Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 15 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
Tegnap 18:52-kor


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásMuffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty2021-09-04, 02:28

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin JPbm1tY
Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty
TémanyitásMuffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty2021-07-19, 01:25



To: Toby Fletcher


salty muffin Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin 1115489239zene ♡ 385 szó


- Ó, ennyire rossz? - kérdeztem elképedve. Tény, hogy nem ez volt a világ legjobb munkája és sokszor nekem is sok volt, de nem gondoltam, hogy a kérdésemre ennyire komoly válasz érkezik. - Azért remélem a felmondás már nem opció. Hiányoznál... mindenkinek. - tettem hozzá két másodperces csúszással. Nem igazán örültem, hogy ilyesmit fontolgat, na nem mintha én nyugdíjas koromig tanárként akartam dolgozni, de azért sok év kellett ahhoz, hogy félre tudjak tenni elég pénzt a festőstúdióra. Azért az álmomról nem akartam letenni semmi esetre sem.
Néhány pillanatig azért még elgondolkozva meredtem rá, megijesztett a szavaival, mert valahogy meg voltam győződve róla, ha felmond, többet nem találkozok vele, legfeljebb a boltban botlunk egymásba, ahol pár átlagos szónál többet nem váltunk, és akkor még távolabb érzem majd magamtól. Persze a józanabbik énem tudta, hogy jobban járnék úgy, talán el tudnám felejteni, ha nincs mindig szem előtt, de nem akartam elfelejteni. Ördögi kör volt ez.
- A tesitanárok között tuti te vagy a legjobb. - tettem még hozzá az előző témához, és könnyedén vállat vontam. Nem akartam túlzásba vinni a hízelgést, de azt se akartam, hogy Toby rosszul érezze magát néhány baromtól, akik felsőbbrendűnek hiszik magukat.
- Komolyan? - A döbbenetemet nem tudtam leplezni, ahogy a vigyort sem, ami kiült az arcomra. Együtt főzni vele... nem egyszer ábrándoztam erről a konyhában, miközben összeütöttem valamit, vagy egy új recepten dolgoztam. - Nagyon szívesen főznék veled! Csak szólj, amikor kedved van, és megtanítalak valami finomságra. Nem olyan bonyolult ám a főzés. - Az ajkamba harapva igyekeztem abbahagyni a mosolygást, de tényleg nehezemre esett. Lehet, hogy valamit félreértettem, és mégse úgy tekint Dariára? Nehéz lett volna megmondani, de a remény újra felütötte a fejét.
- Ugye tudod, hogy a gyümölcshöz semmi közöm? - hunyorítottam, de haragudni nem tudtam rá, mert tényleg csak a gyümölcs volt ehető a sütiből. Legalább talált benne kedvére valót, ez is valami.
Először arra gondoltam, csak le akar rázni, azért említi a hazamenetelt, de a kérdése újfent meglep. Néhány perc leforgása alatt többször döbbentem meg, mint az elmúlt héten összesen. Mindig is jóban voltunk Toby-val, jó barátomnak tartottam és valószínűleg ő is engem, de azért az iskolán kívül nem töltöttünk együtt rengeteg időt. Nem annyit, amennyit szerettem volna.
- Azt imádnám. Vagyis... örülnék neki, köszönöm. - köszörültem meg a torkom. - Menjünk az épületen keresztül, még be kell mennem a táskámért, utána indulhatunk. - mosolyogtam rá, és el is indultam az említett irányba.

Vendég
Vendég
Anonymous

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty
TémanyitásMuffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty2021-07-06, 19:53

Nem szeretem az orvosokat. Van bennük valami ijesztő, ami mellett nem tudok egykönnyen elmenni. Hozzájuk meg még az éves szűrésre is alig. Pedig tudom, hogy hasznos, amit csinálnak, mégsem túl bizalomgerjesztő az a sok műszer, amit jó esetben tudnak használni. Illetve... reméljük, hogy ez jó esetnek nevezhető. Nem kellemes, ha Dr. Kedves Jancsiból hirtelenjében Hasfelmetsző Jack lesz. Örülök tehát, hogy Rae-nek szinte köze sincs az orvostudományhoz. Mondjuk az alapvető elsősegélyt minden tanárnak tudnia kell, tesitanárként nekem kicsit jobban is, mint a többieknek, de ennél többet szerencsére nem szükséges a tanulmányok során elsajátítani. Nem is lenne akkor ennyi tanár.
- Mindig felteszem magamnak ezt a kérdést, amikor a maihoz hasonló szituációba kerülök. Nem szeretem ezt a fajta stresszt, meg a főnökök ugráltatását és megmondogatását sem. Sokszor voltam hajszálnyira a felmondástól... Van erre a kérdésre egyáltalán jó válasz? - szinte sóhajtok a gondolatra, de talán sokkal egyszerűbb lenne személyi edzőként működni, vagy egy sportegyesületnél besegíteni a háttérmunkában. Kitanultam már egy szakmát, az elég jó alap ahhoz, hogy továbbfejlesszem egy hasonló, mégis teljesen más mentalitású irányba. Szívesen dolgoznék olyan tehetséges fiatalokkal vagy idősebbekkel is akár, akiknek legalább annyira élete a mozgás, mint nekem. Akik ezerrel pörögnek, odakoncentrálnak a feladatukra, amikor kell, mégsem szívja ez le őket. De majd meglátjuk, mit hoz a jövő.
Vállat vonok. Nem mindig érdekel, hogy mit gondolnak rólam mások azért, mert testnevelés szakon végeztem. Mindenben megvan a sajátos nehézség, és ezt kár lenne tagadni, de az is igaz, hogy minden szentnek maga felé nyúl a keze - meglepő az olvasottságom tesitanár létemre, nem? Mindenesetre vannak napok, amikor érzékenyen érint a téma, és olyankor tényleg rosszul tud esni, ha valakin csak látom azt a kis megvetést irányomba, ha nem is mondják ki.
- Engedd meg, hogy az irigyed legyek. Borzalmas, hogy nekem mennyire nincs motivációm az ilyesmihez. Főzni meg sütni is csak annyira tudok, amennyire az életbenmaradáshoz szükséges. De ha gondolod, egyszer főzhetnénk valamit közösen. Talán rám tud ragadni valami a konyhai dolgokból, és eszünk utána egy jót. - mosolyogva eszegetem az áfonyaszemeket. - Elvégre ennél finomabb gyümölcsöt régen ettem. - nem is tudom, hogy mikor volt a kezemben utoljára áfonya. A málna még olyan, amit gyakran veszek, ha van rá lehetőségem, de az áfonya valamiért kimaradt. Pedig nagyon finom. Gyümölcslevesben meg sok más gyümölccsel együtt... Ah, összeszaladt a nyál a számban.
- Haza kéne indulnunk, nem gondolod? - körülnéztem, majd az iskola kapuja felé sandítottam, amire innen nem túl jó szögből, de mégis van egy kevéske rálátás. Szinte már csak szállingóznak kifelé az emberek, pedig ha nap végéről van szó, akkor azt inkább lehetne hazafutásnak nevezni, mint az iskola békés hátrahagyásának. - Hazakísérletlek?

@Raelin Delaney
434 szó
Nem szórt rá senki csillámport



Toby Fletcher
Lázadó
Lázadó
Toby Fletcher
Mesehõs :
Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Tumblr_pz2mvx9Gtt1ucsrqio8_400
Pán Péter
Péter
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
hősszerelmes
Zenedoboz :

Akinek az arcát viselem :
Jacob Dudman
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
A tükör mögött :
betianak

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty
TémanyitásMuffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty2021-05-27, 01:46



To: Toby Fletcher


salty muffin Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin 1115489239zene ♡ 703 szó


Kicsit nehéz volt úgy ülni mellette, hogy nem érinthetem meg az arcát, nem foghatom a kezét, vagy nem túrhatok a hajába. Minden alkalommal, amikor ránéztem, boldog voltam és fájdalmat éreztem egyszerre. Sokszor még a szomorúság is felülkerekedett rajtam, s voltak napok, amikor látni sem akartam. Amíg nem érkezett meg Daria, még reményt is láttam arra, hogy lesz köztünk valami, bár őszintén hittem abban, hogy felnőtt fejjel már nem keveredek ilyen tini drámákba. És mégis, azon kaptam magam, hogy féltékenységből undok vagyok valakivel, akivel talán jóban lehetnék. Nem éreztem jól magam tőle, ám valamiért úgy éreztem, ezt már nem is hozhatom helyre. Végül is, talán mindkettőnknek az a legjobb, ha elfogadjuk, hogy nem lehetünk mindenkivel jóban. Toby-t viszont emiatt sajnáltam, sőt, az iskolában nagyjából mindenkit, aki belekeveredett ebbe az egészbe.
- Köszönöm... azt hiszem. - nevettem, orvosnak én se tudtam volna elképzelni magamat. Főleg nem sebésznek, amire Toby utalt. Néha a gyomrom is ugrott egyet, az állkapcsom pedig megfeszült, talán így próbáltam elfojtani a hányingert, amikor véletlenül műtős műsorra kapcsoltam a tévében. Egyáltalán nem volt nekem való szakma, ha még nézni sem voltam képes. Az én kezeim inkább festésre voltak jók, mint műtésre.
- Ennek örülök. Bevallom, kicsit féltem, hogy túl keményen bántál vele. Csak mert... tudom, hogy néha nyafogásnak tűnik, amit a gyerekek csinálnak, de sokszor komoly lelki okai van a viselkedésüknek. Amit... hát igen, elég nehéz kiszúrni vagy nyomon követni. - fintorogtam. Nekem se mindig esik le azonnal, hogy baj van egy-egy lurkóval, pedig nagyon oda kell figyelni rájuk. Érzékenyek, már kiskamaszok, nem egyszerű nekik semmi, főleg akkor nem, ha a tanárok még nem is foglalkoznak velük, vagy gonoszak velük. Ez sem rám, sem Toby-ra nem jellemző, és az iskolában talán senkire, de sose lehet tudni.
- Mondd csak, Toby, miért is vagyunk mi tanárok? - hunyorítottam rá, majd óvatosan meglegyintettem a vállát és közben rávigyorogtam. Néha tényleg elgondolkodtam rajta, Toby magyarázata közben pedig megint ez ugrott be. Nem egyszerű feladat, sok mindenre kell odafigyelni, a gyerekekre, a tananyagra... maga a papírmunka, a dolgozatok javítása, vagy esetemben rajzok átnézése még nem is bonyolult. Csak hát aki nem érzi ezt hivatásának, annak sosem egyszerű. Olykor úgy éreztem, a galéria vagy festőstúdió egyre távolabb úszott tőlem, mint egy elérhetetlen álom, de nekem ki kellett tartanom, hátha mégis megvalósul. Úgy kellett lennie.
- Azért, mert te tesit tanítasz, nem leszel kevesebb, mint mások. Én meg csak egy rajztanár vagyok, na és? - vontam vállat. Nem értettem soha, bizonyos tanárok miért néznek furcsán másra, vagy miért nézik le őket. A testnevelés is fontos, és ahhoz is sok tananyagot kell bemagolni, nem csak a mozgás része van. Ugyanígy van a rajz is, mint tantárgy. Tanárként egész más dolgokat kell elsajátítani, mint az egyesek gondolnák, nem elég, ha jól rajzolsz.
Kikészített teljesen, hogy elrontottam a süteményt, mintha nem lenne az embernek elég baja! Dühös voltam magamra, csalódottságot is éreztem, és ezek együtt egy ketyegő bombává változtattak. Félő volt, hogy vagy könnyek vagy füst, vagy valamilyen formában, de kitörnek belőlem az érzelmek. Bár az is épp elég volt, hogy az arcom vörösben, de minimum rózsaszínben úszott.
- De hát nézd meg, még a galamboknak sem kell! - intettem az elhajított darab irányába, amit jól megnézett magának az említett madár, még bele is csípett, majd inkább elreppent. - Csapnivaló cukrász vagyok. - konyult le a szám, és inkább el is fordultam a férfitől, valahogy nem akartam, hogy még ő is bámuljon rám azokkal a szép barna szemeivel. Azért csak rápislogtam oldalról, és láttam, ahogy elcseni az áfonyát, az arckifejezésétől pedig belém szorult a levegő, emiatt pedig a szívem kihagyott egy ütemet. Atya világ... mély levegő, Rae!
Nem tudtam, szándékosan csinálta-e vagy csak simán beszélgetni próbált, de hálás voltam érte, hogy kérdezett, így a válaszra kellett összpontosítanom, nem a muffinra, ami még egy galambnak sem kell.
- Nekem a sütés is kikapcsolódás. Imádok kísérletezni, vagy jól bevált recepteket tökéletesíteni. Épp olyan hobbi számomra, mint a rajzolás vagy a varrás, bár utóbbihoz nem árt egy kis türelem és több odafigyelés, ha az ember nem akarja hozzávarrni az ujját a ruhához. És nem, ilyesmi még sosem történt velem. - néztem rá ártatlanul, de egy mosoly csak az arcomra költözött. Azért, mert valaki kreatív, még nem csinál mindent elsőre jól, és ugyanúgy ejt hibákat.

Vendég
Vendég
Anonymous

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty
TémanyitásMuffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty2021-05-16, 00:36

Néha egyszerűen nem is kívánhatom, hogy Rae helyett mással töltsem az iskola mellett megmaradó idő nagy részét. Közös pont, hogy együtt érkeztünk az iskolába, és ez úgy tűnik, feltűnően nagy hatással volt mindkettőnkre. Meg ő alapból sem a legátlagosabb tanár az iskolában. Vannak olyanok, akiknek a besavanyodott képétől szinte felfordul a gyomrom, és legszívesebben egy szót sem váltanék velük, ellenben néha muszáj. Na, az ilyeneket kerülöm, és csak akkor beszélek velük, ha felsőbb utasítást kapok erre. Nincs velük bajom, de halál unalmasak. Ellenben Rae akkor is beszél, ha hülyeség, nem érdekli őt, hogy miről, de jól érzi magát, és ezt igazán tudom kedvelni benne.
- Egyetértek. Jobban áll neked a tanítás, mint mások trancsírozása. - mosolyogva végignézem a talán kissé zavart arcán, de nem igazán tudom megállapítani, hogy mit látok rajta, mert egész gyorsan másra terelődik a szó, és változik minden. Ezért utálom, hogy telik az idő. Lemaradunk mindenről, és hipp-hopp száz évesek leszünk, aztán onnantól már hadd ne mondjam, hova dughatjuk fel magunknak a csodás szabadidőnket, ami a nyugdíjasélet sunshine holiday életérzését jelentené, ha még képesek lennénk megmozdulni. Én inkább élnék most, ameddig még lehetőségem is van rá.
- Szerintem jól megoldottam a helyzetet, de ez majd csak a következő órán fog kiderülni... - nagyon remélem, hogy a lánnyal nem lesz több probléma, mert akármennyire együtt tudok érezni vele, nem biztos, hogy olyan sokáig tolerálom a feladatok hiszti miatti mulasztását. Persze, ha van valami baj, akkor szóljon nyugodtan, és megpróbáljuk megoldani, de sima hisztire nem vagyok vevő.
- Ó, ez érdekesen hangzik egyébként, ha érdekli őket, de a saját tárgyam se köt le mindenkit, szóval gondolom nálad is sokan a hazamenésre szavaznak hamarabb. Mindig vannak ilyenek, és nem hibáztathatjuk őket, mert másban jók. Csak hát nekünk kell rájuk figyelni, észrevenni, mit szeretnek és miben jók, nem pedig a minisztériumnak. - így nem is csoda, hogy milyen nehéz egy kész tanmenethez alkalmazkodni. Van, aki tesin nagyon jól fut, másoknak a bukfencezés megy jobban, egyeseknek a csapatsportok. Nem lehet egy gyerek sem tökéletes, és ha ezt elvárjuk tőlük, akkor még a kellő motivációjuk sem lesz meg ahhoz, hogy EGY területen brillírozzanak, nemhogy még arra is koncentráljanak, amiben nem olyan jók. Meg is tudom érteni őket.
- Rá se ránts, szerintem csak álmodom ezeket a véleményeket. Bár néha rossz szemmel néznek rám a fizika meg biológia tanárok. Na mindegy. - még legyintek is egyet, hogy jelezzem, mennyire lényegtelen ez az egész. Ne ezen rágódjunk, mert felesleges. Mindenkinek megvan a saját véleménye, de az nem biztos, hogy másra is tartozik.
A muffin után érdeklődve nézem, ahogy Raelyn messzire dobja a megrágott falatot, és igyekszem nem túlságosan mosolyogni a jeleneten. Nm szeretném megbántani, és ha azt hiszi, hogy rajta nevetek, azzal csak rontok a helyzeten. Szerintem anélkül is elég rosszul érezheti magát. Holott mindez teljesen felesleges, mert nem az íze a lényeg, hanem az, hogy gondolt rám, és hozott nekem is.
- Ugyan, nem fogok haragudni emiatt. Bárkivel megesik. - veszek még egy muffint, mielőtt kiveszi a kezemből a tányért, és elkezdem kitúrni belőle a gyümölcsöt, mert azt nem rontotta el a só. - Legközelebb kóstold meg, és ennyi az egész. - kedvesen, bátorítóan rámosolygok, és ahogy a szemébe nézek, kihívóan, mint egy rosszcsont kisfiú a második osztályból, megeszek egy szem áfonyát. Azért sem fogja elvenni az élményt, hogy vele lehetek, és együtt mosolyogjunk ezen a helyzeten. Nem akkora tragédia az ilyesmi, hogy akasztás járjon érte.
- Egyébként, hogy van kedved hétköznap sütni? Engem teljesen leszívnak a gyerekek, most is legszívesebben csak feküdnék a fűben, és szenvednék, ha nem lennél itt. Veled azért sokkal jobb a helyzet, könnyebb túlélni a nap végét.

@Raelin Delaney
598 szó
Nem szórt rá senki csillámport



Toby Fletcher
Lázadó
Lázadó
Toby Fletcher
Mesehõs :
Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Tumblr_pz2mvx9Gtt1ucsrqio8_400
Pán Péter
Péter
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
hősszerelmes
Zenedoboz :

Akinek az arcát viselem :
Jacob Dudman
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
A tükör mögött :
betianak

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty
TémanyitásMuffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty2021-04-08, 01:51



To: Toby Fletcher


salty muffin Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin 1115489239zene ♡ 530 szó


Ha valaki megkérdezte volna, miért is vagyok oda annyira Toby-ért, nem tudtam volna megmondani. Mármint persze, jó ember volt, kedves, helyes, a mosolyától a legtöbb nő elolvadt volna, de ettől legfeljebb csak kedveltem. Nem gondoltam, hogy ezek miatt hagy ki egy ütemet a szívverésem, vagy emiatt forgolódok álmatlanul éjszaka. A szívnek ugye nem lehet parancsolni, ugyanúgy megmagyarázni sem lehet, miért választ valakit. Egy részem azt kívánta, bár mást választott volna, míg egy másik tiltakozott még a gondolata ellen is. Szerettem a közelében lenni, nevetni a viccein, közelről nézni a mosolyát. Még akkor is, ha az ő szíve valaki egészen mást választott.
- Nem, egyáltalán nem. - feleltem nevetve. - Bár annyira nem vagyok benne biztos, hogy nem létezik szívkő. Talán hivatalosan nem, de néha az emberek fájlalják a szívüket, és... - Ekkor kapcsoltam, hogy csak bámulok rá, miközben butaságok jönnek ki a számon. A kacsintásával kicsit elvette az eszemet. - Jó, hogy nem orvosnak tanultam! - jelentem ki végül, úgy álcázva az egészet, mintha csak viccelni próbáltam volna. Talán átlátott rajtam, vagy csak betudta a szokásos fecsegésemnek. Utóbbiban reménykedtem.
- Nem is tudlak téged elképzelni, ahogy elméletet oktatsz. - sandítottam rá oldalasan, amint megjelent a fejemben a kép. Toby nem olyan típus volt, akihez illett volna az ilyesmi.
- Remélem azért kedves voltál vele. A gyerekek érzékenyek ebben a korban. - mondtam óvatosan, hiszen nem akartam megbántani. Nem volt sem durva, sem érzéketlen, de a férfiak néha kevésbé értették a kicsi lányokat, vagy úgy eleve a gyerekeket. Emiatt néha elgondolkodtam, hogy az igazgató vajon miért általános iskolát vezet, vagy miért vezet egyáltalán iskolát, nem tűnt olyannak, aki jól bánik a gyerekekkel. Volt benne valami sötét, valami megmagyarázhatatlan, kicsit talán riasztó is volt a kisugárzása. Toby ettől persze nagyon is távol állt.
- Leginkább a különféle technikákat tanítom most nekik. Festés, rajzolás, hány módja van, mik az elnevezések. Nem igazán értem, miért fárasszam a gyerekeket ilyesmivel. Nem érdekli őket, csak alkotni szeretnének, vagy hazamenni. - sóhajtottam kissé csalódottan, nagyon nem szerettem az elméleti órákat. Ez is egy olyan újítás volt, aminek semmi értelmét nem láttam. - Különben nem értem, miről beszélsz. Mégis ki mondd ilyeneket rólad?! - fordultam felé teljes testemmel, és törökülésben helyezkedtem el mellette. Nem tudtam elképzelni, miért mondana neki bárki is ilyesmit.
Figyelmesen néztem az arcát, ajkaim felfelé görbültek, miközben ő elvet egy sütit a tányérról, és beleharapott. Sütésben jó vagyok, de mégis mindig aggódom, hogy nem ízlik másoknak. Ezért szeretem előtte megkóstolni, amit ezúttal nem tettem meg a belső vívódásom miatt. Mégis kicsit meglepett azzal, amit mondott, így gyorsan én is elemeltem egy muffint, és óvatosan leharaptam egy darabot belőle. Ahogy rágni kezdtem, fokozatosan torzult el az arcom. Toby-val ellentétben én a kezembe köptem a falatot, és a tőlünk pár méterre lévő kuka felé dobtam, sikeresen mellé, de legalább nem láttunk rá.
- Atya ég, ez valami pocsék! Mitől van ilyen... sós íze?! - fakadtam ki, és amint a döbbenet átment rajtam, szégyellni kezdtem magam, égett az arcom, valószínűleg el is pirultam. - Ne haragudj, Toby, biztos felcseréltem a tartókat otthon, azt hiszem só került bele cukor helyett... - szabadkoztam elkeseredetten. A tányért inkább kivettem a kezéből, mielőtt még több borzalmas, sós muffint erőszakolna le a torkán.

Vendég
Vendég
Anonymous

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty
TémanyitásMuffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty2021-04-05, 22:44

Mindenki azt hiszi, hogy a matek meg az irodalom a legnehezebb tantárgy, igaz? Van ezekben egy olyan dolog, ami megrémíti a diákokat, megtéveszti a szülőket és lehetőséget ad az ezeket tanító tanároknak, hogy rettegésben tartsák diákok százait akár egy nagyobb iskolában. De kérdem én: miért nem az olyan tárgyaktól félnek, ahol ténylegesen fennáll a balesetek veszélye. Értem én, hogy az unalomtól könnyen kieshetsz a padból, vagy elájulsz a hú de nagyon nehéz dolgozatok miatt, de ezek közel sem olyan súlyosak, mintha például felelőtlenségből felmászik a gyerek a kötélre, ami alatt nincs szivacs, és leesik onnan a padlóra. De csak hogy kevésbé komoly és végzetes vonalnál maradjunk, csússzon le a kötélről, ne essen. Akkor is úgy végighorzsolja a kezét, hogy egy hétig nem bír írni, és legalább tíz percig vérben úszik mindkét tenyere.
Mégis a matek meg az irodalom. Komolyan, ezeket leül és megtanulja a gyerek. Az irodalmat eskü még érteni sem kell. Elmondok én a szarosoknak akármennyi Shakespeare szonettet egy nap tanulás után, de érteni nem értem, hogy miről beszélnek. Nos, azt is meg tudom mondani, hogy miért nem: mert nem kell érteni egy verset, csak ezt az álláspontot a mai oktatási rendszerben olyan menőnek és szükségesnek gondolják, mint amennyire Hitler szerette a zsidókat és felnézett rájuk - a történelem legalább hasznos.
Tesióra előtt a diákoknak rettegve kellene öltözniük, hogy vajon óra végéig miben lelik szörnyű halálukat, mégsem ez van. Mert a rendszer lehetővé teszi, hogy a komoly munka elmaradjon, helyette pedig idióta Netfit méréseken szenvedjen az osztály és a tanár egyaránt, aztán meg kiütőzik mindenki, meg labdázik, a lányok beszélgetnek a sarokban, egyesek kiszöknek az óráról hamarabb, mint ahogy a csengő szól, és amikor meghallják az óra végét jelző mennyei muzsikát, aminek a komponálásakor egyetlen Mozart vagy Chopin sem volt jelen, olyan förtelmesen szól, akkor már sietnek is a kijárat felé, hogy minél hamarabb elhagyhassák az izzadságszagú helyet. Pedig itt élhetnének igazán!
- Eddig még csak vesekőről hallottam, szívkőről nem. Vagyis... kőszívűnek szoktak hívni embereket, de szerintem te nem erre gondolsz, ugye? - rákacsintok, hiszen csak szívatom. Semmit sem gondolok komolyan ezekből a szavakból, csak jó végre kötetlenül, nagyobb felelősség nélkül beszélgetni egy baráttal. Meg ugye kaját hozott. Az pedig másodpercek alatt felülír mindent.
KAJA MINDENEK FELETT!
- Na igen. Hálás vagyok, hogy nekem nem kell elméletet tartanom. Legalább ezt jól csinálta az oktatásügyi minisztérium, de azért elég sok kivetnivalót hagytak maguk után. - nem is lehetne elmondani, hogy mennyire utálom az ilyen igazán nagyon felnőtt gondolkodású, felelősségteljes embereket, akik ezt a minősíthetetlen tantervet kitermelték magukból. Szerintem nem emlékeznek rá, hogy milyen volt gyerekként. Sőt, ebben örök fiatalként biztos is vagyok.
- A gyerekekkel néha nekem is meggyűlik a bajom, ami azt illeti. Most is hisztizett az egyik lány, hogy nem akar megcsinálni egy feladatot, aztán még sírni is elkezdett. Nem szeretem az ilyet, amikor potyafeladatokról van szó. - sóhajtok egyet, és inkább lehunyom a szemeimet, hogy ne égjen ki teljesen a szemem ebben a nagy melegben.
- Mit tanulnak most? Hátha rám is ragad valamennyi kultúra. Mindig megkapom, hogy mekkora műveletlen paraszt vagyok. - nyilván olyanoktól, akik nálam sokkal nagyobb parasztok, és azt hiszik, hogy ők találták fel a spanyol viaszt, pedig az maximum kijött belőlük. Ha én lennék az árnyékuk, biztos nem követném őket sehova sem.
Közben lopok egy muffint, ha már van egy kis elemózsia, és bele is harapok. A hasam szerintem már óra előtt jelezte, hogy elláthatnám őt némi energiával, de úgy voltam vele, hogy megvárom az óra végét. Mégsem vagyok akkora tapló, mint amekkorának sokan hisznek.
- Öhm... Vizsgáld felül egy kicsit a receptet, mert mintha nem ilyennek kellene lennie. - igyekszem nem fintorogni, mert megbántani sem szeretném Rae-t, de ez valami istentelenül pocsék lett. Na nyilván nem fogom mondani neki, de tudnia kell róla. Ha megkóstolja, úgyis érteni fogja, hogy mire gondolok, és nem fogja azzal álltatni magát, hogy pontosan követte az utasításokat. - De az áfonyadarabok benne isteniek! - elkezdem őket kiválogatni, mert azok tényleg ehetőek, és az a legjobb része. A tészta csak járulékos kalóriabevitel, amiből az elhízás lesz. Hah... Sose érdekelt.

@Raelin Delaney
671 szó
Nem szórt rá senki csillámport



Toby Fletcher
Lázadó
Lázadó
Toby Fletcher
Mesehõs :
Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Tumblr_pz2mvx9Gtt1ucsrqio8_400
Pán Péter
Péter
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
hősszerelmes
Zenedoboz :

Akinek az arcát viselem :
Jacob Dudman
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
A tükör mögött :
betianak

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty
TémanyitásMuffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty2021-03-23, 15:16



To: Toby Fletcher


salty muffin Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin 1115489239zene ♡ 418 szó


Valahogy meg se lepett, hogy a földön találtam rá, a pad előtt, nem pedig rajta. A maga módján ő is bolondos volt, talán kicsit másképp, mint én, mert nem pörgött rá értelmetlenül mindenre, nem viselkedett igazi buzgómócsingként, ahogyan én tudtam. Helyette csak... egy normális, kedves srác volt, aki egy kicsit hóbortos. Igen, talán ez a legjobb kifejezés rá. Nem sértő kifejezés, inkább aranyos. Na jó, nyilván csak azért, mert Toby-ról van szó, nem maga a szó aranyos számomra.  
Nagyon reméltem, hogy nem zavarom meg semmiben, hiszen ebédszünetben a legtöbb tanár kipiheni a reggeli fáradalmakat, ugyanakkor azt is tudtam, örömet fogok szerezni a sütikkel. Egy kicsit még aggódtam amiatt, mégsem szereti a muffint, mert valami más a kedvence, esetleg jobban szereti a cupcake-et, aminek krém van a tetején? Egy sóhajjal végül legyűrtem az aggodalmamat legalább addig, amíg odasétáltam hozzá.  
- Ha minden igaz, már semmit. - jelentettem ki mosollyal az arcomon. A kérdése hallatán persze ezer lehetőség eszembe jutott, ahogy el lehet rontani egy muffint, de igyekeztem nem kimutatni. Ha ideges voltam, olykor még a számat befogni is nehezemre esett, szerencsére ez nem következett be, épp elég volt a fejemben hallgatni az aggódó hangomat, mint valami vészmadarat.
- Szuper! Nagy kő esett le a szívemről. - csúszott ki a számon, így inkább felnevettem, hátha akkor viccnek fogja fel ő is. Bár... talán ismert már annyira, hogy tudja, mennyire rá tudok görcsölni minden kis apróságra. Letelepedtem mellé a fűbe, és hirtelen megértettem, miért ült ott. A nap kellemesen tűzött ránk, ami egyeseknek már talán sok lett volna, de én kedveltem a meleg időjárást.  
- Persze, senki sem szeret egyedül enni. - vontam vállat könnyedén, de legbelül ujjongtam. Nem jelentett valójában semmit mindaz, amit mondott, nekem viszont rengeteget. És hiába szerettem volna közelebbi kapcsolatot vele, már annak is örültem, ha vele tölthettem az időmet. Volt a kisugárzásában valami, amitől melegséget éreztem a mellkasomban, ami feltöltött energiával... nem is tudom. Szerettem a közelében lenni, és az érzéseim ellenére igazán jó barátomnak tartottam őt.
- Nem igazán. Ma elméleti órát tartottam nekik, amit nem szeretek, de a tanterv része. Persze nem rossz dolog néhány dolgot megtanítani nekik, a rajzolásnak és a festésnek is megvan az elméleti része. Csak tudod... gyakorlatban ezerszer könnyebb megtanítani mindent. Időpocsékolásnak érzem a sok magyarázást, és a gyerekek is feszültek tőle. Tudod, milyen bosszantóak tudnak lenni a kölykök, ha nem kapják meg, amit akarnak. - sóhajtottam újra. A gyerekekről nem indulatból beszéltem, kedvesen, de szó mi szó, néha nekem is az idegeimen táncoltak, még ha imádtam is őket egytől-egyig.  

Vendég
Vendég
Anonymous

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty
TémanyitásMuffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty2021-03-19, 00:52

Miért van az, hogy az alsósok ennyire értetlenek? Én sem vagyok egy észlény, de ezeknél komolyan bárki jobb. Ha azt mondom, hogy kússz át a két paddal kitámasztott szivacs alatt, abban mi olyan nehéz, hogy el kell kezdeni még sírni is? Na jó, nem vagyok ennyire szívtelen, sőt még érzem is, hogy egy kicsit sokat vártam el tőlük, de könyörgöm, ez egy iskola. Itt már nincs délutáni alvás. Ha visszasírja, akkor nyugodtan el lehet menni magántanulónak. Végül azért - nyilván csak azért, hogy fenntartsam a kedves tanár látszatát - odahívtam magamhoz a kislányt, a többieket pedig tíz perccel hamarabb elengedtem öltözni. Mindenkinek, így nekem is ez az utolsó ma, szóval nem húztam tovább. És ezzel is növeltem a népszerűségemet, ahogy végignéztem a babapofikon.
- Figyelj egy kicsit rám, Trudy - leülök mellé a padra, hogy ne magasodjak nagyon fölé. Így mégiscsak közvetlenebb, barátságosabb a hangulat. - Ha legközelebb is megijedsz attól, hogy rád fog esni a szivacs, akkor nyugodtan menj a következő akadályhoz, rendben?
Nem vagyok benne biztos, hogy megértette, mit is szeretnék neki mondani, de a szipogás közben bólintott egyet, ami nekem elég. Majd legközelebb kiderül, hogy mi lesz, addig meg elengedem őt is, hadd eméssze a dolgot, hogy bujkálnia kell ide-oda. Meg kell szoknia, mert elég szép lány az osztályában, és egy idő után majd hálás lesz, hogy pár pillanatra leveszik róla szemüket a kiéhezett fiúk.
A jó időre való tekintettel kifekszek egy kicsit a fűbe. Nincs ma semmi dolgom, és szerencsére nem tiltották meg azt, hogy az iskola udvarán élvezzem a forró napsütést. Hú, de csúnyán le fogok égni, ha most elalszok. Nem kellene, de érzem, ahogy elnyom az álom, ám az utolsó pillanatban kizökkent ebből az állapotból Rae lelkes köszönése. Kinyitom a szemeimet, és kicsit még álommal a könnycsatornámban ülök fel, hogy a padnak támasszam a hátamat.
- Helló, szőkeség! - természetesen nem kerüli el a tekintetemet a kezében tartott tányér, és őszintén kíváncsivá tett, hogy mi van benne. - Az én napom csodás, de te mit szeretnél megsütni abban az alufóliában? - igen, ebben a melegben szerintem simán össze lehetne dobni a betonon egy jó kis rántottát, de talán még a pizza is szóba kerülhet. Ah, mit meg nem adnék most egy isteni pizzáért...
- És milyen jól tudod. A muffinok királynője - megpaskolom magam mellett a földet, hogy üljön le mellém nyugodtan. Főként, mert kaját hozott, ami számomra olyan, mintha előléptettek volna. Illetve... Nem szeretném, hogy előléptessenek, szóval jobb! A muffinevéshez nem kapcsolódik annyi plusz felelősség, mint egy magasabb poszthoz. Az igazgató óvjon ettől a borzalomtól.
- Szeretem ám. De azért remélem, hogy te is eszel majd belőle. - megvárom, amíg leül mellém, és csak utána folytatom. Azért mindennek megvan a helye és az ideje. Ennek a helye most a kiégett iskolai fű, az ideje meg nyilván déli tizenkét óra, amikor már elkezd melegedni. Esetleg napszúrást nem kap az ember fia - meg a lánya se.
- És neked milyen napod volt? Rajzoltak valami érdekeset a gyerekek? - azok a senkiházi porontyok, akik soha nem nőnek fel eléggé, csak szebben fogalmaztam. Mindenesetre igazán tudom őket irigyelni. Én is lennék inkább gyerek, mint felelősségteljes felnőtt vagy mi a szösz.

@Raelin Delaney
524 szó
Nem szórt rá senki csillámport



Toby Fletcher
Lázadó
Lázadó
Toby Fletcher
Mesehõs :
Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Tumblr_pz2mvx9Gtt1ucsrqio8_400
Pán Péter
Péter
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
hősszerelmes
Zenedoboz :

Akinek az arcát viselem :
Jacob Dudman
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
A tükör mögött :
betianak

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty
TémanyitásMuffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty2021-03-12, 19:15



To: Toby Fletcher


salty muffin Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin 1115489239zene ♡ 306 szó


A gondosan becsomagolt muffinokkal a kezemben indultam neki a napnak, és valahogy sikerült megállnom, hogy ne rohanjak azonnal Toby-hoz. Helyette elrejtettem az asztalomnál a süteményeket, és ebédszünetben indultam el hozzá. Még mindig izgatott voltam, ugyanakkor a tegnapi hangulatingadozásom nem múlt el teljesen. Amúgy is jellemző volt rám, hogy egyik pillanatban így érzem magam, a következőben pedig úgy. Különösen akkor, ha Róla volt szó. Azért meggyőztem magam, nincs ebben semmi rossz, ezek csak muffinok, amiket ő nyilván nem a szerelmem zálogaként fog elfogadni. Egyáltalán semmi jelentősége, csak egy kedves, baráti gesztus. Miért is gondolna bárki más többre? Ezek csak sütik.
Amiatt nem éreztem magam rosszul, hogy másoknak nem hoztam, egy kis bűntudatom viszont Maksim miatt volt. Csak épp, számomra teljesen egyértelmű, hogy ő odáig van értem, így a sütemény az ő esetében tényleg kétértelmű lenne. Toby viszont csak barátként gondol rám, valószínűleg észre sem vette, többet érzek iránta. És ez így van jól - nyugtatom magam újra, ahogyan mindig szoktam. Örülnöm kell annak, hogy egyáltalán a barátja lehetek. Ne légy mohó, Rae!
Az udvaron találtam végül rá, így hatalmas mosollyal indultam meg az irányába, az alufóliába csomagolt tányérral egyensúlyozva.
- Szia! - köszöntem talán túl lelkesen, bár valójában ez már a védjegyemmé vált. - Milyen napod van? - érdeklődtem, mintha nem szerettem volna azonnal a kezébe nyomni a tányért, hogy lássam az elégedettséget az arcán. Már ha egyáltalán örülni fog neki. De miért ne örülne?  
- Hoztam neked egy kis apróságot. Véletlenül túl sokat készítettem tegnap, és tudom, hogy te szereted az áfonyás muffint. - Legalábbis abban bíztam, jól emlékszem erre, és nem keverem össze egy másik édességgel. Végül is nem hazudtam neki, bár én egy falatot sem ettem belőle, ráadásul nem véletlen volt a nagy mennyiség. - Szereted, ugye? - aggodalmaskodtam, ami ki is ült az arcomra, majd a kezébe nyomtam a tányért, és reméltem, elfogadja.

Vendég
Vendég
Anonymous

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty
TémanyitásMuffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty2021-03-12, 18:34

Muffins are smart cupcakes
Toby Fletcher && Raelin Delaney

Vendég
Vendég
Anonymous

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty
TémanyitásMuffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty

Ajánlott tartalom

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin Empty
 

Muffins are smart cupcakes - Toby & Raelin

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Toby Fletcher
» First time - Isaac & Raelin
» Hate is a weak emotion - Daria & Raelin
» Jobbra a második csillag - Toby & Abigail