Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 1 Bot


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Ezekiel Beckett
Ma 01:28-kor


Imogen Sallow
Tegnap 23:56-kor


Inoke Kailani
Tegnap 20:43-kor


Nishihara Takuya
Tegnap 17:36-kor


Ayuzawa Misaki
Tegnap 17:09-kor


Maverick Macnair
Tegnap 16:44-kor


Inoke Kailani
Tegnap 12:46-kor


Onyx Blackwell
Tegnap 12:26-kor


Leonard Joar Leifsson
Tegnap 11:54-kor


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

4 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
Find inspiration in the people you meet
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásFind inspiration in the people you meet - Page 2 Empty2023-07-16, 06:05




Ballads and lullabies

••●•• Valfreyja & Ragnar ••●••



A már megszokott köröket futom ezen a reggelen is. Ryder ezúttal nem tartott velem, úgy látszik az az egy hét munkavállalása Evangeline oldalán kifárasztotta annyira, hogy a következő egy hónapban elvonuljon kényszerpihenőre. Öcsém dramatizálásának gondolatai mosolyra húzzák ajkaimat, miközben a bokáig érő hóban haladok előre a kis csapáson. Hiába teszem meg ezt az utat minden reggel, a következő napra a frissen esett hó ismét beteríti a kitaposott ösvényeket. Buta kis gondolat, de talán ebből a célból is szeretem újra és újra bejárni ugyanazt az utat. Ezáltal minden reggel nyomot hagyok az erdőben, s még ha csak ideiglenesen is maradnak ott, de az én kalandom történelmét őrzik meg.
Apropó, kalandok. Egy egész kedves kis ajándékkal szeretném meglepni Evangeline-t a napokban. Már csak azt kell kitalálnom miként csábítsam el magammal úgy, hogy ő is nyugodtabb szívvel hagyja az asztalán azt a rengeteg papírmunkát és felkérést. Szeretném, ha ismét a régi önmaga lehetne. Félek, hogy a feszültsége fel fogja falni egészében. Épp ezért kell tennem érte valamit. Nem ülhetek ölbe tett kezekkel várva a csodára, hogy majd minden rendben lesz. Neki most van szüksége a barátokra. Én pedig állok rendelkezésére.
Amíg a tervemet ízlelgetem, azon kapom magam, hogy éppen csak eltávolodtam a megszokott ösvényemtől. Vagy már több lépést megtettem volna, mióta letértem a helyes útról? Egy pillanatra meg is torpanok, hogy hátra pillantva megnézhessem merről is jöttem és hogy a lábnyomaim ugyanazokat a fákat hagyták-e el, mint mindig. Sajnos pár ismeretlen tényező kerül velem szembe, mely arra utal, hogy nem vagyok a megfelelő erdei úton. Ha pedig ez sem volna elég, az előttem magasodó üvegfal bőven elég információval szolgál. Érzem magamban, ahogy a torkom egy pillanatra elszorul a falon túli látványon. Minél messzebb kalandozik tekintetem a déli területek távjain, annál hevesebben ver a szívem a mellkasomban is. El is fordulok gyorsan, majd lesütött szemekkel indulok meg a fallal párhuzamosan, abban reménykedve, hogy ezzel a módszerrel hamarabb kijutok az erdőből. Utam során megállíthatatlanul török előre a hóban, s látszólag tényleg semmi sem tarthat vissza, ám abban a pillanatban, hogy egy kósza lelket látok a fal túloldalán, tekintetem felszökik az idegenre. Lépteim lelassulnak, s szívverésem is mintha ritmust váltana. Még sosem láttam embert a fal mögött. Kíváncsi szemekkel fürkészem az idegen hátát, ahogy ő lapjaiba feledkezve körmöli a szavakat. Vagy netán rajzol? Mozdulok is egyet, hogy jobb rálátást kaphassak, ám ekkor ő is velem párhuzamosan emelkedik fel. Első gondolatom az, hogy úgy néz ki, mint egy herceg. Ami lehet butácska elképzelés tekintve, hogy semmit sem tudok róla, viszont az öltözetéből ítélve valóban egy nemesi sarjra hajaz. Különös viszont, hogy egyáltalán nem tűnik emberinek. Mintha csak lefestették volna... Némileg emlékeztet a saját tükörképemre, mellyel már hetek óta barátkozok.
Távolságtartóan teszek is egy lépést hátra, hiszen nem ismerem őt, nem tudom mikre lehet képes még így az üvegfalon túlról is. Főként arról a területről, melynek ismeretlenségétől a legjobban félek. Mégis most erőt véve magamon emelem fel egyik kezemet, mikor már teljesen felém fordult. Félénk mosoly követi az integetést, remélve, hogy nem csak egy délibábot köszöntök. Egyelőre abban sem vagyok biztos, hogy ő valóban lát engem és nem csak valami megtévesztő film vetül le elém.
516 szó ••●•• megjöttem  Find inspiration in the people you meet - Page 2 841472469





Nem szórt rá senki csillámport


Ragnar Rosenkrantz csillámport hintett rá


Valfreyja Hedegaard
Lázadó
Lázadó
Valfreyja Hedegaard
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet - Page 2 B8ebcb1622fb72b8d868a6bb75c0c53253354fbf
Jégvarázs
Honeymaren
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
The Kind-Hearted
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet - Page 2 P3mOzBk
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet - Page 2 D1a754add35f0312042e3ca31af9c6cd719b8b31

I will be a rainbow in your cloud

Find inspiration in the people you meet - Page 2 Tumblr_pht6xz6o6y1xc1n43o1_400
Akinek az arcát viselem :
Sofia Carson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
Kereslek, de nem talállak :
My baby brother

Find inspiration in the people you meet - Page 2 ZFKFv4k
A tükör mögött :
Lyndriana

Find inspiration in the people you meet - Page 2 Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet - Page 2 Empty2023-07-16, 02:51

Find inspiration in the people you meet

Valfreyja && Ragnar

Mélabús reggel. Másképp nem fémjelezhettem volna ezt az időszakot, amikor még a rémálmok árnyékolták be a napomat, s a valódi rohanás még nem kezdődött el. Megannyi teendőm akadt volna a mai nap folyamán, azonban egyikre sem akartam gondolni a reggeli kávémig. A forró málnás-csokoládés kávé keserédes íze emlékeztett azonban arra, hogy igenis volt értelme az életemnek. A nappaliban álló antik kakukkos óra pedig nem felejtette el pont hat órakor a frászt hozni rám.
Rengetegszer gondoltam már, hogy kidobom azt a vacakot, azonban eszmei értéke felbecsülhetetlen volt, és már egészen megszoktam a jelenlétét, amikor éppen halk tikk-takkolással törte meg az engem körül vevő csendburkot.
Hamar elkészültem és autóba szálltam, csakhogy nem a kiadóhoz indultam, de még az alapítványnál sem álltam meg, egészen más volt az úticélom. Túlságosan korán volt. Csak azon lelkek rótták az utcákat, akik siettek valahová, vagy akiket olyan lidércnyomások gyötörtek, mint engem.
Ilyenkor szerettem a falnál időzni. Egy félreeső zugban leparkoltam az autómat, kiemeltem az anyósülésről a táskámat, és letelepedtem a megszokott helyemen. A fű enyhén nedves volt még, az illata keveredett az orromban ragadt mennyei kávé illatával. Leereszkedtem a fa tövébe, bőrkötéses könyvecskét húzva elő a táska rejtekéről, majd ceruzát ragadva céltalanul firkálgatni kezdtem. Skicceket csináltam a közeli padon daloló madárpárról, a távoli ház erkélyén nyíló virágokról, sőt egyszer megkíséreltem pontosan megörökíteni az üvegfalon megtörő napfényt is.
Más elámult volna a szépségtől, bennem azonban csak még nagyobb ürességet ébresztett. Nem tudtam értékelni azt, ami szép és jó, mert azt éreztem, nem voltam méltó ezekhez az érzésekhez.
Ez a gondolat egyre mélyebbre rágta magát a lelkemben, olyan súlyt helyezve rá, hogy az üres lapok közé ejtettem a ceruzámat, és keserűen a fatörzsnek döntöttem a fejemet. A fal felé mozdítottam a fejemet, de amint megláttam a tükörképemet elkaptam onnan a pillantásomat.
Nem értettem, miért nem lehettem olyan, mint mások. Mit követtem el, amiért semmi nem tudta meglágyítani a szívemet a mai reggelen? Mégis miért éreztem magam szörnyű embernek, amikor annyira próbálkoztam, hogy jó legyek?
Balomat fásli szorította, elfedve a sebeket, amelyeket tegnap éjszaka okozhattam magamnak. Nem emlékeztem pontosan mi történt, de azt tudtam, hogy az este folyamán történhetett a dolog. Már nem rágódtam azon, hogy milyen sérüléseket okoztam magamnak, egyszerűen arra fogtam, hogy alvajáró lennék, más racionális magyarázatot nem leltem volna rá.
A keserűség tomboló, jeges viharfelhőket gyűrűzött körülöttem. Beleborzongtam a gondolataimba, pedig még csak hidegnek sem nevezhettem az időjárást. A magány jutott nekem osztályrészül, mintha csak átkot szórtak volna rám születésem pillanatában.
Egy piciny villanás. Ennyi történt csupán, amely kizökkentett a gondolataimból, s arra késztetett, hogy ismét a fal felé fordítsam a tekintetemet. Féltem, hogy ő fog rám várni, amikor felpillantok, de egy női alak bontakozott ki előttem.
Összeráncolt homlokkal, a ceruzámat a lapok közé zárva tápászkodtam fel a földről. Séta közben leporoltam a nadrágomat. Vajon ki állt a túloldalon? Ő vajon észrevett engem? Eddig is látott volna, vagy csupán most tévedt volna ide először? Mennyit tudhatott a titkaimról és a szomorúságomról?

484 words ; youtube ; note: remélem, tetszik majd   Find inspiration in the people you meet - Page 2 1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport


Valfreyja Hedegaard csillámport hintett rá


Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet - Page 2 ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet - Page 2 XXPEsFH

Find inspiration in the people you meet - Page 2 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet - Page 2 Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet - Page 2 Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Find inspiration in the people you meet - Page 2 Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet - Page 2 Empty2023-07-16, 02:48

Find inspiration in the people you meet
Honeymaren && Hans

Nem szórt rá senki csillámport



Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet - Page 2 ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet - Page 2 XXPEsFH

Find inspiration in the people you meet - Page 2 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet - Page 2 Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet - Page 2 Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Find inspiration in the people you meet - Page 2 Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

Find inspiration in the people you meet - Page 2 Empty
 

Find inspiration in the people you meet

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Sometimes fate causes us to reunite with people.
» This wall is actually our looking glass
» what is yours will find you
» if i find a prince, can i keep him?
» Find your inner peace - Fa Hai & Fogatlan