Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 17 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 17 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
Ma 15:39-kor


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Baba Shouta
2024-05-13, 00:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:55


Baba Satoru
2024-05-12, 01:52


Sigrid Hávarðr
2024-05-11, 14:12


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Baba Mirai
2024-05-11, 13:41


Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 14%


3 Hozzászólások - 14%


3 Hozzászólások - 14%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


2 Hozzászólások - 10%


1 Témanyitás - 5%


1 Témanyitás - 5%



Megosztás
 
Camille & Cray
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásCamille & Cray Empty2021-09-02, 21:19

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Camille & Cray JPbm1tY
Camille & Cray C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Camille & Cray 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Camille & Cray 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Camille & Cray Empty
TémanyitásCamille & Cray Empty2021-08-20, 12:19


To: Mr Bradford

Whether you think you can or whether you think you can't, you're right



Napok óta gyötör a bűntudat, amiért a háta mögött szervezkedtem, hazudtam neki arról, hogy ma hova megyek és arra készültem, hogy meghiúsítom az üzletet – még azt is hajlandó voltam bevállalni, hogy néhány napig dühös lesz rám, mert tudtam, hogy előbb-utóbb megenyhül, hiszen mindig is szoros volt a kapcsolatunk, de a jelek szerint óriásit tévedtem. Ő hazudott nekem. Ő szervezkedett a hátam mögött. És most úgy érzem magam, mint akit elárultak, és az az érzés dühös gorombaságba megy át. Úgy szeretnék veszekedni, sikítani és toporzékolni, de ennek a fickónak még csak a szeme se rebben, nyugodtan és udvariasan beszél hozzám az után is, hogy konkrétan tolvajnak nevezem.
– Igen, egy rendkívül hosszú lista, amin csupa olyan dolog van, amit mégis megtartanék – sértettségemben még arra sem veszem a fáradtságot, hogy továbbra is "ránk" hivatkozzak, az sem érdekel, ha ezzel elárulom magam. Bizonyos módon ezek az én dolgaim is, jogom van úgy dönteni, hogy megtartom őket.
– Persze – fonom karba a kezeim és hátradőlök a széken. – Maguknak ezek csak mutogatnivaló csecsebecsék, de nekem nem azok. Ha eltűnnének a házból, ugyanolyan rossz érzés lenne, mintha az ágyamat vagy az ablakkeretet vennék el tőlem – morgom. Hogyan értethetném meg egy műkincs kereskedővel – vagy mi a fenével –, hogy az a nyakék nem Nofertitié, hanem az enyém? Hogy a festménybeli alakok nem történelmi személyek, hanem a teadélutánjaim vendégei?
– Felbecsülhetetlenek – ismétlem el nyomatékosan arra a javaslatára, hogy fogadjak fel egy szakembert. – Úgy mondom, hogy megértse. Nincs. Az. A. Pénz.
Egy kicsit sajnálom szegény fickót, talán nem is vagyok igazságos vele és kétségtelenül nem kezelem helyén ezt a helyzetet, de nem tehetek róla, túl heves természetem van, nem bírom ki hazáig, hogy hisztizzek.
Lehetnék vele őszinte. Elmondhatnám, hogy erről az egészről semmit sem tudtam, talán – sőt biztosan – megértő is lenne, de momentán nem akarom, hogy megértően viselkedjen. Nem tudom, hogy mit akarok, de azt biztosan nem... hogy megpróbáljon segíteni. Azt hiszem.
Egyre hevesebben rázom a fejem, ahogy a szavak ömlenek ki a száján, a végén már a takaros kis kontyom bánja a heves ellenkezést, de vagy ez, vagy ráordítok, hogy hallgasson, és bár momentán nem vagyok a helyzet magaslatán, túl jólnevelt vagyok, hogy jelenetet rendezzek egy nyilvános kávézóban.
— Akartak már elvenni magától olyasmit, amit nagyon szeretett? – szegezem neki a kérdést, mert talán ez a megközelítés diplomatikusabb, mint az, hogy azt ismételgetem őrült liba módjára, hogy "az enyém, az enyém". Persze ez sem túl igazságos, nem ő akarja elvenni, az apám ajánlotta fel, ő csak végzi a munkáját. – Maga csak úgy odaadná akárkinek a kedvenc borotváját? Vagy a dedikált baseball labdáját? – Nem tudhatom, hogy vannak-e egyáltalán ilyen tárgyak a birtokában, csak a hasamra ütöttem, de ez talán érzékelteti, mire akarok kilyukadni. Gyerekes duzzogással az arcomon bámulok rá, várom a válaszát és közben teljesen megfeledkezve arról, hogy elutasítottam, kissé remegő kézzel emelem fel a kávét, hogy beleigyak.

463 ❖ under the sea ❖ És Ms Hiszti címet nyeri Camille  Camille & Cray 2732251548





princess and pauper

Nem szórt rá senki csillámport



Camille De Villiers
Hercegnõ
Hercegnõ
Camille De Villiers
Mesehõs :
Camille & Cray Qq50KCo
Hercegnő és a béka
Charlotte la Bouff
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
Daddy's Princess
A másik felem :
You're not like the others
Futuristic lover
Camille & Cray 61842caf15491cc9f85468d2e725d5fed4fd1e23
Életkor :
25
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lili Reinhart
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
Camille & Cray 39da533b6d74417aac93078dda17ecfd8c7ee69d
A tükör mögött :
Cherry

Camille & Cray Empty
TémanyitásCamille & Cray Empty2021-05-03, 20:21

Camille & Cray

Apró mosollyal bólintok elutasítására. Felajánlanám más helyzetben, hogy rendelek neki olyan italt, amit szeret, ezúttal azt súgja a megérzésem, jobb, ha eltekintek tőle. Elutasítását és az eladással kapcsolatos kétségeit szinte vágni lehetne, kétlem, hogy igazán értékelni tudna bármilyen gesztust. Ez persze, belegondolva a helyzetébe teljesen érthető, nem is veszem magamra.
Szinte várt visszakozását a lehető legnagyobb türelemmel fogadom. Számítottam rá, tulajdonképpen jobban meglepett volna, ha mindenféle nehézség nélkül sikerülne rávennem az üzletre. Ha másról lenne szó és nem azokról a kincsekről, amiket már rég kinéztünk és amik igazi ékét jelenthetnék a múzeum vadonatúj kiállításának, talán hagynám is az egészet, talán nem küzdenék ilyen hevességgel és erőszakossággal, de sajnos épp ezekről van szó. Ennek fényében pedig nem szívesen távoznék üres kézzel és biztos elutasítással a zsebemben, persze mindezt csak képtelesen véve.
Számos trükk lapul a tarsolyomban, amik vagy működni fognak esetében vagy nem, de biztosan bevetem őket. Egyike ezeknek az eladandó tárgyak hosszú listája, hátha annak átnézése során talál néhány olyan darabot, amire valóban semmi szüksége. Az pedig máris egy remek kezdet, ha nem nekem kell kihúznom belőle az együttműködést, hanem maga mond igent, még ha csak egy-két apróságra is.
Arcát látva azonban, ahogy tekintetét végigfuttatja a listán, rögvest egyértelművé válik, nehezebb dolgom lesz annál is, mint amire számítottam.
- Úgy értem, hogy még van lehetősége arra, hogy eldöntse, mi az, amit meg szeretne tartani és mi az, amit eladna. Az ott egy rendkívül hosszú lista  - kezemmel az előtte heverő lapok felé bökök, épp csak annyira emelve meg egyik szemöldökömet, hogy félreérthetetlenül sugallhassam neki, őszintén kétlem, hogy mindenre szüksége lenne. Sőt. -  A múzeum pontosan annyit fizet mindenért, amennyit ér. Az értékbecslőink felmérték az egyes tárgyak értékét, nem csak a hasunkra ütve mondtuk egy összeget - persze, egy egyedi gyűjtő minden bizonyára mondana jóval magasabb árat is ezért, meg azért, ha valamit nagyon akar, nekünk azonban arra is ügyelnünk kell, hogy számunkra is megérje a vásár. Nem adhatunk értük se túl sokat, se túl keveset. - Ha nem bízik bennünk, nyugodtan felfogadhat ön is egy szakembert - teszem még hozzá, hogy tudja, nincs ellenükre az se, ha felméretik az értéket egy független becslővel is. Persze, mindez nem kevés pénzbe és időbe fog kerülni nekik, kétlem hát, hogy megérné.
- Próbáljunk higgadtak maradni, ha kérhetem. Egyikünk se jár jól, ha elszabadulnak az indulatok - igazán nem szeretnék jelenetet, se sírást, se kiabálást, ahogy azt se, hogy a remélhetőleg már kihűlt ital az arcomon vagy az ölemben landoljon. Tudom nyilván azt is, nyugtatgatni valakit, aki épp a robbanás határán áll, nem éppen okos ötlet, de mégis mi mást mondhatnék neki.
- Nézze, mi lenne, ha én most gyorsan bekarikáznék néhány tárgyat, amit mindenképp megvennénk, ön pedig mondana nekem egy árat, hogy mennyiért lenne hajlandó megválni tőlük? Hagyjuk figyelmen kívül a többit egyelőre és azt is, amit mi ajánlottunk az értékeikért - ennél jobb ajánlatot nem fog kapni senkitől, ebben egészen biztos lehet. S bár nyilvánvalóan nem jártas az efféle körökben és valószínűleg ez az első ilyen tárgyalása, bízok benne, így is érzi majd az ölébe hullott lehetőség súlyát és a benne rejlő potenciált.

✥✥✥
Vendég
Vendég
Anonymous

Camille & Cray Empty
TémanyitásCamille & Cray Empty2021-04-16, 02:48


To: Mr Bradford

Whether you think you can or whether you think you can't, you're right



Igyekszem higgadtnak mutatkozni, úgy tenni, mintha tényleg engem bízott volna meg apa az üzlet lebonyolításával, nem pedig kétségbeesésemben hazudtam volna ezt, de el tudom képzelni, milyen nevetségesen komolytalannak tűnhetek ennek a férfinak a szemében. Ő az udvarias, higgadt üzletember, én meg egy buta kislány, aki nem hajlandó megválni pár régiségtől. Nagy bennem a késztetés, hogy beavassam a teljes igazságba, de az most sehova sem vezetne, így a hazugságom már nem is tűnik olyan nagy ostobaságnak. Csak tudnám jól játszani a szerepem.
A kávé egyszerre egész csábító lesz, ugyanis kiszáradt a torkom, de már csak azért sem fogadom el. Tudom, hogy nem mérgezett, hanem egy szimpla figyelmesség részéről, de ha az ő szemében nem is lennék az, a sajátomban befolyásolhatóbbnak érezném magam, ha csak úgy beérném ezzel. Egy magabiztos üzletasszony magának rendeli a kávéját.
– Nagyon figyelmes, de a fekete kávét kedvelem – jövök bele a hazudozásba. Utálom a fekete kávét, semmit nem szeretek, ami keserű, de eszembe jutott az az idézet az egyik kávézóból: "Just Coffee. Black – like my soul.", és arra gondoltam, az általam elképzelt üzletasszonyhoz ez illik.
Úgy tűnik, mintha nem lepné meg különösebben a visszakozásunk, ami valójában csak az én visszakozásom, legalábbis az arcán inkább azt látom, amitől alapból is féltem, nem vagyok hiteles. Tudtam, hogy nem rózsaszínben kellett volna jönni, ettől nem úgy festek, mint egy magabiztos nő, hanem mint egy édes stewardess, aki mogyival és whiskyvel szambázik fel-alá egy repülőn. Egek, de jól esne most egy korty whisky.
Nem úszom meg olyan könnyen, amire számíthattam is, noha reménykedtem benne, hogy van jobb dolga is, mint engem győzködni. Türelmesen végighallgatom, bár legszívesebben már az első mondat után azt vágnám a képébe, hogy "nem, viszlát" és elszaladnék, de ilyesmit egészen biztosan nem tenne a fantáziám kreálta üzletasszony. Épp csak lepillantok a lapra, és már mondanám, hogy mindenhez ragaszkodunk, de döbbenten fedezem fel, hogy ez a lista sokkal hosszabb annál, mint amit apa nekem felsorolt. Mohón rántom magamhoz és idegesen futom át egyszer. Kétszer. Majd háromszor is, közben idegesen kopogtatom az asztalt, talán tudat alatt az S.O.S.-t morzézom. Szóval apa vagy amnéziás, vagy hazudott nekem. Valami azt súgja, inkább az utóbbi. Hát ez remek. Közben a pasas tovább magyaráz, én pedig totálisan kizökkenve a szerepből, amit egyébként is pocsékul hoztam, dühösen pillantok fel a pasasra, aki nem tehet semmiről, mégis egyszerűbb rajta levezetnem ezt az egészet, mint apán.
– Lehetőségeket? Úgy érti azt, hogy a múzeum pofátlanul alacsony összegért akarja felvásárolni ezeket a holmikat? – bökök durván a papírra. A hangom egy oktávval magasabbra szökik. – Ezek többsége felbecsülhetetlen értékű kincs, maguk meg csak úgy megvennék tőlünk. – Oké, igazából fogalmam sincs, melyik tárgy mennyit ér hivatalosan, de biztos nem annyit, amennyivel ki akarják szúrni a szemünket. – Tudja mit? Ez lopás – vágom szegény fickó fejéhez dühtől piros arccal. Ennél durvábbra nem futja, egyszerűen gondolkodni sem bírok. Miért csinálja ezt az apám? És miért hazudott nekem?

471 ❖ under the sea ❖ remélem, tetszik!


Nem szórt rá senki csillámport



Camille De Villiers
Hercegnõ
Hercegnõ
Camille De Villiers
Mesehõs :
Camille & Cray Qq50KCo
Hercegnő és a béka
Charlotte la Bouff
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
Daddy's Princess
A másik felem :
You're not like the others
Futuristic lover
Camille & Cray 61842caf15491cc9f85468d2e725d5fed4fd1e23
Életkor :
25
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lili Reinhart
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
Camille & Cray 39da533b6d74417aac93078dda17ecfd8c7ee69d
A tükör mögött :
Cherry

Camille & Cray Empty
TémanyitásCamille & Cray Empty2021-04-08, 15:36

Camille & Cray

Ha választanom kellene valamit, amit a legkevésbé kedvelek a munkámban, talán az üzletelés lenne az. Tökéletesen képes vagyok elvégezni a feladatomat, megtanultam mindent, amit csak lehetett róla, hogy profiként és határozottként viselkedjek a legizzasztóbb helyzetben is, mégis jobban örülnék neki, ha nem rám lenne testálva ez is, vagy legalábbis ritkábban. Időnként nem jelent problémát át tenni egy ilyen találkozót egy későbbi időpontra, azzal indokolva lépésemet, hogy az Igazgató éppen nem elérhető, hiszen többnyire úgyis vele akarnak szerződést kötni, nem pedig velem, a mostani azonban egész más helyzet.
Hosszú ideje fenjük a fogunkat a család gyűjteményére, én is legalább annyira, mint a főnököm, ezúttal hát, ha boldogan nem is, de annál inkább tettre készen vetem bele magam a megbeszélésbe. A tény, hogy nem a tulajdonos, hanem a lánya érkezik majd a tárgyalásra, némiképp váratlan, annak fényében, mennyire ragaszkodott a férfi egészen a telefonhívásig ahhoz, hogy tudjon minden egyes részletről, különösebben nem akaszt meg. Jobban is járok talán vele, ha szerencsém van, ő kevésbé ragaszkodik majd mindenhez, vagy legalábbis könnyebben meggyőzhető lesz. A remény egy dolog persze, annak ellenére mindenre felkészülve érkezek a kávézóba és foglalom el helyem az egyik szimpatikus, kiváló elhelyezkedésű asztalnál.
Azonnal felállok, ahogy meglátom közeledni üzletfelemet. Barátságos mosollyal arcomon üdvözlöm, udvariasan felé nyújtva kezemet is. Viselkedése bár nem feltűnő, másnak valószínűleg nem mond semmit, nekem azonban, aki hasonló találkozók tucatjait bonyolította már le, egyből észrevehető, ha valaki nincs hozzászokva az efféle eseményekhez. Ez azonban, az ehhez hasonló családi eladásoknál, különösen, ha ennyi év elutasítás után, hirtelen döntenek arról, hogy megválnak a kincseiktől, teljesen normális. De bármennyire is átérzem a vonakodást, bármennyire is meg tudom érteni, milyen nehéz lehet meghozni egy ilyen döntést, az együttérzésnek nincs helye. Nem barát vagyok, még csak nem is egy távoli ismerős, a munkámat végezni jöttem ide, így bármennyire sajnáljam is őket, mindent be kell vetnem, hogy kihasználjam az ölünkbe hullt lehetőséget, melyből talán nem lesz másik, ha ezt elszalasztom.
- Bátorkodtam kávét rendelni Önnek is - mutatok az előtte heverő csésze felé.  - De ne aggódjon, nem veszem sértésnek, ha nem iszik belőle - teszem hozzá még, halvány mosollyal az arcomhoz. Az ital úgyse több egyszerű udvarias gesztusnál, ugyanaz, mintha az irodában kínáltam volna meg vele, s ahogy ott, úgy itt se veszem magamra, ha úgy dönt, nem nyúl hozzá inkább.
Épp csak szemöldököm emelem meg szavai hallatán, s azt is inkább kétkedésből, semmint meglepettségemben. Hazudnék ugyanis, ha azt állítanám, nem számoltam egy ehhez hasonló lehetőséggel. Nem ritka, hogy családi gyűjteményeket veszünk át, s bár ez többnyire halott rokon után maradt, az örökös számára, kacat, előfordul ehhez hasonló eset is. S míg az előbbiek probléma nélkül, simán zajlanak, addig az utóbbiaknál az eladó gyakran igyekszik visszatáncolni. Időnként meg is teszi.
Semmit nem tehetek ezúttal se, ha így döntenek végül, de ez nem jelenti azt, hogy ennyitől feladom. Épp ellenkezőleg, különösen, hogy ebben az esetben akad néhány akár gyanúsnak is nevezhető tényező.
- Miss De Villiers, megértem, hogy nehéz meghozni egy ilyen döntést, de arra kérem, mielőtt véglegesen is elutasítaná az ajánlatunkat, ami több, mint nagylelkű, gondolja át még egyszer. Az édesapja elküldött egy listát, amin minden tárgy szerepel, amit el szeretnének adni. Átnézhetné még egyszer, hogy valóban szükségük van-e mindre, vagy csupán néhányat tartanának meg, amikhez komolyabb érzelmek fűzik - a már asztalra készített lapot, válaszát meg se várva, csúsztatom át az asztalon, egyenesen elé, abban a reményben, bármennyire tiltakozzon is az üzlet ellen, mégiscsak hajlandó lesz gondolkozni rajta egy kicsit.
- Nem feltétlenül kell most azonnal megkötnünk a szerződést, már csak azért se, mert attól félek, ahhoz az édesapja aláírására is szükségünk lesz. Nem kötelezi semmire, ha meghallgatja az ajánlatunkat és átbeszéljük a lehetőségeket - nem ragaszkodok ahhoz, hogy rögtön döntést hozzon, s bízok abban, tudva ezt, ő is megnyugszik és hajlandó lesz egy kicsit félretenni teljes elutasítását és legalább úgy tenni, mint aki együttműködik.
✥✥✥
Vendég
Vendég
Anonymous

Camille & Cray Empty
TémanyitásCamille & Cray Empty2021-03-31, 00:37


To: Mr Bradford

Whether you think you can or whether you think you can't, you're right


Nem kevés lelkiismeret-furdalással lépek be a kávézó ajtaján, amit a találkozó helyszínéül választott Mr... Hogyishívják. Egészen biztosan bemutatkozott, udvarias fickónak tűnt, de én túlságosan feldúlt voltam, hogy odafigyeljek ilyen apróságokra, pedig Isten a tanúm, mindig igyekszem kellően bájos és illemtudó lenni. Az egy egészen más kérdés, hogy nem mindig sikerül elérnem a kívánt hatást, de most egyáltalán nem ez a lényeg. Nem azért jöttem, hogy levegyem a lábáról ezt a fickót, hanem hogy meggyőzzem arról, amiről apámat nem sikerült: nem vásárolhatja fel a múzeum a műkincseinket. Mikor pár nappal ezelőtt apa bejelentette, hogy zsúfoltnak érzi a házat, azt gondoltam, jól van, végül is pár holmitól megválhatunk. Ott van az az ocsmány pálma a szalonban, ami sehogy sem illik a mahagóni bútorokhoz, azt kidobhatjuk. Vagy azt az ormótlan komódot, ami elfoglalja a fél előszobát, attól is boldogan megváltam volna, sőt, ha a szükség úgy kívánta volna, a kedvenc puffomról is hajlandó lettem volna lemondani, de mint aztán ahogy apa arra nagyon finoman felhívta a figyelmemet,  egészen másra gondolt. Nem a pálma vagy a komód zavarta, hanem a festmények, az antik bútorok és az ékszerek, amik között ott volt az én egyiptomi nyakékem is. Egyik ruhámhoz sem tudtam felvenni, de szerettem, apa pedig úgy döntött, eladja a múzeumnak. Ez csak azért volt furcsa, mert korábban, mikor az igazgató megkeresett minket, eszében sem volt megegyezni erről, most viszont az ő ötlete volt. A vészjelző a fejemben azonnal a legrosszabb forgatókönyveket tárta elém, sehogy sem stimmelt, hogy az én kincskedvelő apám hirtelen mégis így döntsön. Olyasmik cikáztak át a gondolataimon, mint betegség, halál és... te jó ég, belegondolni is rémes... kapuzárási pánik. De aztán kiderült az is, hogy szó sincs egyikről sem, csupán úgy érzi, eljött az ideje megválni a kincsektől.
Másnap az otthoni irodájában vártam rá, hogy újra megpróbáljam lebeszélni erről az őrültsegről, mikor megcsörrent a telefon. És csak csöngött... én pedig hirtelen határozásból felkaptam, aztán miután megtudtam, hogy ki telefonál ugyanazzal a meggondolatlan elhatározással azt mondtam:
– A lánya vagyok. Én intézem az eladást.
És mire észbe kaptam, már le is szerveztünk egy találkát az igazgatóhelyettessel.
Rögtön kiszúrom a férfit az egyik asztalnál. Észrevétlenül a szoknyámba törlöm az idegességtől kissé nyirkos kezeim, amiért aztán fél perc múlva hálát is adhatok, ugyanis felpattan és a kezét nyújtja felém. Elfogadom és próbálom olyan határozottan megrázni a kezét, hogy kétsége se legyen afelől, hogy komoly üzletember vagyok, nem egy kétségbeesett kislány. És most már a nevére is emlékszem, ahogy így bemutatkozik.
– Igen, én is – vágom rá kissé hevesen, ami nem túl profi, de talán annyira nem is feltűnő, hogy egyből levágós legyen, hogy épp szélhámoskodom.
Elfoglalom a helyet, amivel kínál és legyűröm a késztetést, hogy a kávéspohárba szagoljak. Ez vajon szerecsendiós-fahéjas latte? Egyáltalán nekem van ez kitéve? Bunkóság, ha nem iszom belőle? Te jó ég, Cami, koncentrálj már! Összefűzöm magam előtt az asztalon a kezeim és meghallgatom a mondandóját, közben bólogatok.
– Igen. Tudja, Mr Bradford a helyzet az... – mi is a helyzet? Az apám nem gondolja komolyan, biztosan megbánja és majd belebetegszik... ezt még sem mondhatom, azzal milyen színben tűntetném fel szegénykét? Kellett volna egy terv. Azzal a meggyőződéssel érkeztem, hogy majd lebeszélem a fickót, de most hirtelen semmi meggyőző nem jut eszembe. Illetve... – hogy meggondoltuk magunkat. Szörnyen sajnálom, hogy ennyit kellett fáradoznia a semmiért, de újra átbeszéltük az apu... édesapámmal és arra jutottunk, hogy még sem szeretnénk a múzeumnak adni, öhm, nos, semmit.
Csodás! Hazug vagyok! Összeszorított fogakkal villantok felé egy mosolyt és csak remélni merem, hogy hihetően adtam elő. A kis nyelvbotlásom annyira nem volt profi, de talán megúszom keresztkérdések nélkül.

587 ❖ under the sea ❖ remélem, tetszik!


Nem szórt rá senki csillámport



Camille De Villiers
Hercegnõ
Hercegnõ
Camille De Villiers
Mesehõs :
Camille & Cray Qq50KCo
Hercegnő és a béka
Charlotte la Bouff
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
Daddy's Princess
A másik felem :
You're not like the others
Futuristic lover
Camille & Cray 61842caf15491cc9f85468d2e725d5fed4fd1e23
Életkor :
25
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lili Reinhart
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Stormreach
✦ ✦ ✦ :
Camille & Cray 39da533b6d74417aac93078dda17ecfd8c7ee69d
A tükör mögött :
Cherry

Camille & Cray Empty
TémanyitásCamille & Cray Empty2021-03-11, 20:08

Camille & Cray

Kényelmesen helyezkedek el az egyik félreeső, a bejáratra mégis tökéletes rálátást biztosító asztalnál. Papírjaimat gondosan pakolom az apró, frissen főtt, gőzölgő kávét rejtő bögrém mellé, míg a hamarosan érkező ügyfél adagját átcsúsztatom az asztal túloldalára, félreérthetetlenül jelezve, neki szánom. Apró figyelmesség ez csupán a részemről, mely remélhetőleg némi szimpátiát ébreszt irányomban majd benne, még ha ízlése alapján egész más ital mellett is döntött volna.
A kávézó, mit találkozónk helyéül választottam, épp csak annyira ismert, hogy ne ébresszen különös kételyeket a másik félben, miközben megadja az egyedüllét illúzióját, különösen ebben az időpontban, mikor épp csak néhányan lézengenek, többnyire pusztán annyi időre pihenve meg, míg elszürcsölik italukat, majd már tovább is állnak, folytatni a nap fontos teendőit. A személyzet száma is elég csekélyke ahhoz, hogy akaratlanul se legyen lehetőségük beszélgetésünkbe fülelni. A be-be tévedő vásárlók éppen eléggé lefoglalják őket ehhez.
Választhattam volna persze a múzeum egyik irodáját is, diszkrécióban nincs semmi, ami azt verte volna, de jól tudom, milyen fájdalmas és nehéz döntés egy családi hagyaték felszámolása, különösen abban az esetben, ha nem is a tárgyaló fél, aki kezdeményezi az eladást. Jobb hát, ha egy semleges helyet választunk, ami nyílt annyira, hogy mind a ketten kénytelenek legyünk visszafogni magunkat. Legalábbis ez az, amiben reménykedek.
Ugyanakkor, lévén régóta vágyunk már a kérdéses hagyaték kezeink közé kaparintására, s egészen a mostani váratlan felkeresésig,  minden egyes alkalommal határozott visszautasításban volt részünk, számítok arra, hogy a gondosan választott helyszín ellenére se lesz könnyű dolgom. Legszívesebben lepasszolnám ezt a kellemetlen feladatot Főnökömnek, de ő ki tudja, merre kószál már megint, esélyem sincs hát megúszni a kellemetlenséget.
Megnyugtatónak szánt mosolyt varázsolok arcomra, amint észreveszem a várt személyt belépni az ajtón. Habozás nélkül állok talpra, s nyújtom felé kezem, bízva abban, nem utasítja vissza már ezt is rögvest, földhöz az se vág azonban, ha mégis parlagon maradok, könnyedén vonom vissza a mozdulatot.
- Camille De Villiers, ha nem tévedek. Cray Bradford vagyok, a Stormreach múzeum igazgatóhelyettese. Örvendek - kezemmel finoman a velem szemben lévő szék irányába intek, miközben ismét elfoglalom saját helyemet.  - Azért szerveztem meg a találkozót, hogy át tudjuk beszélni az adásvétel részleteit. Az ártól kezdve, az időponton át, mindenig  - felesleges lenne udvariassági köröket megtenni, húzni az időt, bájcsevegni, a legjobb, mind a kettőnknek, ha egyből a lényegre térünk.

Lesz ez még jobb is
Vendég
Vendég
Anonymous

Camille & Cray Empty
TémanyitásCamille & Cray Empty2021-03-11, 20:04

Üzleteljünk!
Camille && Cray

Vendég
Vendég
Anonymous

Camille & Cray Empty
TémanyitásCamille & Cray Empty

Ajánlott tartalom

Camille & Cray Empty
 

Camille & Cray

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Camille De Villiers ❁ Charlotte la Bouff
» ✦ cray & mei
» it's shiny & i want it ✦ cray & nomi
» Cray & Oscar || The labyrinth of the museum
» where's your boss, friend? ✦ cray & miyoung