Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Bears roaming here
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásBears roaming here Empty2023-09-08, 18:24



Mato & Konnor
Brothers in spirit, a bond forever unbroken



Talán már egy órája vagyunk úton. Esetleg kettő? Az első-két fordulónál -vagy legalábbis Pharrel Williams dalától fogva- elvesztettem a fonalat és egész végig azért imádkozok, hogy Konnor hallgasson el végre vagy minimum érjük el a túránk célpontját.
Önszántamból vállaltam fel ezt a kirándulást, tekintve, hogy az utóbbi időben eléggé elhanyagoltam őt és Ila-t is az egyesület forgalmas napjai miatt. Meg aztán ott van az az idős hölgy is, aki amióta játszadozott a gondolataimmal, teljesen összekuszálta az életemet. A figyelmem tehát jócskán elkalandozott sötétebb berkekre, ez pedig nem jelent túl jót a családom részéről. Némileg reménykedek abban, hogy Konnor túrája segíthet kiszellőztetni a fejemet és egy kevés erővel lát majd el a folytatáshoz. Számítanak rám, így nem okozhatok csalódást nekik csak azért, mert ki vagyok bukva pár medvés históriától.
- Mit szólsz, ha most változtatunk egy keveset? - vetem fel neki, kérdéssel megválaszolva a sajátját. Persze a régi kemping területtel sem volt probléma, de ha már eljöttünk végre, akkor jobb szerettem a változatosságot, hátha valami újat sikerül felfedeznünk Konnorral.- Hallottam róla, a vadászok sem tudtak kimenni terepre. - valamennyire elcsendesülök, tekintve, hogy a "vadászok" csoportba én magam is beletartozok. Bár ez még épp elég infó ahhoz, hogy az öcsém ne kezdjen el kombinálni és egy kalap alá venni az egyesülettel. Ő erről nem tudhat. Az összetörné a szívét és a rólam kialakított testvéri képét. Már így is sokszor úgy érzem, hogy pocsék nagytestvér vagyok és még csapnivalóbb szerető. Ilanak sokat köszönhetek, hisz' amióta velünk van jobban összetartja a lakást, mint én azt valaha tehettem. Ugyanakkor tudom, hogy Konnor nem szívleli a jelenlétét, ám még bizakodok, hogy egyszer megkedveli majd őt is. Ila már a családunk része. Egy közülünk.
Csendben hallgatom, ahogy az őzgidáról mesél a maga büszke és lelkes hangjával. A vak is láthatja mennyire odáig van a természetért, ezért sem szeretném összemocskolni az ártatlan gondolkodását Xing-Cheng egyesületével.
- Helyesen tetted, pont ahogy tanítottam. - veregetem őt vállon elismerően, mialatt ellépek mellette és letérek az ösvényről. - Ki tudja, Konnor, lehet ma lesz a szerencsés napod és találkozhatsz a nagytestvérrel. - sejtelmesen vigyorodok el, ezzel kellőképpen megtörve magamban a kezdeti jeges hangulatot. Konnor jelenléte fárasztó, de képes rám ragasztani a jókedvét. Most is csak idő kérdése volt, mikor oldódok fel teljesen, az öntudatlan bohókás "módszere" pedig kifejezetten hamar kezd el bennem dolgozni.
- A múltkori esőzések után úgy látszik figyelmetlenebb volt a csapat. Vagy csak az erdő csendje és nyugalma varázsolta el a vadászt. Tudod jól, hogy a természetnek ilyen spirituális ereje is van, hogy az emberi elmére hasson, megtévessze. John Smith-t találták el elvileg, de úgy hallottam jól van, szóval ne aggódj.- nyugtatom meg. Xing Cheng azóta is bocsánatkérésekkel látogatja meg a sérültet, minket pedig csak néha informál az állapotáról. Legalábbis még nem hallottuk halálhírét, így elméleteim szerint makk egészséges, egy kisebb harcisérüléssel.
Utunk végül a susnyáson keresztül vezet végig egy tisztásra, távol a túraösvényektől. Ezt még a múltkori vadászatunk alatt sikerült felfedeznem és szerencsénkre még nem nyilvánították ki vadászterületnek.
Táskámat levetem vállaimról a fűbe, majd leguggolok mögé, hogy aztán az egyik cipzárt kioldva felfedhessem az elemózsiás dobozt. Két szendvicset húzok ki belőle, az egyiket Konnornak passzolom. - Ülj le pár percre. Most járunk csak félúton. - biccentek neki mosolyogva, ám a részletekbe még mindig nem nyúlok bele. Ahová tartunk, az még egy kicsit messzebb van, de a kilátásért és a nyugalomért megéri. Mellesleg tudom, hogy ez mennyit jelent Konnornak, szeretném, ha a legboldogabb érzéseket húzhatnám ki belőle.

558 szó ••• Pici mackónk  Bears roaming here 1149350199   ••• Repül a léptem

Nem szórt rá senki csillámport


Konnor Dahman and Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Mato Catawanee
Hõs
Hõs
Mato Catawanee
Mesehõs :
Bears roaming here Tumblr_owi1jd1a6P1th12hyo2_400
Mackótestvér
Kenai
Egyszer volt, hol nem volt... :
Bears roaming here B729df5fc99caf6aa9e24b870e101fab8b32d49f
Ennyi ember hisz bennem :
6
A másik felem :
Bears roaming here Tumblr_olqhypcciN1vqjd8zo7_r1_400
✦ ✦ ✦ :
Bears roaming here 2b481da3dcdb688b77e19caac218bfbb1e0aca08
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Michael Cimino
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Bears roaming here 95f2d3b863e69cdf423ad5d07321e4e4960dbe0a
A tükör mögött :
Lyndriana

Bears roaming here Empty
TémanyitásBears roaming here Empty2023-08-02, 22:39



Can't nothing, bring me down
Mato & Konnor

- Uh, bring me down ♫ Can't nothing, bring me down ♪ My level's too high to bring me down ♫ Can't nothing, bring me down, I said ♪ - friss avar ropog a bakancsom alatt, tiszta erdei levegő áramlik a tüdőmbe és dalomat madárcsicsergés - meg elvétve Mato sóhajai - kísérik. Végre minden tökéletes!
Megpördülök a tengelyem körül, nem törődve a hátamra erősített túrafelszerelés súlyával és a bátyámra vigyorgok. - Clap along if you feel like a room without a roof ♫ Clap along if you feel like happiness is the truth ~ - éneklem tovább Mr. Williams boldogsághimnuszát, aztán nevetve hagyom, hogy a természet a saját hangjain fejezze be a refrént és nem fárasztom Matot tovább. Tudom, hogy az agyára tudok menni a dalolászásommal, de mentségére szóljon, hogy az esetek többségében hősiesen tűri. Kész mázlista, amiért ilyen remek hangom van és isten őrizz, hogy szégyent hozzak Pharrell úrra!
- A szokásos helyre megyünk? - kérdezem, újra a lábam elé nézve, jókedvűen kapaszkodva a zsákom pántjaiba. - Tudod, hogy elmosta az egyik útvonalat a múltkori nagy eső? Mázli, hogy a héten nem esett - fecsegek tovább, mintha ezer éve nem lett volna módom Mato-val kettesben beszélgetni. Kicsit egyébként olyan érzés is.
Amióta Ila is velünk lakik sokkal kevesebb időt töltünk kettesben és nem restellek a tudtára adni a véleményemet (az elragadtatásom teljes hiányát) ezzel kapcsolatban. A filmezős estéknek lőttek, a közös hülyülős, maradékelpusztítós meg mikrós vacsoráknak szintén annyi, reggelente az első dolog amivel szembetalálom magam az Ila pörgős mosolya, Mato lusta brummogása helyett és azt hiszem ezek olyan dolgok, amiket nem fogok egyhamar megszokni. Bár erősen hiányzik belőlem a hajlandóság, ezt sem tagadom.
Úgy érzem az is maga a csoda, hogy ki tudtam sajátítani Mato-t majdnem egy teljes hétvégére. Régen voltunk már közösen túrázni, pedig miatta imádtam meg az erdőt járni és a mai napig a közös sátrazásokat élveztem a legjobban. Már jó ideje rágom a fülét egy közös kempingezésért, egy szigorúan barátnő-mentes programért, ezért nem is szerénykedek az orra alá dörgölni a jókedvemet.
Ezen még az sem ronthat, hogy van egy olyan megérzésem, hogy ezzel akar puhítani arra, hogy a jövőben Ila is velünk jöhessen. Hahhh. Kellett neki becsajoznia! De most csak azért sem fogok erre gondolni!
- Ezt még nem is meséltem, de képzeld, a múltkori túracsoportommal az egyik régebbi útvonalon mentünk és találtunk a fűben egy őzgidát. Nem bántottuk, nyilván, senki sem ért hozzá vagy ilyesmi, hogy az anyja ne érezze meg rajta a szagunkat, de baromi édes volt! - mesélem büszkén, mert ez is olyasmi, amit tőle tanultam. Az őzgida anyja idővel visszajön érte. Ha nem történik vele baj. Mondjuk, találkozik egy vadásszal... Hess! Erre sem gondolunk! - És amikor legutóbb egyedül jöttem, medvenyomokat találtam! Oké, mosómedvéét, - pontosítok - de remélem egyszer a nagyobb haverjával is találkozok.
Nem szemtől szembe persze. Azt elég otthon a tükörben. Kétlem, hogy az itt élő mackótársak ettől fajtársuknak azonosítanának be.
- Te hallottál mostanában valamit a vadászegyesületről? - faggatózom, mert csak nem tudom kizárni a korábbi gondolatokat a fejemből. Mato mindig jobban képben van ebben a témában mint én. Azt gyanítom, hogy jóban van valakivel az egyletből, vagy legalább ismerhet ott valakit.  - Úgy tudom volt valami baleset, de nem egy állatot lőttek le.
Megmagyarázhatatlan módon ódzkodom a vadászoktól, meg a fegyverektől úgy általában. Nem is szívesen beszélek róluk, hacsak nem azért, hogy tudjam, hogyan kerüljem el őket. De az ő felségterületük sajnos egybeesik az enyémmel, és azt mondják nem árt ha alaposan ismered az ellenségeidet.



576 szó♪ HAPPY ♪



Nem szórt rá senki csillámport


Mato Catawanee csillámport hintett rá


Konnor Dahman
Ősi állat
Ősi állat
Konnor Dahman
Mesehõs :
Bears roaming here 9c9ec275106a79ff4adf1ffda431f4f6f1dee124
Mackótestvér
Koda
Egyszer volt, hol nem volt... :
I told you before,
my name is Koda!

Bears roaming here AJuQ
Say it with me:
Ko-Da!
Ennyi ember hisz bennem :
4
Titulus :
Lil' Bear
A másik felem :
Bears roaming here 7815d8f0c304835e0331bed63f4038c14bb24036
✦ ✦ ✦ :
Bears roaming here 881f812f8323256edc00f9ae459d4e0e776ca779
Akinek az arcát viselem :
Jordan Fisher
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Bears roaming here Eb4eb197068db3533f395e80b2e7667a0e282181
A tükör mögött :
Lharielle

Bears roaming here Empty
TémanyitásBears roaming here Empty2023-08-01, 21:27

Bears Brothers roaming here
Kenai && Koda

Nem szórt rá senki csillámport


Mato Catawanee csillámport hintett rá


Konnor Dahman
Ősi állat
Ősi állat
Konnor Dahman
Mesehõs :
Bears roaming here 9c9ec275106a79ff4adf1ffda431f4f6f1dee124
Mackótestvér
Koda
Egyszer volt, hol nem volt... :
I told you before,
my name is Koda!

Bears roaming here AJuQ
Say it with me:
Ko-Da!
Ennyi ember hisz bennem :
4
Titulus :
Lil' Bear
A másik felem :
Bears roaming here 7815d8f0c304835e0331bed63f4038c14bb24036
✦ ✦ ✦ :
Bears roaming here 881f812f8323256edc00f9ae459d4e0e776ca779
Akinek az arcát viselem :
Jordan Fisher
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Bears roaming here Eb4eb197068db3533f395e80b2e7667a0e282181
A tükör mögött :
Lharielle

Bears roaming here Empty
TémanyitásBears roaming here Empty

Ajánlott tartalom

Bears roaming here Empty
 

Bears roaming here

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal