Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 11 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Evolet Yang
2024-04-22, 08:51


Evolet Yang
2024-04-22, 07:41


Rosemary Holloway
2024-04-22, 01:02


Rosemary Holloway
2024-04-22, 00:33


Antoine LeCompte
2024-04-21, 22:59


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
You and Me ✦ in the same place
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty2024-02-25, 15:56




Justin && Camille


Jim Hawkins && Charlotte La Bouff

A kérdése váratlanul ér – sosem kérdezett még senki sem apukámról. Vagyis de, Mr. Gold tudja, hogy csak én vagyok és anya, de másnak még sosem kellett róla mesélnem vagy szót ejtenem. Persze mondhatnám, hogy ez elkerülhetetlen volt, hisz lényegében én és Cami ismerkedünk épp. Nagyot nyelek, egy ideig nem is tudom, mit mondjak, majd nagyot sóhajtok és ránézek egy keserédes mosollyal.
- Elhagyott. Anyával ketten vagyunk csak… és persze Morph, a kiskutya, akit igazából Mr. Gold bízott rám – Felnevetek. Igen, terelem a témát magamról és apámról, akit voltaképpen sosem ismertem. Egészen kicsi voltam, amikor fogta magát és lelépett. Sosem fogom elfelejteni anya síró arcát. Örökre a lelkembe vésődött és tudom, hogy ha valaha lesz gyermekem, sosem teszek vele hasonlót és a barátnőmet… a feleségemet sosem fogom magára hagyni. Már ha lesz nekem bármi ilyenem.
Meglep Camille hozzáállása anyához, fel is emelem védekezőn a kezeimet.
- Ugyan, erre semmi szükség! Muszáj neki is dolgoznia, hogy pénzünk legyen, szóval… - Meg amúgy sem kell tudnia mindenről. Ha tudná, mikbe keveredtem bele, szomorúvá tenném. – Tényleg fantasztikus nő. Ezért sem értem, apám hogy volt képes elhagyni őt - …és engem. De az mindegy is. Értem nem kár.
Az Argentum lehet, nem a legbiztonságosabb hely, de szeretem. Talán többek közt azért, mert bár sosem mondtam még ki hangosan, de Mr. Gold kicsit olyan, mintha apám helyett apám lenne. Még akkor is, ha miatta tartom rajta a szemem Carmille-n… ettől még nem vagyok rossz ember, ugye?
- Igen, szeretek ott dolgozni. Lehet butaság, de Mr. Gold sokat jelent nekem, hiába „csak” a főnököm – Vállat vonok.
A következő kérdése eléggé ledöbbent, hirtelen nem tudom hova tenni. Pislogok néhányat, mert bár én adtam engedélyt neki, hogy feltegyen kérdéseket, nem számítottam ilyesfélére.
- Ha lenne, itt ülnék most veled? – Visszadobom a labdát hát egy mosollyal. Túl édes ez a lány, és utálom magam, amiért hazudok neki. Na nem most, hanem úgy egyáltalán abban, hogy miért vagyok a közelében. Biztos vagyok benne, hogy a rólam alkotott képe össze fog törni, ha megtudja az igazságot rólam.

335 szó ✦ aláfestő ✦ hercegnőm You and Me ✦ in the same place 841472469



Úgy várja tőlem a világ létezésem kulcsszavát, de a választ ma még nem tudom. Nincs már az a félszeg, fura srác, akit bennem ma is látsz. Gondolj bármit csak ne mondd, hogy egészen más
más legyek én.


Nem szórt rá senki csillámport



Justin Hazeldine
Lázadó
Lázadó
Justin Hazeldine
Mesehõs :
You and Me ✦ in the same place 7204d9faccd4c4c0669450be847d6cf88f05dcb1
A kincses bolygó
Jim Hawkins
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
Elveszett fiú
Zenedoboz :

A sok suttogott hazugság között
csak elvész a szó

Akinek az arcát viselem :
Brandon Flynn
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
A tükör mögött :

You and Me ✦ in the same place Empty
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty2023-12-03, 01:26



Jim & Charlotte
You and I


Justin nem néz rám furcsán, ettől úgy érzem, hogy megért. Az ajkamba harapok. Nagyon szeretném tudni, mi van az apukájával, az a minden lében kanál természetem nem enged csak úgy átsiklani a kérdésen és persze csak rákérdezek:
– Apukád? Ő nincs veletek? – Rögtön megbánom, de késő visszaszívni, így csak bután rágcsálom az ajkaim. Miért nem tudok soha, de soha lakatot tenni a számra?
– Oh – félig lelkesen, félig kissé szomorkásan nyugtázom. Örülök, mert ez azt jelenti, hogy a parti mindkettőjüknek fontos volt, és sajnálom, hogy nem láthatta, mit hoztam össze. – Sebaj. Legközelebb majd gondoskodom róla, hogy ráérjen. Szívesen megismerném, fantasztikus nőnek tűnik már csak abból is, ahogy róla beszélsz – ejtem az állam a tenyerembe és tényleg le vagyok nyűgözve. Justin olyan, mint egy mesebeli herceg, akkor is ha nem úgy öltözködik. Törődik másokkal, fontos neki a családja, rajong az anyukájáért... létezik ilyen? Persze, hogy létezik, itt ül velem szemben és... oh, te jó ég, Camille, nehogy elkezdd crusholni, alig ismered!
Látom rajta, hogy meglepi a kérdésem. Pedig ez még nem is volt tolakodó, csak kíváncsi vagyok. Én nyilván nem járok ilyen helyekre és nem tudom összeegyeztetni a róla kialakult képet egy... kocsmával.
– Érteeem. – Izgalmasnak és felkavarónak is gondolom a dolgot, de nem akarok ítélkezni egyik irányba sem, ez az ő dolga. Ha jól érzi, magát, mit számít, mit gondolok? Vagy mit gondol bárki? Lehet, hogy ő meg az én szenvedélyemet találná butaságnak. – Hát, gondolom lenne más lehetőséged is, ha nem élveznéd, szóval nyilván szereted és ez a lényeg, nem?
– Khm, van barátnőd? – bukik ki hirtelen belőlem, mert engedélyt kaptam tolakodó kérdésekre is, és ez az egyik, amit tudni akarok. Igyekszem kellően közömbösnek tűnni, mintha nem vett volna le a lábamról és épp csak eszembe jutott volna ez az apróság.

287 szó ••• rövidke, de hiányoztak




princess and pauper

Nem szórt rá senki csillámport



Camille De Villiers
Hercegnõ
Hercegnõ
Camille De Villiers
Mesehõs :
You and Me ✦ in the same place Qq50KCo
Hercegnő és a béka
Charlotte la Bouff
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
Daddy's Princess
A másik felem :
You're not like the others
Futuristic lover
You and Me ✦ in the same place 61842caf15491cc9f85468d2e725d5fed4fd1e23
Életkor :
25
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lili Reinhart
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
You and Me ✦ in the same place 39da533b6d74417aac93078dda17ecfd8c7ee69d
A tükör mögött :
Cherry

You and Me ✦ in the same place Empty
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty2023-12-03, 00:29




Justin && Camille


Jim Hawkins && Charlotte La Bouff

Nem nézek rá sajnálkozva, mert azt a tekintetet én is baromira utálom. Helyette csak sóhajtok és gyorsan kinyögöm az én válaszomat.
- Nekem pedig csak anya. De ketten elvagyunk – Megvonom a vállam. Más nem kell. Még ott a kiskutyám, Morph. Édes hármas vagy valami olyasmi.
Elrohanok neki az italért, de amint visszaérek, máris jön egy olyan kérdés, amire muszáj reagálnom. Utálom, hogy bármit mondok, a fele hazugság, ha nem a háromnegyede. Ez az egész, ami köztünk kezd alakulni, hazugságokra épül. Tiszta gáz.
- Nem, nem volt. Dolgoznia kellett, így engem küldött el – Anyának fogalma sem volt róla, hova megyek és mit csinálok, de az igaz, hogy tényleg dolgozott is aznap.
Nem tudom, jó ötlet volt-e az iménti monológom, még akkor sem, ha ez tényleg igaz is. A segítségnyújtás nálam és anyának fontos. Nem tudnánk úgy elmenni senki mellett, hogy ne segítenénk, ha látjuk, rászorul.
Kicsit kezd kínos lenni a nagy csend, de próbálom kivárni, míg megtöri. A lányok azok, akik sokat csacsognak, nem? És ő is olyannak tűnik. Akkor csak várnom kell.
Meglepődök, mikor felteszi azt a kérdést. Meg kell köszörülnöm a torkomat, közben a poharammal kezdek szórakozni. Ütögetem a körmömmel az oldalát, majd egy kisebb sóhajjal elmosolyodok.
- Hát, hazudnék, ha azt mondanám, csupa Jó tündér jár oda koktélozni – Vállat vonok, majd a lányra nézek. – Előfordul, igen, de nem kell aggódni miatta. Mármint nem kerülök bajba, és ha ki is tör néha egy-egy kisebb verekedés, más extra nem szokott történni. Ilyesmi viszont mindenhol van, nem csak nálunk. Tudod, ha valaki többet iszik a kelleténél, hamar gond lehet – Magyarázom neki, de remélem, érti, mire gondolok. Én magam azért kerülöm az alkoholt nagy mennyiségben, de ki tudja, mi lenne, ha egyszer szabad utat engednék magamnak. Jó, erőszakos és hülye csak nem lennék, de nem láthatom magam kívülről. Na és Jonathan Gold sem veregetne hátba, ha leállnék inni munka közben. Eh.

309 szó ✦ aláfestő ✦ hercegnő You and Me ✦ in the same place 841472469



Úgy várja tőlem a világ létezésem kulcsszavát, de a választ ma még nem tudom. Nincs már az a félszeg, fura srác, akit bennem ma is látsz. Gondolj bármit csak ne mondd, hogy egészen más
más legyek én.


Nem szórt rá senki csillámport



Justin Hazeldine
Lázadó
Lázadó
Justin Hazeldine
Mesehõs :
You and Me ✦ in the same place 7204d9faccd4c4c0669450be847d6cf88f05dcb1
A kincses bolygó
Jim Hawkins
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
Elveszett fiú
Zenedoboz :

A sok suttogott hazugság között
csak elvész a szó

Akinek az arcát viselem :
Brandon Flynn
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
A tükör mögött :

You and Me ✦ in the same place Empty
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty2021-08-20, 12:13




Jim & Charlotte
You and I


Mosolyogva vonogatom a vállam, amivel azt akarom mondani, "semmiség" vagy "természetes", mivel az is.
– Csak apa van nekem. És neki csak én... már nagyon régóta – magyarázom viszonylag könnyedén megkockáztatva azt, hogy tőle is kapok abból a már jól ismert fura pillantásból, ami valahol a sajnálkozás és a teljes értetlenség közötti félúton van. Az emberek többsége megütközik azon, hogy anyukám hiányát nem könnyek között emlegetem.
Követem a tekintetemmel, mikor elmegy, hogy hozzon nekem egy forrócsokit, és kihasználom az alkalmat, hogy háttal van nekem, alaposabban is szemügyre veszem. Valami vonzó egyértelműen van benne, habár nem tudnám megmondani, mi az. Sajnos túl gyorsan visszatér, nincs időm részletesen kielemezni a témát, de Leoval holnap mindent kivesézünk majd. A téma egészen meglepő irányba gördül tovább. Egy kissé feszengek a stílusom miatt, lett volna ennek a kérdésnek finomabb és mondjuk kevésbé "zakkantlibavagyok" módja is, de egyszerűen túl kíváncsi lettem.
– Oh – enyhülök meg rögtön és szinte érzem, ahogy a szemeim úgy csillognak, mint azoknak a mókás nagyszemű rajzfiguráknak. – Ez nagyon szép tőled... tőletek. – A gyanúm, ami nem is volt igazi gyanú, csak valami értetlenség azonnal eloszlik. – Szóval anyukád is ott volt a bálon? Jól érezte magát? – érdeklődöm. Remélem, sikerült jó benyomát keltenünk, mert ha mondjuk a fia úgy döntene, hogy egy nap megkéri a kezem, rögtön köthetne a nevemhez valami kellemes élményt. Mármint... öhm. Semmi. Eszembe jut, hogy megkérdezem, az apukája miért nem jött el, de gonolom oka van, hogy nem említi.
Mikor arra biztat, hogy nyugodtan bombázzam tovább kínos kérdésekkel, egy pillanatra elbizonytalanodom. Nem igazán tudom eldönteni, hogy ezt gúnynak szánta-e, de mivel tele vagyok tolakodó kérdésekkel, úgy döntök, magára vessen, ha ez csak valami epés odaszúrás akart lenni. Mielőtt azonban megszólalhatnék, a pincér kihozza az italomat, amit megköszönök neki, majd Justinnak is újra, és az ujjbegyeim között tartva a poharat néhányszor megfújom, mielőtt belekortyolnék.
– Ez nagyon finom. És nagyon meleg – nevetve leteszem, mert bár tényleg nagyon ízlik, végigforráztam a nyelőcsövemet már azzal az egy korttyal is. – Szóval kínos kérdések... igazából lenne pár. Például igaz az, hogy sok bűnöző fordul meg ott... a munkahelyeden? – vonom fel a szemöldököm. — Hallottam ilyesmit.

344 szó ••• remélem, tetszik




princess and pauper

Nem szórt rá senki csillámport


Justin Hazeldine csillámport hintett rá


Camille De Villiers
Hercegnõ
Hercegnõ
Camille De Villiers
Mesehõs :
You and Me ✦ in the same place Qq50KCo
Hercegnő és a béka
Charlotte la Bouff
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
Daddy's Princess
A másik felem :
You're not like the others
Futuristic lover
You and Me ✦ in the same place 61842caf15491cc9f85468d2e725d5fed4fd1e23
Életkor :
25
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lili Reinhart
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
You and Me ✦ in the same place 39da533b6d74417aac93078dda17ecfd8c7ee69d
A tükör mögött :
Cherry

You and Me ✦ in the same place Empty
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty2021-05-03, 00:19




Justin && Camille


Jim Hawkins && Charlotte La Bouff

Felvonom a szemöldököm, mintha csak azt kérdezném: „Akkor nem is apukád miatt mész oda, igaz?”, de végül hangosan nem teszem fel a kérdést. Felesleges csipkelődés lenne, és tudom, hogy nem is lenne igazam. Ha nem érdekelné az apja, nem menne szerintem sehova sem a kedvéért, ha jó a társaság, ha nem. Bár nem ismerem még szinte semennyire sem a lányt, szóval nem kéne feltételeznem róla semmit. Sóhajtok a gondolatmenetemre, majd elmosolyodok.
- Ez rendes tőled. – Fürkészem a szemeit, majd ahogy végre beadja a derekát, fellelkesülök és kiszélesedik a mosolyom.
- Ez a beszéd! Máris intézem, várj meg itt – Hova menne? Mindegy, már nem szívom vissza, csak elsietek a pulthoz és elkapva a pincért máris leadom a narancsos forrócsoki rendelést, aztán már iszkolok is vissza a hercegnőhöz. Leülök vele szemben, és igyekszek újra felvenni a fonalat, ami nem feltétlenül halad jó irányba. A kérdés, amit nekem szegez, váratlan, másrészt tök logikus. Engem is érdekelne az ő helyében, de mint mindenre, erre is van magyarázat. Na nem mintha az igazat tudnia kellene, hisz az nem tartozik rá. Semmiképpen sem. Mégis várok még egy kicsit, megvárom, míg elkezd szabadkozni, majd felnevetek halkan.
- Nyugi, semmi baj. Tényleg furcsa, így belegondolva, de… az az igazság, hogy habár nem vagyunk gazdagok, mások segítése talán pont ezért elsődleges nekem és anyának – És ez még igaz is. Mondhatnám, hogy féligazság, amit mondok, mert tényleg igaz, csak épp elhallgatom a legfontosabbat. A munkaadómat. Még mindig nem értem, mire fel kell csinálnom mindezt, de remélem, egy nap majd elmagyaráz nekem mindent Silver. Addig is teszem, amit kért, mert nem látom benne a hátulütőt. Csak figyelek egy lányra és a nyomában vagyok, amikor tudok. Ebben semmi rossz nincs, nem?
- Ha van még ilyen kínos kérdésed, ne félj feltenni – Még mindig mosolygok. Nem akarom, hogy rosszul érezze magát. A pincér ekkortájt hozza kis a narancsos forrócsokit, így megköszönöm neki, majd visszaemelem a tekintetem a lányra.

315 szó ✦ aláfestő ✦ hercegnő You and Me ✦ in the same place 841472469



Úgy várja tőlem a világ létezésem kulcsszavát, de a választ ma még nem tudom. Nincs már az a félszeg, fura srác, akit bennem ma is látsz. Gondolj bármit csak ne mondd, hogy egészen más
más legyek én.


Nem szórt rá senki csillámport



Justin Hazeldine
Lázadó
Lázadó
Justin Hazeldine
Mesehõs :
You and Me ✦ in the same place 7204d9faccd4c4c0669450be847d6cf88f05dcb1
A kincses bolygó
Jim Hawkins
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
Elveszett fiú
Zenedoboz :

A sok suttogott hazugság között
csak elvész a szó

Akinek az arcát viselem :
Brandon Flynn
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
A tükör mögött :

You and Me ✦ in the same place Empty
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty2021-04-16, 02:55




Jim & Charlotte
You and I


– Igen. De főleg a társaság miatt járok oda – bólogatok szórakozottan. Tényleg Leo a fő oka annak, hogy pont abba a kávézóba járok. Ő valahogy mindig felvidít, ad némi lendületet, hogy kibírjam a nap végéig. Közben mindenféléről dumálunk. Mosolyogva vonogatom a vállam, nem hiszem, hogy érdeklik a részletek, nem is azért hangsúlyoztam ki, szimplán ez az igazság. A szavaira kissé zavarba jövök. – Hát, mostanság kicsit elhanyagoltam a munka miatt, amihez egyikünk sincs hozzászokva, így próbálom engesztelni – magyarázom, majd felnézek Justinra és visszamosolygok rá. Kicsit elkalandozik a tekintetem, a szmokingban elegáns volt, de a mostani szerelés valahogy jobban illik hozzá. Legalábbis nekem tetszik, amit látok. Öltözködéssel elég kritikus szoktam lenni, és kétlem, hogy Justin az a fajta lenne, aki gondosan válogatná össze a ruháit másnapra, ettől függetlenül van valami a stílusában, ami talán nem is tudatos.
– Jól van – adom meg magam az unszolásnak fejcsóválva. Magamhoz veszem az itallapot, mert annyira nem vagyok képben az itteni kínálattal és gyorsan átfutom. – A narancsos forrócsoki egész jól hangzik – tűnődöm hangosan, majd a srácra pillantok az itallap felett. – Azt kérnék szépen, köszönöm.
A válasza meglep, ami talán tökéletesen ki is ül az arcomra és kissé összezavarodok. Hallottam ezt-azt arról a helyről, pontosabban az ott forgolódó társaságról. Persze az, hogy a társaság rossz még nem jelenti azt, hogy a személyzet is, de akkor is furcsa. Viszont nem egészen ezen akadtam fenn.
– Akkor mit kerestél egy jótékonysági bálon? – szegezem neki a kérdést homlok ráncolva. Ennél finomabban akartam megfogalmazni, nem úgy, mintha számon kérném. – Mármint... – Elakadok. Nem tudom, hogyan fogalmazzam újra, hogy aztán ne tűnjek valami sznob kiscsajnak tőle. Épp csak... azon tűnődtem, hogy Jutin mit kereshetett a partin, ha nem egy bőkezű adakozó. Mert nyilván nem az. Akkor nem melózna ott. Vagy igen?  – Bocs, nem akartam ilyen tolakodó lenni, csak kicsit meglepődtem. – Ezt igazából nem visszakozásnak szánom, csak szeretném ha tudná, hogy nem vagyok valami dilis, aki ilyen kérdésekkel támadja le... miközben az igazság az, hogy de, pontosan egy dilis vagyok, aki ilyen kérdéseket szegez neki.

328 szó ••• remélem, tetszik

Nem szórt rá senki csillámport


Justin Hazeldine csillámport hintett rá


Camille De Villiers
Hercegnõ
Hercegnõ
Camille De Villiers
Mesehõs :
You and Me ✦ in the same place Qq50KCo
Hercegnő és a béka
Charlotte la Bouff
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
Daddy's Princess
A másik felem :
You're not like the others
Futuristic lover
You and Me ✦ in the same place 61842caf15491cc9f85468d2e725d5fed4fd1e23
Életkor :
25
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lili Reinhart
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
You and Me ✦ in the same place 39da533b6d74417aac93078dda17ecfd8c7ee69d
A tükör mögött :
Cherry

You and Me ✦ in the same place Empty
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty2021-04-14, 03:26




Justin && Camille
〥 Jim && Charlotte 〥
Bebizonyosodik, hogy valóban pocsék megfigyelő vagyok. Ezért a főnök nem veregetne hátba, annyi szent. Mindegy, amiről nem tud, az nem fáj, ugye?
- Ó, értem. Tök logikus, hogy a munkahelyedhez közelben levő kávézóba mész. Én is odamennék a helyedben. – Nem tudom, miért firtatom vagy feszegetem a témát, de ideje leállnom és nem folytatni. Nyelek egy nagyot, a fejemet oldalra döntve, ahogy figyelem. – Szerencséd apukád, hogy ilyen figyelmes lánya van. – Rámosolygok, majd terelve kicsit a témát, reménykedek, hogy marad, leül és beszélgethetünk. Még mindig ezer kérdésem lenne hozzá, de egyet sem tehetek fel. Egy olyat sem, amire tudna egyáltalán válaszolni. Kétlem, hogy a főnök köreiben mozogna ő vagy az apja, így viszont nem is értem, mi dolga a főnöknek vele.
- Ne mááár! Meghívlak. Nem csak kávé van, kérhetsz forrócsokit is, ha a koffein zavar. – Hülyén érezném magam, ha nem hívnám meg, holott nekem sincs túl sok pénzem. Épp, hogy kijövök abból a pénzből, amit Silver ad a munkámért. Nem vagyok megbecsülve, mint sokan mások, de úgysem találnék jobb melót. Talán csak rosszabbat. Sokkal rosszabbat. Na jó, túlzok. Ennél rosszabb úgysincs. A mindenes gyerek az Argentumban, és még azon is túl. Kábé ez vagyok. Mindegy, koncentrálnom kéne, méghozzá a szőke hercegnőre. A kérdés váratlanul ér, pedig várható volt, hogy ilyesmi felmerül benne.
- Tulajdonképpen igen. Az Argentumban. Mindenesként. Pultos, takarító, kifutó fiú, néha még a privát szobáknál is besegítek a rendberakásnál – Minek hazudjak? Előbb-utóbb úgyis megtalálna. Vagyis mégsem. Az előbb tisztáztam le magamban, hogy olyan körökben nem mozog. De már kimondtam. Nem szívom vissza, értelme se lenne. Sóhajtok.
Ha végül sikerült rávennem arra, hogy rendeljen valamit, akkor most indulok csak el a pulthoz, hogy kikérjem neki az italt.
277 szó aláfestő remélem, tetszik You and Me ✦ in the same place 841472469  



Úgy várja tőlem a világ létezésem kulcsszavát, de a választ ma még nem tudom. Nincs már az a félszeg, fura srác, akit bennem ma is látsz. Gondolj bármit csak ne mondd, hogy egészen más
más legyek én.


Nem szórt rá senki csillámport



Justin Hazeldine
Lázadó
Lázadó
Justin Hazeldine
Mesehõs :
You and Me ✦ in the same place 7204d9faccd4c4c0669450be847d6cf88f05dcb1
A kincses bolygó
Jim Hawkins
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
Elveszett fiú
Zenedoboz :

A sok suttogott hazugság között
csak elvész a szó

Akinek az arcát viselem :
Brandon Flynn
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
A tükör mögött :

You and Me ✦ in the same place Empty
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty2021-04-01, 08:18




Jim & Charlotte
You and I


Mint minden lány, én is a szőke hercegemet keresem, de lassan ott tartok, hogy azzal is beérném, ha találnék egy normális pasit. Kapásból kettőt is ismerek, de az egyik egyáltalán nem játszik, hiszen nem vagyok az esete, a másik pedig Justin lenne, de ő nem kifejezetten az a herceg típus. Nem mintha sokat tudnék róla. Oké, igazából semmit nem tudok róla. Rövidke találkozásunk alkalmával az udvarias társalgásra szorítkoztunk. Épp ezért ciki, hogy ennek ellenére a hasizmáról szoktam álmodozni.
– Egy másik helyre – válaszolom nem túl elmésen. Hiszen ezt már mondtam! – Úgy értem, a város másik végében lévő kávézóba. Jobban szeretem, mert közel van a munkahelyemhez és jófej a felszolgáló srác – magyarázom kissé szétcsúszva. Apám, olyan szerencsétlen vagyok, hogy azt büntetni kéne! Az egyetlen, ami vigasztal, hogy ő is furán viselkedik egy kicsit, már ha a habogás azért van, és nem amiatt, hogy vonakodik válaszolni a kérdésemre. Lehet, hogy simán kinézi belőlem, hogy felbukkanok ott, ahova járni szokott? Vajon eszelősnek tart? Egyáltalán eszelős vagyok?
– Én csak azért járok ide, mert apa csak innen szereti a kávét – bólogatok, majd kissé oldalra biccentem a fejem, mikor lovagiasan kihúzza nekem a széket. Megkönnyebbülök, ezek szerint nem gondol eszelősnek! Ez persze még nem jelent semmit, simán lehetek az. Biztos van valamelyik magazinban teszt ehhez is, ha hazaértem, feltétlen kitöltök egyet, biztos, ami biztos.
– Eszemben sincs, nagyon szimpatikus itt a társaság – Hálás mosollyal huppanok le és enyhe csodálattal bámulok rá. Hm, talán mégis csak herceg típus. – Oh, majd megveszem, ha indulok, addig felesleges itt árválkodnia. Nekem pedig ma már kicsit sok lenne még egy pohárral, lassan túladagolom a koffeint – nevetem el magam. – De köszi, aranyos vagy – teszem hozzá egész normálisan. Na, kezdek úgy viselkedni, mint egy normális ember. Hurrá. – Te errefelé dolgozol? – kezdem a legkézenfekvőbb kérdéssel a vallatást. Ha már így összefutottunk, kihasználom az alkalmat, hogy kicsit többet is megtudjak róla. Eddig például eszembe sem jutott, hogy vajon mit keresett a jótékonysági bálon, de most szívesen kifaggatnám arról is, de nem akarom lerohanni. Úgy értem, ennél is jobban.

331 szó ••• remélem, tetszik

Nem szórt rá senki csillámport


Justin Hazeldine csillámport hintett rá


Camille De Villiers
Hercegnõ
Hercegnõ
Camille De Villiers
Mesehõs :
You and Me ✦ in the same place Qq50KCo
Hercegnő és a béka
Charlotte la Bouff
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
Daddy's Princess
A másik felem :
You're not like the others
Futuristic lover
You and Me ✦ in the same place 61842caf15491cc9f85468d2e725d5fed4fd1e23
Életkor :
25
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lili Reinhart
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
You and Me ✦ in the same place 39da533b6d74417aac93078dda17ecfd8c7ee69d
A tükör mögött :
Cherry

You and Me ✦ in the same place Empty
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty2021-03-29, 23:25




Justin && Camille
〥 Jim && Charlotte 〥
Hupsz, talán mégsem olyan jó a megfigyelőképességem, mint eddig hittem. Szóval valójában egy másik helyre jár és nem is ide? Gratulálok, Justin, lehet, hogy már előrébb lehetnél az egész akcióban, mint most, ha nyitva tartod a szemed. Aprót sóhajtok, majd sietve visszazökkenek és újból elmosolyodok.
- Ó, értem. És, hova szoktál amúgy járni? – Érdeklődöm, hátha megtudok valami extra és pontos infót, ami majd jól jöhet nekem. Habár még mindig nem tudom, a főnöknek mi a terve a lánnyal, egyelőre nem is fontos, nem? Legalábbis nem kéne annak lennie, mégis visszatér a gondolataim közé a kérdést. Miért fontos ő neki? Miért legyek a közelében? Mi a valódi terve? Válaszokat persze aligha kapok. Hogyan is kaphatnék? Ha nem a megfelelő embernek teszem fel a kérdést, akkor a válasz sosem érkezik meg. Na meg, szokták mondani, hogy ne tegyél fel olyan kérdést, amire valójában nem is akarod tudni a választ. Lehet, én sem akarom tudni, mert egy részem sejti, hogy nem a jó cselekedetből kell a lány közelében lennem.
Amint félbehagyom a gondolkodást, észreveszem, hogy eléggé elvörösödött, ami viszont teljességgel meglep. És őszintén! Ez nem megjátszott, hölgyeim és uraim. Nem mintha bárki tudná, miben mesterkedem.
- Én? Nem, vagyis néha… - Hebegek-habogok, mert a hirtelen nekem szegezett kérdésre nem tudom, mit kellene felelnem, pedig nem is meglepő kérdés. – Igazából nem rég fedeztem fel a helyet, szóval csak az utóbbi napokban töltöm itt az időmet. – Magyarázom ki magam végül, vagyis remélem, sikerül, mert nem akarok beégni előtte.
Az olyanok lányok, mint ő, tudom, hogy értékelik, vagy inkább elvárják azt, hogy udvariasak legyenek velük és kiszolgálják őket, így most ezt használom ki és húzom ki neki a széket.
- Remélem, nem ülsz máshova, Camille. – Rámosolygok, és ha leül, akkor be is tolom az asztalhoz a székkel együtt. – Mit kérsz? Mindjárt idehozom neked. – Egy pillanatra elfelejtem, hogy itt nem én vagyok a pultos, de csak akkor ülök vissza a helyemre, ha mindezt Camille kéri. Ha viszont nem szól rám és elmondja, mit kér, akkor elballagok a pulthoz és kikérem neki az italt.
336 szó aláfestő remélem, tetszik You and Me ✦ in the same place 841472469  



Úgy várja tőlem a világ létezésem kulcsszavát, de a választ ma még nem tudom. Nincs már az a félszeg, fura srác, akit bennem ma is látsz. Gondolj bármit csak ne mondd, hogy egészen más
más legyek én.


Nem szórt rá senki csillámport



Justin Hazeldine
Lázadó
Lázadó
Justin Hazeldine
Mesehõs :
You and Me ✦ in the same place 7204d9faccd4c4c0669450be847d6cf88f05dcb1
A kincses bolygó
Jim Hawkins
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
Elveszett fiú
Zenedoboz :

A sok suttogott hazugság között
csak elvész a szó

Akinek az arcát viselem :
Brandon Flynn
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
A tükör mögött :

You and Me ✦ in the same place Empty
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty2021-03-16, 06:51




Jim & Charlotte
You and I


A péntekek valahogy sokkal gyorsabban eltelnek, legalábbis én így érzem. Talán a hétvége ígérete hordoz magában némi megkönnyebbülést, hiszen szombaton és vasárnap nem kell bent lennem, mindkét nap az enyém. Kipihenhetem magam, kérhetem ágyba a reggelim, olvashatok, de akár csak bámulhatom a plafont is anélkül, hogy bárki fánkokat és kávét követelne rajtam, vagy a fénymásolóhoz száműzne. Itthon apa mosolya melegít, a munkahelyemen még csak rám sem néz senki. Egy olyan lánynak, mint én, aki egész életében a figyelem középpontjában volt ez igazi tragédia. Mirabelle figyelmessége és Leo barátsága némiképp vigasztal, de összességében még mindig úgy érzem, hogy nagyon messze vagyok onnan, ahol lenni szeretnék. Mintha egy csónakban  ücsörögnék, ami egyre messzebb sodródik az életet jelentő parttól és nem tehetnék semmit ellene, nem segítene senki. Viszont nem adom fel. Eddig semmiért sem kellett küzdenem, de most szeretnék kapaszkodni ebbe az álomba. Egyszer ott akarok mosolyogni a divatmagazinok címlapján, interjúkat akarok adni és persze csodálatos ruhakölteményeket akarok tervezni.
Egy nagy sóhajjal nyitom ki a kávézó ajtaját, megszólal a csengő a fejem felett és megcsap a pörkölt kávé jellegzetes illata. Bűntudatom van, amiért nem Leonál múlatom az időt, biztosan örülne a táraságnak, de apuci nem iszik meg akármilyen kávét, ő az itteni különleges kínálatot szereti, én pedig szeretnék neki kedveskedni, amiért felnevelt, elviselt, megadott mindent és persze nem kért cserébe semmit. Mostanság egyébként is olyan letörtnek tűnik, azt gyanítom, hogy köze lehet ahhoz, hogy elkezdtem dolgozni. Alig vagyok otthon, nem beszélgetünk annyit – ez engem is megvisel, de amikor csak tehetem igyekszem pótolni azt a sok kiesett időt. A kávé az egyik módszerem. A másik a közös program vasárnap délutánonként. Úgy terveztem, hogy ellátogatunk a múzeumba, mert ezer éve nem voltam már.
Arra leszek figyelmes, hogy valaki nekem integet, és mikor felismerem az illetőt, kissé megugrik a pulzusom. Justin az. A srác, akit a jótékonysági bálon ismeretem meg. Mintha ezer éve lett volna, annyi minden történt velem közben és szégyenszemre megfeledkeztem róla. Jó, azért nem teljesen. Néha nagyon is az eszemben volt. Rendszerint álmaimban, mikor nem én irányítottam. Kissé zavarban vagyok, pedig nem jellemző rám. Talán, ha nem az zakatolna abban a hülye fejemben, hogy vajon a valóságban is olyan izmos-e a hasa, mint álmomban...
– Justin, szia! – mosolygok rá szélesen és csak remélni tudom, hogy nem vagyok olyan piros, mint ez az ízléstelen terítő az asztalon. – Be szoktam ugrani egy kávéért, de egyébként egy másik helyre járok.
Nagyon nehezemre esik nem piszkálni a hajamat vagy a ruhámat, de az még feltűnőbb lenne, mint a pipacsvörös szín az arcomon.
– Te gyakran jársz ide? Korábban még sosem láttalak itt, de lehet, hogy csak figyelmetlen vagyok kissé mostanában – nevetek kissé erőltetetten, annyira nem sikerül természetesen viselkednem, hogy az katasztrófa. Mi van velem? Valaki hozzon már egy porral oltót, az már mindegy, hogy a képembe fújja vagy csak simán leüt vele, hálás lennék bárhogy legyen is.

468 szó ••• remélem, tetszik

Nem szórt rá senki csillámport


Justin Hazeldine csillámport hintett rá


Camille De Villiers
Hercegnõ
Hercegnõ
Camille De Villiers
Mesehõs :
You and Me ✦ in the same place Qq50KCo
Hercegnő és a béka
Charlotte la Bouff
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
Daddy's Princess
A másik felem :
You're not like the others
Futuristic lover
You and Me ✦ in the same place 61842caf15491cc9f85468d2e725d5fed4fd1e23
Életkor :
25
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lili Reinhart
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
You and Me ✦ in the same place 39da533b6d74417aac93078dda17ecfd8c7ee69d
A tükör mögött :
Cherry

You and Me ✦ in the same place Empty
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty2021-03-08, 00:48




Justin && Camille
〥 Jim && Charlotte 〥
Helyesen cselekszem-e vagy sem? Most még nem tudnám megmondani, hiszen nem látok a jövőbe. Fogalmam sincs, mit fogok gondolni egy nap, egy hét, vagy egy hónap múlva, vagy egyáltalán hol fog tartani az életem, vagy épp Camille élete. Azt tudom, hogy mi a feladatom: mégpedig az, hogy minél közelebb kerüljek hozzá. Nyilván nem érzelmileg, azaz, számomra nem jelent ő semmit, de a főnöknek igen, szóval teszem, amit kell. Nem nagy ügy. Nem akarom, hogy nagy ügy legyen.
A bál óta egész jól megfigyeltem a lány szokásait, hogy hova jár és mit csinál, azt is tudom, hogy nem rég kezdett dolgozni abban a divatáruházban, ami annyira felkapott a lányok körében. Talán oda is el kellene néznem majd egyszer. Csak a biztonság kedvéért, vagyis… jó, bevallom, a beépülés kedvéért. Minél több emberrel vagyok kapcsolatban, aki vele is, annál többet tudhatok meg róla. Bár még mindig nem állt össze igazán, mit akarnak Camival. Megvédeni vagy talán pont, hogy az ellenkezőjét tervezik?
Megrázom gyengén a fejem, ahogy a lattémra pillantok, amire amúgy csak random ráböktem az itallapon. Nem az volt a lényeg, hogy mi az, csak hogy legyen előttem valami, mikor megérkezik a szőkeség.
Hallom, ahogy nyílik az ajtó, hiszen csilingelve jelez, így egyből felpillantok. Meg sem lep, pontos, időben érkezik, hogy a kedvenc kávéját elfogyaszthassa az egyik kedvenc helyén. Vagy hát, ha nem is a kedvenc helye, de azért csak betér ide minden héten legalább egyszer, nem? Ahogy az asztalom közelébe ér, odaintek neki, hogy észre is vegyen, ha eddig nem tette.
- Szia, Cami! – Felállok, hogy üdvözöljem őt, a meglepettség pedig az arcomat díszíti. – Te itt? Nem hittem, hogy ilyen hamar újra összefutunk – Magyarázkodom mosolyogva, de fogalmam sincs, ő emlékszik-e rám. Lehet, hogy nem tettem rá valami mély benyomást azon a jótékonysági eseményen és egy vadidegen leszek a számára. Bár nem esne jól. Mindegy is. Én se szívesen emlékszek magamra néha.
309 szó aláfestő remélem, tetszik You and Me ✦ in the same place 841472469  



Úgy várja tőlem a világ létezésem kulcsszavát, de a választ ma még nem tudom. Nincs már az a félszeg, fura srác, akit bennem ma is látsz. Gondolj bármit csak ne mondd, hogy egészen más
más legyek én.


Nem szórt rá senki csillámport


Camille De Villiers csillámport hintett rá


Justin Hazeldine
Lázadó
Lázadó
Justin Hazeldine
Mesehõs :
You and Me ✦ in the same place 7204d9faccd4c4c0669450be847d6cf88f05dcb1
A kincses bolygó
Jim Hawkins
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
Elveszett fiú
Zenedoboz :

A sok suttogott hazugság között
csak elvész a szó

Akinek az arcát viselem :
Brandon Flynn
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
A tükör mögött :

You and Me ✦ in the same place Empty
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty2021-03-07, 19:26

Camille && Justin
Charlotte La Bouff && Jim Hawkins




Úgy várja tőlem a világ létezésem kulcsszavát, de a választ ma még nem tudom. Nincs már az a félszeg, fura srác, akit bennem ma is látsz. Gondolj bármit csak ne mondd, hogy egészen más
más legyek én.


Nem szórt rá senki csillámport


Camille De Villiers csillámport hintett rá


Justin Hazeldine
Lázadó
Lázadó
Justin Hazeldine
Mesehõs :
You and Me ✦ in the same place 7204d9faccd4c4c0669450be847d6cf88f05dcb1
A kincses bolygó
Jim Hawkins
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
Elveszett fiú
Zenedoboz :

A sok suttogott hazugság között
csak elvész a szó

Akinek az arcát viselem :
Brandon Flynn
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
A tükör mögött :

You and Me ✦ in the same place Empty
TémanyitásYou and Me ✦ in the same place Empty

Ajánlott tartalom

You and Me ✦ in the same place Empty
 

You and Me ✦ in the same place

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» This wall is actually our looking glass