Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 17 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 17 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Be prepared, but stay calm
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásBe prepared, but stay calm Empty2021-10-03, 00:15

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Be prepared, but stay calm JPbm1tY
Be prepared, but stay calm C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Be prepared, but stay calm 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Be prepared, but stay calm 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Be prepared, but stay calm Empty
TémanyitásBe prepared, but stay calm Empty2021-07-03, 16:13

Seth & Daniel
✦  What is it, dad?
Apa és én nem gyakran - vagy inkább szinte soha nem - beszélünk komoly dolgokról. Persze... pont vele beszéljek az élet nagy dolgairól, vagy egyszerűen csak valamiről, ami épp fontos a számomra, amikor szinte soha nincs itthon? Ha meg mégis, akkor meg mindig van valami fontosabb dolga? Na nem. Köszöntem szépen, de én ebből valahogy nem kérek. Most viszont nincs kifogás, kibúvó, ha tetszik, ha nem beszélni kell vele... tudom, hogy úgyse úszom meg.
- Aha... persze! Nem fejmosás, ugye? Akkor nekem miért tűnik mégis annak?
Forgatom meg a szemeimet egy értetlen - dühös sóhaj kíséretében. Most komolyan, miért hiszi, hogy elhiszem, hogy nem fejmosásként mondta az előbbit? Hahó! Sem gyerek nem vagyok, sem hülye, ha eddig nem tűnt volna fel neki! Márpedig láthatóan nem tűnt fel neki, hiszen még mindig gyerekként kezel, pedig nekem is megvan a magamhoz való eszem.
- Miből gondolod, hogy anyának sem árulok el sokkal többet, mint neked? Mi van akkor, ha tévedsz?
Nem... pontosan az a baj, hogy nem téved. Bár a múltkori beszélgetésünk során olyan dolgokra is kitértünk, amikről nem igazán akartam beszélni, vagy legalábbis nem feltétlenül vele, de tény, hogy ha tehetem elkerülöm a mélyebb témákat a családommal való társalgások során. Ha valami nagyon kikívánkozik belőlem, akkor azt nyugodtan elmondhatom akár Joynak akár Jaelynnek... habár egyiküket sem szeretném a problémáimmal terhelni, így igyekszem viszonylag keveset beszélni arról, hogy mi nyomja a lelkemet. Amikor az elfuserált vígjátékokat és a sítúrát említi akaratlanul is felnevetek. Ugyan már, mikor voltunk mi legutoljára együtt bárhol is úgy, mint egy igazi család? Idejét nem tudnám megmondani.
Nem tudom, mit remél attól, ha elhagyjuk a dolgozószobáját, de vállamat megvonva tudomásul veszem a helyszínváltást, és székemből felállva követem apát ki a szobájából, egyenesen a... a konyhába. Oké, ugye nem gondolja, hogy egy közös eszegetéstől, esetleg iszogatástól majd jobban fogok bízni benne, és mesélek? Ha mégis így gondolná, akkor rosszul teszi.
- Üdítő? Mégis mióta iszol te üdítőt? Mi van a kakaóval? Vagy az már nem játszik?
Oké, el kell ismernem, ez most azért meglepett. Mármint.... azt hittem, hogy azért elég hagyománytisztelő, meg nem is tudom, és fontosak neki a családi tradíciók, erre lehet, hogy már el is felejtette őket. Fene se tudja... rég volt már, hogy utoljára bármilyen komolyabb dolgot is megbeszéltünk volna egymással... miért pont most változna a helyzet? De egy próbát azért megér. Ki tudja? Lehet, szerencsém lesz.
- Rendben van! Mit szeretnél tudni? Kérdezz bátran... ígérem, válaszolni fogok! Azonban nekem is lennének kérdéseim... már ha nem gond. Na, de miről lenne szó?
Megfordul a fejemben, hogy egyenesen rákérdezek azokra amiket tudni szeretnék, de nem biztos, hogy nem nézne teljesen hibbantnak miatta. Sőt, valószínűleg rögtön annak nézne, és ez később sincs kizárva, úgyhogy úgy döntök, hogy inkább várok még egy kicsit... majd ha letudtuk az ő kérdéseit, akkor előrántom az enyémeket. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy akkor sem lesz könnyebb ez az egész, mint amilyen most.

Remélem, tetszeni fog  Be prepared, but stay calm 1149350199 I see Fire
Vendég
Vendég
Anonymous

Be prepared, but stay calm Empty
TémanyitásBe prepared, but stay calm Empty2021-06-25, 19:55


Prepared but calm

Daniel && Seth

Egy villanás csupán, eddig tart az a mosoly, ami megjelenik az arcomon, nem tovább annál, mint ahogy a csípős szél egy kósza pelyhet tapaszt az ablakhoz. Ha bárki látná, könnyedén interpretálhatná a fölényesség vagy a győzelem jeleként, pedig nem több ez, mint tudomásul vétele annak, hogy Danny milyen úton próbálja meg megközelíteni a kialakult helyzetet. Szórakoztat? Egy kicsit igen, hiszen igazolja mindazt, amit tudok a fiamról, és ezzel csak biztosabbá válnak a lapok a kezemben. Mégis, egy részem csalódott, mert azzal, hogy egy szó nélkül foglal helyet a szobában, még ha nem is látok a fejébe, hogy rájöjjek, mennyi tudatosság lapul döntése mögött, kénytelen vagyok úgy olvasni mozdulatában, hogy abból a szubmisszivitás melletti döntés jelei kiáltanak felém. Mindegy hát, mennyire erős véleménnyel rendelkezik a kialakult helyzetről, kész a kompromisszumra, egy halk igenlésre, ha úgy érzi, az kevesebb kárt okoz. Ez pedig kiszámíthatóvá teszi. Irányíthatóvá. És felvet egy kérdést, amit tűszúrásként érzékelek mellkasom tájékán: tényleg olyan csapnivaló apa voltam, hogy prédát neveltem egy ragadozó helyett?
Ám ezt a kérdést egyelőre száműzöm, s hat láb mélyen elásom valahová, ahonnét nem érhet el, és nem zökkenthet ki magabiztosságomból. Amíg ugyanis nem kapok erre utaló, további jeleket, nem vagyok hajlandó elfogadni ennek a lehetőségét sem.
- Ne aggódj a testvéred miatt, vele is fogok beszélni. De mivel azt csiripelték a madarak, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki napközben kerüli a házat, úgy gondoltam, veled kezdem, ha már sikerült itthon elcsípnem. - főleg az utolsó szavakat akár megrovónak is tekintheti, pedig nincs mögöttük több egyszerű megállapításnál, mindennemű szigor, vagy negatív kitevő nélkül. Persze, számolok annak lehetőségével, hogy defenzív módba kapcsol majd, és meglehet, egy kicsit afelé is terelgetem, hogy emocionálisabbá váljon. Dan egyik gyengepontja az, hogy bár megvan benne a potenciál arra, hogy előrelátó legyen, és több eshetőséget gondoljon végig, ha lenyomjuk nála a megfelelő billentyűket, gyorsan reagál. Az ilyen azonnaliság könnyen vezet védtelenséghez, a lapok túl korán való kiterítéséhez.
- Ez nem fejmosás. - teszem hozzá gyorsan kiegészítésül, hogy nyújtsak neki egy fals biztonságérzetet és gyengítsek a falain. Lassan felegyenesedek a székből, de mielőtt még a pozícióváltás túl fenyegetően hathatna, megkerülöm az asztalt, hogy a szélének támaszkodhassak, két oldalamon a lapjára helyezve tenyeremet, némileg megtörve ezzel a túl formális légkört.
- Bár az elég beszédes, hogy inkább magadban tartod, ami a lelkedet nyomja. Feltételezem legalábbis, hogy anyádnak sem árulsz el sokkal többet. - puhatolózok azzal, hogy némi bűntudatot próbálok kelteni benne, rávezetni arra, hogy ez a vásár is kettőn áll, és jelenleg úgy érzem, az anyját előbb avatná be, mint engem. Nekem pedig tudnom kell, hogy hány lépéssel járnak előrébb. Továbbá azzal, hogy felhozom őt, fürkészhetem a reakcióit, hogy lássam, tud-e a válási próbálkozásról.
- Az elfuserált vígjátékokban ilyenkor jön az, hogy a család elmegy egy vakációra, de kétlem, hogy önmagában egy sítúra sokat érne, ha egyszer azt sem tudom, mi van veletek.
Körültekintek a dolgozószobán, majd mélyet sóhajtok, mintha csak egy kemény döntés elé néznék.
- Erről jut eszembe, azt hiszem, mára eleget láttam ezt a helységet.
Tér vissza pillantásom egy mosoly kíséretében a fiamhoz, majd fejemmel az ajtó felé bökök, hogy kövessen, miközben ellököm magam az asztaltól.
- Tehát... mi foglalkoztat mostanság? - direkt nem hozok szóba semmi konkrétat, amolyan tűzpróbaként. Az, hogy önként beavat-e saját világába, vagy sem, döntheti majd el, milyen eszközökhöz folyamodok a későbbiekben, de addig is, jobb, ha kihúzom őt arról a területről, melyet az enyémnek érezhet, és választok helyette egy jóval semlegesebbet... közösebbet. Így aztán a konyha felé veszem az irányt, míg figyelmemet teljes mértékben neki szentelem.
- Ha jól láttam, valamiért igencsak jól felszereltek vagyunk az üdítőkészletünket illetően. Mit szólsz? - felhozhatnám a kakaót, egy régebbi emléket, de valami azt súgja, a tinédzserhajlamok miatt jobb, ha kevésbé éreztetem, hogy az én szememben mindig gyerek lesz.


620 words ● Wolves ● note: Boi  
Vendég
Vendég
Anonymous

Be prepared, but stay calm Empty
TémanyitásBe prepared, but stay calm Empty2021-06-14, 19:28

Seth & Daniel
✦  What is it, dad?
Nem tudom, mire számíthatok apánál. De azt igenis tudom, hogy minden lesz ez a beszélgetés, csak könnyűnek nem lehet nevezni. Mindig mindent megpróbál irányítani, talán túlságosan is. Ezzel nem lenne semmi gond, ha nem terjesztené ki ezt az egészet a családjára is. Hahó, mi nem az alkalmazottai vagy az ügyfelei vagyunk, hanem a felesége és a gyermekei! Legszívesebben fognám magam, megráznám és rákiabálnék, hogy: Figyelj már oda, kivel mit csinálsz, apa! Nem irányítást várunk, hanem szeretetet!. Csakhogy tudom, hogy ezzel kihoznám a sodrából. Az pedig soha nem vezet semmi jóra, ha Seth Dearbornt kihozzák a sodrából. Legyenek azok akár a saját gyermekei is.
Amint kiszól, hogy bemehetek a szobába én belépek, bár legszívesebben abban a pillanatban fognám magam és sarkon fordulnék. Nem teszem meg, mert tudom, hogy ennek most nincs itt az ideje. Némán leülök a vele szemben álló székre, és mereven előre szegezve pillantásomat figyelem apát. Igyekszem semmi hirtelen vagy meggondolatlan mozdulatot sem tenni. Fő a békesség... én pedig jelenleg úgy érzem magam, mintha egy oroszlán barlangjába sétáltam volna be - védtelenül. Nem akarok semmi olyat tenni, amiből probléma lehet, de azért bennakad a levegő amikor azt mondja, hogy az utóbbi időben elhanyagolt minket.
Mi a fene? Hát, én valahogy nem így éreztem... engem biztos nem hanyagoltál el.
- Erről leginkább Ameliát kellene megkérdezned. Habár... nem biztos, hogy ez most tényleg olyan nyerő ötlet lenne, tekintve hogy az egész világot az ellenségévé fogadta, úgyhogy... vele most nem sokat tudnál elérni. Egyébként pedig hogy tervezed ezt a jóvátételt?
Szegezem neki a kérdést, ezúttal egyenesen a szemeibe fúrva a tekintetemet, hogy hátha tényleg elmondja, mit is tervez tulajdonképpen. Nem szeretem a köntörfalazást.... de az anyával kötött alkum értelmében azt hiszem, hogy ennyi kellemetlenség belefér. Ha nagyon necces lenne a helyzet, akkor legfeljebb visszavonulót fújok... de remélhetőleg odáig nem fajul majd a helyzet.

Remélem, tetszi fog  Be prepared, but stay calm 1149350199 I see Fire
Vendég
Vendég
Anonymous

Be prepared, but stay calm Empty
TémanyitásBe prepared, but stay calm Empty2021-06-06, 20:38


Prepared but calm

Daniel && Seth

Sem a szoba, sem a testtartásom nem árulkodik a felszín alatti igazságról. Az élettelen tárgyak rendezetten, némán őrzik titkomat a szüntelenül zakatoló gondolatok által teremtett viharról, melynek villámcsapásai, s mennydörgései cselekvésre akarják buzdítani izmaimat, mégis, azok lazák maradnak, még ujjaim sem szorítanak rá az ébenfa asztal mögött álló bőrborítású szék karfáira. Pedig a számba keserű íz költözik, ahogy a levegőt esőillat helyett egyedül egy szorosan a falhoz állított ingaóra ütemes hangja tölti meg. Mintha a puszta monotonitása is gunyoros éllel suttogná fülembe, hogy bármennyire szeretném, nem nyújthatom el a másodperceket, akármilyen erényesen parancsolok, az ablakra költöző zúzmarát nem bírhatom rá arra, hogy legyen fagyos takarója az időnek. Még ha eme képesség adott is volna az embernek, racionális részem akkor is tudná, hogy szabadulókártyaként szolgálna csupán, márpedig nem stílusom az ilyen lapok kijátszása. Nem mellesleg, annak a feneketlen mélységnek az alján, amit akár a lelkemnek is nevezhetünk (legalábbis Zinnia minden bizonnyal efféleképp írná le), én is tisztában vagyok azzal, hogy már érik egy ideje ez az apa-fia beszélgetés. Megfordult ugyan  fejemben, hogy először a lányommal kellene megpróbálnom dűlőre jutni, tekintve, hogy feladatot szánok neki, a napokban viszont túl nagy lánggal tombol benne a harag tüze, s az édes szavak eredményesebbek akkor, ha már egy önmagát kitombolt lélek sebeire kínál gyógyírt. A nejem... nos, az egy folyamat, aminek még igencsak az elején járunk, így csupán egyetlen családtag hiányzik a sorból.
Nem mintha valóban így is várnám. Az ajtó csukva áll, ami, ha számításba vesszük azt, hogy bár ez a dolgozószobám, jelenleg nem a munkámmal vagyok elfoglalva, kőszívűnek hathat Dannel szemben, pedig ez pusztán stratégia. Ha nincs előtte fizikai akadály, fennáll annak a veszélye, hogy túl nagy bátorsággal ruházom fel, és többet engedne majd meg magának, mint az indokolt volna. Másfelől, azzal, hogy a két világ ily módon (is) el van szeparálva egymástól, az is nyomatékosabbá válik, hogy az én felségterületemre lép be, máris ábrázolva a fennálló, hierarchikus rendszert, ahogy annak lennie kell.
- Bejöhetsz! - épp olyan rendíthetetlen magabiztossággal emelkedek fel a székemből, mintha egy üzletfélnek adtam volna bebocsátást, épp csak a rövid, de erős kézfogásra nyújtott jobbom marad el.
- Bizony, kerestelek, foglalj helyet, kérlek! - bár a szóválasztás maga gyengéd, szeretetteljes unszolásra engedne következtetni, a hanghordozásban fellelhető az évek által acélossá vált, rétegek alatti igazság: utasítást adtam. Noha az utasításokhoz tagadhatatlanul kapcsolódik az elvárás, hogy teljesítsék, ez inkább egy burkolt teszt a részemről. Kíváncsi vagyok arra, mennyire fog velem dacolni egy ilyen, külsős személy számára talán triviálisnak ható kérdésben. Aszerint döntök majd, miként járok el a következő percekben, hogy ő milyen utat választ, amíg én a pillantását állom. Várom azt a megadó pislogást, lángjának kilengését, az elfordított tekintetet. Akár tetszik neki, akár nem, jobban ismerem őt, mint ő önmagát. Ámbár, nem kívánom vele azt éreztetni, hogy ez egy újabb lejátszott csata, így hát...
- Az utóbbi időben szem elől tévesztettem a tényt, hogy mi az igazán fontos. Nem szenteltem neked elég figyelmet. - ahogy másnak sem a családból, de egyelőre elég egy leszűkített verzió, ha úgy tetszik, fegyvert adok a kezébe, a teszt részeként, hogy a szememre hányja ezt a tényt. Elnézve őt, ennyi lélekerősítő már igazán ráfér.
- Ezt szeretném jóvá tenni.
Azzal, hogy nem kérem meg, meséljen, mivel tölti mostanság az idejét, a gyeplő illúzióját nyújtom át neki impozáns csomagolásban. Hadd érezze úgy, hogy van választása, s vele, kibúvója ezalól a beszélgetés alól.


555 words ● Cold blood ● note: Boi  Be prepared, but stay calm 1149350199
Vendég
Vendég
Anonymous

Be prepared, but stay calm Empty
TémanyitásBe prepared, but stay calm Empty2021-06-04, 19:30

Seth & Daniel
✦  What is it, dad?
Az utóbbi időben sokmindent lehet mondani a családunkban uralkodó légkörre, csak azt nem, hogy nyugodt lenne. Szerintem évek óta nem volt olyan, hogy nyugalom. Boldogság meg aztán főleg nem... mert hát miért is lenne egy családban boldogság?Ugyan már, hát hová gondolok én? Verjem ki a fejemből, de rögtön. Vagy anyáék veszekednek egymással, vagy Vitani veszi ki a részét a balhézásból. Hát nagyon szuper, mondhatom. Meg az is, hogy apára éppen rájött a viselkedjünk végre apaként hullám, és beszélni szeretne velem. Miért? Tényleg csőstül jön a baj, ahogy azt mondani szokták... és még csak ki sem kerülhetem, mert úgyis megtalálja a módját, hogy beszéljünk. Őt ismerve megoldja, bármennyire is ágállok ellene. Pedig épp nagyban próbálom összekaparni magam. Még csak pár nap telt el anya bombája óta, és jelenleg azt sem igazán tudom, hogy hogy is álljak hozzá. Úgy mindennel kapcsolatban is vannak kérdéseim, amiket nem tudom, kinek tehetnék fel. Hogy feltehetem - e őket bárkinek is úgy, hogy nem akar kapásból a diliházba küldeni. Ez egy nehéz kérdés. Az meg főleg, hogy tényleg fogalmam sincs, mit akarhat apa. Elméletileg csak beszélgetni, gyakorlatilag pedig ebből bármi lehet. Tény, hogy én sem fogom vissza magam, ha veszekedésről van szó, de még mindig én vagyok a könnyebben kezelhető. Ha aggódni akarnak valaki miatt, akkor nem miattam, hanem a testvérem, VItani miatt tegyék. Szerintem van is miért.
Most viszont igyekszem félretenni ezeket a gondolatokat és érzéseket, és kitisztítani a fejem, hogy viszonylag nyugodtan keressem meg apát. Vagy... legalább tűnjek úgy, mint aki nyugodt. Már az is haladás. Ha a megérzésem nem csal, akkor valószínűleg a dolgozószobájában lesz, így aztán oda megyek először. Mikor a szobája elé érek várok egy pillanatot, hogy összeszedjem magam, majd kopogok párat, hogy bebocsátást nyerjek. Ha jelez, akkor benyitok, és besétálok a szobába.
- Szia, apa! Kerestél?
Igyekszem nem megszakítani a szemkontaktust, mert a végén még azt hinné, hogy rejtegetek előle valamit. Pedig nem... amit meg igen, arról meg már úgyis tud valószínűleg, úgyhogy nagy meglepetés úgysem érné.

Remélem, tetszi fog  Be prepared, but stay calm 1149350199 I see Fire
Vendég
Vendég
Anonymous

Be prepared, but stay calm Empty
TémanyitásBe prepared, but stay calm Empty2021-06-04, 19:23

Be prepared but stay calm
Zordon && Kovu

Vendég
Vendég
Anonymous

Be prepared, but stay calm Empty
TémanyitásBe prepared, but stay calm Empty

Ajánlott tartalom

Be prepared, but stay calm Empty
 

Be prepared, but stay calm

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal