Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 11 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 2 Bots


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Baba Shouta
Ma 00:55-kor


Nishihara Takuya
Tegnap 23:27-kor


Cha Woo-Jin
Tegnap 20:15-kor


Baba Satoru
Tegnap 01:55-kor


Baba Satoru
Tegnap 01:52-kor


Sigrid Hávarðr
2024-05-11, 14:12


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 16%


2 Hozzászólások - 11%


2 Hozzászólások - 11%


2 Hozzászólások - 11%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%



Megosztás
 
After storm - Abigail & Richard
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
ÜzenetSzerző
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty2021-06-17, 17:07

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
After storm - Abigail & Richard JPbm1tY
After storm - Abigail & Richard C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
After storm - Abigail & Richard 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
After storm - Abigail & Richard 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

After storm - Abigail & Richard Empty
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty2021-03-23, 13:35

Abigail & Richard
I need some magic health stuff and I know you have
Karba tett kezekkel megvonom a vállamat, ugyanis nem tudom, hogy rossz vagy jó tulajdonság az, ha valaki ártatlan, ezen még egyáltalán nem gondolkoztam, az viszont biztos, hogy bajnak  nem baj. Most sem tervezem túl sokáig, mivel ekkora jelentőséget nem akartam volna tulajdonítani neki, de teljesen megértem, hogy Abigailt érdekli, hogy miként gondolok rá. Hm, hát lássuk csak...
- Szerintem nem. Nekem bejönnek az ártatlan csajok - villantom meg fogsoromat is mosolyogva, nem szokásom zavarba jönni még betegen sem attól, ha valakinek totál véletlenül elkezdek bókolni, vagy ha azon kapom magam, hogy valakit felkértem keringőre. Ez így amúgy tök jól hangzott, meg egyáltalán nem is hazugság, csak tudni kell azt is, hogy a nem ártatlan csajok is jócskán bejönnek, de az esetünkben nem számít most.
Általában aki növénybarát, az nem állatbarát, fordítva talán annyira nem igaz ez. Végül is sok állat megeszi a növényeket, szóval a reláció teljesen érthető, ez a szoba sem nézne ki ilyen rendezetten, ha például egy macska sétálgatna szerte szét, mindent leborítva a helyéről. Nekem Triton mondogatta, hogy kellene nekünk egy kutya, de szerencsére ő is mindig belátta, hogy hát egy: nincs elég helyünk rá, kettő: nincs időnk rá és három: mi lennénk a legszörnyűbb gazdik. Persze érvelt azzal, hogy "hát de te értesz az állatokhoz", ami igaz, de azok halak és épp megölöm őket, úgyhogy annyira mégsem lehet engem díjakban részesíteni.
Na nem éjszakai csevegésre jöttem át, bár ez egészen kedvemre van, jobb Abigailt hallgatni, mint Tritont, de azért újra és újra emlékeztetnem kell magamat arra, hogy meg kellene innom ezt a löttyöt, mert különben teljesen mást fog gondolni rólam a nő, pedig én csak egy tablettáért akartam volna átugrani. Kérdésére kiélezem érzékszerveimet, totál hasít a fejem, viszont émelygést nem érzek, semmi emésztésbeli problémát nem tapasztalok.
- Nem. Miért, vannak mellékhatásai ennek az izének? - mutatom fel a teát, aztán inkább lehelyezem az asztalra, mielőtt magamra borítom.
Magamban elmorzsolok egy lágy "anyád" káromkodást, mihelyst meghallom a bár szót, de ez inkább ösztönös reakció, mintsem Abigail ellen irányuló szitkozódás. Tökéletesen beletalált és egyúttal meg is fájdítja a szívemet. Nem tudok ezúttal mosolyogni, de megpróbálom semlegesnek venni a témát.
- Talán tudsz valamit? - nézek rá cinikusan. - Majdnem nyitottam egy bárt, de elég hamar elsüllyedt az a hajó. Fájú része az életemnek. - A múlt emlékének felidézése olyan fájdalmat kelt bennem, hogy hirtelen kívánni kezdem a teát. Iszok is, amolyan pótcselekvésként, pedig az íze nem lett jobb.
- Jah, a tengert szeretem. Tudod, azt magaménak érzem, már nem oly módon, hogy megvásároltam millió hektárnyi tengerterületet, hanem csak otthonosan tudok mozogni rajta. - Azt mondják, a tenger egy szeszélyes és veszélyes nő. Régen sokszor mondtam ezt Neridára, mert annyira hasonlítanak. Jó lenne áthajózni a világot, új helyeket megismerni, de amíg az életem ideköt, nem szívesem hagyok hátra semmit sem. - Te nem kötődsz valamilyen módon a tengerhez? - A hangjából nem úgy érzem, hogy nagyon követné akarná az ismerősét, de a tengert ezerféleképpen lehet szeretni és nem kell hozzá hajózni tudni.
- Hát ha engem kérdezel, szerintem a polcok elegek, de én minimalista vagyok a lakásdíszítés terén. - Abigail viszont ahogy látom nem, úgyhogy nem én vagyok az ő tanácsadója. Mindegy is egyébként, az a lényeg, hogy úgy rendezze be, ahogy neki tetszik. Csak a falat ne fúrja állandóan, mert minden áthallatszik és azt borzalmas hallgatni, pláne betegen, fejfájással. Én a pillanat híve vagyok, majd eldöntöm, hogy aznap bírok-e dolgozni menni, ha pedig rosszul érzem magam, mérlegelni fogok, hogy mennyire érné meg bemenni. Megértem Abigailt, hogy miért kampányol ennyire az otthonmaradást mellett, teljes mértékben neki van igaza.
- Oh hát akkor így már sokkal jobb - mosolygok el nem épp kedvesen és őszintén, mikor enyhe támogatást kap a nénike azzal kapcsolatban, hogy esetleg huligán lennék. De amúgy leszarom, hogy ki mit gondol rólam, úgyhogy nem rendít meg.
- Tűt a szénakazalban... - jegyzek meg csak ennyit, ugyanis nekem nem ennyire egyszerű olyan nőt találnom, meg még bele is szeretnem, aki annyira törődő lenne velem. Ez az egész rendkívül bonyolult dolog és beszélni róla könnyebb, mint megvalósítani. De én megint csak egyetértek vele, még ha a megvalósításában jócskán vannak kételyeim.
- Sosem biztos semmi, pláne amíg nem szokok le az alkoholról - mosolyodom el huncut módon, de ezzel rá is szeretném hagyni, válaszolja meg magának a kérdését, jobb nem is kitárgyalni, hogy mik történtek, ha egyáltalán megtörténtek.
- Héé, ez egy állati jó dolog! Elég nagy szabadságot ad! - Nekem is így kellene élnem, ennyire szabadon, akkor enni amikor éhes vagyok, akkor tenni-venni a legtöbb dolgomat, amikor úgy akarom. - Holnaptól életmódot váltok...
Viszont már annyi rész-gondolatot árult el nekem a családjáról, hogy lassan úgy érzem, rá kell kérdeznem a maradék pár puzzle darabkára is. Hallva Zoé személyiségét, egyáltalán nem lepődöm meg ezen, én bírtam a csajt, nagyon felszabadult volt, pont mint Abigail. És igen, ha már ad egy kis esélyt a közbeszólásra azzal, hogy nem fejezi be egyből a mondatát, lecsapok a lehetőségre.
- Te is... - nevetek fel, mert szerintem Abigail is a saját feje után megy, saját ötleteit valósítja meg úgy átfogóan, nekem így jött le abból, amit eddig tapasztaltam vele kapcsolatban.  Aztán persze hallgatom tovább, s ha éppen innék, biztosan kiköpnék a teát azon hírre, hogy őt már férjhez adták. Na ez kemény! Nem tudom, miért lep meg, nem irreális dolog ilyen korban már, csak... nem gondoltam volna.
- Szóóóval elmenekültél a házasságkötés elől, jól értem? - Egyáltalán nem vonom felelősségre, csak tisztázni akarom, hogy jól értettem-e a szavait és nem maradtam le semmiről a nagy meglepettségemben. - Ez azért elég tökös húzás volt! - Elégedett arcom utal rá talán, hogy elismerésnek szánom ezt.
- És nem kerültél bajba amiatt? Vagy a családod abszolút nem tudja, hogy itt vagy? - Eltűntnek nyilvánítottak volna? Azt véleményem szerint elég nehéz, de ebben a városban elég jól el lehet bújni, úgy hallottam.
Kihordok egy nagyobb agyvérzést, ahogy másodszorra, ezúttal már teljesen tisztán érzem úgy, hogy nagyon-nagyon rossz dolgokat képzel rólam Abi. Nem is értem, hogy honnan vette azt, hogy a férfiakhoz vonzódok, sőt, ennek komplementere a valóság, sóval még csak átfedés sincs, egyáltalán nem vonzódék senkihez, aki nem nő, nincs két szép melle és... szóval aki nem nő.
- Abigail, honnan szedtél te ilyet??? - Főleg azok után, hogy itt bókolok neki már mióta. - Nőket szeretem, ami azt illeti, őket aztán nagyon - hajolok hozzá közelebb, ha egy bárban lennénk, megsimogatnám a combját is, de így betegen nála, pokróccal a hátamon, gyógycuccokkal körbevéve, meg még meleg étellel a kezemben nem igazán játszanék a jókedvével.
- Hogy jól megéljek és felépítsem a magam vállalkozását. - Nem nagy cél, de egyelőre nekem ez. Kezdetben csak nem akartam éhen halni, aztán ahogy biztos lábakra helyeztem magam, úgy nőttek az igényeim is. Befolyásos üzletemberré akarom kinőni magam, ez az igazság. Hallva, hogy sok helyen nem volt még - feltételezve, hogy a városra gondol és nem más területekre -, ezen könnyen segíthetek miután meggyógyultam.
- Körbevezesselek? Tudok egy-két jó helyet a városon belül, amik nem annyira szem előtt vannak - kérdezem, miközben vége én is nekiállok enni. Tök rég ettem már lasagnat, hiányzott is az íze. - Nagyon finom! - dicsérem meg a főztjét, majd teljesen lehengerel a felajánlásával.
- Nem fogom befoglalni az ágyadat, míg te a kanapén alszol - billentem oldalra a fejemet, ezúttal a hangom is sokkal magabiztosabbá és férfiasabbá válik, mint az átlagos beszédhangom. Nem bírnám el azt a szégyent, hogy egy nőt kitessékelek vendégként a saját ágyából, még ha ő általában a kanapén is alszik.
- Ha nyugodtabb lennél, ha maradnék, akkor maradok, de nem létezhet az az opció, hogy enyém az ágyad, tiéd meg a kanapé. Max fordítva. - Komolyan beszélek ezúttal, ami egyébként ennyire nem jellemző rám, de van, amiből nem engedek. Oké, nyilvánvalóan nem csak bennem motoszkál egy apró gondolat, egy másik lehetőség, amire ha nem térnék ki, az kihasználatlan lehetőség lenne.
- Vagy mindketten az ágyban - vigyorodom el. - Persze, ha nem félsz attól, hogy megfertőzlek, vaaaagy éppen attól, hogy a NŐKHÖZ vonzódom. - Férfi vagyok, nyilván felvetem ezt is, de elsősorban azért, hogy cukkoljam. Nincs miért paráznia, jelenleg ilyen állapotban járni sem nagyon tudok, nem hogy szeretkezni. Én egyébként azt sem tartom jó ötletnek, hogy betegen nála maradjak, de nem annyira biztonságos ez a környék, megérteném, ha a jelenlétemmel nyugodtabb lenne.
Látom a zavarát, ami amúgy kissé össze is zavar, mert nehezen tudom hova tenni, hogy pontosan mik is a szándékai. Nem gondolok én túl semmit, szeretek "játszani", de kétségtelen, hogy ezentúl azon leszek, hogy megtudjam: akkor most zöld a lámpa vagy sem?
Vendég
Vendég
Anonymous

After storm - Abigail & Richard Empty
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty2021-03-21, 17:41

Richard & Abigail


- És az gond? - pislogok rá, bár én inkább mondanám magam naivnak, vagy tudatlannak, semmint ártatlannak. Az amúgy is olyan riasztóan hathat.
- Egyébként nem vagyok egy nagy állatbarát, a növényeket imádom, meg egyszer volt egy aranyhalam, de itt ki is fújt a történet. Nem tartom magam alkalmasnak arra, hogy felelősséget vállaljak akár egy macskáért, vagy kutyáért, és lehet, hosszú távon el se bírnám viselni, hogy a közelemben van - kezdek újra fecsegni, és el is gondolkodok, hogy ez volt a kiváltó ok, ami miatt idejöttem. Imádom a családom, és nem cserélném el semmiért, még ha néha nem is úgy tűnik, de alapjáraton magamnak való voltam mindig is, mint apa, és egy idő után már nagyon kezdett zavarni, hogy szinte levegőt se lehetett venni abban a házban.
Az már csak hab volt a tortán, hogy nyomást gyakoroltak rám a házasság dologgal, abszolút nem érzem magam késznek arra, hogy össze kössem az életem valakivel, akire mindig is csak barátként gondoltam, nyoma se volt bennem annak a nagy betűs szerelemnek. És csak mert ez a szokás, így illő, nekem édes kevés ahhoz, hogy egy ekkora lépésre szánjam el magam. És tudom, amint elmúlik a harag, amit most irántam érez, Ő is belegondol ebbe, és rá fog jönni, igazam volt. Most sértett, és én ezt teljes mértékben meg tudom érteni, de inkább haragudjon rám most, minthogy évek múlva, mikor kiderül, semmi se valós abból, amit a mi kapcsolatunkba beleképzelt.
- Nem érzel émelygést, esetleg hányingert? - hirtelen érheti a kérdés, de látván, hogy nem egy korty lecsúszott már a torkán, kénytelen vagyok feltenni, hisz bár ártalmatlan növényekről van szó, nem minden szervezete annyira befogadó, így hát marad a remény, hogy nem lesznek itt mellékhatások.
- Igazából most az lenne a legjobb, ha megpróbálnád elengedni a munkát, a felesleges idegeskedés semmiképp nem tesz jót. Tudom, hogy nehéz, de inkább mesélj arról, miért pont ez. Nyithattál volna mondjuk egy éttermet is, vagy.... egy bárt, az annyira passzolna hozzád - vigyorodok el egy pillanatra, ahogy magam elé képzelem, kipattan a pult mögül, és szó szerint kihajítja a már nem szomjas vendéget.
- Talán ennyire szereted a tengert? Van egy ismerősöm, aki szintén meglépett, és most behajózza az egész világot - csupán a hanglejtésem árulkodik arról, hogy én azt egy cseppet sem bánom, amíg minél messzebb van tőlem. Az arcom ugyanolyan bájos, Hanna szokott is szekálni azzal, hogy egyszerűen nem lehet komolyan venni, mikor mérges vagyok.
- Szerinted pár kép oda már sok lenne? Én olyan csupasznak érzem így, bár lehet a polcok elegek lesznek - az meg biztos, hogy a szomszéd nem lakberendező, így nem is tudom, minek fárasztom a hülyeségeimmel. Talán mert most még jól esik valakivel elbeszélgetni, nem sok lehetőségem volt rá eddig. Minden látszat ellenére, nehezen találom meg a közös hangot másokkal, és ha most elgondolkodnék, furcsának is találnam, hogy esetünkben ez milyen könnyedén sikerült.
- Az egy is elég, ha jó, de én tényleg szeretném, ha most pár napig várnál a hajózással, tudom, nem vagyok orvos, de.... - megvonom a vállam.
- Hát nem kell ahhoz embert ölnöd, hogy huligán légy - pislogok rá, ártatlanul mosolyogva, de gyorsan elengedem a témát, hisz már tudom, rosszul ítéltem meg. De szerintem nincs olyan ember, aki ne lenne előítéletes.
- Igazából.... nem kell gyereknek lenned ahhoz, hogy megkapd a törődést, olyan embert kell találnod, aki ezt megteszi még akkor is, ha járókeretben bicegsz... na az a nehezebb - sóhajtok fel, ahogy egyből bevillannak a nagyiék. Nem tudom, nekik hogy sikerült, és hogy tudnak még ennyi év után is ugyanolyan szeretettel nézni egymásra. Ez is számomra egy rejtély.
- Biztos? - csipkelődve kérdezek vissza, amit a vigyorom is elárul, mert Zoe egyszer se mondta, hogy bárki is zaklatta volna, vagy bármi hasonló, így nem is vonom kétségbe a szavait.
- Nem... akkor eszek, mikor megéhezek. Nevess csak, de számomra ez is olyan nagy dolog, hogy bármikor ehetek azt, amit szeretek, és nem nyafog senki - teljesen fel is vagyok ettől villanyozódva, mint az látszik is. Egyelőre nagyon élvezem ezt az egyedüllétet, hogy tényleg csak magamra kell koncentrálnom. Nekem ez az igazi szabadság, amire vágytam.
- Csak én meg Zoe... a többiek otthon vannak. Zoeról igazából nem tudok nyilatkozni, ő mindig is ilyen impulzív személyiség volt, és ment a saját feje után. Én meg.... - harapok az ajkamba, gondolkodok kicsit, hogy megtaláljam a megfelelő szavakat, hisz azért mégis csak éjjel van, az ember agya már nem jár úgy, ahogy kéne.
-... nem elégedtem meg azzal, ami volt. Mindig is tudtam, hogy a világban sokkal több van annál, mint ami abban a kis faluban. Talán meg is ijedtem kicsit. Hozzáadtak valakihez, akire mindig is csak barátként tekintettem... igen, felénk ez a szokás. De én nem akartam egy olyan életet, nem akartam gyereket szülni valakinek, akit nem is szeretek, és főleg nem akartam vele összekötni az életem. Akkor tényleg anyapótlék lettem volna, és nem feleség, így hát.... itt vagyok - nehéz őszintének lenni, mégis próbálok úgy vállat vonni, mintha semmi bűntudatom nem lenne, mintha nem tartanám magam önzőnek, és mintha nem érdekelne, a szüleimnek miket kell hallgatni miattam. Zoe csak fogta magát és lelépett, de én sok embert bántottam meg a saját önzőségem miatt, és a fejem most is akaratlanul lehajtom.
- Sajnálom - kerekedik el a szemem, mikor kiderül, mennyire is félreértelmeztem én az ő kapcsolatukat.
- Szóval akkor te nem vonzódsz a férfiakhoz? - hirtelen elönt a zavar, mert ez így teljesen más. Gyorsan be is kapok pár falatot, hogy inkább tűnjön úgy, hogy a meleg ételtől pirult ki ennyire az arcom. Már nem is tudok a szavaira figyelni. Minden könnyebb volt, amíg készpénznek vettem, ő Tritonhoz vonzódik, és most megint bűnösnek érzem magam, hisz mégis csak egy férfi ül a kanapémon.
- És mi a célod? - hála égnek, még ha nem is tudja, de ért ahhoz, hogy vonja el a figyelmem, így érdeklődve döntöm kissé oldalra a fejem, lassan fogyasztva el a vacsorám.
- Imádom, annyira más, és annyira szép... még az utcák is, és az erdő is tele van egy csomó növénnyel, amire nekem szükségem van - lelkendezek, talán még a tekintetem is csillog, de hát minek tagadjam, hogy első látásra szerelmes lettem a helybe?
- Persze van még egy csomó hely, amit nem láttam, fel akarok fedezni mindent - ez eltökélt szándékom.
- Hogy érzed magad? Tudom, hogy furcsa lesz ez most, kérlek ne érts félre. Ha szeretnéd itt maradhatsz, már ha otthon egyedül lennél... én is nyugodtabb lennék, és az ágyam is kényelmes, én meg általában mindig csak a kanapéig jutok, és ott be is ájjulok, mert nagyon rossz alvó vagyok, úgyhogy nekem ez igazán nem gond - hadarok, fészkelődök, a zavar minden tapintható jele látható rajtam, és még csak a szemébe se bírok nézni. Mondta volna inkább, hogy meleg, akkor nem lenne ennyire kényelmetlen, hisz már az elején megállapítottam, nem elhanyagolható, ahogy ő kinéz, de sokkal könnyebb volt azt gondolni, hogy Triton mennyire szerencsés, mint most teljesen mást gondolni.
Vendég
Vendég
Anonymous

After storm - Abigail & Richard Empty
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty2021-03-20, 13:08

Abigail & Richard
I need some magic health stuff and I know you have
Oh hát azért túlzásokba nem kell esni, tudok egy s mást, de ezermesternek nem gondolnám magamat, még úgy sem, hogy nem kell a szomszédba (ide?) mennem egy kis önbizalomért. Elnézve ezt a helyet egyébként nem lepődöm meg, hogy a két deszka összeütve egy szöggel az nem éppen üti meg a kívánt minőséget és egyáltalán nem szomorkodom, hogy nem kell kalapácsot ragadnom, ellenben most biztosan rendkívül segítőkésznek és menőnek tűnhetek. A nőknek úgysem lehetne sosem megfelelni eléggé, ha kézimunkáról és bútorokról van szó. "Nem lehetnek se párásak, és túl sok napfény se érheti őket", ha tudná, hogy nálunk ez a veszély nem fenyeget, mert bár fény az szokott lenni, napfény már kevésbé a király sötétítőnek köszönhetően. Szerintem ez az a pillanat, amikor jobb nem megszólalni és elkotyogni azt, hogy milyen növény-szadizmus megy a szomszédban, a végén még úgy mentené őket, mint azt a macskát.
- Aha. Vagy izé, nem. Te ahhoz túl ártatlan teremtés vagy. - Vakít szinte róla. Én speciel nem szeretem a macskákat, egyszer egy a hajómra keveredett és a kifogott halakkal kezdett játszani. Egyiket meg is ette, amit mikor megláttam, a szálkákkal együtt a macska is repült a vízbe. Ez nem egy happy end sztori, mondjuk az esetek többségében az én életemben nincs happy end, ahogy észrevettem.
- Fantasztikus! - csapom össze kezeimet, ahogy megvan a fizetségem a krémért és egyéb jelenleg általa nyújtott szolgáltatásért cserébe, amire lehet ő nem is fizetségként gondol, de az én lelkiismeretem kitisztult a party leszögezése után.
- Jó, van benne valami - döntöm oldalra a fejemet, mert tényleg csodaként tekintek jelenleg minden gyógymódjára, amivel remélhetőleg kikupál engem, s ha én ezekre úgy tekintek, végül is neki is lehet szórakoztató a halfogás. Aztán elnevetem magam az alkalmazottaimra tett kérdésén, ez egy kicsit összetett dolog lenne a részemről és nem feltétlenül normálisnak vehető az az gondolkodás, amivel én munkát ajánlottam például Isaacnak. Még hogy nem ostobák... Mind azok!
- Ami azt illeti... igen. A hülyéknek kevesebbet kell fizetni, tudod. De viccet félretéve, elég összetett ez a dolog, s mondjuk úgy, meglepődnék, ha pozitív csalódást okoznának, viszont kivételesen nem lenne rossz, ha megtörténne. - Én most tulajdonképpen helyeslek ezzel, még ha nem is annak tűnik. Ha fekvőbeteg leszek, nem lesz más választásom és mindig jobb otthon maradni és imádkozni, hogy ne repítsék a magasba a boltot, mintsem magamhoz kötni az ágyat és elindulni úgy, akár egy buldózer.
- Köszi, a te falai sokkal szebbek. - Ez speciel igaz is, miénkre ráférne egy festés, bár maradjunk annyiban, hogy ha átjövök, akkor szívesebben nézném bájait, mintsem a falait. Ami pedig a halászomat illeti...
- Jelenleg csak egy. - Oké, vágom, hogy most vallottam be neki, hogy marhára kicsi az a vállalkozás, amivel rendelkezem és az sem áll stabil lábakon, de mindenki abból építkezik, amije van. Ennek ellenére remélhetőleg hamarosan bővülni fog.
- Úgy, hogy meggyógyulok egy csettintésre, elcsoszogok a kikötőbe, kihajózok a nyílt vízre és kifogom én a halakat. - Széttárom karjaimat. Sajnos az élet nem könnyű, se nem rózsaszín és kényelmes, a halak sem fognak maguktól kiugrani a partra és ha nincs más halászom, kénytelen vagyok magam végezni a munkát.
Magasba szöknek szemöldökeim, mikor meghallom, hogy ő is huligánnak nézett. Hm, ez kellemes, de nézzük a jó oldalán, legalább nem kezdenek ki velem. Ugye?
- Nem öltem embert, ha ez vigasztal. - Csak macskát, meg még egy-két... izét. Vagy szimplán kancsal vagyok, hogy nem áll jól a szemem, de hát, hiába nézek ki huligánnak, ugyanúgy megkapom a fejmosást, mint valami abszolút nyomorék kölyök az anyjától. Egy pillanatra elgondolkozok a visszakérdezésén.
- Néha nekem is ér újra gyereknek lenni, nem? - De jó is lenne örökké gyereknek lenni, aki felett gondoskodnak és akiknek nem kell minden hülyeségért is aggódni, meg felelősséget vállalni. Vagy csak szimplán létezne az a fogalom, hogy "otthon".
Tudom, hogy most jól megszivat, amit nem hagynék neki, ha nem hinném el, hogy ez a büdös lötty valóban segíteni fog. Nem tudom megmagyarázni, miért bízok benne, nem sok okom lenne rá, de valamiért mégis ezt súgják az ösztöneim.
- Esküszöm nem tettem vele semmit, amit ennyire le kellene tagadni. - Jobb válasz híján per pillanat ezt tudom csak mondani, viszont elgondolkodtató amit mond. Aztán jelez a konyhából valami, mire kérdőn pillantok a felpattanó nő után.
- Hát ha már így felkínáltad. De te mindig éjfélkor eszel főtt ételt? - Most tekintsünk el attól, hogy nem tudok főzni, ahogyan attól is, hogy nem igazán szeretek, de én éjfélkor általában csak inni szoktam, enni nem.
- Jó nagy családod van és ahogy hallom, egészen messzire széledtetek szét. Hogyhogy? - Én nem szeretek senki magán életében turkálni, de ahogy kezd egyre jobban összeállni a családja, úgy fogalmazódnak meg bennem kérdések.
- He? - jelenik meg ötezer kérdőjel a lelki szemeim előtt, ahogy Tritont a páromként hozza fel. Najó, ezt akkor nagyon gyorsan tisztáznunk kell! - Triton a haverom, aki egy balul elsült ivászat után mindenét elvesztette, beleértve a lakókocsiját is, én pedig megszántam és engedem, hogy nálam csövüljön. Nem azzal a szóval jellemezném a mindennapi viszonyunkat, hogy jól megvagyunk, de másokhoz képest viszonylag kevésbé megyünk egymás idegeire. - Dőlök hátra a kanapén, megegyezve magammal, hogy kell pár perc, hogy megszokjam a leforrázott ízlelőbimbóimat. Ha nem vigyázok, ez az ital előbb öl meg, mintsem meggyógyít.
- Nekem amúgy jó itt. Amíg van munkám, célom, utálóm és haverom, addig nekem megfelel ez a hely. - Nyúlok közben a tányérért. Farkas éhes vagyok egyébként, remélhetőleg valamit érezni is fogok az ízéből. - Ahogy látom, neked is bejön a környék - bökök felé a villával.
Vendég
Vendég
Anonymous

After storm - Abigail & Richard Empty
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty2021-03-17, 10:25

Richard & Abigail


- Valóságos ezermester lehetsz - biccentek elismerőn, hogy aztán szinte egyből bocsánatkérőn tekintsek rá - én meg sajnos kriminális ezen a téren. Van egy elképzelésem a helyet illetően, és azt akarom, pont olyan legyen, ahogy a fejemben szerepel - persze vannak alkalmak, mikor képes vagyok kompromisszumra, vagy nemes egyszerűséggel elodázni az általam felvázolt képet, de a lakásom nem ebbe a kategóriába tartozik, és remélem, hogy ezt ő is megérti.
- Vannak például nagyon régi füzeteim, amikbe még a dédi írt recepteket, azok nem lehetnek se párásak, és túl sok napfény se érheti őket - és számomra azok kincsek, hiába másoltam már át őket, hisz mégis csak gondolni kell arra is, mi lesz ha... de ahogy tudok, vigyázok rájuk, ereklyeként kezelem őket.
- Mármint hogy én öljem meg? - kerekedik el a szemem, mert bár a cicát is megnyúztam volna, de ha tényleg arra került volna a sor, biztos, hogy nem lettem volna rá képes. Nem azt mondom, hogy szent vagyok, mert egy pókot, csótányt simán agyon taposok, az egértől meg menekülök, de ezek is ilyen női dolgok.
- Ó így már értem. Nem hangzik rosszul, lehet majd élek az ajánlattal - ki tudja végtére is, mire bukkanhatok a pálmafák tövében. Van például olyan virág, amiből eszméletlen parfümöt lehet csinálni.
- A specialitásod meg mindenképp megkóstolnám.... cserébe én megcsinálom a salátát - mosolygok rá, bár tök felesleges tervezgetni, azért tudja, ha nem muszáj, nem állítok csak úgy oda üres kézzel, az számomra illetlenség lenne. A vegán nővérem mellett pedig rengeteg tapasztalatra tettem szert ezt illetően.
- Persze, mert neked ez természetes. Nap, mint nap ezzel foglalkozó. Te is csodának tekinted, hogy krémet csinálok, pedig nem nagy kunszt - vonok vállat azt remélve, hogy sikerül kellően elmagyaráznom, hogy ami neki semmiség, nekem még lehet nagy dolog.
- Nézd, ha teljesen ostobák lettek volna, felvetted volna őket? Lehet, így hogy nem fogsz tudni folyton a körmük alá nézni, kellemeset csalódsz bennük - próbálom vigasztalni, bár sejtem, ha tényleg olyan nyughatatlan, mint édesapám, akkor igazából mondhatok én neki bármit. Mintha a falhoz beszélnék.
- Ha meg eleged lesz otthon a négy falból, gyere át nyugodtan, és bámulhatod az enyémeket - nem tudom, hogy illik-e ilyet, meginvitálni őt, csak cselekszem ahogy jónak látom. És pont ezt szeretem ebben a helyben, hogy nem kell figyelnem arra, mit mondok, mit csinálok.
- Tényleg semmiség, nálunk természetes, hogy segítünk, ahol csak tudunk, mert ki tudja, lehet egyszer nekünk is szükségünk lesz segítségre - azért meglep a kifejezés az arcán? Ez itt nem divat, vagy tényleg ennyire rendhagyó lenne, hogy nem rúgok ki páros lábbal egy beteg férfit? Azt kellene tennem? De egyáltalán hogy lennék arra képes?
- Csak egy halászod van? És ha tényleg lebetegszik, hogy lesz hal? - abszolút nem értek ehhez, ezért is ráncolom a homlokom. Sose volt alkalmazottam, otthon apuék boltjában én voltam az, ide meg nem szándékozok magam mellé felvenni senkit, mert egyszerűen úgy vagyok nyugodt, ha tudom, én csináltam azt, ami a polcokra kerül, így ha probléma adódna, könnyen tudok segíteni.
- Dehogy... szerintem azóta is durmol - nevetek fel, bár lehet meg kellene sértődnöm azon, hogy ilyesmit feltételez. Viszont nem ismer, így nem róhatom fel neki, ha Zoet veszi alapul, akkor inkább el se akarom képzelni, milyen véleménnyel lehet rólam.
- Megsúgom... én is annak néztelek, amikor olyan furán mosolyogsz, még a szemed sem áll jól - vallok színt mosolyogva, mert nem érzem, hog ezt titkolnom kellene. Főleg így, hogy a kanapémon ülve teljesen más, mint amilyennek képzeltem.
- Nem vagy kicsit öreg ahhoz, hogy durcás kisfiút játsz? - pislogok rá, aztán el is emelem a kezem, amint megbizonyosodok róla, a láza nem szökik feljebb. Hozok neki egy pokrócot, amibe aztán bele is bugyolálom, mert tényleg nem lenne jó, ha itt csak romlana az állapota.
- Tudom, hogy rossz, de hidd el, segíteni fog - ezt viszont őszintén mondom, annak ellenére, hogy tényleg tudnék javítani rajta, ha akarnék.
- Mikor szóba került, ő még itt volt, de most a napokban beszéltem vele, nem emlékszik semmire, rád se, és váltig állítja, olyan hogy Fata Morgana nincs is - kicsit gondterhelten sóhajtok, de egyből megrázom a fejem, mikor a jelez a sütő. Fel is pattanok, hogy kiszedjem a vacsorám.
- Nem vagy éhes? Lasagnet csináltam, jut belőle neked is - szólok ki, és ha úgy dönt, bevállalja a főztöm, két tányért is előveszek, hogy megterítsek a kis asztalon odakint.
- Ritkaszámba ment otthon, mikor ehettünk. Négyen vagyunk testvérek, Zoet ismered, és van Hanna. Ő vegán, szóval ha húst lát, menekül - csak mosolygok, nem forgatom a szemem, hisz ezt az egész család elfogadta, és támogattuk benne, míg nekünk maradtak a dugi evések apával.
- És te? Mindig itt éltél? Triton a párod, ugye? Jól megvagytok? - persze, hogy érdekel, eddig mindig csak rólam volt szó, így hát kíváncsian ülök le vele szembe, ölembe téve a tányért.
Vendég
Vendég
Anonymous

After storm - Abigail & Richard Empty
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty2021-03-16, 21:03

Abigail & Richard
I need some magic health stuff and I know you have
- Tudok polcot összerakni… de az asztalosokkal lehet jobban jársz - jegyzem meg, vagyis inkább ajánlom fel a segítségemet, csak mert tudom, hogy mennyi kiadást jelent egy üzlet elindítása és lehet velem olcsóbban - vagyis történetesen ingyen - járna, míg egy asztalosnak vagyont fizethet, habár kétségtelen, hogy egy asztalos sokkal szebb munkát végez, pláne, ha akar bele Abigail mindenféle ívet, meg csicsát. Nők… nálunk sosem szabad azt gondolni, hogy megelégszenek két deszkából összerakott polccal, pedig szerintem annak is megvan a maga varázsa. Tekintettel arra, hogy tudom, mennyire drága holmik a gyógyfüvek, igencsak kellemetlenül érezném magam, ha ingyen gyógyítana meg, ellenben a szívességek híve vagyok és nem a pénzé, úgyhogy előbb lebegtetek elé mindenfajta ajánlatot, mintsem megállapodjunk egy összegben. Mert hát, hal az még mindig egy személyesebb ajándék, hiába nem túl… igényes, meg olyan, amit egy nő várna egy férfitól.
- Egyenesen a tengerből tenném a tányérodra - kecsegtetem elő az ötletemet egy elégedett mosollyal, amit még így betegen is képes vagyok hitelesen megformálni. Aztán persze rájövök, hogy ez a szó szoros értelmében nem azt a hatást kelti, amit akarnék, úgyhogy nyilvánvalóvá válik, hogy egy kis magyarázatra szorul.
- Mármint van egy marhajó pálmafás partszakasz nem messze a kikötőtől, ilyen tűzrakóhely-féleség, ahová ki szoktunk menni haverokkal. Egyszer majd meghívlak, aztán lesz fürdés, zene, italok, fogunk pár halat, amit egyből megsütünk és salátával benyomunk. Én nem vagyok nagy szakács, de a grillezett hal az egyetlen specialitásom, amit imádnak. - Na, ez így azért már mindjárt más, nem? Ha rajtam múlna, minden hétvégén a parton lennék, igaz, így is ott vagyok, csak a kikötőben rendszerint és nem bikinis csajok között.
- Horgászboltom - pontosítok, bár lényegében mindegy, hiszen összetett vállalkozást folytatok, horgászcuccokat árulok, miközben halakat továbbítok olyanoknak, akik sokkal többet fizetnek érte, mint a helyiek. - Nem sokból maradtál ki - mozdulnak mimikaizmaim is kissé szórakozottan, merthogy annyire nem érdekes a halfogás, nem egy olyan látvány, amit élvezet lenne nézni.
Véleményem szerint sosem lehet elég korán elkezdeni gyógyulni, vagyis igenis fontos volt, hogy itt helyben bekenjem magam ezzel a krémmel és igen, ez csak egy rögtönzött magyarázat volt a tettemre, ami mellett így utólag teljes mértékben kiállok és szentül vallom, hogy jobban nem is cselekedhettem volna. Nekem meg kell gyógyulni, mert tönkremegy a boltom.
- Nem - vágom rá határozottan, fejemet egyszer megcsóválva, hisz miben sem lehetnék biztosabb, mint abban, hogy az a két ürge biztos, hogy nem fogja kibírni nélkülem huzamosabb ideig. Újra fejembe nyilall a fájdalom, utálom, hogy két perc sem telik el, hogy ne vonyítanék legbelül, amitől aztán az is egyértelművé válik, hogy én sem fogom kibírni Abigail gyógycuccai nélkül az elkövetkező heteket. Nagyokat pislogok, mikor olyan lazán és könnyedén mondja, hogy bármikor tud új adagot csinálni, ez számomra teljesen felfoghatatlan varázsképesség, ami miatt úgy nézek rá, mint egy istenre. - Ez esetben köszönöm. - Ezúttal csakis a teljes őszinte hála látszik arcomon, hisz ez azért szép tőle.
Na, örülök, hogy sikerült visszaszereznem a menőségemet, hogy aztán meg szomorú legyek, ami miatt két másodpercnél tovább nem tudom megtartani egy fránya tüsszentés miatt. Nem tudtam visszatartani.
- Halvány fogalmam sincs, mi lett vele. Ha majd beteget jelent, úgyis megtudom. Fel fog tűnni, ha nincs meg a halászom. - Hát ennyit a nagy bajtársiasságról, de hát mit tudok tenni? Mi férfiak nem zargatjuk egymást minden este üzenetekkel, ahol kitrécselhetjük magunkat és a nap aktuális történéseit.
- De nem nyúztad meg, gondolom. Mondjuk a napokban láttam egy kifordított macskát, tudod, amin nem volt szőr, szóval csak nem azt akarod mondani, hogy… - nézek rá rosszallóan és némiképpen számon kérőn, de én ugyan nem nézem ki belőle, hogy ilyet képes tenni. Oké, nem túl okosak szegény jószágok, de szőrösen akkor is szebbek a szemnek, meg a közérzetem is jobb, ha nem a bőrüket látom. Tudjátok mikor jobb még a közérzetem? Ha nem kopogtat egy öreg nőszemély.
- Hozzánk még nem kopogott. Mindig is az volt az érzésem, hogy fél tőlem, meg hogy huligánnak néz, ami lehet tényleg így van… - Nem értem mit lát bennem, mikor még be is engedtem magam előtt a bejárati ajtón. Szörnyű lehetett neki sok-sok Olgával egy helyen élni, nekem az a pár is elég, aki ezen a környéken él.
Ez a tea B.Ü.D.Ö.S. Ez a nő pedig azon túl, hogy kínoz, még újra ki is oktat. Magamat szivatom és mások büntetnek. Miért? Enyhén hátra döntöm fejemet, ahogy homlokomhoz ér, szemeimből, valamint teljes arcomról virít az unalom, pedig alapvetően kedvemre vall, ha egy nő hozzám ér.
- Nem vagy kicsit fiatal ahhoz, hogy anyám legyél? - kérdezem tágra nyílt szemekkel. Minden valamire való férfinak hálát adnak, hogy mások segítségére van vihar idején, engem meg ketten is a földbe vernek kalapáccsal miatta. Lótúrót fogok legközelebb bármi jót cselekedni másokért!
Majd elmegy, távozik és itt hagy ezzel a turbólötyivel kettesben. Mélyeket szippantok az illatából, amit önkénytelenül is egy fintorral reagálok le és itt helyben rájövök, hogy az alkohol is jobb választás lenne, mint ez a gyógytea, ami egyébként nem áll messze az igazságtól, mert az etanol jó fertőtlenítő, csak éppen a taknyot nem szedi ki az orromból. Kezembe veszem a bögrét és míg nem lát, megpróbálkozok az első korttyal. A bögrét a számhoz emelem, fújok rajta kettőt, ami persze hangyányit sem ér, de elhinti bennem a reményt, hogy talán nem fogja leégetni a nyelvemet. Ami azt illeti, de, tövig égnek ízlelőbimbóim, azonban nézzük a jó oldalát, ennél jobban fájni már nem fog semmi, meg így az ízét sem érzem már.
- Nagyon finom - nyögöm iróniával telve rekedtes hangon felé, ahogy megjelenik kezében egy pokróccal. Bólintok a javaslatára, miközben feladom az első harcot a teával, s visszahelyezem a bögrét az asztalkára.
- Komolyan Japánba ment? - közelebb nem volt jó hely? Én amúgy ismertem Zoet, úgy ahogy, viszont olyan sok mindent nem tudtam meg róla, így az sem jutott el hozzám, hogy Japánba költözött el. A különös történetre mondjuk meglepődöm. - Mi az, hogy nem emlékszik? - Pedig én felejthetetlen vagyok! - Én egész eddig azt hittem, hogy azért költöztél ide, mert ő mondta, hogy ez a lakás itt eladó. - He? Kicsit azt érzem, hogy nem tudom, miről beszél.
Vendég
Vendég
Anonymous

After storm - Abigail & Richard Empty
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty2021-03-16, 18:02

Richard & Abigail


Nekem egyébként teljesen új az, hogy férfit engedek a lakásomba. Otthon is próbáltam tartani magam a szabályokhoz, az hogy olykor-olykor kiszöktem az ablakon, vagy úgy másztam be hajnalba, az olyan dolog, ami felett az ember könnyedén szemet huny, ez viszont nem olyasmi, tudom, ha ez otthon történne, nem állnék meg a szüleim előtt, de mivel teljesen biztos vagyok magamban, és abban is, hogy Richard tényleg csak a segítségem miatt jött, nem feszengek egyáltalán.
- Pedig még nincs is teljesen kész, szeretnék még pár polcot a könyveimnek, de ugye boltot kellett nyitni és a többi, nem volt időm asztalost keresni - én pedig támogatom őket, épp ezért nem vásárolok egy multiban, még ha kényelmesebb is lenne. Igen, megvannak a saját kis elveim, amik mások számára furcsának tűnhetnek, de alapjáraton csak a családomat érdekelte mindig is mások véleménye, engem nem.
- Ha jól meg van sütve, de az előfagyasztottat nem veszi be a gyomrom.... semmilyen mirelit cuccot nem eszek, nézhetsz őrültnek - nevetek kicsit, de ez is az elveim közé tartozik. Valaki vegán, én meg nem élek mesterséges dolgokon.
- Ja mert neked halboltod van, ugye? Emlékszem ám - hamar elér a felismerés, miként került képbe a hal.
- Sose láttam még, hogy fogják őket, felénk nincsenek nagy vízek, hogy lehessen horgászni, vagy halászni, biztos érdekes lehet... - mélázok el kicsit, ahogy újfent ráébredek, tényleg egy csomó mindenről lemaradtam életem során. De hát ezért jöttem ide, hogy pótoljam a lemaradást, mindent látni akarok, amit eddig még nem sikerült.  
- Tudod... elkapni egy megfázást könnyebb, mint kigyógyulni belőle, és a gyógyszerek se olyanok, hogy órákon belül kigyógyítanak. Most türelmesnek kell lenned, mert ez bele fog telni pár napba... addig csak kibírják nélküled, ugye? - azért tényleg sajnálom kicsit, mert ő is olyan nyughatatlan, mint apám. És az utóbbin láttam, mennyire meg tudja viselni, ha ágyhoz van kötve, de hát könyörgöm, ez olyasmi, amit eleve el lehetett volna kerülni, most igya meg szépen a levét.
- Persze, ilyet bármikor tudok csinálni... - vonok vállat, számomra ez nem olyan nagy dolog, és felénk amúgy is népszerű az özetlenség, annyira természetes, hogy még csak eszembe se jut, hogy Richardnak például ez furcsa lehet.
- Határozottan - biccentek mosolyogva a tüsszentőre. Nem lényeges, hogy napokkal előtte szóltak már a viharról.
- És legalább a társad is meghűlt? Vagy csupán a hősiességednek köszönhetően csak te részesültél ebben a kegyben? - persze hogy érdekel, mi történt a másikkal. Ha nem olyan a fizikuma, mint Richardnak, akkor könnyen lehet, ő még rosszabbul is járt, mert hát a szomszédnak hála égnek eléggé kijutott a jóból... én meg mégis csak nőből vagyok, de amint észreveszem magam, egyből el is kapom a tekintetem az izmokról. Talán ha a vőlegényemnek is jutott volna belőlük, nem menekültem volna az esküvő elől.
- Akkor nem tartottam magam annak, folyton az járt az eszembe, miképp nyúzzam meg - vallom be őszintén, még mielőtt elkönyvelne egy földre szállt Teréz anyának.
- Biztosan. A falu, ahol laktam hemzsegett az ilyen Olga néniktől, már várom, mikor dörömböl az ajtón, hogy mit csinálsz, kivel vagy... - még a szemem is megforgatom mellé, a mosoly is eltűnik az arcomról, mert főleg ezek miatt is léptem le. Semmi magánélet, a házak kulcsait meg mindenki tudja, hová rejti a másik. Sok volt ez nekem, aki ha kell képes egész nap ellenni a szobájában.
- Szerintem annyira el van foglalva a körülötte lakókkal, hogy ránk már nincs ideje - mert sose esett szó egyetlen olyan lakóról sem, aki a mi folyosónkon lenne. Áldás ez kérem szépen, csak maradjon is így.
- Lehetséges - döntöm oldalra a fejem, sűrűn pislogok is mellé természetesen - de az is lehet, hogy nem. Lehet meg akarom tanítani, miért nem kell vihar idején halat fogni, meg hőst játszani. Elnézve téged, tényleg olcsón megúsztad - hajolok kicsit előrébb, hogy megfogjam a homlokát, ami azért hála égnek nem tűz forró.
Aztán felkelek, bemegyek a szobámba, hogy egy pokróccal térjek vissza, amit szépen rá is terítek.
- De azért jobb, ha melegen tartod magad. Egy tüdőgyulladással sajnos én se tudok mit kezdeni, orvos azért nem vagyok - sóhajtok fel, hisz nem is voltak ilyen ambícióim.
- Beszéltem Zoeval.... annyira furcsa ez az egész, elment innen, hogy Japánba költözzön, és most vagy szivat, vagy tényleg egyáltalán nem emlékszik arra, hogy járt volna itt.... Te hallottál már ilyenről? - kérdem tőle, összevonva a szemöldököm, mert azt azért nem szeretném, hogy teljesen őrültnek nézzen.
Vendég
Vendég
Anonymous

After storm - Abigail & Richard Empty
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty2021-03-16, 16:27

Abigail & Richard
I need some magic health stuff and I know you have
Meglepetten nézek rá, nem szokásom bárkit beköpni bárkinek, pláne nem egy lokális erdő miatt. Jobban szeretem a békét a lakókörnyezetemben, mintsem az örökös drámákat, úgyhogy amíg nem tesz nekem keresztbe Abigail ahol csak tud, addig én ugyan nem fogom az ő életét nehezebbé tenni. Poén az egészben az, hogy nem tudom, a lakása hasonít jobban az Amazonasra, vagy Abigail egy amazonra. A kettő együtt pedig számomra, férfi szemmel tíz per tíz.
- Dehogy foglak! Szerintem ez a lakás így berendezve állati király - vallom be ámulatomat, miközben továbbra is felfedezem a helyet. Lenyűgöző, hogy mennyire odafigyel a növényeire és egyúttal ráébreszt arra, hogy miért is nem való nekem, meg Tritonnak egy virág sem, nálunk mind szenvednének és ha valaha is át akarna jönni hozzánk Abigail - ami amúgy nincs ellenemre, van borunk mindig -, akkor biztosan szörnyülködne, hogy hogyan néz ki az a szegény páfrány is, amely még csak pár napja van nálunk.
Az egész életem arról szól, hogy mit kell tennem azért, hogy megkapjak valamit, vagy éppenséggel mivel kellene meghálálnom azt, amit kaptam, úgyhogy egészen jó érzés arra döbbenni rá, hogy végül is, ha Abigail szerint így tiszták vagyunk, akkor nekem csak jó, ha végre nem kell jutalmon és hálán törnöm a fejemet.
- A halat szereted? - vigyorodom el, utalva rá, hogy azzal tudok azért szolgálni, az első ingyen van, aztán ha finomnak ítéli meg, lehet törzsvásárló… Najó, talán nem kellene az üzleten kattognom ennyire, ami biztosan csak azért van, mivel lelki szemeim előtt már látom ahogy én egy hétig betegen fekszem itthon, az a két balek alkalmazottam meg csődbe viszi az üzletet. Túlreagálom? Túlreagálom.
Én szót fogadok, mindig is jó fiú voltam, ha azt mondják, hogy itt ez a csodaszer, kenjem be magam vele és várjak, amíg meggyógyulok tőle, én megteszem, azonban megáll kezem a mellkasomon, mikor felvilágosít, hogy nem pont arra vágyott, hogy az én szexi habtestemet nézegesse, ami egyébként szomorú, de most ezt félretéve… én csak önként bevállaltam, hogy az orvosom előtt leteszteljem a krémet, hátha lenne valami fura mellékhatása.
- Bocs, minél hamarabb el akarok kezdeni gyógyulni, szóval nem várhatott - felelem, majd látva, hogy eléggé zavarom póló így nélkül, inkább elteszem a krémet, jelezvén, hogy oké, abbahagytam, csak még várok egy kicsit, hogy beszívódjon ez a cucc. - Akkor úgy érted, hogy ezt a krémet nekem adod az elkövetkező napokra? - mutatom fel az említett krémet, miközben próbálom felfogni, hogy hogyan lehet valaki ennyire jószívű, ami már-már lehetetlen, úgyhogy biztos jönni fog egy éles csavar hamarosan. Sok halba fog ez nekem kerülni, úgy érzem, de amúgy is megvettem volna, csak nem a szomszéd szobában, hanem pár utcányival arrébb az üzletében.
- Ne kezd te is… Mást sem hallhatok egy napja, csak fejmosást - forgatom meg szemeimet. Igen, tudom, elbasztam, az én hibám, de könyörgöm, meg lehet fázni úgy, hogy nem én teszem ezt magammal, hanem más teszi ezt velem? - De elmesélhetném úgy is a sztorit, hogy egy ismerősömnek segítettem elhelyezni a horgászhálót a vízben, majd kikötéskor sem hagytam ott a francba, mivel méretes hullámok esetében nagyon nehéz egy embernek kikötnie a hajót, szóval… egy hős vagyok - mutatok elégedetten, némiképpen menőzve még mindig pucér felsőtestemre, ahol ott szárad az illatos kenőcs. És csak hogy a sors most se tegyen engem szexivé, az illatok facsarják annyira az orromat, hogy megerősíthessem a hősiességemet egy hangos, férfias tüsszentéssel. Oké, póló vissza.
- Miért menekül felfelé egy macska, ha vihar van? Miért nem keres valami… nem tudom, lyukat, zugot, szél- és esővédett helyett inkább? - nézek rá értetlenkedve. Nem értem a macskákat, szegények nagyon buták. - De akkor ezek szerint te vagy mellettem a hősnő! - És a mellettem szót kivételesen úgy értem, hogy mint szomszéd mellettem, nem pedig úgy hogy… nah mindegy. Egyébként is egészen elkeserítő hallani, hogy Abigail alig él itt köbö egy hónapja, de máris sokkal jobban ismeri a lakóközösséget, mint én. Olga nénivel például csak akkor beszéltem, mikor nem bírt bemenni a főbejáraton és ezért kinyitottam neki én. Engem miért nem hívott meg nutellás kekszre? Pedig még köszöntem is neki jó hangosan.
- Én nem tudtam, de van egy olyan érzésem, hogy ő viszont mindent tud rólunk. Rólam, a lakótársamról, meg talán már rólad is… és ha ő tudja, akkor minden ötven év feletti is körülöttünk egy kilométer sugarú körben. - Lehet többet kellene foglalkoznom a szomszédjaimmal, de eddig csak odáig jutottam, hogy bármit is gondoljanak rólam, az nem fog engem érdekelni. - Ha valamit panaszkodott volna a mi lakásunk miatt, az Triton miatt volt, nem miattam - mutatom kezemmel is, hogy én aztán nem vagyok vétkes, de egyébként is Triton az, aki jobban szereti a zenét és ő nyomatja is a rockot rendesen. Aztán arcomról hamar lefagy az amúgy sem létező mosoly is, mikor megtudom, hogy rossz íze lesz a teának, amit még nem is húzhatok le egyszerre, befogott orral, mert az úgy természetesen nem hatékony. A teára pillantok, majd rá, miután helyet foglalt mellettem.
- Szerintem szándékosan szivatsz ezzel. - Hogy miből gondolom? Nem mindegy, hogy gyorsan vagy lassan jut a szervezetembe az anyag? Nem mintha meg tudnám inni ilyen forrón. - Csak mert bízom benned, hogy ez a büdös lötty tényleg meggyógyít, ezért engedem, hogy kínozz - nézek rá amolyan „megjegyeztem” tekintettel, aztán a bögréhez nyúlok. Nem veszem kezembe még, mert túl meleg, de jól esik az oldalát megérinteni. Bármi jól esik most, ami eltereli a rosszullétemről a figyelmemet.
Vendég
Vendég
Anonymous

After storm - Abigail & Richard Empty
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty2021-03-16, 15:11

Richard & Abigail


- Máris jobb - mosolygok rá, mert bár csak húzom az agyát, Richard annyira nem ismer, így lehet komolyan veszi. Ő is élő példája annak, aki alapesetben talán gyorsabban nyúl a gyógyszeres dobozhoz, de ilyenkor viszont nem ódzkodik az újdonságtól. Én meg amúgyis segítőkész vagyok, nyilván nem fogom hagyni szenvedni, ha tehetek ellene, ugye?
- Eee igen, bocsi a dzsungel miatt, de nekik nagyobb odafigyelés kell, így muszáj volt ide is hoznom őket. Kérlek ne dobj fel, megígértem a házmesternek, hogy nem lesz itt Amazonas - harapok az ajkamba, mert azt végképp nem szeretném, hogy kidobjanak. Épp ezért szövetkeztem Olga nénivel is. Amennyire terrorban tartja az itt lakókat a kopogós botjával, annyira segítőkész tud lenni, ha a házmesterről van szó, aki még csak végig se hallgatja a panaszait újonnan. Jó tudom én, valószínűleg azért, mert egy hétig képes lenne sorolni, hogy mert végigdübörögnek a lépcsőn, a fiatalok eladják az egész tömböt, a kopasz fószer meg mindig lehetetlen időpontban akar képet felrakni. Én csak mosolyogva hallgatom, mert ő az oka annak, hogy abszolút nincs honvágyam, és ugyan kérlek, egy egész utcányi Olga néni között nőttem fel, ezzel az egyel simán elbírok.
- Ugyan... ha egyedül kellett volna, talán még most is cipekednék - legyintek, hisz hálálkodásra semmi szükség.
- Amúgy is, először várjuk meg, hogy tényleg sikerül-e eltüntetnem a nyavalyádat, hálálkodni ráérsz később is - mosolygok rá kedvesen, aztán megnézem a vizet, mert az sem mindegy ám, mennyire és mennyi ideig forr.
- Úgy értettem... otthon... naponta többször - fogom a fejem, mikor visszatekintve a nappaliba, a félmeztelen Richard látványa fogad, és azonnal úrrá lesz rajtam egy kisebb zavar, gyorsan hátat is fordítok neki. Már-már látom magam előtt apám arcát. Ahonnan jöttem, ott ilyet nem lehet, az egész falu durván konzervatív, és amíg el nem veszed a nőt, a kezét is csak titokban foghatod, sose lehettek egyedül, nehogy baleset történjen. Én ezt egészen tizenhét éves koromig nem értettem, mikor is a legidősebb nővéremnél bizony baleset lett, ráadásul úgy, hogy a férfi már nős volt. Így tisztában vagyok azzal is, ha apám valami oknál fogva megtudná, hogy férfi van a nappalimban, bilincsbe verve toloncolna haza.
-  És még csak nem is hallottál arról, hogy viharban nem kellene kihajózni, igaz? Örülj, hogy ennyivel megúsztad - dorgálom meg, hisz mint kiderült, ő maga a kiváltó ok. Talán hagyhatnám kicsit szenvedni, hátha tanul belőle, de gyorsan köhintek.
- Elnézést, semmi közöm hozzá - és igazán leállhatnék ezzel, de megszoktam, hogy mindenki felett anyáskodok, ahogy felettem is bárki, nehéz átállni erre a szabad életre, ha megszokot berőgződések nem tűnnek el csak úgy.
- Olga néni kisebbik macskája, tudod a tarka. Szerencsétlen a fára bújt a vihar elöl, a tűzoltók meg a faágakat takarították az útról, így kénytelen voltam magam leszedni - veszek erőt magamon, hogy kihúzva magam, feltűrjem a felsőm ujjait, megmutva a karmolásnyomokat, amiket hősi sebeknek tekintek.
- Bitang erős karma van neki - közlöm, csak hogy tisztában legyen vele, tényleg hősi csatát vívtam a kis döggel.
- Aztán meg ott ragadtam... volt neki nutellás keksze, megettük az egészet. Tudtad, hogy van neki egy fia, akiről évek óta nem hallott? Nem csoda, hogy szegény ennyire meg van keseredve - sóhajtok szomorúan, s amint jelez a vízmelegítő, neki is kezdek megcsinálni a teát, amit ha kész odaviszek neki, és leülök mellé.
- Oké, nem hazudok. Irtó rossz íze lesz, de se cukor se édesítő, és lassan kortyolgatva kell meginnod, különben nem fejti ki teljesen a hatását - együttérzést mímelve tekintek rá, igyekezve eltüntetni az arcomról minden nemű árulkodó jelet, mert hogy most nem vagyok teljesen őszinte, de lehet ennyi is elég neki, hogy tanuljon belőle.  
Vendég
Vendég
Anonymous

After storm - Abigail & Richard Empty
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty2021-03-16, 14:33

Abigail & Richard
I need some magic health stuff and I know you have
Az előző részek tartalmából
Van az a szint, amikor már feladok mindent és beismerem, hogy más segítségére van szükségem. Ez elég távol áll egyébként tőlem, rendszerint amit csak lehet, azt magam próbálom megoldani, egyrészt mert rájöttem, hogy szinte csak magamra számíthatok, pláne csak magamban bízhatok teljes mértékben, mert ki tudja, mikor dob el az, akiben azelőtt én teljesen megbíztam. Mindazonáltal egyre inkább kezdem azt érezni, hogy ez nem csak egy gyors nátha, nem is frontérzékenység, hanem annál valamelyest komolyabb betegség. Maradhatnék itthon egy hétig, de mivel szám szerint három alkalmazottam van a boltomban, akikre nem bíznék rá semmit sem ilyen sok időn át, így hát jobb lenne nem ágyhoz bilincselni magamat, már ha rosszullétről van szó. A felismerés tehát megszületett, s nem kellett sokat könyörögnöm saját magamnak, hogy átcsoszogjak a füvekben jócskán jártas szomszédomhoz.
- Izé… gyógyfüved - vagy hogy hívják már szótári alakjában azt, ami meggyógyít és nem szintetikus fehér por. Nem kell nekem atomerős szer, elég csak valami lágy, mármint most nem a kábítószerekre gondolok.
Nem biztos, hogy jó ötlet bemennem a lakásába ilyen betegen, a végén még bűntudatot éreznék, ha őt is megbetegítem, noha Abigailnek látszólag elég erős immunrendszere lehet. Hozzátenném, én azt hittem, hogy nekem is az van… Mindegy, beljebb lépek és jóformán megyek után a kanapéhoz, miközben úgy érzem, mintha valami növénykertbe léptem volna. Csak állok, topogok és csodálkozva nézek a tér minden irányába. A költözés óta nem voltam nála, akkor ennyi növénye nem volt még, és hát… teljesen új értelmet nyer a három napja megejtett beszélgetésem Tritonnal, miszerint nem élne meg nálunk egy szobanövény sem, mert vagy elszárad, vagy nem kap elég fényt, mivel egyfolytában be van húzva a sötétítő, hogy ne legyen baromira meleg a lakásban. Igaz, azóta szereztem egy páfrányt és most látva Abigail lakását, egészen biztos vagyok abban, hogy velünk van a gond.
- Rettenetesen meghálálnám, ha segítenél a nyavalyámon. - Mondjuk azt még nem tudom, hogy mit tehetek én érte. Adjak neki halat? Lehet nem értékelné, ha beállítanék egy hálónyival. Akkor süssek neki halat? Rántva grillezve, nyersen?
Lepillantok a kanapéra, mikor mondja, hogy foglaljak helyet. Oké, akkor helyet foglalok, nem tiltakozok én csak mert roppan kellemetlenül érzem magam. Csak nézem őt, ámulok, hogy mennyire aktív és már intézkedik is.
- Tökéletesen. - Igazából bármit mond, hogy jó lesz-e, arra én nagyokat bólintanék, mert feltételezem, ő sokkal jobban tudja, mint én. Nézem a krémet is, amit kezembe ad és elméletileg a mellkasomat kell bekenni vele. Hmm, oké. Megfogom pólóm alját és egy határozott mozdulattal kibújok belőle, hogy aztán nyomjak valamennyit a krémből és nekiálljam szétoszlatni azt mellkasomon. Olyan erős illata van, hogy még náthásan is érzem, míg a nagy tenyereimmel masszírozom a mellkasomat. Kérdőn pillantok Abigailre, fel nem foghatom, hogy ettől a krémtől én hogy fogok meggyógyulni, de ha ő azt mondta, nem kérdőjelezem meg, még ha irtó furcsa is, hogy itt vagyok a szomszédnál és félmeztelenül csöcsörészem magam.
- Elkapott a tengeren a tegnapelőtti vihar. Örülök, hogy nem lettem kék-zöld foltos, úgy kopogott a jég a hátamon - nézem is meg hátamat, már amennyire látom. - Aztán gondolom az orkán erejű szél megfújt annyira, hogy jól meg is hűltem, aztán azt hittem, hogy nem fog megkottyanni, úgyhogy nem is nagyon foglalkoztam magammal. - Folytatom a kenegetést, amíg be nem szívja annyira a krémet a bőröm, hogy újra fel tudjam venni a pólómat.
- Te megúsztad a vihart? - Mert ha mondjuk nyitva hagyta az ablakát aznap, akkor el tudom képzelni, hogy itt is repültek a tárgyak, hiába nem a szabad ég alatt van.
Vendég
Vendég
Anonymous

After storm - Abigail & Richard Empty
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty2021-03-16, 13:24

Richard & Abigail

Eredményes nap volt ez a mai. Nem hiába vagyok csak egy-két nap nyitva, több időt és energiát vesz el az a folyamat, aminek végeredményeképp a kis boltom polcai megtelnek. És imádom ezt, annak ellenére, hogy nem vagyok hajlandó belemenni egy " a gyógyszer akkor is jobb" vitába sem. És még nem is tukmálom agresszív mód senkire se a dolgaim, így is van bőven elég forgalmam.
Bagoly vagyok, és iszonyat rossz alvó, hiába párologtatok én bármit, képtelen vagyok addig elaludni, amíg be nem fejezem az adott napra szánt teendőim. Muszáj rendszeresen foglalkozni a növényeimmel, különben elhervadnak. Connor amúgy nem is tudja, mekkora szívességet tettem neki azzal, hogy eljöttem még az esküvőnk előtt, nem akar ő velem élni, sőt egy normális lélek sem szeretne a dzsungelem szerves része lenni. Nem tehetek róla, én így érzem jól magam. Nem tudom, Zoe hogy élt itt a kis káoszában, fogadott-e egyáltalán vendégeket, le tudtak vajon ülni. Ahhoz képest a kis lakás teljesen más alakot öltött, amiből az ember talán menekülni vágyik, hisz sokan élnek abban, hogy a kevesebb néha több.
Épp a kanapén ülve lapozgatom a legújabb növényhatározóm, amit kisebb nehézségek árán ugyan, de sikerült beszereznem, mikor kopogtatnak.
Egy fél pillanatig még levegőt is elfelejtek venni, aztán mikor másodszor is meghallom, kelek csupán fel, teljesen értetlenül állva a helyzet előtt, elvégre engem aztán nem sűrűn látogatnak, főleg nem éjnek idején.
- Jó estét - még ki se nyílik az ajtó, de hangom csendül, mintha csak otthon lennék. Mert otthon viszont nem rendhagyó, hogy a szomszéd kettőkor dörömböl  pletykálási vágytól égve, mert hogy el se hisszük, mit látott.
- Gazom? - teszem fel a kérdést egy kevéske éllel a hangomban, de mosolygok, csupán a szemöldökeim emelem meg a kelleténél jobban.
- Természetesen van - tárom ki az ajtót, beinvitálva a szomszédot, majd egyből a nappaliban lévő polchoz lépek.
- Foglalj csak helyet. Tea jó lesz? Hatékonyabb, mintha nekiállnék most párologtatni, illetve van ez a krém, amit a mellkasba kell masszírozni, mezei kakukkfüvet, fürtös mentát és bodzavirágot tartalmaz - osztom meg azért vele, míg a konyhában felteszem a vizet forrni, miután letettem elé a krémet. Nem beszélek hangosan, hisz kis lakás ez, teljesen felesleges lenne.
- Hogy sikerült összeszedned? - dőlök aztán a konyha és a nappali közti ajtófélfának, érdeklődve pillantva végig Richardon.
Vendég
Vendég
Anonymous

After storm - Abigail & Richard Empty
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty2021-03-16, 12:26

Abigail & Richard
I need some magic health stuff and I know you have
Az előző részek tartalmából
Hogyha azt mondom, hogy nem volt a legjobb ötlet kihajózni a tengerre, mikor a hullámok egyértelmű jelként már-már ordítottak, hogy jön valami, akkor bizonyára szörnyen nagy hősnek tűnhetek, hogy be merem vallani, amit elrontottam. Csakhogy én ettől még totál nem vagyok boldogabb, mindössze csak annyit tudok vele elérni, hogy Triton nem vág hozzám több kellemetlen megjegyzést. Viszont kérdem én, mi mást tehettem volna, a munkát el kell végezni és vannak alkalmak, amikor én is hajón vagyok, nem csak Felix, ez van, ilyen az életem és én elfogadtam, ráadásul viharban jobban kapnak a halak is, ami sosem utolsó szempont, ha a megélhetést a kifogott egyedek száma jelenti.
Másnap estére lett egy kis hőemelkedésem és egyre inkább kezdem érezni, hogy a Föld bár mozog, én viszont vele együtt nem. A kanapén ülve iszom a teát, pokrócba múmiázva magam próbálok nézni valamit a tévében, mikor Triton újfent elhagyni készül a lakást, hogy melózni menjen az exem bárjába. Még egyszer hozzám vág mindenféle idegesítő jótanácsot, amit az elmúlt fél napban már hatszázszor megtett, rendszerint valami olyan bevezetőszöveggel, hogy: "én megmondtam", vagy éppen "na látod...", plusz ami még irritálóbb: "szerintem jobban tennéd, ha..." és én mást sem teszek, csak egyre csúnyábban nézek rá, míg nem végre megérti, hogy kezd nagyobb fejfájást okozni ő, mint az előző napi vihar által bekövetkezett megfázás, úgyhogy végre elhagyja a lakást.
Nem vagyok a kemikáliák rajongója, nem szeretek szintetikus anyagokat juttatni a szervezetembe, de ahogy telnek az órák, én úgy kezdek egyre jobban szenvedni. Nem emlékszem, hogy mikor volt utoljára ennyire gyenge a szervezetem, már a részegségen túl, de az egy teljesen más helyzet, mint ahogy eleinte azt sem gondoltam volna, hogy az a jégeső ennyire be fog ütni nekem.
Eltelik... ki tudja mennyi idő, de talán valahol tizenegy és éjfél között járhatunk, mikor megunom a dicső szenvedést és pokróccal a vállamon a gyógyszeres fiókhoz megyek, hogy valamit előhalásszak belőle. Forgatom a dobozokat, de én ugyan nem értek ahhoz, hogy mi micsoda pontosan, elolvashatnám a leírásukat, de nem kifejezetten van hozzá lelki erőm. A kényszer viszont nagy úr, így hát mit teszek? Gondolkodok. Arra jutok, hogy én egyedül nem megyek semmire, de a szomszédban Abigail egészen keni-vágja a gyógyítás bizonyos bugyrait.
Azt most elengedem, hogy mi van, ha megfertőzöm őt is, meg valamiért az sem zavar, hogy fél tizenkettő is elmúlt már, belebújok a nagypapi papucsomba és átcsoszogok a szemben lévő ajtóhoz. Kopogok, talán túl hangosan is, ami miatt nagyokat pislogva tekingetek jobbra-balra, hátha még a folyosó öt másik lakója is azt hinné, hogy hozzá kopogtam be. De fasza lenne, égnék rendesen, jobban mint így lázasan. Szerencsémre viszont egy ajtó nyílik csak, az meg pont az, aminek a nagy vaskos fejemet támasztom.
- Ehhh, szia! Nincs itthon neked valami csoda gazod, amitől kikeveredhetek a megfázásból? - Ez elég kínos amúgy, de még mindig jobb, mint tüdőgyulladást kapni. A taknyomba meg nem akarok belefulladni.
Vendég
Vendég
Anonymous

After storm - Abigail & Richard Empty
TémanyitásAfter storm - Abigail & Richard Empty

Ajánlott tartalom

After storm - Abigail & Richard Empty
 

After storm - Abigail & Richard

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» Storm
» A harag tüzet kér s ellép
» Jobbra a második csillag - Toby & Abigail