Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 13 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 12 vendég :: 1 Bot


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Evolet Yang
2024-04-22, 08:51


Evolet Yang
2024-04-22, 07:41


Rosemary Holloway
2024-04-22, 01:02


Rosemary Holloway
2024-04-22, 00:33


Antoine LeCompte
2024-04-21, 22:59


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
Stranger things - Richard & Nestia
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
ÜzenetSzerző
TémanyitásStranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty2021-10-17, 18:50



Richard & Nestia


Gyűlöltem őt és a jókedvét, azt, de legfőképpen azt, hogy még mindig megmozgat bennem valamit ez az apró arcrezdülés. Éppen ezért még durvábban bánok vele, hogy a feltételezés se szülessen meg az elméjében kettőnkkel kapcsolatban. Emlékszem milyen volt régen és azt is tudom, hogy jobb így. A hatalom kizárólag az enyém és senki se szólhat bele, főleg nem ő. Letagadom, hogy ketten vázoltuk fel az épületet, néztük az építkezést és azt, hogy egymás karjában adtuk le a felgyülemlett feszültséget. Mindez hazugság, amit elhitettünk magunkkal. Vigyora láttán csak megforgatom a szemeimet egy fintorral megspéklve.
- És ha épp táncolni volt kedvem? Semmi özöd sincs hozzá mit csinálok - sértetten húzom fel az orrom, miközben felkelek a földről. Látom rajta, hogy úgy tesz mintha minden annyira szép és jó lenne, de engem nem tud átverni. Ismerem minden rezdülését, tudom, hogy ez egy hazug mosoly, mely egyből kissé jobb kedvre derít.
- Alkalmazottak? Csak így többesszámban? Ennyire jól menne a halasbolt? - gúnyos a kérdésem, mégis van benne egy kis él, ami még több információra szomjazik. Nevetése megmozgat bennem valamit, mégsem reagálok igazán, inkább csak keresztbe fonom a karjaimat magam előtt. Mintha tényleg annyira vicceset mondtam volna. A tenger illatával semmi bajom sincs, ellenben azzal már igen, hogy rajta érzem, mintha kizárólag az övé lenne és birtokolná azt... helyettem. Ha tehetném az uralmam alá vonnám az egész óceánt és tengereket. A hajó szó megcsapja a fülem és mielőtt bármit is csinálhatnék újabb képek törnek elő a semmiből. Látom az előbbi mesés hajót, mégis olyan aprónak tűnik. Polip csápok csapkodnak a vízen, melyek az enyémek. Próbálom elnyomni a képet, hogy Richard szavaira figyelhessek. Kissé megemelem a szemöldököm, majd követem a pillantását. A tenger látványa még intenzívebbé teszi az előbbi képet, mintha csak folytatódna az egész mese. Egy hajóroncs közeledik felém, hogy hasba szúrjon. Egyből a hasamhoz kapok, ahogy elfog a fájdalom, önkéntelen a férfira támaszkodok.
- Meghaltam - suttogom a semmibe, remélve, hogy nem hallja. Újabb eddig ismeretlen képek törnek elő egy vöröshajú lányról, halakkal és egy rákkal. - Ursula, a tengeri boszorkány - igen, ez vagyok én. Agónia és Begónia Az én drágáim! A szigony! Triton. Ariel. Minden információ egyszerre tudatosul bennem, mintha egy örvény rántott volna magával a mélybe.


szószám ■ zene ■ hello ex-lover  Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 3942121423
kredit





these violent delights have violent ends
and in their triumph die, like fire and powder
Nem szórt rá senki csillámport



Nestia Suralu
Gazember
Gazember
Nestia Suralu
Mesehõs :
Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Tumblr_ml12q6dCo61s9j8ldo1_500
A kis hableány
Ursula
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
24
Titulus :
Sea witch
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Akinek az arcát viselem :
Jessica de Gouw
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Tumblr_mmxe3pt85C1s48g7no1_250
A tükör mögött :
Vic

Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty
TémanyitásStranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty2021-10-17, 17:21

Nestia & Richard
Kétségekkel teli múlt, makacs jelen, szeszélyes jövő
Orbitálisan nagy kérdés számomra, hogy odamenjek-e szegény földön fekvő, szenvedő női egyedhez - khm, az exemhez -, vagy ne kínozzam magam, mert úgysem fogok kapni semmi jót a hősies törekvéseim miatt. Eddig egyetlen egyszer hagytak cserben és szegték meg az megbeszélt ígéretet velem szemben, azt pont ez a nő volt itt, Nestia, és én mégis újra és újra azon kapom magam, hogy az iránta érzett gyűlöletemet nem tudom fizikailag is kamatoztatni. Mikor ott álltam a bár előtt, égő fáklyával a kezemben, képtelen voltam felgyújtani az egészet a francba, pedig nagyon ádáz érzelmek vezéreltek engem odáig, hogy minden elintézzek ennek kivitelezése érdekében. Akkor azt mondtam, áh, vannak bent barátok is, na még mégis még részben sajátoménak tekintem a bárt. Ismerem annak tervrajzát, láttam ahogy felépül, részt vennem a tervezésében is. Égessem fel, benne a rengeteg alkohollal egyetlen egy nő miatt?
És most felteszem a kérdést megint... menjek oda hozzá, csak mert szarul néz ki, mint kivetett hal a tengerből, álljak elé és önként várjam, hogy majd szembe köp? Ezt fogja tenni, tudom, de újfent csak azt tudom mondani erre: egyszer ő is az enyém volt. Csak nem éppen manapság. Látom, ahogy szikrázó szemeivel rám néz, hallom pont azokat a szavakat, amiket ha meg kellett volna tippelnem jó pénzért, milliárdos lennék. Elvigyorodom. Nos hát úgy tűnik tényleg jól van. Nekem az előbb nem így tűnt.
- Ja csak tudod, láttam, hogy elég vicces piruetteket csináltál az előbb. - Oo, a kezemet azért nem nyújtom felé, mert tudom, hogy úgysem fogadná el. Inkább csak én is kiegyenesedek és bár már marhára nincs jó kedvem, azért próbálok úgy tenni, mintha minden szép és jó lenne. Mint ahogy egyébként az is volt, eddig a pontig.
- Mindig is kinyílt az magától. Tudod, vannak alkalmazottjaim - húzom számat félmosolyra mielőtt újabbat szívnék a dohányból. Gondolom ő nem veszi emberszámba az ő alkalmazottai, ezért számára ez a fogalom nem létezik. Felkacagok a szagomra tett megjegyzésére.
- Hát igen, a jó tengerszag, mi? Halakkal, algákkal, hajókkal... - Ezek számomra nem negatív dolgok, én imádom a tengert, baszki, kalóz vagyok, az is csoda, ha holnap nem költözöm be a hajómra. Csak mondjuk egy yachtra és nem egy kalózhajóra, ha már ebben a városban van ilyenre is lehetőség. - De szerintem mostanság nem a szagok a legfurcsább dolgok, amik körülvesznek minket - folytatom egy éles témaváltással, mintha csak tudnék valami izgi dologról, majd a tenger irányára pillantok. Nem hat meg a rideg tekintete, sosem rendített meg, csak ilyenkor mindig úgy hiányzik belőle az a jó kis tüzesség. Igen, ne titkolja, tudom, hogy neki is van némi bekattanása, az előbbit nem tudom másra vélni. Vagy mondjuk ki, engem kurvára kiragadtak a mesémből és jó lenne tudni, hogy ugyan miért. Na nem mintha rosszabb lenne itt az életem, isten őrizz, hogy panaszkodjak, csak szeretem tudni, mi miért történik. És akkor itt jön a kérdés... Nestia is... valaki hozzám hasonló?
Vendég
Vendég
Anonymous

Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty
TémanyitásStranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty2021-10-16, 18:39



Richard & Nestia


Nem számítottam arra, hogy elkap egy ilyen heves vízió. Azzal teljesen rendben voltam, hogy néha a saját tükörképem helyett egy másik néz vissza rám, egy másik én, aki hatalmas erővel rendelkezik. Imádtam, mikor ő jelent meg előttem, egyenes testtartás, álhhatattos tekintet és az a kagyló alakú nagylánc. Gyönyörű volt. Azokon a napokon mindig jobb kedvvel kezdtem az ügyleteimet, a szerződések írása is sokkalta jobban ment. Viszont ez a mostani teljesen levett a lábamról és nem, sajnos nem abban az értelemben. Éreztem, amint a karmait belém véste, miközen rikácsoló, fenyegető hangot hallatott. A hajó pedig túlságosan szépen volt feldíszítve, mintha egy esküvőre készültek volna. Nincs időm összeroppanni, nem láthat senki ilyen állapotban. Érzékelem, hogy a nap eltűnt felőlem, amit egy kósza felhőnek tudok be egészen addig, míg egy túlságosan ismerős hang üti meg a fülem. Szikrázó pillantásom rá meresztem, így tekintetem találkozik az ő aggódó szempárával. Ó, milyen édes! Hogy egyem meg, hát nem aggódik értem?
- Miért ne lenne? - kérdezek vissza olyan hangsúllyal, mintha az egész az ő hibája lenne. Közben egyből felkelek, leporolom magam aztán jobban szemügyre veszem.
- A kis boltod már magától kinyílik? - szurkálódok oldalra billentett fejjel, az idegein való táncnál sokkal többet tervezek ezzel a kérdéssel. Tudni akarom, hogy mennyire megy jól az üzlete. Az égő cigarettájára pillantok - Bűzlesz és nem amiatt - bökök fejemmel a dohány felé, majd rá emelem a pillantásom. Kimért, hűvös nézéssel jutalmazom, mást nem érdemel.


szószám ■ zene ■ hello ex-lover  Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 3942121423
kredit





these violent delights have violent ends
and in their triumph die, like fire and powder
Nem szórt rá senki csillámport



Nestia Suralu
Gazember
Gazember
Nestia Suralu
Mesehõs :
Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Tumblr_ml12q6dCo61s9j8ldo1_500
A kis hableány
Ursula
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
24
Titulus :
Sea witch
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Akinek az arcát viselem :
Jessica de Gouw
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Tumblr_mmxe3pt85C1s48g7no1_250
A tükör mögött :
Vic

Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty
TémanyitásStranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty2021-10-15, 18:50

Nestia & Richard
Kétségekkel teli múlt, makacs jelen, szeszélyes jövő
Micsoda szép reggel, ezt már szeretem! Sehol egy felhő, sehol egy másnapos, vagy csóró, aki emlékeztetne nyomorult életemre, de ami még jobb, szép halakat fogott Felix, úgyhogy még pénzből sincs hiány. Vagyis nem lesz, miután eladom őket. A hajnali halpakolástól még mindig halszagú kezemmel gyújtok rá a tengerpart felé bandukolva, ráérősen, stlusosan sétálok, nem úgy, mint a többi rohanó ürge, aki attól pánikol, hogy el fog késni. Valószínűleg már rég el is késtek, azonban amiért ma ilyen jó napom van, nem fogom ezt tudtukra adni. Majd a főnökük megteszi úgyis helyettem...   
Elégedetten fújom ki az első füstöt, a dohány mellett megcsap a tenger sós illata is, amit én általában annyira szeretek, kivéve mikor már annyira beivódik a pórusaimba, hogy parfűm mellett sem tudom lemosni magamról. Mióta az egyik kézfejem eltűnt - mint azt megregélték a nagykönyvek, leharapta egy ketyegő krokodil, ami annyira abszurd, hogy nem is én lennék, akivel az ilyen dolgok megtörténhetnek -, azóta egy kicsit más szemmel nézem a világot. Egyrészről komfortosabb vagyok az önazonosságomat tekintve, másrészt viszont eléggé sok kérdésem lenne és nem tudom, hogy a pszichológusnak tegyem fel, vagy valami csodamittudomminek. Ilyen tekintetben egy kicsit azt hiszem, tanácstalan vagyok, a nagy üveg falról nem is beszélve, aminek túloldalán ott állt az a pasas a rengeteg sirálykaki közepén. De nem kezdek bele újra a latolgatásokba, mert mint mondtam, ez egy jó nap, szóval nem hagyom magam, hogy bárki vagy bármi elvegye ezen pompás kedvemet.
Megállok, a partmenti homokban, a szemöldökeim magasra kúsznak az érdekes drámajátékot látva. Nem kell sok, hogy felismerjem, ami azt illeti, nehány halovány mozdulat is elég, hogy ráismerjek Nestiára, amitől hirtelen görcs lepi el a gyomromat. Sok álmatlan éjszakát okoz nekem ez a nő még mindig. Megfordulhatnék, míg észre nem vesz, simán elmehetnék, de én nem ilyen ember vagyok. Én nem futamodom meg, engem nő nem kerget el sohasem, főleg nem ő. És ha már nem mozdulnak lábaim, a meglepett arckifejezést felváltva a furcsálló, gyanakvó oldalrabillentett fejjel történő kémlelés. Én tudom, hogy ez a nő egy őrült, de ez azért tőle is szokatlan. Megfulladt? Nem, biztos, hogy nem, de ahogy alább kezdenek hagyni heves mozdulatai, automatikusan megindulok felé.
Hevesen hullámzik mellkasa, a levegőt kapkodja. Ez tőle szinte teljesen elképzelhetetlen, leszámítva, amikor az ágyban csinálja. Fejemmel kitakarom a napot neki, s furcsálló, részben aggódó tekintettel hajolok fölé.
- Minden.... oké? - És szinte már hallom, ahogy megint én vagyok a szar ember, hogy csak így meg merem szólítani őfelségét. Ettől függetlenül azt hiszem, én most tényleg kicsit aggódok érte.
Vendég
Vendég
Anonymous

Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty
TémanyitásStranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty2021-10-15, 11:43



Richard & Nestia


A bár nélkülem is működik, így reggel az első dolgom nem oda vezet. Amúgy se árt, ha kiszellőztetem a fejem a múlt estét követően. Az utam egyből a partra visz, valamilyen megmagyarázhatatlan, fel nem fogható okból kifolyólag mindig vonzott a víz, megnyugtat a közelsége. Hűvös szellő borzolja a hajam, miközben próbálok rá jönni, hogy mit kellett volna másképp csinálnom. Információkra van szükségem, nem makacs hallgatásra. Az ő büszkesége vetekszik az enyémmel. Nem számít, akkor is elérem a célom. A sétámat egy sirály keserves éneke szakítja félbe, fülsiketítő a hangja, mintha éppen nagyon szenvedni. Ebben a lármában még gondolkodni se tudok. Éppen azt fontolgatom, hogy valahogy elijesztem vagy kitekerem a nyakát, amikor abba hagyja a rikácsolást, legalábbis számomra úgy tűnik. Furcsa képek úsztak tekintetem elé, mintha egy film megelevenedett volna. A napsütötte reggelt, a lemenő nap fénye váltotta fel, zajra leszek figyelmes, mintha egy állatsereg tartana felém. Egy rajzolt sirályt közelített felém, elég vehemens stílusban, úgy tűnt mint egy mese, mégis annál sokkalta valóságosabbnak éreztem. Körbe pillantottam segítség után, így realizálódott bennem, hogy egy hajón vagyok. Az állat elkapott, míg én mélyeket lélegezve görnyedtem össze, védekezni se tudtam. A kép kitisztult, míg én a homokot markolászom öntudatlanul. Mélyeket lélegzek, mintha most buktam volna a felszínre a víz alól. Apránként tudatosul bennem, hogy ez nem lehet más, mint egy emlék... egy másik életből, ami az enyém.


szószám ■ zene ■ hello ex-lover  Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 3942121423
kredit

Nem szórt rá senki csillámport



Nestia Suralu
Gazember
Gazember
Nestia Suralu
Mesehõs :
Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Tumblr_ml12q6dCo61s9j8ldo1_500
A kis hableány
Ursula
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
24
Titulus :
Sea witch
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Akinek az arcát viselem :
Jessica de Gouw
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Tumblr_mmxe3pt85C1s48g7no1_250
A tükör mögött :
Vic

Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty
TémanyitásStranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty2021-10-15, 10:30

Stranger things
Richard & Nestia

Nem szórt rá senki csillámport



Nestia Suralu
Gazember
Gazember
Nestia Suralu
Mesehõs :
Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Tumblr_ml12q6dCo61s9j8ldo1_500
A kis hableány
Ursula
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
24
Titulus :
Sea witch
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Akinek az arcát viselem :
Jessica de Gouw
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Dél (Suncrest)
✦ ✦ ✦ :
Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Tumblr_mmxe3pt85C1s48g7no1_250
A tükör mögött :
Vic

Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty
TémanyitásStranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

Stranger things - Richard & Nestia - Page 2 Empty
 

Stranger things - Richard & Nestia

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» There is time when the good things are bad things
» Nestia Suralu
» Nestia & Lysanthir - Library tour
» mysterious stranger or a serial killer?
» Some things have to be believed to be seen