Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég :: 1 Bot


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Leonard Joar Leifsson
Ma 18:11-kor


Ezekiel Beckett
Tegnap 01:28-kor


Imogen Sallow
2024-05-18, 23:56


Nishihara Takuya
2024-05-18, 17:36


Ayuzawa Misaki
2024-05-18, 17:09


Maverick Macnair
2024-05-18, 16:44


Inoke Kailani
2024-05-18, 12:46


Onyx Blackwell
2024-05-18, 12:26


Leonard Joar Leifsson
2024-05-18, 11:54


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

4 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
Shall we call it dark matter?
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásShall we call it dark matter? Empty2021-07-06, 03:16

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Shall we call it dark matter? JPbm1tY
Shall we call it dark matter? C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Shall we call it dark matter? 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Shall we call it dark matter? 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Shall we call it dark matter? Empty
TémanyitásShall we call it dark matter? Empty2021-04-23, 09:22

Salem & Qadir

Már egész hosszú ideje nem hagy nyugodni a gondolat, hogy valami új műsorral kéne előállni. Nem mint ha a mostani ne lenne népszerű vagy sikeres, de mégiscsak a városból érkezik a legtöbb vendég, és valljuk be – akármilyen jó is egy adott produkció, miután 10-15-ször látta az ember, már valahogy nem az igazi, egyre kevesebb a meglepetés, és a jók helyett akaratlanul ha rossz dolgokat kezdi keresni bennük az ember. Ezt pedig végképp nem akartam. Így hát a napjaim nagy részét ezzel töltöttem, sokszor az estéket is, ha épp nem volt előadásunk, kutatómunka kutatómunka hátán, utána a megfelelő történetet kitalálni, kidolgozni, összerakni, hogy mindenkinek jusson szerep benne – mert láblógatásért biztos nem fogok fizetni senkinek! - de ne legyen erőltetett, vagy ne sántítson sehol a végeredmény. Aztán még nem is beszéltem az aláfestő zenékről, a jelmezekről, díszletekről… a forgatókönyvek kiosztásáról, és az első próbákról sem.
Én naiv. Azt hittem, miután összehozom a darabot, a többi már menni fog mint a karikacsapás, ám be kellett látnom, az első próbák minden várakozásomat felülmúlták, sajnos negatív értelemben, szóval kisebb csoda, hogy a nap végére nem ment el a hangom a sok ordibálástól meg veszekedéstől. Persze, hogyne, értem én, lehetne kulturáltabban is kommunikálni, felnőttek vagyunk… kár, hogy az embereim ezek szerint inkább nagyra nőtt gyerekek, akikhez míg szépen beszél az ember, egyik fülükön be, a másikon ki minden fontos mondandó. Érdekes, amint megemeled egy kicsit a hangerőt, és olyanokat csapsz a melletted lévő asztalra, hogy csoda, hogy nem törik ketté… És láss csodát, egyből csend, rend fegyelem a kifogás és hiszti helyett. Kár, hogy a bénázásra nem jelent gyógyírt, de példának okáért, minden légtornászt mégsem fenyegethetek meg, hogy ha három napon belül nem tudja elfogadhatóan bemutatni a mutatványokat, eltöröm a lábukat… Bár, lehet egynek is elég lenne példa statuálás gyanánt, a többi is egyből összekapná magát, ezt nem árt megfontolni. Esküszöm, még az elefántoknak is gyorsabb a felfogása!
Egyszóval nem unatkoztam mostanság, és akkor még finoman fogalmaztam. És pont ezért, elsőre Salem programajánlatát is csont nélkül visszamondtam volna, ha nem épp egy próba kellős közepén  tartottunk volna, ahol a telefonomat elővenni sincs időm, nem hogy üzeneteket írogatni. Mire azonban végigkínlódtuk magunkat, legalábbis a darab első felén, úgy voltam vele, hogy a fenébe is… Rám is rám fér, mert ha így folytatom, esélyes, hogy ideje korán visz el az agyérgörcs ennyi idióta között. Másrészt meg, attól, hogy ma este is az irodámban ülök és a koreográfiát tökéletesítem, ők még nem fogják tudni jobban előadni, szóval végképp nem dől össze a világ, ha egy estére kivonom magam a cirkusz életéből. Végül is, mi rossz történhet? Inkább bele se akarok gondolni, inkább visszaírtam neki, mielőtt meggondolom magam.

Idézet :
„Jól hangzik, 9-re ott vagyok. Q”

Nem ismertem túl régóta, nem is beszélgettünk túl sokat, de mindettől függetlenül egész kellemesen sikerült elütni az időt, akárhányszor összefutottunk. Üdítő változatosság, hogy nem csak a pénzedre hajtanak, esetleg valami más szívességre, bár ki tudja, lehet később még meglepődök, hogy milyen  jó színésznő… Leszúrni sem próbált, megmérgezni sem, és a rosszullét sem kerülgeti attól, hogy tudja a nevemet, ha úgy nézzük, már fél siker, tekintve, hogy milyen hírem van a városban. Remélhetőleg a későbbiekben sem próbálkozik vele. Igen, fő a bizalom, tudom, hallottam már… meg az optimizmus, igyekszem kiélvezni ezt a könnyed adok-kapok viszonyt, mielőtt vakvágányra siklana, mert nincsenek nagy illúzióim, úgy sem tart semmi sem örökké. Az túl szép lenne, ilyesmi a mesékben sincs, vagy ha igen, akkor is a jófiúknál, nem a hozzám hasonlóak köreiben.
Szóval vissza két lábbal a földre, a valóságba, mielőtt még itt ragadnék és megszegném az ígéretemet, mert a 9 óra az 9 óra, és pont. Nem szokásom késni, sem akkor, ha ügyfelekkel tárgyalok, sem a próbák, előadások kezdetével, sem az egyéb találkozóimról, mert én magam is gyűlölöm, ha megvárakoztatnak. Előre egyeztetett időpontokkal mindenképp.
Lehet, hogy a 9 óra kissé késői, de idő, mire végigküzdjük magunkat az új műsor végéig, átbeszéljük, mi mindenen kéne javítani, letudom a rám váró adminisztratív munkákat, és végre haza indulhatok. Sőt, ha úgy nézem, kényelmesebb lett volna 10 órát mondani, de így, az utolsó pillanatban nem fogok változtatni, úgy sem a világot akarom megváltani… Meg eddig sem csinált együnk sem különösebb problémát ilyen apróságokból. Talán pont ezért is volt  a lány ilyen szimpatikus a maga módján.
Végül sikerült időben odaérnem, pontban este kilenckor nyomtam meg a csengőt Salem ajtaja mellett, azzal viszont sikerült meglepnie, hogy milyen rekordidő alatt reagált rá.
- Szép estét! - köszöntöttem én is némileg fáradtan, hisz hosszú volt a nap – Ami azt illeti, indulás előtt vacsoráztam. De ha már így készültél, akkor megkóstolom. - mosolyodtam el akaratlanul is, ahogy megláttam a lelkesedését. Mondjuk… igen, némi harapnivaló nem rossz ötlet, ha alkoholról van szó, ha nem akarja az ember, hogy egyből a fejébe szálljon. Azt pedig határozottan igyekeztem kerülni, jobb szerettem tudatomnál lenni, mintsem alkoholtól bódult, kába.
- Sejthettem volna, hogy csapda. - ingattam a fejem, majd néhány lépéssel bent is termettem a lakásban, mielőtt még tényleg felbukkan az öreglány. Más csapás se hiányozna nekem így estére, mint valami levakarhatatlan, unatkozó nyugdíjas. Az meg, ha esetleg most is leskelődik, nem az én problémám, majd Salem kimagyarázza, ahogy akarja.
- Nem ragaszkodok hozzá. Ha tudnád, mennyi hasonló, „nyálasan romantikus” műsorhoz van szerencsém, amikor előzetes bejelentés nélkül jelenek meg a próbákon. - forgatom a szemem, miközben kibújok a kabátomból… mondjon bárki bármit, akkor sem erre az éghajlatra születtem, és attól függetlenül, hogy mások ilyen „tavaszias” időben egy szál pulcsiban szaladgálnak, én néha még sálat is képes vagyok felvenni a szövetkabát mellé. Amúgy az öltözködést sem vittem túlzásba, a szokásos egyszerű ing és sötét farmer párosban érkeztem most is, ahogy többnyire civilben mozgok. Elég a cicoma a porondon, az öltöny-nyakkendő pedig az irodámba.
- Nem igazán szoktam filmet nézni, otthon példának okáért tv-m sincs. - nem mint ha nem telne rá, szimplán elég volt bent, a cirkuszban az ottani nyüzsgés, pörgés, a kutatómunkák, nem hiányzott, hogy pihenés gyanánt valami képernyőt bámuljak.
- Ha tudtam volna, hogy vacsorával is készülsz, akkor én is hoztam volna valamit. - jegyzem meg, miközben bentebb sétálunk, mert őszintén szólva, ez meg sem fordult a fejemben. Nem mint ha ellenemre lenne, csupán váratlanul ért, hogy így vár, miközben valójában alig ismerjük egymást.
- Na de mindegy is, majd legközelebb. - vontam vállat – Inkább mesélj, hogy telt a napod? - legalább addig sem nekem kell.

Flesh and BoneShall we call it dark matter? 2330161217
Vendég
Vendég
Anonymous

Shall we call it dark matter? Empty
TémanyitásShall we call it dark matter? Empty2021-04-21, 20:43


You see, the what ifs are as boundless as the stars.

Nem csak én vagyok szerencsétlen, de azt hiszem, hogy a csillagok, a felhők, minden lélegző és létező ember, meg az összes katicabogár is összeesküdött ellenem. Már a reggelem sem úgy alakult, ahogy terveztem, mert az a minimális púder, amit fel szoktam vinni a bőrömre, a padlón végezte. Úgy nézett ki a fürdőm, mint egy színezett lisztgyár, amit persze muszáj voltam feltakarítani, amiért elkéstem a munkából. Nem csak amiatt, a következő projektem eredményeként a kávés bögrém repedt majd robbant szét, mert sikerült a még forró indukciós lapra pakolnom, amin előzőleg a kávét főztem. Amikor ebédidőben véletlenül a fele rizsem a padlón kötött ki, feladtam, de szerencsére még sikerült apával is összevesznem, úgyhogy most úgy néz ki, mehetnék bocsánatot kérni tőle, amiért sikerült nem hozzá méltón beszélnem vele, felrúgva minden írott és íratlan szabályt, amivel a tiszteletem és a szeretetem fejezem ki iránta. Két órával ezelőtt egy nyomtatott papíron mindenkit tájékoztattam, hogy ma inkább kerüljenek, az irodám ajtajának külső felületére ragasztottam ki. Azt hiszem, mindenféle elrettentő példát felsorakoztattam - akasztófát, kerékbetörést, nyaklevágással kapcsolatos képeket kerestem és illesztettem rá egy nem akarlak megbántani felirat alatt, felett és mellett. Azt gondolom, hogy bejött az elrettentésem, mert egy óra, negyvenhét perce senki sem kopogtatott az ajtómon, nem csörrent meg a telefonom, de még egy árva e-mailt se kaptam, ami azért valljuk be, egy cég életében nem feltétlenül jelent jót, ahogy rám sem vet túl jó fényt, ha azt gondolják rólam, infantilis, hisztis tyúk vagyok, akinek éppen most van meg. Na jó, ha jobban belegondolok, hamarosan itt az idő, hogy a nőiségem mivoltát megünnepelje a szervezetem, nekem meg éjjel is csokit kelljen habzsolnom, hogy lenyugtassam a szervezetem meg a hülye gondolataim.
Beharaptam az alsó ajkam a tépelődésem jeleként, de elküldtem az üzenetet.

Idézet :
"Rám férne egy kis lazítás. Átjössz este? Van bor a hűtőben."

Qadirral nem régóta ismerjük egymást, legalábbis fogalmam sem volt róla, mi a kedvenc színe, hova szeretne elutazni Bloomcrown határain belül, esetleg meglátogatná-e az erdőt vagy inkább az Outcastsbe menne. Maradjunk annyiban, hogy eddig nem feltétlenül a beszélgetés kötött minket össze, az első esténkből pedig nem igazán emlékszem arra, hogy mégis én másztam-e rá, vagy ő adta be a derekát, mert akkor kezdetben sokkal érdekesebb volt az, hogy a pohár fenekére nézzek és az italba fojtsam a bánatom. Azóta eltelt pár hét, mi pedig összefutottunk, ha épp arra volt szükségünk. Én nem vágytam arra, hogy megkérje a kezem, nem akartam tőle gyereket, nem akartam őt érzelmileg lekötni vagy megváltoztatni, bőven elég volt, hogy néha az esti időszakban nem egyedül kellett néznem a falat és még örömöm is volt benne. Mindazonáltal.. igen, volt szemem, láttam, hogy milyen, hogy néz ki és tudtam, hogy ki ő már a kezdetektől fogva. De ameddig nem volt nálam is alapja a hallottaknak, inkább úgy ítéltem meg őt, ahogy velem viselkedett.
Négy órával később léptem ki a cégünk épületéből, aztán további másfél órámba telt, mire sikerült haza is érnem a bevásárlásból. Nem hazudtam, a bor a hűtőben volt, csak épp semmi másom, mert az utóbbi időben mindenem feléltem és elfogyasztottam, hogy ne kelljen kidobnom feleslegesen a holmikat belőle, ráadásul minden nap megálltam Murphynél is, hogy egy-egy tál meleg ételt adhassak neki, megkérdezzem, hogy van. Szegény embert születésem óta ismertem, de a gyerekei kisemmizték, ellopták a feje fölül a biztos fedelet és most leginkább a kukák tartalmát túrta fel némi élelem után. Sajnáltam az öreget, de nem tudtam rábeszélni őt, hogy szállóra érdemes lenne besétálnia.

Fél órával később, még nedves hajjal léptem a konyhába és álltam neki a vacsorának - nem megmérgezni óhajtottam Qadirt, de gondoltam néha jobb lenne a változatosság is, nem feltétlenül arra volt szükségem most, hogy leszedje rólam a ruhát, hanem emberi társaságra vágytam. Hogy ő mit gondolt erről, nem tudtam, de valahogy azért csak idegen lett volna tőlem az, ha kihasználom magam, őt, a könnyed helyzetet kettőnk közt. Igényeltem mindig is azt, hogy ismerjem a másik felet, mert úgy tudtam ingázni az emberek közt, eldönteni, hogy ki az, akit ténylegesen is közel engedek magamhoz. Evolet árulása után pedig úgy éreztem, senkiben sem bízhattam apán kívül, olyan voltam, mint egy rémült sün, mindig ugrásra, szökésre készen, az életembe senkit sem beengedve. Mégsem izgultam a férfi miatt, mert alapból is rend volt a lakásban. Nem igazgattam el semmit, nem vetettem be gyűrődésmentesen az ágyat, a cipőim maradtak ott, ahol voltak, a fényképek is, a kabátom az egyik szék támlájára pakolva. A cirkuszi résszel ő foglalkozott, nekem elég volt az, hogy normális, nyugodt életet éljek a lehetőségeimhez mérten.
Bennem volt a késztetés, hogy meggyújtsam az asztalon a gyertyákat. Elgondolkodtam azon, hogy valamilyen zenét is kellene lejátszanom, miközben ő meg én egy légtérben leszünk... hogy vehettem volna virágot, amit az asztal közepére teszek egy vázában... hogy kicserélhettem volna a potpourrit. Ilyen gondolatok kavarogtak a fejemben, amikor a csengőm megszólalt, én pedig majdnem végigfolyattam a hús szószát a mustárszínű ruhámon. Már csak az hiányzott volna!
Meztelen talpakkal szeltem át a lakásomat, hogy szinte úgy tépjem fel az ajtómat is, hogy végre lássam. Talán ő nem fogja rossz néven venni azt, ha ma borzalmas napom van.
- Ó! Helló! - persze, hogy végigmértem a ruházatát. Őt, a vonásait, hogy megnézzem, neki milyen kedve volt ma. - Remélem szereted a csirkét, mert nem csak bort terveztem beléd tölteni - széles, hirtelen felvillanyozott mosollyal néztem rá, a szemeimben pedig kíváncsi kihívó villanás rejlett. - Beljebb jössz? A végén még a szomszédnéninél kötnél ki és muszáj lennél nála végignézni valami nyálasan romantikus filmet, aminél már a felénél tudod, hogy ki lesz hősszerelmes és ki a gonosz, aki elnyeri méltó büntetését - vázoltam neki fel, mert valóban, Irene ilyen volt. A nagyot hallásáról meg még nem is beszéltem. Ha Qadir engedve nekem beljebb lépett, elálltam előle, aztán be is csuktam magunk mögött az ajtót. A zárat is ráfordítottam a biztonság kedvéért.
- De ha minden vágyad az, hogy ilyen filmeket nézz, kereshetek én is - pimasszá váló mosollyal néztem rá. Biztos voltam benne, ha megtenném, átkozva fordulna sarkon. De érdekelt, mit reagál.

Qadir • Salem


öltözet1. zene ♡  Shall we call it dark matter? 3726835930 úgy izgulok
Vendég
Vendég
Anonymous

Shall we call it dark matter? Empty
TémanyitásShall we call it dark matter? Empty2021-04-21, 18:34

Poison just for fun

Vendég
Vendég
Anonymous

Shall we call it dark matter? Empty
TémanyitásShall we call it dark matter? Empty

Ajánlott tartalom

Shall we call it dark matter? Empty
 

Shall we call it dark matter?

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» I'll save you, no matter what
» They'll call our crimes a work of art - Seraphin & Constance
» Hestia - Maksim | Strangers in the dark
» the things we do in the dark ♦ Nomi & Niran
» The dark and the light, they exist side by side.