Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Phobos Athanasiou
Tegnap 23:01-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 22:44-kor


Phobos Athanasiou
Tegnap 21:57-kor


Emily Margaret Raleigh
2024-04-29, 15:08


Baba Mirai
2024-04-28, 17:15


Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 100%



Megosztás
 
what could have happened in the past?
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
Témanyitáswhat could have happened in the past? Empty2024-04-16, 18:52


change it the past
Halál & Emily
In my mind I've already imagined our bodies entwining. Defenseless and silent now I am here with you. Past the point of no return, no going back now. Our passion play has now at last begun


Izgalom ült a szívemen és próbáltam a lehető legfesztelenebb formámat hozni, amint megérkeztek az első vendégek. A ház fiatal úrnőjeként nekem is köszöntenem kellett minden érkezőt, hogy aztán kellemesen elcsevegjek a tömegben egy-egy tánc között. Természetesen a táncrendes füzetecském félig tele lett hirtelen, de még igy is akadt egy-egy üres járat. Ez nem vetett túl jó fényt az estére nézve, mégsem adtam fel. Elhatároztam magam a bál előtti órákban, ha törik, ha szakad ma akkor is szerzek magamnak egy udvarlót, akivel később egybe kelhetek. Nem fogok örökké petrezselymet árulni a táncparkett szélén, mindamellett a szezon még csak most kezdődött. Lesz elegendő időm, ha ma sikerül valakinek felkeltenem az érdeklődését. A szezon végére akár eljegyzés is lehetséges. Két kellemes táncot követően egy lord szólított le, aki nem is olyan régen érkezett az úri társaságba, ugyanakkor sok jót hallani róla és a vagyonáról. A diszkurzust egy idegen szakította félbe, akiről annyi pletykát hallani. A spanyol kereskedő, akiről senki se tudja kicsoda valójában.
- Részemről az öröm - válaszolok könnyedén egy kisebb pukedlit követően felkiált kezébe csúsztatom a sajátom és hagyom, hogy a parkettre vezessen. A táncterem közepén álltunk meg, mire még inkább kiszélesedett a mosolyom. Az én koromban már nem illendő a középpontban lenni, ugyanakkor felvillanyozott ezzel a megbotránkoztató tettel. Ahogy felcsendült a zene és könnyedén suhantunk annak ütemére, úgy vezetett mintha világ életében ezt csinálta volna. A legtöbb férfi vért izzadva vezette a hölgyeket a parketten, míg ő lágyan tartott, mégis határozottan.
- Az összeset, az igazat szeretném hallani, de csak akkor ha nem bánja - óvatosan próbálom szóra bírni, hiszen a kérésem nem a legillendőbb. Mégis tudom, hogy holnap teaidőben sok vendég lesz nálunk, akik mind a titokzatos kereskedőre lesznek kíváncsiak. Kissé meglepődve nézek a maszk mögötti szempárba. Vajon honnan tud ilyesmit a lordról?
- Ezek szerint régről ismeri a lordot? Ha nem csal a feltételezésem az ismeretség nem éppen a legkellemesebb - válaszolok, miközben érdeklődve várom a fejleményeket. Igaz, hogy Mr. Barkis nem éppen a legfiatalabb agglegény, de tudtommal korán megözvegyült. A keringő közepette még ezernyi kérdésem lett volna Mr. Muertashoz, de a forgás ebben megakadályozott.
- Lehet még nem akadt olyan hölgyre, aki jól viseli a magányt vagy esetleg olyanra aki Önnel tartana az utazásai során - halovány mosollyal az arcomon ejtem ki a szavakat, melyeket szerencsére más nem hallhat. Megbotránkoztatnám vele az úritársaságot és talán kicsit el is szaladt velem a ló. Egy hölgy nem akaszkodhat igy egy úrra csak mert mindenképp férje szeretne.
- Szóval igaz lenne a hir, hogy nem csak egy egyszerű kereskedő? - teszem fel a kérdést, de közben a zene elhalkul és az utolsó ütmek csendülnek fel. Szét kell válnunk és meghajolni, ahogy illik. Remélem ez nem azt jelenti, hogy az est további részében nem élvezhetem a társaságát. Azt nagyon sajnálnám.

449 szó ❖  what could have happened in the past? 554922804  what could have happened in the past? 841472469


Nem szórt rá senki csillámport



Victoria Livery
Hõsnõ
Hõsnõ
Victoria Livery
Mesehõs :
what could have happened in the past? 350583db4cd6ddd4b71e0efc242251a3
A halott menyasszony
Emily
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
11
Titulus :
Corpse Bride
✦ ✦ ✦ :
what could have happened in the past? Corpse-bride-tim-burton
Yet I feel my heart is aching
Though it doesn't beat it's breaking
what could have happened in the past? Tumblr_nc9tai9Tor1qklq7jo5_500

Zenedoboz :
And I know that I am dead
Yet the pain here that I feel
Try and tell me it's not real
It seems that I still have a tear to shed
what could have happened in the past? F1561bdd80cb39a50481a3d4a73b3f44
Akinek az arcát viselem :
Eva Green
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
Kereslek, de nem talállak :
what could have happened in the past? Corpse-bride-tim-burton
✦ ✦ ✦ :
what could have happened in the past? Tumblr_n9z364NDP21qba9dso1_500
A tükör mögött :
Vic

what could have happened in the past? Empty
Témanyitáswhat could have happened in the past? Empty2024-02-05, 19:27



Emily & Death



Halál nem akarta túlságosan magára vonni a figyelmet, bár úgy érezte, hogy az álcája – mint tehetős spanyol kereskedő – így is vonzotta a kéretlen tekinteteket. Azt viszont nem akarta, hogy Mr Barkist még azelőtt elriassza, mielőtt elérte volna a célját. Eleget járt a férfi nyomában, hogy ne akarjon kockáztatni. Mr Barkis kezeihez lemoshatatlanul tapadt a vér, talán nem látszódott, de Halál ha nagyon összpontosított képes volt érezni a szagát.
Hamar megtalálta a férfi, még az álarc mögött is megismerte az alakját, ehhez nem kellett túlvilági képességeit alkalmaznia. Elegendő volt a termet pásztázva fiatal hajadonokat keresnie, mert tudta, hogy Mr Barkis a közelükben legyeskedik majd.
Tapasztalatai és Mr Barkis megszokott módszereinek köszönhetően vágott hát át a tömegen, hogy megakadályozzon egy újabb gyilkosságot.
- Ez esetben, megtisztelne a tánccal – mosolyodott el a maszkja alatt, miközben kesztyűs kezét nyújtotta a hölgynek. – Bízok benne, hogy Ön sem bánja, ha egy pillanatra elrabolom a kisasszonyt.
Igazából Halált nem érdekelte Mr Barkis válasza, meg sem várta a válaszát, amennyiben Emily is készen állt a parkett felé vezette őt. A parkett közepén foglalt maguknak helyet, hogy a botlábú Mr Barkis még véletlenül se akarjon csatlakozni a tánchoz. Amint felcsendült a zene, az emberbőrbe bújt farkas magabiztosan vezette végig a hölgyet a parketten. Időtlen korának köszönhetően ismerte különböző kultúrák táncmozdulatait, hiszen gyakorta kellett magát úri körökben álcáznia. Ilyen hiányosságok miatt pedig nem kockáztathatta a lebukást.
- Melyik pletykát szeretné, ha eloszlatnám? – kérdezte könnyedén. Kesztyűs ujjaival határozottan tartott Emilyt, ahogy tovalibbentek a parketten. Számára mindez kötelesség volt. Nem tudott ellazulni a lágy élőzene kapcsán, már-már automatikusan követte a megszokott tánclépéseket.
- Mielőtt magamról kezdenénk beszélni, kérem, fogadjon meg jó tanácsot: Óvakodjék az olyan férfiaktól, mint Mr Barkis! Az úr nem véletlenül agglegény még, a korábbi menyasszonyai eddig mindig rejtélyes módon eltűntek – figyelmeztette halkan Emilyt a férfi veszélyességére, azonban a hölgynek minden oka megvolt arra, hogy megkérdőjelezze az ő szándékait, így kicsit közelebb hajolva folytatta: - Jó magam azért vagyok agglegény, mert az életvitelem miatt nem sújtanék egy hölgyet sem örökös magánnyal, hiszen mindig üzleti úton vagyok. Tulajdonképpen, most is a munkámat végzem, Mr Barkis kapcsán.
Szavai sejtelmesen ködösek voltak, s bár mindenkivel elhitette, hogy nem volt több egyszerű kereskedőnél, most mégis arra utalt, hogy ennél sokkal bonyolultabb munkakörrel rendelkezett, amelyről annyit szándékozott elárulni, amennyit az érdekei megkívántak.


377❖ youtube ❖ note:  what could have happened in the past? 2067867876  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport



Diego Muertas
Gazember
Gazember
Diego Muertas
Mesehõs :
what could have happened in the past? 978c125728dc7450db2ab75408ce4ee22565e655
Puss in Boots
Halál
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
The Big Bad Wolf
✦ ✦ ✦ :
what could have happened in the past? Puss-in-boots-the-last-wish-wolf-of-death
Akinek az arcát viselem :
Tom Hardy
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
what could have happened in the past? 8a29add45b19896df7d8e2e0dda3d100df7ac349
A tükör mögött :
Lazarus

what could have happened in the past? Empty
Témanyitáswhat could have happened in the past? Empty2024-01-05, 11:54


change it the past
Halál & Emily
In my mind I've already imagined our bodies entwining. Defenseless and silent now I am here with you. Past the point of no return, no going back now. Our passion play has now at last begun


Napok óta reményekkel és vegyes izgalommal készülődök a nagy eseményre. Végre elérkezett a báli szezon és a Merrimack ház tartja a nyitányt, így több esélyem van, hogy végre találjanak nekem egy rangban hozzáillő férjet. Sokan azt gondolják, hogy vénlány vagyok a magam húsz esztendejével, de sosem érdekelt a felesleges fecsegésük. Tudtam, hogy szerelemből akarok házasodni és ebben támogatott mama. Papa szerint mama francia nemzetisége miatt vannak ilyen romantikus képzeteim. Mi nem engedhetjük meg magunknak az olyan luxust mint a szerelem, hiszen előbbre való a házasság. Magas edukációval láttak el a szüleim, így folyékonyan beszélem a francia és angol nyelvet, értek a művészetekhez és kiválóan zongorázom. Minden megvan bennem, amit elvárnak egy úri kisasszonytól, mégsem kérték még meg a kezem, pedig a nemeshölgyek szerint gyönyörű vagyok az ébenfekete fürtjeimmel és zöld szememmel. Éppen ezért hatalmas reményeket füzök az álarcosbálhoz, aminek a családom a szervezője. Napokon át a várost járom a gardadámommal, hogy megtaláljuk a tökéletes ruhát, szalagokat a Velencéből hozatott maszkomhoz. Még egy utolsó pillantást vetek magamra a tükörben mielőtt lemennék a lépcsősoron, hogy fogadjam a vendégeket, társalogjak ahogy elvárják és táncoljak a kérőkkel. Azt híresztelik, hogy ma üdvözletét teszi az eseményünkön egy tehetős spanyol kereskedő, akit az apám nagyon szeretne megismerni. Azt is pletykálják, hogy idősebb kora ellenére még mindig nem nősült meg, amit nem néznek jó szemmel felénk, de ki vagyok én, hogy pálcát törjek egy sorstársam felett? Az est kellemesen telik, több fiatalember elvitt a táncparkettre, egy-kettő mérhetetlenül untatott a politikával, de kedvesen mosolyogtam rájuk. Egy rövid pihenőre álltam ki a táncolók közül, amikor egy lord elegyedett szóba velem, aki nemrég érkezett a városba. Végre őszintén tudtam nevetni a szavain és engedtem a nyílt udvarlásának, egészen addig, míg a tömegen keresztül egy másik ismeretlen férfi hozzánk nem lépett. Meglepetten konstatáltam, hogy az előttem álló úriember lenne a híres Mr. Muertas, akinek illendően bemutatkoztam egy pukedlivel egybekötve.
- A táncrendem, még éppen szabad a következő angol keringőre - haloványan mosolygok, majd a kezemet nyújtom felé, hogy elvigyen a parkett közepére. Szerencséje van, mert a táncra még nem tértünk ki a lorddal, így könnyedén igent tudtam mondani a felkérésre. Legnagyobb meglepettségemre az úr tökéletesen ismerte a táncunkat és így könnyedén mozogtunk a parketten, mintha az egész estét végig táncoltuk volna már. Olyan könnyedén suhantunk, mintha a föld felett mozognánk.
- Mr. Muertas, ha nem sértem meg, kérem meséljen magáról, annyi mindent hallani Önről, de senki se tudja mi az igazság - kezdek beszélgetésbe a táncunk közepette, amivel remélem nem fogom megsérteni. Kíváncsivá tett, egyáltalán nem ilyennek képzeltem a leírások alapján, van benne valami leírhatatlan titokzatosság, amitől mérhetetlenül vonzó a szememben. 

426 szó ❖  what could have happened in the past? 554922804  what could have happened in the past? 841472469


Nem szórt rá senki csillámport



Victoria Livery
Hõsnõ
Hõsnõ
Victoria Livery
Mesehõs :
what could have happened in the past? 350583db4cd6ddd4b71e0efc242251a3
A halott menyasszony
Emily
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
11
Titulus :
Corpse Bride
✦ ✦ ✦ :
what could have happened in the past? Corpse-bride-tim-burton
Yet I feel my heart is aching
Though it doesn't beat it's breaking
what could have happened in the past? Tumblr_nc9tai9Tor1qklq7jo5_500

Zenedoboz :
And I know that I am dead
Yet the pain here that I feel
Try and tell me it's not real
It seems that I still have a tear to shed
what could have happened in the past? F1561bdd80cb39a50481a3d4a73b3f44
Akinek az arcát viselem :
Eva Green
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
Kereslek, de nem talállak :
what could have happened in the past? Corpse-bride-tim-burton
✦ ✦ ✦ :
what could have happened in the past? Tumblr_n9z364NDP21qba9dso1_500
A tükör mögött :
Vic

what could have happened in the past? Empty
Témanyitáswhat could have happened in the past? Empty2023-12-06, 05:40



Emily & Death



Halál alig várta, hogy a hintó abbahagyja a zörgést és megálljon. Nem rajongott a formalitásokért – legalább is nem azokért, amelyek az embereket kötötték -, most mégis kénytelen volt emberi formát ölteni, ha meg akart akadályozni egy újabb gyilkosságot. A természet törvényei tiltották attól, hogy beleavatkozzon a halandók sorsába, mégsem tudta megállni, hogy gátat szabjon egy sorozatgyilkosnak.
Emberi formát öltve hivatalos volt egy álarcosbálra, ahol a prédája is éppen a saját áldozatát leste. Halál feszülten hallgatta az esőcseppek koppanását, remélve, hogy még nem késett el, és lehetősége volt megakadályozni egy újabb gyilkosságot. Általában nem lépett közbe, de megelégelte az ártatlanok vérontását.
A hintó döccenve lefékezett egy patinás épület előtt, amelynek az ablakaiból fény szűrődött ki. Halál méltóságteljesen ereszkedett le a hintóból, és fedte el arcát egy finoman megmunkált, farkasszerű álarccal. Esernyőt tartottak felé, amíg a bejárathoz kísérték, ott átadta a meghívóját, és csatlakozott a mulatozó nemesekhez. Mr Muertasként, egy tehetős spanyol kereskedőként ismerték ezekben a körökben, akiről előszeretettel pletykáltak, amiért idősebb kora ellenére még mindig nem volt menyasszonya. Az emberek nem tudták, hogy a Halálnak nem lehetett jövendőbelije, így a férfi csak elnézően mosolygott az ilyen rosszmájú szóbeszédek hallatán.
Csatlakozott a bálteremben lévőkhöz, mélyen levegőt vett, hogy magába szívja a hely illatait, azonban a parfümök keveréke eltömítette az orrát, így erre nem számíthatott, hogy megtalálja az áldozatát. Beszélgetésbe elegyedett férfiakkal: kereskedelemről, politikáról, vagyonról társalogtak, amíg meg nem unta a témákat. Mivel a beszélgetőpartnerei között nem talált rá a keresett férfira, így csatlakozott a táncolókhoz. Az este folyamán tucatnyi hölgyet vitt táncba, amikor végre kiszúrta azt a személyt, akire idáig várt.
Egy hölgynek udvarolt, vagy talán csak táncolni akarta felkérni – Halál a zajban nem hallotta tisztán a beszélgetésüket -, de mindenáron félbe akarta szakítani a társalgásukat. Határozott léptekkel vágott a tömegen, mit sem sejtve, hogy a házigazdák fiatal lányához igyekezett. Amikor odaért, megtorpant, és udvariasan bemutatkozott.
- Felkérhetem Önt egy táncra, vagy már elígérkezett az úrnak? – fordult a nő irányába, hiszen mindenáron óvni akarta őt a férfitól. Talán ezek az emberek nem ismerték Mr Barkist és a tetteit, de Halál órákat tudott volna mesélni a csalárd hazugságairól és azokról a nőkről, akiknek a vére a férfi kezeihez tapadtak.


356 ❖ youtube ❖ note:  what could have happened in the past? 2067867876  ❖ kredit


Nem szórt rá senki csillámport


Cassiope Wolf csillámport hintett rá


Diego Muertas
Gazember
Gazember
Diego Muertas
Mesehõs :
what could have happened in the past? 978c125728dc7450db2ab75408ce4ee22565e655
Puss in Boots
Halál
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
The Big Bad Wolf
✦ ✦ ✦ :
what could have happened in the past? Puss-in-boots-the-last-wish-wolf-of-death
Akinek az arcát viselem :
Tom Hardy
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
what could have happened in the past? 8a29add45b19896df7d8e2e0dda3d100df7ac349
A tükör mögött :
Lazarus

what could have happened in the past? Empty
Témanyitáswhat could have happened in the past? Empty2023-12-06, 05:38

what could have happened in the past?
Emily && Halál

Nem szórt rá senki csillámport


Cassiope Wolf csillámport hintett rá


Diego Muertas
Gazember
Gazember
Diego Muertas
Mesehõs :
what could have happened in the past? 978c125728dc7450db2ab75408ce4ee22565e655
Puss in Boots
Halál
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
The Big Bad Wolf
✦ ✦ ✦ :
what could have happened in the past? Puss-in-boots-the-last-wish-wolf-of-death
Akinek az arcát viselem :
Tom Hardy
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
what could have happened in the past? 8a29add45b19896df7d8e2e0dda3d100df7ac349
A tükör mögött :
Lazarus

what could have happened in the past? Empty
Témanyitáswhat could have happened in the past? Empty

Ajánlott tartalom

what could have happened in the past? Empty
 

what could have happened in the past?

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Comrades of the Past
» Past and present - Axel & Deliah