Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
Tegnap 18:52-kor


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Find inspiration in the people you meet
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
ÜzenetSzerző
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty2024-02-24, 00:22

The end
Egy fejezet a végéhez ért
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Find inspiration in the people you meet JPbm1tY
Find inspiration in the people you meet C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Find inspiration in the people you meet 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Find inspiration in the people you meet Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty2024-02-12, 12:29

Find inspiration in the people you meet

Valfreyja && Ragnar

Azt kívánom, bárcsak ne állna közénk egy ez az átlátszó fal, mert végre találtam valakit, akit szívesen megismernék. Nem pusztán a megjelenése, a rangja, a vagyona, vagy a vele járó befolyás érdekel, hanem a személye. Érdekel, hogy művészként mit tartogat a lelke, és milyen érzés lehet hallgatni a dalait.
Ismerek jó pár művészt, a többségük furcsa, mint én, vagy még nálam is elvontabb. Némelyiküknek az elméje csak szörnyűségeket tartogat, amelyeket megalkotva, papírra vetve, vászonra festve, dalba öntve vagy bármilyen más formát öltve mások csodálatának tárgyát képzik. Róla ezt nem tudom elképzelni. Ha az arcára pillantok, kedves és meleg érzéseket fakaszt még bennem is, pedig úgy hírlik, hogy az én szívemet jégből faragták.
„Bízom benne, hogy egyszer eljön a nap.” Reagálok az első szavaira, de egyet kell értenem azzal, hogy talán a mi találkozásunkat a sors akarta így. Furcsa érzés kerít hatalmába és azon kapom magam, hogy mosolygok.
„Örülök, hogy erre jártál. Feldobtad a napomat.” Ismerem el neki, hogy ez a rövidke találkozó milyen hatással van rám még ebben a pillanatban is. Talán ma először fognak az emberek mosolyogva látni az utcán.
„Igen, sokáig átláthatatlan volt.” Erősítem meg a szavaimat, és egy pillanatra a könyvbe ejtem a tollat. Szeretném azt a hajtincset én megfogni és óvatosan eltűrni a füle mögé, miközben biztosítom róla, hogy a fal nem hordoz magával veszélyt, nem volt több egy bosszantó akadálynál. Ezt sajnos nem tudom megtenni, így ismét tollat ragadok, hogy válaszolhassak neki.
„Semmi baj. Mindenkinek egy kicsit ijesztő és furcsa ez a helyzet. Nem vagy egyedül, ne félj. A mi oldalunkon lévő városban senki nem akarna ártani neked. Ugyanolyanok, mint te meg én: elmennek dolgozni, élik az életüket, élvezik az apró, de annál örömtelibb pillanatokat.” Próbálok mesélni neki az öröknyár városáról és a benne élő emberekről. Nehezen tudnám bárkiről is elképzelni, hogy bántani akarná őt, ha egyszer átkerülne erre az oldalra.
„Igyekszem még a héten megcsinálni.” Ígérem neki, s remélem, hogy Hans sem gondolja majd másképp. Szeretnék egyszer olyan történetet írni, amely nem nyomasztó és lehangoló. Freya megérdemelne egy kellemes mesét a tengerről.
A következő lepötyögött szavak, azonban zavarba hoznak. Ahogy olvasom a sorait, úgy érzem, hogy az állítólagos jégszívem olvadni kezd. Senki nem értékelte még a művészi oldalamat, a családom jóvoltából megszoktam, hogy nem tartanak emiatt férfiasnak, de az, amiket a túloldalon álló lány ír, megforgatja az egész világomat.
„Köszönöm. Nem is tudod milyen sokat jelentenek a szavaid.” Válaszolok neki röviden, félszeg mosollyal. Nem tudnám most papírra vetni, hogy milyen érzéseket vált ki belőlem, hiszen minden kavarog és zavarossá válik, hogy aztán egy pillanatra kitisztuljon majd ismét káosszá váljon. De talán, egy nap képes leszek neki elmesélni, hogy miként hat rám a jelenléte.
„Legyen így. Holnap ismét eljövök, hogy láthassalak.” Újabb ígéretet teszek neki, ezúttal a jelenlétemmel kapcsolatban. Ezzel is erősíteni akarom benne az érzést, hogy tényleg örülök a találkozásnak.
„Mennem kell, de köszönök mindent. Kérlek, ne felejtsd el, hogy te is különleges vagy.” Kezdem a búcsúzást rövid sorokkal, hiszen a kezem kezd begörcsölni, így jól lenne, ha tudnám pihentetni.
„Legyen mesés napod, Freya. Holnap találkozunk.” Köszönök el végleg tőle. A tollat eltüntetem, az egyik kezemmel a falnak nyomom a kötetet, hogy ő is olvashassa búcsúszavaimat, a másik kezemmel pedig integetek neki. Elindulok. Az autómat keresem, de néhány lépés után nem tudom megállni, hogy ne pillantsak vissza az irányába. Halvány mosoly kíséretében ismét intek neki, de kénytelen vagyok elszakadni ettől a mesébe illő lánytól, ugyanis vár rám a rideg valóság.


566 words ; youtube ; note: remélem, tetszik majd   Find inspiration in the people you meet 1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport


Axel Winchester csillámport hintett rá


Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet XXPEsFH

Find inspiration in the people you meet 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Find inspiration in the people you meet Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty2024-02-09, 23:34




Ballads and lullabies

••●•• Valfreyja & Ragnar ••●••



Az eddigi félelmeim eltörpülnek a vele töltött idő alatt. Felnyitotta szemeimet a túloldallal kapcsolatban, mely közel sem annyira sötét és rémisztő, mint én azt annak hittem. Az öcsémnek talán igaza volt és odaát is lehet gyönyörű az élet, még ha nem is hófedte hegycsúcsok és rénszarvasok ölelnek körbe.
Mosolyra húzódnak ajkaim, viszonozva az övét, mely apró, de észrevehető. Teljesen lehengerel az illedelmes, összeszedett modorával. Ha nem ismerném olyan jól az embereket, azt mondhatnám, hogy neki az ég adta világon nincs problémája az életben. De ismerem az embereket, s legfőképp, ismerem a művészeket. Ragnarról áradnak a negatív érzések, melyek egyre inkább arra késztetnek, hogy közelebb kerülhessek a falhoz. Hozzá. Hozzá akarok közel kerülni, hogy két kezét megfogva mondhassam neki, minden rendben van. Ám a fal továbbra is áll. Ő pedig nem hallja szavaimat a túloldalról. Nem érezheti kezeim biztonságot nyújtó melegét. Csupán a telefonom kékes fényének kijelzője testesíti meg azt, amit se tenni, se mondani nem tudok megszokottan.
Egyszer mindenre sor kerülhet. Az élet elég nagy furfangossággal űzi eme szakmát, a sorsot. Ha nem így volna, nem itt találok rád. Lelkesedésem és kitartásom nem fakad. Hallani fogja a hangomat, én pedig dalra fakasztom őt is. Milyen szép befejezés is volna a falak felszabadulása után. Vajon sor kerülhet erre egyáltalán? Máris nem tűnik olyan rémesnek a másvilág.
Valóban? Erről lemaradtam. A falak túl…rémisztőek voltak ahhoz, hogy megközelítsem őket. De ezt már mondhattam. Sajnálom, néha…összemosódnak az események. Igazítom meg hajamat, mialatt a fejemet ujjbegyeimmel nyomkodom végig. Az álmok és emlékek összemosódása sem stimmel manapság. Legalábbis sokkal nyugtalanabbá tesznek, mint kellene. Biztató szavai a találkozónkat illetve hamar visszarántanak a jelenbe.
Nem is állhattál volna elő jobb ötlettel. Csodásan hangzik, tűkön ülve várom. Lelkes mosolyt társítok szavaim mögé, tovább kifejezve izgatottságomat az irányába. Sosem hittem volna, hogy az újdonság ily mértékben fogja megváltoztatni a mindennapjaimat. Hiszen mostantól ő is az életem részévé válik, s sosem feledem el. Ragnar, a déli oldalról.
Persze hogy az vagy. Erősítem meg, ám arcomon látszik, hogy némi aggodalom telepszik le rá. Talán ő nem így látja? Nem ért velem egyet? Nézz szépen magadra. Vetted a fáradtságot, hogy ilyen messzire telepedj le a fal mellett az irományoddal. Elhivatott vagy, tudod mire van szükséged az adott pillanatban. Fontos vagy a világnak, Ragnar. Mint ahogy minden földi lény. Az, hogy miként használod ki az élet adta ajándékot, már csak rajtad múlik. De kár lenne, ha sokáig lógatod az orrod. Különleges vagy. Használd ki. Eltart egy ideig, mire beleírom a telefonomba mindazt, ami a fejembe szökken, ám így sem kerek az egész mondandóm. Leírni sokkal bonyolultabb, mint kimondani, holott a dalaim többsége is hasonlóképp születik. Talán ő miatta van?
Nem feszegetem a testvéreivel kapcsolatos témakört. Rövidre zárta, ami azt jelenti számomra, hogy kellemetlen volna a folytatás. Ám ami még kellemetlenebb, az az ő távozásának előszele.
Nem akarlak feltartani, menj csak. Ilyen időtájt megtalálhatsz itt, akár holnap is. Vagy a holnap túl korai volna? Elsietem az egészet? Basszus, mi van ha emiatt le akar majd rázni?



493 szó ••●•• megjöttem  Find inspiration in the people you meet 841472469





Nem szórt rá senki csillámport


Ila Nakai csillámport hintett rá


Valfreyja Hedegaard
Lázadó
Lázadó
Valfreyja Hedegaard
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet B8ebcb1622fb72b8d868a6bb75c0c53253354fbf
Jégvarázs
Honeymaren
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
The Kind-Hearted
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet P3mOzBk
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet D1a754add35f0312042e3ca31af9c6cd719b8b31

I will be a rainbow in your cloud

Find inspiration in the people you meet Tumblr_pht6xz6o6y1xc1n43o1_400
Akinek az arcát viselem :
Sofia Carson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
Kereslek, de nem talállak :
My baby brother

Find inspiration in the people you meet ZFKFv4k
A tükör mögött :
Lyndriana

Find inspiration in the people you meet Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty2023-11-25, 00:03

Find inspiration in the people you meet

Valfreyja && Ragnar

Egy futó pillanatra, hogy vannak még csodák a világban, és talán a jövő nekem is tartogathat valami szépet. Valahol az elmém hátsó zugában, azonban valami azt súgja, hogy ez koránt sincs így. Szívem becsvágyó, napról napra érzem, ahogy eluralkodik felettem a késztetés, miszerint ennél többre lennék hivatott. A múltbéli árnyék folyamatosan duruzsolja, hogy hagyjam magam mögött a jótékony művészlelket, hiszen uralkodásra születtem. Vezetőnek, sőt, mi több, királynak.
Azonban, ahogy Freyája pillantok, hirtelen nem akarok mást, csak empátiát, egy csipetnyi figyelmet, tartalmas beszélgetéseket. Valakit, aki tényleg megért és meghallgat engem.
„Megtiszteltetés lenne, hölgyem.” Kanyarítom a következő szavakat a papírlapra. A szám szegletében mosoly bujkál, ahogy a könyvet a fal felé emelem. Cinkos, játékos, barátságos mosoly. Egy pillanatra a tükröződő felületen is hasonlót vélek felfedezni Hanstól, de a következő másodpercben a kép szertefoszlik, mintha a szemeit előtt szaggattak volna szét egy festett képet.
„Kíváncsi vagyok a hangodra. Bárcsak hallhatnálak!” Teszem hozzá egy vágyakozó sóhaj kíséretében, hiszen valóban furdalja az oldalamat a kíváncsiság, milyen lehet a hangja. Kedves és gyengéd? Vagy vidáman csengő és játékos? Úgy érzem, hosszantartó beszélgetésekben lehetne részünk, ha nem választana el kettőnket a fal.
„Várom a pillanatot.” Fűzöm hozzá a válaszomat ahhoz a gondolatmenethez, hogy képes lenne dalolásra fakasztani. Titkon tényleg remélem, hogy egy napon átléphetünk a másik oldalra, és bevetheti a meggyőző képességeit. Talán ő is ezen töprenghetett, amikor kikérte a véleményemet.
„Egyszer talán. Ha azt nézzük, eddig nem lehetett átlátni a túloldalra, most pedig itt vagyunk.” Próbálok tőlem szokatlan módon optimista lenni. Biztatásként pedig újabb szavakat írok le: „Bármi is legyen, én megvárom. Szeretnék egyszer úgy is találkozni veled, hogy nem áll közénk semmit.”
Az utolsó szavaimnál szórakozottan megkocogtatom az üveget. Aranyosnak találom a lelkesedését, engem is nevetésre késztet.
„Egyezzünk meg abban, hogy legközelebb készítek neked képeket és a képek mellé írok neked egy történetet a tengerről. Így megfelel?” Már most akadnak ötleteim egy rövid történettel kapcsolatban, amely talán neki tetszene, de ahhoz, hogy mindezt kivitelezni tudjam, több idő kell. Most nem szívesen hagynám el, mert túlságosan is élvezem a társaságát.
Amikor felemeli a telefonját, összeráncolom a homlokomat, aztán amikor felém fordítja a képet, mindent megértek. Nem engem lát. Vagyis, engem lát, de nem ezt az énemet, nem ezt a valóságot, hanem a múltamat. A múltbéli személyemet.
Nem engedem, hogy rossz érzések üljenek ki az arcomra a fénykép láttán, azonban Freyának köszönhetem, amiért nem süllyedek vissza a rosszkedvű mocsaramba.
„Különlegesnek tartasz?” Pillantok rá kétkedve. Még… Senki nem tartott annak. Néztek már levegőnek, neveztek jégszívűnek, de senki nem látta meg Hansban a pozitívumokat. Talán csak Sitron volt képes rá.
„Nem tartjuk a kapcsolatot. De nem jövök ki jól velük.” Megvonom a vállamat. Nem tudom hol vannak. Rendelkezem homályos emlékképekkel őket illetően, de minden egyes alkalommal, amikor megpróbálom felidézni az arcukat olyan szintű fejfájás tör rám, hogy inkább ignorálom a létezésüket.
„Lassan mennem kellene. Van néhány dolog, amit el kell intéznem. Láthatlak még valamikor?” Szeretném megismételni ezt a találkát, sőt, ha benne lenne, rendszeressé tenném őket. Van benne valami, ami ténylegesen mosolygásra késztet. A vele való ismeretségem sem tűnik hamisnak, mint oly’ sok másik.



503 words ; youtube ; note: remélem, tetszik majd   Find inspiration in the people you meet 1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport



Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet XXPEsFH

Find inspiration in the people you meet 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Find inspiration in the people you meet Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty2023-11-24, 16:46




Ballads and lullabies

••●•• Valfreyja & Ragnar ••●••



Kellemes csalódással ér a túloldali világ felfedezése. Vagyis, ha pontosabbak szeretnénk lenni, a túloldalon élő illető felfedezése. Ragnar egyáltalán nem a rémálmaim megtestesülése, sokkal inkább egy reménytelenül keringő délibáb, mely csak akkor hoz melegséget a szívedbe, mikor rátalálsz. Félő, hogy legközelebb már nem lesz itt. S mi van akkor, ha ez volt az első és utolsó találkánk? Ha az üvegfal más trükköket is rejt magában? Nem szeretném, ha ez a pillanat véget érne. Ha nem lesz elég időm arra, hogy boldoggá tegyem akkor mi fog vele történni? Talán most mosolygós és megolvadni látszik a melankólikus védőburka, de ha visszatér a mindennapjaihoz lehet az visszarántja magával a szomorúság ködébe.
A jelen viszont édes bonbonba csomagolja magát, ahogy én is most már a telefonom segítségével oszthatom meg gondolataimat felé.
Igen, rengeteg dalt írtam már, melyet sokkal kevesebb ember hallott. Talán te leszel az egyik szerencsés. Az tény, hogy a dalszerzés már egész régóta a mindennapi életem részévé vált, viszont sosem sikerült odáig eljutnom, hogy nagy közönség előtt énekelhessek. Szívesebben dalolok Haakonnak vagy csak úgy magamnak, ameddig az élet meg nem hozza a lehetőséget számomra. Angel mellett pedig inkább százszázalékos erőbedobással teszem magam a munkához, az éneklés csupán hobbi szintjén ragadt.
Biztos vagyok benne, hogy ezen tudok változtatni. Lelkesítő mosollyal kompenzálom az ő kételyeit, bár egész aranyosnak vélem, hogy megadja nekem a lehetőséget a változtatáshoz. Főleg, ha tanult és megvannak a képességei, egy dallal könnyen kiadhatja magából a felgyülemlett érzéseket. Hiába költő, szerintem jobban eshetne neki is, ha ki tudná kiáltani magából a gondolatait, mintsem csak egy papírra levetni a csendben. Van, aki felhőkarcolók tetején ordít, ha túl sok fájdalmat és feszültséget cipel a vállain. Meglepően jó hatással van ez az emberre, mintha felszakadna belőle minden, ami eddig láncokra volt verve benne.
Szerinted meg fog szűnni a fal? Mielőtt még felé fordítanám a telefonomat, kételkedve pillantok fel rá, majd vissza a kijelzőre. Ezek a falak már itt álltak egy jó ideje, s eddig semmi nyom nem vezetett arra, hogy le tudnának bomlani. A tenger? Mesésen hangzik! Könyvekben olvastam már tengeri kalandokról, köztük Moby Dick, Odüsszeia… Esetleg te tudnál írni nekem a tengerről?
Bevallom, ha már nem is fél órája olvasom a gyönyörű kézírásával papírra vetett szavakat, még mindig nem tudok betelni velük. A munkaidőm kezdése vészesen közeledik, ezt a kijelzőn mutatott óra is a képembe törli, amikor egy pillanatra elkalandozik tekintetem a jobb felső csücsökbe.
A következő kérdésére viszont csak halkan felkacagok, majd felemelve mobilomat készítek egy fotót a fal túloldalán lévőről. Végül felé fordítom, hogy láthassa az én szemszögemet.
Nem vagy rémisztő, csak különleges. Nyugtatom meg az üzenetem lepötyögésével, melyet rögtön a kép megmutatása után szegezek a falhoz.
És még én hittem azt, hogy egy öcsi túl sok. Kitartó lehetsz és erős, ennyi testvér mellett.


453 szó ••●•• megjöttem  Find inspiration in the people you meet 841472469





Nem szórt rá senki csillámport



Valfreyja Hedegaard
Lázadó
Lázadó
Valfreyja Hedegaard
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet B8ebcb1622fb72b8d868a6bb75c0c53253354fbf
Jégvarázs
Honeymaren
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
The Kind-Hearted
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet P3mOzBk
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet D1a754add35f0312042e3ca31af9c6cd719b8b31

I will be a rainbow in your cloud

Find inspiration in the people you meet Tumblr_pht6xz6o6y1xc1n43o1_400
Akinek az arcát viselem :
Sofia Carson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
Kereslek, de nem talállak :
My baby brother

Find inspiration in the people you meet ZFKFv4k
A tükör mögött :
Lyndriana

Find inspiration in the people you meet Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty2023-09-13, 00:23

Find inspiration in the people you meet

Valfreyja && Ragnar

Nem tartok annyira a fal túloldalán húzódó világtól, sőt izgalmas, már-már újszerűnek tűnik ahhoz a közeghez képest, amelyben én élek. Felsejlenek emlékképek, hogy mennyire izgultam, amikor először hajóra szálltam abban a reményben, hogy egy másik királyságban új otthonra lelhetek. Talán akkor éreztem még ilyen izgalmat, mint most. Annak az utazásnak is milyen csúfos vége lett…
A halovány emlékkép hatására lemondóan felsóhajtok. Próbálom elfelejteni, elnyomni, mintha soha nem is létezett volna, de ahogy telik az idő, úgy kristályosodik ki előttem is az egész, és ez az, ami engem megrémít. A múlt súlyos béklyókat vet rám, és húz le olyan mélységekbe, amely ellen bármennyire is küzdök, nem tudok az örökkévalóságig ellenállni.
Felpillantok a nőre. A jelenléte elűzi az elmémet elborító viharos felhőket. Az ő személyébe próbálok kapaszkodni, hogy ne veszítsem el teljesen önmagamat. Egészen bájos, ahogy lábujjhegyre ágaskodva lesi a papírra vetett sorokat. Írás közben fel-fellesek, a mosolya elragadó, kedvem támadna az örökkévalóságba zárni ezt a pillanatot.
Az üveglapon megjelenő mosolygós arc láttán a fejemet csóválva elnevetem magam. Bár nem hallhat, de hátha az arcomon, hogy remekül szórakozom. Már-már úgy érzem, hogy a szívem megolvad, a testem megtelik élettel, de tudom jól, hogy mindez átmeneti csupán. Ahogy visszazökkenek a mindennapokba, ez az érzés el fog veszni, én pedig ismét egyedül maradok a démonaimmal.
Kifejezetten aranyosnak találom, amikor vörös pír ül ki az arcára. Egyáltalán nem ítélem el azért, mert nem jutott eszébe a telefonja, hiszen én is hamarabb írok kézzel, minthogy a kütyüket piszkáljam. Csak azért tartok magamnál mobiltelefont, hogy ha valami sürgős ügy miatt keresnének.
„Én is szeretnélek egyszer hallani. Érdekel, hogy milyen dalokat írsz. Biztosan tehetséges vagy. Ezzel is foglalkozol? Dalszerzéssel?” Írtam neki az első sorokat, azután, hogy elolvastam az üzenetét, majd a duett szó olvasásakor magasba szökik a szemöldököm.
„Én… Nem igazán énekelek, de megadom az esélyt arra, hogy meggyőzz az ellenkezőjéről.” A családom mindig is úgy gondolta, hogy ha egy férfi énekel, akkor az nem is igazán férfi… Réges-rég kiölték belőlem a vágyat, hogy mások előtt hallassam a hangomat. Szívesebben ülök le a zongora elé, minthogy kinyissam a számat. Feszélyez a gondolata is annak, hogy mások előtt így tegyek, de mégis van Freyában valami, ami miatt hajlandó vagyok nyitni az irányába.
Figyelmesen elolvasom a következő üzenetét, így sokkal közvetlenebbnek tűnik, mintha a falra kellene írnia.
„Ezzel én is vagyok. Nem tudom, hogy más tud-e rólatok, de te vagy az első ember, akit itt látok.” Formálom a betűimet, de a gondolataim annyira száguldanak, hogy a kezem nem tud lépést tartani velük.
„Ha egyszer megszűnik a fal, szívesen körbe vezetlek. Elvihetlek a kikötőhöz is, a tengerhez. Biztosan kedvelnéd.” Nem osztom meg vele, hogy a rengeteg hó és a háta mögött elterülő erdőség engem olyan dolgokra emlékeztet, mintha már jártam volna hasonló helyen. Már csak egy jégpalota hiányozna a háttérből…
Akaratlanul is elmosolyodok, ahogy visszafordulok a válasza felé, és azt olvasom, hogy öccse pánikba esett volna a látványomtól.
„Ennyire nem lehetek rémisztő. Tényleg, te milyennek látsz engem?” Kíváncsiskodok, elvégre érdekelne, hogy melyik lényem ennyire szimpatikus a számomra. Vajon ő Hansot látja, ahogy én is egy rajzolt figurának látom őt?
Az utolsó kérdésénél megakadok, és fanyar mosollyal csak ennyit firkantok a betelni készülő lap aljára: „Vagy egy tucatnyi.”



519 words ; youtube ; note: remélem, tetszik majd   Find inspiration in the people you meet 1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport


Valfreyja Hedegaard csillámport hintett rá


Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet XXPEsFH

Find inspiration in the people you meet 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Find inspiration in the people you meet Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty2023-09-09, 18:14




