Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-15, 15:39


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Baba Shouta
2024-05-13, 00:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:52


Sigrid Hávarðr
2024-05-11, 14:12


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 14%


3 Hozzászólások - 14%


3 Hozzászólások - 14%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%



Megosztás
 
Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter.
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásUnderneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. Empty2024-05-02, 20:21

Underneath the stars

Valfreyja && Ragnar

Nem tudom kiverni a fejemből a fal túloldalán lévő lányt. A találkozó óta minden nap kijárok az északi falhoz, és ha ő nincs is jelen, de mindig gondoskodok arra, hogy ha arra tévedne, akkor találjon egy kedves üzenetet. Semmi személyeset nem írok bele, hiszen nem tudhatom, hogy rajta kívül más is ismeri azt a környéket, de így is próbálok érdeklődést mutatni az irányába, s bízom benne, eleget látta a cikornyás betűimet ahhoz, hogy felismerje a kézírásomat.
Akár a szerkesztőségben vagyok, akár az alapítvány ügyeit intézem, folyton azon kapom magam, hogy gondolatban teljesen máshol járok, s néha egy-egy sötétnek tűnő éjszakán ahelyett, hogy alkoholhoz nyúlnék, az ő vonásait próbálom felidézni. Nehezemre esik fókuszálni, ugyanis éjjelente Hans gondolatai és érzései tolakodnak az elmémbe, s megpróbálják elnyomni a józan eszemet. Írásra akar sarkallni, azt akarja, hogy sanyargassam magamat, magunkat a régmúlt borzasztó emlékeivel, de nem akarom befejezni a regényt. Inkább kirántom az üres papírlapot az írógépből, és Freyja portréját próbálom papíron megörökíteni. Kell valami, amibe kapaszkodhatok a saját lelkem feketeségével szemben, s jelenleg az ő jelenléte tűnik az egyetlen kiútnak.
Ezért is várom nyughatatlanul a szombatot. Elnyomva a sötét gondolataimat, és azzal foglalkozni, amely igazán fontos számomra. Az emlékeim zavarosak ugyan, ahogy az érzéseim is jobban hasonlítanak egy mocsaras tó felkavart vizéhez, de muszáj kézben tartanom a dolgokat.
A körülöttem lévők is érzik rajtam, hogy valami változást történt: látom a pillantásaikat, érzem az aggodalmukat, de nem segíthetnek, egyébként se segítenének, ha tudnák kicsoda vagyok valójában. Előttük nem tudok megnyílni, azonban úgy érzem, hogy Freyjával szemben nem kell takargatnom, hogy milyen vagyok valójában. Nem mintha ne látna bennem valami egészen furcsát, amelyre eddig más nem hívta volna fel a figyelmemet – a mai napig nem tudom egyébként, hogy mi olyan különleges bennem -, mégis foggal-körömmel ragaszkodom hozzá, mert egyedül az ő személye tartja bennem a lelket. Így nem csoda, hogy tőlem szokatlan lelkesedéssel szállok ki az autómból és emelem ki azt a piknik kosarat, amelybe a vacsorámat pakoltam.
Ezen az oldalon fülledt a levegő, így magam is lazábbra veszem az öltözékemet: a nadrágom rövidebb, az ingem ujjait stílusosan feltűröm, ugyanis bármilyen háború is dúl a lelkemben, amint kilépek a lakásom ajtaján, nem engedem, hogy ezek a belső viszályok kívülről is láthatóvá váljanak.
Még visszahajolok az autóba kiemelni egy plédet, amelyre ülni tervezek, majd megindulok abba az irányba, ahová a találkozóm szól. A falra ragasztott fehér cetlik vezetnek ahhoz a ponthoz, ahol Freyjával kellene vacsoráznom. Leteszem a kosarat, hogy kiterítsem a plédet, majd amint elrendeztem azt, helyet foglalok a fallal szemben.
Még nem pakolom elő a vacsorámat, bár már kezdek éhes lenni, és az a mediterrán tésztasaláta, amelyet összeügyetlenkedtem már igen csábítónak hat, mégsem kezdek neki. Helyette a kosárból előveszem a könyvemet, amelybe írni tervezek neki, illet egy üveg bort és poharat, hiszen bár nem kínálhatom meg az itallal, de úgy gondolom, hogy megadom a módját a közös vacsoránknak.
Még egyszer ellenőrzöm a falat, hogy ő esetleg hagyott-e számomra új üzenetet, de nem látok olyan cetlit, amelyet ne olvastam volna, így visszatelepszem a helyemre, és türelmesen várok. Időről-időre az órámra pillantok, néha elbizonytalanodok, hogy mégsem fog eljönni, de ilyenkor megrázom a fejemet, mert a gondolatot is felejteni szeretném. Hinni akarok Freyjában, s bízom benne, hogy csak azért várok rá, mert valami, vagy valaki feltartotta.
Végül jobbnak látom nem figyelni az idő múlását, így leveszem a karórámat és elrejtem a nadrágom zsebében. A ceruzámat kezembe véve a túloldalon lévő fenyves megörökítésébe fogok bele, hogy lekössem nyugtalan lelkemet. Fel-felpillantok a munkámból, amikor pedig megpillantom a lány közeledő alakját, akkor a félkész műre ejtem a ceruzát, és megengedek magamnak egy mosolyt.
Fogalma sincs róla, hogy a felbukkanása micsoda hatalmas köveket gördít le a mellkasomról. Ügyetlenül kapok a ceruzám után, és olyan lendülettel lapozok egy üres oldalra, hogy elszakítom az egyik papírlapot. Nem foglalkozok, helyette sebtében szavakat vetek a fehér lapra.
- „Freyja! Örülök, hogy eljöttél!” – köszöntöm a lányt, és a könyvet automatikusan az üveglap felé fordítom, hogy elolvashassa mit akarok mondani neki. Kicsit úgy érzem magam, mint gyerekként, amikor a karácsony gondolata még izgatottsággal töltött el. Azonban, ahogy végigmérem őt, és a túloldalt, homlok ráncolva fogalmazódik meg bennem a következő kérdés. Jó ötlet vajon pont vacsorázni? Egy reggeli nem lett volna kellemesebb?
- „Nem fogsz fázni? Ha gondolod, áttehetjük máskorra, amikor nincs nálad nagyon hideg” – pillantok rá aggodalmasan, ahogy arra várok, hogy megfogalmazza a válaszát, hiszen teljesen kiment a fejemből, hogy amíg az én oldalamon sokáig világos van és hőség, addig számára hamarabb beköszönhet az éjszaka és a fagy.


740 words ; youtube ; note: remélem, tetszik majd   Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. 1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport



Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. XXPEsFH

Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. Empty
TémanyitásUnderneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. Empty2024-05-02, 20:15

Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter.
Honeymaren && Hans

Nem szórt rá senki csillámport



Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. XXPEsFH

Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter. Empty
 

Underneath the stars, a dinner rendezvous becomes a symphony of flavors and laughter.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» eventful dinner - Wolfgang & Aileen
» (not) a rendezvous
» Rendezvous between the Darkness and the Light
» Under the Stars ♔ Simba && Nala ♛
» Good friends are like stars. You don't always see them, but you know they're always there.