Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 21 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 19 vendég :: 1 Bot


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Cha Woo-Jin
Tegnap 23:09-kor


Baba Shouta
Tegnap 00:55-kor


Nishihara Takuya
2024-05-12, 23:27


Baba Satoru
2024-05-12, 01:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:52


Sigrid Hávarðr
2024-05-11, 14:12


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 15%


3 Hozzászólások - 15%


3 Hozzászólások - 15%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%



Megosztás
 
New partner, new friend
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásNew partner, new friend Empty2021-10-03, 00:26

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
New partner, new friend JPbm1tY
New partner, new friend C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
New partner, new friend 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
New partner, new friend 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

New partner, new friend Empty
TémanyitásNew partner, new friend Empty2021-09-02, 21:05

Nate & Hisao
✦ Same route, fresh start
Nem tudom, hogy a papírmunka hallatán mutatott reakcióm láttán mosolyog, vagy esetleg más egyéb szórakoztatja ennyire, de talán nem is lényeges. Annyira biztos nem, hogy rá is kérdezzek nála... még a végén valamit félreértek és belenyúlok valami olyanba, amibe nem feltétlenül kellene. Én pedig nagyon nem szeretnék rosszul indítani. Azért mindenesetre megjegyzem, ki tudja, később még mire lesz jó. Valószínűleg semmire, de azért sosem árt az óvatosság.
- Hát, ha a megosztást 60 - 40 százalék arányban érted, és úgy, hogy az enyém a 40 százalék, akkor simán benne vagyok.
Oké... nem gyakran vagyok pofátlan, pontosabban nem gyakran szoktam elismerni, ha esetleg pofátlan vagyok, de ez egyértelműen egy ilyen helyzet. Most sajnos, vagy nem sajnos, de el kell ismernem, ez bizony pofátlanság a javából.
- Na jó, csak vicceltem... annak viszont örülök, hogy nem kell az egésszel egyedül megküzdenem.
Tényleg örülök, hogy nem az egészet sózza a nyakamba, de persze ha mégis ez lenne a helyzet, akkor is végigküzdeném magam rajta... végülis ez is a rendőri munka része. Talán a legunalmasabb része, de akkor is hozzá tartozik.
- Rámragad? Mármint... micsoda? A koszon kívül? Na jó, egyébként értettem, Jessel meg majd vigyázok, bár azt nem tudom, a barátságosság mégis hogy tudna megijeszteni.
Vannak dolgok, amikről fogalmam sincs... többek között ez is egy ilyen, hogy a barátságosság és a kedvesség hogy tudna megijeszteni. Persze ha túlzásba viszik az fura tud lenni, de mégis... Aztán lehet, hogy ha megismerem Jesst is, akkor megértem, miért is mondta Nate amit mondott... egyelőre elég ennyit megjegyeznem.

New partner, new friend 1504217148    
Vendég
Vendég
Anonymous

New partner, new friend Empty
TémanyitásNew partner, new friend Empty2021-08-31, 21:05


Nathaniel & Hisao
nick wilde && the outsider
Igazán irigylem azokat, akik tudnak ennyire lelkesek lenni, hiszen ez azt jelenti, hogy van bennük bőven energia, ami az én esetemben kevésbé mondható el. De azért igyekszem, mert máskülönben nem lennék itt. Na, de az a lehetőség, hogy a papírmunkát valamennyire a nyakába akaszthatom egyértelmű inspiráció volt arra, hogy üdvözöljem meg vállaljam a körbevezetését.
Amikor meghallom fél füllel, hogy láthatóan ugyanúgy áll a papírmunkához, mint ahogy jómagam is egy mosoly kúszik az arcomra, de nem reagálom le ezen felül, mert még a végén kényelmetlenül érezné magát. Pedig igazán nincs miért. Amit ez számomra jelent az nem más, minthogy valószínűleg nagyon jó barátok leszünk majd. Legalábbis egy nagyon jó kezdete az egésznek.
- Megoszthatjuk amúgy a papírmunkát szóval nem sózom az egészet a nyakadba. De először talán egyszerűbb azzal kezdeni. - Meg aztán addig halogattam, hogy igazán túl kellene esnem rajta mielőtt még bármi másba belevágnék, mert az megint csak újabb papírmunkát jelentene, de akkor már nem számíthatnék arra, hogy megoszthatom valakivel. Hacsak nem nézek a két szép szememmel Jess-re, hogy vállalja már át helyettem a dolgot.
- Nem sokat, ha van is valami idővel úgy is rád ragad anélkül, hogy észre vennéd. Többnyire mindenki magának való kivéve Jess. Ő igazán barátságos tud lenni, szóval az ne ijesszen meg egy pillanatra sem. - Még eleinte nekem is sok volt, de nem mondhatom azért, mert túlságosan is igyekezett megfojtani engem a barátságos viselkedésével, de mivel Hisao nem jelent rá semmilyen fenyegetést avagy kellemetlen változást így hozzá szerintem kész szivárvány stílusban fog viszonyulni. - De ha van kérdésed valamivel kapcsolatosan nyugodtad tedd fel.
remélem megfelel
Vendég
Vendég
Anonymous

New partner, new friend Empty
TémanyitásNew partner, new friend Empty2021-08-29, 23:54

Nate & Hisao
✦ Same route, fresh start
A kezdetekkor elég gyakran kaptam meg, hogy buzgómócsing vagyok, és mindent is meg akarok csinálni, mert miért ne. Hát, azt hiszem ez a mai napig nem változott, legfeljebb csak gyakorlatot és tapasztalatot szereztem hozzá. Szóval igen, azt hiszem Mr. Buzgómócsing megérkezett, és kész rendet tenni. Na jó, azért ha lehet akkor ne a papírok között kelljen. Tudom, valakinek azt is meg kell csinálnia, és ha másnak nem füllik hozzá a foga, akkor nagy valószínűséggel rám marad. Pláne most, hogy én vagyok az újonc a csapatban.
- Legalábbis igyekszem. Bármit, csak ne papírmunkát...
A mondat végét inkább csak az orrom alatt morgom, mert hát milyen bemutatkozás ez már? Nem szeretném lejáratni magam, főleg nem az esetleges főnököm előtt, úgyhogy jobbnak látom inkább csendben maradni... fő a biztonság alapon.
Kíváncsian várom, hogy mivel is kezdünk, de mikor meghallom hogy papírmunka, akkor azért nagy erőfeszítésembe kerül, hogy ne grimaszoljak egyet. Most ez komoly? Ne már! Na jó... ha kell hát kell, úgyse tudom kikerülni, bármennyire is szeretném. Márpedig szeretném, meg szerintem Nathaniel is.
- Értettem! De szerintem ettől nem kell tartani, igyekszem rendben tartani a dolgokat, hogy ne büdösödjön semmi. Legfeljebb a papírmunka, de az se sokáig. És amúgy miről kell még tudnom? Azon kívül, hogy vigyázzak, ne büdösödjön be semmi?
Minden szép és jó, csak az a fránya papírmunka ne lenne a képben... azt hiszem az ember nem azért lesz rendőr, hogy aktakukackodjon, hanem hogy a terepen tegye a dolgát. Szóval remélem, hamarosan elérünk oda is.

New partner, new friend 1504217148    
Vendég
Vendég
Anonymous

New partner, new friend Empty
TémanyitásNew partner, new friend Empty2021-08-18, 19:00


Nathaniel & Hisao
nick wilde && the outsider
Elsőre azt mondanám, hogy nagyon lelkesnek tűnik és határozottan sokkal több energiával rendelkezik, ami mondjuk talán Jess szintjén van így ketten még jól meg is lehetnének egymással, de most velem kell beérje. Nem nyerte meg a főnyereményt velem, de mondjuk azt, hogy viszonylag közel van hozzá. Attól függ, hogy miként nézi a szituációt.
- Igazán lelkes vagy. Ez jó jel. - Legalábbis azt hiszem én általában zombi üzemmódban mászkálok, mert még mindig nem tudok egy normális alvási tervet kitalálni és nincs az a koffeinadag, ami elég lett volna a számomra. Még akkor se, ha esetlegesen vénásan kapnám.
- Először is megmutatom az asztalod aztán, amivel biztosan kezdeni tudunk az a papírmunka. - Tény, hogy szívesebben felügyelném, mint átsegíteném rajta meg aztán még valahogy megoldható lenne az is, hogy ne tűnjön úgy, hogy tejes egészében rásózom a papírmunkát pedig részben pontosan ez a célom. Azt legalább annyira nem nekem találták ki, mint a korán kelést az egyszer biztos. A legutóbbi esetet viszont még nekem kellene felvinnem, de így még mondhatjuk azt is, hogy letesztelem, hogy mennyire jó a papírmunkával. Nálam szerintem csak jobb lehet, de ha mégsem lenne az igazán meglepne.
A frissen előkészített asztalhoz kísérem, ami egy valamivel nyitottabb térnek körülbelül a közepén van. - Ez lesz az asztalod nagyjából azt pakolsz rá, amit csak akarsz, de ha valamiről megfeledkeznél és büdösödni kezd, akkor valaki majd lehet, hogy áttúrja az asztalod annak forrásáért cserébe, de amúgy nem piszkálnák. - Valahogy igen rendszerezett fickónak tűnik, úgyhogy nem hiszem, hogy egy ilyen dolog érintheti, de azért mégis megemlítem, hogy ne érje váratlanul, ha egyszer nem abban a rendben találja az asztalát, mint amiben hagyta.
remélem megfelel
Vendég
Vendég
Anonymous

New partner, new friend Empty
TémanyitásNew partner, new friend Empty2021-08-18, 17:27

Nate & Hisao
✦ Same route, fresh start
Nem tudom mire is számítsak itt, hiszen még csak nem olyan rég érkeztem a városba, és nagyjából senkit se ismerek. Akit meg mégis, azt is csak látásból. Abban viszont biztos vagyok, hogy ez nem sokáig marad így, hiszen mint mondtam, rendőrre szükség van. És mégis ki látott már olyat, hogy egy városban nem történik semmi? Oké, pontosítok: egy emberekkel teli városban nem történik semmi? Na ugye, hogy senki. És a senki alatt valószínűleg tényleg senkit kell érteni. Mindenre is fel kell készülni, de igazából nekem pont az lenne a jó, ha minél több dolog lenne amit csinálhatnék. Addig se gondolok Heavenre.
Alig érek a rendőrség épületébe már jön is az egyik rendőr, akiről a bemutatkozás alapján kiderül, hogy Nathaniel Walkernek hívják.
- Üdv! Igen, Koichi Hisao vagyok! Szolgálatra jelentkezem!
Elfogadom a felém nyújtott kezét és megrázom, a másik kezemmel pedig katonásan szalutálok egyet. Hiába, a hivatalos dolgok sose lesznek a kedvenceim, de azért megszokhattam volna már ennyi idő után. Na mindegy... azért remélem nem akarják az összes papírmunkát rámsózni, mert jobb szeretek terepen tevékenykedni. De tudom, hogy a papírmunka is a szükséges rossz kategóriájába tartozik, és valakinek meg kell csinálnia. Akár tetszik, akár nem.
- Szóval, hol kezdjük?
Amíg nem azt mondja, hogy eredjek haza magamnak, addig bármit mond megcsinálom. Mondjuk azt is, legfeljebb húzom a számat miatta. Mert ha valamihez, akkor a hazamenetelhez semmi kedvem. Hogyisne, még csak most jöttem.

New partner, new friend 1504217148    
Vendég
Vendég
Anonymous

New partner, new friend Empty
TémanyitásNew partner, new friend Empty2021-08-16, 21:09


Nathaniel & Hisao
nick wilde && the outsider
Ha jól értesültem, akkor hamarosan lesz szerencsénk egy új kollégához. Persze nem annyira új, mint én, hogy teljesen új az egész területen, de ettől még új így mindenképpen szeretném én magam felavatni és bevezetni az itteni rendőrség ügyes-bajos dolgaiba. Bár ezzel azért egy kicsit el is átkozom tekintve, hogy nem biztos, hogy jól járna velem, hiszen én mindent Jess-től tanultam, de amit tőle azt is sokszor csak félvállról vagy leegyszerűsítve a magam módján így lehet, hogy nem lesz túl előnyös, de mivel nem kezdő ezért gondolom nem akkora tragédia, ha egy kicsit belenyúlok a fejébe. Természetesen csak minimálisan.
Meg aztán valamilyen körülmények között talán még rá tudom sózni a papírmunkát, ami sosincs ínyemre és a legutóbbi esetben egyedül voltam Jess nélkül így az egész rám vár, amit talán valamilyen "ismerkedős, barátkozós játék" közepette rá tudnék sózni. Mert, ha már meginvitálom egy játékra, ahol a papírmunka a büntetés, avagy tét, akkor biztos lehet benne, hogy olyan játékot találok ki, amiben esélyem sincs veszíteni.
Mikor megpillantom a bejáratnál az ismeretlen arcot szinte felpattanok a helyemről, ami egyáltalán nem volt rám jellemző, mert általában félig még alszom, amikor az irodában töltjük az időnket a friss levegőn még többé-kevésbé ébren vagyok. Talán a hideg miatt, de olyankor valahogy jobban fel vagyok töltődve.
Hamar odaérve hozzá rögtön indítok a bemutatkozással és már nyújtom is felé a kezemet. - Jó napot kívánok, a nevem Nathaniel Walker és akkor ön valószínűleg Koichi Hisao, ha nem tévedek. - Elég érdekes lenne, ha valaki csak egy feljelentést szeretne tenni én meg rögtön letámadom, mint lehetséges rendőr. Ha így lenne, akkor egy átlagos ember meddig menne el ebben a hazugságban. A legtöbbje talán a kezdetektől tisztázná a félreértést, van akibe belefojtanák a szót és nem lenne esélye sem. Talán más helyzetben még ki is próbálnám, de most tényleg örülnék, ha valaki elvenné előlem a papírmunkát, mert se agyam hozzá, se kedvem. Mondjuk szerintem senkiből sem ezért vált rendőr.
remélem megfelel
Vendég
Vendég
Anonymous

New partner, new friend Empty
TémanyitásNew partner, new friend Empty2021-08-12, 08:41

Nate & Hisao
✦ Same route, fresh start
Attól függetlenül, hogy egy ideig sajnálatos módon nem erősíthettem a rendőrség erőit jelenlétemmel, attól még sosem szűntem meg rendőrnek lenni. A reflexek és a beidegződések bennem vannak, és remélem sosem vesztem el őket. Mondjuk lassan már igazán leszokhatnék a reménykedésről, hiszen Őt is elveszítettem, pedig vele kapcsolatban is azt hittem, hogy ez nem történik meg soha. Velünk nem. Aztán mégis. Ezek után pedig mondhatni gyáva módon meghunyászkodtam a szüleim előtt és azt tettem ami minden elvem, elképzelésem és érzésem ellen van: beleegyeztem, hogy feleségül veszem a lányt, és felnevelem a kisfiát. Csak hogy megnyugodjanak végre. Na meg mert számomra alap, hogy senkit nem hagyunk magára. Azt hiszem annak idején pontosan ezért választottam a rendőri hivatást, de már a kutya sem emlékszik rá... túl távolinak tűnik már. Illetve a kutya még lehet emlékszik rá. Vagyis emlékezne, ha akkor már mellettem lett volna, de Daido jóval később került csak az életembe. Azóta viszont igencsak hű társam.
Ilyen érzésekkel és gondolatokkal lépek be a rendőrség kapuján, hogy Fata Morganában is megkezdjem a szolgálataimat... mert hát azt hiszem, rendőrre mindenhol szükség van. Én pedig nem félek akcióba lendülni, ha úgy hozná az élet. Kíváncsian várom, milyenek lesznek a kollégák, és már - már buzgómócsing módjára várom, hogy mi is lesz az első feladatom itteni rendőrként. Bármit megcsinálok, addig se a veszteségen kattog az agyam. Úgyhogy nincs más hátra, mint előre: Koichi Hisao szolgálatra jelentkezik!

Remélem használható  New partner, new friend 1504217148    
Vendég
Vendég
Anonymous

New partner, new friend Empty
TémanyitásNew partner, new friend Empty2021-08-12, 08:08

New partner, new friend
Nate && Hisao

Vendég
Vendég
Anonymous

New partner, new friend Empty
TémanyitásNew partner, new friend Empty

Ajánlott tartalom

New partner, new friend Empty
 

New partner, new friend

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Be my partner in crime - Qadir&Lucien
» Friend in need
» afternoon friend talk
» A friend is someone you can really talk to
» need a friend to talk to