Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
Tegnap 18:52-kor


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Coffee Break
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásCoffee Break Empty2024-04-22, 00:33



Niran & Rosemary
We deserve a coffee break


A bőröm alatt csiklandoz egyfajta izgága érzés, amely arra késztet, hogy mindennel foglalkozzak, csak a rám kiszabott feladattal ne. Talán Ethan közelsége teszi ezt velem, ugyanis minden alkalommal, amikor egy színes post-itet ragasztok a monitorom szélére, akaratlanul az irányába pillantok.
Néha szeretném megszólítani, vagy beszélgetést kezdeményezni vele, de nem tudom mennyire lenne nyitott rá. Pedig annyi, de annyi mindent meg akarok osztani vele! Mégis, helyette fecnikre firkálok, vagy a telefonomon üzeneteket küldök Lewisnak, abban a reményben, hogy eltereli a gondolataimat. Mégis, nem tudom ignorálni Ethan jelenlétét, nem mintha bajom lenne vele, csupán nem tudom hányadán állunk egymással. Múltkor kisegített, de tudom, hogy azt a régi barátságunkra való tekintettel, udvariasságból tette. Hogy most mi jár az eszében, azt viszont nem tudhatom.
Ahogy felkászálódik az asztalától, azon kapom magam, hogy visszafojtom a lélegzetemet, és lesütöm a szemeimet, mintha valami nagyon fontos dolgon ügyködnék az asztalomon. Csak akkor eresztem ki a levegőt, amikor az irodaajtó becsukódik mögötte.
Mehetnékem van. Szeretnék egy kis friss levegőt szívni és kiüríteni a gondolataimat, ugyanis képtelen vagyok koncentrálni. Még szerencse, hogy a belső vívódásaimnak nem engedek teret, így az arcomon széles mosoly ül. Kicsit megnyugtat a tudat, hogy nem kettesben osztozunk ezen a helyiségen, ráadásul Niran szuperkedves, így amikor nem tudok mit kezdeni az érzéseimmel, rendszerint hozzá menekülök.
Nem tétlenkedek, szinte azonnal megosztom vele a terveimet, vagy legalább is elhívom kávézni. Feleslegesnek tartom a kertelést, így is a székemmel ringatom magamat, mert ha rajtam múlna, meg sem várnám a válaszát, már az ajtóban ácsorognék.
- Naaa, légysziii. Attól félek a végén eltévedek – próbálok rá egy kicsit jobban hatást gyakorolni, utalva arra, hogy az irodaházban is képes vagyok eltévedni, ha pedig ilyen szupererővel rendelkezem, akkor talán a kávézó és az iroda közötti útszakaszon is elvesznék. Szerencsére nem kell sokat győzködnöm, lehet, hogy ő is vágyik a friss levegőre, így vígan pattanok fel a helyemről.
- Szuper! – csapom össze lelkesen a tenyereimet, és kedvem támadna megölelgetni a fiút, de ennyire még nem mászok bele az aurájába. Helyette nagyon lelkesen és hevesen bólogatok a szavaira, hiszen szerintem is jót tenne nekünk, ha nem az állott levegőjű irodában gubbasztanánk.
- Igen! Kell egy kis lendület meg egy kis mozgás – lelkesedek, bár a lendülettel nincs problémám, azzal sokkal inkább, hogy nem tudok megmaradni a fenekemen és mehetnékem van. Túlságosan is sok minden jár a fejemben – és a legtöbb gondolatom Ethanhöz köthető -, így muszáj egy kicsit kikapcsolnom, vagy elterelni a figyelmemet. Pedig még az ihlettel se lenne gond, mert tucatnyi ötletem van, amit kivitelezhetnék, de nem tudok elmélyülni a feladatomban úgy, hogy ha folyton a monitorom mögül azt lesem, hogy a régi legjobb barátom mit csinál.
- Egy kicsit megakadtam – vallom be, amikor már az ajtónál ácsorogva húzogatni kezdem a felsőm ujját. Nem mondanám, hogy zavarban vagyok, csupán érzem, hogy a hangulatomat kicsit beárnyékolja a bizonytalanság, ami tétovává tesz. Nem szokásom sem habozni, sem pedig elfojtani a gondolataimat, de valahogy mióta itt dolgozok, azóta néha nehezen találom a szavakat. Azt hiszem, csak tényleg nem szeretnék sérülni, ezért próbálok óvatosabb lenni, pedig érzem, hogy belülről emészt a dolog.
- Bízok benne, hogy nem. És annyira nem szigorú a cég, mint amilyennek elsőre hangzott. Sokkal inkább elkötelezett mindenki – takarom el a számat a kezemmel, hogy elfedjem a kuncogásomat, de akaratlanul is arra gondolok, hogy Ethan vajon mennyire küzdhet azzal a bizonyos projektorral. Kicsit meglep egyébként, hogy mennyire elvannak Nirannal. Nem azért, mert baj lenne velük, csak… Niran olyan laza és kiegyensúlyozott, Ethan pedig szeret elvonulni a saját csigaházába, amiből úgy kell mindig kiimádkozni.
Ruganyos léptekkel indulok meg a lift irányába, hiszen a körbevezetés idején Ethannek igaza volt: szerda után kevesebben járnak be, akik pedig itt vannak, azoknak a többsége elmélyülten dolgozik a saját feladatán.
- Tényleg, te hogy boldogulsz a saját munkáddal? – érdeklődök, miközben megnyomom a lift hívógombját, és egyik lábamról a másikra helyezem a súlypontomat izgatottságomban. Már nagyon szeretnék leérni és magamba szívni a város levegőjét, illetve belekortyolni a kávémba, ugyanis szükségem lenne egy nagyobb energialöketre, amely talán átlendít az érzelmi válságomon.
- Ú! Az szuper lenne! Már megettem azt a szendvicset, amit az ebédre szántam, és kezdek megint éhes lenni, szóval egy igazi zseni vagy Niran – mosolygok rá. A liftajtó halk csilingelő hangot követően kinyílik, én pedig belépek rajta. A zsebemből előhalászom a telefonomat, és csalódott sóhajjal állapítom meg, hogy nem kaptam üzenetet Lewistól, így elteszem a mobilomat, majd ismét Niranra szegezem a tekintetemet.
- Egyébként… Te hogy is kezdtél a cégnél dolgozni? – Eredetileg mást szeretnék kérdezni, de nem akarom a fiút terhelni a saját problémáimmal, szóval megpróbálom a beszélgetést abba az irányba terelni, hogy inkább róla szóljon. Még szerencse, hogy az út lefelé nem tart sokáig, így amíg Niran mesél, addig átvághatunk az előcsarnokon.


••• youtube

Nem szórt rá senki csillámport



Rosemary Holloway
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Rosemary Holloway
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
The Living Inspiration
A másik felem :
Coffee Break 6cd3c2fbc9c2ca019b383cbcdbc921a6
✦ ✦ ✦ :
Coffee Break 86189fd67eb002029868fa082dd08b09a6317b59
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
AnnaSophia Robb
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Coffee Break The-carrie-diaries-anna-sophia-robb
A tükör mögött :
Lazarus

Coffee Break Empty
TémanyitásCoffee Break Empty2024-04-21, 14:42


what's up sunshine girl?

Rosemary && Niran

Újfent egy igen eseménydús nap elé nézhetek, legalábbis én magam mindig azt vallom, hogy minden napod lehet érdekes, ha találsz benne valami jót.
Én pedig így szeretném élni a mindennapokat.
Mindig valami jó, elfogadható és szép.
Mint mondjuk az, hogy bejuthattam arra az eseményre amire szeretnék. Ez határozottan pozitív dolog, nem?!
Megannyi gondolat és érzelem tud átcsapni az emberen amire azt hinné, hogy képtelen.
Mint amikor meglesz egy naaagyon extrán helyes pasast és nem tudod eldönteni, hogy álmodsz vagy pedig ténylegesen látod őt és nem káprázik a szemed.
Nos valahogy így érzem most is magam, hiszen újabban felkeltette valaki az érdeklődésemet.
Nem mintha világgá kürtölném.
Ám ez nem azt jelenti, hogy elveheti figyelmemet a munkámról mindig. Magamban megregulázom mindenemet, amit lehet és neki is állok a munkának. Ideje rendesen és tisztességesen elvégezni a munkát mielőtt a főnök nyűgössé válna.
Nagy hevességgel teszem oda magamat szinte már-már belemászok a képernyőbe amikor úgy érzem valaki annyira néz, hogy képes lenne lyukat égetni belém.
Felemelem tekintetemet mire Rosemary tekintetével találkozik az enyém. Akaratlanul is elmosolyodom vele együtt majd felnevetek.
- Igeeen? Mivel lehetek a segítségedre? – tudakolom a szőke hajú leányzótól. Az, hogy feszült közötte és Ethan között a levegő? Egyértelmű, de nem az én dolgom így nem is vájkálok olyan dologban, amit ők kellemetlenként élhetnek meg.
Hiszen mindenki akkor beszél a maga kis dolgairól mikor úgy érzi, hogy készen áll rá.
- Végül is… - nézek rá a képernyőre elgondolkodva majd felhümmentek egyet halkan. - Lehet róla szó, mind a hármunknak jól fog esni egy kis kávé. – hozom meg végül a döntésemet.
- Az biztos. Lehetséges jobban jön az ihlet, ha kicsit mozogtunk és kitisztult a fejünk. – értek egyet vele. Az pedig még jobban csak erősít milyen könyörgően néz rám. Egy kicsit fel is nevetek ezen. Persze nem rosszból.
Legalább egy kicsit levegőzhetünk, tudunk foglalkozni majd jobban a munkával, ha némi kávé lötyög bennünk.
Tehát elmentem az eddigi munkát, felkapom a telefonomat és a pénztárcát, hogy elindulhassunk majd az utunkon.
Az pedig mégsem maradhat el miszerint lezárom a számítógépet.
- Te, hogy haladsz a projecttel? – kérdezem meg Rosemaryt. Hiszen ténylegesen érdekel. Felállva pedig megvárom míg ő is összeszedi magát, hogy leindulhassunk a kávézóba.
Rengetegen úgy ülnek a gépek előtt, mint valami zombi.
- Attól félek, ha nem jutunk mihamarabb friss levegőhöz és kávéhoz mi is így járunk. – somolygok a lányra és a többiek felé intek a fejemmel majd elgondolkodom, hogy merre mehetnénk. Jó mondjuk elsőként a lift az biztos.
Bár amennyit ülünk némi lépcsőzés sem ártana az életünkbe attól félek.
- Mi lenne, ha a kávé mellé szereznénk némi sütit is? – jön a csodálatos ötletem. - Akár még szendvics is lehet! – egészítem ki a felhozatalt.



449 words ● youtube ● note: komment


Signature Place
Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Niran Saelim
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Niran Saelim
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
3
Akinek az arcát viselem :
Noeul Nuttarat Tangwai
A tükör mögött :
Dracarys

Coffee Break Empty
TémanyitásCoffee Break Empty2023-10-09, 02:58



Niran & Rosemary
We deserve a coffee break


Már egy hete, hogy a csapat részévé váltam és már a portás hölgy sem méreget olyan tekintettel, mintha valakit meglopni terveznék, most már csak a szokásos „Rosemary, te egy botrányosan kaotikus személyiség vagy, de köszönöm a süteményt, amit hoztál” pillantásokat gyűjtöm be tőle.
Hogy őszinte legyek, furcsa érzés egy irodahelyiségben dolgozni Ethannel, de… Talán valahol hiányzott is az életemből, legalább is, még mindig fájt az a sok-sok évvel ezelőtti vitánk, azonban nem engedhetem meg, hogy mindez a munkakapcsolatunk befolyásolja. Arról nem is beszélve, hogy múltkor, amikor elmentem Rooney meccsére és lemerült a telefonom, nagyon rendes volt, hogy eljött értem és hazakísért. Néha kicsit még mindig hajlamos vagyok elveszni ebben a városban, de nem bánom túlságosan, mert minden eltévedésem egy kaland, amely újabb barátságokkal végződik.
Most mégis a monitorom mögött ülve nem hagy nyugodni a gondolat, hogy Niran vajon mennyire van tisztában az Ethannel való kapcsolatommal. Már percek óta nem haladtam semmit a rám bízott feladattal, mert valamiért a monitoraim színes post-itekkel való kidekorálása és az asztalomon lévő holmik újrarendszerezése fontosabb, vagy legalább is izgalmasabb tevékenységnek tűnik. Amúgy, ez koránt sincs így, csupán izgága vagyok, és szükségem lenne arra, hogy egy kicsit mozogjak, vagy valakivel váltsak egy pár szót. Ethant nem nyaggatom, ha nem muszáj, hiszen fogalmam sincs őt mennyire öntik el kellemetlen érzések, ha rám pillant – ráadásul, ha akarnám se tudnám szekálni, hiszen az imént hívták el, mert egy meetingre be kellene üzemelni a legmakacsabb projektort -, így szép lassan kikukucskálok a képernyőm mögül és addig bámulom a kollégámat, amíg Niran észre nem vesz.
- Niraaan – mosolygok rá kedvesen, miközben elnyújtom a nevét. Ha a testvérem itt lenne, akkor azt mondaná, hogy ezzel az átlátszó viselkedéssel még egy pszichológiai teszten is megbuknék, mert annyira nyilvánvalóan tervezek valamit.
- Mondd csak, lenne kedved esetleg leugrani a szemben lévő kávézóba? Ethannek is hozhatnánk valamit, biztosan megviseli majd a projektorral való harc – pislogok rá ártatlanul, és próbálom beleszuggerálni a gondolataiba a helyes választ, amely nem más, mint nagybetűs, lelkes IGEN.
- Egyébként is ránk férne, ha kicsit kimozdulnánk – teszem hozzá úgy mellékesen, miközben az ártatlan tekintetet lecserélem arra a könyörgő arcra, amelyre még Ethan sem tud nemet mondani. Meg sem várom a válaszát egyébként, felpattanok a helyemről, és az ajtó mellé lépek, utalva arra, hogy én már menetkész vagyok, és nagyon szükségem lenne egy kis friss levegőre, mert ha három percnél tovább maradok az épületben egy finom kávét nélkülözve, akkor a boldogság szinten rohamosan csökkenni fog a produktivitásom szintjére.



••• youtube

Nem szórt rá senki csillámport



Rosemary Holloway
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Rosemary Holloway
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
The Living Inspiration
A másik felem :
Coffee Break 6cd3c2fbc9c2ca019b383cbcdbc921a6
✦ ✦ ✦ :
Coffee Break 86189fd67eb002029868fa082dd08b09a6317b59
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
AnnaSophia Robb
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Coffee Break The-carrie-diaries-anna-sophia-robb
A tükör mögött :
Lazarus

Coffee Break Empty
TémanyitásCoffee Break Empty2023-10-09, 02:56

Coffee Break
Niran && Rose

Nem szórt rá senki csillámport



Rosemary Holloway
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Rosemary Holloway
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
The Living Inspiration
A másik felem :
Coffee Break 6cd3c2fbc9c2ca019b383cbcdbc921a6
✦ ✦ ✦ :
Coffee Break 86189fd67eb002029868fa082dd08b09a6317b59
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
AnnaSophia Robb
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Coffee Break The-carrie-diaries-anna-sophia-robb
A tükör mögött :
Lazarus

Coffee Break Empty
TémanyitásCoffee Break Empty

Ajánlott tartalom

Coffee Break Empty
 

Coffee Break

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Lunch break
» cigarette break
» Need some break! Justin & Jonathan
» Is this glass? Can I break it? || So-Youn & Dean
» But first coffee: Leo&Cami