Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 3 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Ezekiel Beckett
Tegnap 01:28-kor


Imogen Sallow
2024-05-18, 23:56


Inoke Kailani
2024-05-18, 20:43


Nishihara Takuya
2024-05-18, 17:36


Ayuzawa Misaki
2024-05-18, 17:09


Maverick Macnair
2024-05-18, 16:44


Inoke Kailani
2024-05-18, 12:46


Onyx Blackwell
2024-05-18, 12:26


Leonard Joar Leifsson
2024-05-18, 11:54


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

4 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
Water is memory
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásWater is memory - Page 2 Empty2023-10-09, 01:17


Water is memory

Solaris && Sigrid

Ez az ostoba a frászt hozza rám a fulladási kísérleteivel. Tényleg így akarná magára vonni a figyelmemet, vagy szimplán baleset az egész? Bárhogy is legyen, igazán mázlistának nevezetheti magát, amiért a tengerrel karöltve megkíméljük az életét, sőt a hullámok még segítenek is abban, hogy rátaláljak.
Mégis, amikor megragadom őt, akkor elfog a félelem, hogy meglát majd. Nem akarom, hogy bezárjanak, vagy kísérleti nyúlként használjanak egy laborban, amikor semmi közöm ehhez a világhoz. Én csak szabad akarok lenni és haza akarok menni.
A partra érve azonban hamar felveszem a börtönömet, hiszen Solaris így ismer engem, és jobb ha ezzel az arccal találja szemben magát, amikor magához tér. Már készülnék kivonni a testéből a felesleges vizet, miközben azon bosszankodok, hogy miért nem tud végre felébredni. (Egy cseppet sem az aggodalom és az adrenalin dolgozik bennem, hanem a harag, amiért ilyen ostoba.) Mégis, hosszasan kifújom a levegőt, amikor észlelem, hogy mocorogni kezd. Megkönnyebbülök, amiért nincs szükség a képességeim további használatára, így én is kicsit nyugodtabban ülök a fenekemre mellette a homokban.
Összeráncolom a homlokomat, amikor a nevemet mondja. Nem Sigridnek hív, nem Sirinek szólít, hanem Nokknak. Összeszorul a gyomrom már csak a gondolattól, hogy talán mégis ismerjük egymást egy másik életből, mégis félek, hogy csak képzelem az egészet, és valójában teljesen mást suttogott.
- Igen, tudod, ez a vízimentők dolga. Még a beugrós vízimentőknek is – húzom el a számat kelletlenül, hiszen rengeteg zavaros érzés kavarog bennem. Sol vajon a régi életem része lenne? Ezért érzem néha azt, hogy már ezer éve ismerjük egymást? Hiábavalóan próbálom kizárni őt az életemből? Annyira összezavar az egész.
- Valószínűleg belefulladtál volna a tengerbe – jegyzem meg szarkasztikusan, mert még véletlenül se akarom kimutatni, hogy tényleg aggódtam érte. Semmi mást nem akarom, csak leplezni a bizonytalanságomat, amelyet az egész szituáció vált ki belőlem. Azonban, ahogy megpróbál felülni, automatikusan nyúlok utána, hogy feltámogassam őt.
- Vigyázz magadra! Nem kell kapkodni – szólok rá valamivel barátságosabb hangnemet megütve, de a kezem továbbra is a hátán pihen, készen állva arra, hogy segítsek neki, ha mégis rosszabbul érezné magát.
- Mondd, mi történt? Mire emlékszel? – puhatolózok óvatosan, hiszen továbbra sem tudom eldönteni, hogy én képzelődtem korábban, vagy tényleg a nevemen szólított-e. Ha valóban ismer, akkor ki volt? Gale? Valamelyik gólem? Honeymaren bolond öccse? Vagy esetleg Bruni lett volna?
Annyira örülnék neki, ha nem kellene egyedül osztoznom ezen a terhen, amelyet cipelek magammal, mégsem érezem azt, hogy képes lennék önmagamtól beismerni az igazat.


735 words ● youtube ● note:  Water is memory - Page 2 841472469  
Nem szórt rá senki csillámport


Solaris Spyromallis csillámport hintett rá


Sigrid Hávarðr
Ősi állat
Ősi állat
Sigrid Hávarðr
Mesehõs :
Water is memory - Page 2 Frozen2-waterspirit
Frozen 2
Nokk
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
21
Titulus :
The serial killer pony girl
A másik felem :
Water is memory - Page 2 Tumblr_ozzglzTTtQ1s20br1o4_250
✦ ✦ ✦ :
Water is memory - Page 2 D2913ea84f4cde16ec38a750353008e67fde11a1
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Crystal Reed
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Water is memory - Page 2 00208bada952e57cca6dbf94e9a7df7be3009a67
A tükör mögött :
Lazarus

Water is memory - Page 2 Empty
TémanyitásWater is memory - Page 2 Empty2023-10-08, 22:09



Water is memory


To: @Sigrid Hávarðr as Nokk

Magányosnak éreztem magam, sokkal jobban, mint eddig bármikor. Senkihez sem tudtam fordulni, senkivel sem tudtam egy igazán jót beszélgetni. Az egészségi állapotom sem volt a toppon; folyton a rosszullét kerülgetett, amit betudtam a hőségnek. Sosem szerettem a meleget. A hideg volt az én menedékem, de abból itt, Suncrestben nem sok akadt. Egyedül talán a víz volt az, ami adhatott némi megnyugvást nekem… a tenger.
Amint sikerült elszabadulnom a munkahelyemről, fogtam magam, összecsomagoltam a holmijaimat és kijöttem a partra, abban a reményben, hogy lehűthetem magam. Lepakoltam a homokos partra, majd lekaptam magamról a pólót. A fürdőnadrágot már otthon felvettem, így azzal nem kellett bajlódnom és amúgy is gyűlöltem ezeket a nyilvános öltözőket, amik itt voltak.
A telefonomat kotortam elő, hogy rálessek: megint nulla üzenet és nem fogadott hívás… már kezdtem megszokni. Kicsit úgy voltam vele, hogy nem zargatom Sigridet és megvárom, míg ő fog keresni engem, de kezdtem eljutni addig a pontig, hogy a várakozás ostobaság. Sosem fog keresni magától. A számat húztam, majd visszacsúsztattam a mobilt a táskám mélyére. Noha nem kellett volna felügyelet nélkül hagyni a táskámat, és mindenemet, nem nagyon foglalkoztam vele. A mobilomat úgyis pin kód védte, így bíztam benne, ha el is lopják, nem fogják hamar hasznosítani.
A víz felé vettem az irányít, de mielőtt beljebb léptem volna, kinyújtóztattam a karjaimat. A melegtől már teljesen leizzadtam.
- Majd a víz segít… hogy jobban legyek – Magyaráztam magamnak, majd beljebb sétáltam. A víz elérte először a lábfejem, majd az egész lábam és egyre beljebb merészkedtem. A hideg elkezdte átjárni a testem és jó érzés volt. Lefröcsköltem a hasam, majd bevizeztem a mellkasomat és karomat, hogy aztán a következő pillanatban elmerülhessek benne nyakig. Imádtam.
- Végre… - El is mosolyodtam, aztán úszni kezdtem. Először csak a part közelében, de zavart, hogy állandóan nekimentem valakinek, vagy a gyerekek nekem dobálták a labdát vagy hasonlók. Nem akartam mások útjában lenni, így kijjebb merészkedtem. Az volt a tervem, hogy a bójáig úszok, majd onnan vissza. Közben merengni akartam, átgondolni mindent tüzetesen. De ahogy úsztam, egyre beljebb, egy hullám elkapott, megragadott és sodorni kezdett. Pánikba estem.
A hullámok egyre inkább magukkal ragadtak és egyre tovább tartottak a víz alatt – alig kaptam levegőt. Kapálózni kezdtem és próbáltam kiáltani, de azon nyomban elnyelt újra a víz. Azt hiszem, minél inkább próbáltam szabadulni, a hullámok annál inkább öleltek magukhoz. Végül a tüdőmbe annyi víz jutott, hogy a szervezetem feladta. Még utoljára megpróbáltam kinyúlni a vízből, mielőtt elájultam volna. Egyre lejjebb süllyedtem magatehetetlenül.
Nem tudtam, mennyi idő telt el, de az elmémbe furcsa képfoszlányok szivárogtak. Oh, igen, az álom megint előttem lebegett. A kis furcsa lény, aki én voltam. Álmaimban. Várjunk… ez ismerős. Túlságosan ismerős volt, de nem tudtam még pontosan, micsoda.
Aztán elkezdtem magamhoz térni. A tenyerem érintkezett a meleg homokkal, így felmarkoltam gyengén, majd a következő pillanatban elkezdtem felköhögni a tüdőmből a sok vizet. Az oldalamra fordultam, megtámaszkodtam és így folytattam, mielőtt visszazuhantam volna a homokba. Lehunytam a szemeimet, levegőért kapkodtam.
- Nokk… - Suttogtam az ismerős nevet, de még nem értettem, miért. Ki volt Nokk? Ahogy felnéztem, Siri volt ott. – Siri… megmentettél – Nagyot nyeltem. Még égette a torkomat az előbbi tevékenység utóhatása, de nem érdekelt. A lányt látva nem érdekelt semmi és még azt is elfelejtettem, milyen nevet motyogtam az előbb. – Mi lenne velem nélküled, hm? – Halványan rámosolyogtam. Fogalmam sem volt arról, mit keresett ő pont itt, a tengerparton, de nem is érdekelt.
Vagyis… nem is a parton voltunk, hanem egy különös öbölben. Ahogy ezt realizáltam, lassan felültem. Nem kapkodtam el, mert még közel sem voltam annyira jól.


584 words ★ next to me ★ note: my hero  Water is memory - Page 2 2250790558  Water is memory - Page 2 841472469

It's time to begin, isn't it?





Next To Me


I always let you down
You're shattered on the ground
But still I find you there


Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Solaris Spyromallis
Ősi állat
Ősi állat
Solaris Spyromallis
Mesehõs :
Water is memory - Page 2 Cssclro0tu4vaoh4nqog
Frozen
Bruni
Egyszer volt, hol nem volt... :
Water is memory - Page 2 S2n8Zhr
It's time to begin, isn't it?
I get a little bit bigger but then I'll admit
I'm just the same as I was
Now don't you understand
Water is memory - Page 2 TV3Td5X
I'm never changing who I am

Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
SPYRO
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Water is memory - Page 2 QsPgCm
Next To Me
So thank you for taking a chance on me
I know it isn't easy
But I hope to be worth it


Életkor :
25
Akinek az arcát viselem :
Will ★ TUDOR
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
SUNCREST
✦ ✦ ✦ :
Water is memory - Page 2 C98fc062a88140f492e12e78d53a3d756daa3809
Thunder, feel the thunder
Just a young gun with a quick fuse
I was uptight, wanna let loose
I was dreaming of bigger things
Water is memory - Page 2 Tumblr_inline_p1vv8qxNMF1rckdry_250
And wanna leave my own life behind

A tükör mögött :
Sweet Panda
Eliffe

Water is memory - Page 2 Empty
TémanyitásWater is memory - Page 2 Empty2023-09-29, 00:39


Water is memory

Solaris && Sigrid

Ritkán teszek szívességet másoknak, amelyet aztán a másik fél valamiért baráti jelzővel lát el, pedig továbbra is azt vallom, hogy nincsenek barátaim. Amióta visszanyertem az emlékeimet, azóta azokat a kapcsolataimat is megkérdőjelezem, amelyekben egykor oly biztos voltam. Ezért is váltottam munkahelyet, hiszen az emberek közelsége taszít, viszolygok tőlük, hiszen tisztában vagyok vele, hogy a hatalom, amellyel rendelkezem, mások számára igen csábító lehet, arról nem is beszélve, hogy képtelen lennék Solaris szemébe nézni azok után, hogy… Nos, hogy lényegében ráébredtem arra, hogy nem embernek teremtettek.
Most mégis beleegyeztem abba, hogy az egyik ismerősöm helyett pár óráig vízimentőként felügyelek, habár utálom a tömeget, a víz közelsége mégis nyugalommal tölt el. Ráadásul, amíg alant gyerekek homokvárat építenek, a fiatalok strand labdáznak, vagy mások napoznak, addig senki nem vesz tudomást a létezésemről, ahogy fent ücsörgök a magasban, időnként bele-belepillantok az ismerősöm által otthagyott rejtvényújságba, azonban az esetek többségében a hullámokban gyönyörködök.
Imádom nézni, hogy a fodrozódó víztömegen megcsillan a napfény, vagy ahogy a hullámok a partot érve megtörnek. Kedvtelve figyelem a vízen ringatózó hajókat is, amelyek a kikötőben horgonyoznak, s már-már a szívem majdnem elcsábul, hogy megmártózzak a tengerben.
Egy ideje azonban egy ismerősnek tűnő alakot figyelek, aki egyre inkább távolodik a parttól. Aggódom, nehogy baja essen, bár titkon talán kicsit mégis azt remélem, hogy be kell mennem érte. Csábít az otthonom, az igazi otthonom, ahová mindig is tartoztam.
El kell hajolnom, mert egy labda repül el a fejem mellett. Ennyit arról, hogy senki nem foglalkozik egy vízimentővel…
- Hé, te! – rivallok rá az egyik fiatal srácra, aki menten összerezzen a hangom, vagy éppen a tekintetem láttán. – Figyelj már egy kicsit jobban oda!
Nincs érzékem az emberekhez, ez olyan tagadhatatlan tény, mint ahogy az ég kék, a hullámok átlátszóak, vagy a fű zöld. Nem is akarom, hogy kedveljenek, mert a végén állandóan a hülyeségeikkel fárasztanának.
Amikor ismét a szememhez emelem a távcsövet, a távolodó alakot nem látom sehol. Hiába pásztázom a vizet, a hullámok, az ösztöneim azt súgják, hogy bajba került. Az utolsó pillanatban csípem el ahogy a keze a víz alámerül.
Izgatottsággal vegyes aggodalommal dobom le a távcsövet, és szökkenek le az emelvényről. A talpamat perzseli a forró homok, de nem foglalkozok ezzel a bizsergő érzéssel. Futásnak eredek, egy pillanatra olyan érzésem támad, mintha Gale a hajamba kapna, pedig tudom, hogy nincs itt, így a fejemet rázva egyenest a hullámok közé vetem magam, és úszni kezdek. A hullámok a hátukon hordoznak, de a tempómat így is lassúnak gondolom. Ez az átkozott emberi test még mindig akadályoz a szabadságomban.
Amint kellő távolságba kerülök a parttól, a víz alá bukok, hogy feltöltsem a valódi alakomat, és immár paripaként vágtázzak a tengerben. Sokkal gyorsabban haladok így és a látásomat sem homályosítja el a sós tengervíz. A patáim hangtalanul szelik a tengert, ahogy egyenest az ismeretlen fuldokló irányába tartok. A tenger súgja merre kell tartanom.
Az esetek többségében nem avatkozok bele emberi sorsokba és hagyom őket a tengerbe veszni. Elsa törte meg ezt a bevett szokást, bár technikailag ő sem nevezhető teljesen embernek. Még mindig aggaszt, hogy nem tudok a többiekről semmit, de most elhessegetem ezt a gondolatot, ugyanis kiszúrom az emberemet. Először nem ismerek rá, aztán kellemetlen rántást érzek a gyomromban, amikor közelebb érve meglátom őt: Solaris.
Haragos buborékokat gerjesztek magam körül. Komolyan szükséges megöletnie magát? Egyszer az életben nem vagyok mellette, és már meg akar halni? Dühösen fújtatva mélyebbre ereszkedek, hogy elkapjam a merülő testét. Érzem, ahogy a hátamnak csapódik. Az erőmet használva, áttetsző vízkötelékekkel rögzítem magamhoz aztán az orra és a szája köré légbuborékot generálok.
Szinte biztos vagyok benne, hogy ha egyszer meghal, akkor én fogom megölni a gondolatlansága miatt, és nagyon szerencsés lehet, amiért most a tenger elkalauzolt hozzá. A felszínre, azonban nem a strand felé veszem az irányt, hanem egy titkos kis öböl felé, amelyet kevesen ismernek. Ostoba lennék paripaként parádézni egy rakat ismeretlen ember előtt, a végén még elfognának, hogy hülye kísérleteket végezzenek rajtam, ebből pedig köszönöm, nem kérek.
Az öbölbe érve óvatosan leeresztem a testét, hogy utána magamra öltsem ezt az idióta emberi gúnyát, és kipukkasszam az arca körüli légbuborékot. Nagyon remélem, hogy menetközben nem tért magához, mert úgy egyszerűbb lesz bemesélni neki, hogy beúsztam érte.
- Gyerünk, már, te hülye… Kelj már fel! – morgom az orrom alatt, miközben a tenyereimet a mellkasára fektetem. Gőzöm nincs miként kell újjáéleszteni embereket – mint említettem már, megölni szoktam őket, nem megmenteni -, arra azonban képes vagyok, hogy szükség esetén a mágiámmal kivonjam a vizet a tüdejéből.

735 words ● youtube ● note:  Water is memory - Page 2 841472469  
Nem szórt rá senki csillámport



Sigrid Hávarðr
Ősi állat
Ősi állat
Sigrid Hávarðr
Mesehõs :
Water is memory - Page 2 Frozen2-waterspirit
Frozen 2
Nokk
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
21
Titulus :
The serial killer pony girl
A másik felem :
Water is memory - Page 2 Tumblr_ozzglzTTtQ1s20br1o4_250
✦ ✦ ✦ :
Water is memory - Page 2 D2913ea84f4cde16ec38a750353008e67fde11a1
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Crystal Reed
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Water is memory - Page 2 00208bada952e57cca6dbf94e9a7df7be3009a67
A tükör mögött :
Lazarus

Water is memory - Page 2 Empty
TémanyitásWater is memory - Page 2 Empty2023-09-29, 00:39

Water is memory
Solaris && Sigrid

Nem szórt rá senki csillámport



Sigrid Hávarðr
Ősi állat
Ősi állat
Sigrid Hávarðr
Mesehõs :
Water is memory - Page 2 Frozen2-waterspirit
Frozen 2
Nokk
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
21
Titulus :
The serial killer pony girl
A másik felem :
Water is memory - Page 2 Tumblr_ozzglzTTtQ1s20br1o4_250
✦ ✦ ✦ :
Water is memory - Page 2 D2913ea84f4cde16ec38a750353008e67fde11a1
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Crystal Reed
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Water is memory - Page 2 00208bada952e57cca6dbf94e9a7df7be3009a67
A tükör mögött :
Lazarus

Water is memory - Page 2 Empty
TémanyitásWater is memory - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

Water is memory - Page 2 Empty
 

Water is memory

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» The water elemental
» Fire & water
» Water is the driving force of all nature