Ballads and lullabies

••●•• Valfreyja & Ragnar ••●••



Amennyire félek az ismeretlentől, mely a falon túlra húzódik, épp annyira érdekel a Ragnar nevezetű teremtés. Innen békésnek tűnik. Egy elhagyatott léleknek, kit fel kell karolni, hogy újra tele lehessen boldogsággal és erővel. Segíteni szeretnék neki. Még akkor is, ha ebben egy üvegfal gátol meg. Most először hagyom figyelmen kívül a belső hangomat, mely "megálljt" kiállt. Ezúttal nem hallgatok rád. Nem hallgatok a felkerekedő kérdések hálójára, ami értelmet keresve vág utat magának. Vannak odaát többiek? Nem fontos, most csak Ő a fontos. Bánthat a túloldal? Az nem érdekes, itt biztonságban vagyunk. Féljünk? Most nem. Tőle nem.
Észre sem veszem, ám az idő múlásával épp olyan közel kerültem a falhoz, hogy szinte az orrom hegye is érinti a hideg üvegfalat, ameddig én pipiskedve pislogok a füzetébe, már-már türelmetlenül várva újabb sorait. Még mindig le vagyok nyűgözve a kézírásától, ez pedig tökéletesen az arcomra is van írva, ahogy egy apró mosollyal teljesen bele is feledkezek keze ritmikus mozgásának követésébe.
Tőlem egy rajzolt mosolygós arcot kap a boldogsága kinyilvánítása után, jelezve, hogy örülök a hangulata változásának. Végül is ez volt a célom, de még kitartó vagyok a lehelgetéssel, hogy ne kopjon el olyan hamar az örömteli ismerkedés hangulata.
Fellelkesülök a zenei tudásának megismerésekor. Két kezemet összeérintve mosolygok az irányába, mint aki sorstársra talált az imént. Aztán amikor a mobilját húzza elő és társítja mellé a füzetben írtakat, minden világosság válik, az arcom pedig paradicsomvörössé. Erre miért nem gondoltam? Biztos a túlzott lelkesedésemnek hála, na meg a mérhetetlen zavaromnak köszönhetem, hogy pár agysejttel kevesebb szorult belém az elmúlt pár percben.
Elő is húzom farzsebem mélyéről az érintőképernyős mobilt, majd villámtempóban kezdem el pötyögni azt a sok-sok mindent, amit most végre szavakba tudok önteni.
Remélem egyszer meghallgathatlak. Kíváncsi vagyok a hangodra. Esetleg egy duett? Félős mosolyt társítok a mobilban írtak mellé. Nem tudom mi számít soknak mások esetében, főként a fal mások oldalán élő lakosoknak. Lehet ők sokkal másabbak, mint mi. Tekintve, hogy neki már a külsője is jócskán különbözik az itteni világtól. Ettől függetlenül emlékeztet valakire. Arra a női alakocskára, akit már láttam egyszer, de nem tudtam eldönteni, hogy káprázik a szemem vagy csak nem aludtam eleget. Az is lehet, hogy csak egy álom volt. De ez most nem az. Ez a valóság, s nem szeretném, ha hamar véget érne.
Tényleg meglepetés egy ilyen kedves arccal találkozni. Azt hittem senki sem él a túloldalon. Néha álmodoztam arról, hogy milyen lehet az a napsütötte zöld puszta, de általában az ismeretlentől való félelmem visszatartott a további nyomozásban. Nem vagyok a legbátrabb. Sajnos az öcsém sem az. Ő talán még nagyobb pánikba esett volna, ha meglát téged. A telefonomat megint feltartom neki, remélve, hogy az apróbetűket el tudja majd olvasni megint. A helyzet segítése érdekében jobban a falhoz is préselem a kijelzős, miközben halkan felkuncogok öcsém kiborulásának elképzelése miatt. Haakon valószínűleg már épp haza menekülne, anélkül, hogy jobban megismerné a déli idegent. Nem bántom emiatt, hisz' az én érzéseim is elég vegyesnek bizonyultak, ám végül győzött a kíváncsiságom és a jó szívem.
Neked vannak testvéreid? Toldom a kérdést az előző "mininovellámhoz".

504 szó ••●•• megjöttem  Find inspiration in the people you meet 841472469





Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Valfreyja Hedegaard
Lázadó
Lázadó
Valfreyja Hedegaard
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet B8ebcb1622fb72b8d868a6bb75c0c53253354fbf
Jégvarázs
Honeymaren
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
The Kind-Hearted
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet P3mOzBk
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet D1a754add35f0312042e3ca31af9c6cd719b8b31

I will be a rainbow in your cloud

Find inspiration in the people you meet Tumblr_pht6xz6o6y1xc1n43o1_400
Akinek az arcát viselem :
Sofia Carson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
Kereslek, de nem talállak :
My baby brother

Find inspiration in the people you meet ZFKFv4k
A tükör mögött :
Lyndriana

Find inspiration in the people you meet Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty2023-08-24, 22:51

Find inspiration in the people you meet

Valfreyja && Ragnar

Furcsa érzések kavarognak bennem. Ez a felfedezés megbolygatja minden elképzelésemet a falról. Ezidáig úgy véltem, csak mi voltunk: ez a város, ezek az emberek, ezek a gúzsba kötő béklyók. Ahogy rápillantok, benne és a mögötte elterülő tájban a szabadságot látom. Egy olyan világot, ahol tiszta lappal kezdhetnék, amely olyan üres lenne, mint az írógépembe betöltött fehér papíros. Ott talán a hangok sem hajtogatnák a saját igazukat, hanem végre csend lenne. Csend és békesség.
Valóban gyönyörűnek találom a nevét, olyannyira befészkeli magát az elmémbe, azon kapom magam, hogy miként fűzhetném bele a regényembe. Aztán ráébredek arra, hogy abba a lehangoló regénybe nem fér bele, így máris egy másik ötleten kezdek agyalni. Sokkal jobbat érdemel annál, hogy egy ilyen szomorú történet részese legyen.
Szórakozottan elmosolyodok a felmutatott hüvelykujja láttán. Valahol jól esik egy csöppnyi pozitív visszacsatolás a részéről. Anna Summer óta nem éreztem ilyesmit, és ilyenkor döbbenek rá, hogy mennyire vágyok egy kis szeretetre.
"Én is. Eleinte egyedül akartam lenni, de mióta itt vagy… Azóta egy kicsit jobb a kedvem." Ismerem el írásban, hogy jótékony hatással van rám a jelenléte. Talán nem hallhatom, vagy nem érinthetem meg, de mégis olvadni kezd a szívemet borító jégréteg, mert valaki végre nem elutasítóan fordult az irányomba.
A kérdésére először csak bólintok, aztán megfordítom a jegyzetfüzetet, és lassan lapozgatni kezdem, hogy ő is lássa a jegyzeteket, bekezdéseket, verseket, skicceket és rajzokat. Megállok egy pillanatra, figyelem a reakcióját, aztán a következő sort vetem a papírra: "Énekelni és zenélni is tanultam. A családom nem sajnálta a pénzt, ha oktatásról volt szó."
A művészeteket lenézték, csak anyám támogatott ebben, de megtanultam vadászni, vívni, lovagolni és küzdeni azért, ami az enyém. Bármennyire is próbálom elnyomni a bennem lakó Hansot, minden amit tudok belőle fakad.
Szívesen meghallgatnálak, de sajnos nem hallak. Írom neki a válaszomat szomorúan. Összecsukom a könyvemet, és a táskámban kezdek kotorászni. Az ujjaim a mobilomba ütköznek, és egy hirtelen ötlettől vezérelve felmutatom azt.
"Van ilyened? Vagy bármi más, amire kényelmesen tudsz írni?" Én továbbra is ragaszkodok a füzetbe való íráshoz, azonban neki lehet egyszerűbb lenne, ha nem kellene folyton az üveget lehelgetnie. Talán kevésbé lenne feszült, ha kicsit gördülékenyebbé tudnánk tenni a kommunikációt.



355 words ; youtube ; note: remélem, tetszik majd   Find inspiration in the people you meet 1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport


Valfreyja Hedegaard csillámport hintett rá


Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet XXPEsFH

Find inspiration in the people you meet 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Find inspiration in the people you meet Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty2023-08-02, 05:21




Ballads and lullabies

••●•• Valfreyja & Ragnar ••●••



Különös, de így, hogy látok életet a túloldalon, a fal nem is annyira rémisztő. Persze szívesebben látnám a hús-vér emberi alakokat, mégis úgy vélem ez a rajzolt, animált forma egész aranyos és barátságos. Már csak azért is, mert roppant ismerős és hasonló motívumok szerepelnek rajta, mint amit már álmaimban és a tükörben is láttam. Valamelyest meg is nyugtat és komfortos érzést ébreszt bennem, miszerint nem vagyok egyedül. Még Angellel sem osztottam meg a körülöttem történő furcsaságokat, azt meg pláne nem, hogy egy mesebeli alakot látok a tükörben napról napra egyre többször. Elsőre azért én is megijedtem, mint körülbelül minden újdonságtól, ami csak súrolja is az életem lapjait. Ryder ebben talán még rosszabb is mint én, bár még vele sem mertem megosztani ezeket a varázslatos tényeket. Ő minimum elájulna, ha azt mondanám neki a tükörképem más, mint a valóság.
Örülök annak, hogy a barátságos külsőt egy meleg szív követi, aki nem fél az ismeretlenségtől és meg is nyitja előttem az ő életének ajtaját. Még ha csak apró részletek is, melegséggel tölt el, hogy ilyen kedvesen viszonyul hozzám. Sosem gondoltam volna, hogy a falak végül ilyen pozitív csalódást fognak okozni.
Arra, hogy gyönyörűnek tartja a nevem, csak szélesen elmosolyodok, s oldalra billentem fejemet, mint aki egy cseppet zavarba jött, de igazából csak jól esik, hogy így vélekedik a névről.
Az ő neve is az irányomba fordul a lapjai által, melyre felmutatom a hüvelykujjamat, jelezve, hogy nekem is szimpatikus az övé. Különleges, mégis érződik rajta egyfajta tiszteletet parancsoló légkör, ami nemesi vonalat von maga után. Lehet félreértelmezem vagy túl sokat olvasok bele egy puszta névbe. Kicsit el is tűnődök azon, hogy miként becézhetik, de végül lehorgonyozok a Ragnar mellett.
Örülök neked. Írom fel a következőket a párával hintett üvegfalra. Kénytelen vagyok rövidre fogni, mert kifutnék az időből és a homályos felületek eltűnnének. Tényleg örülök neki. A társaságának. A kellemes csalódásnak. Még talán a mókás külsőnek is, mégis... látom az arcvonásain, hogy valami nincs rendben. Fogalmam sincs, hogy a nagytestvér ösztöneim miatt vagy az önzetlenség miatt aggódok érte hirtelen, ugyanakkor úgy érzem szüksége volna egy ölelésre. Ám ez az, amit nem tudok érte megtenni.
Te is művész vagy? Kérdezem vissza tőle, hátha a sanyarú témából esetleg valami érdekesebb születhet. Elsőre arra gondolok, hogy a vászon művésze, de aztán amint jobban bele szövöm magam a részletekbe rájövök, hogy a gyönyörű kézírása miatt talán még költő is lehet.
Énekes vagyok. Dalokat írok. Mialatt várom az ő válaszát, gyorsan felrajzolom a saját szavaimat is. Ismételten rövidre fogva a mondanivalóm. Kicsit elszomorodok közben, hiszen az én hangom nem ér túl az üvegfalakon, így nem tudom megosztani vele az éneklésből fakadó örömeimet. Emiatt csak kissé feszülten összébb vonom a szemöldökömet, s homlokráncolva tanakodok egy sort, hogy vajon miként oldhatnám meg ezt a lehetetlen problémát.
455 szó ••●•• megjöttem  Find inspiration in the people you meet 841472469





Nem szórt rá senki csillámport


Ragnar Rosenkrantz csillámport hintett rá


Valfreyja Hedegaard
Lázadó
Lázadó
Valfreyja Hedegaard
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet B8ebcb1622fb72b8d868a6bb75c0c53253354fbf
Jégvarázs
Honeymaren
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
The Kind-Hearted
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet P3mOzBk
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet D1a754add35f0312042e3ca31af9c6cd719b8b31

I will be a rainbow in your cloud

Find inspiration in the people you meet Tumblr_pht6xz6o6y1xc1n43o1_400
Akinek az arcát viselem :
Sofia Carson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
Kereslek, de nem talállak :
My baby brother

Find inspiration in the people you meet ZFKFv4k
A tükör mögött :
Lyndriana

Find inspiration in the people you meet Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty2023-07-21, 16:57

Find inspiration in the people you meet

Valfreyja && Ragnar

Oly régóta foglalkoztam azzal, hogy a képzeletemben rejlő csodákat és rémségeket papírra vessem, hogy ritkán jártam nyitott szemmel és elmével a világot. Egészen eddig a pillanatig nem gondolkoztam el a fal létezésének célján, ahogy a felfedező vágy sem dúlt bennem, hogy kiderítsem mi bújt meg a túloldalon.
Most azonban elbizonytalanított a tudat, hogy nem voltunk egyedül, s ez még inkább növelte bennem azt az éreztet, mintha nem a saját bőrömben léteztem volna. Mégis, ezzel az arccal és névvel járó életet sokkal jobban élveztem, mint azt, amelyet hatláb mélyre magamba temettem.
A falnál állva, a fiatal nő finom vonásait szemlélve azonban nem éreztem feszélyezettséget. Nem gondoltam úgy, mert bárki is elítélne a származásomért, vagy kilétemért, hiszen nem ismert… Az előítéletek nélküli találkozások gyönyöréhez eddig ritkán volt szerencsém. Talán ezért is döntöttem úgy, hogy szóba elegyedek vele, és a mondanivalómat papírra vetve próbálom továbbítani az irányába.
Észre sem vettem, hogy akaratlanul is félénk mosoly kúszott az ajkaimra, ahogy a könyvet a kezeimbe tartva szórakozottan figyeltem, ahogy cukorpapírokra hasonlító csomagolásokat húzott elő a zsebéből. Édesszájúnak tartottam magam, bár én a csokoládénak voltam inkább a rajongója.
Egyáltalán nem zavart az elkalandozása, sőt, kifejezetten aranyosnak találtam, hogy ilyen apró dolgoknak is tudott örülni az életben. Talán némi irigység is elfogott, hiszen én erre képtelen voltam.
Kíváncsian szemléltem, ahogy az üvegfalhoz hajolt, bár elsőre nem értettem mit szeretne, végül rádöbbentem, hogy nála sokkal hidegebb volt, így okosan a párát kihasználva tudott írni a falra. Nálam túlságosan is meleg volt az ehhez hasonló mutatványokhoz, bár mókásabb megoldásnak tűnt az enyémnél, mégis maradtam a könyvbe való jegyzetelésnél. Így kevesebbet fájt a fejem, hogy megfordítsam a betűket.
„Gyönyörű neved van.” Írtam válasz gyanánt, aztán türelmesen vártam, hogy folytassa, amit elkezdett. Az első szavakig jutott el, amikor a ceruzám hegye már a papírt érintette.
Hans. Már automatikusan készültem volna megformálni a szögletes H betűt, amikor észbe kaptam, és egy kacifántos R betűt vetettem először papírra.
„Ragnar” Jobban kedveltem ezt a nevet, hiszen nem tapadott hozzá annyi borzasztó emlékkép. Azonban nem fordítottam azonnal felé az oldalakat, hanem válaszoltam a megjegyzésére is: „Én sem tudtam róla. Tulajdonképpen, semmit nem tudok a falról.”
Nem akartam faggatni, hiszen ő is annyira tűnt bizonytalannak, mint én. Úgy éreztem magam, mintha ismét gyermekké váltam volna a fal közelében: vonzott az új, bizonytalan és egyben varázslatos újdonság. Váratlanul ért, amikor a hogylétem felől érdeklődött. Ha figyelte a reakciómat, azt is láthatta, hogy zavartan elmosolyodtam.
Gondolkoztam rajta, hogy miként válaszolhatnék rá, de végül a következő gondolatokat írtam le: „Mindig szomorú vagyok.”
Írásban mindig is könnyebben kommunikáltam az érzéseimről, hiszen könnyebben buktak ki belőlem a szavak, és az álnok ajkaim nem kényszerítettek hazugságokra.
„De azt hiszem, ilyen a művészek sorsa. A többségünk hasonlóan szomorú.” Firkantottam oda a gondolatmenet végére egy kicsit hanyagabban, hogy tompítsam a keserűségem élét. Szerettem volna ezúttal én kérdezni tőle, azonban jól tudtam, hogy neki sokkal nehezebb volt tartani a lépést velem, így csupán oldalasan nekidőltem mellette a falnak, a könyvet úgy tartva, hogy akár ő is rálátást nyerhessen a kezeimben tartott lapokra.


497 words ; youtube ; note: remélem, tetszik majd   Find inspiration in the people you meet 1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport


Valfreyja Hedegaard csillámport hintett rá


Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet XXPEsFH

Find inspiration in the people you meet 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Find inspiration in the people you meet Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty2023-07-20, 05:36




Ballads and lullabies

••●•• Valfreyja & Ragnar ••●••



Valamelyest megnyugtat, hogy nem csak én lepődök meg a különös helyzetünkön, miszerint van élet a falak mögött, de nem is akármilyen. A külsőjét már-már egész helyesnek találom egy mesehőshöz képest, s amint sikerül összerakni, hogy nekem integet vissza, valamennyivel bátrabban közelítem meg az üvegfalat. Sosem merészkedtem ilyen közel a fagyos, tükörszerű építményhez, melynek titkait sem mertem feszegetni még. Most pedig itt álltam és kíváncsian várakoztam, hogy vajon milyen érdekességet mondhatott az imént, mert hogy...én nem hallom őt. De miért nem? Ahogy lassacskán elkezdek rágódni ezen a problémán, észre sem veszem, hogy milyen közel is lépkedtem a rémálmaim mumusához, avagy az üvegfalhoz. Szinte pár centire állapodok meg tőle, ahogy ő könyvébe firkantva felemeli a szavakat irányomba.
Elsőre elmosolyodok egy kicsit a kacifántos, mégis elbűvölő kézírása láttán. Milyen barátságos... Szöknek a gondolatok fejembe könnyedén. Végül megbékélek a társaságával, s zsebeimben kutakodva próbálok valamit találni, amire én is ráírhatnék egy üzenetet. Úgy látszik ilyen csevegési metódust kell alkalmaznunk, ha már a fal megnehezíti az egyszerűbb kommunikációs eljárásokat.
Sajnos a zsebeimben csak a mobilomat találom és némi becsomagolt borsmentás cukrot, melyek valószínűleg a tavalyi év óta ott lapulnak a kabátom mélyén, de csak most kezdek el örülni a felfedezésüknek. Bele is feledkezek a cukorkák miatti örömömbe, így amikor felpillantok, csak bocsánatkérően nézek az idegenre, mielőtt még tennék egy kanyart tekintetemmel hátha valami akad a földön. Pechemre viszont semmi sincs kéznél, amivel kommunikálhatnék vele, így maradt a régimódi megoldást.
Előre hajolok az üvegfalhoz, már-már lelkes mosollyal megközelítve a hideg felületet, melyre a következő pillanatban rálehelek, s a következőket firkantom fel az ujjbegyemmel: Freya. Nehézkesen ugyan, de megoldom, hogy a betűket ő tökéletesen olvashassa és csak az én oldalamon legyen a Freya bolondos verziója, "ayerF". A mobilom ötlete továbbra sem szökik a fejembe, így tovább folytatom a számomra szórakoztató üzenetváltási stratégiámat. A következő irománnyal viszont kicsit meggyűlik a bajom. Gyorsan rálehelek az üvegfelületre, majd a lehető leggyorsabb technikával írom le a betűket neki.
És téged? Nem tudtam, hogy élnek emberek odaát. A negyedik szóig jutok el, de újra lehelnem kell, hogy be tudjam fejezni a kis irományt. Azt azért nem teszem hozzá, hogy elég érdekes formájában vetül ki elém a képe. Talán ez is a tükör egyik mélyre ásott titka. Ki tudja mikor rántják le róla a leplet és fedezzük fel kik és mik élnek a túloldalon az elferdített valóságuk mögött.
Következő kérdésemmel egy kicsit várok, legalábbis addig, ameddig ő is bemutatkozik és valamelyest elindul az ismeretség lavinája, mely persze még nem ad nekem jogot ahhoz, hogy az életében vájkáljak. De miért tűnik ennyire letörtnek? Mintha lógatta volna az orrát és csak a lapjaiba temetné bánatát. Pontosan tudom milyen érzések váltják ki a költészetet megnyitó kapu borzongó kreativitását. Rosszabb napokon én is a dalaim írásába mélyülök, hogy papírra vethessem azokat a szavakat, melyeket túl keserű volna kimondani és elfogadni. Helyette dalokba, rímekbe fonom a bennem dúló nyomasztó lexémákat.
Miért vagy szomorú? Írom fel a következőket egy újabb ködös felületre.
484 szó ••●•• megjöttem  Find inspiration in the people you meet 841472469





Nem szórt rá senki csillámport


Ragnar Rosenkrantz csillámport hintett rá


Valfreyja Hedegaard
Lázadó
Lázadó
Valfreyja Hedegaard
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet B8ebcb1622fb72b8d868a6bb75c0c53253354fbf
Jégvarázs
Honeymaren
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
The Kind-Hearted
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet P3mOzBk
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet D1a754add35f0312042e3ca31af9c6cd719b8b31

I will be a rainbow in your cloud

Find inspiration in the people you meet Tumblr_pht6xz6o6y1xc1n43o1_400
Akinek az arcát viselem :
Sofia Carson
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
Kereslek, de nem talállak :
My baby brother

Find inspiration in the people you meet ZFKFv4k
A tükör mögött :
Lyndriana

Find inspiration in the people you meet Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty2023-07-16, 15:54

Find inspiration in the people you meet

Valfreyja && Ragnar

Látszólag a jeges döbbenet nem csak engem ért váratlanul, hanem a fal túloldalán lévő nőt, akinek az arcán épp olyan meglepettség tükröződött, amilyen az enyémre is kiülhetett.
Összeszorult torokkal, már-már szorongva hajtott előre a kíváncsiság, hiszen eddig még nem akadt dolgom a túloldalon lévőkkel. Sőt, már-már meg mertem kockáztatni, hogy talán nem is élt odaát senki. Ez a teóriám megdőlni látszott, ahogy a hóban kibontakozó alakra siklott a tekintetem.
Két méter választott el a faltól, de innen is láttam, hogy az alakja közel sem volt olyan valóságos, mint az enyém. Sőt, sokkal jobban emlékeztetett arra a személyre, akit a tükörben viszont láttam, de nem fogadtam jó szívvel. Minél jobban szemléltem a havas tájat, annál inkább kúszott be az ingem alá a hideg, derengett fel előttem egy befagyott fjord képe és úgy éreztem magam, mintha egy cudar hóvihar kellős közepén álltam volna.
Amint az irányába fordultam, tett hátrafelé egy lépést. Megértettem volna az ijedelmét, ha a tükörképemet látta volna, hiszen én is régóta küszködtem azzal az arccal járó felsejlő emlékképekkel, hangokkal, amelyeket egyáltalán nem éreztem a sajátoménak. Gyakran megijedtem a saját gondolataimtól.
Talán némi bizalmat szavazott meg nekem, amikor integetni kezdett. Magamnak sem tudtam megmagyarázni miért, de ez az apró gesztus mosolygásra késztetett, és viszonoztam az integetést. Egyik kezemmel a hónom alá szorítottam a könyvet, ügyelve arra, hogy ne hagyjam el a ceruzámat, majd teljesen a falhoz érve a kezemet a hűvös üveglapra fektettem.
- Hallasz engem? – szólaltam meg enyhén előre dőlve, abban a reményben, hogy talán a hangok átjutottak a falon. Ostoba, vagy naivan bizakodó voltam, amikor azt hittem, hogy működni fog köztünk a kommunikáció. Az összeráncolt homloka és értetlen tekintete elárulta, hogy egyetlen szó sem jutott el hozzá. Az alsó ajkamba harapva próbáltam találni valami megoldást, amely segíthetett volna áthidalni a nehézségeket. A tekintetem a hóban hagyott lábnyomaira siklott, nem irigyeltem az ottani időjárás miatt. Hozzá voltam szokva a meleghez, a kellemes időjáráshoz, és egyáltalán nem hiányzott az a rengeteg hó.
Aztán, amikor bambulásom végett a ceruza kicsúszott a lapok közül, és a fal aljának csapódva a földre esett, a legnyilvánvalóbb megoldás bontakozott ki előttem. Lehajoltam érte, aztán a könyvet kinyitva kerestem egy üres oldalt, hogy a ceruzát a papírra nyomva a következő szavakat formálhassam meg: „Hogy hívnak?”
Megfordítottam a könyvet, és a falhoz tartva ráböktem, így akartam sugallni számára, hogy olvassa el, amit írtam.
Nem kényszeríthettem arra, hogy kommunikáljon velem, de tagadhatatlanul is kíváncsivá tett a tény, hogy a túloldalon éltek emberek és kíváncsi voltam, hogy a dermesztően hideg idő ellenére mi rejtőzött odaát.


416 words ; youtube ; note: remélem, tetszik majd   Find inspiration in the people you meet 1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport


Valfreyja Hedegaard csillámport hintett rá


Ragnar Rosenkrantz
Gazember
Gazember
Ragnar Rosenkrantz
Mesehõs :
Find inspiration in the people you meet ANPJ
Jégvarázs
Hans
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
29
Titulus :
Not the bad guy
A másik felem :
Find inspiration in the people you meet XXPEsFH

Find inspiration in the people you meet 5899ed6cd176aadfd7cdd824b4da141f14b60286
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet Be8e240022ba88e8cb55d40d2d591c698e8614d2_hq

Who dumps a prince? Sure, I’m insincere. But for some random guy who talks to reindeer?
Életkor :
23
Akinek az arcát viselem :
Nicholas Galitzine
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Find inspiration in the people you meet Aace6da5175b03fc6b2326952ff77e5ce2bc4dd6

Don’t be the monster they fear you are

A tükör mögött :
Lazarus

Find inspiration in the people you meet Empty
TémanyitásFind inspiration in the people you meet Empty

Ajánlott tartalom

Find inspiration in the people you meet Empty
 

Find inspiration in the people you meet

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» Sometimes fate causes us to reunite with people.
» This wall is actually our looking glass
» what is yours will find you
» if i find a prince, can i keep him?
» Find your inner peace - Fa Hai & Fogatlan