Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Choose your Barbie
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásChoose your Barbie Empty2024-01-27, 01:26



Eden & Rosemary
Choose your Barbie


Ha a lelkesedésem mértékére lehetne jelzőt aggatni, akkor a végtelenségiget használnám. Hogy miért? Mert az energiáim együtt vibrálnak a környezetével, egymásra való kölcsönhatásban spannolnak fel, amelynek az az eredménye, hogy az aurám egyenértékűvé válik egy mindent elsöprő hurrikánéval. Én tervezek senkit levenni a lábáról, mégis a lendület, amellyel közlekedem mások számára talán riasztó lehet.
- Ugye? Elképesztő! Azt hittem, hogy kifogytak a rózsaszín festékből, szóval ez biztosan valami varázslat lehet – pillantok végig a csarnokon lelkesen. Csak a mellettem álló megszólalására lassítok egy kicsit a gondolataim tempóján, hogy aztán halványan mosolyogva válaszoljak neki: - Igazad van, de szerintem ezzel a filmre akartak utalni leginkább. Eléggé ikonikus lett.
És valóban a film remekül összefoglalja, hogy milyen érzés a mai világban nőnek lenni, legfőképpen pedig anyának. Az utóbbit még nem volt szerencsém megtapasztalni, de látva anyukámat, akinek háziasszonyként, anyaként, feleségként és dolgozó nőként is meg kell állnia a helyét a mindennapokban, valahol meg tudom érteni azokat, akiknek ekkora teher szakad a nyakába. Én semmit nem érzek annak, a mentalitásomat úgy formáltam az évek során, hogy minden egy megoldandó probléma, vagy kihívás legyen a szememben, így többé nem lehet elkeseríteni. Volt egy időszakom, amikor nem találtam a boldogságomat, vagy éppen a helyemet a világban, ekkor gondolkoztam el azon, miként kellene helyesen állni a világhoz.
A komolyabb gondolatmenetemből azonban nem jut a mellettem állónak, sőt a komor gondolatokat hamar elnyomja a felismerés, amikor realizálom, hogy pontosan ki is áll mellettem. Imádom a tartalmat, amelyet generál, így az örömöm hatalmas mosolyként csapódik le az arcomon, hiszen egyfajta álom válik valóra ezzel a találkozóval számomra.
- Jaj, ne haragudj! – kérek elnézést egy zavart mosoly kíséretében, hiszen aki nincs hozzászokva a kiszámíthatatlanságomhoz, annak valóban sértik a fülét az ilyesfajta megnyilvánulásaim. – Nem szeretném, hogy süket legyél, csak nagyon örülök, hogy eljöttél.
- Ha arra gondolsz, aki animációs sorozatot készít a YouTube-ra, akkor én vagyok az.
– Fogalmam sincs pontosan kire gondol, hiszen a platform eléggé telített, és kicsit nehezen tudom elképzelni, hogy egy ilyen lány követné a történetemet. Mármint, megtisztelő lenne, csak úgy gondolom, hogy a világom talán egy cseppet különbözik az övétől.
- Rosemary, Rosemary Holloway - nyújtom a kezemet a bemutatkozás során sebtében hozzácsapva a vezetéknevemet is. Nem mintha bármit is jelentene, csupán időnként eszembe jutnak bizonyos illemszabályok, amelyeket hajlamos vagyok átugrani izgatottságomban. Épp ezért fordulhat elő az is, hogy szinte lerohanom a kérdéseimmel, amit ő szóvá is tesz. Nem veszem zokon, sőt, épp ellenkezőleg, hálásan pillantok rá, és egy mély lélegzetvétellel rendszerezem a gondolataimat.
- Igen, de nyugodtan szólj rám, ha sok lennék. Ha nem vagyok energikus, akkor hajlamos lennék bedepizni, ezért pörgök mindig. – Magyarázom talán kicsit sután, hogy miért tűnhetek ennyire fárasztónak, amely nem a világ ellen szól, csupán tudom, hogy ha szédítő iramot diktálok, akkor nincs esélye a rossz gondolatoknak a fejembe férkőzni.
- Szóval, ha láttad a filmet, akkor mi a véleményed róla? – Teszem fel ismét az egyik korábbi kérdésemet, ügyelve arra, hogy ne fűzzek hozzá további kommenteket, így neki is lehetősége adódjon válaszolni. Szeretnénk tényleg kellemesen elbeszélgetni vele, így igazodok az ő igényeihez. Nem azért, mert be akarnék vágódni nála, szimplán csak figyelek az embertársaimra.


••• youtube

Nem szórt rá senki csillámport


Eden Azaenia csillámport hintett rá


Rosemary Holloway
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Rosemary Holloway
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
The Living Inspiration
A másik felem :
Choose your Barbie 6cd3c2fbc9c2ca019b383cbcdbc921a6
✦ ✦ ✦ :
Choose your Barbie 86189fd67eb002029868fa082dd08b09a6317b59
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
AnnaSophia Robb
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Choose your Barbie The-carrie-diaries-anna-sophia-robb
A tükör mögött :
Lazarus

Choose your Barbie Empty
TémanyitásChoose your Barbie Empty2023-12-08, 20:16


every night is girls night

Rose & Eden

Fata Morgana valami egészen furcsa és őrült városnak tűnt, mégis volt benne valami, ami miatt rendkívül otthonosan éreztem magamat. Talán jobban, mint Londonban. Azonban túl sok különbséget nem véltem felfedezni; épp ugyanolyan város volt, mint bármelyik másik, azt leszámítva, hogy mesehősök sétáltak az utcákon, de úgy, mintha el lennének varázsolva. Mintha mindenki elfelejtette volna, hogy ki is ő valójában.
Ez mondjuk engem egyáltalán nem érdekelt, elvégre nem az én dolgom. Ami viszont ennél jóval fontosabb volt..
- Mégis mit vegyek fel?! - siránkoztam fél órán át a tükör előtt, miközben a Barbie con-ra próbáltam elkészülni.
Rengeteg ruhám volt, hiszen a saját magamnak vásárolt dolgok mellett promóciók miatt, és ajándékoknak köszönhetően hamar betelt a gardróbom. Viszont rózsaszínből eléggé rosszul álltam, Riley pátyolgatása mellett viszont nem volt időm rá, hogy rendesen felkészüljek az eseményre. Nem volt mit tenni, mást nem hibáztathattam, az önsajnálat pedig nem segített, így rögtönöznöm kellett.
Végülis.. annyira nem rossz kitűnni a tömegből.
És pontosan így érkeztem meg az esemény helyszínére, ami a végtelenségig rózsaszín volt. Vakítóan rózsaszín. Már akkor tudtam, hogy egy jó ideig nem szeretném majd ezt a színt látni. Persze a témához tökéletesen passzolt, és minden elismerésem a csapaté, aki ezt így összehozta.
- El sem hiszem, hogy a helyszínen mindent rózsaszínre csináltak - ismételtem meg a mellettem álló lány mondatát egy egészen más hangszínen, ami fele annyira sem volt  vidám és örömteli, mint az övé. Kicsit el is húztam a számat, miközben még egyszer körbenéztem. - Némi színt is vihettek volna azért erre a helyszínre, elvégre a Barbie világ sem teljesen rózsaszínű, nem?
A sikkantására aztán egyik kezemet a fülemhez emeltem, miközben grimaszolva néztem a lányra. Haló, nem látott még élőben embert, akinek több követője volt Instagramon, mint az átlagnak?
- Annyira szuper lenne, ha nem süketen kéne távoznom innen - válaszoltam automatikusan, majd kicsit összeszedtem magamat is és a modoromat is egy apró sóhaj és szemforgatás után.
- Köszönöm - mondtam végül, elvégre nem akartam bunkónak tűnni. - Hé, te nem az a lány vagy a Youtube-ról? Hogy is hívnak? - kérdeztem, miután alaposabban szemügyre vettem. Mentségemre szóljon, hogy a név memóriám botrányos volt, és a Riley-dráma mellett nem sok időm volt lépést tartani mindenkivel, aki hasonló körökben mozog, mint én. Ezen viszont minél hamarabb változtatni szerettem volna.
Sok időm nem volt azonban a gondolataimra koncentrálni, de még arra sem, hogy egy kicsit is szégyelljem magam, amiért nem tudom felidézni a nevét, hiszen a rengeteg kérdése, amivel bombázni kezdett, az agyamban kezdtek keringeni. Mire felfogtam az egyiket, jött a következő. Attól féltem, hogyha még kettő kérdést feltesz, utána el is felejtem majd a legelejét.
- Lassíts egy kicsit - állítottam le végül. - A túlzott izgatottságod és energia kitörésed nem könnyíti meg a párbeszédet. Sőt, nem is engedi, hogy egyáltalán kialakuljon. Mindig ennyire pörögsz? - kérdeztem érdeklődve az helyett, hogy bármire is választ adtam volna neki első körben.


459 words  ● remélem, tetszik  Choose your Barbie 642527747


duh, tell me something i don't know
it's starting to feel like i'm the only normal person on the planet
Nem szórt rá senki csillámport



Eden Azaenia
Lázadó
Lázadó
Eden Azaenia
Mesehõs :
Choose your Barbie Fca
• inside out •
disgust
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
6
✦ ✦ ✦ :
i could have my Gucci on
i could wear my Louis Vuitton
but even with nothin' on

Choose your Barbie Ezgif-1-47ebbae86a
bet i made you look
Akinek az arcát viselem :
alexa • demie
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
• frostcall •
✦ ✦ ✦ :
surprised i haven’t eye rolled myself into
Choose your Barbie Ezgif-4-a23006ead9
another dimension yet
A tükör mögött :
chatnoir

Choose your Barbie Empty
TémanyitásChoose your Barbie Empty2023-10-09, 17:50



Eden & Rosemary
Choose your Barbie


Ahogy belépek a con területére nem tudom megállni, hogy ne ámuldozzak a helyszínen. Ha a filmforgatása miatt hiánycikké vált a rózsaszín festék, akkor tuti, hogy a szervezők munkája után is meggyűlik a baja azoknak, akik ilyen színű holmikat szeretnének vásárolni. Még szerencse, hogy az én ruhatáram tele van színes, tarka ruhadarabokkal, így inkább az okoz nehézséget, hogy a tucatnyi pink, babarózsaszín, vattacukor, cseresznyevirág és még sorolhatnám a végtelenségig, azt hogy milyen árnyalatú ruháim közül kiválasszam a legmegfelelőbbet.
Imádom ezt a csajos közeget, pedig még csak nem is engednek be embereket, amíg mindenki meg nem érkezik. Bőven a nyitás előtt állunk, így viszonylag hamar egymásra találunk az egyik szervezővel, Wenával, aki volt olyan cuki, és gondolt rám, amikor influenszereket kerestek az eseményre. Széles mosollyal ölelem meg a nőt, hogy aztán kiskutya módjára loholjak utána, miközben ő magyaráz nekem és megmutatja a terepet.
Végül az egyik pódium mögött hagy magamra egy másik lánnyal egyetemben, akiről nem tudom eldönteni, hogy melyik Barbie szerepét kapta. Korábban kitöltettek velem egy tesztet, és az Elnök Barbie jött ki nekem eredményként, így ennek megfelelően igazítottam a szettemet.
- Úristen! El sem hiszem, hogy a helyszínen mindent rózsaszínre csináltak! Annyira szupi! – lelkendezek a másik lány mellett. Először nem esik le, hogy mellé állítottak, de amikor tudatosul bennem, hogy Eden Azaeniához van szerencsém. Amikor pedig feldolgozom ezt az információt olyan éles sikkantással reagálom le a személyét, hogy talán a csarnok is visszhangzik tőle.
- Annyira szuper, hogy itt vagy! Nagyon nagy inspiráció vagy számomra és imádom a tevékenységedet! – rohanom le szinte lányt a rajongásommal, pedig esküszöm nem vagyok zaklató, csupán értékelem mások tehetségét és néhány fogást, trükköt az ő videói alapján sajátítottam el.
- Mondd csak, te melyik Barbie lettél? Láttad már a filmet amúgy, és ha igen, akkor mi a véleményed róla? Mit gondolsz, sokan eljönnek majd a rendezvényre? – bombázom további kérdésekkel, hiszen teljesen fellelkesülök attól, hogy mellé lettem beosztva. Remélem, hogy a Barbie-rajongók is épp ilyen lelkesedéssel fognak majd köszönteni minket, vagy legalább is, díjazni fogják mindezt, amelyet ezen a rendezvényen képviseltetni szeretnénk.



••• youtube

Nem szórt rá senki csillámport


Eden Azaenia csillámport hintett rá


Rosemary Holloway
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Rosemary Holloway
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
The Living Inspiration
A másik felem :
Choose your Barbie 6cd3c2fbc9c2ca019b383cbcdbc921a6
✦ ✦ ✦ :
Choose your Barbie 86189fd67eb002029868fa082dd08b09a6317b59
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
AnnaSophia Robb
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Choose your Barbie The-carrie-diaries-anna-sophia-robb
A tükör mögött :
Lazarus

Choose your Barbie Empty
TémanyitásChoose your Barbie Empty2023-10-09, 17:49

Choose your Barbie
Eden && Rose

Nem szórt rá senki csillámport



Rosemary Holloway
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Rosemary Holloway
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
The Living Inspiration
A másik felem :
Choose your Barbie 6cd3c2fbc9c2ca019b383cbcdbc921a6
✦ ✦ ✦ :
Choose your Barbie 86189fd67eb002029868fa082dd08b09a6317b59
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
AnnaSophia Robb
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Choose your Barbie The-carrie-diaries-anna-sophia-robb
A tükör mögött :
Lazarus

Choose your Barbie Empty
TémanyitásChoose your Barbie Empty

Ajánlott tartalom

Choose your Barbie Empty
 

Choose your Barbie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal