Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Girl power
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásGirl power  Empty2021-06-28, 18:23

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Girl power  JPbm1tY
Girl power  C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Girl power  5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Girl power  6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Girl power  Empty
TémanyitásGirl power  Empty2021-06-04, 17:41



Lúcia & Margaret


Chel & Megara

Tényleg örülök neki, hogy Lucía bekopogott hozzám, addig se kattogok se a munkán, se azon a tényen, hogy furcsa álmaim vannak. Hiába még csak most értem haza, de nem az volt az első, hogy bevessem magam az ágyba. Valahol félek elaludni, mert nem akarom újra ugyanazt álmodni. Félek a saját álmaimtól, mertt valahol tudom, hogy igazak, annak ellenére is, hogy azokban egy mesehős vagyok. Az a bizonyos mesehős, akit a tükörben is látok. Látom, hogy Luc mennyire fárad és azt csodálom, hogy nem esett össze egyből az ajtóban.
- Szerencsére nem láttam, a hátsó ajtón jöttem. Nem volt kedvem több tucatnyi emberrel találkozni - vonok vállat könnyedén egy fél mosollyal, majd átselem a kis lakásom - Mindig kitalál valamit a főnök, azon se lepődnék meg, ha valami piszkos dolog miatt kellett az elterelés és a sok ember - gondolkodom hangosan majd megrázva a fejem a hűtőben matatok inkább. Aztán az ágyon kötünk ki mindketten, kezünkben egy-eg sörrel.
- Mert megérdemeljük és mást is - teszem hozzá ugyanolyan hangon, ahogy ő, majd össze koccintom az üvegeinket. Igen, jóval több mindent érdemelnénk, mint amink van, de talán idővel sikerülhet.
- Tényleg nem rég értem haza, éppen a kabátomat vettem le, amikor kopogtál. Elsőre meg is ijedtem, hogy nehogy a főnök legyen - vallom be őszintén lesütve a szemem egy pillanatra, majd jól meghúzom a sört. A kesernyés íze szétterül a számban és megnyugtatja fáradt testem és lelkem. Kérdése hallatán aprót bólintok és egy nagyot sóhajtok. A legjobb barátnőm is tudja, hogy nem könnyű erről beszélni, nem is beszélve arról, hogy Silver mennyire örülne neki, ha tudná, hogy beavattam Lucot is.
- Nem, persze. Bár egy forró fürdő majd jól jönne, hogy lemossam magamról annak a mocsoknak a kezeit. Tudod a főnök direkt kiemelte tegnap, hogy kivágott ruhában menjek - forgatom a szemeimet, majd megvonva a vállam felkelek az asztalra helyezve az üveget és kinyitom a szekrény ajtaját. Kiveszek belőle egy-két ruhát, hogy a felét oda dobjam neki, míg a másikat felvegyem. Nem először csinálunk ilyen csajos estét, amihez szükség van komfortosabb öltözékre. Nem vagyok olyan szégyellős, főleg nem előtte, mivel látott már ennél sokkal rosszabb passzban is.
- Szóval nem történt semmi komoly, élek és nem is erőszakoltak meg. Az meg megint más, hogy lassan el kell járnom edzőterembe, hogy levezessem a felgyülemlett feszültséget - mosolygok rá miután átöltöztem - Te jól vagy? - aggódva pillantok rá, az ő munkája se minden esetben könnyed.


I would rather walk with a friend in the dark,
than alone in the light.





388 szó ♡ girlpower ♡ hát, szia <3
Vendég
Vendég
Anonymous

Girl power  Empty
TémanyitásGirl power  Empty2021-05-25, 12:17


Lucía & Margaret
A good friend will always be there for you
Tisztában vagyok vele, hogy Margaret élete, legfőképpen munkája sokkal nehezebb, mint az enyém, s voltaképpen ez engem egyszerre bizonytalanít el és bátorít fel, mikor megfogalmazódik benne a gondolat, hogy esetleg bekopoghatnék hozzá. Hozzám hasonlóan nem idegen számára az éjszakázás, ami, ha ezúttal is így van, vagy nem fog ajtót nyitni, hisz nincs is otthon, vagy talán még éppen nem alszik. Ha viszont pont ma nem kell éjszaka dolgoznia és végre korábban aludhat, akkor nagy bűntudattal fogom fejemet a falnak verni, ha miattam kell felkelnie. Csak a megérzés miatt döntök úgy, hogy nem szerénykedek és igenis nem vállalom be, hogy ilyen későn hazasétáljak, hanem megnézem a barátnőmet, aki ha nem lenne, egészen biztosan sokkal nehezebben kezelném a munkámat.
Nyúzott arcát pillantom meg az ajtó nyitását követően, ruháiból ítélve nem aludhatott még. Ilyenkor rendszeresen elfog az aggodalom, bár annyira nem avattak be a munkájába - semennyibe sem avattak be, pusztán Margaret hintett el némi információt az együtt töltött idők során -, azért tudom, hogy van is miért aggódnom. A veszély ott lapul ezen hajónak kinéző épületben, sose lehet tudni, mikor talál meg. Engem ritkábban, na de őt?
- Köszi! - Beljebb lépek a szobába, apró táskámat a földre helyezem, miközben kilépek a cipőmből is. Nem tudom, mi tart vissza, hogy ne zuhanjak az ágyára, mondjuk vele együtt.
- Húzósabb, mint vártuk. Láttad a sok embert odalent? Nem tudom ma mi van, de szerintem nem véletlenül van most olyan sok vendég. - Bökök könyökömmel a lány irányába, ezzel is utalva a főnök örökös szervezési mániájára. Mindig benne van a keze valamiben, nála semmi sem történik véletlenül, a lent lévő alakok tekintetében is volt valami… sötét? Leszámítva azt az egyet, aki próbált csajozni.
Kétségkívül kettőnk közül ő lenne a jobb vendéglátós, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a felém nyújtott sör. Hálás mosollyal veszem el tőle, s már tudom, hogy akkora nagy baj nem lehet, mert a csajos esténk ezúttal sokadszorra is kezdetét veszi. Leülök mellé az ágyra.
- Csirió! - mondom enyhén huncut hangon, miközben koccintásra nyújtom a kezemben lévő sörösüveget. Jól esik a kesernyés íze.
- Te sem lehetsz itthon régóta. - Nem vagyok én mindent tudó, de ismerem már annyira őt, hogy nem ilyen ruhában szokta tölteni a szabadidejét, pláne egyedül a szobájában, hajnali lehetetlen órakor. - Munka? - Tudom, hogy nehéz téma, vagyis inkább ez egy olyan dolog, amiről nem igazán kellene hivatalosan beszélnünk, de nem ez lenne az első eset, hogy lázadozok Silver keze alatt. Félek tőle, de szeretem feszegetni a határokat.
- Nem esett bajod? - Fizikailag látszólag nem, de sosem lehet tudni, hogy mik történtek, amik esetlegesen nyomot hagytak rajta. Néha a nyomtalan sebek kritikusabbak, mint amik virítanak az emberen.
443 szó | Csajokban az erő!  
Vendég
Vendég
Anonymous

Girl power  Empty
TémanyitásGirl power  Empty2021-04-30, 11:52



Lúcia & Margaret


Chel & Megara

Katasztrófális volt a mai nap. Oké, persze mindent elintéztem, amit a főnök kért - mint mindig -, de a mellékes része nem tetszett. Egész nap a célszemély után loholtam titokban, hogy a lehető legjobban megfigyelhessem. Tudnom kellett a szokásait, a kis rigolyáit és azt, hogy mikor merre megy. Véletlennek kellett hatnia, amikor találkozom vele és kiszedem belőle a megfelelő információkat. Nem sok időm volt rá, Silver tudhatná, hogy jobb szeretem az alapos munkát. Mégsem adta meg nekem ezt a luxust, így rögtönöznöm kellett. A fickó teljesen átlagosnak tűnt. Reggel beugrott egy kávéért az egyik kávézóba, aztán gyalog ment munkába. Gyalog! A mai világban! Manapság csak a hozzám hasonló, nincstelenek járnak úgy. Visszatérve a lényegre "a munkában nem figyelhettem, hiszen nem ott dolgozom" persze ez egy könnyed kifogás lenne valaki másnak, de nem nekem. Nem kis tapasztalatom van a kémkedésben és így a beépülés se esett nehezemre. A megfelelő öltözet, egy-két kedves szó és megvettem a körülöttem lévőket, akik azt hitték, hogy én is ott dolgozom. Komolyan halál unalom volt az egész délig. Aztán akkor történt valami érdekes. Titkos találkozója volt egy másik - számomra idegen - férfival. A beszélgetésüket kihallgattam, hátha jó lesz később. Az apró információknak hála tudtam meg, hogy kinek kell lennem este, hogy könnyedén az ujjaim köré csavarhassam. A megfelelő - igen sokat mutató - ruha és hozzá egy szőke paróka tökéletesen megtette a hatását. Eljátszottam a bájos, kissé szeleburdi, szőke libát, akinek nincs más dolga mint bólogatni és nevetgélni mindenen. Hogy aztán az ölében üldögélve pár órát az enyém legyen a pontos kód. Nem volt könnyű lerázni se mocskos kezeit, se őt magát rólam. Végül sikerrel jártam és átlépve a szobám ajtaját magamra vártam az ajtót. Mély levegő Margaret. Vége! Éppen csak a kabátomtól sikerült megszabadulnom, amikor kopogásra leszek figyelmes. Ó, kérlek csak ne a főnök legyen! Mára nem akarok több melót! Félve nyitom ki az ajtót, látszik rajtam a fáradtság hiába tagadom. Szerencsére az ajtóban nem Silver áll, hanem talán az egyetlen itteni barátom, akinek egyből viszonozom az őszinte mosolyát.
- Szia! - csak legyintek egyet arra, hogy késő lenne és kitárom az ajtót - Persze, gyere csak be! - el is állok az útból, hogy beljebb vánszoroghasson. Látom, hogy alig áll a lábán, ő is nagyon kimerült.
- Húzós volt a mai nap? - teszem fel a kérdést, becsukva magunk mögött az ajtót. Egyből a kis konyhám felé indulok, hogy kivegyek a hűtőből egy-egy üveges sört. Kérdés nélkül nyújtom felé, hogy aztán letelepedjünk az ágyra. Nem először csinálunk ilyet és nem is utoljára. Hatalmas szükségünk van ezekre az estékre, hogy a sok rossz között legyen valami jó is. Lucía ilyen számomra, egy apró jel, hogy nem is annyira borzalmas a világ körülöttem.


I would rather walk with a friend in the dark,
than alone in the light.





436 szó ♡ girlpower ♡ hát, szia <3
Vendég
Vendég
Anonymous

Girl power  Empty
TémanyitásGirl power  Empty2021-04-29, 13:46


Lucía & Margaret
A good friend will always be there for you
Nem tudom hányadszorra fordulok meg a konyha és az asztalok között. Ilyen későn már nem szoktak sokan lenni, mint ma, aminek minden bizonnyal meglehet az oka. Próbálok hallgatózni, míg meghozom az ételt az asztalokhoz, de ügyesen mindenki elhallgat és a témát inkább az ottlétemre terelik, mintsem légynek tekintenének a falon. Vegyes érzéseim vannak, elnézve a sok embert, legalább minden pincérre szükség van, így most nincs lehetőség arra, hogy berakjon Silver a rúdhoz táncolni, ami jó, de kezdek erőm végére érni a folytonos fel-alá szaladgálásban. Kezdetekben még mosolyogtam a vendégekre, mostanra már abszolút nem foglalkozok ilyen apróságokkal.
Megállok fél pillanatra a bárpultnál, hogy igyak egy kis vizet és megtöröljem verejtékező homlokomat. Végignézek az asztalokon, s egy felém néző szempárban akad meg a tekintetem. Nagyon néz, s nem kapja el tekintetét, úgyhogy kettőnk közül én vagyok az, aki megszakítja a farkasszemet azáltal, hogy kezembe nyomnak újabb két megtöltött söröspoharakat. Hányas asztal? Nagyszerű, pont az. Veszek egy mély levegőt, s mintha csak a víz alá buknék le egy rövid ideig, úgy próbálok túlesni ezen az aprócska találkozáson. Elsuhanok az asztalok között és a férfiakhoz érve lehelyezem eléjük a két italt. Tekintetem ismételten a férfira (Tulio) téved, látom rajta, hogy mondani akar valamit, ám végül a társa köszöni meg egész nagy lazasággal a munkámat. Kavargó érzésekkel ugyan, de elmosolyodom, majd amilyen gyorsan jöttem, úgy is próbálok távozni. Legalább nem vágott hozzám mindenféle rossz csajozós dumát...
Négy órával később már a hely veszít az étteremi jellegéből és sokkal inkább a bár része üzemel, ez pedig azt is jelenti, hogy nem kell ennyi pincér egyszerre. A hivatalos műszakom amúgy is lejárt már három órája, a túlórát pedig biztos, hogy nem fogja kifizetni nekem Silver, én viszont elég nagy igazságérzettel rendelkezem ahhoz, hogy magamtól szögre akasszam a pincérruhámat és otthagyjam az egész vendégteret. Az órámra pillantok, ami azt mondja, hogy már hajnali kettő is elmúlt.
A mosdóban arcomat vizes kezeimbe temetem, próbálok erőt gyűjteni, hogy hazasétáljak, de nem érzem magam elég fittnek hozzá. Margaret jut eszembe, akivel már sokszor beszéltük, hogy nyugodtan aludjak nála, amit időnként meg is szoktam tenni, többek között azért is, mivel az Argentum áramát és vizét fogyasztani olcsóbb mulatság nekem, mint a saját lakásomét. Késő van már, de szerencsére van annyira mély a barátságunk, hogy még így is bekéredzkedjek hozzá ma éjszaka is.
Összeszedem magam és bekopogok a szobája ajtaján. Nem tudom, hogy egyáltalán itthon van, hisz tudom, hogy gyakran ő is éjszaka dolgozik, Silver kérésére. Kettőnk közül mindig azt éreztem, hogy ő van nagyobb bajban, amiért rendszeresen aggódom érte, s már most is kezdek mindenféle elméleteket gyártani, hogy vajon milyen feladatot kapott Silvertől, mikor nyílik az ajtó. Elmosolyodom, ezúttal őszintén.
- Szia! Ne haragudj, hogy ilyen későn jövök... esetleg aludhatnék megint nálad? - kérdezem, miközben próbálom kiolvasni vonásain, hogy vajon aludt-e már és én ébresztettem-e fel.
464 szó | Csajokban az erő! | Lesz még jobb is <3
Vendég
Vendég
Anonymous

Girl power  Empty
TémanyitásGirl power  Empty2021-04-29, 10:57

Girl power
Margaret && Lucía

Vendég
Vendég
Anonymous

Girl power  Empty
TémanyitásGirl power  Empty

Ajánlott tartalom

Girl power  Empty
 

Girl power

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Power of love - with a little bit of chaos
» Hey girl, what's up?
» Are you scared little girl?
» peony & kendra ✦ girl's night out
» New girl face at Antique shop