Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Baba Satoru
Ma 01:55-kor


Baba Satoru
Ma 01:52-kor


Sigrid Hávarðr
Tegnap 14:12-kor


Baba Mirai
Tegnap 13:41-kor


Baba Mirai
Tegnap 13:41-kor


Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 16%


2 Hozzászólások - 11%


2 Hozzászólások - 11%


2 Hozzászólások - 11%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%



Megosztás
 
Pandara & Qadir ~ Playing with fire
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásPandara & Qadir ~ Playing with fire Empty2021-09-04, 02:27

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Pandara & Qadir ~ Playing with fire JPbm1tY
Pandara & Qadir ~ Playing with fire C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Pandara & Qadir ~ Playing with fire 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Pandara & Qadir ~ Playing with fire 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Pandara & Qadir ~ Playing with fire Empty
TémanyitásPandara & Qadir ~ Playing with fire Empty2021-08-31, 01:32

Play with Fire

Jafar && Pocahontas

Igaza van, nem kellene itt lennem, de az imént megengedte valaki, még ha az nem is ő volt. Kissé durcás fejet vágok néhány pillanatra, majd megemberelem magam.
- Gyaníthatóan az egyik alkalmazottja küldött ide. Nem én vagyok a hibás, amiért itt vagyok – Ez tény és remélem, hogy nem veszi sértésnek. – A kérdésekhez mindenkinek joga van. Szerintem. – Teszem hozzá már egy fokkal halkabban, puhatolózva inkább, majd apró sóhaj hagyja el a számat.
Persze, cirkuszban vagyunk, de nem vághatom az arcába, hogy amit láttam, nem tűnt épp trükknek. Másfelől miért itt gyakorolgatná egymagában, ha valóban trükk? Kizárt. Valami itt nem stimmel és ki akarom deríteni, mi. Még akkor is, ha nem szabadna beleütnöm az orromat ebbe.
- Nem, ez valami más volt. Nem illúzió. Lehet, távolabbról láttam, de ez túlságosan valós volt ahhoz, hogy elhiggyem, trükk – Talán így, hogy kimondom, jobban figyel vagy komolyabban vesz. Bár ebben az esetben még meg is kérdőjelezhető, mi a jobb. Ha kigúnyol, amiért azt hiszem, varázsolt vagy ha komolyan vesz és tényleg lerántom a leplet valamiről, amiről senkinek sem szabadna tudnia?
- Az előbb nem említettem? – Ráncolom a homlokom és rájövök, hogy tényleg nem árultam el, miért küldtek ide. – A mosdót kerestem és a sor hatalmas volt a vendég részlegen – Azt persze én se tudom, miért szánt meg az az ember és mondta el, hol van a személyzeti mosdó. De ez nem is az én dolgom.
- Pandara Rivers. De miért fontos ez? – A teljes nevemből megtud valamit vajon? Nem hinném, de érdeklődve figyelem, mire akar kilyukadni. Nem félek tőle, nem zavar, hogy már előttem áll és farkasszemet néz velem. Igen, talán félnem kéne, mert ha tényleg varázsolt, akkor biztos, hogy mást is tud, nem csak alakot váltani. Lehet, ártana nekem? Reménykedem benne, hogy nem. Kissé késve, de leesik, hogy öntudatlanul is tegezem. – Ó, ne haragudjon! Most jövök rá, hogy lányos zavaromban tegezni kezdtem. Nem szándékos, tényleg – Szabadkozok, de ettől még nem felejtem el, mit láttam.


Vendég
Vendég
Anonymous

Pandara & Qadir ~ Playing with fire Empty
TémanyitásPandara & Qadir ~ Playing with fire Empty2021-07-19, 10:43

Salem & Qadir

Lehettem volna elővigyázatosabb, tény. De mióta visszakaptam a varázserőmet, egy kissé ismét megrészegített a hatalom ereje, talán ezért is fordulhatott elő, hogy ilyen figyelmetlen voltam. No meg az egyik nézőnk olyasmit látott, amit nem kellett volna. Valaki ezért bűnhődni fog, amiért civilt engedett a staff részlegre…Vajon mióta ácsorog ott? Mennyit láthatott?!
- Az Ön helyében én nem kérdezősködnék, elvégre ez nézők számára nem látogatható terület. - kérdezek vissza, egy az egyben ignorálva a kérdését. Nem mint ha nagy reményeket táplálnék aziránt, hogy ilyen könnyen sikerül elterelni a figyelmét róla, azok után aminek szemtanúja volt, de egy próbát azért megér. De abban ne reménykedjen, hogy ilyen hamar futni hagyom, addig biztosan nem, amíg nem tudom, mennyire nagy a baj. És mennyi energiámba fog telni, hogy orvosoljam.
- Ha eddig nem tűnt volna fel, épp egy cirkuszban van. Azt hittem felnőtt létére már nem hisz a varázslatokban, hogy nem kell mindent elhinni, amit lát. Másfelől közelítve pedig – látott már olyan illuzionistát, aki az első érdeklődő számára leleplezi a trükkjeit? - igen, sajnos a mai világban sok ilyen semmirekellő szemfényvesztő is akad, akik szórakozásból lerántják a leplet a mindenféle bűvésztrükkök kivitelezéséről… Hogy a szakma alatt vágja a fát, ettől függetlenül nem fogok egy szimpla néző számára magyarázkodni meg bizonygatni, hogy de mégis mennyi az annyi.
- És ha már erre tévedt, az esetleg megkérdezhetem, hogy mégis mi dolga errefelé? - vajon valami komoly szándékkal érkezett, egy rosszakaróm küldte, hogy kémkedjen utánam, vagy tényleg teljesen ártatlan és pusztán eltévedt? A saját érdekében remélem, hogy az utóbbihoz van szerencsém, ellenben a jól induló estéje nagyon hamar sötét fordulatot fog venni. Igaz, így sincs kizárva, pusztán tőle, és a viselkedésétől, válaszaitól függ. Mindenesetre, miközben így elcseverészünk, lassú, határozott léptekkel indulok felé, mint ahogy egy nagymacska játszik a prédájával… Lehet, hogy azt hiszi, van menekvés, de ha mégis próbálkozna, majd ráébred, pusztán ez is csak látszat…
- Szóval Pandara, hm? Van vezetékneve is, miss? -teszem fel az újabb kérdést hűvös kimértséggel, mire végigsétálva a folyosón megállok előtte, farkasszemet nézve vele. Lehet, hogy az izgalom hevében gond nélkül letegezett, ettől függetlenül nem hiszem, hogy olyan baráti lenne a viszonyunk így öt perc után, hogy magam is kövessem a példáját.

Flesh and BonePandara & Qadir ~ Playing with fire 2330161217
Vendég
Vendég
Anonymous

Pandara & Qadir ~ Playing with fire Empty
TémanyitásPandara & Qadir ~ Playing with fire Empty2021-07-08, 19:10

Play with Fire

Jafar && Pocahontas

Bárcsak tudnám, eddig miért nem jöttem el egyetlen előadásra sem, mikor annyian dicsérték folyamatosan nekem. Jó, mondjuk van egy tippem: a munka. Ami voltaképpen az életem is, szóval ez nem panasz, csak tény. Ahogyan az is, hogy a legkevésbé van időm kikapcsolódni. Jobb szeretek apámnak segíteni még az új gyógynövényekkel való kísérletezgetésben is, minthogy magára hagyjam. Én már csak ilyen vagyok, azt hiszem. Másfelől Hadriantól sem akartam túl hosszú ideig távol lenni, tekintettel arra, hogy még közel sincs jól. De most ez az előadás teljesen levesz a lábamról és elképedve nézem végig a fellépőket. Az erőembert, a bohócok, az artisták, mind-mind elképesztőek! És végül a tüzes fickó, aki azt hiszem, mégis csak az előadás csúcspontja. A tapsviharba én is becsatlakozok, még fütyülök is, kifejezve a csodálatomat, hogy aztán néhány perc múlva véget is érjen az este. Gondolnám én alapvetően, de az, hogy az emberek elkezdenek kifelé szállingózni, én rájövök, hogy mosdóba kellene mennem. Ugyan nem lakok túlságosan messze innen, de úgy érzem, nem bírnám visszatartani addig.
Elkezdem hát keresni a mosdót, és meg is találom, de a sor túl nagynak bizonyul. A számat húzom, és elkezdek nézelődni, hátha megpillantok egy másik mosdót, mondjuk a személyzetit, bár oda nem szabadna bemennem. Ekkor lép mellém az egyik cirkuszi fellépő.
- Hátul van a személyzeti mosdó, szaladj el gyorsan, ha szeretnél – Mosolyog rám kedvesen az idegen férfi, mire én hálásan biccentek.
- Köszönöm, ezer hálám! – El is indulok, kapkodva a lábaimat, de a mosdóig nem jutok el. Miért? Mert olyasmi tárul a szemem elé, amit el sem hiszek. Először a tűz, amit igyekszem betudni egy öngyújtónak, aztán pedig az a… mi is? Nem értem, nem tudom felfogni, mi az, amit látok. Közelebb lépek, talpam alatt reccsen valami. Nem nézek le, annyira le vagyok fagyva a látvány kapcsán, hogy fel sem tűnik.
- Eh?! Csak én! Mármint, Pandara vagyok. De te… mégis mit csináltál? Vagyis, hogyan? – Lépek megint közelebb, ujjal mutogatva a férfira. Most ő kicsoda vagy micsoda? Nem fér a fejembe az, amit láttam az imént. – Miféle varázslat ez? – Varázslat? Kacagnom kell! De mégis, amit láttam, az nem egy trükk volt, ebben egészen biztos vagyok.


Vendég
Vendég
Anonymous

Pandara & Qadir ~ Playing with fire Empty
TémanyitásPandara & Qadir ~ Playing with fire Empty2021-07-08, 10:22

Pandara & Qadir

Már hetek óta bőszen készülünk az új előadásra, a napok nagy részét épp ezért a próbák teszik ki, bár szeretném, ha mielőbb a színpadon, közönség előtt is fellépne vele a társulat, addig nem adok zöld utat, amíg nem megy tökéletesen… És az azért még odébb van. Mert valami mindig történik, a kifogások, ugyebár… ma délelőtt történetesen az egyik tűzzsonglőrünk sebesült le, s bár a sérülése nem vészes, de nem igazán volt olyan formában, hogy az esti előadáson helyt álljon. Ezzel viszont csak az az aprócska probléma van, hogy kulcsszerepű a darabban, tehát nem opció, hogy egyszerűen kihagyjuk belőle. Ahogy az sem, hogy lemondjuk a majdnem telt házas előadást. Nehéz és kellemetlen eset, igen, tisztában vagyok vele, és alapvetően komoly fejfájást is okozna, hogy hogyan lehetne orvosolni a problémát, de…
De! Már jó ideje, hogy a tükörből egy igencsak más arc néz rá vissza, mint amit eddig magaménak tudhattam, s bár eddig nem igazán tudtam mit kezdeni a dologgal, az utóbbi időkben egyre jobban tisztult a kép. Sőt mi több, néhány napja össze is állt, és végre megvilágosodtam, mi ez az egész. Igaz, még így is maradtak bennem kérdések, például mint a Szultán utáni második leghatalmasabb ember, mégis mit keresek ezen a helyen, egy cirkuszigazgató bőrében tetszelegve? Ami pedig a Szultánt illeti, akármennyire is töröm a fejem, nem emlékszem, hogy találkoztam volna vele ezen az idegen, furcsa helyen, ez pedig csak egyvalamit jelenthet – erőm teljében, így én lettem a város leghatalmasabb embere.
Nem mondom, hogy ezentúl rendszer lesz belőle, hogy csak úgy beugrok az alkalmazottaim helyére fellépni a porondon, pláne, miután a műsort is én vezetem, de ma hajtott a kíváncsiság, hogy mégis, mire vagyok képes, vagy gyanakodna-e bárki is, feltűnne a nézőknek, hogy valami, valaki más? Meglátjuk.
Így történt, hogy miután a lesérült alkalmazottat hazazavartam pihenni, és elkezdődött a műsor, ezúttal két szerepet játszottam párhuzamosan – a porondmestert és a tűzzsonglőrt, szokás szerint az utóbbival zárva a darabot, miután sötétségbe borult a színpad, és egy utolsó fényjátéknak lehettek tanúi a nézők, mielőtt újra felgyúltak volna a lámpák. Elsöprő siker, tapsvihar, mint mindig, így miután megbizonyosodtam róla, hogy a műsor végeztével az emberek szállingózni kezdenek, én is visszavonulót fújtam, és a függöny mögüli szemlélődést abbahagyva visszavonultam az öltözők felé, az avatatlan szemektől távol.
Az embereim még úgy is öltözködnek, takarítanak, vagy a vendégekre figyelnek, ne kószáljanak el a cirkusz területén, és amilyen csendesen visszhangoztak a lépteim a falon, meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg követnek, még ha nem is szándékosan. Egy pillanatra megálltam a folyosón lévő víztartálynál, hogy felfrissítsem magam egy kicsit, majd egy könnyed csettintéssel lángra lobbantottam a kezemben lévő papírpoharat, mígnem csak némi megfeketedett hamu maradt a tenyeremben utána. Lesepertem, majd néhány lépéssel később én is lassan átváltoztam - előbb csak a magasságom, alkatom és arcvonásaim, míg végül a díszes, figyelemfelkeltő fellépőruha is egy kényelmesebb sötét farmer és ing szereléssé alakult át.
És ekkor valami zajt hallottam a hátam mögül, bennem pedig egy pillanatra az ütő is megállt.
- Ki van ott?! - fordultam meg, és förmedtem a mögöttem lévő félhomályba nem sok jót ígérő hangon, majd magabiztos léptekkel meg is indultam, hogy nyakon csípjem és megleckéztessem az illetőt.

Judgement DayPandara & Qadir ~ Playing with fire 2330161217
Vendég
Vendég
Anonymous

Pandara & Qadir ~ Playing with fire Empty
TémanyitásPandara & Qadir ~ Playing with fire Empty2021-07-08, 10:21

Playing with fire

Vendég
Vendég
Anonymous

Pandara & Qadir ~ Playing with fire Empty
TémanyitásPandara & Qadir ~ Playing with fire Empty

Ajánlott tartalom

Pandara & Qadir ~ Playing with fire Empty
 

Pandara & Qadir ~ Playing with fire

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal