Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Beszélgethetsz bárhogy
még állatok nyelvén is
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 22 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 20 vendég :: 3 Bots


A legtöbb felhasználó (271 fő) 2024-10-11, 06:42-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Cassiope Wolf
Tegnap 12:34-kor


Primrose Arclight
Tegnap 03:29-kor


Onyx Blackwell
2024-10-16, 23:32


Shimada Shohei
2024-10-16, 19:19


Nestia Suralu
2024-10-15, 19:29


Alma Meeuwis
2024-10-13, 15:20


Seungjun Gage
2024-10-13, 14:55


Yoon Mi-ja
2024-10-13, 13:36


Nestia Suralu
2024-10-13, 08:41


Ok Tae-Moon
2024-10-12, 23:40


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

5 Hozzászólások - 17%


5 Hozzászólások - 17%


3 Hozzászólások - 10%


3 Hozzászólások - 10%


3 Hozzászólások - 10%


3 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 7%


2 Hozzászólások - 7%


2 Hozzászólások - 7%


2 Hozzászólások - 7%



Megosztás
 
it's a happy you're still alive day
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
Témanyitásit's a happy you're still alive day Empty2024-09-25, 20:39



It's a happy you're still alive day



Megértettem a frusztrációját. Ha engem akart volna kinyírni valaki – aki nem a nagyságos asszony volt, ugyanis az ő lefejezéssel kapcsolatos fenyegetései nem izgattak -, akkor valószínűleg én is kurva dühös lettem volna. Főként akkor, ha még valakinek az is volt a feladata, hogy vigyázzanak rám, így nem róttam fel Celiannak, amiért valamivel ingerültebben reagált. Én is ki voltam bukva, csupán a haragomat levezettem idefelé jövet egy út szélén ácsorgó magányos kukán. Még szerencse, hogy a lökhárítót nem törtem be vele.
- Nem kell bocsánatot kérnie, részben az én hibám volt – vontam meg a vállamat egykedvűen, mert ha vesszük, tényleg én tehettem arról, hogy ebbe a helyzetbe kerültünk. Kötnöm kellett volna az ebet a karóhoz, de a rendező egy olyan idegesítő ficsúr volt, hogy ha nem mentem volna ki kiszellőztetni a fejemet, akkor bevertem volna a képét. Az pedig Celianra vetett volna rossz fényt, hogy a testőre agyonvert mindenféle agyhalott senkiházit, aki azt gondolta magáról, hogy ő… Á, hagyjuk. Nem akartam felhergelni magamat, ebben a szituációban nyugalmat kellett volna árasztanom, nem pedig még több feszkót generálnom.
- Nem is szükséges. Amíg Miss Quinn nem érkezik meg, addig távoltartom a sajtót, utána pedig kitalálunk valamit. – Egy jó kamut. Teszem hozzá magamban, mert azokhoz amúgy is nagyon jól értünk, sőt a szipirtyót ismerve bizonyára megálmodik valami olyan képtelen sztorit, amitől még jobban sajnálni fogják Celiant. Mint mit tudom én, forgatás előtt véradáson vett részt, és azért lett rosszul, mert a szegény kisgyerekeknek adományozott vért, akik ki tudja milyen szervátültetésre vártak. Ezeket a gondolatokat nem osztottam meg a főnökömmel, mert a végén még kiderült volna, hogy jobb PR-os lett volna belőlem, mint a nagyságos asszonyból, és még csak innom se kellett ahhoz, hogy ilyen sületlenségeket találjak ki.
- Gondoskodunk arról, hogy az eset miatt ne kerülhessen címlapra – igyekeztem megnyugtatni, vagy legalább is afelől biztosítani, hogy ha címlapra kerül, akkor nem a merénylet miatt, hanem mert Quinn idefelé úton megvásárol egy állatmenhelyet a nevében, mert annyira adakozóak vagyunk ugyebár. Vagyis, legfeljebb ők, mert én majdnem olyan csóró voltam, mint a templom egere.
- Hát, ha lehetek őszinte, ha maga helyében nem szeretném a hátralévő órákat egy láb- és vegyszerszagú kórteremben tölteni, ha esetleg vannak jobb lehetőségeim is. De ez én vagyok. – Így is gondolkoztam rajta, hogy ablakot nyitok, mert az orrom érzékeny volt a bent terjengő szagokra, de mivel fogalmam se volt arról, hogy Celian mennyire tart igényt a friss levegőre, vagy hogy az ablak előtt csüngött-e egy paparazzi, akit le kellett volna löknöm a mélybe, így inkább a seggemen maradtam.
- Jobb nővérrel? Csak nem kinézett magának valakit? – vigyorodtam el kajánul, mert nagyon szerette volna, akkor bizonyára bármelyik nővére benne lett volna egy privát ápolgatásban. A nők rajongtak Celianért, szerintem bármelyiket rá tudtam volna venni arra, hogy szórakoztassa egy kicsit, amíg nem hagyhatta el a kórházat.
- Bele sem merek gondolni, hogy milyen állapotban leszek én, ha egyszer megérkezik – horkantottam fel, ahogy vizualizáltam a lelki szemeim előtt Guinevere Crimson-Quinn fölém tornyosuló alakját miközben egy csatabárdot lengetve lenyakaz éppen, vagy pusztán úgy ordít majd, hogy az egész kórház zengi fog tőle, de az abszolút nem számított PR-veszélynek, hogy valaki utcára engedte azt az őrült nőt, és még hagyta is, hogy ilyen munkakörben dolgozzon, továbbá, hogy fenyegesse a dolgozók testi épségét. Egyesek szerint ez csak az én hallucinációm volt, de tudtam, hogy azt a nőt egy diliházból szalasztották.
- Rendben, akkor járjon egyet a szobában, amíg telefonálok. De ha bárki megkérdezi, nem én adtam engedélyt rá – sóhajtottam fel, miközben a mobilomat előhalásztam a zsebemből. Feltápászkodtam én is a székemről, és készültem volna hívni a rendezőt, akkor rádöbbentem arra, hogy nem rendelkeztem a telefonszámával.
- Van egy kis gond… - avattam be abba, hogy nem voltam egy kétlábon járó telefonkönyv, és bíztam benne, hogy Celiannak megvolt annak a pöcsnek a száma, mert ha nem, akkor tényleg kénytelenek voltunk megvárni a főnökasszonyt.
- Meg fogom találni az illetőt, ebben nem kételkedek, viszont javaslom, hogy alkalmazzunk több testőrt. Nem tudnék egyszerre önre vigyázni és nyomozni. Vagy maga mellett vagyok egész nap, és a rendőrségre bízzuk a nyomozást – amit nem tennék, mert töketlenek -, vagy pedig tényleg kell valaki más is – túrtam bele zavartan a hajamba, ugyanis el kellett döntenünk, hogy mit tartott nagyobb prioritásnak, hogy megtaláljam a tettest, vagy azt, hogy a nap minden egyes percében vigyázzak rá ezentúl. Az utóbbi opció azért is lett volna kellemetlen számomra, mert így semmi időt nem tudnék tölteni a testvéreimmel, márpedig sokszor nekem kellett elvinni és hazahozni őket az iskolából.
- Kinyissam az ablakot, vagy hozzak valamit enni és inni? – érdeklődtem, mert ezek után nem bíztam volna senkire azt, hogy bármit is hozzanak nekünk. Nem mintha nem éreztem volna meg a veszélyt, de mégis csak abban bíztam meg a legjobban, amit én magam hoztam.


782 ❖ youtube ❖ note:  remélem, tetszeni fog  it's a happy you're still alive day 841472469   ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Solomon Thorne
Lázadó
Lázadó
Solomon Thorne
Mesehõs :
it's a happy you're still alive day 98c0a72bff60e552af8f7f146beddf0b
Alice Csodaországban
Zöld Sün
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
11
Titulus :
Emperor Emhyr
✦ ✦ ✦ :
it's a happy you're still alive day 5e7fef0db7c67ba7b01a961f5848d58b3c089b28
Akinek az arcát viselem :
Aaron Taylor-Johnson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
it's a happy you're still alive day 37b7d8fe709e742cf1df910686c5fb29c1746019
A tükör mögött :
Lazarus

it's a happy you're still alive day Empty
Témanyitásit's a happy you're still alive day Empty2024-09-21, 15:23


Drink Me
Not Poison

Green Hedgehog && Cheshire Cat

Csak aprót bólintottam. Én sem voltam elragadtatva a helyzettől, hisz majdnem meghaltam. Élek, nyilván ez pazar dolog, de elsülhetett volna másképp is. Jó lett volna tudni, kinek bököm a csőrét, és miért.
Talán kissé ingerültebb lehetett a visszakérdezésem, így kissé szégyelltem magam miatt, de végtére is nem volt csoda, hogy így reagáltam.
- Bocs. Csak… nem értem ezt az egészet. – Sóhajtottam. Nem rajta kellett volna levezetnem a mérgem, sőt, ő nem tehetett semmiről. Vagy mégis? Nem volt ott, pedig ő volt a személyes testőröm. Nem, nem akartam gyanakodni rá, bíztam benne. Elég régóta volt már mellettem, és nem lett volna oka az életemre törni. Azt hiszem.
Ahogy beszélni kezdett, figyelmesen hallgattam és bólintottam.
- Igazad van. Nem is szeretnék nyilatkozni senkinek… nem ilyen áron akarok hírnevet szerezni. – Persze, már volt egyfajta hírnevem, de akkor is.
Elhalmoztam kérdésekkel, többek közt azzal, mikor mehetek el innét. Már nem voltam rosszul, úgy éreztem, hogy bármikor képes lehetek elhagyni ezt a börtönt. De tudtam, hogy engedély nélkül nem tehetem meg mindezt.
- Jobb szoba? Hmm, elvileg mindenhol van VIP lakosztály a pénzesebbek számára – Vállat vontam. Nem tudtam, kell-e ez nekem, de ennél a szobánál talán bármi jobb lett volna. Tehát, ha nem mehetek haza, akkor élnem kellene ezzel a felkínált lehetőséggel. – Jobb ellátással, meg saját bejáratú nővérrel – Elmosolyodtam. Aztán annyiban is hagytam. – Quinn… el sem akarom képzelni, hogy milyen állapotban lehet most. – Ingattam a fejem, majd hallgattam tovább Solt.
- Nem akarok feküdni, már fáj mindenem tőle… jól vagyok, Sol. Tényleg. Inkább hívd fel a rendezőt, jelezd nekik, hogy jól vagyok, de senkinek semmit nem mondhatnak, amíg mi engedélyt nem adunk rá. – A férfira emeltem a tekintetem, majd nagy levegőt vettem. Nem szerettem a kötöttségeket, pedig az életem másból sem állt. Mindig mindenki elrendezte, mit tehetek, hova mehetek, kivel beszélhetek, és azt is megmondták, mit mondhatok. Most is így volt, hisz a felsőbb utasításra vártam én magam is, de… de a rendezőnek joga volt tudnia, hogy minden rendben velem. – Szerinted van bármi esély arra, hogy előkeríted, ki tette ezt velem? Vagy járhatok ezentúl még több testőrrel mindenhova? – Kérdeztem merengve, már nem is őt nézve, hanem az ablak felé bámulva.

...I was Lysander...


355 szó :) aláfestõ (: süniii it's a happy you're still alive day 3726835930




I'm not CRAZY

My reality is just
different than yours.


Nem szórt rá senki csillámport


Solomon Thorne csillámport hintett rá


Celian Lysander Yaxley
Lázadó
Lázadó
Celian Lysander Yaxley
Mesehõs :
it's a happy you're still alive day ?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Letterbox&imcolor=%23000000&letterbox=false
Alice in Wonderland
Cheshire Cat
Egyszer volt, hol nem volt... :
it's a happy you're still alive day Tumblr_inline_o5xcbgypiY1rifr4k_500
I’m freaking out,
where am I now? Upside down
and I can’t stop it now

it's a happy you're still alive day Tumblr_n1bwbauRas1trmkp7o1_400
I, I’ll get by I, I’ll survive
When the world’s crashing down
When I fall and hit the ground

Ennyi ember hisz bennem :
5
Titulus :
Silent Storm
A másik felem :

Queen of Hearts
The lies reflect in your eyes,
Guinevere Crimson-Quinn

it's a happy you're still alive day QjK
Can't sleep at night Not breathing light
Trying to find Where I lost my mind
Going insane It's all a game
Don't know my name

Akinek az arcát viselem :
Sebastian Stan
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Suncrest
✦ ✦ ✦ :
it's a happy you're still alive day Tumblr_m5ddch1LGV1qivndso1_500
I found myself in Wonderland
Get back on my feet,
on the ground

it's a happy you're still alive day Tumblr_msvlamhg641sh0pf9o1_500
Is this real?
Is this pretend?
I’ll take a stand until the end

A tükör mögött :

it's a happy you're still alive day Empty
Témanyitásit's a happy you're still alive day Empty2023-10-09, 01:00



It's a happy you're still alive day



Szerettem volna szétrobbanni a dühtől, főleg, mert úgy éreztem, hogy az én nyakamba fogják varrni az egész esetet, de nem tudtam mit tenni, ha úgy kitessékeltek a forgatás helyszínéről, mintha valami senkiházi lettem volna. Szerencsére azonban, hiába tudtam sünné változni, tüskéket nem lőttem ki magamból, pedig néhány idióta igazán megérdemelt volna egy tűpárnát a seggébe.
Mindenesetre a haragomat nem vezethettem le másokon – pedig szerettem volna -, különben is jelenésem volt Celiannál, sőt vigyáznom kellett rá most, hogy a helyszínen minden lehetséges esetet kivizsgáltam. A többit pedig majd a nagyságos asszonyra terveztem sózni, hiszen ő volt a marketinges, PR-os, isten tudja micsoda. Én jobb esetben csak szolgáltam és védtem.
- Ettől függetlenül egyikünk sincs elragadtatva, hogy ez megtörténhetett – sóhajtottam fel, immáron a széktámlájára támaszkodva, hiszen továbbra is dühített, hogy hagytam magam ennyire könnyen lerázni. Mindez elkerülhető lett volna, ha kötöttem volna az ebet a karóhoz, a seggemet pedig a földhöz vágtam volna, hogy márpedig én egy tapodtat sem mozdulok onnan. Ki a franc gondolta volna, hogy valami elmebeteg megmérgezi? Bárki más is áldozatul eshetett volna?
- Úgy értettem, hogy a körülményekhez képest – tettem hozzá csendesebben, hiszen nem értettem én az emberekhez. Nem tudtam támaszt vagy vigaszt nyújtani, védelmet is ezek szerint épphogy, mégis a magam suta módján biztosítani akartam ő afelől, hogy igenis érdekelt a hogyléte, és nem csak a pénze miatt.
- Találtam egy-két kiindulási alapot, hogy honnan lehetett a méreg, de szükségem van egy-két kapcsolatom kiaknázására, hogy el tudjak indulni azon a vonalon. A rendőrséggel pedig még nem beszéltem, mert gondolom, el akarjuk kerülni a botrányt és a spekulációkat, így amíg a nagyfőnök nem mondja azt, hogy mondhatok bármit a sajtónak vagy a zsaruknak, lakat a számon – kezdtem magyarázatba, hiszen a talált üvegcsét még így is ki kellett vizsgáltatni, illetve mégis szükségem volt arra a bolond nőszemélyre, hogy valaki beszéljen helyettem, mert ha rajtam múlt volna, akkor kivertem volna az információkat az emberekből.
- Fogalmam sincs. Nem beszéltek velem, azt is úgy kellett kiharcolnom, hogy bejöhessek, de ne aggódjon, amíg idebent van és Miss Quinn nem érkezik meg, addig végig itt leszek, vagy esetleg megpróbálhatok egy jobb szobát intézni, bár nem hiszem, hogy bárki is úgy üzletet kötni, parancsolgatni és feszültséget kelteni, mint a menedzserasszony. – Az utolsó gondolatomnál inkább a tenyerembe temettem a mosolyomat, bár Celian ismert már minket annyira, hogy tudta: nem volt rózsás a viszonyunk kettőnknek.
- A forgatást leállították, mindenki pánikolt, néhányan sírtak, a rendező ki volt borulva, szerintem egyelőre még ők sem tudják mi történt. Gondolom, arra várnak, hogy visszajelezzünk, ön hogy van, hiszen rájuk is rossz fényt vet az egész incidens. Azonban kérem, dőljön vissza, és pihenjen. Miss Quinnel mindent elintézünk. Ő foglalkozik meg a szerepével és a sajtóval, én pedig megtalálom a merénylőt – próbáltam csitítani, bár erősen kételkedtem benne, hogy ezzel el tudtam űzni a zaklatottságát, illetve ha a háttérben dolgozni akartam az ügyön, akkor nem ártott volna váltásban figyelni rá egy másik testőrrel egyetemben, mert láthatóan egyedül néha még én is kevés voltam és bármennyire is szeretnék, nem tudtam ketté szakadni.



498 ❖ youtube ❖ note:  remélem, tetszeni fog  it's a happy you're still alive day 841472469   ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport


Celian Lysander Yaxley csillámport hintett rá


Solomon Thorne
Lázadó
Lázadó
Solomon Thorne
Mesehõs :
it's a happy you're still alive day 98c0a72bff60e552af8f7f146beddf0b
Alice Csodaországban
Zöld Sün
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
11
Titulus :
Emperor Emhyr
✦ ✦ ✦ :
it's a happy you're still alive day 5e7fef0db7c67ba7b01a961f5848d58b3c089b28
Akinek az arcát viselem :
Aaron Taylor-Johnson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
it's a happy you're still alive day 37b7d8fe709e742cf1df910686c5fb29c1746019
A tükör mögött :
Lazarus

it's a happy you're still alive day Empty
Témanyitásit's a happy you're still alive day Empty2023-10-08, 22:56


Drink Me
Not Poison

Green Hedgehog && Cheshire Cat

Zavart voltam. Zavartabb, mint valaha. Meg akartak ölni. Ki lenne nyugodt a helyemben, mégis… kicsoda?! Én aztán nem. Ideges voltam. Legszívesebben kitéptem volna magamból a tűket, és egyebeket, hogy eltűnhessek. De nem tehettem. Nem tudtam, hol van Quinn, és azt sem, hogy merre lehet Solomon. Sőt, utóbbi mégis hol volt, amikor meg akartak mérgezni? Vagy… lehet nem is ez volt? Válaszokat akartam. Minél előbb.
A nővér lépett be az ajtón, így kérdőn pillantottam fel rá.
- Jobban van, uram? – Úgy tette fel a kérdést, mintha félne tőlem, pedig sosem láttam még őt.
- Mondhatni. Tudják már, mi történt velem? – Érdeklődtem, de mintha meg sem hallotta volna. Lepakolta a kisasztalra az ételt, amit nekem szántak, aztán már itt sem volt. Hát jó.
Nem sokkal később újra kinyílt az ajtó és végre ismerős arcot pillanthattam meg. Mégsem mosolyogtam. Mindig is üzleti, avagy munka kapcsolatunk volt Sollal, de őszintén szólva örültem volna, ha a barátomnak is tudhatom őt. Ugye a hírességek helyzete mindig is kényes volt ilyen szempontból. A kérdés, ami mindenkit foglalkoztatott: miért közeledik valaki felénk? Önmagunk miatt vagy a hírnevünk, pénzünk miatt?
Végigmértem a férfit a szavaira. Egyelőre nem tudtam, hogyan kellene reagálnom… így hát meg sem szólaltam, csak hallgattam őt tovább. Aprót bólintottam.
- A lényeg, hogy élek, nem? – Sóhajtottam, majd felpillantottam a plafonra. Kényelmetlen volt az ágy és ez a ruha, meg úgy az egész… szívesen tűntem volna el innen. – Hogy lennék? Majdnem meghaltam… vagy nem? – Elnéztem a férfi felé. – Mégis mi történt? Van bármi nyom, amin el lehet indulni? Nyilvánvalóan megmérgeztek, de… - Ennél többet nem tudtam. Kételkedtem benne, hogy csak egy sima rosszullét lett volna az egész, meg hát az is biztos, hogy a vizsgálatok során erre amúgy is rájöttek volna az orvosok. – Mikor engednek ki? Nem érzem magam itt biztonságban. – Jegyeztem meg kissé halkabban. – A forgatással mi lett? Mennyi időt adtak, hogy felépüljek és visszatérjek? Nem akarom veszni hagyni a szerepet. – Határidőink voltak és nem volt beugrósom… és nem is akartam másnak adni a szerepet.

...I was Lysander...


329 szó :) aláfestõ (: süniii it's a happy you're still alive day 3726835930




I'm not CRAZY

My reality is just
different than yours.


Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Celian Lysander Yaxley
Lázadó
Lázadó
Celian Lysander Yaxley
Mesehõs :
it's a happy you're still alive day ?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Letterbox&imcolor=%23000000&letterbox=false
Alice in Wonderland
Cheshire Cat
Egyszer volt, hol nem volt... :
it's a happy you're still alive day Tumblr_inline_o5xcbgypiY1rifr4k_500
I’m freaking out,
where am I now? Upside down
and I can’t stop it now

it's a happy you're still alive day Tumblr_n1bwbauRas1trmkp7o1_400
I, I’ll get by I, I’ll survive
When the world’s crashing down
When I fall and hit the ground

Ennyi ember hisz bennem :
5
Titulus :
Silent Storm
A másik felem :

Queen of Hearts
The lies reflect in your eyes,
Guinevere Crimson-Quinn

it's a happy you're still alive day QjK
Can't sleep at night Not breathing light
Trying to find Where I lost my mind
Going insane It's all a game
Don't know my name

Akinek az arcát viselem :
Sebastian Stan
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Suncrest
✦ ✦ ✦ :
it's a happy you're still alive day Tumblr_m5ddch1LGV1qivndso1_500
I found myself in Wonderland
Get back on my feet,
on the ground

it's a happy you're still alive day Tumblr_msvlamhg641sh0pf9o1_500
Is this real?
Is this pretend?
I’ll take a stand until the end

A tükör mögött :

it's a happy you're still alive day Empty
Témanyitásit's a happy you're still alive day Empty2023-09-12, 22:35



It's a happy you're still alive day



Én megmondtam. Ezt az egyszerű, de nagyszerű mondatot vágtam a zseniális rendező úr fejéhez azután, hogy Mr Yaxley-t bevitték a kórházba, ugyanis rosszul lett a forgatáson. Éreztem, hogy nem volt jó ötlet kizárni a testőrét – az az jó magamat – a helyiségből, de bármennyire is erősködtem, az idióta rendező kötötte az ebet a karóhoz, és addig nem kezdek bele semmibe, amíg el nem távolítottak a helyszínről.
Borzasztóan pipa voltam, amiért nem hallgattak rám – már megint. Vajon az emberek tudták, hogy mit jelentett az a fogalom, hogy testőr, vagy mostantól minden jöttment idiótának definiálnom kellett a szó értelmét, hogy ne akarjanak akadályozni a munkám elvégzésében?
A kellemetlen, rossz előérzeten aztán felülkerekedett az álmosság, és magával ragadott. Olyan érzésem volt, mintha arról a furcsa királyságról meséltem volna a testvéreimnek úgy, mintha én magam is a szereplője lettem volna a történéseknek. Ez persze hülyeség volt, hiszen két élettel rendelkeztem: az egyikben egy idegbeteg perszóna használt krikett-golyónak, csak hálistennek sose talált el az ütővel, a másikban pedig emberként tengettem a mindennapjaimat a szokásos kis narkolepsziámmal küszködve. Teljesen mindegy volt számomra, hogy melyik életet éltem, az volt a fontos, hogy minden egyes nap úgy telhessen el, hogy a nap végén életben maradtam. Amióta az öregem lebetegedett, azóta nem voltak hosszútávú céljaim vagy terveim, csupán sodródtam az árral, és vártam arra, hogy a sorsom jobb irányba forduljon.
Nos, ez nem történt meg, erre pedig akkor döbbentem már, amikor a Mr Yaxley körül kialakuló káosz felvert édes álmomból.
Nem sokat tudtam tenni, ugyanis valamelyik túl buzgó őrült elfoglalta a mentőautót és úgy strázsált Mr Yaxley mellett, hogy jobbnak láttam egy bizonyos időre felszívódni – úgy addig, amíg el nem vitte a védencemet a mentőautó. Egy darabig a helyszínen maradtam, kérdezősködni kezdtem, bejártam a forgatási helyszínt, hogy kiderítsem mi történt: minden képet, jegyzetet készítettem, sőt elcsentem onnan egy-két dolgot, ugyanis nem voltam hajlandó semmit megkóstolni, amit a dolgozók számára helyeztek ki. Az egyik pohár tartalmánál még a szőr is felállt a hátamon, így abból is eltettem egy keveset.
Időközben próbáltam elfeledkezni az idegbeteg üzenetek hadáról és az ingerültségtől villogó-rezgő telefonkészüléktől, amelyen keresztül idáig éreztem a Miss Quinn fenyegető auráját. Most bárki azt gondolhatta, hogy nem vettem komolyan a munkámat – pedig halálosan komolyan vettem, néha túlságosan is -, de az a nő… Kikészített. Nem irigyeltem azt a férfit, akinek el kellett viselnie a természetét – már, ha volt ilyen idióta, aki megtette.
A sokadik nem fogadott hívás és az egyik kellemetlenkedő firkász elhajtása után végül válaszoltam a nő megkeresésére, és a fülemtől eltartva a telefont válaszoltam neki. Nem érdekelt különösebb a rikácsolása, csak annyit akartam tudni, hogy Mr Yaxley-t melyik kórházba vitték, illetve szükségük volt-e valamire.
Amint megkaptam az instrukciókat, autóba pattantam. Talán másfél óra telt el, mire mindent elintéztem, és végre beléphettem a férfi kórtermébe – amelyben természetesen senki más nem volt, mert a menedzserasszony bizonyára kiverte a balhét, hogy az ő pártfogoltjának teljes csendre és nyugalomra van szüksége -, bár ne lett volna ilyen idegbeteg ez a nő, még fel is akartam volna szedni akkor. Elvégre, ki ne akarna olyan asszonyt, aki mindent megcsinál helyette?
- Sajnálom, uram. Ott kellett volna maradnom – vettem komolyabbra a figurát, amikor végre bejutottam a kérdéses helyiségbe, és bűnbánó arccal az ágya felé közelítettem. Egyébként tényleg dühös voltam: a rendezőre, a nagyasszonyra meg talán egy kicsit magamra is, amiért egyszer az életben hagytam, hogy elnyomják a megérzéseimet, és beütött a káosz.
- Nem jöttem el azonnal a helyszínről, kicsit kérdezősködtem és szimatolgattam. Miss Quinn azt hiszem a sajtónak készül nyilatkozatot tenni… - kezdtem bele sután, hiszen nem tudtam mit mondhatnék. Jó, hogy élsz, főnök? Bár, lehet örült volna egy ilyen képeslapnak, szóval, ha túléli a ma estén ezen a kórházi koszton, holnap lehet hozok is neki belőle…
- Hogy érzi magát? – foglaltam el az ágyánál álló széket. Egyelőre nem akartam rázúdítani a kérdéseimet. Azt sem tudtam mit csináltak vele, mennyire volt éber… Ha be volt állva bármilyen szertől, akkor nem sok hasznát vehettem volna. Szerettem volna biztosítani afelől is, hogy nyomában voltam a tettesnek, de eddig túl sok konkrétumot nem tudtam felmutatni.



658 ❖ youtube ❖ note:  remélem, tetszeni fog  it's a happy you're still alive day 841472469   ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Solomon Thorne
Lázadó
Lázadó
Solomon Thorne
Mesehõs :
it's a happy you're still alive day 98c0a72bff60e552af8f7f146beddf0b
Alice Csodaországban
Zöld Sün
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
11
Titulus :
Emperor Emhyr
✦ ✦ ✦ :
it's a happy you're still alive day 5e7fef0db7c67ba7b01a961f5848d58b3c089b28
Akinek az arcát viselem :
Aaron Taylor-Johnson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
it's a happy you're still alive day 37b7d8fe709e742cf1df910686c5fb29c1746019
A tükör mögött :
Lazarus

it's a happy you're still alive day Empty
Témanyitásit's a happy you're still alive day Empty2023-09-12, 22:32

It's a happy you're still alive day
Celian && Solomon

Nem szórt rá senki csillámport



Solomon Thorne
Lázadó
Lázadó
Solomon Thorne
Mesehõs :
it's a happy you're still alive day 98c0a72bff60e552af8f7f146beddf0b
Alice Csodaországban
Zöld Sün
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
11
Titulus :
Emperor Emhyr
✦ ✦ ✦ :
it's a happy you're still alive day 5e7fef0db7c67ba7b01a961f5848d58b3c089b28
Akinek az arcát viselem :
Aaron Taylor-Johnson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
it's a happy you're still alive day 37b7d8fe709e742cf1df910686c5fb29c1746019
A tükör mögött :
Lazarus

it's a happy you're still alive day Empty
Témanyitásit's a happy you're still alive day Empty

Ajánlott tartalom

it's a happy you're still alive day Empty
 

it's a happy you're still alive day

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» This is my happy face