felé pillantok, aki éppen bemelegít. Eszembe jut, hogy mostanában ő sem remekelt a próbákon, így szerettem volna megbizonyosodni róla, hogy a hétvégi előadáson nem fog egyetlen rossz lépést sem tenni.
Tudtam, hogy Drizellára bízhatom a tanítványokat, hiszen mindig is szeretett intézkedni – ezt a tulajdonságát tőlem örökölte, még ha nem is akarta elismerni -, a húga viszont sokkal keményebb dió volt. Több türelemre és némivel több szigorra is volt szükségem ahhoz, hogy ne csússzon szét.
- Anastasia! Gyere az irodámba, beszélgessünk egy kicsit – karoltam bele a fiatalabb lányomba, hogy az emeleten lévő igazgatói iroda irányába vezettem. Elvégre nem csak az előadásról akartam vele beszélni, hanem a lakásról is, ahonnan elküldtem Hamupipőkét.
- Lucifer! Menj az útból! - rivalltam rá az iroda ajtaja előtt fekvő kandúrra, aki a valódi Luciferem nyomába sem érhetett, csupán vigaszom, támaszom volt ezekben a nehéz időkben.
Apropó, Lucifer után eszembe jutott Hamupipőke… Volt nálam valamije, amit biztosan szeretett volna visszakapni.

Képességem

✦ Alapvetően Fekete mágiával rendelkezel, amit igencsak büszkén használsz. Azonban a mesék világában birtokoltál egy különleges eszközt. A Tündérkeresztanya varázspálcája a Te birtokodban volt és láss csodát: fekete szívvel képes voltál fehér mágiát alkalmazni. Ez a képesség jelenleg is a tiéd, csupán az eszköz az, ami elveszett.
✦ Képes vagy negatív irányba manipulálni észrevétlen módon mások kedvét. Lehet, valaki addig a legboldogabb ember volt a világon, de te eléred, hogy az ellenkezőjét érezze.

Ila Nakai

Lazarus

Nem szórt rá senki csillámport


Alfie Niflheim and Edward Drake csillámport hintett rá


Véronique Sinclair
Gazember
Gazember
Véronique Sinclair
Mesehõs :
Lady Tremaine A2560504d9f2e3ccd9b5debba1e8e76b27bc509f
Hamupipőke
Mostoha
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
3
Titulus :
The Evil Stepmommy
✦ ✦ ✦ :
Lady Tremaine C2cb77f93b8a2a808e9ffcdd2064c874ad327149
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Michelle Gomez
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak: Frostcall
✦ ✦ ✦ :
Lady Tremaine 28a8ba28919e5020e8d63574980771cd4e360731
A tükör mögött :
Lazarus

Lady Tremaine Empty
TémanyitásLady Tremaine Empty2023-08-14, 11:47

Csillámporos üdvözlet illet téged
Véronique Sinclair ✦ Lady Tremaine


„Girls, girls. Remember, above all, self-control.”

Kedves Asszonyom!

Mindig szerettem az eredettörténeteket, főleg a gonoszokét, hogy hogyan jutottak oda, ahova, hogyan lettek azok, akik és egyáltalán kik voltak mielőtt szívtelen, aljas szörnyetegekként ismerhettük meg őket. Lady T. az a karakter, akitől mindig is felállt a szőr a hátamon, nem tudtam elképzelni neki semmit, amivel a gonoszsága megmagyarázható volna, és bár még mindig tartom magam ahhoz, hogy semmi sem indokolja azt, ahogy a mostohalányával bánt... egy kicsit meg tudom érteni. Lady Tremaine 3399021160   A kemény múlt kemény embereket szül, vagy hogy szokták mondani. Lady T. egy igazán jó karakter és neked sikerült még izgalmasabbá varázsolnod!  Lady Tremaine 2067867876
Imádtam, hogy egy kíváncsi kislányból hogyan lett szerelmes, aztán pedig kiábrándult nő.  Lady Tremaine 2250790558  Egy kicsit megsajnáltam, de pszt, nem akarom, hogy ledöfjön a pillantásával vagy ilyesmi.   Lady Tremaine 3118905588 Remélem, Drizella és Anasztázia tudják, hogy az anyjuk szereti őket és minden, amit tesz, minden szigor és kritika az ő érdeküket szolgája. Persze olykor nem árt kicsit teret engedni a gyerekeknek, pláne az ő korukban, de ki vagyok én, hogy beleszóljak?   Lady Tremaine 2732251548 (Lányok, ha
úgy érzitek, bajban vagytok, pislogjatok, pislogjatok!)

A lapod szuper lett és ne feledkezzünk el a pofiról! Mondtam már, hogy mennyire szeretem ezt a nénit? És milyen jól passzol a karakterhez! Kíváncsi leszek, milyen szerelmi száat gondoltál ki neki, remélem, hamarosan megtudhatjuk.  Lady Tremaine 3404093883




Foglald le, amit le kell, aztán irány a játéktér, ha jól láttam a leányzóid is megérkeztek éés ne feledkezzünk el Luciferről sem, aki biztosan hiányolt!  Lady Tremaine 1571939237  Érezd jól magad ezzel a pofival is és ha multizhatnékod támad, ne fogd vissza magad, mert szívesen látnék még egy-két tucat karit tőled.  Lady Tremaine 2931394050





Love is a bridge and
Trust is a gift

Nem szórt rá senki csillámport



Evolet Yang
Hõsnõ
Hõsnõ
Evolet Yang
Mesehõs :
Lady Tremaine 006bf85f763b3bba9bc947ae26097563db31667d
Raya és az utolsó sárkány
Namaari
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
8
Titulus :
Morning Mist
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Gemma Chan
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Bloomcrown
A tükör mögött :
Lady Tremaine 88ef5c66d2de3b2511838604ccd391feb6c9d2ac
•●• Cherry •●•

Lady Tremaine Empty
 

Lady Tremaine

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal