Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 13 vendég :: 2 Bots


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Evolet Yang
2024-04-22, 08:51


Evolet Yang
2024-04-22, 07:41


Rosemary Holloway
2024-04-22, 01:02


Rosemary Holloway
2024-04-22, 00:33


Antoine LeCompte
2024-04-21, 22:59


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
Past and present - Axel & Deliah
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásPast and present - Axel & Deliah Empty2024-02-22, 19:02



Axel & Deliah


Olyan ismerősen idegen ez az egész szituáció. A testem emlékezni akar a régmúltra, míg az elmém próbálja egybe tuszkolni a múltat a jelennel, ami nem kis feladatnak bizonyul. Mégis olyan jó érzés mellette lenni, mintha a kirakós egy jelentős darabkája a helyére került volna. Izgatottan hallgatom az elméletét és reménykedek benne, hogy igaza van és Atlantisz itt van az orrunk előtt. Az otthonunk, a népünk és az egész kultúrám, amit annyira próbáltunk megmenteni közösen. Mindaz, ami összehozott minket régen.
- Talán újjászületésről nem feltétlen beszélhetünk, de azt nem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy itt is lett egy életünk és évek óta abban létezünk. Mintha csak egy kis eszmélésre lett volna szükség - gondolkodom hangosan vele együtt, kicsit vissza vezetve a valóság talajára. Aztán, ahogy szóba kerül a kristály egyből észbe kapok és meg is mutatom neki az életet adó követ, ami annyira sokat jelent számomra és a népemnek egyaránt. Ennek hála hosszú életre tettem szert és a Bábeli zűrzavar előtti időből származhatok így. A fél szavamat teljesen érti és további kérdésekkel bombáz, mire elmosolyodom. Egyből látom benne az én tudósomat, akinek mindig ennyi kérdése volt.
- Igen, mióta az eszemet tudom a nyakamban lóg, egészen eddig csak egy szívemnek kedves ékszernek gondoltam. Bár az utóbbi időben sokat piszkáltam gondolkodás közben. Talán ez az apró darab a segítségünkre lehet - gondolkozom hangosan megint, ahogy ő játszadozik a kristályommal. Nem zavar, hogy fogdossa, hiszen régen is engedtem neki, mielőtt az apám az övét neki nem ajándékozta. Sajnos én már nem tudtam elbúcsúzni tőle, az emlék kissé fájdalmasan érint, de nem hagyhatom, hogy maga alá gyűrjön a múlt. Sokkalta fontosabb, hogy Axel kulcsával bejussunk a múzeumba és jól átnézzük az atlantiszi táblákat. Kissé megforgatom a szemem, ahogy a főnökre terelődik a szó.
- Nem, nem szeret jobban csak én nem tudok térképekbe, régi könyvekbe bújni, mint te. Nem is tudod, hányszor kaptam tőle fejmosást a kitalált történetek miatt, amiket előadok a túrák során - próbálom megnyugtatni, hogy sosem lehetek a főnök kis kedvence. A "második" találkozóra egyből igent mondok, hiszen nem akarom még elengedni és a közös kis kutatásunk mindennél fontosabbnak tűnik jelenleg. Mosollyal az arcomon veszem fel a kabátom, hogy aztán a táskámmal a kezemben egyből a kijárat felé induljak. Axel úriemberként előre enged, hogy aztán a múzeumba vezető úton folytathassuk a beszélgetésünket.
- Rosszalkodik, mint mindig... ugyanakkor nem lehet haragudni rá. A nehéz helyzetekben eddig csak rá számíthattam. Gondoltál rá, hogy őket össze engedjük? - megmosolyogtat a gondolat, ugyanakkor egy megmagyarázhatatlan melegséggel tölt el - De ez azt jelentené, hogy közelebbi viszonyba kerülünk - teszem hozzá rá emelve a pillantásom. Nem tudom leesett-e neki, hogy mit is mondott az előbbi szavaival. Talán itt is lehetünk többek mint munkatársak, barátok? Hevesebb ütemre vált a szívem séta közben és finom megérintem, mintha véletlen összeérnének az ujjaink menet közben.
- Bolyhos még mindig olyan puha? - teszem fel a kérdést, miközben lassan a múzeum hátsó bejáratához érünk.


save me ■  partner in crime and searching Past and present - Axel & Deliah 841472469  kredit




only do what

your heart

tells you

Nem szórt rá senki csillámport


Axel Winchester csillámport hintett rá


Deliah S. Haden
Hercegnõ
Hercegnõ
Deliah S. Haden
Mesehõs :
Past and present - Axel & Deliah Kida-atlantis-40502387-540-230
Atlantisz - Az elveszett birodalom
Kida
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
17
Titulus :
✦ Queen of Atlantis
A másik felem :
Past and present - Axel & Deliah PdnJ
You are a scholar, are you not?
✦ ✦ ✦ :
Past and present - Axel & Deliah Tumblr_inline_ph7fqqPMU81rvmmrv_540
Love me like you do
Past and present - Axel & Deliah 3c41b8b74af9514c790ab0cd1ad8003928520fb4
Akinek az arcát viselem :
✦ Minka Kelly
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
✦ Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
✦ C L A Y ✦

Past and present - Axel & Deliah 579d8ec584d6002da67517fc4d6cbc7e93c2f99a
my future son
✦ Matheus Damon Richards ✦

✦ ✦ ✦ :
perhaps we can save our future
Past and present - Axel & Deliah Kida-reading
A tükör mögött :
✦ Vic

Past and present - Axel & Deliah Empty
TémanyitásPast and present - Axel & Deliah Empty2024-02-22, 18:33

Past and present




only do what

your heart

tells you

Nem szórt rá senki csillámport



Deliah S. Haden
Hercegnõ
Hercegnõ
Deliah S. Haden
Mesehõs :
Past and present - Axel & Deliah Kida-atlantis-40502387-540-230
Atlantisz - Az elveszett birodalom
Kida
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
17
Titulus :
✦ Queen of Atlantis
A másik felem :
Past and present - Axel & Deliah PdnJ
You are a scholar, are you not?
✦ ✦ ✦ :
Past and present - Axel & Deliah Tumblr_inline_ph7fqqPMU81rvmmrv_540
Love me like you do
Past and present - Axel & Deliah 3c41b8b74af9514c790ab0cd1ad8003928520fb4
Akinek az arcát viselem :
✦ Minka Kelly
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
✦ Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
✦ C L A Y ✦

Past and present - Axel & Deliah 579d8ec584d6002da67517fc4d6cbc7e93c2f99a
my future son
✦ Matheus Damon Richards ✦

✦ ✦ ✦ :
perhaps we can save our future
Past and present - Axel & Deliah Kida-reading
A tükör mögött :
✦ Vic

Past and present - Axel & Deliah Empty
 

Past and present - Axel & Deliah

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Axel Winchester
» Deliah S. Haden
» Comrades of the Past
» what could have happened in the past?
» Come back to me - Miles & Deliah