Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 17 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 16 vendég :: 1 Bot


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Stuart Morrison
Tegnap 02:31-kor


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Evolet Yang
2024-04-22, 08:51


Evolet Yang
2024-04-22, 07:41


Rosemary Holloway
2024-04-22, 01:02


Rosemary Holloway
2024-04-22, 00:33


Antoine LeCompte
2024-04-21, 22:59


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
Haley Bailey Desrosiers
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásHaley Bailey Desrosiers Empty2021-08-19, 02:13

Haley Bailey Desrosiers
Play by: Adelaide Kane



Becenév
Haley, Haybárkinek
Baileyakinek engedi
Baibai, Haley-Baileyha élni akarsz, ne hívd így
Mesehõs
Willow (Aranyhaj és a nagy gubanc)
Tükörkép
nem látja magát és nem emlékszik
Csoport
The Royals ✦ A nemesek
Tartózkodási hely
Nyugat: Stormreach ✦ Bárhol, akár egy kívülálló
Foglalkozás
Bűnöző, tolvaj ✦ Legújabb tagja az Argentumnak
Családi állapot
Egyedülálló
Szexuális beállítottság
Heteroszexuális
Kedvenc mesehõs
Hádész (Hercules), Nick Wilde (Zootropolis), Hook kapitány (Pán Péter), Jázmin & Aladdin (Aladdin), John Silver (A kincses bolygó)
Mi történt velem?

Egy életed van:

úgyhogy élvezd, amíg véget nem ér a buli!
Tudod milyen érzés elveszíteni mindent? Úgy értem, a szó legszorosabb értelmében. Amikor ott állsz a semmi közepén, üres kézzel, üres szívvel és üres lélekkel. Amikor érzed, hogy már nincs semmi, amit elvehetnének tőled…
Sose tudd meg.
Én ismerem ezt az érzést, pedig még 30 éves sem vagyok. Az élet viszont nem volt kegyes hozzám. Gyerekkoromban a szüleim balesetben elhunytak, engem pedig elválasztottak a testvéreimtől. Árvaházba kerültünk, de nem egy helyre… elválasztottak minket egymástól, azzal a felkiáltással, hogy talán könnyebben családra lelünk, ha nem egymásba kapaszkodunk. Mondhatom, hogy ez a legnagyobb marhaság, amit csak mondhattak.
Nem tudom, mi van a testvéreimmel – mai napig nem sikerült rájuk találnom. Annyi biztos, hogy engem nem fogadtak örökbe, hanem nagykorúságomat elérvén kiraktak az árvaházból, mondván, ne foglaljam a helyet mások elől.
Mondhatnám, hogy itt csesződött el minden – de nem. Már a kezdetektől fogva az volt megírva nekem, hogy ne a normális emberek életét éljem.
Korán, nagyon korán kerültem olyan helyzetbe, hogy lopnom kelljen a túlélésért. Aztán nagyobb balhékba keveredtem, felkarolt néhány rossz arc, de mégis őket tekintettem akkoriban a „családomnak”. Kezdetben kisebb betörésekben vettünk részt, később pedig már vér is tapadt néhányunk kezéhez.

A remény olyan, mint a dominó.

Ha egy eldől, borul az egész.
Aztán teherbe estem 23 évesen. Nem, nem talált rám a nagybetűs szerelem és közel sem volt jó élményem – az első. Annak fantasztikusnak és emlékezetesnek kellene lennie, ugye? De nem így, ahogy nekem volt. Az egyik betörés során mondhatnám úgy is, hogy darázsfészekbe nyúltunk. Egy sokkal rosszabb arc várt ránk, mint azt bármelyikünk is gondolta volna. Engem elkapott, míg a többiek sikeresen elmenekültek. Aztán… aztán megerőszakolt az a vadállat. Még ma is érzem magamon a testének teljes súlyát, vagy az alkohol bűzét, ami áradt belőle. Undorító volt és csodálom, hogy nem gyűlöltem meg egy életre a férfiakat.
Nem volt lehetőségem elvetetni a magzatot. Érdekes lett volna bűnözőként besétálni az egyik kórházba, hogy ugyan már, valaki segítsen rajtam. Nem kockáztathattam, hogy feldobnak a zsaruknak és a börtönben kötök ki. Szóval tovább kellett lépnem, így, egy élettel a szívem alatt, ami életem legrosszabb napjára emlékeztetett folyamatosan. 9 hónap után megszületett a kislányom, Daisy. Akkoriban egy eldugott helyen éltem az egyik újdonsült társammal, Theodore-al. Támogatott mindenben, amiben csak tudott, én pedig hálás voltam neki. De persze a „munka” sem maradhatott el. Mivel terhesen nem tudtam betörésekkel foglalkozni vagy lopásokkal, így számomra csak a drogokkal való kereskedés maradt. Ezt folytattam azután is, hogy a gyermekem megszületett.

Csak ugrálsz a pocsolyában lévõ köveken,

és minden lépésed után egy kő elsüllyed.
Ha eddig még hittél abban, hogy van kiút számomra vagy remény, netán happy end, akkor ugorjunk egy kicsit az időben. Daisy 2 éves volt és én még mindig a drogok eladásával foglalkoztam. Jól meg is fizettek érte, így bátran kijelenthetem, hogy nem csináltam rossz üzletet. A lányom plüssmackójába rejtettem el a tablettákat és a porokat, azzal mentem ki a parkba és könnyen eladtam az utolsó csomagig.
Még azt is mondom, hogy lett egy barátnőm: Darla. Legalábbis azt hittem, hogy a barátnőm, de tévedtem. Elárult – valószínűleg választás elé állították, hogy vagy besúgó lesz vagy pedig elveszik tőle a gyereket, de így… igazából alattam vágta a fát. Álruhás rendőrt szolgáltam ki: a plüssmackóból előkerült a drog, és a következő pillanatban kattant a bilincs a csuklómon.
Aznap láttam Daisy-t utoljára. Elvették tőlem, engem pedig lecsuktak. Theodore volt az, aki segített megszökni, de már benne sem bíztam úgy, mint azelőtt. Gyűlöltem Darla-t, amiért beköpött a zsaruknak. És őszintén? Kedvem lett volna feldobni Danny-t a rendőröknek, hogy ne csak én szívjak. De én nem voltam ilyen. Ekkor legalábbis még nem voltam az a fajta, aki készakarva ártott volna a másiknak. Bajtársnak nem. És én őket ezek után is annak tekintettem.
Megpróbáltam magam mögött hagyni mindent. Szó szerint… mindent. Évek teltek el, mióta láttam Darla-t, vagy Theo-t, a lányomról nem is beszélve. Pontosan tudom, hol van, de azzal is tisztában vagyok, hogy nem fogják visszaengedni hozzám. Már csak az életvitelem miatt sem… másrészt, talán nem is vagyok anyának való. Daisy folyamatosan csak arra a balul elsült akcióra emlékeztetett és talán nem tudtam volna igazán szeretni őt.

Ragadd kézen a félelmet,

és élj tovább.
Az autómban üvöltött a zene. Ava Maxtól az Everytime I Cry. Kicsit a szívemből szólt és épp ezért tudtam torkom szakadtából énekelni. Nem szólt rám senki, hiszen magányos utazó voltam. Egy szökevény, ha úgy tetszik. A rendőrség több városban is keresett, de mindenhonnan időben megléptem. A mobilomra néztem, majd elküldtem egy utolsó üzenetet Darrennek, akivel az utóbbi hónapokat töltöttem és sok közös balhén voltunk túl: egy búcsút küldtem neki. Mindketten tudtuk, hogy nem leszünk örökké egymás oldalán. Aztán a mobilt fél kézzel szétszedtem és kikaptam belőle a sim kártyát. Meg kellett volna semmisítenem, de csak kidobtam az autóból, azt remélve, hogy az autópálya okán majd néhányszor átmennek rajta. Nem törődtem ezúttal semmiféle következménnyel. Igazából sosem tettem.
A kártya nélküli mobilt is kidobtam végül, mert sose lehetett tudni, melyik kütyübe raknak nyomkövetőt vagy akármit. Nem szerettem volna, ha bemérik a tartózkodási helyem. Ezért is szabadultam meg tőle.
Aztán néhány óra autókázás után megakadt a szemem egy táblán. Fata Morgana. Nem hallottam még ilyen városnevet, így felkeltette az érdeklődésemet és arrafelé vettem az irányt, nem félve az ismeretlentől.
Hát, így esett meg, hogy mikor átléptem a határt, a télbe érkeztem. Fáztam, de nem furcsálltam az időjárást. Egy mese jutott eszembe, amit néhány éve megnéztem – igazából kellett gyorsan egy rejtekhely, nehogy elkapjanak és a moziban pont ez ment, így hát… megnéztem. Zootropolis. Ott volt meg a négy évszak a városban.
Ahogy végiggurultam a téli útszakaszon, megpillantottam egy ismerős alakot.
- Danny? – Pislogtam néhányat, de aztán megráztam a fejemet. – Egek, komolyan itt futok vele össze? Ezen az isten háta mögötti helyen? – Költői kérdés volt, szigorúan csak magamnak feltéve. De nem törődtem vele ennél többet, most még nem, mert nem volt rá időm. Egy helyet akartam találni, ahol meghúzhatom magamat. Láttam több táblát is kitéve, így megtudtam, hogy a téli városrész Frostcall.
Végül Stormreachban állítottam le az autót, az egyik nem túl bizalomgerjesztő épület előtt. Argentum. Egy hajóra hasonlított, de mégsem… valamiért mégis ismerős volt. Egy másik meséből.
- Talán ez Disneyland? – Ráncoltam a homlokomat, miközben kiszálltam az autóból. A kapucnit felhúztam a fejemre, lezártam az autót, majd az Argentum bejárata felé vettem az irányt, abban a reményben, hogy egy hotelre vagy motelre bukkantam, nem csak egy sarki kocsmába.

Bármi is történjen a jövõben,

higgy a sorsban


Képességem



Baba Mirai

Eliffe

Nem szórt rá senki csillámport


Jasper Bodhi, Justin Hazeldine, Jonathan Gold and Genevieve Kelloway csillámport hintett rá


Haley Bailey Desrosiers
Hercegnõ
Hercegnõ
Haley Bailey Desrosiers
Mesehõs :
Haley Bailey Desrosiers KeheUe5
Tangled
Willow

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
9
Titulus :
✹ The Invisible Girl
A másik felem :
Életkor :
31
Zenedoboz :

Akinek az arcát viselem :
✹ Adelaide Kane
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
✹ Stormreach
A tükör mögött :
Haley Bailey Desrosiers Tumblr_inline_p706e86DMB1s6eco5_250
Sweet Panda:
Eliffe


Haley Bailey Desrosiers Empty
TémanyitásHaley Bailey Desrosiers Empty2021-08-20, 10:41

Csillámporos üdvözlet illet téged
Haley Bailey Desrosiers ✦ Willow


„The gem cannot be polished without friction, nor man perfected without trials.”

Kedves Haley-Bailey!

Már nagyon vártam, hogy megérkezz, mert szerintem elég jó kis közös szálat sikerült kitalálnunk, ami mindkettőnknek okoz majd néhány izgalmas játékot, hiszen Haleynek minden oka meg van utálni Darlat és általa Dannyt, habár utóbbi semmit sem sejt az egészből, és hát történetesen utóbbi épp abban a városban adta el magát bírónak, ahol Haley is kikötött, ami akár még hasznára is válhat, főleg mivel az új barátai sem  épp a törvényes utat kedvelik. Egy kis zsarolás pedig csodákra képes.
De ez neked nem újdonság, nem igaz, Haley-Bailey?
Ahogy a legtöbben, te sem önszántadból döntöttél úgy, hogy drogot fogsz árulni vagy betörsz másokhoz, senki sem akar ilyen életet élni, de van, akinek egyszerűen nincs választása, mert a gép nem olyan lapokat dobott neki. Ez nem a könnyebb út, ahogy sokan gondolják, hanem az egyetlen. Rémes dolgok történtek veled, mégis képes voltál talpon maradni és tovább küzdeni, ami mindenképp elismerést érdemel. Fata Morganába sokan azért jöttek, hogy új, jobb életet kezdjenek, de nálad talán még ez is odébb van, mert az első utad az Argentumba vezetett, ami... nos, hát nem épp egy bingóklub, az ottani társaság viszont biztosan nem fog rossz szemmel nézni rád a múltad miatt, tökéletesen be fogsz tudni illeszkedni. Hogy ez jó, vagy rossz, azt már döntsd el te. (Az idézetet, amit az elfogadódhoz írtam, ajánlom figyelmedbe).
Azt még muszáj megemlítenem, hogy mennyire imádtam a lapodat! Nagyon ráéreztél a karakterre, együtt tudtam érezni vele, megérteni őt és a fájdalmát, habár még csak nem is mentél bele minden részletbe.



Nincs más dolgod, mint elvégezni a szokásos köröket, én – vagyis szélhámos énem, akit jól ismersz – pedig rabolnálak is egy játékra rögtön, ahogy megbeszéltük  Haley Bailey Desrosiers 2426842179






You will never be alone
Nem szórt rá senki csillámport


Haley Bailey Desrosiers csillámport hintett rá


Jasper Bodhi
Hõs
Hõs
Jasper Bodhi
Mesehõs :
Haley Bailey Desrosiers Jack-frost-icegif-1
Az öt legenda
Jack Frost
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
14
Titulus :
Guardian of Fun
A másik felem :
Queen and King of the snow
Haley Bailey Desrosiers A30432579911e86c7560a75ce2e54237
Életkor :
30
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Thomas Doherty
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Frostcall
✦ ✦ ✦ :
Haley Bailey Desrosiers 61e3fb8c788405c69537320851298fea2e23facc
A tükör mögött :
Haley Bailey Desrosiers 2Cudhdy
Cherry

Haley Bailey Desrosiers Empty
 

Haley Bailey Desrosiers

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Idõben kell érkezni ✩ Jonathan && Haley
» Ha egy eldõl, borul az egész ✩ Declan && Haley
» Igyunk arra, hogy még élünk ✩ Sabra && Haley