Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Baba Mirai
Tegnap 17:15-kor


Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Evolet Yang
2024-04-22, 08:51


Evolet Yang
2024-04-22, 07:41


Rosemary Holloway
2024-04-22, 01:02


Rosemary Holloway
2024-04-22, 00:33


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
Cray & Oscar || The labyrinth of the museum
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásCray & Oscar || The labyrinth of the museum Empty2021-07-06, 21:45

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Cray & Oscar || The labyrinth of the museum JPbm1tY
Cray & Oscar || The labyrinth of the museum C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Cray & Oscar || The labyrinth of the museum 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Cray & Oscar || The labyrinth of the museum 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Cray & Oscar || The labyrinth of the museum Empty
TémanyitásCray & Oscar || The labyrinth of the museum Empty2021-05-29, 17:01


Cray and Oscar
Minden... hatással van mindenre.

Még a legerősebb oroszlán és rémült kiscicává válik, ha tudatában lesz annak, hogy ahol van, az idegen, nem ismerős. Ráadásul egyedül veszett el, nincs ki segítsen. Ezáltal könnyen úrrá lesz rajta a riadalom. Én nem vagyok se oroszlán, se lelkileg olyan erős, mint a ragadozó, éppen ezért elég hamar rádöbbentem, hogy bajban vagyok.
Most még egy itt létem miatt morcos biztonsági se zavart volna, vagy egy hozzám hasonlóan szertelen nézelődő. De jó ideig úgy tűnt, senkibe nem futhatok bele. Nem mertem nagy távolságokat tenni, mert tartottam tőle, hogy ezzel csak növelem az eltévedésem esélyét - már ha eddig nem sikerült volna így is alaposan elkeverednek -, illetve csökkentem a lehetőségét annak, hogy valaki rám találjon. A ruhaakasztóra felakasztott kalapot is könnyebb megtalálni, mint egy négy lábon járó macskát. Bár azért továbbra is ott volt bennem a félelem, hogy a kopasz biztonsági helyett a múzeum mumusával találom szembe magam a terem sötétségében.
Éppen ezért is volt riadalom - hát még a mappa végett -, mikor a semmiből, hátulról valami vagy valaki támadásba lendült. Éppen csak nem súrolta az arcom, de így is frászt kaptam tőle, mert biztos voltam benne, hogy egy hatalmas denevér az. Egy riadt kiáltással és magasba kapott kezekkel néztem a földre puffant tárgyra, lassan ráeszmélve, hogy a denevérünk tulajdonképpen papírból van. A riadalom azonban itt még nem ért végett, ugyanis nem sokkal utána meg is szólalt a mappát felém lendítő alak, aki ismét okozott egy kisebb szívbajt nekem, mire megfordultam és biztos, ami biztos, hátra léptem egyet kettőt, mert sose lehet tudni, nem e egy mumus lapul a félhomályban.
Bár ilyenkor illik magyarázkodni és ezerszer bocsánatot kérni, arról nem is beszélve, hogy a kérdésekre is felelni kellene, de jelen helyzetemben a kérdés félúton valahogy elveszett a tudatomban és csak az járt a fejemben, hogy ki innen, elég a sötétből. Oda is léptem gyorsan a biztonsági őrnek egyáltalán nem tűnő illetőhöz, hogy kérjem, sőt könyörögjek neki, hogy mutassa a kiutat.
- Miszter! Miszter! Fogalmam sincs miként is történt ez, de a sötétség távol áll az én személyiségemtől. Hálás volnék, ha kimenekítene innen. - kértem, s csak mind ezek után fogtam fel, hogy esetleg tolvajnak néz. Nos, ez ebben az esetben érthető is volna, és igazán nincs jobb - és igazabb - kifogásom, hogy bolond vagyok, de tolvaj semmiképp.
- Dehogy, dehogy! Akár meg is motozhat, de csak is a világosban. - tiltakoztam első ízben. Amennyiben nem volt ellenére vagy nem szállt vitába velem - ki minden bizonnyal alul maradt volna - nem késlekedtem követni, miután magam mögül sietősen felvettem az eldobott holmit és visszaadtam neki.
- Nézze el, kérem. Szokásom a szokatlan helyeken való megjelenés. Bár általában meg is találom a kiutat. De így, hogy még a neon zöld kijáratot jelző fényt sem találtam, elég kétségbeejtő helyzet volt... - mertem még csak most mentegetőzni, mikor már kint lehettünk a sötétből. Még a homlokomon gyöngyöző cseppeket is le kellett törölnöm, mert az ijedség alaposan megdolgoztatta a szívem, hát még a mappa denevér.

Vendég
Vendég
Anonymous

Cray & Oscar || The labyrinth of the museum Empty
TémanyitásCray & Oscar || The labyrinth of the museum Empty2021-05-09, 17:53

Oscar & Cray


Időnként olyan érzésem van, mintha az egész világ összeesküdött volna ellenem. Bármit teszek, mondok, gondolok is, az biztosan rosszul sül el, még akkor is, ha a szándékaim valójában igenis nemesek voltak kezdetben. Máskor ennek épp az ellenkezője történik, a dolgok simán mennek, akár a karikacsapás, szinte oda se kell figyelnem semmire, úgyis biztos, hogy a megfelelő mederben haladnak majd az események. Persze, ahogy az lenni szokott, mire belekényelmesednék a szerencsesorozatba és elkezdeném igazán élvezni, el is múlik úgy, mintha soha nem is létezett volna.  S hiába győzködöm magam, élvezni igazán úgyis csak azt lehet, amiért megküzdöttél, valahogy sose vigasztal ez a gondolat.
Elégedett megkönnyebbülésem meg se próbálom eltitkolni, miközben sebes, hosszúra nyújtott léptekkel igyekszek egyelőre félkész, legfrissebb kiállításunk felé. Szorosan ölelem mellkasomhoz a tervrajzot, képeket és szerződéseket rejtő sötét mappámat, olyan óvón, mintha az életem múlna rajta. S bár ennyire nem komoly a helyzet azért, az iratok igenis nagyon fontos részét képezik a tárlatnyitásnak.
A bővítés mindig nehéz, fáradtságos munka, rengeteg szervezéssel, tervezéssel és pénzzel jár, mindennek tökéletesen, időben kell zajlania, mert egyetlen apró hiba is hónapokkal vissza tudja vetni a nyitás idejét, s akkor még szerencsénk is van.
A mostani különösen nehéz szülés volt. Az romlott el, ami csak tudott, hol ember-, hol anyaghiánnyal küzdöttünk, vagy éppen a kivitelezésnek nem sikerült követnie a tervezetet, ami megengedhetetlen. De végre, hosszú, kínkeserve hónapok után végre elérhető közelségbe került a nyitás dátuma. Annyira persze nem vagyunk bátrak még, hogy meg is hirdessük, ahhoz szükség van némi óvintézkedésre, az is elég pillanatnyilag, hogy legalább mi látjuk a végét.
A mai az utolsó ellenőrzés, mielőtt kitalálnánk a kiállított tárgyak végleges helyét, sorrendjét és számát, majd el is helyeznénk őket a megfelelő helyen, ezek után pedig nincs más hátra, mint a hirdetés és a nyitó ünnepség. Nem jöhet semmi, ami tönkretenné ezt a remek napot.
Új biztonsági őrre van szükségünk, fut át agyamon a gondolat, miközben, épp csak egy másodperccel később regisztrálva tettem, kapok a mappám után, természetesen későn, így nem akadályozza meg abban semmi, hogy a félhomályban kóválygó alak irányába repüljön. Tulajdonképpen még csak nem is hibáztathat érte senki, hogy rémületemben az egyetlen lehetséges fegyvert vetettem be, lévén, ki gondolta volna, hogy a lezárt területen már megint össze fogok futni valakivel, akinek nem lenne szabad ott lennie.
- Jól van? - kérdezem meg azért, mert azt rövid pánikomban nem láttam ugyan, hogy eltalálta-e a meglepően nehéz tárgy, pusztán csak a puffanást hallottam, ami származhatott onnan is, hogy földet ért a mappa.
- Remélem tudja, hogy nem szabad itt tartózkodnia - szinte biztos vagyok benne, hogy feltűnt neki a különbség a múzeum többi helyisége és ez között, a kérdés inkább az, hogy valóban csak elkeveredett-e vagy szándékosan hagyta maga mögött a megtekinthető részeket. - Ha bármit eltulajdonított, az automatikus feljelentést von maga után - teszem hozzá még, a miheztartás végett és hogy tisztában legyen vele, az efféle dolgokat igenis komolyan vesszük.


✥ ✥ ✥
Vendég
Vendég
Anonymous

Cray & Oscar || The labyrinth of the museum Empty
TémanyitásCray & Oscar || The labyrinth of the museum Empty2021-04-28, 14:55


Cray and Oscar
Minden... hatással van mindenre.

Aznap mikor rábukkantam arra a megtépázott, öreg kalapra a kis ládikámban és némi segítséggel - miért örökké hálás leszek Jimena őnagyságának - életet leheltünk bele, rá kellett döbbennem, hogy eme fejfedő csupán a kezdet. Sőt még annál is kevesebb, de valaminek mégis az elindítója. Talán őrültség, de megérzéseim azt sugallják, köze van a tükörben látott fickóhoz, ki én volnék, voltam, vagyok vagy esetleg leszek (ez sajnos még számomra is rejtély). Mert a kalapmása mindig ott pihen a tükör túloldalán az idegen én kobakján. És ez aggasztó, tudom. Mármint, hogy a hallucináció ezen formái mutatkoznak meg rajtam és különc gondolat menetem még adja is alá a lovat eme röhejes elképzelésnek. Mégis, a lelkem mélyén tudom, hogy ez nem csupán az színészi pályafutás stresszes megállói egyikének mellékhatása, hanem a valóság. Hát... legalábbis egy részben. Szívem mélyén örömmel osztozkodnék bohóc fantáziámban megbízható barátaimmal is, de félek, nincs elég kézzel fogható bizonyíték, hogy ne kezdjenek el aggodalmaskodni, hogy talán túl sok cukrot tehettem a teába vagy a színészi készségeim az őrületbe hajszoltak. Tudják, hogy olykor elvetem a sulykot, hogy bolondságaimnak messze nincs határa, de eme dolog, féllábbal a valóságban lóbálódzik. Tudom. Egyelőre legyen ennyi elég, hogy tudom.
Így tehát kivéve néhány szabadnapot, úgy döntöttem, szánok magamra és erre a rejtélyes ügyre egy kis időt. Más esetben pihenéssel tölteném eme röpke időt, mi hamarabb elszáll, mint a kora reggel purrogásával zavaró galamb az ablak alól, de nem tudnék úgy relaxálni, hogy tudom, valami nincs rendjén velem, és a világban. A kalapom tehát meg volt, de hiányát éreztem még valaminek, ami úgy gondolom egy újabb darabkája lehet a puzzlenak. Ám a ládikám rejteke most cserben hagyott a keresett tárgy - miről amúgy nem tudom miféle lehet - nem volt ott. Ha a kezem ügyébe kerülne tudnám. Így keveredtem el egy elmélázó teázás után a városi múzeum aulájába. Érzem, hogy közeledem valami felé. De ha már ott voltam, kellemest a hasznossal, érdeklődve jártam végig a termeket, alaposan szemügyre véve az alkotásokat, értelmezve őket, mi is járhatott az alkotó elméjében, mialatt megalkotta remekművét.
- Hm, egy folt! Mentem megszállt az ihlet! - gondolkodom félhangosan egy igen leegyszerűsített festmény előtt állva, melynek kerete sokatmondóbb, mint az a kis fekete pacni a nagy fehér semmi közepén. Vicceskedő megjegyzésem pedig nem marad reakció nélkül, ugyanis két diák kuncogja el magát mellettem, miközben felém sandítanak. Az bizonyos, hogy rajtam szórakoznak, de remélem tényleg csak a mókás, és tán kissé sértő megjegyzésemen. Minden bizonnyal. De azért a biztonságkedvéért, miután tovább állnak, gyorsan igazítok egyet a merő kóc hajamon, bár tükör nélkül. Akárhogy is, én sem tétlenkedek ott tovább, hanem átsétálok a következő teremben, ahol már jóval több a kézzel foghatóság, mint sem a festmény. Persze ezekhez sem szabad hozzányúlni, de már is több értelmet látok bennük, mint az előző talán balesetből származó, de minden bizonnyal méreg drága képben. Oda is lépek egyhez, mi a falhoz van rögzítve és nézem, és bámulom és közben elképzelem, amiként ez a kis négyzet alakú közepén még egy kis négyzettel megjelenik sötét kobakomban és erőteljesen úgy érzem, ezt ki kell, hogy adjam magamból. El kell telnie pár igen hosszú filozofáló percnek, míg oda nem lépett hozzám egy hozzám képes igen széles és magas, egyenruhás biztonsági, majd némi diszkrécióval közelebb hajolva, halkan megjegyezte:
- Ez csak a szellőző kapcsolója, uram.
Mentem kiegyenesedtem egy zavart, halk, de meglepett "oh"-val és szégyenlősködve pillantgattam el oldalra, mialatt ő, mint aki itt se lett volna, szépen tovább sétált. Mondhattam volna, hogy ó jaj, még sose láttam ehhez fogható kapcsolót, de úgy hiszem, ezzel most csak rontottam volna a helyzetemen. Zavaromban azt se tudtam merre megyek, csak minél előbb elakartam távolodni attól a helytől. A büfé lett volna a legideálisabb, de annak is örültem, hogy sietségemben nem mentem neki senkinek.
Ezáltal azonban igencsak eltévedtem. Mármint érthetetlen okokból még egy őr sem állta utam ezidáig, s most egy olyan helyen találtam magam, ami úgy tűnt félkészen várta, hogy a munkálkodók befejezzék a művek elhelyezését, s éppen csak a beépített homályt keltő lámpák világítottak. Az bizonyos, hogy ide nekem tilos volna bejönnöm, de az már kérdéses, hogy miként távozzak. A nagy kóválygásom közepette, annyira elkeveredtem, hogyha most hátat fordítanék se látnám, hogy melyik irányból jöttem. S hogy hová tartok? Ki tudja... Nem rohantam az első sarokhoz odakuporodni, de azért a karom libabőrőssé vált az enyhe riadtságtól, melyet a hirtelen jött egyedüllét és a már-már horror filmbe illő környezet okozott. Nem igazán szívem csücske a korhatáros műfaj, de a sötétség által belém bújt a kisördög, hogy ha most valaki a vállamra simítja kezeit, az biztos Freddy Krueger lesz. És én azt nagyon nem szeretném kivárni...
- H-hahó... - suttogtam, szinte csak leheltem magam elé. Szándékomban állt, hogy meghallja valaki, de közben pedig mégsem. Nem volna jó, ha akárki meghallaná, ugye?

Vendég
Vendég
Anonymous

Cray & Oscar || The labyrinth of the museum Empty
TémanyitásCray & Oscar || The labyrinth of the museum Empty2021-03-28, 13:37

Ha valami nagyon lenyűgözően rejtélyes,
az ember nem meri megtenni, hogy ne engedelmeskedjék

Sebastian & Mad Hatter

Vendég
Vendég
Anonymous

Cray & Oscar || The labyrinth of the museum Empty
TémanyitásCray & Oscar || The labyrinth of the museum Empty

Ajánlott tartalom

Cray & Oscar || The labyrinth of the museum Empty
 

Cray & Oscar || The labyrinth of the museum

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» it's shiny & i want it ✦ cray & nomi
» Jimena & Oscar || Welcome to Wonderland
» Ekon & Oscar & Ginny || Everything in life is theatre
» ✦ cray & mei
» Camille & Cray