Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
So... Can we keep him?
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásSo... Can we keep him?  Empty2023-12-07, 00:29

So... Can we keep him?

Konnor && Ila

- Ne aggódj, sem én, sem a menhelyi kutyák nem fognak megenni – mosolyogtam vígan a teátrális elköszönése hallatán. Ha tudta volna, hogy Mato még a hálószobában szuszogott és valamiről álmodott! Ez azonban az én kis titkom volt. Nem akartam gonosz lenni Konnorral, de tisztában voltam a szándékos, bosszantásommal kapcsolatos ténykedéseivel, aminek most az egyszer elejét akartam venni.
Gyerekjáték átállítani az órákat és elhitetni vele, hogy már rég úton kellene lennünk, azonban egyszer talán én is megérdemlek egy olyan napot, amikor Konnor nem viselkedik úgy, mint egy duzzogó medvebocs. Mostanában úgyis rengeteg medvés hasonlat jutott eszembe, főleg akkor, amikor Konnorra pillantottam. Túlságosan is emlékeztetett valakire.
Boldogan lépdeltem a járdán, kiélvezve a reggeli forgatag előtti édes csendet és békét, miközben a számban éreztem a péksütemények és a kávé ízét. Szinte biztos voltam benne, hogy a mai napot semmi nem szúrhatta el.
- A csokis párna mindig megéri, ilyenkor még frissen lehet kapni – mosolyogtam sejtelmesen, hiszen a pékség nemrég nyitott, ami azt jelentette, hogy a forró finomságok között bátran, rohanás nélkül is válogathattunk. Bíztam benne, hogy egyszer talán majd a fiúk is megértik majd, hogy mennyi előnnyel szolgált, ha az ember időben útnak indult.
Arra azonban nem számítottam, hogy a környezetünk fog lebuktatni engem. Elfeledkeztem a kirakatból álló óráról, hiszen annyira lekötött az édesség gondolata, fel sem merült bennem, hogy Konnor ennyire gyanakodna. A kifakadása azonban nevetésre késztetett.
- Ne haragudj! De ma mindenképpen szerettem volna időben beérni, hogy mindent meg tudjak mutatni neked! – hagytam abba a nevetést és kértem tőle bocsánatot. Ha nem húzta volna annyiszor szándékosan az időt, akkor nem kellett volna ilyen aljas eszközökhöz folyamodva becsapnom őt.
- Ne csináld már Kod… Konnor! – javítottam ki magam, ahogy a nyomába szegődtem, és megpróbáltam belecsimpaszkodni a karjába. Fogalmam sincs, hogy miért férköznek számomra ismeretlen nevek az elmémbe, mégis időről-időre azon kapom magam, hogy más néven akarom szólítani a fiúkat.
- Ígértem, hogy legközelebb hagyom, hogy addig aludj, ameddig szeretnél. Tényleg fontos nekem ez a nap, és szeretném, ha jól éreznéd magad a menhelyen. Kérlek, hagyd abba a duzzogást, tegyünk egy kitérőt a pékségnél, ahol az összes kedvencedet megveszem, sőt holnap akár sütök is csak neked valami finomságot. Kérlek, hadd engeszteljelek ki! – Minden erőmet bevetem ahhoz, hogy kiengeszteljem őt az álnok óraátállításom miatt, miközben próbáltam magunkat a pékség irányába terelni.
Innen láttam, hogy a pékség ajtaja nyitva állt, és már messziről idesodorta a szél az ínycsiklandó illatokat. Bolondok lettünk volna kihagyni a kínálkozó alkalmat.



402 words ; youtube ; note: én is szeretlek Koda  So... Can we keep him?  1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport



Ila Nakai
Lázadó
Lázadó
Ila Nakai
Mesehõs :
So... Can we keep him?  Brother-bear-fjpPIv
Mackótestvér
Nita
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
Mama bear
✦ ✦ ✦ :
So... Can we keep him?  B2bb4ea1b82f73e6fcb6707c62bea5f7d2f71cf0

Once you love someone, they stay in your heart forever.
Életkor :
2
Akinek az arcát viselem :
Diana Korkunova
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
So... Can we keep him?  Baf005593d7e04fce1f5a7bb6133f4e8e46ec728
A tükör mögött :
Lazarus

So... Can we keep him?  20231225_134803_0000

So... Can we keep him?  Empty
TémanyitásSo... Can we keep him?  Empty2023-12-06, 12:23



professionally annoying
Ila & Konnor

Ilának szokatlanul jó kedve volt - ami csak azért volt meglepő mert épp azt igyekeztem elérni, hogy bosszús legyen - és nem tudtam eldönteni, hogy azért, mert ennyire reggeli dalos pacsirta vagy ő akar így az én agyamra menni. Mondom, néha felettébb idegesítő volt ez a játék és magam sem tudtam hova vezet, de medve legyek ha hagyom, hogy kifogjon rajtam!
Felkapom a telefonomat az ágyamról, ahol készülődés közben hagytam, és elindulok vissza az előszoba felé, miközben továbbra is azon kattog az agyam, hogy vajon miben sántikál a bátyám barátnője.
A bocs-radarom valami miatt bejelzett, de ennél több infóval nem szolgált.
Egy kicsit bíztam benne, hogy Mato az utolsó pillanatban megállít, és közli, hogy ez valamiért borzasztóan rossz ötlet, de fogalmam sincs ő hol tartott a reggeli készülődésben, mert túlságosan is lekötött az, hogy Ilát hátráltassam. De hamar világossá válik, hogy nem számíthatok a közbeavatkozására.
- ...Ha nem térnék vissza, tudd, hogy szeretlek! - szólok vissza azért drámaian, miközben belebújok a dzsekimbe, és hagyom hogy Ila kitessékeljen az ajtón. Mindenképp szerettem volna szép szavakkal búcsúzni, arra az esetre, ha Ila úgy dönt, hogy nem hoz vissza a menhelyről. Vagy ha én úgy döntök, jobb helyem lesz ott.
Szokatlanul csendesek voltak az utcák, a reggeli rohanásnak nyoma sem volt, a buszmegállóban sem gyülekezett a szokásos tömeg és ekkor kezdett el valami gyanú motoszkálni bennem, amire csak rádobott egy hatalmas lapáttal Ila gondtalanul csengő, ráérős hangja. Arról nem is beszélve, hogy még a boltba is hajlandó lett volna bemenni, holott - elvileg - késésben voltunk miattam! Mi a fene folyik itt?
A szemöldökömet ráncolva méregetem pár pillanatig, majd így szólok, miközben elkezdem kihalászni a telefonomat a zsebemből:
- Mi ez a nagy ráérés? Mióta éri meg neked a csokis párna, hogy elkéssünk...? - elhalva fejezem be a mondatot, mert a telefonom kijelzőjén lévő óra és az egyik kirakatban világító kijelző közel sem azonos időt mutat és az agyam fogaskerekei meg a számok elkezdenek csikorogni a fejemben.
- Nem is vagyunk késésben? Mit...? - megtorpanok és elgondolkodom. Ila derűs arca és az órák közötti eltérés csak egy dolgot jelenthet - mégpedig hogy alaposan át lettem vágva és jóval korábban van, mint én azt képzeltem. Hogy???
Ezek szerint minden erőfeszítésem hiába való volt, mert a lány már egy lépéssel előttem járt, mintha tudta volna, hogy mire számíthat tőlem, és ez valamiért egyszerre bosszant fel és szórakoztat, ami miatt csak még jobban kiakadok és zsebre vágom a kezeimet, ahogy elindulok az üres utcán - hiszen még gyakorlatilag hajnal van!!! - és vissza se nézek, csak bosszúságomnak hangot adva morgolódom.
- Ez komoly, Ila? Még bőven aludhatnék! - Némi túlzással, de bőven elég lenne, ha most kelnék fel ÉS még úgy is el tudnánk készülni időre ha ezen a nőszemélyen múlik. Nem tudom eldönteni, hogy le legyek nyűgözve vagy mérhetetlenül mérges legyek, ezért az egyetlen logikus lépéshez folyamodok, amit az ember egy ilyen helyzetben tehet: istenesen beduzzogok és úgy döntök, hogy ezért semmilyen csokis párnával, sem lekváros buktával, de még a kedvenc burgonyás pogácsámmal sem tud majd kiengesztelni!
És még Mato nem hisz nekem, mikor azt mondom neki, hogy az ördöggel alszik egy ágyban! Hát szép!


520 szószeretünk, Nita!  So... Can we keep him?  841472469






Nem szórt rá senki csillámport



Konnor Dahman
Ősi állat
Ősi állat
Konnor Dahman
Mesehõs :
So... Can we keep him?  9c9ec275106a79ff4adf1ffda431f4f6f1dee124
Mackótestvér
Koda
Egyszer volt, hol nem volt... :
I told you before,
my name is Koda!

So... Can we keep him?  AJuQ
Say it with me:
Ko-Da!
Ennyi ember hisz bennem :
4
Titulus :
Lil' Bear
A másik felem :
So... Can we keep him?  7815d8f0c304835e0331bed63f4038c14bb24036
✦ ✦ ✦ :
So... Can we keep him?  881f812f8323256edc00f9ae459d4e0e776ca779
Akinek az arcát viselem :
Jordan Fisher
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
So... Can we keep him?  Eb4eb197068db3533f395e80b2e7667a0e282181
A tükör mögött :
Lharielle

So... Can we keep him?  Empty
TémanyitásSo... Can we keep him?  Empty2023-08-24, 21:42

So... Can we keep him?

Konnor && Ila

Próbáltam elfeledkezni a Matoval való beszélgetésünkről az öregasszonnyal, mesékkel, álmokkal és medvékkel kapcsolatban. Egyáltalán nem volt könnyű dolgom, mert ma is hajnali kettőkor arra riadtam, hogy Mato olyan szorosan ölelt át, hogy nem bírtam megmoccanni. Reggelre azonban mindez már nem látszott rajtam: mindenkinek készítettem reggelit, csomagoltam ebédet, elkészültem és már csak arra vártam, hogy Konnor összeszedje magát és indulhassunk.
Konnor néha olyan volt, mint a medvebocs az álmomból: izgága, néha undok és nagyon jól értett ahhoz, hogy húzza az időt. De hékás! Semmi gond, ugyanis mindenre, mondhatni majdnem mindenre felkészültem vele kapcsolatban. Eleinte sokat bosszankodtam azért, amit egyedül, vagy Matoval csinált – céloztam itt éppen a hatalmas kupira, amit ezek a férfiemberek tudtak alkotni -, azonban amint tudatosult bennem, hogy ezzel az a célja, hogy engem bosszantson inkább csak nevettem és mosolyogtam rajta. Időnként játékosan megdorgáltam, vagy éppen kidolgoztam olyan taktikákat, amik az ellenkező hatást váltották ki: ő ráncolta az orrát mogorvát egy-egy kedvesebb megjegyzésem után.
Ez persze nem jelenti azt, hogy a szundi ébresztő után ne rongyoltam volna be a szobájába, és rántottam volna le róla a takarót és húztam szét a függönyöket, miután a szép szavak nem használtak. Sőt, amíg fogat mosott, addig gondoskodtam róla, hogy minden fontos dolgot elpakoljak akár helyette is.
- Itt van nálam! – emeltem fel az előszobában állva Konnor dzsekijét, ugyanis tudtam, hogy el fogja hagyni, vagy elfelejti, és a végén még tőlem fogja kérdezni, hogy már megint hová keverte el. Ismertem már ennyire, ahogy azt is tudtam, hogy szándékosan húzta az időt, pedig nagyon szerettem volna időben beérni. Ezért is követtem el egy cselt vele szemben, amelyre láthatóan nem jött még rá.
- Rendben, Konnor! Semmi gond! Igazán ráérünk! – kiáltottam utána, amikor szólt, hogy a szobában hagyta a telefonját. Némi frusztráltságot is csempésztem a hangomba, pedig titkon nagyon is büszke voltam magamra, amiért túljártam az eszén.
- Elmentünk, majd jövünk! – fordultam vissza, miután végre sikerült kitolnom Konnort a lépcsőházba. Tulajdonképpen, Mato még aludt, ugyanis egy órával korábbra állítottam a házban lévő összes órát, hogy Konnorral biztosan időben el tudjak indulni.
A nap még csak most jött fel, a busz érkezéséig is bőven volt időnk, így vidáman fordultam Konnor felé.
- Mit szólsz? Kérjünk elvitelre valahol kávét, vagy ugorjunk be a kedvenc pékségünkbe és hozzunk onnan csokis párnát? – vigyorogtam rá, hiszen gyerek volt még az idő, így hajlandó voltam akár egy kis kitérőt tenni vele.



390 words ; youtube ; note: én is szeretlek Koda  So... Can we keep him?  1149350199  

Nem szórt rá senki csillámport


Konnor Dahman csillámport hintett rá


Ila Nakai
Lázadó
Lázadó
Ila Nakai
Mesehõs :
So... Can we keep him?  Brother-bear-fjpPIv
Mackótestvér
Nita
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
13
Titulus :
Mama bear
✦ ✦ ✦ :
So... Can we keep him?  B2bb4ea1b82f73e6fcb6707c62bea5f7d2f71cf0

Once you love someone, they stay in your heart forever.
Életkor :
2
Akinek az arcát viselem :
Diana Korkunova
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
So... Can we keep him?  Baf005593d7e04fce1f5a7bb6133f4e8e46ec728
A tükör mögött :
Lazarus

So... Can we keep him?  20231225_134803_0000

So... Can we keep him?  Empty
TémanyitásSo... Can we keep him?  Empty2023-08-02, 20:37



professionally annoying
Ila & Konnor

Nagyon szeretem az állatokat.
Ila is szereti őket.
Ez eggyel több közös vonás, mint amennyin szerettem volna osztozkodni, de a lelkiismeretem Mato-hangon rám szól, hogy ne legyek ilyen gyerekes. Látványosan szemet forgatok rá, még akkor is, ha csak én látom.
Ila ezer éve felajánlotta már, hogy elvisz magával a menhelyre, hogy megnézzem az állatokat és azt hiszem ez volt az egyetlen olyan dolog, amire nem mondtam élből nemet neki. Ráfogom a pillanatnyi gyengeségre, amit amiatt éreztem hogy szeretetéhes kisállatokat dögönyözhetek. Ki tudna erre nemet mondani?
Szóval miattuk megyek és még véletlenül sem azért, mert elkezdtem megkedvelni Ilát, bármit is gondolt Mato, amikor közöltem vele tegnap este, hogy mi lesz a mai programom! Láttam a képén azt az idegesítő kifejezést, ami félúton volt az aggodalom és megkönnyebbülés között, mintha előre vizualizálta volna, hogy ez vagy katasztrófa lesz, vagy elkezdem lobogtatni a fehér zászlót és onnantól kezdve minden szupi lesz.
Tuti az utóbbiban reménykedik.
De még mit nem! Az a legkevesebb hogy a lány, hogy bírja az állatokat (hiszen Mato-val randizik)! Ettől még nem fogom jobban bírni.
Az utóbbi időben egyébként az lett az életcélom, hogy bosszantsam, bár ez a játék már nekem is kezdett lassan az agyamra menni, szóval ez is benne lehetett abban, hogy amikor újra felhozta a témát, belementem hogy elkísérjem másnap reggel munkába menet. Szokatlan együttműködésem biztos meglepte.
Ettől függetlenül reggel direkt nem keltem fel az ébresztőre - megvártam, hogy be kelljen jönnie a szobámba és felkeltsen, ráérősen mostam fogat, amikor ő már öltözködött és lomhán készülődtem, amikor ő már menetre készen körözött az előszoba környékén.
Ez a lány bosszantóan pontos volt, szerintem ha akart volna se tudott volna elkésni sehonnan, az idegrendszere egyszerűen nem engedett meg neki ilyen természetellenes működést. Szerintem csak tiszta feszkó volt, és nem ártott volna, ha lazít kicsit. Gondoltam, előbb utóbb majd eltanulja tőlem.
- Ila, nem láttad a barna dzsekimet? - szóltam hozzá dallamos hangon a nappaliból, úgy téve, mintha a kedvenc kabátomat keresném. Pontosan tudtam, hol hagytam két nappal ezelőtt, de ezt neki nem kellett tudnia.
Arra számítottam, hogy türelmetlen anya-üzemmódból átkapcsol őrült-anya üzemmódba és ez a gondolat szórakoztatónak tűnt, bár még nem láttam őt igazán mérgesnek. Idegesnek, bosszúsnak, fáradtnak, stresszesnek bőven (gondolom ennek volt köze ahhoz, hogy két sráccal kezdett el együtt élni - de hé, nem én hívtam!) de dühösnek még soha, és ez valamiért idegesített.
Az agyamba költözött kisördög arra biztatott, hogy ha el tudom érni, hogy kiakadjon, akkor én is joggal lehetek dühös rá, összeveszünk, Mato rájön, hogy igazából nem hozzá való a lány és minden visszaáll a régi kerékvágásba.
Aha.
Csakhogy az agyam másik része meg rohadtul azon parázott, hogy ha ez megtörténik, akkor Mato arra jön rá, hogy velem van a baj, és én repülök innen. Elég szar volt ebbe belegondolni, mégsem tudtam megállni, hogy ne teszteljem minduntalan a lányt, a kapcsolatát a bátyámmal, vagy a bátyám kapcsolatát velem, hiába félt egy nagyobbik kisebbik részem attól, hogy én fogom húzni a rövidebbet.
- Oh, várj... - kapok a farzsebemhez. - A szobámban hagytam a telóm, egy perc és itt vagyok! - fordulok sarkon angyali mentegetőzés közepette, úgy téve, mintha ez is szándékosan ellene elkövetett merénylet lenne. Pedig valahol az ördögi tervek szövögetése közben tényleg elfelejtettem a második, kisebb és lényegesen butább agyamat magammal hozni.
Anélkül pedig sehova, mert azt akarom, hogy nap végére tele legyen a tárhelyem cuki kiskutyás képekkel!



551 szószeretünk, Nita!  So... Can we keep him?  841472469



Nem szórt rá senki csillámport


Ila Nakai csillámport hintett rá


Konnor Dahman
Ősi állat
Ősi állat
Konnor Dahman
Mesehõs :
So... Can we keep him?  9c9ec275106a79ff4adf1ffda431f4f6f1dee124
Mackótestvér
Koda
Egyszer volt, hol nem volt... :
I told you before,
my name is Koda!

So... Can we keep him?  AJuQ
Say it with me:
Ko-Da!
Ennyi ember hisz bennem :
4
Titulus :
Lil' Bear
A másik felem :
So... Can we keep him?  7815d8f0c304835e0331bed63f4038c14bb24036
✦ ✦ ✦ :
So... Can we keep him?  881f812f8323256edc00f9ae459d4e0e776ca779
Akinek az arcát viselem :
Jordan Fisher
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
So... Can we keep him?  Eb4eb197068db3533f395e80b2e7667a0e282181
A tükör mögött :
Lharielle

So... Can we keep him?  Empty
TémanyitásSo... Can we keep him?  Empty2023-08-01, 21:12

So... Can we keep him?
Nita && Koda

Nem szórt rá senki csillámport


Ila Nakai csillámport hintett rá


Konnor Dahman
Ősi állat
Ősi állat
Konnor Dahman
Mesehõs :
So... Can we keep him?  9c9ec275106a79ff4adf1ffda431f4f6f1dee124
Mackótestvér
Koda
Egyszer volt, hol nem volt... :
I told you before,
my name is Koda!

So... Can we keep him?  AJuQ
Say it with me:
Ko-Da!
Ennyi ember hisz bennem :
4
Titulus :
Lil' Bear
A másik felem :
So... Can we keep him?  7815d8f0c304835e0331bed63f4038c14bb24036
✦ ✦ ✦ :
So... Can we keep him?  881f812f8323256edc00f9ae459d4e0e776ca779
Akinek az arcát viselem :
Jordan Fisher
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet (Bloomcrown)
✦ ✦ ✦ :
So... Can we keep him?  Eb4eb197068db3533f395e80b2e7667a0e282181
A tükör mögött :
Lharielle

So... Can we keep him?  Empty
TémanyitásSo... Can we keep him?  Empty

Ajánlott tartalom

So... Can we keep him?  Empty
 

So... Can we keep him?

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal