Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Emily Margaret Raleigh
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásEmily Margaret Raleigh Empty2023-09-28, 17:43

Emily Margaret Raleigh
Play by: Keira Knightley



Becenév
Em, Peggy
Mesehõs
Victoria Everglot (A halott menyasszony)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
The Royals ✦ A nemesek
Tartózkodási hely
Észak
Foglalkozás
Romantikus regény író
Családi állapot
Itt egyedülálló ✦ mesevilágban házas
Szexuális beállítottság
heteroszexuális
Mi történt velem?


Borzasztó illetlenségnek tartom, amiért a gondolataim még vacsora közben is elkalandoznak. Édesanyám kitartóan részletezi a terveit, amelyek háttérzajjá csendesülnek, hiszen a fülemben édesen visszhangzik az a búsan keserédes dallam, amelyet ma hallottam. Emilyvel végre sikerült közös programot szerveznem, s mivel nem haladtam jól a legújabb művemmel, így megkértem barátnőmet, hogy kísérjen el egy előadásra. Abban bíztam, hogy meglelhetem Őt, az inspirációm belső forrását, azt a személyt, aki motivált, de eddig bármilyen zongorás előadásra ültem be a dallamok túlságosan vígak voltak, vagy olyan komoly hangot ütöttek meg, amelyek nem vallottak az én Victoromra.
- Victoria! Figyelsz te rám? – zökkent ki édesanyám hangja mélázásomból, s abbahagyom a vacsorám villával való böködését. Zavartan egyenesedek ki ültömben, amikor leteremt a tartásom és viselkedésem okán.
- Sajnálom, édesanyám, megismételné, hogy miről beszélt? – emelem rá bűnbánóan a tekintetemet. Elcsípem apám rosszalló pillantását is, aki rendszerint nem folyik bele a társalgásba, hiszen semmi más nem érdekli őt a pénzemen kívül.
- Sikerült már egyeztetted Mr Barkisszal az új darabot illetően? Remélem, nem utasítod vissza az ajánlatát, illetve az udvarlását sem – húzza fel anyám neheztelően az orrát. Megértem a haragját, ha múltbéli életemben is ők lennének a szüleim, hiszen akkor nem voltam jó gyermekük, és a szerelmemet akartam választani a család és a vagyon előtt.
- Attól tartok, még zajlanak az egyeztetések. Szeretném, ha mindent úgy vinnének színpadra, ahogy…
- Botorság! Mr Barkis tudja mit csinál! Hagyd, hogy minden az ő tervei szerint alakuljon, hiszen profi! Bízd rá a dolgot! – Apám felháborodva csatlakozik be beszélgetésbe, én pedig hiába szeretnék ellenkezni, és közölni velük a tényt, hogy többé nem látnak egy vasat sem az általam megkeresett pénzből, nem szólhatnak bele abba, hogy miként adoptálják színpadra a műveimet, nincs közük ahhoz, hogy kivel randizok és végsősoron azt szeretném, ha felnőtt létemre végre békén hagynának, és elhagynák a házamat, amely általuk jobban hasonlít egy fullasztó börtönre, mint egy valódi otthonra… Mégsem szólok egy szót sem, csupán remegő ujjakkal teszem le az evőeszközöket, és állok fel némán az asztaltól.
Nem érdekel apám fenyegetőzése, sem pedig anyám kiabálása, bezárkózom a szobámba, mintha még mindig tizenéves lennék.
Elnyúlok az ágyamon, hogy a mennyezetre festett csillagokat kezdjem számolni. Amióta visszatértek az emlékeim, nem tudok fejet hajtani többé az akaratuknak, s bűntudatom van, amiért úgy érzem, hogy cserben hagyom őket. Szeretném kikérni Emily véleményét, hogy ő mit tenne ilyen szülőkkel, vagy csak kölcsönkérném a bátorságát és a színészi tehetségét, hogy végre kiadjam az útjukat, de… Egyedül nem vagyok olyan erős.
Fogalmam sincs, hogy Victor merre járhat, vagy ki lehet ebben a világban, azonban abban bizonyos vagyok, hogy a délutáni előadás során elhangzott dallamok megpendítették a szívem húrjait, és felkeltették bennem a reményt, hogy talán egykori kedvesem melódiáit hallhattam. Mégis félek elindulni azon az úton, hogy megkeressem őt, hiszen olyan nagy ez a város, ötletem sincs, hogy milyen irányba induljak el, arról nem is beszélve, hogy a szüleim jelenléte nyomasztónak érződik annyira, hogy ne merjek lépni.
Felkászálódok az ágyamból, s a szobában lévő zongorához lépek. Anyám nem engedi, hogy játsszak rajta, hiszen a zene nem illik egy fiatal hölgy számára. Szerinte túl szenvedélyes.
Az ujjaimat végighúzom a porosodó hangszer tetején, szinte biztos vagyok benne, hogy finomhangolásra lenne szüksége, mégis óvatosan lenyomom az egyik fehér billentyűt.
Nem tudok játszani rajta, mégis gyermekkorom óta szerelmes vagyok a zongorák hangjába, így ahogy helyet foglalok a hangszernél, és kislány módjára nyomkodni kezdem a billentyűket, a tekintetem az üres gyűrűsujjamra vándorol, s akaratlanul is elmémbe férkőznek egykori házassági esküm szavai:

With this hand, I will lift your sorrows.
Your cup will never empty, for I will be your wine.
With this candle, I will light your way in darkness.
With this ring, I ask you to be mine.


Képességem

✦ Megérzed, egyszerűen látod, kik azok, akik összetartoznak, még akkor is, ha az érintettek még nem tudnak róla. Olyan, mintha láthatatlan fonalat látnál köztük. Kicsit talán hátrány ez a képesség neked, hisz te magad még nem találtad meg a szerelmet. Hol a te fonalad? Kihez vezet?
Ila Nakai

Lazarus

Nem szórt rá senki csillámport


Victoria Livery and Maddox O. Fauntleroy csillámport hintett rá


Emily Margaret Raleigh
Nemesi vér
Nemesi vér
Emily Margaret Raleigh
Mesehõs :
Emily Margaret Raleigh Victoria-victoria-everglot-32068827-160-160
A halott menyasszony
Victoria Everglot
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
6
A másik felem :
Emily Margaret Raleigh Tumblr_msbe7wo4g71sw5ud1o6_250
✦ ✦ ✦ :
Emily Margaret Raleigh 3b480b71df39a8d7cc77a398e91cacc5463b5045
Akinek az arcát viselem :
Keira Knightley
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak: Frostcall
✦ ✦ ✦ :
Emily Margaret Raleigh A1edd2bdcf972dc15d58085b1536ebd35852abf7
A tükör mögött :
Lazarus

Emily Margaret Raleigh Empty
TémanyitásEmily Margaret Raleigh Empty2023-10-07, 15:30

Csillámporos üdvözlet illet téged
Emily Margaret Raleigh ✦ Victoria Everglot


„Gyerekként mindig az esküvõmrõl álmodoztam... csacsiság, ugye?”

Kedves Em!

Ahw, ez a mese még mindig eszméletlen jó! Emily Margaret Raleigh 3375341651 Most, az et-d elolvasása után belekukkantottam megint. Imádom az egészet. Emily Margaret Raleigh 1115489239
És Victoriát is. Bevallom, egyszerre tetszik a "névcsere" és egyszerre meg is tud kavarni a dolog, de nem baj!!  Emily Margaret Raleigh 2067867876 Mert hát na, vicces szituk is lehetnek majd még ebből szerintem. (Derű is csatlakozik mondjuk az Emily brigádhoz, csak hogy még jobb legyen... Emily Margaret Raleigh 2359898509 )
Az előtörténeted amúgy szomorú volt. Szomorú, mert a szülők csak ki akarják használni a lányukat és eszükbe sem jut, hogy ezzel csak akadályozzák az életét... mondjuk a valóságban is akadnak ilyenek, valljuk be. Victoriának pedig a sarkára kell állnia, ha nem akarja, hogy irányítsák. Kihasználják.
Ah és megint Barkis... na még mit nem, hogy megint hozzá kösse az életét! Emily Margaret Raleigh 140082809  Emily Margaret Raleigh 4223247255 Victor szíve is meghasadna, ha megtudná. Emily Margaret Raleigh 703152122


Utadra is engedlek, foglald le a pofit és a munkahelyet is, aztán nincs más dolgod, mint jól érezni magad ebben a bőrödben is! Emily Margaret Raleigh 1115489239  Emily Margaret Raleigh 2607835867  Emily Margaret Raleigh 841472469 (Ah, igen, védjegyem lesz lassan ez a mondat. xD)
Köszönöm, hogy itt vagy!! Emily Margaret Raleigh 2426842179






Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Baba Mirai
Istennõ
Istennõ
Baba Mirai
Mesehõs :
Emily Margaret Raleigh D6d53f49cb36a043ee2ac87f7a29edab6ee89435
Raya and the Last Dragon
Sisu
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
21
Titulus :
The Last Dragon
A másik felem :
Maybe one day we will meet, Izaya...
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Han So Hee
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Kelet ✦ Bloomcrown
Kereslek, de nem talállak :
✦ ✦ ✦ :
Love is a bridge
and trust is a gift

Emily Margaret Raleigh 79dc9a63779becbdec128603ee0a4e6a5b5487bd
There's an energy in the water
There is magic deep in our heart
A tükör mögött :

Emily Margaret Raleigh Empty
 

Emily Margaret Raleigh

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal