Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Sötét üzelmek
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásSötét üzelmek Empty2023-09-06, 01:35

to: Holló
Go ahead, turn me into whatever you want. A bird, a worm. I don’t care anymore.

Unottan lapozgatom a vaskos kötet. Időnként megállok egy-egy ábránál és összehasonlítom a fába vésett szimbólummokkal. Az egyik mítoszbolond kuncsaftunk hozta be az ősinek gondolt ereklyét, amibe gondos kezek bonyolult mintákat karcoltak. Tudni akarta, vajon honnan származhat és mit jelenthet a vésés. Mindenképpen Serával akart konzultálni, tájékoztattam, hogy a társam – s ezt hangsúlyoztam is – házon kívül van és nyájasan felajánlottam, hogy majd én segítek megfejteni a rejtélyt, de a férfi hallani sem akart róla. Tény, hogy nem vagyok akkora szakértője az unalmas, ezeréves vackoknak, mint Sera, de időnként határozottan az az érzésem, hogy csak számára jelent bármit is az, hogy a társává tett és mindenki más úgy tekint rám, mint a titkárnőjére vagy rosszabb. Ez a bogaras vénember a kincseivel együtt a múltban ragadt. A pohár voltaképpen akkor telt be, mikor utasított, hogy adjam át az üzenetét a főnökömnek. Védekezhetnék azzal, hogy csak úgy megtörtént és igazából nem akartam patkánnyá változtatni, de… az nem lenne igaz.
Mostanra megszelídült a köcsögben, amibe beletettem, jó ideje nem hallottam a kapálózását. Talán kimúlt, ha szerencséje van.
Mikor megszólal az ajtó fölé szerelt csengő, elfintorodom. Nem igazán van idegzetem még egy bosszantó vásárlóhoz és bármennyire is szórakoztató, nem változtathatok át mindenkit rágcsálóvá. Egy pillanatra azért eljátszom a gondolattal, hogy mit szólna Sera, ha a nap végén egy egész halom döglött patkánnyal fogadnám, mint egy kezes házimacska.
A pillanatnyi jókedvemet a felismerés teszi tönkre. Nem vásárló érkezett, bár a bosszantó még talán megállja a helyét. Ebben a világban Cameronként érvényesült és elég sokra vitte, de számomra mindig is Holló lesz, csillogjon akármilyen fényesen a koronája. Valóban jó ideje nem találkoztunk és bár szemem sem rebben, felkavar, hogy csak úgy beállított. Az ébredés óta nem találkoztunk, pedig azt hittem, az első dolga lesz hozzám rohanni.
– Csak nem hiányoztam, Cam? – búgom behízelgő hangon, és viszonzom a mosolyát, de a bűbájos maszk alatt vicsorgok az arcátlanságán. – Kedves tőled, hogy meglátogatsz, már kezdtem azt hinni, hogy talán… elfelejtettél. – Nem most látom először az emberi arcát, hisz’ évek óta jól ismerem, mégis furcsa belegondolni, hogy ő az én hű… madárkám, így hosszasan elidőzik rajta a tekintetem. Olyan lett, mint bárki más, képes hazudni a mosolyával és most már a szavai is csalhatnak, hízeleghet, ha akar és becsaphat. Amíg károgáson kívül mást nem tudott, sokkal jobban szerettem. Talán újra madárrá kéne változtatnom.
– A bolt? Oh, hogyne. Remekül megy a bolt. – Ezúttal nem tudom leplezni a hangomba keveredő gúnyt. Tény, hogy már nem egy ügyetlen tollas jószág, de még van mit tanulnia. Akar valamit, mi másért is jött volna, de eszemben sincs megkönnyíteni a dolgát. – Na, és a kaszinó? – teszem fel a kérdést majdnem olyan ártatlanul, ahogy ő és megkerülöm a pultot, így mellé kerülök. Látni akarom, mit vált ki belőle a közelségem, összerezzen-e most, hogy ő is önmaga és én is az vagyok, vagy már nincs felette semmilyen hatalmam?

467 szó





Oh dear, what an awkward situation.

Mistress of evil


Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Desdemona Dragomir
Gazember
Gazember
Desdemona Dragomir
Mesehõs :
Sötét üzelmek XbQHfVI
Csipkerózsika
Demóna
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
9
Titulus :
Mistress of Evil
A másik felem :
Életkor :
33
Zenedoboz :
Bad b*tch

I wanna feel you ••• with my lover
The blackest day ••• with my lover
Akinek az arcát viselem :
Eiza Gonzalez
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak, Frostcall
A tükör mögött :
Cherry
Sötét üzelmek WjUkwd5

Sötét üzelmek Empty
TémanyitásSötét üzelmek Empty2023-06-13, 21:40

Demóna & Holló

Több napja halasztgatja már eme kiruccanást, s most sincsen nagyobb kedve hozzá, mint eddig. Olyan, mintha a fogát húznák, vagy a tollait tépkednék. Meg kellene látogatnia Demónát, hogy előadhassa a nőnek a kívánságát. Nem kétséges, hogy Des az, ki más is lehetne, aki így kihasználja a szeretetét? Mostmár jó ideje nem találkoztak, mert Cam nem kereste a nő társaságát, a másik részéről pedig ez szinte elképzelhetetlen volt. Ezen a téren akad is némi sértett büszkeség a szárnyas feléről, de ezt aligha volna jó ötlet kimutatni a nő felé. Ennél jobban ismeri már.
Igyekszik részletes haditervet kidolgozni, hogy miket kaphat válaszul a kérésére. Nem kellene kimutatnia sem azt, ha valami meglepi, sem azt, ha valami felbosszantja. Demóna mindkettőt könnyedén felhasználná ellene. Sóhajt egyet. Annyi mindent megtett már a nőért, és mégis itt tart a dolog… gondosan át kell gondolnia, hogy mit és mikor mond neki. Persze, hálás érte, hogy az megmentette az életét, de úgy véli törlesztett már eleget. Nem akarja, hogy a nő teljesen eltűnjön az életéből, csupán nem szeretne dróton rángatott madár lenni. Ez azonban aligha fog tetszeni a nőnek.
Csak egy pillanatra torpan meg a bolt előtt, ami a külön töltött idejük alatt a nő törzahelyévé vált. Cambe újra belecsíp a bosszúság. Seraphint választotta Demóna helyette. Persze, igazán tiszteletreméltó a másiktól, hogy sikerült az Alvilág Urának a kegyeibe férkőznie, de na… veszélyes próbálkozás volt, annyi szent. Bár Demónának érzéke van hozzá, hogy ezekből jöjjön ki a legjobban. Mégis, megnyugodott valamennyire, amikor visszatértek az emlékei, s szerencsésen beazonosítani vélte egykori úrnőjét. A mágikus hatalmával nem jó ötlet kukoricázni, ezt Holló gyakorta láthatta a saját szemével. Ezzel párhuzamosan azonban adta magát a kérdés: vajon Seraphin egyszerű ember? Holló fájóan sok olyan mesehőst tud felsorolni, aki simán lehetne ő. Túlzottan sokat, s a legtöbb eshetőséggel nem szimpatizál. Demóna tudja vajon, hogy mibe vágta a fejszéjét?
Belép a boltba, s körbeles. Igyekezett jó időpontot belőni az érkeztére. Ebben az időszakban feltehetően nagyon ritkásak az avatatlan fülek a boltban, akik esetleg olyasmit hallhatnának meg, ami nem közérdekű információ. Emellett remélhetőleg mostanra Demóna lehiggadt, ha esetleg felbosszantotta valaki. Remélhetőleg. Nála sose lehet tudni.
- Rég láttuk egymást Desdemóna - apró, félszeg mosolyra húzza ajka egyik szegletét. Megint nem sikerült jól indítani. Szinte lerí róla, hogy feszélyezve érzi magát, ez pedig könnyen a nőnek is szemetszúrhat: egykori madara szeretne tőle valamit.
- Jól megy a bolt? - még nem jön rá, hogy fellépése a legkevésbé sem önbizalmat sugárzó, ehelyett tovább kíváncsiskodik, próbálva úgy tenni, mintha csak a nő miatt bukkant volna fel. Na jó, csak a nő miatt bukkant fel… de az üzleti ügy mellett legszívesebben egy halom személyes kérdést is rázúdítana.
✦ 437 szó ✦
Nem szórt rá senki csillámport



Cameron Marlowe
Ősi állat
Ősi állat
Cameron Marlowe
Mesehõs :
Sötét üzelmek Fdaaf27130da5e590505007a381b4a8f8a107c2b
Csipkerózsika
Holló
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
3
Titulus :
A tévelygő madár
A másik felem :
Hölgyem, a letartóztatás helyett inkább meghívnám egy italra kegyedet...
Sötét üzelmek D94b7f234305461722b6b6c8990cf51451abd9aa
Akinek az arcát viselem :
Freddy Carter
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
✦ ✦ ✦ :
"Mondd, neked mit jelent, hogy annál nagyobb szeretet nincs
Mint ha másokért önként adnád az életed...."
Sötét üzelmek Tumblr_inline_ow8gtjHDkL1qlt39u_250
A tükör mögött :
Mai'nan

Sötét üzelmek Empty
TémanyitásSötét üzelmek Empty2023-06-13, 21:32

Sötét üzelmek
Desdemona Dragomir && Cameron Marlowe

Nem szórt rá senki csillámport



Cameron Marlowe
Ősi állat
Ősi állat
Cameron Marlowe
Mesehõs :
Sötét üzelmek Fdaaf27130da5e590505007a381b4a8f8a107c2b
Csipkerózsika
Holló
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
3
Titulus :
A tévelygő madár
A másik felem :
Hölgyem, a letartóztatás helyett inkább meghívnám egy italra kegyedet...
Sötét üzelmek D94b7f234305461722b6b6c8990cf51451abd9aa
Akinek az arcát viselem :
Freddy Carter
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
✦ ✦ ✦ :
"Mondd, neked mit jelent, hogy annál nagyobb szeretet nincs
Mint ha másokért önként adnád az életed...."
Sötét üzelmek Tumblr_inline_ow8gtjHDkL1qlt39u_250
A tükör mögött :
Mai'nan

Sötét üzelmek Empty
TémanyitásSötét üzelmek Empty

Ajánlott tartalom

Sötét üzelmek Empty
 

Sötét üzelmek

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal