Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Ezekiel Beckett
Ma 01:28-kor


Imogen Sallow
Tegnap 23:56-kor


Inoke Kailani
Tegnap 20:43-kor


Nishihara Takuya
Tegnap 17:36-kor


Ayuzawa Misaki
Tegnap 17:09-kor


Maverick Macnair
Tegnap 16:44-kor


Inoke Kailani
Tegnap 12:46-kor


Onyx Blackwell
Tegnap 12:26-kor


Leonard Joar Leifsson
Tegnap 11:54-kor


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

4 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
Kim Young-mi
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásKim Young-mi Empty2023-08-06, 19:01

Kim Young-mi
Play by: Yoon Seo-ah


Becenév
Mimi, "Yomias"
Hisz a csodákban?
hisz!
Csoport
Outsiders ✦ Kívülállók
Foglalkozás
cukrász
Családi állapot
egyedülálló
Szexuális beállítottság
homoszexuális
Kedvenc mesehõs
Mulan, Raya és Namaari, Sisu, Astrid,
Fényfúria, Vanellope, Kida
Mi történt velem?

Should I find my own way? Should I stop hit the brakes?
Keep in line and live half alive
Should I force playing safe? Should I fight seize the day?
Take a dive, dive into the night

Mindig is imádtam alkotni. Sokáig emiatt azt hittem, hogy a képzőművészet területén fogom megtalálni az utamat, hiszen már gyerekként is rengeteget rajzoltam és ez a szenvedély később sem hunyt ki. Anya mesekönyveket illusztrált, és bár én őt alig ismertem, a rajzai velem voltak miközben felnőttem és úgy éreztem, hogy ezen keresztül képes lehetek kapcsolódni hozzá, megérteni őt, elképzelni, hogy ő milyennek látta a világot amíg élt.
Gyerekként szerelmes voltam a rajzolásba, egyfajta varázserőnek láttam, ami életeket és világokat képes teremteni. A nagynéném, aki a valódi anyaszerepet töltötte be az életemben, nem volt művészlélek. Ő csak szelíd mosollyal figyelte, ahogy sorra rajzolom a kedvenc karaktereimet, a barátaim kedvenceit, a tévében látott mesehősöket, majd megsimogatta a vállam, homlokon csókolt és elment dolgozni. Ő egy végtelenül racionális nő volt, aki az élete nagy részét mégis a fellegek között töltötte - ekkoriban ugyanis légiutaskísérő volt.
Hatévesen én is szerettem volna az lenni, aztán megtudtam, hogy ahhoz minimum milyen magasnak kell lennem, és ez akkoriban annyira elérhetetlen célnak tűnt, hogy hamar lemondtam róla. A rajzoláshoz ennél valamivel mélyebb elköteleződés fűzött.

Idővel azonban be kellett látnom, hogy bármennyire is imádom megrajzolni a kedvenc karaktereimet, nem biztos, hogy a grafikusi pálya nekem való. Szerettem a rajzaimmal örömet okozni másoknak, de az egyetemi éveim alatt a rajzolás egyre kevesebb örömet okozott nekem és szép lassan kezdtem elveszíteni a lelkesedésemet. Nehezen vallottam be magamnak, hogy talán mégsem ez az, amivel foglalkoznom kellene a jövőben - rettenetesen fájt. Akkoriban olyan érzés volt, mintha csalódást okoztam volna a gyerekkori énemnek és még valakinek, akit valójában soha nem is ismertem.
Szerencsére a nagynéném egy talpraesett nő: megragadta  kezemet és megkérdezte, hogy mit szeretnék csinálni, hogy ha nem ezt, mert vannak szenvedélyek, amik tökéletes hobbik, és vannak munkák, amiket lehet szenvedéllyel csinálni.
Ekkor még nem tudtam, hogy nekem mi lesz az, pedig már ekkoriban is rengeteget sütöttem. A nagynéném lakásában éltem, eddigre már egyedül, mert ő a fővárosba költözött, amint elég nagy lettem ahhoz, hogy ne gyújtsam magamra a házat. Szerencsére ennél jobban boldogultam a konyhában.

Kim Young-mi Recept

Sok minden megváltozott ekkoriban. Lett egy ideiglenes munkám és lett pár új hobbim: napközben egy kávézóban dolgoztam, esténként videójátékstreameket néztem és sütirecepteket vadásztam a neten, amiket hétvégente próbáltam ki és a barátaimmal kóstoltattam meg. Akik leginkább a kollégáim voltak, mert barátaim ekkoriban már főleg az interneten voltak, mert idővel nem csak néztem ahogy mások játszanak, hanem én magam is kipróbáltam azokat, amiknek tetszett a története vagy a grafikája.
A  "mégsem nekem való az egyetem, nem ezt kellene csinálnom" korszakomban nagyon sokat segített az a közösség, amibe ennek köszönhetően kerültem, és az a játék, amire akkoriban találtam rá. A Sky of Seeler-rel keltem és azzal feküdtem, Yomias, az ottani karakterem lett a jobbik én, akinek nem csak menő felszerelése és lándzsája, de még társasági élete (és felesége!) is volt. Itt ismertem meg Ashe-t (azaz Pranee-t), aki szép lassan netes ismerősből olyan személlyé nőtte ki magát, akit a legközelebb éreztem magamhoz. Miatta a rajzoláshoz is visszajött a kedvem és meg sem tudnám számolni, hányszor kívántam azt, bárcsak ő is megkóstolhatná a sütijeimet.

Merthogy a sütés lett végül a legújabb szenvedélyem. Miután teleírtam három noteszt kipróbált sütireceptekkel beiratkoztam egy tanfolyamra és elkezdtem a saját ötleteimet is bevinni a konyhába. Imádtam kísérletezni és élveztem, hogy az összes kreativitásomat beleadhattam a dekorálásba, tényleg csak a képzeletem szabott határokat. Az édességeimmel pedig újra mosolyt tudtam csalni mások arcára, ez pedig szépen lassan helyrehozott engem is. Ha pedig elbizonytalanodtam abban, hogy megint meg fogom ölni a lelkesedésemet, ha ebből próbálok meg megélni, már volt mellettem valaki, aki fogta (képletesen) a kezemet és megnyugtatott, hogy minden rendben lesz.

Some how I don't even understand
Feels like I know you
Late night I'm staring at my screen again
Do you feel me too?

Lehet valaki a legjobb barátod úgy, hogy valójában sosem találkoztál vele? Csak képeken és videóhívásokon látod, mégis ő az aki ott van veled életed legmagányosabb pillanataiban és ő ismer a világon a legjobban?
Nekem a legtöbb tartós barátságom online született és ezek közül is Pranee a legkülönlegesebb. Vele valahogy az első perctől kezdve passzoltunk és soha sem féltem attól, hogy ne lehetnék vele teljesen őszinte. Ő volt az első, akinek elmeséltem a cukrász-terveimet és ő volt az első akinek lesokkolódva beszámoltam arról, hogy kiderült: a szüleimnek köszönhetően örököltem némi pénzt. Természetesen nem lettem milliárdos, de ahhoz éppen eleget, hogy elkezdhessem megvalósítani az álmaimat. Hogy belevágjak valamibe, amit tényleg szeretnék. Például nyissak egy saját cukrászdát.  
Persze az univerzumban örök egyensúly uralkodik és a jó hírrel szinte egy időben kaptam egy kevésbé jót is: ki kellett költöznöm a lakásomból, mert egy új épületet terveztek felhúzni a régi helyére.
Az élet néha nagyon ijesztő fordulatokat tartogat egy olyan lánynak, aki addig nagyon unalmasan élte az életét. Ha egy tündérmese főszereplője lennék, akkor ez a váratlan fordulat egy olyan drámai eseméynsorozatba torkollna, aminek a végén sárkányháton elrepülök a naplementébe, miután megtaláltam életem szerelmét és közösen megmentettük a világot. De legalábbis nagyon sok embernek adtunk sütit.

Az én drámai eseménysorozatom első lépése az volt, hogy beletörődtem, hogy költözöm. És bár ebbe igazából nem volt beleszólásom, abba igen, hogy a szomszéd kertvárosba, a fővárosba vagy a szomszédos országba kölzözzek-e.
Ennél végül sokkal nagyobb őrültséget találtam ki.
Mégis mi baj lehet abból, ha a csendes lány őrült döntéseket kezd el hozni, és elköltözik abba a városba, ahol az a lány él, akit az interneten ismert meg? És akit talán egy kicsit, egy egészen picikét, jobban kedvelt, mint egy barátot?
Teljesen elment az eszem, ugye?
De ha ez kell ahhoz, hogy legyen egy saját tündérmesém, akkor talán megéri kockáztatni, nem?

Kim Young-mi Todo

Summer Sorensen

Lharielle

Nem szórt rá senki csillámport


Baba Yume csillámport hintett rá


Kim Young-mi
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Kim Young-mi
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
1
Titulus :
dreamer girl.
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Kim Young-mi Q6ZQ
love at first bite
Kim Young-mi 559815198cupcake-animated-gif-2
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Yoon Seo-ah
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Kim Young-mi 839f35e71b3539cbf2f6ca5989c4fa63f9283f40
I can't shake the thought of
how I see us in my head

A tükör mögött :
Lharielle

Kim Young-mi Empty
TémanyitásKim Young-mi Empty2023-08-27, 01:28

Csillámporos üdvözlet illet téged
Kim Young-mi ✦ Megmentő


„A szív mindig tudja, merre van a helyes irány.”

Kedves Mimi!

Jaj, nem tudom, miért, de a végére megkönnyeztem kicsit és... olvastam volna tovább. De nem volt tovább. Értem én, ha ez egy sorozat epizódja lett volna, feljött volna a képernyő jobb alsó sarkában a: "Folytatjuk..." feliratocska. Kim Young-mi 2250790558  Kim Young-mi 841472469  Kim Young-mi 841472469  Kim Young-mi 841472469 Nagyon várom, hogyan alakul Mimi tündérmeséje. Kim Young-mi 4028024232
Mindig a legelső lépés egyébként a legnehezebb. Meghozni azt a bizonyos döntést és vállalni a következményeit: bármi is legyen az. Jó vagy éppen rossz. Kim Young-mi 2359898509 De aki nem mer kockáztatni, se nyerni, se veszíteni nem fog, ugye?
Én hiszem, hogy Mimi helyesen döntött és tudom, hogy Pranee örülni fog, ha tudomást szerez minderről.  Kim Young-mi 3375341651  Kim Young-mi 841472469
Nem tudok elmenni amellett a tény mellett, hogy egyre több előtörténetben látok általatok szerkesztett kreatív képeket és miegymást: IMÁDOM! Kim Young-mi 2067867876  Kim Young-mi 3726835930  Kim Young-mi 841472469 Annyira érződik belőle, hogy te magad is benne vagy a karakterben... Kim Young-mi 1115489239  Kim Young-mi 2607835867 Legalábbis számomra ezt a hatás kelti. Kim Young-mi 1149350199


Köszönöm, hogy olvashattam és tényleg várom, hogy alakul a lányok sorsa. Kim Young-mi 3590078731
Egy biztos, Sisu teljes vállszélességgel támogatni fogja Pranee-t, ha úgy adódna, hogy... hát na... Kim Young-mi 1115489239  Kim Young-mi 1542743629  Kim Young-mi 1298976811  Kim Young-mi 841472469
Érezd jól magad ebben a bőrödben is! Kim Young-mi 1149350199  Kim Young-mi 841472469 Hivatalos szállóigém lesz már ez a mondat.






Nem szórt rá senki csillámport


Kim Young-mi csillámport hintett rá


Baba Mirai
Istennõ
Istennõ
Baba Mirai
Mesehõs :
Kim Young-mi D6d53f49cb36a043ee2ac87f7a29edab6ee89435
Raya and the Last Dragon
Sisu
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
21
Titulus :
The Last Dragon
A másik felem :
Maybe one day we will meet, Izaya...
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Han So Hee
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet ✦ Bloomcrown
Kereslek, de nem talállak :
✦ ✦ ✦ :
Love is a bridge
and trust is a gift

Kim Young-mi 79dc9a63779becbdec128603ee0a4e6a5b5487bd
There's an energy in the water
There is magic deep in our heart
A tükör mögött :

Kim Young-mi Empty
 

Kim Young-mi

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal