Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 11 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Hello future boss! //Richard & Isaac
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásHello future boss! //Richard & Isaac Empty2021-08-24, 13:39

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Hello future boss! //Richard & Isaac JPbm1tY
Hello future boss! //Richard & Isaac C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Hello future boss! //Richard & Isaac 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Hello future boss! //Richard & Isaac 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Hello future boss! //Richard & Isaac Empty
TémanyitásHello future boss! //Richard & Isaac Empty2021-04-10, 11:08

Isaac & Richard
definitely bad decision, but maybe worth it. Maybe.
Isaac okos gyerek, minden bizonnyal annak kell lennie, mivel nem sokan lennének képesek a város csalójának és tolvajának lenni, miközben a legtöbben még csak nem is sejtik, hogy ő állhat a rablások mögött. Pár napja már tudom, hogy vigyáznom kell vele, ugyanakkor nem riadok meg tőle annyira, hogy távol akarnám tartani magamtól. Éppen ellenkezőleg: mindig egy lépéssel előrébb akarok lenni nála, figyelni és irányítani akarom, hogy megtaláljam a módját annak, miként buktathatom le. Normális esetben baromira nem érdekelne, hogy mit csinál, csakhogy engem is meglopott közvetetten és ez nem tudom szó és megtorlás nélkül hagyni. Illetve lenne itt egy még egy kis apróság... Nerida, de az már nem rá tartozik, elég annyi, hogy amit éppen teszek, vagy éppenséggel tenni készülök, azt több tényező befolyásolja.
A játék elkezdődik, amint beérek a bárba és helyet foglalok vele szemben. Nincs szükség arra, hogy alátámasszam az ittlétem miértjét, csak mert hihetetlennek tűnik, így hát nem válaszolok a költői kérdésére, ha valóban kételkedik ebben, hamarosan úgyis kivilágosodik neki minden.
A tervem zsenialitásával ellentétben már most borzasztóan irritál Isaac jelenléte és nehezen tudom visszafogni magam, hogy ne szóljak vissza neki valami kegyetlent. Kellemetlen helyzetben érzem magam, mert nem szeretem, ha egy férfi rebegtetni nekem a szempilláit. Megpróbálom díjazni azt a gondolatát, hogy a férfiakat is le tudom venni a lábukról, ez a szerződésekkor nem jön rosszul, kétségtelenül szeretem a saját malmomra hajtani a vizet, pláne úgy, hogy a másik fél erre nem jön rá.
- Ezt bóknak veszem... - forgatom meg a poharamban lévő italt a jégkockák körül. Marhára nem érdekel egyébként, hogy milyen állapotban van Isaac, felőlem aztán depis is lehet, de azért egy nem túl őszinte mosolyt megpróbálok vágni rá. - Megnéznélek depisen, biztos érdekes látvány lennél. - Hisz nem éppen az a megszokott arc tőle. Viszont kezd sok lenni a felesleges és irritáló  beszélgetés, úgyhogy jobbnak vélem rátérni a lényegre.
- Te talán ennyitől lerészegedsz? - húzom fel szemöldökeimet enyhén gúnyosan. Egy ital nem ital, nekem biztosan nem, és mindenki magából indul ki. Nem gondoltam volna, hogy Isaacnak elég egy whisky is, hogy nehezen tudja olvasni a sorokat. Kérdését nem teljesen tudom értelmezni.
- Ha az egész nap alatt a reggel négytől este ötig időintervallumot érted, akkor igen - ismétlem magamat, csak hogy tisztázzuk. - Reggel nyolcra általában én is bent vagyok, elindítom a napi teendőket, aztán megyek a dolgomra, ami éppen akad, de azért a nap nagy részében az üzleten tartom a szemem. - És az irodámban tartózkodom, amit nem lehet tegnap óra még nehezen sem feltörni, vagy ha sikerül is, be van kamerázva minden, plusz értékes dolgaim nincsenek is ott, úgyhogy nagyon ne kacérkodjon Isaac ott. Habár az az ötlet is felmerült már bennem, hogy esetleg mindent megadok neki, ami lopásra csábíthatja és ha lebukik, egyenes úton mehetek a rendőrségre, igen ám, de egy piti lopás még nem nagyon sújt le rá, úgyhogy a magam részéről mindenképpen nagyban gondolkodok és nem kicsiben.
- Nem vagyok én olyan rossz főnök... - mondom, s iszok újra a poharamból. Oh igen, változott a stratégiám a legutóbbi találkozásunk óta. Furcsállhatja, de én akkor is félre fogom tenni a saját érzéseimet iránta, majd ha magánemberként felhúz, bedobom a tengerbe, de amíg dolgozik, dolgozzon rendesen és én megfizetem normálisan őt, még kissé irigylésre méltóan is.
Enyhén meglepett szemekkel pillantok rá ismételten, ahogy kimondja, hogy megegyeztünk. Nem stimmel ez nekem... Túl könnyen ment. Legutóbb még esze ágában sem volt egy olyan helyen dolgozni, erre most az első ajánlatra alig egy gyors átnézés után rábólint. Mi a fasz? De végül is elértem, amit akartam és ami azt illeti, elég kecsegtető az ajánlat ahhoz, hogy ne hagyja veszni. Lehet tényleg okos fiú ez az Isaac.
Bólintok, s egy tollat húzok elő zakóm belső zsebéből, amit átnyújtok neki.
- Sosem voltál még ennyire kezesbárány. De ezt már szeretem. - Megvárom, míg aláírja mindkét példányt és ha végzett, én is ezt teszem. Gyorsan lefirkantom az aláírásomat, s az egyik lapot neki csúsztatom át. Ha Nerida bütykölne is valamit az övével, az enyém meg fog maradni bizonyítékként, amit nem tud megkaparintani, mivel már nem együtt élek azzal a nőszeméllyel. Megtanultam a leckét, azóta az eset óta már okosabb vagyok.
- Mikor szeretnél kezdeni? - Akkor hát térjünk a részletekre.
Vendég
Vendég
Anonymous

Hello future boss! //Richard & Isaac Empty
TémanyitásHello future boss! //Richard & Isaac Empty2021-04-07, 19:28


To: Richard

Nem mondom, hogy egyből sejtettem, hogy a munka miatt keres, mert akkor hazudnék magamnak. Persze felmerült bennem a gondolat, mint lehetőség, hogy esetleg amiatt keresne meg de őszintén? Álmodni se mertem volna róla, hogy magától toppan csak be egyszer pont ide az Agóniába, hogy aztán megkeserítse a saját életét. Meg persze az enyémet is, de az már mellékes. Természetesen csak és kizárólag úgy megyek bele, hogy Nerida már tud erről a kis tervemről, máskülönben még meg is ölhetne amiatt, hogy a magam feje után megyek és vele még csak nem is egyeztetek. Köszönöm, az életemet megtartanám még.
-Még szép! Azt ne mondd, hogy kajak ezért eljöttél. – Próbálom nem annyira drámaian játszani a szerepemet, mint ahogyan szeretném, mert nem akarom komolyabban felhúzni. Most adta a kezembe az egyik legnagyobb lehetőséget, nem fogom éppen ezért elszalasztani. Persze kérdéses, hogy miért is ő maga ajánlotta fel nekem ez a lehetőséget, hiszen pontosan tudjuk, hogyha minket egy helyre zárnak, akkor ott csak rossz dolgok. Közösen készítenénk ki egymást. Milyen romantikus kis halál lenne!
Szomorúan biggyesztem le a számat egy kis ideig. – Bocsánat! Kérlek ne legyél morci. – kezdem el rebegtetni a pilláimat miközben próbálok nagy boci szemekkel nézni rá. De ezt nagyjából kerek tíz másodpercig bírom, majd elkezdek nevetni. De muszáj visszafognom magamat és tényleg leállnom, mert itt most a nagy és zseniális tervem forog kockán, ami, ha nem jön össze, akkor én sokat bukok és talán a Főnökasszony sem repesne az örömtől, hogy ezt eltoltam.
Meglep, hogy egyből a nőt hozza fel témának, azt hittem ehhez azért többet kell inni, de persze mit bánom én, róla is cseveghetünk. Bár előbb tisztáznám a szerződés feltételeit, ha már ebbe kezdtünk bele, de azért csak válaszolok. – Látszik is rajtad! Majd kicsattansz a boldogságtól. – utalok ezzel arra, hogy elvileg most a hangulata is itt kéne, hogy legyen, szóval igazán visszahozhatná és adhatna nekem még egy esélyt, amit feltehetőleg nem fogok megint eljátszani. Bár rólam van szó, így sose lehetek biztos a dolgomban.
-Richards, te aztán tudod hogyan kell levenni egy férfit a lábáról! – És már veszem is a piát amit egyből megiszok. Az ital mindig jöhet, ha meg még ingyen is van, akkor még nagyobb az örömöm. – Egyébként depis is lehetnék, tudod a látszat néha csal. – Pff… Persze majd pont én leszek annyira szomorú és magamba fordult, hogy a depresszió vagy éppen az öngyilkosság szélére sodródjak! Micsoda baromság.
Komoly tekintettel méregetem a papírokat. – Ügyes! Először leitatsz, hogy biztosan ne ellenkezzek a feltételekkel? – kérdezem mosolyogva. Mondjuk hacsak nem rabszolgamunkára ítél, akkor túl sokat amúgy sem panaszkodtam volna. Egész nap nem csinálok semmit, ezzel meg kicsit feldobom max a szürke hétköznapokat. – Szóval ha akarok akkor egész nap bent lehetek? – Majd elkezdem bújni a sorokat. Te jó ég! Utálom a szerződéseket, nem az én asztalom ez az egész jogi izé, de azért próbálom felfogni mi a frász van lepingálva és mindeközben komoly arcot vágok hozzá, mintha legalábbis az egyik legjobb lennék a témában, közben meg gőzöm sincs, hogy ez így rendben van-e. Csak az összeget értem meg, az meg nekem rendben van, hát a semminél minden több. – Oh mégiscsak kapok szabit? – nézek rá nagy szemekkel, majd befejezem az utolsó oldalt is és egy nagyobb levegőt fújok ki.
Elgondolkodok, de nem az szerződésen, mintsem inkább azon, hogy mi ez az egész ajánlat. Ha mindenáron kell neki a munkaerő akkor hétszentség, hogy nem engem keresett volna meg. Gyanús nekem a fickó, de nem tudom mi lehet minden mögött, így nem is foglalkozok vele túl sokáig. – Megegyeztünk. – mondom ki végül és vigyor kíséretében.



Future Főni?  Hello future boss! //Richard & Isaac 140082809  ♡ zene ♡ 579
Vendég
Vendég
Anonymous

Hello future boss! //Richard & Isaac Empty
TémanyitásHello future boss! //Richard & Isaac Empty2021-03-23, 15:01

Isaac & Richard
definitely bad decision, but maybe worth it. Maybe.
Isaac csodálatos pofáját meglátva újra felteszem a kérdést magamnak, hogy ugyan kell-e nekem az ő jelenléte a hét legalább felén, de ha már eddig eljutottam, nem most kellene meggondolnom magam. Jó vagyok rögtönzésből, viszont a terv, amit kitaláltam, az jó és hatékonynak tűnik, szóval félre kell tennem a személyes véleményemet róla és azt, hogy nagyjából percenként szeretnék behúzni neki egy nagyot. Nem barátként jöttem hozzá, hanem a leendő főnökeként, csak ő ezt még nem tudja. Nem kell sokat várnia a nagy igazságra, miszerint mi a francért hívtam ide, a bárba. Nem is értem, mit gondol, mikor a napnál is világosabb, nyilvánvalóan nem szerelmet vallani jöttem.
- Érdekel még a munka a boltomban? - Persze semmit sem erőltethetek rá, ha ő nemet mond, lőttek mindennek, de miért is mondana nemet egy ilyen jó ajánlatnak, mint amit én kívánok neki? És most kivételesen nem viccelek.
Jelzem neki, hogy ezidáig még jó a kedvem, de ahogy válaszol rá, már annyira mégsem. Nem baj, nagyjából fél percig tartott a lelkesedésem iránta, ez egészen impozáns, kétségtelenül haladunk a jó és eredményező kapcsolat felé.
- Már nincs - felelem a kérdésére. - Mondtam, hogy ne játszd el. - Intőként szánom neki, az, hogy van hangulatom, még nem azt jelenti, hogy sok is. Mindent azért nem lehet, én pedig nem szoktam meghazudtolni önmagam, bár ahogy látom, Isaac sem. Ha leszerződtetem, fogalmam sincs, hogyan fogom kibírni az jövő heteket, hónapokat a társaságában.
A hely Neridáé, így hát a jelenlétét nem tudom nem érezni a bár bármelyik pontján, de csak hogy érezze Isaac, erősebb vagyok, mint aminek látszom, nem adom meg a lehetőséget neki, hogy ő említse meg előbb a nőszemélyt. Megteszem én helyette, s igyekszem teljesen semleges fejet vágni míg érdeklődöm iránta.
- Hasonlóképpen - mosolyodom el, mintha csak reggel bújtam volna ki egy nő ágyából. Voltaképpen nem mondok ezzel nagy sületlenséget.
- Azt látom, hogy te jól vagy, de ha már itt tartunk - és ha már épp most kapjuk meg a rendest italokat - ettől talán még jobban leszünk, nem igaz? Egészség! - veszem kezembe a whiskys poharat, Isaac felé emelem, amolyan látszólagos koccintásképpen, s ha ő is magához veszi a saját italát, akkor megiszom az amúgy nem túl nagy pohár harmadát.  
Még ízlelgetem számban az égetett szesz nehezen múló erős ízét, mikor előhúzom zakóm belső zsebéből egy pár lapból álló nyomtatott irományt és az asztalra helyezem Isaac elé fordítva. Várok egy kicsit, hagy jöjjön rá ő magam, hogy miről is lenne szó, ha eddig nem sikerült volna neki.
- Smith-szel felváltva dolgoznátok, nekem mindegy, hogy ki melyik napokat vállaltok el, vagy milyen beosztást alakítotok ki magatok között, a lényeg nekem az, hogy reggel négytől este ötig legyen nyitva a bolt. Egyszerűség kedvéért órabért fizetek - bökök a lapok felé,, amiből kiolvashatja, hogy pontosan mennyi összeget tüntettem fel órabérként, amit ha jobban megvizsgál, meglepődhet. Ez egyáltalán nem minimálbér, sőt, az átlagosnál is nagyobb. Miért? Nyugodtan dicsekedhet Neridának, hogy milyen jó nálam dolgozni, mennyire jól megy az üzletem és mennyit fizetek neki. Ha pedig tőlem kap nem is kevés pénzt, azzal nekem lesz hálás. Tulajdonképpen lefizetem őt, hogy pártoljon át hozzám, ezt pedig minimálbérrel nem lehet megtenni. Van választási lehetősége, de valójában meg mégsincs. - Minimum három napot dolgoznod kell egy héten normál esetben, kivéve, ha szabit akarsz kivenni persze. - Nem akarok olyan, hogy Smithre marad egy hét, míg a következőt végig Isaac viszi, bár nekem aztán oly mindegy lenne, ha bírják erővel a napi tizenhárom órás munkát egy héten át, de akkor hol marad a nagy tervem, amivel szemmel tarthatom Isaacot a napok többségében?
Vendég
Vendég
Anonymous

Hello future boss! //Richard & Isaac Empty
TémanyitásHello future boss! //Richard & Isaac Empty2021-03-20, 20:27


To: Richard

Nem mondom azért már tűkön ültem, hogy mikor toppan be végre a férfi. Meg tulajdonképpen nem tudom mit vártam? Hogy pont most itt helyben egy örök baráti szerződést fogunk kötni egymással és innentől kezdve mi leszünk a legjobb cimbik? Minimum mintha erről lenne szó, akkora lelkesedéssel vártam ezt az egészet. Igen az amúgy is izgága énem most totál bezsongott. Persze jó értelemben! Talán van esélyem most, ha szépen nézek rá a nagylelkűségéért könyörögni és a végén még az is lehet megesik rajtam a szíve. Elvégre múltkor azért eléggé paraszt voltam, mikor mondtam neki, hogy legközelebb a hangulatát is hozza magával, meg hát természetesen a bárt is fel kellett hoznom, mert nem is én lettem volna. De mégis ő szólt, hogy találkozzunk, mégiscsak idejön, velem akar beszélni és én meg csak pislogok, hogy ugyan no mi történt? Megszállta valami szellem? A másik eshetőség, hogy ugyebár bántani akar. Mégsem gondolom, hogy így lenne, de ha megpróbálna megütni, akkor is visszacsapnék, aztán remélhetőleg gyorsan az épületen kívül találja magát. Így marad az első opció, hogy mégiscsak valamit szeretne tőlem.
Egy asztalhoz leülve várom, hogy végre felbukkanjon, mikor pedig megteszi, hát mondanom sem kell, hogy nagyon megörülök neki. Bár leginkább annak, ami a kezében van. – Szép jó estét! – köszöntöm én is vigyorogva. Nem, azért a stílusomból nem adok lejjebb, még az ő kedvéért sem. – Van pár ötletem, de azért tisztázhatnád, hátha mégsem egyeznek az elképzeléseink. – Csak a biztonság kedvéért. Azért persze sejtem én, hogy nem is egy bunyóért, meg nem is azért jött, hogy szerelmet valljon, hanem inkább az állás miatt, de ez most más tészta. Nem látok a gondolataiba, és hát a matematikai törvények alapján mindennek van esélye, így én is mindenre felkészülök inkább. Ezét nem tudnak meglepetések érni valószínűleg és ezért mászok ki még a legnagyobb csávából is. Bár mindenki bolondnak hív és gondol, azért szorult még belém ész is lássuk be.
-Oh? És honnan szerezted? – nézek rá megdöbbenve. Neki van hangulata? Létezik nála ilyesmi? De ha ő mondja, akkor én hiszek neki. Minden esetre úgy fest jobb lesz mégiscsak visszafognom magamat. Nem akarom, hogy ezen múljon bármi is. Áh, már csak a gondolat is, hogy a poénjaimat maximum csak fejben lőhetem el fáj fizikailag, de legyen! Nerida, remélem ezért kapok valami bónusz majd.
-Jól van, sőt mesésen! – közlöm vele, ha már ilyen kis cukin megkérdezte. – És te? – kérdezek vissza, mert azért nem vagyok még teljesen paraszt. – Az viszont egy picit fáj, hogy engem nem kérdezel. – biggyesztem le az ajkaimat. Rólam is igazán érdeklődhetne, ha már egyszer én vagyok itt. Persze a nő felől is érthető azt hiszem, de helló! Én vagyok most a társasága és nem ő. Némi figyelmet igazán értékelnék. Eskü nem fogok berágni rá.



Future Főni?  Hello future boss! //Richard & Isaac 140082809  ♡ zene ♡ 445
Vendég
Vendég
Anonymous

Hello future boss! //Richard & Isaac Empty
TémanyitásHello future boss! //Richard & Isaac Empty2021-03-20, 11:57

Isaac & Richard
definitely bad decision, but maybe worth it. Maybe.
Teljesen biztos voltam benne miután Isaac távozott az üzletemből, hogy soha a büdös életben nem fog nálam, azaz nekem dolgozni, inkább bent rohadok én a boltban, minthogy az ő folyamatos csacsogását hallgassam. Igen, ez egy elég erős elhatározás volt, azonban időközben történt pár dolog, ami teljesen megváltoztatta a gondolkodásmódomat. Vegyük példának okáért az a lányt, akivel teljesen véletlenül futottam össze a parton és még nagyobb véletlennek köszönhetően pont tudott nekem némi információval szolgálni azzal kapcsolatban, hogy ki volt az a bátor és némiképp öngyilkos hajlammal megáldott alak, aki rá merte tenni a kezét a halaimra. Amik elsősorban Felix halai, de közvetve az enyémek... mindegy.  Azért elszívtam pár erős cigarettát Isaac nevét megtudva, nem sokon múlott, hogy ne induljam meg a lakókocsija felé - ami még mindig Tritoné - egy baltával, de ezúttal nem az erőszakot választottam megoldásnak. Hiába, azért az évek (meg a rutin) megtanítottak arra, hogy miként érthetem el nem csak azt, amit pillanatnyilag akarok, hanem hogyan hozhatok ki a helyzetemből még több örömöt és hasznot.
Tervekből sosem voltam kifogyva, lévén, hogy voltaképpen üzletembernek tartom magam, és most tekintsünk el egy bizonyos nő alakította szerződésektől, most is lenne itt egy a tarsolyomban: nyilvánvaló, hogy bizonyíték nélkül nem tudok mit kezdeni azzal a ténnyel, hogy Isaac lopkod a városban, feltételezem ő tört be az iskolába is és ki tudja még hány embert fosztott meg valami értékestől. Mit kell tennem? Bizonyítékot kell szereznem, ez evidens, ezt pedig könnyebb megtenni úgy, hogy őt hívom magamhoz, hogy legyen szem előtt, mintsem, hogy mindenféle iszappal bekent arccal játsszak nyomozósat távcsővel és adóvevővel. Az a módszer nem lenne annyira stílusos, legalábbis nem hozzám illik.
A terv jó - nyilván, hiszen ezt is én találtam ki -, a gond vele csak az, hogy megint a saját idegrendszeremet tépem fel vele, de szeretek önsanyargató lenni, bírom, ha fáj, úgyhogy bevállalom azt, hogy Isaac képét kelljen látnom a napok többségében.
Húzta az agyamat legutóbb azzal, hogy úgysem tenném be a lábamat az Agónia bárba. Azt hiszi, hogy megfutamodok csak mert ott az a bizonyos nő, akit nem akarok látni? Neridától kell tartani, de tőlem is, így hát megemberelve magam dobtam egy üzenetet a seggfejnek, hogy mikor és hol találkozzunk. Gondolom meglepődött, de pont ez is volt a célom.
Egy csinosabb ingben megyek tárgyalni. Azért van bennem hányinger, mikor átlépem a bár küszöbét, sosem szívesen jövök ide, de ezúttal presztízskérésnek fogom fel, elvégre Neridától a saját bárjában fogom elvenni és leszerződtetni a drága pártfogóját, még ha tisztában is vagyok azzal, hogy ők is megállapodhattak ellenem egy-két dologban. Nem számít, én előbb fogom sittre vágni Isaacot, minthogy ő bármilyen hasznos is tudjon húzni abból, hogy nálam dolgozik.
Tekintetemet végigvezetem a helyen, rég voltam itt, illetve nem, csak legutóbb annyira részeg voltam, hogy nem sokra emlékszem, de azért nem sok minden változott a kezdeti állapotokhoz képest. Ismerem jól ezt a helyet.
Látom Isaacot, ám előbb a pulthoz lépek és kérek két skót whiskyt. Látom, ahogy felismer a pultos, régen amúgy jókat beszélgettünk, csak aztán elkönyveltem pokolnak ezt a helyet és vele együtt az itt dolgozókra is úgy gondolok, mint Nerida kutyái, úgyhogy biztosra veszem, hogy ahogy eltávolodom a pulttól az asztal felé, ő nem csak a whiskyt kezdi el készíteni, de egyúttal jelenti is a főnökasszonynak a jelenlétem. Tegye csak meg, legalább kérnem nem kell rá.
- Üdvözletem - ülök le vele szemben, mint valami üzletember, de mit tagadjam, az vagyok. - Gondolom tudod, hogy miért hívtalak fel. - Ha nem akarnám felvenni dolgozni, nem jelentkeztem volna. Nadrágom zsebéből előhalászom a cigis dobozomat és előhúzok belőle egy szálat.
- Ezúttal van hangulatom is, amíg el nem játszod, úgyhogy remélem, meg tudunk egyezni. - Kurvára nincs amúgy, pláne, ha Isaacról, meg erről a hülye bárról van szó, de tegyük fel, hogy van. Meggyújtom a számba helyezett dohányt, s Isaacra pillantok miközben kifújom az első füstöt. Idebent lehet dohányozni.
- Hogy van a főnökasszony? - Csak, hogy érezze, ezúttal nem tud megrendíteni még Neridával sem.  Ez itt a stílusos tárgyalás helye, nem sietek én, pláne, hogy még a kikért  whiskynk sem ért ide.
Vendég
Vendég
Anonymous

Hello future boss! //Richard & Isaac Empty
TémanyitásHello future boss! //Richard & Isaac Empty2021-03-17, 09:28


To: Richard

Az elmúlt időszakban váratlanabbnál váratlanabb események történtek velem. És most nem olyasmire gondolok, hogy múltkor találkoztam azzal a szép lánnyal, vagy rájöttem, hogy van valami mágikus fal a város körül! Mondjuk az se volt semmi, azt hittem álmodom vagy részeg vagyok pedig egy kortyot sem ittam még aznap! De nem, totál józan voltam. Fényes nappal. Még jó, azért nem mindjárt délben kezdjük az ivást. De itt most arra gondolok, hogy először is Richardnak van egy boltja! Majd meghaltam mire végre elmondhattam ezt Ursulanak. Olyan büszke voltam magamra, na meg persze ezekkel csak jó pontot lehet nála szerezni. Rögtön le is egyeztettük, hogy akkor elmegyek hozzá dolgozni és bármit is tervez, vagy nem, arról én tudni fogok.
Ja! Mert hát persze felvetette azt a csodás ötletet, hogy dolgozzak az ő csali boltjában. Nyilván a fenének sincs kedve egy unalmas melót végezni (bár eleve azt hiszem minden legális dolog uncsi), inkább csinálok semmit, mintsem kötelességből álljak egész nap és mosolyogjak a még nálam is hülyébbekre. Szeretek én dönteni arról, hogy mikor mit teszek, így annyira nem nyerő nekem ez a kötöttség, de… ha éppen akad valami, ami feldobja az egészet, akkor az már más kérdés.
De mégis a legmeglepőbb az az volt, hogy felhívott. Engem! Tiszta izgi, mintha csak a pasim hívott volna! Annyi különbséggel, hogy a férfi iránti érzéseimet sokféleképpen lehet jellemezni csak éppen nem szerelmesként. Sokkal inkább imádom szekálni, de csak mert egy élmény nézni azt a dühös arcát. Mégis kíváncsi voltam, hogy mit szeretne tőlem. Csak annyit mondott, hogy majd ma a bárban beszélünk. Ami már önmagában egy csapdának tűnik nekem. Tudom, legutóbb én mondtam neki, hogy persze igazán benézhetne az Agóniába néhanapján, ha úgy esik, de szinte biztos voltam benne, hogy be sem tenné oda a lábát. Ha nem én riasztom el, hát akkor a nő. Ezek szerintem mégis úgy döntött, hogy egyszer felveszi az igazi vigyort a képére és talán megpróbálja magát jól érezni az én társaságomban, aminek még Ursula sem lehet az akadálya? Kötve hiszem, de ki vagyok én, hogy nemet mondjak egy italra? A pia nálam mindig nyerő, pláne ha társaság is akad.
Így csak fogom magamat és beesek a bár ajtaján a megbeszélt időpont előtt úgy öt perccel, hogy aztán elfoglaljak egy asztalt magunknak. Most kivételesen nem a bárpulthoz kéne mennem, hadd élvezzük már a meghitt egyedüllétet csak mi ketten.



Future Főni?  Hello future boss! //Richard & Isaac 140082809  ♡ zene ♡ 386
Vendég
Vendég
Anonymous

Hello future boss! //Richard & Isaac Empty
TémanyitásHello future boss! //Richard & Isaac Empty2021-03-17, 09:23

Hello future boss!
Richard Harris && Isaac Reynolds

Vendég
Vendég
Anonymous

Hello future boss! //Richard & Isaac Empty
TémanyitásHello future boss! //Richard & Isaac Empty

Ajánlott tartalom

Hello future boss! //Richard & Isaac Empty
 

Hello future boss! //Richard & Isaac

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal