Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 11 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 2 Bots


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Lishcelle Cannon
Ma 02:25-kor


Yamada Akio
Ma 01:49-kor


Usui Takumi
Ma 01:28-kor


Celeste Missulena
Ma 00:53-kor


Morana Circe Bove
Tegnap 21:24-kor


Ragnar Rosenkrantz
Tegnap 21:07-kor


Ragnar Rosenkrantz
Tegnap 20:21-kor


Mo Yuan
Tegnap 18:13-kor


Mo Yuan
Tegnap 17:57-kor


Mo Yuan
Tegnap 16:32-kor


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 20%


3 Hozzászólások - 20%


3 Hozzászólások - 20%


1 Témanyitás - 7%


1 Témanyitás - 7%


1 Témanyitás - 7%


1 Témanyitás - 7%


1 Témanyitás - 7%


1 Témanyitás - 7%



Megosztás
 
Dionysia Nerida Pantazis
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásDionysia Nerida Pantazis Empty2023-05-12, 16:45

Dionysia Nerida Pantazis
Play by: Dakota Johnson



Becenév
Dio, Dion, Neri
Mesehõs
Megara (Hercules)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
Heroes ✦ Hősök
Tartózkodási hely
Nyugat: Stormreach
Foglalkozás
Az Argentum főnökének, John Silvernek
az egyik mindese (adósa)
Családi állapot
Egyedülálló
Szexuális beállítottság
Heteroszexuális
Mi történt velem?



Ha volt is bűn, mit elkövettem, már régen leróttam az árát. Nem kell több férfi, aki átver, nem kell több gyötrelem, sóhaj, ábránd!
És megtörtént. Fogalmam sem volt róla, hogy jutottunk el idáig, de nem maradt semmim, csak egy táskába összecsomagolt kacat halmaz, néhány ruhával. Más semmi. Kisemmizett az a szemét alak, akivel az egész életemet képzeltem. Hogy volt rá képes?! Én és az a nagy rózsaszín köd! Mindig mondták, hogy a szerelem vakká tesz, de hogy ennyire?! Hogy lehettem ennyire ostoba?! Mindent ráírattam… azt mondta, hogy a kettőnk érdeke mindez. Mindent ő akar rendezni, ne nekem legyen vele gondom, én csak csináljam, amit szeretek, vagy épp dolgoznom sem kell, mert ő mindent is megtesz. Noha ezzel sosem értettem egyet, hisz nem akartam pusztán eltartott lenni. Sosem tartottam magamat egy pátyolgatásra szoruló kislánynak.
De az ördögbe is! Átvert, csúnyán átvert és semmit sem tehettem ellene! A lakást eladta a fejem fölül, ő maga meg most néhány órája elhagyott. Kidobott, a szó legszorosabb értelmében és elhajtott a furgonjával. Soha nem fogom újra látni, ebben biztos vagyok. Rohadna meg az a szemétláda!
Azt sem tudtam, hogyan fogom fizetni az autóm fennmaradó részleteit… még a lakhatásom is kérdéses volt. Fel kellene hívnom Aurorát? Valószínűleg ő is a fejemhez fogja vágni, hogy ő megmondta. Látta előre, hogy egy szélhámossal van dolgom, de hát a szerelem…
Miért is nem lehet tisztán látni végig, az elejétől a végéig? Soha többé nincs szükségem erre. Engem egy férfi sem fog többet átverni, ezt megígérhetem!
Az, hogy valamit elhatározunk, egy dolog. Az, hogy meddig tartunk ki, pedig egy másik.
A lehető leghamarabb kerestem albérletet magamnak, próbálva kikuporgatni az alkalmi munkák alatt keresett pénzből. Jóformán semmire sem maradt belőle: csak a lakás, és némi étel. Napról-napra éltem… mígnem bele nem botlottam életem következő nagy hibájába.



John Silverbe. Ha azt mondom, hogy újabb rossz döntést hoztam, meglepődik valaki? Én nem! Bár az igaz, hogy itt szerelemről még csak szó sem volt. De azt ígérte, hogy mindent megold.
- Segíthetek neked. És segíthetsz nekem. Mindenki jól jár és nem lesz gondod sem a fedéllel a fejed felett, sem pedig az étellel a tányérodon, de még ezeken felül is bőven marad jussod. Cserébe nem kérek sokat, csak annyit, hogy legyél a szemem és a fülem, és tedd meg, amit néha kérek tőled – Nos, valahogy így indult a kettőnk története. Ó, igen, persze, hogy betévedtem az Argentumba és persze, hogy néhány pohár után hajlandó voltam kinyitni a szám. Sosem volt szokásom sajnáltatni magam, de minden csak egyre rosszabb volt az életemben és egyszerűen csak kijött. Mégsem fogadtam el egyből az ajánlatát. Elmosolyodtam ugyan, majd felszegtem az állam és így néztem rá.
- Nincs szükségem a segítségedre. Nagylány vagyok már, a cipőm is magam kötöm be – Igen, volt egyfajta stílusom és nem voltam rest egy idegennel szemben sem kimutatni a fogam fehérjét. Már ha ez annak számított.
Mégis ő győzött. Elkezdtem dolgozni nála, lett egy állandó szállásom, nem is kellett érte sokat fizetnem. Eleinte a munkával sem volt gondom, néha beugrottam a pultba, kiszolgáltam néhány rossz arcot, miközben kihallgattam, miről diskurálnak és mindezt jelentettem Silvernek. Aztán felfigyeltem arra, hogy egy fiatalabb fiú is hasonló pozícióban van, mint én. Jim Hawkins. Egy fiatal lányra kellett nagyon figyelnie, valami… ja igen. Charlotte la Bouff. Apuci hercegnője félének tűnt, sok pénzzel és tartással. Kicsit furcsa volt Jimet vele látni, miközben két külön világ voltak. De persze, nem azért volt vele, mert tetszett volna neki, hanem mert Silver erre kérte. Nekem mégis gyanús lett és egyre többször foglalkoztatott a két fiatal sorsa. De nem volt tisztem beleszólni, Jim sem árult el nekem semmit soha, ha beszélgettünk egyáltalán.

Aurorával ekkorra már teljesen megszakadt a kapcsolatom. Nem akartam belerángatni ebbe a káoszba, ebbe a sötét világba. Nem volt neki való, még nekem sem annyira, de nem volt más választásom. Kiszállni sem tudtam volna. Sok mindent láttam és kételkedtem benne, hogy Silver csak úgy elengedne – előbb végezne velem, úgy hiszem.



Valahol mindenkinek van gyenge pontja. Pandorának például az a fránya doboz volt a gyengéje, szegény trójaiak pedig rossz lóra tettek.
Egy nap Silver az irodájába hívatott. Nem tudtam, mit akar ezúttal, de mentem, amint végeztem a zárással, ahol én voltam a soros.
- Megara. Rendeztem az adósságot, amit rád hagyott a volt barátod és az autód részletei is fizetve vannak, a tiéd – Meghökkentem. Azt várta, hogy megköszönöm? Úgy voltam vele, hogy mindent apránként fizetgetek és lassan utolérem magam. Évek múltán, de… mindegy is. Nem szorultam a segítségére. Fel tudtam volna robbanni, de ehelyett csak mély levegőt vettem. – Cserébe… - És persze, itt jön a buktató! Előre kaptam a fizetséget azért, amit még meg sem csináltam? Ez az aljas, megátalkodott, kétszínű, mocskos…!
Kellett néhány perc, mire meg tudtam szólalni és el tudtam lazítani az ökölbe szorult kezem. Észre sem vettem, hogy a testem így reagált.
- Köszönöm a segítségét, és tisztában vagyok vele, hogy semmit sem tesz ingyen. Mi az ára mindennek? – Nem akartam tudni, mibe rángat újra bele, de kénytelen voltam rákérdezni.
- Az Argentum alapító okirata kell, ami a társtulajdonosomnál, Phil-nél van. – Láthatta rajtam, hogy nem értem az egészet, így folytatta. – Azt akarom, hogy csak az enyém legyen a hely. Ehhez pedig ez az okirat kell, onnantól az ügyvédem megold mindent. A társtulajdonossal nem egyeznek a nézeteink, hát el kell válnunk egymástól – Vállat vont.
A gond ott kezdődött, hogy nem Phil-nél volt az okirat, hanem Herculesnél, akire rábízta. Mintha számolt volna azzal, hogy egyszer el akarják tőle lopni. Úgy tűnt, hosszabbra nyúlik az egész herce-hurca, mint azt elsőre gondoltam. Közelebb kellett férkőznöm Herculeshez, be kellett jutnom a lakásába…



Ismerős lesz a mondat, de azért kimondom: újabb hibát vétettem. Silver egyre türelmetlenebb lett, én pedig egyre mélyebbre süllyedtem valami olyasmiben, amiben nem kellett volna. Kezdtem megkedvelni a Csodafickót. A személyi edzőm lett és túl sok időt kezdtünk együtt tölteni. Randira hívott és én igent mondtam. Már-már úgy nézett ki a dolog, hogy komolyabbra is fordulhatna.
- Megara, meddig várjak még? Elhúzódik ez az egész. Végre tudod hajtani a feladatot, ugye? – Próbáltam kiverni a fejemből Silver türelmetlenkedő hangszínét és arcát, de nem ment. Bosszantott és kétségbe is ejtett egyaránt. Nem tudtam, mit tehetnék. Törleszteni akartam a férfinak, és tulajdonképpen nem is volt más választásom, mint végigcsinálni, amit elkezdtem.
Hagytam, hogy a dolgok magukkal ragadjanak és sodródtam az árral. Hercules mit sem sejtve hívott meg magához, abban a reményben, hogy a kapcsolatunk kiteljesedhet és hivatalossá tegyünk mindent. Élveztem azt az estét, minden percét és pillanatát. Megállítottam volna akkor és ott az időt. Éreztem, hogy a szerelem, mint olyan, újra, megállíthatatlanul magával ragad: esélyem sem volt, de jól tudtam, ez az egész a kezdetektől kudarcra volt ítélve.
Bármennyire is volt szép, ami köztem és Hercules közt volt, aznap véget is ért. Pontosabban akkor, amikor végre rátaláltam arra a bizonyos okiratra és kora reggel leléptem.

A hengeralakba feltekert papír Silver asztalán landolt. Dobtam. Elegem volt az egészből és feldúlt voltam, nem is kicsit. A férfi nagy hidegvérrel kihajtogatta a lapokat és elégedetten vette tudomásul, hogy megvan, amit akart.
- Most már vége, ugye? – Szegeztem neki a kérdést, mire ő felemelte a tekintetét a sorokról.
- Hogy lenne vége? Az adósom vagy… az életed végéig, Megara – Nem tudom, hogy komolyan gondolta-e, vagy csak jól szórakozott azon, mennyire kiborultam. Szerintem pontosan tudta, hogy az érzelmeim el fognak ragadni és meg sem lepte, hogy én ebből is rosszul jöttem ki.
Ezúttal én voltam az, aki átverte azt, aki fontos volt neki.
Hercules, sajnálom, én… nem akartam ezt. De nem volt más választásom…

Néha jobb egyedül lenni. Akkor senki nem bánthat.


Képességem

✦ Én volnék Hádész képességének a másik oldala: azaz az ellentéte. Az én emberségem, hősiességem jelenthet megoldást arra, amit az Alvilág istene tesz. Míg ő szétszakíthatja a kötelékeket, a kapcsolatokat, addig én képes vagyok azokat megjavítani. Újra összekötni azokat, akik összetartoznak.
✦ Apropó, ami még fontos: nem hat rám a képessége. Hádész látja mindenki valódi, mesehős alakját, de az enyémet nem. Számára láthatatlan vagyok és ismeretlen, akárcsak egy kívülálló idegen. Mint egy... hús-vér ember. De én Megara vagyok, Hádész, hát miért nem figyelsz rám?
Baba Mirai

Eliffe

Nem szórt rá senki csillámport



Dionysia Nerida Pantazis
Hõsnõ
Hõsnõ
Dionysia Nerida Pantazis
Mesehõs :
Dionysia Nerida Pantazis ZCEu5_
Dionysia Nerida Pantazis Megara
Hercules
Megara
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
3
Titulus :
Meg
A másik felem :

Ha volt is bűn, mit elkövettem:
már régen leróttam az árát.
Nem kell több férfi, aki átver,
nem kell több gyötrelem, sóhaj, ábránd!
Dionysia Nerida Pantazis 71e9465938396fb5ed068f2fddd05213a936ce49
Életkor :
32
Zenedoboz :
Dionysia Nerida Pantazis Christian-and-Ana-fifty-shades-of-grey-38140240-500-208
Azt hittem nem fog már a bűbáj,
nem szeret többé e szív mást.
Az eszem figyelmeztet állj meg:
a vége mindig csak sírás-rívás!

Akinek az arcát viselem :
Dakota Johnson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
Jobb, ha észreveszed,
elcsavarta rég a fejed!
A tükör mögött :
Sweet Panda:
Eliffe
Dionysia Nerida Pantazis 19af88b2856f9d5b8cec4e5d68b6b2e1e55071c4

Dionysia Nerida Pantazis Empty
TémanyitásDionysia Nerida Pantazis Empty2023-08-20, 12:48

Csillámporos üdvözlet illet téged
Dionysia Nerida Pantazis ✦ Megara


„Tudod, milyenek a férfiak: ha azt mondod,
tũnj el, úgy értik, gyere, a tiéd vagyok!

Kedves Dionysia!

Akarom mondani… MEGARAA!!! Dionysia Nerida Pantazis 2067867876  Dionysia Nerida Pantazis 2067867876

Olyan szinten Herki fiam lépett most előtérbe, hogy még akár mondhatom is, hogy a user vagy még Pengu helyett is ő ir.  Dionysia Nerida Pantazis 2359898509
Na, jó… azért nincs így. Dionysia Nerida Pantazis 1149350199

De valljuk be, nem lenne MEGlepő, nem igaz? Dionysia Nerida Pantazis 3375341651
A Csodafickó csak várt és várt…. és még mindig várt. Végül MEGérkeztél. Nem várt hiába! Dionysia Nerida Pantazis 321849167

Azt azért le kell szögezni, hogy nem volt sétagalopp, míg eljutottál idáig. Dionysia Nerida Pantazis 140082809  Megara sok mindenen ment keresztül és persze, ha most nem nézzük a meséjét... akkor itt Fata Morganában sem volt minden fenékig teljfel. Dionysia Nerida Pantazis 2250790558

Az egyik rosszból ment is a másik talán még rosszabba. Rendben, nem volt más választása. MEGértem… és talán Herki is MEGértette volna, ha MEGbeszéltétek volna. Dionysia Nerida Pantazis 1542743629

MEGlehet, hogy hülyeségeket mondok, és akár nyugodtan mondd MEG, ha tévedek. Vagy akár a fejemhez vághatod, hogy „Te ezt nem értheted!” Dionysia Nerida Pantazis 703152122

Jogos lenne! Dionysia Nerida Pantazis 803573226
Valóban nem tudom, mi lehetett volna a jó MEGoldás, de egyet biztosra tudok… Ha valaha is összefuttok, akkor beszéljétek MEG, rendben? Dionysia Nerida Pantazis 3726835930

UI.: Én MEGmondtam!! Mindig tökéletes ET-vel érkezel. És ez most sem volt másképp. Imádom, ahogyan a karaktereket MEGalkotod. Ahogy beszéltük, hogy Megara eléggé összetett lett. A lapodból látszik is, hogy igen az. Fantasztikus lett. Dionysia Nerida Pantazis 1298976811  Dionysia Nerida Pantazis 2108006646  Dionysia Nerida Pantazis 4028024232



Na, de ha már ennyiszer említettem a nevedet, nem is koptatom tovább. Elengedlek, hogy foglald le a pofit, és utána irány a játéktér. Üdv közöttünk.  Dionysia Nerida Pantazis 841472469  Dionysia Nerida Pantazis 841472469  Dionysia Nerida Pantazis 841472469  Dionysia Nerida Pantazis 841472469






You say always what you feel,


and you make always what you think.
Nem szórt rá senki csillámport


Dionysia Nerida Pantazis csillámport hintett rá


Baba Shouta
Isten
Isten
Baba Shouta
Mesehõs :
Dionysia Nerida Pantazis 68b0ffae4e69ccec1d99ea22a5a8e3d9d29d0391
Dionysia Nerida Pantazis 34oFwLa
Raya and the Last Dragon
Pengu

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
༄ Protective Brother ༄
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
༄ Kim Soo-hyun ༄
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
༄ Bloomcrown ༄
A tükör mögött :
Dionysia Nerida Pantazis 89d8c5b7b8eac949177ecfabb509ae699ed3be73
Behind the Dragon
Fedora


Dionysia Nerida Pantazis Empty
 

Dionysia Nerida Pantazis

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» The Plan! // Nerida & Isaac
» nerida & richard ❖ long time no see
» nerida & daria ❖ time for a back up plan