Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 16 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 16 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Phobos Athanasiou
Tegnap 23:01-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 22:44-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 21:57-kor


Emily Margaret Raleigh
2024-04-29, 15:08


Baba Mirai
2024-04-28, 17:15


Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 100%



Megosztás
 
I brought you back to life
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásI brought you back to life Empty2024-04-15, 23:24



Lishcelle & Diego



A bőre alatt égő, viszkető érzés kínozta, mintha bármikor kész lett volna farkasbundára váltani, de a nő szerencséjére a vegyszerek szaga tompította annyira az ordas szaglását, hogy ne érezze azt a nagymértékű hálátlanságot, amelyet a nőben látott volna, amennyiben az érzékeit nem tompították volna el holmi modern keverékek. Nem mintha az apró gesztusokból, vagy Lischelle szavaiból ne érezte volna ki ugyanezeket, azonban az orra mindig is érzékenyebb volt ennél. Bármikor, amikor kiszimatolta, hogy valaki nem becsülte meg eléggé az életét, vagy nem gondoskodott túlságosan magáról, képes volt haragra gerjedni.
A mostani körülmények között mindezt nem tehette meg, erre pedig önmagát is emlékeztetnie kellett, holott tudta jól, hogy végzetes hibát követett el.
- Valóban? – szakadt fel belőle halk, rekedtes nevetés, ahogy a homlokára barázdákat rajzolt a kétely. A nővel ellentétben ő pontosan tisztában volt egy emberi test kapacitásával és határaival, hiszen számtalan alkalommal feszegette már őket. – Nos, ebben eltér a véleményünk, Miss Cannon. Még szerencse, hogy kettőnk közül én rendelkezem doktori diplomával.
Ahogy a pillantása az előtte heverő jegyzetről a nőre siklott, egy pillanatra ugyan, de mintha vörösen izzottak volna fel íriszei. Az évek óta elzárt farkas felébredt, nyughatatlanul mocorogni kezdett emberi testében, és arra ösztökélte, hogy javítsa ki a hibáit, majd keresse fel az Alvilág urát. Mindezt nem tehette meg, hiszen az üvegfalak számára is akadályt jelentettek, így nem tehetett mást, csupán kivárt, hogy az isten magától jelentkezzen.
- Nem érti – ingatta a férfi a fejét, bár még mindig türelmesnek tűnt. – Minden azon múlik, hogy mennyire fokozatosan terheli a testét. Nem futhat le egyik napról a másikra maratonokat. A szíve meg fog erősödni, de először a testének meg kell szoknia azt, különben kiveheti magából. Ha pedig ez történik, nincs az az isten, vagy egyéb felsőbb hatalom, amely megóvja magát a haláltól.
Furcsa ízt keltett a szájában kimondva ez a szó. A lénye egy része izgatottan fészkelődni kezdett a vadászattól, amelyet a saját vétke okozott, a másik oldala viszont továbbra is óva akarta inteni a nőt. Nem akarta, hogy felelőtlenül viselkedjen. Nem lehetett ennyire ostoba, ha egyszer kapott egy második esélyt. A férfit Lischelle kísértetiesen emlékeztette egy nagyképű kandúrra, akinek csak addig volt kedve az arcába nevetni, amíg nem találkoztak személyesen. A nő azonban nem tudhatta Diego igazi kilétét, még akkor sem, ha éppen farkasszemet nézett vele.
- Séta – jelentette ki határozottan, miközben felállt a székéből. Valahol megértette a nő hangjából szűrődő csalódottságot, mégis az elégedetlenség jobban bosszantotta. – Vagy, mint mondtam, kockáztathatja azt, hogy soha többet nem fog tudni talpra állni, vagy minden esélyét elveszíti az életre. Becsülje meg, amit élet adott magának, másnak ugyanis ennyi sem adatott meg.
A doktor hangjába némi felszólítás is vegyült, hiszen ahogy kikristályosodtak előtte az emlékei, úgy tudott volna felsorakoztatni több száznyi lelket, akik nem érdemelték meg a sorsukat, mégis az Alvilágba kellett kísérnie őket. A nő mellé lépdelt, hogy beállítva a sétagépet a megfelelő fokozatra, majd ismét a papírjaiért nyúlt, hogy folytathassa a diagnózis felállítását. Egy időre néma hallgatásba merült, csupán akkor törte meg a csendet, amikor úgy érezte, hogy a nő még mindig haragos volt.
- Nézze, Miss Cannon. Megértem, hogy mindez Önnek nehéz, és szeretné folytatni az életét ott, ahol abbahagyta, de türelmesnek kell lennie a szervezetével szemben. Nem kényszerítheti a testét gyorsabb regenerációra, amikor az képtelen rá. Így csak a saját egészségét kockáztatja – ingatta a fejét, ahogy a papírlapokról a nőre pillantott. Szerette volna megértetni vele, hogy ő nem számított az ellenségének és azért volt itt, mert segíteni akart a nőnek. Megszokta már az elutasítást, sőt annyira az sem érdekelte volna, hogy ha a nő gyűlölni akarta őt, csak ne nehezítette volna meg még jobban mindkettejük dolgát.


596 ❖ youtube ❖ note:  I brought you back to life 2067867876  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Diego Muertas
Gazember
Gazember
Diego Muertas
Mesehõs :
I brought you back to life 978c125728dc7450db2ab75408ce4ee22565e655
Puss in Boots
Halál
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
The Big Bad Wolf
✦ ✦ ✦ :
I brought you back to life Puss-in-boots-the-last-wish-wolf-of-death
Akinek az arcát viselem :
Tom Hardy
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
I brought you back to life 8a29add45b19896df7d8e2e0dda3d100df7ac349
A tükör mögött :
Lazarus

I brought you back to life Empty
TémanyitásI brought you back to life Empty2024-02-19, 20:13

Back from the dead
Lishcelle x Halál
Gyűlöltem ezt a helyet. Nem azért, mert már elegem volt az állandó kórházi termek és irodák látogatásából, hanem azért is, mert ez mindig arra emlékeztetett, hogy nem lehettem szabad. Ide voltam kötve. A semmi közepéhez, s akkor még nem is részleteztük azt az aprócska problémát, hogy maga a város nincs is a térképeken. Hogy Odell mégis miként találta meg ezt a “csodaorvost” ebben a “csodavárosban”, kezd roppant túlviláginak tűnni. Azon sem lepődnék meg, ha mindez csak egy rossz vicc lenne és valami pszichiátriai osztály közepén vagyok, ahol ilyen baromságokkal etetnek, mint a szívdokim és a balesetem.
- Tisztában vagyok ezzel, az én szívemről van szó, tudom mik a határaim. - fonom össze karjaimat magam előtt, melyről azt hinném magabiztosságot sugallnak, ugyanakkor épp ellenkező értelmet nyer eme testbeszéd az esetemben. Védem magam, mert félek a kilátástalantól. Hiába ismerem a saját testemet, fogalmam sincs milyen állapotban lesz később, miután teljesen meggyógyult a doktor kezei után. - Ha nem erőltetem meg magam, akkor mégis mitől fogok megerősödni? Nem az lett volna ennek az egésznek a célja, hogy erősebb legyek? Hogy a szívem ne dobja be a törölközőt? De most meg azt mondja nekem, hogy nem erőltethetem meg. Akkor mégis miben vagyunk előrébb. - a viselkedésem egyáltalán nem felnőtthöz méltó, ezt még én is beismerem, ahogy utólagosan végiggondolom a szavaim jelentőségét. Mégis tudom jól, hogy a frusztráltságom vezényli ezt a felvonást. Nem akartam itt lenni. Nem akartam a műtétet. De nem is kívántam pocsék szívet.
- Séta… - csalódottan és egy kevés duzzogással viszont elfogadom, amit mond. Nem túl nagy örömmel és végképp nem túl sok izgatottsággal, de legalább a séta is mozgásnak számít. Hiába tudtam lefutni kilométereket rövidebb idők alatt, a dokim most nem fogja megengedni, hogy rátapossak a gázpedálra. Még csak nem is szabadtéri sétáról beszélünk… Mi vagyok én? Kísérleti patkány? A négy fal között majd csak a gép elektronikus morgása fog őrületbe kergetni, mellette a csodadokim jelenléte is, ami amúgy is frusztráló, mert mindent, amit én akarok, ő ellenez.
Vállhúzogatva ugyan, de fellépek erre az átkozott sétagépre, majd megvárom, hogy ő indítsa azt el, amikor jónak találja.
- Értettem-értettem! - legyintek egyet, majd elengedek egy mélyebb sóhajt. Gyűlölöm ezt a helyet.


Nem szórt rá senki csillámport


Diego Muertas csillámport hintett rá


Lishcelle Cannon
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Lishcelle Cannon
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
2
Akinek az arcát viselem :
Débora Nascimento
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
I brought you back to life 6eef746bb1d84e2c534fe4a21df27c9d7420259e
A tükör mögött :
Lyndriana

I brought you back to life Empty
TémanyitásI brought you back to life Empty2023-12-06, 05:29



Lishcelle & Diego



A fertőtlenítőszerek illata segített a férfinak abban, hogy tisztán tartsa az elméjét, és emlékeztesse arra, hogy a túlvilági érzékszervei ellenére hol is volt pontosan. Nem veszíthette el a fókuszát, elvégre számtalan betege számított rá. Most sem ereszthette szabadjára a benne szunnyadó szörnyet, hiszen a páciense időben érkezett a kontrollvizsgálatra. Nem hagyhatta a nőt cserben.
Miután beinvitálta őt a rendelőjébe, kényelmesen helyet foglalt a saját székében és a hagyományos módszerekhez ragaszkodva papíron jegyzetelni kezdett. Időről-időre felpillantott a nőre, az arcát tanulmányozta, hogy vajon mennyi igazság alapja lehetett a válaszának, de semmi mást nem tudott leolvasni róla, csupán türelmetlenséget.
- Nézze Miss Cannon, a szívműtétek alaposan megviselik a szervezetet és egyéntől függő, hogy milyen gyorsan erősödik meg az ember szervezete. Megértem, hogy minél hamarabb szeretne visszatérni a megszokott életéhez, de el kellene fogadnia, hogy hetekig, vagy hónapokig még nem erőltetheti meg magát – helyezte le a tollat, és próbálta türelmesen megértetni a nővel, hogy a gyógyulást nem lehetett siettetni. Akadt néhány – a nőhöz hasonló páciense -, aki csak menni akart, azt csinálni, amit a műtét előtt, így nem volt számára szokatlan ez a viselkedés. A férfi pedig nem akarta elengedni, csak azért, mert a nőnek nem volt kedve a vizsgálatokhoz.
- Fokozatosan fogjuk terhelni a szívét. Kérem, álljon a sétagépre. Sík talajon, kétszer 10 percet kell megtennie. A célunk egyelőre az, hogy sétagépen képes legyen 20 perc alatt egy kilométert megtenni, utána pedig folytatjuk a terhelést más módszerekkel. Egyelőre azonban, marad a séta – állt fel az asztaltól, hogy beállítsa neki a gépet. Tudta jól, hogy a nőnek nem lesz ínyére ez a fajta edzésterv, de nem sok választása akadt.
- A műtét után 10-12 héttel engedhetem meg, hogy elmenjen kocogni, vagy úszni – fonta össze a karjait a mellkasa előtt.
- Amennyiben fájdalmat érez a mellkasában, vagy egyéb problémát tapasztal, kérem, ne erőltesse meg magát, hanem álljon meg. Nem éri meg az egészségét kockára tenni – figyelmeztette arra is a nőt, hogy ne feszítse túl a húrt, hanem hallgasson rá, hiszen jót akart neki.


329 ❖ youtube ❖ note:  I brought you back to life 2067867876  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Diego Muertas
Gazember
Gazember
Diego Muertas
Mesehõs :
I brought you back to life 978c125728dc7450db2ab75408ce4ee22565e655
Puss in Boots
Halál
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
The Big Bad Wolf
✦ ✦ ✦ :
I brought you back to life Puss-in-boots-the-last-wish-wolf-of-death
Akinek az arcát viselem :
Tom Hardy
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
I brought you back to life 8a29add45b19896df7d8e2e0dda3d100df7ac349
A tükör mögött :
Lazarus

I brought you back to life Empty
TémanyitásI brought you back to life Empty2023-11-30, 04:24

Back from the dead
Lishcelle x Halál
A műtét óta viszonylag újnak és egézségesebbnek érzem magam, mint előtte. Nem gyötörnek mellkasi fájdalmak és a testem sem adja meg magát olyan könnyen egy jól dolgozó szívvel. Ami egyedül bosszantott, az az, hogy ebben a városban ragadtam ki tudja meddig. Odell-t azóta sem sikerült elérnem se telefonon, se pedig online, hiába próbáltam már tucatnyi internet kávézót a környéken.
Most is sóhajtozva térek be a rutin vizsgálatra. Utálom az orvosi rendelőket azóta a nap óta. Szinte a falra tudnék mászni a takarítószeres illatoktól, melyek a betegek különféle vegyületeivel keverődnek, legyen szó tüsszentés utáni harmatcseppekről vagy egyéb, undorítóbb folyadékokról. A kórházak mindig is értettek ahhoz, hogy fenntartsák a bizalmat egy olyan helyen, ahol bűzlik minden a haláltól.
- Jó reggelt, doktor. - biccentek, amint a műtétem főorvosa is megjelenik a láthatáron. Fel is emelkedek a váró egyik székéből, majd követve intésének vonalát térek be az irodába. Automatikusan foglalok a helyet az ismerős székemnél, majd egy kis fészkelődés után nekikezdek a “mondókámnak”. - Semmi panasz, eddig. Még mindig gyengének érzem magam, de azt mondta ez normális egy ilyen terhelés után. De még mennyi ideig? - térek át rögtön a nekem fontos témakörbe. Nem feltétlen akarnám az időm nagy részét arra pocsékolni, hogy számomra lényegtelen vizsgálatokon essek át, ha közben már készülhetnék fel a pilóta alkalmassági vizsgára.
Újra repülni akarok. Felhőtlenül érezni a szabadságot és szolgálni a hazámat a tőlem telhető legjobban. De így nem tudok semmit sem lépni, ha a fődoki nem okézza le a leleteimet és azt nem mondja mehetek, nem lesz semmi gond. Mert ha lesz probléma…akkor ismét kezdhetem a nulláról, s akár véglegesen elveszíthetem az engedélyemet. Odell még adott egy esélyt, de ki tudja azóta meg e gondolta magát. Így, hogy nem tudom elérni még ezt sem tudom kideríteni. Ahhoz pedig túl fáradt voltam, hogy másokat nyúzzak a bajaim miatt.
- Mikor kezdhetem el a kardió edzéseket? - végül is valahol el kell kezdeni. Ha azt akarom, hogy ez a szív a lehető legjobban funkcionáljon, mindent bele kell adnom. Tudom jól, hogy nem sürgethetek olyat, amihez idő kell, de esküszöm beleőrülök, ha csak egy szobában kell ülnöm hetekig nehogy túlterheljem magam…


Nem szórt rá senki csillámport



Lishcelle Cannon
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Lishcelle Cannon
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
2
Akinek az arcát viselem :
Débora Nascimento
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
I brought you back to life 6eef746bb1d84e2c534fe4a21df27c9d7420259e
A tükör mögött :
Lyndriana

I brought you back to life Empty
TémanyitásI brought you back to life Empty2023-09-14, 01:38



Lishcelle & Diego



Diego hajnali négy óta ébren volt, ugyanis ez idő tájt történt az eset, hogy a környéken lévő kutyák teljesen megvadultak és ugatássukkal az egész szomszédságot felverték. A férfi bosszúsan feküdt az ágyában igyekezvén elhessegetni a gondolatait a reggeli első pácienséről. Még mindig haragudott magára, amiért megmentette a nőt, pedig pontosan tudta, hogy megszegte a szabályokat. Azokat a szabályokat, amelyek a rendet hivatott megtartani, most mégis a saját felelőtlen döntésével okozott káoszt.
A hasára fordult, a párnát a fejére szorította abban a reményben, hogy ha a saját belső hangjától nem is szabadulhat, de legalább az ugatást ki tudta zárni vele. Órákig feküdt éberen, míg meg nem unta az idő lassú múlását. Kikászálódott az ágyból, és mielőtt bármibe is belefogott volna, elindította a kávéfőzőt.
Mostanában az átlagosnál is többször volt mogorva és kedvetlen – noha ebből a páciensei nem érzékeltek semmit, hiszen velük mindig kedves és tisztelettudó volt -, de a környezetét nem kímélte csípős megjegyzéseitől.
A harmadik csésze kávé mellé megérkezett a reggeli újság is. Csupán gyorsan átfutotta a híreket, megállapította a cimborája nem hagyta ott a fogát egyetlen égő házban sem, majd készülődni kezdett. A rendelőjébe jóval korábban érkezett a tervezettnél, és jobb híján takarításba és az eszközei újrarendszerezésébe fogott.
Órákig képes volt elszöszmötölni ilyen monoton tevékenységekkel, teljesen kikapcsolta őt, és addig sem kellett gondolkoznia azon, hogy miként fog reagálni a nő érkezésére. Időről-időre ugyanis feltámadott benne a gyilkos ösztön, hogy visszaállítsa az egyensúlyt, azonban ma túlságosan mogorva volt még a vérontáshoz is. Arról nem beszélve, hogy nem akarta vérrel borítani a rendelőjét, így csendben előkészítette a vizsgálathoz szükséges eszközöket, magára öltötte az orvosi köpenyét, és várt.
- Jó reggelt, Miss Cannon! – üdvözölte a nőt, amikor belépett az előtérbe. A hangja kellemesen, lágyan hangozott, szinte semmilyen jel nem utalt arra, hogy minden erejével próbálta megfékezni a benne őrjöngő farkast.
- Kérem, fáradjon beljebb! Közben pedig mesélje el, hogyan érzi magát – lépett el az ajtóból és karjának intő mozdulatával invitálta beljebb a páciensét.
Nem akart azonnal vizsgálatba fogni, először csupán az asztalához sétált és helyet foglalt a jegyzetei mellett. Elsőkörben meg akart győződni arról, hogy Miss Cannont lelkileg nem viselte meg túlságosan a műtét, utána pedig rátérhettek a fizikai terhelésre is.


359 ❖ youtube ❖ note:  I brought you back to life 2067867876  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Diego Muertas
Gazember
Gazember
Diego Muertas
Mesehõs :
I brought you back to life 978c125728dc7450db2ab75408ce4ee22565e655
Puss in Boots
Halál
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
The Big Bad Wolf
✦ ✦ ✦ :
I brought you back to life Puss-in-boots-the-last-wish-wolf-of-death
Akinek az arcát viselem :
Tom Hardy
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
I brought you back to life 8a29add45b19896df7d8e2e0dda3d100df7ac349
A tükör mögött :
Lazarus

I brought you back to life Empty
TémanyitásI brought you back to life Empty2023-09-14, 01:36

I brought you back to life
Lishcelle && Diego

Nem szórt rá senki csillámport



Diego Muertas
Gazember
Gazember
Diego Muertas
Mesehõs :
I brought you back to life 978c125728dc7450db2ab75408ce4ee22565e655
Puss in Boots
Halál
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
The Big Bad Wolf
✦ ✦ ✦ :
I brought you back to life Puss-in-boots-the-last-wish-wolf-of-death
Akinek az arcát viselem :
Tom Hardy
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
I brought you back to life 8a29add45b19896df7d8e2e0dda3d100df7ac349
A tükör mögött :
Lazarus

I brought you back to life Empty
TémanyitásI brought you back to life Empty

Ajánlott tartalom

I brought you back to life Empty
 

I brought you back to life

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal