Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Phobos Athanasiou
Tegnap 23:01-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 22:44-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 21:57-kor


Emily Margaret Raleigh
2024-04-29, 15:08


Baba Mirai
2024-04-28, 17:15


Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 100%



Megosztás
 
Finding Audrey
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásFinding Audrey Empty2024-04-16, 01:02



Milo & Audrey



Képes lennék a végtelenségig táplálni a haragomat – ezt leginkább Keller és Mole tapasztalja -, sőt ha rajtam múlna még az üvegfal túloldaláról is átkoznám azt az idiótát, de a figyelmem elterelődik, így a haragom is szertefoszlik. Különben is, a józanész azt diktálná, hogy ne kekeckedjek a főnökömmel, akin a megélhetésem múlik, de… Keller más. Olyan szinten más, hogy tudom róla, hogy egy elmebeteg mazochista seggfej és titkon élvezi, hogy lépten-nyomon belém köthet, de csak azért, mert még nem tapasztalta, hogy milyen erős valójában az öklöm. Utána talán végre befogná a száját, csak hát én is hülye vagyok, és bármennyire hergel, ténylegesen nem akarok ártani neki. Ilyenkor inkább a fejéhez vágom, hogy köcsög és otthagyom, mielőtt megverném.
Mondjuk, a fal túloldalán lévő mitugrásznak is szeretnék bemosni, amiért a látóteremben bolhaként pattog, de ez az érzés csak addig dúl bennem, amíg a girnyó hülye gyerekben Milora nem ismerek. Ugyan, a szendvicsem még mindig leköt, ahogy a falhoz haladok, de ott állva már félreteszem a kajámat, hogy valamelyest tudjak kommunikálni vele. Talán nem a legkényelmesebb az overálom zsebébe nyomkodni a zacskókat, de nincs túl sok választásom, ha két kézzel szeretném használni a mobilomat.
Szkeptikus fejjel nézem, ahogy zsebeit kezdi tapogatni, hiszen még mindig a korábbi a negatív történések befolyása alatt állok, de minél tovább ügyetlenkedik, annál inkább ellágyul az arcom és válok szórakozottá. Tipikus Milo. Gondolom magamban, ahogy folytatja a keresgélést, hiszen csak ő képes ennyire szeretnivalóan nyomi lenni.
A fal mellé állva figyelem, ahogy kiborítja a táskáját és a különféle papírok, térképek láttán már kétségem sincs afelől, hogy nem csupán egy délibáb, hanem tényleg ő áll előttem. Bár, ha sokáig folytatja a szerencsétlenkedését, akkor elgondolkozok rajta, hogy addig befejezzem-e az ebédemet, de nem teszem. Türelemre intem magam, miközben ő fogja a gyűrött papírjait, kerít egy ceruzát és firkálni kezd. Látszik, hogy az agytrösztnek nem szóltak arról, hogy a huszonegyedik században már nem menő ilyen cuccokat használni.
- Ó, tudod, minden szuper! Emlékszel, amikor Vinny azt mondta, hogy el tudna viselni egy kis jó időt és hogy mennyire bánta, hogy kihagyta a homokprérikkel való találkozást? Nos, megkapta, amit akart: lesülhet és minden tele van homokkal – nyomkodom sebtében a telefonom képernyőjén lévő gombokat, utalva arra, hogy ideát pusztulat meleg van, aminek a kedvenc robbantási szakértőnk biztosan örül, ugyanis még csak nem is kell elhozni a poklot, alap az van. Miután megírom a válaszomat, a telefont a falnak fordítom, hogy tudjon olvasni.
Épp az előző üzenetemet törlöm vissza, amikor elolvasom a Sütire tett megjegyzést, és akaratlanul rövid nevetés tör ki belőlem.
- Ja, persze. Szerintem, ha egyszer visszajutunk a világunkba, akkor is bizonygatni fogja, hogy az a zsír még mindig ehető. Ki tudja azóta hány év telt el. – Ahogy formálom a szavakat kaján vigyorra húzódnak az ajkaim, hiszen Sütiből tényleg kinézem, hogy akkor is kikaparná a zsírosbödönéből az utolsó darabokat is, csakhogy felhizlaljon minket. Eleget dolgoztam már mellette, hogy a gyomrom egy életre meggyűlölje az ilyen kajákat. Mr Whitmore azért választhatott volna jobb szakácsot is az öregnél, de azért a humorát csíptem.
- Igen, emlékszem mindenre. – Igyekszem neki minél gyorsabb válaszokat adni, de kicsit nehéz tartani a lépést úgy, hogy egyszerre olvasok és írok. Sokkal jobb lenne, ha a fal nem áll közénk, vagy legalább hallhatnám a hangját, de azt hiszem, ennyinek is örülni kell manapság.
- Vinny és Mole is itt vannak. A többieket nem tudom – vonom meg a vállamat, amikor ismét megmutatom neki a mondanivalómat, hiszen tényleg nem tudom Édes merre lehet. Arra, hogy Kidával dolgoznak a fal megfejtésén elkeseredetten felsóhajtok, és az ujjammal megkocogtatom a falat. – Hát, nem is tudom, Milo. Jó lenne, de mi fixen nem tudunk átjutni. Még akkor se, ha Vinny az összes puskaporát idehordaná.
Szeretnék pozitív lenni, de az eddigi tapasztalataim alapján a falak áthatolhatatlanok, olyannyira, hogy még egymás hangját sem hallhatjuk, nemhogy érintkezzünk a másikkal. Nem szeretek érzelgősnek mutatkozni, de ahogy figyelem a buzgólkodását, akaratlanul is elmosolyodok.
- Jó újra látni, Milo. Hiányoztál.És ne szokd meg, hogy mindig ilyen érzelgős leszek. Bár ezt inkább csak magamban jegyzem meg, hiszen nagyon sokat köszönhetek neki, és egy igazi jóbaráta leltem a személyében. Most már azt is tudom, hogy az elmúlt évek során mi hiányzott az életemből.
- És nálatok milyen az élet? – érdeklődök, hiszen a papírjait elnézve nem tudom elképzelni őt nem Milosan. Biztos vagyok benne, hogy megint valami hülye múzeumnak, régiségkereskedésnek dolgozik, vagy valahol elragadtatva magát történelmet tanít gyerekeknek, miközben a szemei előtt ott lebeg Atlantisz képe. Valahogy nem tudnám őt elképzelni egy bankban, vagy bármilyen más uncsi helyen, mert bármennyire is kocka volt, attól még nem szereti az unalmas dolgokat.


764 szó ❖ youtube ❖ note:  Finding Audrey 2067867876  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Beatrix Ferrera
Lázadó
Lázadó
Beatrix Ferrera
Mesehõs :
Finding Audrey Tumblr_moelwzY8Tb1rdb6vgo4_250
Atlantisz
Audrey
Ennyi ember hisz bennem :
4
✦ ✦ ✦ :
Finding Audrey 1*7sShrlyMn6GEK0N_XDXung
Akinek az arcát viselem :
Lindsey Morgan
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Finding Audrey 7c233c4893e075248101908e0ddf28104113e7fb
A tükör mögött :
Lazarus

Finding Audrey Empty
TémanyitásFinding Audrey Empty2024-02-23, 20:11


Axel & Beatrix

403 words ♛ atlantis ♛ how long has it been really?

Az általam kreált térkép rengeteg hiányos területtel rendelkezett, beleértve a déli oldalt is, melyet még csak felületesen érintettem csak. Mindenesetre rengeteg részlet hiányzott a térképemről, így Audrey hollétét sem tudtam volna elsőként megtalálni, ami valóban zavaró tényezővé kezdett válni a számomra. Nekem kellett volna rálelnem elsőként, de…azt hiszem Deliahnál jobb másik személyt nem is kívánhattam volna. Így némileg el tudom űzni fejemből az irigy gondolatok trappoló ménesét -ami nem mellesleg nem kis fejfájást is okoz-, majd minden figyelmemet a fal túloldalán lévő építészmérnökre összpontosítom, hogy a csápolások és kisebb-nagyobb ugrások mellett ő is észrevegyen.
Egy-két falat között látom a felismerést arcán, majd amikor türelemre int, lelkesedésemet visszafogva állapodok meg egy helyben, majd én is megpróbálom előkotorni a mobilomat, hogy válaszolhassak az általa írtakra. A farzsebem tapogatásával kezdve minden centimétert bejárok nadrágomon, de a telefon hiánya egyre nagyobb pánikot ébreszt bennem, így a végén már a táskám belsejét fordítom ki annak reményében hogy a készülék valahol a mélyén lehet. Ám a rengeteg papírköteg, térkép, körző, szemüveg és egyéb felismerhetetlen kacat mellett sem lelek rá a telefonra. Aztán mint akinek villanykörte gyúlt a feje felett, most én mutatom fel mutatóujjamat neki, remélve, hogy ő is hasonló türelemmel fog illetni, mint én őt. Valamiért az emlékeim azt súgják vele kapcsolatban, hogy ő a saját szabályai szerint játszik, így nem akarnám ellőni nála az egyetlen lehetőségemet. Bár ha egy kicsit is sikerül felismernie, akkor kétlem, hogy csak úgy faképnél hagyna.
Leguggolok hát a papírkupac mellé, melyek üres oldalait összeszedem, majd egy elkallódott ceruzát is felmarkolok a fűből, hogy ódivatú üzenetet írhassak vissza neki.
“Igen, ő. Nem szólt, hogy jövök, de nem már nem tudtam várni. Milyen a túloldal?” Firkantom fel a magam kusza kézírásával, melyet a hirtelen nagy hév sem támogat túl jól, tekintve, hogy a betűim itt-ott kiolvashatatlanok.
“Tudod, a főztje nem volt rossz a második tál után.” Mosolyogva firkantom fel aztán a következő mondandómat, majd fordítom felé a papírlapot, melyet a nagy lendület közepette majdnem kitép a szél a kezeimből is. “Mindenre emlékszel már? Atlantisz, Rourke? De ne aggódj, megtalálom a módját, hogy átjussunk hozzád vagy te hozzánk. Kidaval már dolgozunk a fal megfejtésén, egy ismerősömmel pedig próbálunk rájönni mi alapján dől el, hogy ki tudja átlépni a falat és ki nem. Volt már erre példa Audrey. Ha nekik lehetséges, akkor nekünk is van rá lehetőségünk!” Ragadtatom el magam egy egészen kicsit, mialatt az elmúlt napok és hetek eseményeiből származó info halmazt próbálom egy lapra sűríteni.




You know you’re in love
when you can’t fall asleep because reality
is finally better than your dreams.
Nem szórt rá senki csillámport


Beatrix Ferrera csillámport hintett rá


Axel Winchester
Lázadó
Lázadó
Axel Winchester
Mesehõs :
Finding Audrey 253ef5ff58b1468961fec47471f2b326d70e12c0
Atlantisz - Az elveszett birodalom
Milo
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
24
Titulus :
The Optimist Historian
A másik felem :
Finding Audrey CWLK
Hey Pretty girl
Finding Audrey Ce3f077cb1a491807830ab857693761fae9c0423
✦ ✦ ✦ :
Finding Audrey Tumblr_ng5903dCCn1skl362o2_400
Together we must learn how to compose difference, not with arms, but with intellect and decent purpose
Finding Audrey 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f57325370696e6158555a554e67773d3d2d3935383639333233312e313633383638383239666364643039333236323130303537333732302e676966

Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Brenton Thwaites
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
A tükör mögött :
Lyndriana

Finding Audrey Empty
TémanyitásFinding Audrey Empty2024-02-12, 14:06



Milo & Audrey



Keller az agyamra megy. A legrosszabb az egészben, hogy ezzel ő is tisztában van, mert ismer annyira, hogy tudja, mikor és hová kell szúrnia ahhoz, hogy felidegesítsen. Kezdem azt hinni, hogy azért alkalmaz, mert a véremet akarja szívni, vagy az őrületbe akar kergetni. Így hát a „hová mész?” kérdésére csak összefogom hát az ő ebédes zacskóját az enyémmel.
- Kiveszem a szünetemet! – ordítok vissza az irányába, ahogy a zacskókat lengetve elviharzok a srácok között. Néha megfordul a fejemben, hogy itt hagyom az egészet, de kell a pénz. Azt viszont nem nyelem le, hogy szekáljanak. Az én reszortom mások csesztetése, ő nem teheti ezt meg velem. Minden egyes megtett lépéssel csillapodni kezd a haragom, így a falhoz érve már csak azon tűnödök, hogy beleköpjek a kajájába, vagy szimplán megegyem helyette.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy félhangosan különböző hasonlatokat és átkokat szórok Kellerre, remélve, hogy egyszer az egyik célba talál majd. Ha nem is sikerül megátkoznom, de abban biztos vagyok, ezzel a módszerrel könnyebben lecsillapodok.
Előtúrom a saját zacskómból azt a szendvicset, amit reggel csomagoltam, csak remélni merem, hogy Vinny nem megint a konyhapulton keverte a puskaport. Félve harapok bele a szendvicsembe, és továbbra is a fal felé haladva sétálok. Ízre nem tűnik úgy, mintha halálos lenne, így egyre bátrabban harapom a következő falatokat. Csak később veszem észre a fal túloldalán lévő integető hülye gyereket. Először nem értem mit akar, hiszen messze van, csak a sziluettje alapján tudom, hogy pasi, de valamiért ismerős nekem a girnyó alakja. Bezzeg, ha Süti itt lenne, akkor megtömné zsírral!
A hideg is kiráz a gondolattól, hogy valaha újra Süti főztjén kelljen élnem, de azért hiányzott az öreg. Imádtam, amikor kiakadt. Szórakozottan próbálom felidézni mit szokott mondani a legfontosabb tápanyagokról, miközben a továbbra is az ebédemet fogyasztva közelítek a fal felé.
Az alak arca egyre ismerősebben tolakodik az emlékeim közé. Vajon neki is elvettem a kajáját gyerekként? Rezignált arccal – ami Keller szerint resting bitch faceként híresült el -, fékezek le a fal előtt. Egy darabig bámulom a kétségbeesett kapálódzását, mire hirtelen minden világossá válik.
Láthatja az arcomon a felismerést, majd feltartott mutatóujjal jelzem neki, hogy várjon már, ki ne döntse örömében azt a rohadt falat, mert az exem még ezt is rám fogná és levonná a béremből.
Visszadobom a félig megrágott szendvicsemet a zacskóba, az ujjaimat beletörlöm az overálomba, aztán fél kézzel előtúrom a telefonomat, mert a korábbi tapasztalataim alapján írhatnék a porba is még, ugyanis a kommunikációs módszerek eléggé korlátozottak.
- Milo? Kida mondta, hogy itt vagyok? – nyomkodok fél kézzel a gombokat, majd a telefont a képernyővel Milo irányába a falhoz nyomom.
- Igazán beszélhetnél Sütivel is. Rémesen nézel ki – húzom vissza a kezemet, hogy hozzá tegyem: még mindig cingár volt. Szeretném neki a falon keresztül átdobni Keller ebédjét, de sajnos tudom, hogy a zacskó visszapattanna a falról.


463 szó ❖ youtube ❖ note:  Finding Audrey 2067867876  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport


Nestia Suralu and Axel Winchester csillámport hintett rá


Beatrix Ferrera
Lázadó
Lázadó
Beatrix Ferrera
Mesehõs :
Finding Audrey Tumblr_moelwzY8Tb1rdb6vgo4_250
Atlantisz
Audrey
Ennyi ember hisz bennem :
4
✦ ✦ ✦ :
Finding Audrey 1*7sShrlyMn6GEK0N_XDXung
Akinek az arcát viselem :
Lindsey Morgan
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Finding Audrey 7c233c4893e075248101908e0ddf28104113e7fb
A tükör mögött :
Lazarus

Finding Audrey Empty
TémanyitásFinding Audrey Empty2024-02-09, 20:08


Axel & Beatrix

281 words ♛ atlantis ♛ how long has it been really?

Kida szólt arról, hogy a fal déli területének túloldalán felismerte Audreyt! A mi Audreynkat! Az ismerős mesefigura arca most már nem csak álmokban és az emlékekben volt jelen, hanem valóban itt is volt. Kézzel fogható távolságban! Egyedül szelem át Stormreach berkeit, miközben válltáskám szíjába kapaszkodva rohanok az avaron keresztül, át a bokrokon, csak hogy elérjem a déli rész határát. Kidának említőlegesen jeleztem, hogy útra fogok kelni késő délután, csak hogy még sikeresen elkaphassam az építészeten dolgozó fiatal lányt. A szívem majd kiugrott a helyéről, s ez nem csak a bennem pumpáló adrenalin eredménye volt, vagy épp a futástól való kifulladástól. Repestem az örömtől, miszerint megtaláltuk a csapatunk egyik oszlopos tagját! Minden olyan reménytelennek és kilátástalannak tűnt a fal fogságából, de Kida megtalálta Őt! Így semmi sem lehetetlen!
Meg-megbotladozok az utamon, s valamilyen csoda folytán nem bukok orra egyszer sem, bár ezalatt a pár perc alatt annyi szent, hogy párszor már közelebbről szagoltam meg a harmatcseppes pázsit tetejét.
Csupán idő kérdése volt, hogy mi fog hamarabb megállítani. Egy kellemes becsapódás az üvegfalba, netalán egy föld alól kikandikáló gyökér vagy egyszerűen Audrey ismerős sziluettje a távolban. Szerencsére ez utóbbi volt jelen, amikor én lassítva lépteimen pillantottam meg a szerelőlányt. Pontosan úgy nézett ki, mint ahogy emlékeztem rá. Kreol bőr, szénakazal haj, kantáros nadrág és apró termet. Letagadhatatlan volt tehát, hogy ő Audrey. Ám a falat ismerve tudtam jól, hogy az én csápolásom és nevének kiáltozása aligha fog célba találni. Mégis megpróbáltam. Kibújtam a válltáskám pántjából, majd a falhoz lépve eszeveszett módon kezdtem el dörömbölni. Ha kellett ide-oda cikáztam a fűben, csak hogy felkelthessem a túloldalon lévő lány figyelmét. Bizonyára tudta, hogy érkezni fogok, legalábbis reményeim szerint Kida megemlített rólam is pár jó szót.




You know you’re in love
when you can’t fall asleep because reality
is finally better than your dreams.
Nem szórt rá senki csillámport


Nestia Suralu and Ila Nakai csillámport hintett rá


Axel Winchester
Lázadó
Lázadó
Axel Winchester
Mesehõs :
Finding Audrey 253ef5ff58b1468961fec47471f2b326d70e12c0
Atlantisz - Az elveszett birodalom
Milo
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
24
Titulus :
The Optimist Historian
A másik felem :
Finding Audrey CWLK
Hey Pretty girl
Finding Audrey Ce3f077cb1a491807830ab857693761fae9c0423
✦ ✦ ✦ :
Finding Audrey Tumblr_ng5903dCCn1skl362o2_400
Together we must learn how to compose difference, not with arms, but with intellect and decent purpose
Finding Audrey 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f57325370696e6158555a554e67773d3d2d3935383639333233312e313633383638383239666364643039333236323130303537333732302e676966

Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Brenton Thwaites
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
A tükör mögött :
Lyndriana

Finding Audrey Empty
TémanyitásFinding Audrey Empty2024-02-09, 19:49

Finding Audrey
Milo && Audrey



You know you’re in love
when you can’t fall asleep because reality
is finally better than your dreams.
Nem szórt rá senki csillámport


Nestia Suralu csillámport hintett rá


Axel Winchester
Lázadó
Lázadó
Axel Winchester
Mesehõs :
Finding Audrey 253ef5ff58b1468961fec47471f2b326d70e12c0
Atlantisz - Az elveszett birodalom
Milo
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
24
Titulus :
The Optimist Historian
A másik felem :
Finding Audrey CWLK
Hey Pretty girl
Finding Audrey Ce3f077cb1a491807830ab857693761fae9c0423
✦ ✦ ✦ :
Finding Audrey Tumblr_ng5903dCCn1skl362o2_400
Together we must learn how to compose difference, not with arms, but with intellect and decent purpose
Finding Audrey 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f57325370696e6158555a554e67773d3d2d3935383639333233312e313633383638383239666364643039333236323130303537333732302e676966

Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Brenton Thwaites
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
A tükör mögött :
Lyndriana

Finding Audrey Empty
TémanyitásFinding Audrey Empty

Ajánlott tartalom

Finding Audrey Empty
 

Finding Audrey

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Audrey