Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég :: 1 Bot


A legtöbb felhasználó (117 fő) Kedd 23 Feb. - 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Baba Shouta
Ma 0:55-kor


Nishihara Takuya
Tegnap 23:27-kor


Cha Woo-Jin
Tegnap 20:15-kor


Baba Satoru
Tegnap 1:55-kor


Baba Satoru
Tegnap 1:52-kor


Sigrid Hávarðr
Szomb. 11 Május - 14:12


Baba Mirai
Szomb. 11 Május - 13:41


Baba Mirai
Szomb. 11 Május - 13:41


Amber Lilian Monroe
Vas. 5 Május - 18:52


Kugisaki Miyo
Szomb. 4 Május - 22:38


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 16%


2 Hozzászólások - 11%


2 Hozzászólások - 11%


2 Hozzászólások - 11%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%



Megosztás
 
Keep calm and remember you're royalty
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásKeep calm and remember you're royalty EmptySzomb. 3 Feb. - 12:44



Keep calm and remember you're royalty



Az arcom elkomorodott, amikor azt kezdte el ecsetelni, hogy meg akarták ütni. Tisztában voltam a húgom nehéz természetével, de még ő sem érdemelte volna meg, hogy megüssék. Az orrnyergemet masszírozva azon kezdtem töprengeni, hogy mihez kezdjek ezzel az információval.
- Legközelebb, ha bármelyik szolgálóval is problémád akadna, szólj anyánknak, vagy nekem. – Szólaltam meg higgadtságot erőltetve magamra, bár láthatóan nem értékeltem azt, hogy bárki is kezelt akart emelni a kishúgomra.
- Létezik egyáltalán olyan nevelőnő a földön, akit nem gyűlölnél? – sóhajtottam fel fáradtan, hiszen tisztában voltam az örökös harcával legyen szó az önmagával vívott csatáiról, vagy a környezetéről. Nem akartam, hogy így érezze magát, azért mert a szüleink nem fordítottak ránk kellő figyelmet. Én bizonyos szinten megtanultam együtt élni ezzel, de úgy éreztem, ő nem tudta ezt elengedni.
- Ne kezdjük ezt elölről, kérlek – ingattam a fejemet, miközben összefontam a mellkasom előtt a karjaimat. Szerinte én ennyire vágytam a koronára vagy a felelősségre? Egyetlen rossz mozdulattal, szóval, vagy gesztussal lázadásokat szíthattam volna, vagy éppen háborúba keverhettem volna a birodalmunkat. Vagy talán úgy gondolta, hogy az uralkodói élet másból sem állt, csak látszólagosan meghallgattad a néped problémáját, aztán a markodba röhögtél, miután elhagyták a tróntermet? Elképzelése sem volt arról, hogy királynak lenni mekkora teher volt, és a korona, amely szerinte megszabadít majd minden problémámtól valójában olyan súlyosnak hatott a szememben, hogy képes lett volna eltörni a nyakamat.
- Ha lesz feleségem, gyerekeim, trónom és népem, te akkor is a testvérem maradsz, és nem hagyom, hogy bajod essen – válaszoltam komoran, hiszen ismét itt tartottunk, hogy az orrom alá dörgölte a „felsőbbrendűségemet”, amit egyáltalán nem kértem senkitől. Nem vágytam hatalmas vagyonra, birodalmak meghódítására, politikai cselszövésekre, vagy esetleges merényletekre. Természetesen, szerettem volna, ha a nép boldogan és békében élhetett volna, de nem éreztem úgy, hogy mindezt megadhattam volna nekik. Azonban próbáltam erről elfeledkezni, hiszen hosszú évek álltak még előttem, mielőtt elfoglalhatnám a trónt, és bíztam benne, hogy ez idő alatt képes leszek megbarátkozni a koronával.
Átöleltem őt, éreztem a görcsös szorítását, én ennél sokkal gyengédebben, de határozottan viszonoztam a gesztust. Még azt is hagytam neki, hogy az arcomat megérinthesse. Amikor azonban arra kért, hogy esküdjek meg, finoman lefejtettem az ujjait magamról.
- Ezúton ünnepélyesen megesküszöm, amennyiben úgy érzed, hogy elárulnálak, a fejemet veheted – fektettem az egyik kezemet a mellkasomra, míg a másik felemeltem kettőnk közé. Nem tartoztam azon emberek közé, akik megszegték az ígéretüket, és nem akartam a testvéremet „eladni, mint egy haszonállatot”. Épp ezért nem gondoltam volna, hogy valaha is be tudná hajtani rajtam az ígéretét.
Akaratlanul is elvettem magamat, amikor a házasságkötésről kezdtünk beszélgetni. Úgy éreztem, hogy Gwinnie félreértette a mondanivalómat, de inkább nem javítottam ki. Mostanában talán megártott neki a sok állatos hasonlat.
- Még akkor is, a húgom vagy – ismételtem meg magamat immár sokadjára, miközben mosolyogva megpróbáltam összekócolni a haját. Isten a megmondhatója annak, hogy tényleg igyekeztem jó testvér, jó gyermek és jó leendő uralkodóvá válni. Magamat gyakran szorítottam háttérbe, ha úgy ítéltem meg, hogy Gwinnie-nek nagyobb figyelemre volt szüksége.
- Most akkor rózsabokor vagyok, vagy sündisznó? – sandítottam rá vigyorogva, de ha már ennyiszer kihangsúlyozta, hogy rémes volt a bajszom, talán meg kellett volna szabadulnom tőle.
- Ez így van, ha véletlenül valaki mégis nyerne veled szemben krikettben, akkor az ütőddel vernéd szét a fejét – ugrattam, bár az volt az igazság, hogy amennyiben szeretett a fejekkel dobálózni, teljes mértékben elhittem róla, hogy egyszer valakit alaposan eltalálna az ütőjével, ha felbosszantaná az illető. Ezt nem akartam a saját bőrömön megtapasztalni, így többnyire hagytam nyerni.
Elborzadva figyeltem, hogy mit művelt magával, hogy az alakításunk hihető legyen, és bár nem értettem egyet a módszereivel, azt nem tagadhattam, hogy kreatív húggal áldott meg az ég. Őt ismerve még a rózsákat is átfestette volna, ha nem tetszett volna neki a színük.
Úgy tűnt, Gwinnie minden erőfeszítése ellenére sem akartak minket elengedni. Gwinnie olyan erősen mélyesztettem belém az ujjaimat, hogy képes lett volna letépni a karomat, én pedig lemondó sóhajjal módosítottam az arcvonásaimon.
- Ezek szerint nem fogalmaztam világosan. A húgom nem érzi jól magát, és friss levegőre van szüksége, így kikísérem. Ha bármilyen ellenvetésetek van, akkor egy éjszaka a várbörtönben lehet megváltoztatná a véleményeteket! – A hangom komorrá vált, ellentmondást nem tűrően pillantottam végig az őrökön, majd Gwinnie-re pillantottam, hogy induljon meg. Amennyiben így is az utunkat akarták állni, tényleg képes lettem volna őket a várbörtönbe küldeni az akadékoskodásük miatt. Reméltem azonban, hogy erre nem volt szükség, és ez a két szerencsétlen emlékezett arra, hogy kivel álltak szemben.
Azonban nem jöttek utánk, legalább is, addig nem, amíg kifordultunk a folyosóról, és végre kifújhattam a visszatartott levegőt.
- Hogy érzed magad? – pillantottam a húgom felé, hogy elnyomhassam a bennem kavargó kellemetlen érzéseket. Ha senki nem állított meg minket útközben, akkor már nem volt olyan messze a célunk.


779 ❖ youtube ❖ note:  még az átok előtt, valamikor a múltban  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Solomon Thorne
Lázadó
Lázadó
Solomon Thorne
Mesehõs :
Keep calm and remember you're royalty 98c0a72bff60e552af8f7f146beddf0b
Alice Csodaországban
Zöld Sün
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
10
Titulus :
Emperor Emhyr
✦ ✦ ✦ :
Keep calm and remember you're royalty 5e7fef0db7c67ba7b01a961f5848d58b3c089b28
Akinek az arcát viselem :
Aaron Taylor-Johnson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Keep calm and remember you're royalty 37b7d8fe709e742cf1df910686c5fb29c1746019
A tükör mögött :
Lazarus

Keep calm and remember you're royalty Empty
TémanyitásKeep calm and remember you're royalty EmptyPént. 19 Jan. - 11:31


Hey, brother
– Meg akart ütni – vágom rá, mert annyira feldühít, hogy rajtam kacag, hogy muszáj olyasmit mondanom, amit talán végre meghall. – Sértegettem, igen, de kezet emelet rám – hadarom dühösen és nincs lelkiismeret-furdalásom, amiért azt az apró tényt nem említem, hogy voltaképp' az is lehet, hogy csak meg akart rángatni. Mindegy, akkor sem lett volna joga hozzám érni, ha történetesen a pofimat akarta volna megcsípkedni csupa szeretetből. – Gyűlöl engem, én is őt, ez a probléma forrása – fejezem be kifulladva és összefonom a kezeim a mellkasomon. Kell néhány pillanat, hogy összeszedjem magam annyira, hogy értelmes emberi lényként tudjak kommunikálni a továbbiakban. – Csak azért, mert mindenki odáig van érted és a koronáért, amit majd kapsz – vágom a fejéhez azt, amit igaznak gondolok. Ha Solra néznek egy trónörököst látnak, akinek mindenki be akar nyalni. Ha rám, egy bosszantó kis pukkancsot, akitől mielőbb szabadulnának.
Egy kicsit a lelkemre veszem, amiért nem fedd meg a szavaimért. Szeretném úgy bosszantani, ahogy ő engem, de Solt lehetetlen kizökkenteni. Ha én atyánkra, akkor ő nemes anyánkra ütött.
Szeretnék hinni neki, egy részem meg is könnyebbül, de a másik, az amelyik túl sokat csalódott már a családjában, akadékoskodna tovább.
– És mi lesz, ha lesz feleséged? Meg gyerekeid? Trónod? Néped? Akkor én már nem kellek majd – bámulok az arcába. Nem tudok nem úgy tekinteni önmagamra, mint egy értekesíthető haszonállatra. Sol is csak azért szeret, mert olyan magányos, amilyen én vagyok. Majd ha már nem lesz az, elfelejti az ígéretét, talál valami kifogást és teljesen magamra maradok. Átölelem, de olyan erősen, mintha a bőre alá akarnék bújni, hogy sose szeghesse meg a szavát. – Esküdj meg, Sol. Valamire, amit nem akarsz soha elveszíteni – kérem, vagy sokkal inkább követelem. – Esküdj a fejedre – fogom a kezeim az arcát és ha viccesnek is tűnhet, teljesen komolyan gondolom.
Nem emelek az ellen is kifogást – pedig tudnék –, hogy neki még az a jog is megadatott, hogy válogatós legyen. Érte tolonganak, rám még a lovászfiú sem mer rám nézni, pedig csak annyit akartam tudni, hogy mi a neve. Felsóhajtok, mert így sem világos. Nem akarom őt faggatni, de a nevelőnőim ugyanazt a begyakorolt szöveget adták válaszul minden egyes kérdésemre, anyánk pedig túl szemérmes és elfoglalt volt ahhoz, hogy ilyenekkel foglalkozzon. Pedig tudni akartam miről beszélnek a cselédek, mi a szerelem, a szenvedély... de azt hiszem, erre anyánk sem tudná a választ. Talán Sol sem.
– Engem semmilyen isten ne kössön sehova, nem vagyok ló – grimaszolok, mert bár tudom, hogy ez a dolgok menete, így kezdődik a házasság, de köszönöm szépen, nem kérek belőle!A tükörképemről az övére siklik a pillantásom és magam helyett őf figyelem. – És ha folyton ordítoznék? Vagy ha bajszot növesztenék? – harapok az ajkamba, nehogy felnevessek, hisz épp most határoztam el, hogy örökké komor maradok. – Még akkor is?
Végül nem bírom soká, mert megnevettet. És örülök, hogy végre kritizálhatom a bajszát, ugyanis borzasztóan áll rajta. Bár azt hiszem, hiányolnám, ha tényleg levágná.
– Rémes vagy – csóválom előbb arra a fejem, hogy kijátszotta a stratégiám, aztán térek csak rá a szörnyetegre az orra alatt. – És szúr is, ami azt illeti. Olyan vagy tőle, mint egy rózsabokor, vagy... egy sündisznó! – vihogok fel úgy, ahogy egy hölgynek sosem volna szabad.
– Szóval te tehetséges bosszantó vagy, én meg verhetetlen krikettjátékos – summázom nevetve. – Nem született még két ilyen páratlan uralkodó ezen a világon – jegyzem meg tettetett komolysággal, de a szemem mosolyog. Sol és én is többek vagyunk ennél, de ha csak ennyik lennénk, ha ő nem lenne trónörökös az ezzel járó összes teherrel és kiváltsággal, hanem csak a bosszantó bátyám; én meg nem lennék egy eladásra kínált portéka, hanem csak a kishúga, és egy omladozó viskóban élnénk, és vászonból font ruhát hordanánk könnyű selyem és csinos bársony helyett, akkor is mi lennenk mi. Legalábbis szeretem ezt gondolni.
– Hát... végülis igen – hagyom rá. Hosszú lenne elmagyarázni azt, hogy miért érzem azt, hogy ezen a világon mindenki idegesítő és hülye, talán fel sem fogná, ahogy én sem fogom fel, hogy akar azzal megnyugtatni, hogy arról hadovál, hogy a kötelességei fontosabbak és csak várjam ki a sorom, de kár lenne ezen újra fennakadni. Terveink vannak és nem leszek én az, aki elrontja a programunkat. Az arcom elárulja, hogy mit gondolok a kéréséről.
– Megpróbálom – préselem ki magamból, aztán inkább azon kezdek ügyködni, hogy minél vörösebbnek nézzek ki, mint aki valóban beteg. Férfiak... mindig mindent félvállról vesznek, pedig az ördög a részletekben rejlik. – Hihetőnek kell tűnnie – válaszolom méltóságteljesen és az övébe fűzöm a karom. Mikor kilépünk a folyosóra, révetegen bámulni kezdek a semmibe és Solra támaszkodom, amíg ő az őrt tájékoztatja az "állapotomról". Nagyon kell koncentrálnom, hogy el ne mosolyodjak, ettől pedig valami elkínzott fintor költözik az arcomra, ami fél perc múlva oda is fagy, mikor a börtönőröm közli, hogy parancsot kapott, hogy tartson itt. Olyan erősen markolom meg a bátyám karját, hogy belesajdulnak az ujjaim és reszketni kezdek.

788 szó




We paint white roses red

Each shade from a
different person's head.


Nem szórt rá senki csillámport


Solomon Thorne csillámport hintett rá


Guinevere Crimson-Quinn
Gazember
Gazember
Guinevere Crimson-Quinn
Mesehõs :
Keep calm and remember you're royalty 8v5da5F
Keep calm and remember you're royalty 74066e438cdd8be7def38461b0301220d6a12018
Alice in Wonderland
Queen of Hearts
Egyszer volt, hol nem volt... :
One to be a murderer.
One to be a Martyr.
Keep calm and remember you're royalty Ea92eef154825cbd38e09cca8fb6f1549fc0e398
One to be a Monarch.
One to go Mad.

Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
queen of the hearts
A másik felem :
When pleased, I beat like a drum.
When sad, I break like glass.
Keep calm and remember you're royalty 83285545140effef1efd758086d1275d
Once stolen, I can never be taken back.
What am I?

Akinek az arcát viselem :
elizabeth olsen
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
suncrest
✦ ✦ ✦ :
Perhaps we know each other in the future,
Keep calm and remember you're royalty 4fa3eec7f2e706351cc32f8d18841bb37f4de7f1
and you are only remembering backward.

A tükör mögött :
Keep calm and remember you're royalty 465cd21ae6ed12be9674988ba2c9ccfd50c20ac2_00
This is Me
Cherry

Keep calm and remember you're royalty Empty
TémanyitásKeep calm and remember you're royalty EmptyCsüt. 14 Szept. - 4:36



Keep calm and remember you're royalty



- Teljesen más lapra tartozik az, hogy egy hölgyről van szó, vagy egy hölgyről, aki tulajdonképpen a húgod és magából kikelve ordítozik, így szeretnéd tudni a problémaforrását – replikáztam nevetve a szavaira. Igazából, csak azért nevettem ki, mert tudtam, hogy bosszankodni fog a jelenlétemen, de ettől függetlenül nagyon is komolyan vettem a problémáit. Még azokat is, amelyek egyáltalán nem voltak azok, csupán ő csinált bolhából elefántot.
- Egyébként veled ellentétben az én modoromra nem szokott panasz érkezni – dőltem meg egy kicsit az irányába, ahogy arra utaltam, hogy az elvárásoknak és az udvari etikettnek megfelelően viselkedtem, amikor éppen szem előtt voltam. Természetesen, ha nem voltam a porondon, én is szerettem lazítani egy kicsit, mert némelyik értelmet szabálynak már csak a létezése fojtogató volt.
A húgom megszólalására megilletődve pislogtam, azonban nem szóltam rá emiatt, ugyanis nem akartam még több drámát ebből az ügyből. Nem voltam híve a káromlásnak, sem pedig a pórnép közhelyes és megbotránkoztató kifejezéseinek a használatának. Tudtam jól, hogy ha Gwinnie figyelmét felhívtam volna arra, hogy nem illett így beszélnie, akkor a fejemhez vágta volna, hogy úgy viselkedek, mint atyánk.
- Számomra elhanyagolható tényező, ha világ számára nem is az. A testvérem vagy. Az egyetlen személy az életemben, aki fontos nekem. Akár férfinak, akár nőnek születtél, bárhogy is hozza a sors, nekem akkor is a testvérem maradsz. Ezt jegyezd meg jól, Guinevere – ütöttem meg jól komolyabb hangnemet, ahogy a testvéremre pillantottam. Kit érdekelt, hogy nem egy öcsém lett? Miért számított volna nekem az, hogy fiú, vagy lány, amikor csak az volt a fontos, hogy itt voltunk egymásnak még akkor is, amikor a szüleink nem álltak mellettünk.
- Nem fogom hagyni, megígérem – súgtam neki a kifakadását követően, amikor a karjaimban zártam, és finoman végigsimítottam a hátán. Nem akartam elengedni őt. Ő az egyetlen ebben a palotában, aki miatt úgy gondoltam, hogy volt életem. Aki miatt volt értelme felkelnem, és tenni a kötelességemet, akit felvidíthattam, ha szomorú volt, akit bosszanthattam, ha úgy tartotta kedvem, akit védelmezhettem, amikor senki más nem vigyázott rá. Vehetett körbe ezer szolgáló, lehet hatalmas birodalmam teli kincstárral, de a testvérem akkor is mindennél fontosabb volt számomra. Akkoriban még nem értettem, hogy nem tehettem felelőtlen kijelentéseket, ahogy azt sem, hogy akadnak olyan döntések, amelyeket sose akartam meghozni, sose kívántam ezt az áldozatot, de meg kellett tennem.
- Még szerencse, hogy túlzottan válogatós vagyok, szóval nem fog az a veszély fenyegetni, hogy valaki megragadja a figyelmemet – vigyorodtam el, hiszen én sose kergettem olyan ábrándokat, hogy egy szép napon szerelemből házasodhatok. Tudtam jól, hogy az életem minden egyes mozzanatát már a születésem pillanatában megtervezték, nekem pedig el kellett fogadnom azt, amit kaptam.
- Valóban, meglenne a jogom hozzá, de tiszteletlen lenne a leendő feleségemmel szemben. Én pedig kellően jólnevelt vagyok ezekhez – vontam meg a vállamat egykedvűen. Jobban belegondolva, nem tudtam milyen szerelmesnek lenni, hiszen, ha ideig-óráig tápláltam is valaki iránt vonzalmat, nem volt olyan erős, hogy hosszútávon kitartson. Más kérdés volt flörtölni egy-egy csinosabb szolgálólánnyal, de mint említettem: tisztelettudónak neveltek.
- Talán azt, hogy Isten összekötött téged egy férfival, és egymáshoz tartoztok. Neki tartozol hűséggel meg a szokásos maszlag. De ne engem kérdezz, nem foglalkozom ilyesmivel. – Soha nem vallottam volna be neki, hogy nem is értettem hozzá, ugyanis atyánk konzervatív nézeteivel szemben némileg liberálisabb szellemben a nők helyzete kapcsán.
- El kell keserítenem téged, Gwinnie. Ha nem is vagy hajlandó mosolyogni, én akkor is szépnek foglak találni. – Álltam meg mellette, és a halovány tükörképünket bámultam.
- Látod? Mégis elértem a célomat, és nevetsz! – löktem meg finoman a karját, de amikor a bajszomat véleményezte egy pillanatra én is elfintorodtam, és az államat megérintve félhangosan töprengeni kezdtem.
- Lehetséges, hogy mégis levágom, én is utálom egyébként. – Az sem volt utolsó szempont, hogy el akartam kerülni annak a lehetőségét is, hogy atyánkkal hasonlítsanak össze az emberek, pedig már számtalanszor hallottam, ahogy az idősebb szolgálók összesúgtak a hátam mögött, hogy mennyire emlékeztettem őket apámra fiatalabb korában.
- Mindenkinek jónak kell lennie valamiben, nekem ez jutott – tártam szét a karjaimat mosolyogva, amikor a tehetségem esett górcső alá. Egyébként igen jó lövész voltam, egyetlen ló sem dobott még le a hátára és több alkalommal elvertem atyánkat sakkban, mint a világon bárki más. (Atyánk is csak azért sakkozott velem alkalomadtán, hogy tesztelje a stratégiai képességeimet, nem azért, mert annyira időt akart tölteni velem.)
- Tehát… - Ennél a pontnál drámai hatásszünetet tartottam: - Lényegében mindenkit.
Olyan nem létezett, hogy valaki ne lett volna ostoba, vagy ne sértette volna meg valamivel a húgomat, ha pedig valaki ennek a kettőnek a keresztmetszetébe került… Nos, sajnáltam az illetőt.
- Megígérem, hogy nem hagylak magadra, és igyekszem minél többször időt tölteni veled, de akkor kérlek, fogadd el, hogy atyánk miatt vannak olyan kötelességeim, amik elől nem bújhatok ki – nyújtottam felé a másik kezemet is, hiszen ha rajtam múlt volna, akkor együtt tanultunk volna és olyan dolgokra is megtanítottam volna, amelyeket egy hölgynek nem illik tudnia, mégis érdekelte volna a húgomat.
Szerettem volna megállítani a húgomat, mielőtt pofozgatni kezdte volna magát, de túlságosan messze álltam tőle, hogy időben lefogjam a kezeit.
- Remélem, Gwinnie, tisztában vagy vele, hogy elég lett volna rám támaszkodnod és sápítoznod, hogy nem vagy jól – pillantottam rá összeráncolt homlokkal. Mi mást tehettem volna? Nők, mindig mindent túldramatizáltak…
Gyengéden belekaroltam, majd ismét kitártam az ajtót, hogy a folyosóra lépve a legközelebbi őröknek szólhassak arról, hogy bárki keresne minket, akkor kiment a kastélyparkba, ugyanis a húgom nem érezte jól magát.


888 ❖ youtube ❖ note:  még az átok előtt, valamikor a múltban  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Solomon Thorne
Lázadó
Lázadó
Solomon Thorne
Mesehõs :
Keep calm and remember you're royalty 98c0a72bff60e552af8f7f146beddf0b
Alice Csodaországban
Zöld Sün
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
10
Titulus :
Emperor Emhyr
✦ ✦ ✦ :
Keep calm and remember you're royalty 5e7fef0db7c67ba7b01a961f5848d58b3c089b28
Akinek az arcát viselem :
Aaron Taylor-Johnson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Keep calm and remember you're royalty 37b7d8fe709e742cf1df910686c5fb29c1746019
A tükör mögött :
Lazarus

Keep calm and remember you're royalty Empty
TémanyitásKeep calm and remember you're royalty EmptySzer. 13 Szept. - 14:41


Hey, brother
Szerettem vele viccelődni, rajta kívül mindenki más megütközött azon, hogy egy királyi porontynak, főleg egy hercegnőnek lehet humora, azonban azt nem szerettem, ha a poén tárgya én voltam, így sértetten húzom fel az orrom.
– A te nevelőd is hasznavehetetlen, akárcsak az enyém, hisz még azzal sem vagy tisztában, hogy nem illik csak úgy minden invitálás nélkül betörni egy hölgyhöz! – Ironikus, hogy én adok illemlenckéket és azt is sejtem, hogy nem tekint hölgynek, de jó, ha ezt tisztázzuk. Csalódottan állapítom meg, hogy tényleg sejtelme sincs arról, mennyire nem vagyunk egy szinten. – Csak hogy a nemünk nem épp elhanyagolható tényező. Már bánom, hogy nem farokkal születtem – teszem hozzá pimaszul és az arcába bámulok, mintha semmi botrányos nem volna abban, amit mondtam. Anyám persze kiugrana a zoknijából, azt meg el sem merem képzelni, atyám mit tenne, ha a farok szót előtte ejteném ki a számon, de biztosan nem magát hibáztatná, amiért jóformán a cselédek neveltek fel helyettük.
– De nem érted? Én itt csak addig vagyok valaki, míg el nem cseréltek egy békeszerződésért vagy egy... hajóért, vagy amire épp szükség van! A te otthonod, a te szolgálóid, a tiéd minden, Sol! – Ezúttal hagyom, hogy eluralkodjon rajtam a kétségbeesés és ő is láthassa, mennyire megijeszt ez a helyzet, és talán végre kezdi is felfogni, legalábbis a szavaiból erre következtetek. – Akkor ne engedd – kérem. Tudom, hogy ő sem tehet meg mindent, hogy vannak kötelességei, de azok nem lehetnek fontosabbak nálam. Vagyis... talán mégis. – Ha kell hozzámegyek bárkihez, de itthon akarok maradni... veled! – Elbújok a karjaiban. Ez nem így működik, magam is tisztában vagyok vele, a nevelők a fejembe verték, de a gyermek beszél belőlem, hisz' valahol még az vagyok, akkor is, ha fogy az időm.
Megdörzsölöm az arcom. Nem szabadott volna kifakadnom, de egyre többször olvassák a fejemre, hogy egy hercegnő ne csináljon ezt vagy azt, ne üljön úgy, ne beszéljen illetlenül, mosolyogjon szépen, legyen mindig kedves, nyugodt és udvarias, és nincs semmi, amivel tiltakozhatnék, csak az ellenszegülés.
– Látod, az legalább vigasztal, hogy te sem vehetsz el akárkit, aki "megragadja a figyelmedet" – vigyorodom el gonoszul, de aztán fintorrá válik – Bár férfiként persze ahhoz is jogod van, hogy szeretőket tarts. Engem lefejeznének, ha hűtlenségen kapnának. Legalábbis, a drága nevelő így mondta, mikor rákérdeztem, hogy nekem lehet-e szeretőm. Nem igazán értem – ráncolom a homlokom mert még a fogalmak is ködösek. – Mi a rossz abban, ha a férjem helyett egy másik férfit szeretek?
Elkomorodom,  velem a tükörképem is.
– Akkor sosem fogok mosolyogni. Nem akarok szép lenni – vicsorgom válaszul. Nem lesz olyan nehéz, csak Sol szokott néha felvidítani, minden más bosszant, vagy szomorúvá tesz, így mostantól ez a haditervem. Ha elég csúnya leszek, egyetlen kérőm sem akad majd.
Az elszántságomat persze rögtön tönkre is teszi, mert elmosolyodom:
– Nem azért. És nem is vagy imádni való. És ha tudni akarod, hülyén áll ez a bajusz – kuncogok és fele fordulok. – Olyan morcosnak tűnsz tőle, mint atyánk – teszem hozzá kevésbé lelkesen.
Egy picit bánom, hogy az imént olyan undok voltam vele, de annak örülök, hogy az évek alatt megedződött már és nem riad vissza tőlem és a hisztijeimtől. Jól esik az utolsó pár szó, hogy mi ketten bármit meg tudunk oldani, így nem is feszengek amiatt, hogy atyánkat felbosszantjuk-e.
– Jó! Menjünk akkor – ragadom meg a kezét boldogan és az ajtó felé húzom. – Ami meg a tehetséged illeti, drága bátyuskám... neked olyan nincs – nevetek fel. – Legfeljebb a bosszantásomhoz. És... na jó, a felvidításomhoz is van pici.
Tiltakozhatnék, hogy mit képzel rólam, de majdnem így van.
– Csak olyanok fejét csapatnám le, akik megsértenek vagy hülyék – pontosítok diplomatikus gőggel, majd megfontolom az alkut, amit ajánl: – Jól van. De te meg azt ígérd meg, hogy nem hagysz magamra, ahogy mostanában mindig. – Az egyik kezét fogom, hisz indulni készültünk, így a másikat nyújtom azzal a céllal, hogy megpecsételjük az alkunkat, és ha ez megtörtént, minkettőt elengedem. Ő az ajtóhoz megy és vázolja a tervet, amitől úgy érzem magam, mint egy udvari besúgó, egy kém.
– Jó! – vágom rá lelkesen, aztán finoman megpofozgatom magam, hogy még inkább kipirosodjon az arcom. – Így hihető, hogy nem vagyok jól? – fordítom jobbra-balra a fejem.

671 szó




We paint white roses red

Each shade from a
different person's head.


Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Guinevere Crimson-Quinn
Gazember
Gazember
Guinevere Crimson-Quinn
Mesehõs :
Keep calm and remember you're royalty 8v5da5F
Keep calm and remember you're royalty 74066e438cdd8be7def38461b0301220d6a12018
Alice in Wonderland
Queen of Hearts
Egyszer volt, hol nem volt... :
One to be a murderer.
One to be a Martyr.
Keep calm and remember you're royalty Ea92eef154825cbd38e09cca8fb6f1549fc0e398
One to be a Monarch.
One to go Mad.

Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
queen of the hearts
A másik felem :
When pleased, I beat like a drum.
When sad, I break like glass.
Keep calm and remember you're royalty 83285545140effef1efd758086d1275d
Once stolen, I can never be taken back.
What am I?

Akinek az arcát viselem :
elizabeth olsen
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
suncrest
✦ ✦ ✦ :
Perhaps we know each other in the future,
Keep calm and remember you're royalty 4fa3eec7f2e706351cc32f8d18841bb37f4de7f1
and you are only remembering backward.

A tükör mögött :
Keep calm and remember you're royalty 465cd21ae6ed12be9674988ba2c9ccfd50c20ac2_00
This is Me
Cherry

Keep calm and remember you're royalty Empty
TémanyitásKeep calm and remember you're royalty EmptyKedd 12 Szept. - 22:05



Keep calm and remember you're royalty



Mindig is úgy véltem, hogy ha már mi ketten voltunk egymásnak, akkor tartsunk össze, azonban a húgom – okkal – neheztelt rám az állítólagos kiváltságos sorsomért, azért, mert kettőnk közül én voltam az, akiből egy napon trónörököst faragnak. Mivel nem látott be a színfalak mögé, így nem tudtam neheztelni rá, amiért az átkomat áldásnak vélte. Nem volt egyszerű azzal a gondolattal felnőni, hogy egy napon a nemzet sorsa az én döntéseimen múlik majd. Álmatlan, csillagokkal teli éjszakákon gyakran az ablakpárkányra támaszkodva figyeltem az égboltot és azon rágódtam, hogy vajon megértem-e eme feladatra. A válaszom pedig minden alkalommal az volt, hogy nem, de kénytelen leszek. Én is lehettem volna irigy Gwinnie-re, amiért nem kellett politikát, történelmet, hadászatot tanulnia, vagy amiért jótékonyan meghagyták abban a hitben, hogy gyermekként azt csinálhat, amit akar, mert a jövőben nem lesz túl sok jelentősége. Természetesen, borzasztó volt a maga a gondolat, hogy egy napon majd politikai okokból házasodnia kell – szerelemnek köze nem lehetett egy ilyen szövetséghez -, és elhagyja majd a kastély falait. Ha rajtam múlt volna, csakis nyomós indokkal tettem volna ki őt ennek.
Mégis, ezeket a kimondatlan gondolatot és érzéseket továbbra is az ajkaim zárral pecsételték, nem osztottam meg a legbelsőbb elmélkedéseimet senkivel – még a húgommal sem. Nem értette volna a bennem kavargó aggályokat, és nem is az ő felelőssége volt feloldani azokat. Így hát részemről megtettem mindent, amelyre képes voltam, hogy jó testvére legyek, még akkor is, ha éppen a Pokolba kívánt.
- Nem is tudtam, hogy bármelyikünk is rendelkezne saját lakrésszel. Talán rajta szerepelne a neved? Névtáblát véstél minden ajtóba, vagy pontosan mire gondolsz? – próbáltam humorral csillapítani a haragját, csakhogy minél inkább figyeltem őt, annál inkább arra jutottam, hogy ma különösen rossz hangulatban volt. – Elfelejted azt az apró tény, Ő Királyi Fensége, hogy kegyed hercegnő. Nemünket leszámítva nincs köztünk túlságosan nagy különbség – fejeztem meg a mondatot közvetlenebb hangnemet megütve, hátha eszébe jutott az az aprócska, ám igen fontos információ, hogy továbbra is a testvére voltam.
- Guinevere, mondd csak, lemaradtam a saját koronázásomról, vagy miért hivatkozol ezekre az emberekre úgy, hogy csak és kizárólag nekem felel, amikor tisztában vagy vele, hogy mindkettőnk szavára ugrik az összes szolgáló? – ráncoltam össze a homlokomat értetlenséget színlelve, hiszen úgy beszélt, mintha atyánk nem is létezett volna, és enyém lett volna a birodalom.
- Gwinnie – sóhajtottam fel a kifakadása kapcsán, hiszen valahol éreztem, hogy ismét erre ment ki a játék. Abszolút megértettem a kétségbeesését, és azt, hogy nehezen akarta elfogadni a tényt, de mindkettőnknek előre megírták a sorsunkat.
- Hidd el, ha rajtam múlna, akkor soha nem engedném, hogy elküldjenek – húztam finoman magamhoz, hogy akár egy röpke pillanatra is, de átölelhessem, és úgy súghassam a fülébe ezeket a szavakat. Mégis hamar elengedtem őt, félve a reakciójától, és hagytam, hogy ablakhoz felé forduljon.
- Nos, én nem szeretném elképzelni magamat a nevelőnővel, egyrészt illetlen, másrészt pedig nem rendelkezik olyan tulajdonsággal, amely megragadná a figyelmemet. Különben sem vegyülhetünk rangon aluliakkal. – Minden erőmmel azon voltam, hogy lezárjam ezt az szörnyű témát velem és a nevelővel kapcsolatban, mielőtt a húgom újabb sületlenséggel állt volna elő.
- Tudod, ha egy kicsit kevesebbet ordibálnál, a fejed nem lenne annyira vörös. Ha pedig néha megpróbálnál mosolyogni, csodaszép lehetnél – érintettem meg finoman a vállait. Nem volt egyszerű kezelni őt, és bármennyiszer is ugrattam azzal, hogy én örököltem a jó géneket, valahol megbántam, hogy ezeket a szavakat sulykoltam belé. Talán… Ha régebben még jobban odafigyeltem volna rá, akkor nem lenne ennyire elkeseredett.
- Természetes, hogy szereted, amikor az imádnivaló fivéredtől kaptad – görbültek mosolyra az ajkaimra, abban a reményben, hogy az önteltnek álcázott szavaim talán megnevettetik végre.
- Kikérem magamnak! Birodalomszerte hírét vitték a krikett-tehetségemnek! – Szándékosan rájátszottam a korábbi szavaimra, és színlelt sértődöttséggel pöndörítettem egyet a bajszomon, amelyet annyira utált. (Én is gyűlöltem, de a divat megkövetelte tőlem ezt az arcszőrzetet.)
- Majd azt mondom neki, hogy nem érezted jól magad, így kikísértelek a levegőre. Ketten bármit meg tudunk oldani – feleltem neki cinkos kacsintással karöltve. Nem tartottam atyánktól, biztosra vettem, hogy a vendégdelegáció továbbra is minden figyelmét lefoglalta. Mit számított neki, hogy a két gyermeke egy kis időt töltött a szabadban?
- Még nem öltél meg senkit. Ha rajtad múlna, a közeli város főterét egy nyaktilóval díszítenék, és lecsapadnád mindenkinek a fejét, aki egy kicsit sem szimpatikus. – Nem tagadhatta, hogy ez így volt, hiszen heves vérmérsékletét apánktól örökölte, míg én anyánktól tanultam el miként kell mosollyal és mézes-mázas szavakkal elbűvölni az embereket.
- Csokisat. Sőt, akár többet is hozok. Csak ígérd meg, hogy legalább estig nem akarod megölni egyik szolgát sem – bólintottam a kérdésére azzal a kitétellel, hogy nem akartam még több drámát az elkövetkezendő pár órában.
A kijárathoz sétáltam, és kilestem a folyosóra. A szokásos őrökön kívül senki nem járt odakint, így visszahúztam magam után az ajtót. A vállam felett visszapillantottam a húgomra, és így szóltam: - Akkor kikísérlek a szobából, megmondom az őröknek, hogy levegőzni viszlek, aztán a szokásos helyen megvársz, amíg szerzek neked süteményt?
Vázoltam fel neki a tervemet, amely már a kettőnk által jól begyakorolt menetrend szerint zajlott. Már csak annyira volt szükségünk, hogy Gwinnie-t ne vegyék észre odakint, amíg vissza nem tértem hozzá.


838 ❖ youtube ❖ note:  még az átok előtt, valamikor a múltban  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Solomon Thorne
Lázadó
Lázadó
Solomon Thorne
Mesehõs :
Keep calm and remember you're royalty 98c0a72bff60e552af8f7f146beddf0b
Alice Csodaországban
Zöld Sün
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
10
Titulus :
Emperor Emhyr
✦ ✦ ✦ :
Keep calm and remember you're royalty 5e7fef0db7c67ba7b01a961f5848d58b3c089b28
Akinek az arcát viselem :
Aaron Taylor-Johnson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Keep calm and remember you're royalty 37b7d8fe709e742cf1df910686c5fb29c1746019
A tükör mögött :
Lazarus

Keep calm and remember you're royalty Empty
TémanyitásKeep calm and remember you're royalty EmptyKedd 12 Szept. - 6:51


Hey, brother
Borúsabb perceimben biztos voltam benne, hogy a bátyám azért van ezen a világon, hogy újra és újra emlékeztessen rá, milyen sanyarú is a sorsom. Gondolom, az éhező vidéki parasztok ezt hallva jót kacagnának, talán – valóban sanyarú – életükben először, de az ő nyomoruk még nem jelenti azt, hogy én nem szenvedek. Hogyhogy nem érti ezt? Ez is csak azt mutatja, mennyivel jobb neki, mint nekem és bár persze szeretem őt, ilyenkor képtelen vagyok ellenszenv nélkül viseltetni iránta.
– Ez az én lakrészem – fűzöm hozzá durcásan. – Ez persze nem számít, nem? Nyugodtan törd csak rám az ajtót bármikor, felség – gúnyolódom és még egy apró főhajtást is teszek, bár amennyire el van szállva néha magától, lehet csak az egoját cirógatom és nem veszi magára a dolgot. Tudom, hogy túl negatív vagyok, de időnként úgy érzem, senki sem ért meg. Szeretnék egy nővért, de nekem csak ő van. És ha belegondolok... tényleg csak ő van. A szüleinket még csak nem is láttam az elmúlt héten, pedig itthon vannak.
– A te alattvalód, nem az enyém. Itt minden a tiéd, drága bátyám és még, amiről azt gondolom, hogy az enyém, például a nevelőnőm, vagy... az ágyam, az is csak átmeneti, mert egy szép napon majd felpakoltok egy hajóra, vagy egy hintóra és el fogtok küldeni egy idegen országba, és semmit nem vihetek magammal – fakadok ki kissé hisztérikusan, mert valóban ez vár rám, akármivel is kecsegtessen az a vén szipirtyó. Kifulladásig képes a gyermekáldás örömeiről prédikálni, én meg csak ülök őt hallgatva és elképzelem, hogy kiugrok egy toronyból; a szél a szoknyámba tép, felkap és olyan messzire sodor, hogy minden ostobaság, ami kifolyik a száján csupán egy távoli légy zümmögésének hat. Néha viszont azt képzelem el, ahogy a földbe csapódok, s valaki felsikolt; körém özönlik mindenki és együtt siratnak meg, a leghangosabban anyám zokog.
A groteszk képzelgésből ideje visszazökkenni a valóságba. Mikor a kezem után kap, ösztönösen akarom elhúzni, de... bármennyire is dühös vagyok, tudom, hogy nem hazudik. Érdekli, talán ő az egyetlen, hisz' a szüleim sosem vesződnének a bosszantásommal. Így hagyom, hogy megállítson, pedig talán tényleg feladná, ha most leráznám, és ez a gondolat megijeszt. Nem akarok egyedül lenni. Igazából nem.
– Ez volt a célom – jelentem ki, mikor sértőnek titulálja a szurkálódikásom és még mindig nem enyhültem meg, de azért megrándul a szám sarka. – Habár inkább őt akartam megbántani. Kár, hogy elzavartad, szívesen megnéztem volna az arcát. Azért mókás elképzelni titeket – teszem hozzá elmélázva, noha valójában nem sok mindent tudok elképzelni, a szolgálóink ugyanis meglehetősen szófukarok, ha bizonyos fogalmak tisztázásáról van szó. Mentségükre, egyik sem járt iskolába.
Kelletlenül hagyom, hogy megmutassa a kipirult tükörképem. Nem vagyok szép látvány, ez tény, de talán ezért is teszem. – Egy ronda hercegnő senkinek sem kell – érintem meg az arcom. Érzem, hogy undok könnyek kezdik csípni a szemem, így kissé hevesen rázom meg a fejem. – Hívj Pukkancsnak, szeretem – vallom be és felnézek rá.
Egy pillanatra már-már azt hiszem, hogy esetleg a delegációval való vacsorára gondol, de amit felajánl az még annál is jobb. Minden haragom varázsütésre illan el. Ezer éve nem játszott velem, újabban lefoglalja minden más és most az ő ötlete az egész!
– Te is tudod, hogy nem a kedvemért szoktál veszíteni benne, hanem mert béna vagy – nevetek fel, de még mielőtt teljesen beleélném magam, muszáj megkérdeznem: – És mi lesz atyánkkal? Ő azt akarja, hogy itt maradjak – számítóan elveszett arcot vágok, mintha hirtelen belém bújt volna a kisangyal, aki nem akarja megszegni az apja parancsát, bár... tényleg tartottam tőle kissé. A vérmérsékletemet tőle örököltem.
– Hisz' nem öltem meg senkit. Legfeljebb a közelében voltam a dolognak – kérem ki magamnak, de nem igazán van beszélhetnékem, úgy érzem, így is többet elárultam, mint akartam. – Csokisat? – Tudja, hogy az a kedvencem.

607 szó




We paint white roses red

Each shade from a
different person's head.


Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Guinevere Crimson-Quinn
Gazember
Gazember
Guinevere Crimson-Quinn
Mesehõs :
Keep calm and remember you're royalty 8v5da5F
Keep calm and remember you're royalty 74066e438cdd8be7def38461b0301220d6a12018
Alice in Wonderland
Queen of Hearts
Egyszer volt, hol nem volt... :
One to be a murderer.
One to be a Martyr.
Keep calm and remember you're royalty Ea92eef154825cbd38e09cca8fb6f1549fc0e398
One to be a Monarch.
One to go Mad.

Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
queen of the hearts
A másik felem :
When pleased, I beat like a drum.
When sad, I break like glass.
Keep calm and remember you're royalty 83285545140effef1efd758086d1275d
Once stolen, I can never be taken back.
What am I?

Akinek az arcát viselem :
elizabeth olsen
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
suncrest
✦ ✦ ✦ :
Perhaps we know each other in the future,
Keep calm and remember you're royalty 4fa3eec7f2e706351cc32f8d18841bb37f4de7f1
and you are only remembering backward.

A tükör mögött :
Keep calm and remember you're royalty 465cd21ae6ed12be9674988ba2c9ccfd50c20ac2_00
This is Me
Cherry

Keep calm and remember you're royalty Empty
TémanyitásKeep calm and remember you're royalty EmptyKedd 12 Szept. - 3:37



Keep calm and remember you're royalty



Értetlen álltam a jelenet előtt, ahogy a nevelőnő és a testvérem szembe álltak egymással. Bármennyire is tűnhetett úgy a húgom számára, hogy félvállról vettem a történteket, igenis aggasztott a viselkedése és a nevelőnőkkel való kapcsolata. Fogalmam se volt arról, hogy mi váltott ki belőle ilyen heves érzelmeket, amikor örülhetett volna annak, hogy legalább foglalkozott velünk.
- Szerencsére, drága húgom, nekem nem parancsolhatsz – emlékeztettem jótékonyan arra, hogy fiúgyermekként jóval előtte álltam az öröklési rendben, ahogy arra is, hogy ebben a korban a nők véleményét senki nem kérte ki. Engem érdekelt, hogy miről vélekedtek, vagy éppen egyes szituációkban milyen meglátásaik voltak, azonban, ha a húgomnak elködösült az elméje, akkor nem voltam kíváncsi arra a rengeteg elfojtott dühre, amelyet ilyenkor szabadjára eresztett.
- Azt tudom, hogy királyi sarjként egyikünk sem engedheti meg magának, hogy így bánjon az alattvalóival – sóhajtottam fel, elvégre ha valamit jól a fejembe vertek az az volt, hogy igenis számított milyen képet mutattunk magunkról akár az udvarban, akár vendégek vagy a pórnép előtt. Gyűlölettel és félelemmel ideig-óráig lehetett kormányozni egy országot, de mindig eljött az a pont, amikor az embereknek valami meghaladta a tűréshatárát és fellázadtak.
- Igenis érdekel – vágtam a szavába. Amikor ellökött magától, a keze után kaptam azzal a céllal, hogy visszahúzzam magamhoz. Ha nagyon erősködött, akkor végül eresztettem, nem akartam, hogy kárt tegyen magában.
- Különben is, még a feltételezés is sértő, hogy bármit is akarnék attól a nőtől. Nem mintha nem kerülne egy szavamba, hogy elérjem azt, amit akarok, de ahogy korábban is mondtam, nem érdekel. – A falnak dőltem az ablak mellett, enyhén oldalra billentett fejjel fürkésztem a testvérem arcát. Időnként fájt, hogy a haragfüggönyön keresztül nem akarta meglátni a szeretetemet, vagy elfogadni a tényt, hogy vigyázni akartam rá, gondoskodni arról, hogy ne essen baja, de nem tehettem érte semmit, ha folyamatosan maga alatt vágta a fát.
- Nem tudod megtiltani vagy lemosni magadról. Nézz csak magadra – léptem mellé, finoman a fejét fordítva az ablak irányába. Az üveg tükröződésében pedig halványan kivehette a saját duzzogó arcát.
- Mi lenne, ha félretennéd a sértettségedet, és elkísérnél? Biztos vagyok benne, hogy te is szívesen kint lennél egy kicsit. Akár még arra is hajlandó vagyok, hogy a kedvedért veszítsek krikettben – mosolyogtam rá, finoman ugratva őt azzal, hogy szándékosan hagytam nyerni. Ez nem teljesen volt igaz, voltak pillanataim, amikor tényleg szándékosan elszúrtam a játékomat, de a húgom sokkal jobb krikett-játékos volt, min én. Engem mondjuk kevésbé is mozgatott meg az a játék.
- Közben pedig elmesélhetnéd, hogy mi történt pontosan anélkül, hogy megölnél bárki mást a tekinteteddel. Sőt, ha jól viselkedsz, akkor lopok a konyháról neked süteményt. Áll az alku, Gwinnie? – vetettem be az engesztelő mosolyaim egyikét, hiszen nem állt szándékomban itt hagyni dühöngeni. A végén még… Széttört volna valamit, vagy önmagát.  


452 ❖ youtube ❖ note:  még az átok előtt, valamikor a múltban  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Solomon Thorne
Lázadó
Lázadó
Solomon Thorne
Mesehõs :
Keep calm and remember you're royalty 98c0a72bff60e552af8f7f146beddf0b
Alice Csodaországban
Zöld Sün
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
10
Titulus :
Emperor Emhyr
✦ ✦ ✦ :
Keep calm and remember you're royalty 5e7fef0db7c67ba7b01a961f5848d58b3c089b28
Akinek az arcát viselem :
Aaron Taylor-Johnson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Keep calm and remember you're royalty 37b7d8fe709e742cf1df910686c5fb29c1746019
A tükör mögött :
Lazarus

Keep calm and remember you're royalty Empty
TémanyitásKeep calm and remember you're royalty EmptySzomb. 9 Szept. - 9:17


Hey, brother
– Szajha. Szajha! Gyerünk már, te tollas dög, mondd, hogy szajha!
Bedugom a pennát a kalitka rácsai között és megbököm vele a madarat, aki méltatlankodva csapkodni kezd, de csak nem mondja ki a szót. Fancsali képpel dobom félre az íróeszközt. A kimondhatatlan nevű ország még kimondhatatlanabb nevű királyának ajándéka volt, a levelében azt írta, a madár tud beszélni, de igazából csak azt ismétli el, amit hall, így arra gondoltam, hogy unalmas perceimet a madár okításával fogom tölteni, ha már be vagyok zárva ebbe az átokverte toronyba egy ilyen szép napon. Legszívesebben az udvaron kriketteznék vagy az útvesztőben bujkálnék a gonosz szipirtyó elől, akit a nyakamba akasztottak. Tépnék egy szál rózsát és verset szavalnék a tavon csónakázva, vagy csak elterülnék a puha gyepen és képtelenségeket képzelnék el. Épp most kellett érkeznie annak az ostoba delegációnak? Lefogadom, hogy a bátyámat bezzeg nem zárták be és nem várják el tőle, hogy terítőket hímezzen, ugyanis őt nem veri a sors azzal, hogy nőnek született.
– No, de hercegnő! – méltatlankodik a némber és karon ragad, mert hogy a madarak a szalonban vannak, nekem meg a lakrészemben kellene lennem.
– Szajha – rikácsolja a madár váratlanul, én pedig kacagásban török ki, majd' megpukkadok. A nevelőnő betuszkol az ajtón, ezen már annyira nincs kedvem kacagni, de még mindig felháborítóan vigyorgok a képébe.
– Még ilyen ocsmányságot...! Hol tanulta el?
– A szolgálóktól – hazudom és összefűzöm a kezeim a hátam mögött. – Gyakran emlegetik önt. Mit is szoktak még mondani? Ja, igen. Felfújt szipirtyó, dagadt tehén, büdös ku...
– Fogja be a száját – lendül a keze, azt nem tudom, hogy megütni vagy csak megrángatni akar-e, de én sem vagyok rest: felpofozom.
– Hozzám ne merészelj érni – sziszegem. – Egyetlen szavamba kerül és atyám a fejedet veszi.
Ez nem igaz, én is tudom, de jól esik azt gondolni, hogy vagyok olyan fontos az apámnak, hogy megtenné értem, hogy megvédne. Világ életemben azt hallhattam az összes nevelőtől, hogy engem is fontos feladat vár: hozzá kell mennem valakihez, akit majd kiválasztanak nekem. Az én értelmezésemben ez annyit jelent, apám úgy tekint rám is, mit a lovainkra.
Mielőtt a szipirtyó válaszolhatna vagy tényleg megpofozhatna, nyílik az ajtó és a bátyám dugja be rajta azt a nagy arcát. Mit vigyorog?
– Nem hívtalak be, tűnj el – toporzékolok. Miért kell neki mindig mindenhol ott lennie?  Természetesen nem teszi, miért is tenné? Ő az idősebb, ő a fiú, ő a trónörökös, az okosabb, a jobb, én meg csak egy buta kislány, akitől meg akar szabadulni mindenki. Most sem engem akar védeni, hanem a szolgálót. Szép kis testvér. – Mit tudod te, hogy mit tesz vagy nem? – morgom sötéten és hagyom, hogy elküldje a nőt, talán jobb is. Abban bízom, hogy ő is eltakarodik és akkor egyedül lehetek, de ahogy mondtam, soha sem az én akaratom szerint történnek a dolgok itt. A szemem forgatom, mikor atyáskodni kezd.
– Ne csinálj úgy, mintha érdekelne, csak oktass ki, ahogy mindig, aztán menj henteregj a szalmában azzal a kövér némberrel, ha már egyszer úgy véded. Ő biztosan alig várja – lököm odébb, hogy az ablakhoz mehessek. Igazából azt sem volna szabad tudnom, hogy ez mit jelent, de nem hazudtam akkorát az imént. A cselédek tényleg fecsegnek. – És ne nevezz többé Pukkancsnak – teszem még hozzá, persze hiába.

524 szó




We paint white roses red

Each shade from a
different person's head.


Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Guinevere Crimson-Quinn
Gazember
Gazember
Guinevere Crimson-Quinn
Mesehõs :
Keep calm and remember you're royalty 8v5da5F
Keep calm and remember you're royalty 74066e438cdd8be7def38461b0301220d6a12018
Alice in Wonderland
Queen of Hearts
Egyszer volt, hol nem volt... :
One to be a murderer.
One to be a Martyr.
Keep calm and remember you're royalty Ea92eef154825cbd38e09cca8fb6f1549fc0e398
One to be a Monarch.
One to go Mad.

Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
queen of the hearts
A másik felem :
When pleased, I beat like a drum.
When sad, I break like glass.
Keep calm and remember you're royalty 83285545140effef1efd758086d1275d
Once stolen, I can never be taken back.
What am I?

Akinek az arcát viselem :
elizabeth olsen
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
suncrest
✦ ✦ ✦ :
Perhaps we know each other in the future,
Keep calm and remember you're royalty 4fa3eec7f2e706351cc32f8d18841bb37f4de7f1
and you are only remembering backward.

A tükör mögött :
Keep calm and remember you're royalty 465cd21ae6ed12be9674988ba2c9ccfd50c20ac2_00
This is Me
Cherry

Keep calm and remember you're royalty Empty
TémanyitásKeep calm and remember you're royalty EmptyVas. 27 Aug. - 14:52



Keep calm and remember you're royalty



A tanulmányaim befejeztével úgy gondoltam, hogy szükségem van egy kis friss levegőre. A napsütés ki akart csalogatni a palotából, az ellenállásomat pedig nem volt nehéz megtörni. Nem szerettem a bezártságot, a korlátokat, akkor éreztem magam igazán szabadnak, amikor kilovagolhattam és résztvehettek a vadászatokon.
Az istálló felé vettem az irányt, hiszen a palotán belül nem akartam láb alatt lenni. Fontos vendégek érkeztek hozzánk, hogy egy régi békeszerződést újítsanak meg, így a szüleink igencsak elfoglaltak volna. Bár jobban belegondolva, sose volt igazán idejük ránk, előbb érdeklődött egy szolgáló irántunk, mik ők maguk. Időnként, magányosabb óráimban, amikor nem tudtam aludni, nehezteltem rájuk, azonban amikor egyre gyakrabban vontak bele a királyság ügyes-bajos dolgaiba, megértettem őket. Nekik sem lehetett egyszerű a feladatuk, hatalmas felelősség nyomta a vállukat, és csak remélni mertem, hogy egy napon méltó utódjuk lehetek.
Apropó, felelősség… Ahogy a folyosón sétáltam éktelen rikácsolás ütötte meg a fülemet. Megtorpantam az ajtó előtt, és hallgatózni kezdtem, bár kétség sem fért hozzá, hogy a húgom tette pokollá valakinek az életét.
Szerettem a húgomat, mindennél jobban szerettem őt még a heves természete ellenére is. Rengetegszer fogtam magamban a viselkedését figyelemhiányra, én pedig bármennyire is igyekeztem, nem tudtam megadni neki azt a szeretetet, amelyre mindketten vágytunk a szüleinktől. Nem voltak ők se rossz emberek, csupán uralkodók voltak. Eleget kellett tenniük a kötelességeiknek, fontossági sorrendet kellett felállítaniuk, ami azt jelentette, hogy alkalmanként a lista aljára kerültünk.
- Hagyd már szerencsétlen nevelőnőt békén, Pukkancs. Nem tett semmi rosszat, amiért a fejét kellene venni – löktem be az ajtót mosolyt varázsolva az arcomra. A helyiségben ők ketten tartózkodtak, illetve az ajtó előtt rajtam kívül őrök ácsorogtak.
Közelebb léptem hozzájuk, finoman bearaszoltam kettejük közé, hogy ha a húgom fel akarná nyársalni a tekintetével, vagy éppen csak átkokat szórna, akkor engem találjon meg helyette. Az állammal a bejárat irányába böktem, jelezve a nevelőnőnek, hogy távozhat, majd amikor becsukódott mögötte az ajtó, fásultan a húgomra pillantottam.
- Szeretnéd megosztani velem, hogy mi történt, vagy az idők végeztéig duzzogni szeretnél, amiért nem hagytam, hogy elevenen megnyúzd immár a hetedik nevelőnődet? – fontam keresztbe a karjaimat a mellkasom előtt, pontosan olyan számonkérő arcot vághattam, mint apánk is szokott. Pedig nem akartam vele szigorú lenni, csupán nem értettem, hogy miért kellett mindig feszültséget gerjesztenie. Ha ennyire magányos lett volna, akkor itt voltam neki, tudta jól, hogy bármikor kereshetett, amikor nem bíztak rám valamilyen feladatot, vagy nem taníttattak.

388 ❖ youtube ❖ note:  még az átok előtt, valamikor a múltban  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport


Guinevere Crimson-Quinn csillámport hintett rá


Solomon Thorne
Lázadó
Lázadó
Solomon Thorne
Mesehõs :
Keep calm and remember you're royalty 98c0a72bff60e552af8f7f146beddf0b
Alice Csodaországban
Zöld Sün
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
10
Titulus :
Emperor Emhyr
✦ ✦ ✦ :
Keep calm and remember you're royalty 5e7fef0db7c67ba7b01a961f5848d58b3c089b28
Akinek az arcát viselem :
Aaron Taylor-Johnson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Keep calm and remember you're royalty 37b7d8fe709e742cf1df910686c5fb29c1746019
A tükör mögött :
Lazarus

Keep calm and remember you're royalty Empty
TémanyitásKeep calm and remember you're royalty EmptyVas. 27 Aug. - 14:50

Keep calm and remember you're royalty- Múltbéli játék
Guinevere && Solomon

Nem szórt rá senki csillámport



Solomon Thorne
Lázadó
Lázadó
Solomon Thorne
Mesehõs :
Keep calm and remember you're royalty 98c0a72bff60e552af8f7f146beddf0b
Alice Csodaországban
Zöld Sün
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
10
Titulus :
Emperor Emhyr
✦ ✦ ✦ :
Keep calm and remember you're royalty 5e7fef0db7c67ba7b01a961f5848d58b3c089b28
Akinek az arcát viselem :
Aaron Taylor-Johnson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Keep calm and remember you're royalty 37b7d8fe709e742cf1df910686c5fb29c1746019
A tükör mögött :
Lazarus

Keep calm and remember you're royalty Empty
TémanyitásKeep calm and remember you're royalty Empty

Ajánlott tartalom

Keep calm and remember you're royalty Empty
 

Keep calm and remember you're royalty

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Please help me remember!
» And remember, Death comes for us all
» Be prepared, but stay calm
» The night only brings out the stars, not the answers
» A walk to remember | Lynn & Wolf