Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 2 Bots


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Phobos Athanasiou
Ma 23:01-kor


Phobos Athanasiou
Ma 22:44-kor


Phobos Athanasiou
Ma 21:57-kor


Emily Margaret Raleigh
2024-04-29, 15:08


Baba Mirai
2024-04-28, 17:15


Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 100%



Megosztás
 
Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásSomeone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Empty2022-05-16, 20:55


Izaya & Ha-rin

Pont akkor hallom meg a kopogást, amikor már épp kezdeném elveszíteni a fókuszt az olvasnivalóm felett. Az asztalomon heverő vastag könyv lexikonnak is beillene és nem tartozik a legizgalmasabb szakirodalmi olvasmányaim közé, ezért a legkevésbé sem bánom mikor el kell szakítanom róla a pillantásom - helyette a rendelőbe lépő fiatal férfire nézek és az agyam azonnal átkapcsol munkaüzemmódba.
A tévhitekkel ellentétben ez nem azt jelenti, hogy ránézek az illetőre és a testmozdulataiból képes vagyok kielemezni, hogy milyen problémával fog elém állni - bár a testtartás és a nonverbális kommunikáció valóban ezernyi információt árul el az emberről akár egy pillanat alatt is, mégis túlzás lenne pusztán ennyiből feltételezésekbe bocsátkozni. Az például azonnal feltűnik, ha valaki őszinte -  őszinte annyira önmagával szemben is, hogy beállítson hozzám egy ennyire nyílt segítségkéréssel. Kevés ember ismeri ezt fel (vagy éppen be) magától és ilyenkor mindig ugyanaz a kérdés fogalmazódik meg a ki nem mondott gondolataim között: hogy vajon mi volt az az utolsó csepp, ami erre sarkallta. Annyi mindent elárul egy emberről, hogy mi veszi rá arra, hogy a a saját belső egója fölé kerekedjen - ami általában azt hiszi, hogy képesek vagyunk mindennel egyedül megbirkózni és ez egy pontig így is van jól. De van az a pont amikor talán ezt felül lehet bírálni.
- Üdvözlöm, jöjjön beljebb! - köszönök nyitott, várakozó hangon, hiszen úgy látszik mintha nagyon is jól tudná mi szél fújta ide. Felállok, kilépek az asztalom mögül és viszonzom a bemutatkozását.
- Choi Ha-rin - nyújtom felé a kezem egy kézfogásra majd egy karmozdulattal invitálom beljebb és becsukom mögötte az eddig nyitva álló ajtót, hogy bizalmasabb légkört teremtsek. Az íróasztalomtól nem messze áll egy kényelmes kanapé és egy fotel, ahol az érkezők tetszésük szerint helyet foglalhatnak, mellette fogas, amire akaszthatják a felesleges holmijaikat, és egy kisasztal, amin általában nincs semmi, most is csak egy kupac üres papír és egy ceruza, amit annak a vendégemnek készítettem ki, aki végül nem jött el.  
- Nyugodtan foglaljon helyet. Általában időpont szerint fogadok pácienseket, de lemondás miatt épp van egy üres órám, így ha nem siet, én ráérek - egyszerre szánom megnyugtatásnak és felajánlásnak arra az esetre, ha úgy alakul, hogy maradni szeretne.
- Ha elmeséli miben érzi úgy, hogy segítségre van szüksége, hamar kideríthetjük, hogy jó helyen jár-e - biccentek bátorítólag, és ha leült én is követem a példáját. - Van valami konkrét ok, amivel megkeresett?
Nagyon sokan jönnek úgy, hogy nem igazán tudják még mi a gond, csak érzik, hogy jó lenne dolgozni a bennük munkálkodó negatív érzéseken, amik megkeserítik a mindennapjaikat. Velük rendszeresített időpontokban beszélgetünk és hosszabb-rövidebb időbe telik felgöngyölíteni, hogy mi okozza valójában a nehézségeiket. Akadnak olyanok is, akik teljesen rapszodikus pillanatokban érzik úgy, hogy most ki kell öntsék a lelkület és ők hívnak, mikor szükségét érzik - van hogy két hónapig egyszer sem, aztán pedig hetente kétszer is. Minden ember más és az igényeik is mások, ezért az első lépés általában az, hogy a problémából kiindulva közösen felmérjük mi is lenne a számukra a legjobb.





Sit down. I'll tell you what you were like in my dream.

Nem szórt rá senki csillámport



Choi Ha-Rin
Istennõ
Istennõ
Choi Ha-Rin
Mesehõs :
Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin 88c06479d1a94d5dcd49e9c0b8b3b5e11d91b76c
Fehér kígyó
Verta
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
Eye of the Snake
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lee Ji Eun "IU"
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Af646fb488a693f1f0c91b018bb5be42955bbeee
A tükör mögött :
Lharielle

Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Empty
TémanyitásSomeone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Empty2021-10-22, 12:40


Ha-rin & Izaya

Feelings change, but memories don't!



Az asztalom előtt ülve próbálnék alkotni valamit, hogy időben végezzek a következő mangával, de… semmi. A kiadó már így is rágja a fülemet, hogy időszerű lenne, és folyton folyvást azzal a kérdéssel keres fel, persze telefonon, hogy „Mikor készül már el a következő?”. Bárhogyan próbálkozok, egyszerűen nem megy. Nem tehetek róla. Alkotói válságba kerültem. Legalábbis ezt a magyarázatot adom… de valljuk be… tudom, miért nem megy. Egy bizonyos személy az oka… igen. Shinju. A nővel való találkozásom felborított mindent. Előtte minden szép volt, megtaláltam a múzsámat és egyben a következő mangám főszereplőjét. De… neki mindent el kellett rontani. – Áhh, ez így nem jó! – A papírt kitéptem a füzetből és összegyűrve dobtam a kuka mellé. – Nem hiszem el, hogy nem megy… ráadásul a sárkány alakot sem tudom úgy megrajzolni, ahogy eddig. – Egy újabb galacsint dobtam a kuka mellé. A fejemet vakartam, miközben az járt a fejemben, hogy miért kellett Shinjunak elrontania az egészet. Miért nem tudott ott maradni ahol volt, mindenképpen távol tőlem. – Miért? – A gondolataimból kitört belőlem az érzés és hangosabban is kimondtam. – Hmm… segítségre lesz szükségem. – Lesöpörtem mindent az asztalról… a kezembe fogtam az aznapi újságot is, de mielőtt összegyűrtem volna azt is, az egyik cikken megakadt a szemem. Pont arról ecseteltek benne, hogy mennyire jó irányba javult a páciens. Csodagyógymódnak írták végig az egész kezelést. Egy bizonyos nevet is megemlítettek és mellette ott szerepelt a telefonszám, illetve a cím is. – Nincs is messze… – Meglepődve olvastam, mivel valóban a közelemben van a rendelő. Konkrétan egy utcával arrébb. Nem is haboztam tovább, felkaptam magamra egy normális öltözéket és azonnal indultam is meglátogatni.
Egy jó tíz perces sétába telt, de elérkeztem a célomhoz. Beléptem az ajtón és rögtön egy nagyobb terembe érkeztem. Egy árva lélek sem volt itt. Megállapítottam, hogy ez lehet a váróterem. Ránéztem az órámra és éppen fél egy volt. – Na, tessék! Érthető miért nincs itt senki. Gondolom, még korán van a rendeléshez. – Mászkálok a folyosón fel s alá, végül meglátok egy nyitott ajtót. Abba az irányba indulok. Ahogy az ajtónál megállok, elolvasom a nevet és rögtön leesik, hogy pontosan ide akartam jönni. – Choi Ha-Rin rendelője. – Nyelek egy nagyot. Pont azon agyalok, hogy nem is beszéltem meg időpontot, csak jöttem…
Bekopogok az ajtón, közben szépen lassan lépek be a szobába. – Öhm, Jó napot kívánok, Hölgyem! Elnézést kérek a zavarásért. – Egy újabbat nyelek, majd nagy levegőt veszek, és úgy folytatom tovább. – Serizawa Izaya vagyok. Igaz nem beszéltünk meg időpontot, de muszáj volt idejönnöm. – Egy kisebb fejrázást végzek. – Tudna segíteni? – Feltettem a legfontosabb kérdést, amiért itt vagyok. Vártam a válaszát és megértem azt is, ha elküld egy időponttal, hogy akkor térjek vissza. De persze reménykedem, hogy ne így legyen és bízok benne, hogy akár már azonnal fogadni tud.





Sode suri au mo tashou no en


袖すり合うも他生の縁
Nem szórt rá senki csillámport


Choi Ha-Rin csillámport hintett rá


Serizawa Izaya
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Serizawa Izaya
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
15
Titulus :
Mangaka ☉
A másik felem :
Akinek az arcát viselem :
Song Kang ☉
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Bloomcrown ☉
✦ ✦ ✦ :
Ha minden bent van, indulhatok, mert
Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Ab3d35f51811c7f11cb4c72a5e066c6116457e12
a gyeplő végén az indulatok (...)

húznak le keletre

A tükör mögött :
Fedora ☉

Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Empty
TémanyitásSomeone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Empty2021-10-08, 20:36


Izaya & Ha-rin

Egyesek szerint mostanában túl sokat dolgozom. Szerintem pont annyit, amennyivel még elbírok. Tisztában vagyok azzal, hogy mi az a határ, ameddig terhelhetem magam, és egyszerűen nem engedhetem meg, hogy azt átlépjem. Nem lenne tisztességes azokkal szemben, akikkel együtt dolgozom, hiszen mindannyian megérdemlik, hogy egy teljes embert kapjanak, aki velük van testben és lélekben is és nem épp a fáradtságtól elkalandozó gondolataival küzd.  
Miután visszajöttem a szabadságomról - amire annak érdekében küldtem magam, hogy a pácienseimet ne egy olyan pszichológus várja, aki náluk is rosszabb bőrben van -, valóban többet dolgoztam. Nekem a munkám a terápiám. Az, hogy emberekkel lehetek, jobb emberré tesz, ha segíthetek nekik, az nekem is segít. Sosem éreztem úgy, hogy illenének hozzám az olyan nemes indítékok, mint a világ jobbá és mások boldogabbá tétele, de mindig is érdekeltek az emberek, és hogy hogyan működünk. Vagy hogy miért nem működünk mindig jól.
És sokszor csak akkor vagyunk képesek jobban működni, ha valaki mellénk áll. Mivel tudom, mennyire ijesztő tud lenni, ha magunkra maradunk, minden tőlem telhetőt meg akarok tenni azért, hogy minél kevesebbeknek kelljen egyedül megbirkózni a problémáikkal.
Sokan csak azért jönnek hozzám, hogy valaki meghallgassa őket. Ezeknek az embereknek meglepően sok mondanivalója lesz, ha egyszer megérzik, hogy tényleg odafigyelnek rájuk és senki sem akarja a bajaikat túllicitálni vagy elbagatellizálni. Van, akinek ennyi is elég ahhoz, hogy jobban érezze magát. De olyan is akad, aki nem szeret beszélni. Vele lehet, hogy csak megiszok egy bögre teát és lejátszunk egy sakkpartit - van egy gyönyörű üvegkészletem, aminek azok is csodájára járnak, akik nem rajongói a játéknak -, de ha közben szeretne beszélgetni valamiről, akkor beszélünk. Néha van hogy én nyerek, és olyankor megbeszélünk egy másik időpontot. Hogy a visszavágóért, a csendért, vagy az időmért cserébe, azt nekem nem kell mindig tudnom. Nincsenek kötelező köreim vagy módszereim, emiatt a munkám valóban egy egész embert kíván, aki képes a vendégéhez alkalmazkodni, meglátni azt, amire szüksége van és egy olyan légkört kialakítani, amiben komfortosan érezheti magát. És ez teljesen leköti a figyelmemet.
Jelenleg pedig nekem is erre van a legnagyobb szükségem.
Az irodám ajtaján lecseréltem a rendeléseim időpontját, most már nem csak délelőttönként vagyok bent személyesen, hanem a délutánjaim nagy részét is itt töltöm. Jelenleg épp az egyik szünetemet töltöm ki két időpont között, ilyenkor szoktam ebédelni és elvégezni az adminisztrációs feladataim nagy részét is. De már csak azért is szeretek a nap közepén hagyni egy-két üres órát, mert ilyenkor bárki bejöhet hozzám kérdezni, időpontot foglalni, esetleg csak megismerni, azok is, akik mondjuk telefonon vagy e-mailen nem szeretnek ilyesmiket intézni, vagy csak szkeptikusan állnak hozzá, hogy mégis mire számíthatnak egy-egy beszélgetés vagy tanácsadás során.
Most még bőven van időm a következő vendégem érkezése előtt, így hol a táblázataimat, hol az egyik könyvemet bújom, ilyenkor megszokásból még az ajtót is nyitva szoktam hagyni, ami felé elég gyakran pillantgatok az olvasnivalóm, vagy épp egy bögre forró tea mögül.





Sit down. I'll tell you what you were like in my dream.

Nem szórt rá senki csillámport


Serizawa Izaya csillámport hintett rá


Choi Ha-Rin
Istennõ
Istennõ
Choi Ha-Rin
Mesehõs :
Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin 88c06479d1a94d5dcd49e9c0b8b3b5e11d91b76c
Fehér kígyó
Verta
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
Eye of the Snake
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lee Ji Eun "IU"
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Af646fb488a693f1f0c91b018bb5be42955bbeee
A tükör mögött :
Lharielle

Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Empty
TémanyitásSomeone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Empty2021-10-08, 18:47

Someone who listens
Serizawa Izaya && Verta



Sit down. I'll tell you what you were like in my dream.

Nem szórt rá senki csillámport


Serizawa Izaya csillámport hintett rá


Choi Ha-Rin
Istennõ
Istennõ
Choi Ha-Rin
Mesehõs :
Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin 88c06479d1a94d5dcd49e9c0b8b3b5e11d91b76c
Fehér kígyó
Verta
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
Eye of the Snake
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lee Ji Eun "IU"
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Af646fb488a693f1f0c91b018bb5be42955bbeee
A tükör mögött :
Lharielle

Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Empty
TémanyitásSomeone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Empty

Ajánlott tartalom

Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin Empty
 

Someone who listens ✦ Izaya & Ha-rin

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Serizawa Izaya
» Come back to me, Izaya...
» You are my Muse! - Mirai & Izaya
» Amikor a köd leszáll! - Druun és Izaya